Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pomozte lékařům, píše vládě Halík, Suchý či Jirásková

Známé osobnosti veřejného života se otevřeným dopisem obrátily na vládu kvůli krizi ve zdravotnictví. Ne se všemi aspekty kampaně Děkujeme, odcházíme se ztotožňují, zdůrazňují ale, že jsou lékaři finančně podhodnoceni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Prokopic

Už jsme jim pomohli, Halíku a Havlíku ........

Takže s "exitáři" budeme jednat tak, že jim zajistíme platy z toho, že se zvýší platby za pojištěnce, které hradí stát (děti - pokud jsou nevýdělečné - až do 26 let, důchodci - dokud neumřou a tak podobně)

ROZDÍL MEZI TÍMTO ŘEŠENÍM A NAVÝŠENÍM STÁTNÍHO DLUHU, TAKOVÝ ROZDÍL PROSTĚ NEEXISTUJE. JE TO JEDNO A TO SAMÉ. PODVOD, KAPITULACE, PODĚLANÁ VLÁDA.  Kolik potřebuje koalice poslanců, aby mohla konat i ne zrovna populární věci?

Co bude následovat, je nabíledni. Vstanou noví bojovníci. Hasiči, zdravotní sestry, policajti, nádražáci, vojáci, soudci, státní zaměstnanci a tak podobně.

KDYŽ JSTE TO MOHLI DÁT TĚM BOHATEJM, TAK TO DEJTE TAKY NÁM. Zase nastanou tanečky, pak se vymyslí nějaká finta na lidi a jedeme dál, kočárem černým kolem skal.

Jak jinak. Absurdistán v srdci Evropy.

0/0
27.1.2011 21:01

Nautilus46

Nejsou to osobnosti

Z textu dopisu, který stvořili a podepsali tzv. známé osobnosti se znou potvrzuje, že tato společnost je morálně degenerovaná a zbabělá. Pamatuji se ještě na podepisování anticharty umělci. Bylo to ubohé, i když jim šlo o zaměstnání, ale ne o život. Antichartu podepsal nakonec i Jan Werich, což bylo pro mne zklamáním.  Toto je obdobná zbabělá akce, která podporuje ty bohaté, nikoliv lidi žijící pod hranici chudoby. Lékaři spoléhají na zbabělost tétto společnosti, která se v plné šíři projevila v roce 1938 a opakovaně pak v roce 1968. Ještě jsem mezi celebritami nezaznamenal, že by někomu vadilo v\ytváření státního dluhu, a tak zadlužování příštích generací. Je to charakteristické pro tuto padlou společnost.

0/0
26.1.2011 11:07

borovec

Re: Nejsou to osobnosti

Nedělali páni umělci kvůli zadlužování republiky a příští generace revoluci?Já si myslím že je vše podle jejich představ!Nová garnitura je u moci 22 rok,komunisti u moci nejsou a zestárli.

Tak na co si stěžují?Copak není vše podle jejch představ?Co nedokázali komunisti od roku 1948 do roku 1989,50 let,dokázali porevoluční vlády za 20 let.Dnes je dluh přes bilion,skoro 2 biliony a tenkrát se počítal jen v miliardách.

0/0
26.1.2011 13:14

syselj1

Re: Nejsou to osobnosti

Je pravda, že mnoho z těchto t.zv. osobností podepsalo cokoliv na požádání režimu a to nejen Antichartu, ale v případě pí Jiráskové i petici na popravu pí Štěpničkové, když se ji nepodařilo utéct přes kopečky.

0/0
26.1.2011 15:51

syselj1

Re: Nejsou to osobnosti

Je pravda, že mnoho z těchto t.zv. osobností podepsalo cokoliv na požádání režimu a to nejen Antichartu, ale v případě pí Jiráskové i petici na popravu pí Štěpničkové, když se ji nepodařilo utéct přes kopečky.

