Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Agresivní řidič ve Varech zmlátil chodce při konfliktu na přechodu

Karlovarští policisté pátrají po agresivním řidiči černého BMW X6 s pražskou značkou. V Karlových Varech málem na přechodu srazil chodce. Vzápětí se s ním dostal do konfliktu a zranil ho ránou do obličeje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

prngr2

bylo to jinak

Důchodce vypovídá účelově:

30 metrů před auto na jinak prázdný přechod když sněží bych nelezl ani já. Tvrdí, že byl uprostřed přechodu, když se objevilo auto - neměl sil normálně přejít, ale dokázal elegantně uskočit zpět na okraj silnice.

"Ještě před tím částečně a nechtěně rukou zavadil o bok vozidla" - No, tak to už je Silvestrovská komedie. Tak jak to bylo doopravdy?

Důchodce lezl před auto, protože "na přechodu má přednost" a manažer v X6 ať na to dupne. Duda na to nedupnul, ale jen přibrzdil, protože na sněhu nechtěl dostat smyk a říkal si, že ten chlap snad není cvok a zastaví se. Důchodce se zastavil (nebyl uprostřed), protože není sebevrah a je si moc dobře vědom své provokace a už pomalu jedoucímu manažerskému X6 dal pěstí (kdyby auto jelo 50 nebo se přiřítilo, tak mu zlomí ruku). V Dudovi bouchly saze, známe ho z hokeje, šel hledat promáčklinu a hádat se (chtěl jistě i důchodce) a prát se (možná chtěl i důchodce). Prostě dva cvoci a ne napadení ubohého důchodce.

0/0
1.2.2011 10:12

FastDriver

Nechci hodnotit

tentoi konkrétní případ, neboť jsem nebyl jeho svědkem, nicméně spousta chodců by si "přes hubu" zasloužila, když vám s vizí absolutní předností skočí před auto, přestože třeba kilometr za vámi nic nejede. To jsem teda taky vzteky bez sebe.

0/0
28.1.2011 10:26

Fikus 1

Re: Nechci hodnotit

Chodec nečekaně použil přechod pro chodce. Koho by to mohlo napadnout....

0/0
28.1.2011 11:04

Hiro

Re: Nechci hodnotit

R^

0/0
28.1.2011 11:07

kurnick

Re: Nechci hodnotit

Až si vyděláte na své první auto a něco odjezdíte, jistě pochopíte, co tím chtěl ten pán říct. Chodci stejně jako řidiči, cyklisté a další účastníci provozu se dokáží chovat sebestředně a arogantně, takže mi vaše poznámka přišla nevkusná a nevěcná.

0/0
31.1.2011 20:22

Maxx_Th

Re: Nechci hodnotit

Pokud mluvil o snehu a byl vážně zaněžený, tak onen přechod neexistuje. Pro právníka malina. 

0/0
17.2.2011 17:07

intruder3

Agresivita

Měl mu děda nalískat holí, aby teho mladýho gaunera agresivita přešla;-D. Muselť tej řidič být jakýsik chudák, když si vybíjel svůj stres na důchodci.

0/0
28.1.2011 10:08

jerrys22

Přestaňte se vytahovat, ať vám nemusíme závidět

Myslím,že každý (skoro:-)) z nás pokud by takové auto měl,aspoň trochu by se vytahoval.Je to přirozené se ukazovat.Já proti tomu nic nemám.To auto je krása:-).Problém je v tom,že velká většina řidičů těchto aut nemá potřebu "jen ho ukazovat" ale taky všem na silnici předvést,že vlastnit ho, znamená být králem silnic.A s tím má zkušenost -bohužel- většina z nás. A pak ta obyčejná česká vlastnost "vytahovat se" nabývá úplně jiných rozměrů. Protože to,co můžu potichoučku jen tak trošinku závidět(a snít),se potom mění ve vztek a bezmoc a pocit ponížení. A to my Češi nemáme moc rádi,být ponížení. Cítit se jako socka před nějakým zbohatlíkem?Nikdy!!!;-D

0/0
28.1.2011 10:05

Tyrann

Proč svědky?

Proč hledá PČR svědky? Kam hleděla kamera Městské policie, která je vzhledem k tomu přechodu dobře umístěná? ?

0/0
28.1.2011 9:16

Muroň

Re: Proč svědky?

Zákon na ochranu osobních údajů zakazuje využívat zvukové a obrazové záznamy pořízené bez písemného souhlasu zaznamenávané osoby jiným osobám a organizacím.

