Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudkyně udělala chybu, když pustila obviněného zvrhlíka, řekli nadřízení

Rozhodnutí českolipské soudkyně, která na konci roku pustila z vazby cizince podezřelého z pohlavního zneužívání školaček, je podle ústeckého krajského soudu plné chyb. Soud navíc nařídil kompletní prověrku spisů dotyčné soudkyně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

danny47

Soudkyně udělala chybu...

A co se stane dál? Další soudci budu mít práci, když budou prověřovat její spisy..... A paní soudkyně si bude užívat svého zaručeně nesnižitelného platu...

0/0
3.2.2011 11:13

yyyj

Tak takhle se to odborně jmenuje : hebefile.

Vyspělé 13-15, oblečené jako lolitky.... 

0/0
1.2.2011 0:16

dracekvo

morálka

A pak se člověk diví, že se nemůže domoci spravedlnosti. Není se čemu divit, když soudí takovýhe lidé a jsou vesměs nedotknutelní. V soukromém sektoru by jsi s touto kvalitou práce hledala novou práci už před nějakou dobou.

0/0
31.1.2011 14:48

danny47

Re: morálka

Proto si vydupala, aby byla jmenována doživotním soudcem s nesnižielným platem.

0/0
3.2.2011 11:14

Lanolin

no páni, já jen zírám

v běžné práci funguje 3 napomenutí a odchod, ale u soudců koukám že ne. Již potřetí u kárného senátu a bude soudit (jistě i nadále skvěle) dále.

A teď pěkně prosím ještě jednou tu o tom, jak neexistuje soudcovská mafie.

0/0
31.1.2011 13:36

odborar

Jestliže jí kárný senát potrestal už dvskrát, tak potřetí

jedině vyhodit z místa soudce. Buď je úplně neschopná, nebo úplatná a takové soudce nikdo nepotřebuje, zvláště v Ústí, kde je takových soudců více, že? Jeden dostal nedávno devět letR^!!

0/0
31.1.2011 13:35

lojzo1

Korupce

A tady vidíme že by soudci měli mít plat nejvíce 30 tisíc,jelikož nenesou žádnou zodpovědnost a jsou zkorumpovaní

0/0
31.1.2011 13:30

proost

Soudci

Podle mého názoru je nutno zahájit důkladnou diskusi o tom, jak absulutní nezodpovědnost soudců omezit a okleštit. Souhlasím s názorem, že stát by nad soudci neměl mít moc velký vliv a moc - zvláště tak zprofanovaná státní moc, jaká je v posledních letech u nás. Ale v případě, že soudce ať vlastní hloupostí, nebo cíleným jednáním zmaří vyšetřování, ohrozí svědky či jiné občany tohoto státu (odmítnutím izolovat nebezpečná individua), vynese nepřimněřeně tvrdé či měkké tresty by měl být patřičně tvrdě potrestán. V dnešní době kárný senát udělá bububu, potrestá ji 15% srážek a všechno jde vesele dál. Přestože např. tady jde vzhledem k rozsahu chyb buďto o naprostou neschopnost, nebo o ignoraci, případně o cílenou manipulaci zákonů. Tresty mi prosto přijdou naprosto směšné - a to i kvůli tomu, že se chování soudkyně opakovalo. Soudy by měly být zárukou spravedlnosti když selže vše ostatní - to ostatním soudcům nevadí že kvůli těmto vejlupkům lidé vnímají soudy jako zkažené a neschopné?

0/0
31.1.2011 12:33

CortaCircuito

Re: Soudci

Lidi a novináři mají dost pokroucenou představu o tom, jak probíhá vyšetřování - to jim bohužel nebrání smontovat hromadu věcí dokupy a "zasvěceně" o tom psát.

.

Je to vidět na článcích o Lost Aničce i tady. (Např. představy o tom, že by snad podezřelý měl sedět denně na stanici a pořád vypovídat jsou až směšné). Bohužel takové články formují veřejné mínění.

.

Prostě to, že je soudce tele - ještě neznamená, že je konkrétní trestní stíhání zpackané celé - vždy jsou nějaké opravné prostředky - stížnosti atd... jenže to by se státní zástupci museli také trochu posnažit a alespoň ten trestní řád otevřít a na papír hodit víc než jen "pane cedo von by nám asi utek a tady jde mladé maso".

0/0
31.1.2011 12:49

Doomguard

Re: Soudci

Ale to že jsou nějaké opravné prostředky, přece neznamená že by soudce neměl být potrestán ne ?

0/0
31.1.2011 12:59

CortaCircuito

Re: Soudci

Neříkám, že by soudce neměl být trestán. Ale soudce by měl být potrestán jen za "nevěcné" chyby a ne za rozhodnutí - což tady v článku máš krásně smícháno. (Nevěcnou chybou myslím třeba: promeškání nějaké lhůty/průtahy, absence odůvodnění, zmatečnost rozhodnutí a některé další).

0/0
31.1.2011 13:21

Najdete na iDNES.cz