0/0
26.1.2011 15:58

marty.1ban

Re: Nejsou to osobnosti

Až tak příkrý bych nebyl,ale lze s Vámi v mnohém souhlasit. Je mi docela záhadou, jak je možné,že pan Suchý pobírající velmi pěkné tantiemy za užití svých děl, neprovozuje ,,svůj" Semafor za své peníze, popřípadě za dary mecenášů a domáhá se peněz nás všech na provoz divadla do kterého těžko někdy vkročím, neboť mě při vší úctě ke jmenovanému, jeho Tingl Tangl nebaví....Pane Suchý, peníze od OSA stejně díky svému vysokému věku nemáte šanci utratit, tak je užijte pro své potěšení.

0/0
26.1.2011 17:57

Nautilus46

Revoluce naruby aneb třídní boj

Lze dojít k závěru, že čeští lékaři se  nedostatečně na fakultách věnovali marxistické filozofii a vědeckému komunismu. Jinak by věděli, že revoltu ve společnosti vždy zahájili chudší vrstvy obyvatelstva. V tomto případě revoluci naruby realizují lidé, kteří pobírají dvounásobek průměrného platu. Jistě, je to včetně přesčasů. Myslí si ale někdo, že ten průměrný plat je oproštěn od přesčasů a dalších poplatků? Jistě tomu tak nebude. Chování českých lékařů považuji přinejmenším za nemravé a vyděračské. S vyděrači se nevyjednává, alespoň jsem si to celý život myslel.Je to nejodpornější akce, kterou jsem ve svém dosavadním životě zažil. Vzniká zde třídní boj, poněkud pokroucený optikou těch bohatých, anebo znáte nějakého chudého českého lékaře?  Závěrem konstatuji:" Se sprostými vyděrači se nevyjednává a volí se raději smrt".

0/0
26.1.2011 10:44

borovec

Re: Revoluce naruby aneb třídní boj

R^souhlasímR^

0/0
26.1.2011 13:16

bohatýr

Re: Revoluce naruby aneb třídní boj

souhlasím R^

0/0
27.1.2011 22:25

Vaclav Hanus

...uvedli osobnosti...osobnosti? a kdo je tak zadefinoval?

BEZNY OBCAN... JE přesvědčen, že eskalaci napětí, ke kterému ve společnosti v kontextu s kampaní došlo, lze zabránit jedině okamžitYM POSKLADANIM SE OBCANU S PRIJMY CCA 20 tisic NA  ZVYSENI PRIJMU DOCHTORU ZE 70 tisic na 90 tisic...

 ," uvadI ...BEZNY  OBCAN.

0/0
26.1.2011 9:20

mirekzelen

to píšou

ti pravý-lehkoživkové!

0/0
26.1.2011 8:54

stomil

bravo!

Jsem hrdý na naše herce. Jejich odvaha je příkladná. I když podle jejich data narození je klidně možné, že je motivuje něco jiného. To, co asi nemotivuje politiky, kteří se jezdí léčit do Rakouska...

Zároveň musím konstatovat, že zdejší názorový kompost trochu zapáchá.. To má administrátor dovolenou?

0/0
26.1.2011 6:09

jmhad

ten páter

a někteří další můžou jít taky.A neměli by zapomenout s sebou Vaška.:-P

0/0
26.1.2011 5:34

UPA Laborec 15

kdyby se nevyhazovaly zbytečně peníze

kdyby se nevyhazovaly zbytečně peníze (viz: pardubický nízkoprahový klub pro narkomany Klub hurá kamarád, jehož šéfa podezírá policie ze zpronevěry 6,7 milionu korun), tak by bylo peněz pro lékaře a nejen pro ně vc než dost. Jenže to v tom našem Absurdistánu ne-e. My musíme dotovat narkomany, alkoholiky, sqatery a já nevím jakou *---*

0/0
26.1.2011 2:13

marty.1ban

...

Zcela zjednodušeně. Petenti z řad požívačů rozpočtových peněz se zastávají doktorů,požívajících peníze z našich pojistek. Obzvláště pan Halík už je velmi trapnou figurou z řad Pravdolásků......