0/0
28.1.2011 9:18

Philosopher

Podstata

Jinde je auto chápáno jako běžné spotřební zboží. Potřebuje-li někdo jezdit, pořídí si auto. Má velkou rodinu, koupí si 7-mi mistný VAN. Jezdí do hor, koupí si "teréňaka". Potřebuje manželka jezdit na nákupy, koupí si malé autičko. Atd....

U nás je však auto pořizováno ne pro svůj účel či potřebu, ale jako výraz toho, že majitel je  něco víc. Něco, co majitele povyšuje nad ostatními. Něco, co ho opravňuje být k ostatním arogantní a přehlížet je.

0/0
28.1.2011 9:02

sCZECH

Re: Podstata

bohuzel je to tak

0/0
28.1.2011 9:08

Gunter von Bahnhof

Re: Podstata

u nás je důležitější mít drahé auto a nemít do huby a bydlet v ruině. Typický projev povrchní konzumní společnosti.

Bohužel se ukazuje, že hodně řidičů drahých aut jsou jen přihlouplé zrůdičky, kteří si někde nakradli na drahé auto a pak si myslí, že jsou lepší lidi.

0/0
28.1.2011 9:08

Philosopher

Re: Podstata

Našel jednou krásnou větičku. Zkusím její  paralelu na autička: "když se mi někodo směje, že mám malé levné auto, směju se já jemu, že on má velké drahé".

0/0
28.1.2011 9:15

Muroň

Re: Podstata

No tak to není jen u nás, ale i v dalších zemích na východ a jihovýchod od nás. A pak ve většině rozvojového světa a trochu i ve vyspělých kapitalistických zemích okcidentu. Nicméně souhlasím s tím, že u nás v takovém voze spíš potkáte namachrované hovádko než předsedu představenstva významné firmy.

0/0
28.1.2011 9:16

Philosopher

Re: Podstata

Tak samozřejmě, že jest tak i jinde....

0/0
28.1.2011 9:19

tojsouveci

Když

Když vidím, jak někteří chodci (ne)přecházejí přes přechody, jak si ženské vypravují u přechodu a jedna má nakročenou nohu do silnice, ale když zastavíte, tak stejně nepřejde a kecá dál, když vám někdo vleze na přechod pár metrů před vaším autem i když jedete z kopce na zasněžené vozovce a ani vaše auto nekontroluje pohledem, zda vůbec dobrzíte apod., tak byste skoro někdy........:-)

Ale mělo by to zůstat jen u toho "skoro".:-)

0/0
28.1.2011 8:44

sCZECH

Re: Když

prave..skoro..a to je rozdil mezi clovekem s mozkem a tema ostatnima

0/0
28.1.2011 9:08

Standa.Trn

Re: Když

Osobně se cítím bezpečněji když přecházím mimo přechod. Ta nejistota, dá mi přednost na přechodě nebo nedá? Auto ještě jede ale mělo by zastavit, tak já bych měl už přecházet abych nezdržoval provoz, jenže co když nezastaví?

Řeší se to různými posuňky jak jsem svědkem na přechodech. Chodec se vzdává přednosti mávnutím, tak jeď když jsi rozejetý. Ne, ty běž máš přednost gestikuluje slušný řidič. Jenže nachystánoi na malér. Tak dobrá já jdu když mi dáváš přednost. Tak dobrá, já jedu když se vzdáváš přednosti a jsou v sobě.

Jak určit kdy bych nezákonně donutil řidiče náhle změnit směr a rychlost jízdy? Co znamená to slovo "náhle"? Nikdo vám to neřekne a z toho jsou ty nehody a stresové situace, které někteří labilní jedinci neunesou ale chyba je v předpisech.

Osobně raději přecházím mimo přechod. Tam mám jistotu že musím čekat a nemusím se domlouvat s řidiči gesty a předejdu tak nedorozumění, které odnesu spíš jako chodec ale taky pro řidiče nepříjemné.  Chyba je v těch paragrafech.

0/0
28.1.2011 9:12

Philosopher

Re: Když

Pěkná blbost.

Jako řidič, blížím-li se k přechodu, zpomalím a když vidím v blízkosti lidi, tak přibrzdím, zastavím a pustím je.

Jako chodec se postavím na okraj chodníku, popř. dám jednu nohu na silnici - je naprosto zřejjmé, že chci přejít. A čekám až auto zastaví. Nezastaví, nic se mi nestane. Zastaví v klidu pžejdu.

Co je za problém ??

0/0
28.1.2011 9:39

phi

Re: Když

v tom, že podle některých řidičů jsou chodci anachronismus :)

0/0
28.1.2011 9:44

Muroň

Musíme ho najít

Svědci, co nebohému starci běželi na pomoc, si určitě zapamatovali spz luxusního SUV vozidla. Je třeba jeho řidiče mediálně zničit jako Trpišáka. Kdejaký podvodník a mafián z Prahy si myslí, že je nedotknutelný. Ale tomu je konec! Média si každého najdou, v diskusích ho zničíme a podobně jako Trpišák bude muset na plastiku obličeje, aby ho nikdo nepoznal a bude jezdit ve Fabii HTP, aby splynul s davem.

0/0
28.1.2011 8:41

forticek

Re: Musíme ho najít

X6 je SAV nikoliv SUV a Trpišák doufám půjde za katr :-)

0/0
28.1.2011 8:43

Muroň

Re: Musíme ho najít

Nebudeme slovíčkařit o utility nebo activity. To je jazyk marketingových manažerů, podle kterých do SAV nemůžete dát ani nákup a se SUV nemůžete na golf, protože byste se společensky znemožnil.

0/0
28.1.2011 8:49

forticek

Re: Musíme ho najít

Tak já jenom když se tu sešli ty "machři přes auta" tak abychom drželi úroveň. SAV se to asi jmenuje proto, že se tam tak tak vejdou golfový hole.

0/0
28.1.2011 8:51

Muroň

Re: Musíme ho najít

Musím si přiznat, že jsem neodolal a X6 si pořídil. Kufr to má slušný (skoro 600 l), po sklopení sedaček jsem tam v pohodě dal štafle a 2m dlouhé linoleum, ale šikmá záď přináší omezení při nakládání rozměrnějších předmětů. Když jsem ze smeťáku vezl zachovalý sporák, musel jsem si vzít manželčinu X5 (původně moji).

0/0
28.1.2011 8:58

Standa.Trn

Re: Musíme ho najít

;-)R^

0/0
28.1.2011 9:01

sCZECH

Re: Musíme ho najít

R^;-D;-D;-D

0/0
28.1.2011 9:10

tojsouveci

Kdoví

Kdoví jak přecházel. Možná vlezl těsně před auto a řidič to jen taktak dobrzdil. Možná na řidiče udělal chodec i nějaký posunek. Prostě nevím, nebyl jsem tam. Samozřejmě, že mlátit ho neměl, ale hned ho neodsuzujte, aby se vám zítra nestalo to samé.:-)

0/0
28.1.2011 8:41

Muroň

Re: Kdoví

Právě. Ta chodecká verbež si myslí, že se na přechodu může ubytovat a dělat xichty na řidiče!

0/0
28.1.2011 8:43

AGE

Re: Kdoví

co na přechodech, přímo na silnici, dokonce i v křižovatce!!! Když jsem dojel ke křižovatce, uprostřed !!! (opravud uprostřed) stály dvě báby a žvanily !!! protože ani jdena mě neslyšela (vzhledem k věku nic překvapucícího) jsem si dovolil jednou zatroubit a to bylo kvičení !!!!!!!! Najednou se ze staré nemohoucí, špatně chodící, babičky stala atletka, která mávala holí ve vzduchu a řvala jako smyslů zbavená... na co ten klakson asi tak řidič má? A stejné to mohlo být i v tomto případě ! Jen mu neměl dávat přes hubu, to je pravda, měl mu dát přes hubu, když si byl jistý, že ho nikdo nevidí...

0/0
28.1.2011 8:48

phi

Re: Kdoví

měls je zmlátit hasákem, dokopat na zemi a pak ještě znásilnit, aby to už nikdy neudělaly, neb ty, automobilista a pán tvorstva nemůžeš trpět neúctu od podlidí chodců.

0/0
28.1.2011 9:37

forticek

Re: Kdoví

Tak každýmu se stalo že mu vlezl v zimě do cesty agresivní geront a tak tak dobrzdil. Stejně tak zažil brždění v levém pruhu a vyblikávání na dálnici. To ale přeci neznamená, že každej dostane bombu nebo ho vytlačíme do pole. Člověk nesmí nechat prchlivost aby cloumala jeho majestátem :-)

0/0
28.1.2011 8:45

Standa.Trn

Nechápu tu situaci.

Policie po agresívním řidiči stále pátrá? Odejel když lidé přicházeli na pomoc? To si nikdo nezapamatoval RZ? To je přece první věc při takovém incidentu, vlastně při jakémkoli incidentu. Od toho ty RZ jsou. Předpokládám že vozidlo nebylo ukradené...

0/0
28.1.2011 8:35

vaclavaki

proc

Proč tu všichni pranýřujete toho řidiče? Nikdo z nás u toho nebyl. Ale odpovím za vás - protože má luxusní auto. Mohlo to být tak, jak píší některé lidi pode mnou. Pokud by vám také někdo šáhnul na poctivě vydělané auto, taky byste možná reagovali agresivně. Pokud to však bylo tak, že řidič toho pána bezdůvodně napadl, pak doufám, že bude potrestán. Ale uvědomte si, že články a reportáže mohou být zavádějící. Jsem velmi rád, že u nás funguje právní systém a ne soudce lynč.

0/0
28.1.2011 8:32

Pozůstatek Joachima Eichmanna

Re: proc

X6 luxusní? Z jaké jste vesnice? :-P

0/0
28.1.2011 8:36

Standa.Trn

Re: proc

Pranýřujeme řidiče protože byl agresívní ke staršímu chodci na přechodu, kterému měl povinnost dát přednost. Značka, typ a cena vozidla je naprosto irelevantní. Pranýřoval bych i kdyby přijel v rozhrkaném Trabantu. Doufám že ho brzy chytnou a pak mu to spočítají. Policajtům přeji úspěch v pátrání.

0/0
28.1.2011 8:39

tojsouveci

Re: proc

Třeba to mohlo být trochu jinak:

"Chodec smí přecházet vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy"

0/0
28.1.2011 8:52

Standa.Trn

Re: proc

Samozřejmě že to mohlo být jinak ale od toho jsou soudy a policajta aby soudili a vyšetřovali, popřípadě trestali. Rozhodně není od toho aby trestal nějaký vymaštěný řidič, který sám potřebuje dostat přes hubu protože on to byl, kdo nedal chodci přednost na přechodu ale proto jsem nereagoval.

Reagoval jsem na větu, kterou napsal Vaclavaki: "Ale odpovím za vás - protože má luxusní auto". Tak ne protože má luxusní auto ale protože je vymaštěnec a potřebuje přes hubu i kdyby přifrčel v rozhrkaném Trabantu.

0/0
28.1.2011 8:59

phi

Re: proc

je to jednoduché: pranýřujeme ho proto, že vrazil dědkovi do zubů

0/0
28.1.2011 9:39

Brůžek

Zmetek ...

Na 63-letého si troufne. Kdyby šlo o dvoumetrového stokilového mladíka, řidič by z auta ani nevylezl. :-/ Rv

0/0
28.1.2011 8:23

Englishman

Napadá tady někoho alespoň jeden racionální důvod

ke koupi BMW X6? 8-o

0/0
28.1.2011 8:07

Poslední____Mohykán

Re: Napadá tady někoho alespoň jeden racionální důvod

Asi zrovna došly hráškově zelené Fabie 1,2 Hp.

0/0
28.1.2011 8:29

wildos

Re: Napadá tady někoho alespoň jeden racionální důvod

jednoduše, protože ho prostě chci a můžu si to dovolit  - někdo si holt dovolí X6 v měřítku max 1:38 a někdo v 1:1 tak to je.

0/0
28.1.2011 9:16

Muroň

Re: Napadá tady někoho alespoň jeden racionální důvod

To není racionální důvod. To je touha a dostupné prostředky k saturování touhy. Autor dotazu to spíš myslel tak, že X6 není ani luxusní limuzína, ani coupé, ani teréňák, ze všeho něco, ale pořádného nic.

0/0
28.1.2011 9:31

Cukino

BMW X6

Typické arogantní pražské prase. Rv 30 let a BMW X6, určitě si na to vydělal vlstní postivou prací.

0/0
28.1.2011 7:21

JMoudry

Re: BMW X6

A proč by nemohl? Podstatné není, v jakém autě seděl, podstatné je, jak se zachoval a kdyby seděl v rozhrkané sto dvacítce, tak by to na situaci nic neměnilo.

0/0
28.1.2011 7:26

nestačímsedivit

Re: BMW X6

Měnilo, je signifikantní jak model auta "krade" lidem rozum!

0/0
28.1.2011 7:31

JMoudry

Re: BMW X6

Teď je otázka, jestli ho krade těm, co v daném autě sedí, nebo těm, co o případném incidentu následně čtou. :-)

0/0
28.1.2011 7:37

nestačímsedivit

Re: BMW X6

To nebylo moudrý! ;-D

0/0
28.1.2011 7:40

Najdete na iDNES.cz