0/0
26.1.2011 0:15

Rudick

No trošku ty petenty obměnili

:-)

http://abbartos.wordpress.com/2010/12/04/vecni-petenti-ve-sluzbach-pana-vanka/

Někteří lidé mají zkrátka mánii v podepisování petic. :-)

0/0
25.1.2011 22:34

gazda2

Odbory jsou parazitující darebáci asi všude.

Honí si triko neúměrnými mzdovými požadavky, které kdekoliv v trochu tržním prostředí následně vyvolávají nezaměstnanost, společenskou a ekonomickou nerovnováhu a celkový pokles od ekonomiky po morálku. Na té pak dále parazitují. Stačí se podívat do oblastí, kde jsou silné odbory a komouši a většině lidí bude jasné, proč je tam tak zle. Je to začarovaný kruh vyvolaný lidskou  ziskuchtivostí a ochotou  parazitovat na všem. Pro mě jsou odboroví vůdci důležití asi jako pasáci nevěstek.

0/0
25.1.2011 22:03

Zirkon

LOK klesl ještě níže než jsem čekal !

Lékaři z LOK klesli ještě níže než jsem čekal !

Chodit za  seniory, kteří už  jsou  na lékařích životně  závislí, aby  písemě  podpořili  jejich vyděračskou akci, to už lékaři opravdu přehnali. Od  člověka, který je  na  dokrorech  životně  závislý  nelze přece  čekat, že v konfrontaci se  svým lékařem, svobodné  vyjádří svůj vlastní  názor. Je mi z nich na blití.

Teď už jen  čekám, kdy  přinesou  archy  s podpisy  nejtěžších pacientů z onkologie  ! 

0/0
25.1.2011 21:23

Kosatka Dasha

Re: LOK klesl ještě níže než jsem čekal !

8-o

0/0
25.1.2011 21:40

Mikula

Re: LOK klesl ještě níže než jsem čekal !

Tak se pobli a je to...

0/0
25.1.2011 21:50

ODSakEda

stávkují nikolv doktoří, ale doktoři-státní zaměstnanci!

Media zobecnují... NESTÁVKUJÍ DOKTOŘÍ, ALE DOKTOŘÍ-STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI!... A ŽE ZDRAVOTNÍ JEN TZV. "POJIŠTĚNÍ" NENÍ POJIŠTĚNÍM ALE DANÍ (% Z PŘÍJMU, ZISKU), KDE CENY STÁLE PO SOCIALISTICKU URČUJE STÁT AŽ PO EXTRÉM - NEHRAZENO VŮBEC!!! TO JE JAKOBY SOUKROMÁ POJIŠTOVNA POVINÉHO RUČENÍ VÁM ODMÍTLA ZAPLATI ZA VÁS ŠKODU NA NĚJAKÝM TYP TYPU VÁMI POŠKOZENÉHO VOZIDLA JINÉMU ŘIDIČI... TO BY MOHLA UDELAT JEN JEDNOU A KONKURENCE BY JI PŘEVÁLCOVALA (PŘETÁHLA VŠECHNY KLIENTY!)! TO ŽE VZP ZA EL. INVALIDNÍ VOZÍK NEHRADÍ VŮBEC!!!... (NEPŘISPĚJE VÁM ANI 1KČ!), NENÍ PROBLÉM V NÍ, ALE STÁTEM URČENOU NEHRAZENOU POLOŽKOU (ÚHRADOVÁ VYHRÁŠKA DR. RATHA!) , JAKO BY JSTE ANI NEBYL POJIŠTĚN! EHM, VLASTNĚ ANI NEJSTE POJIŠTEN, JEN ODVÁDÍTE DAN A STÁT URČUJE CO S NÍ, NE POJIŠTOVNA, ČI SPÍŠE JEN PŘEROZDĚLOVNA A NE KONKURENCE ANI VY, KDY NEURČUJETE ANI VÝŠI POJISTNÉHO A TÍM NEPŘÍMO SKUTEČNOU SPOLUÚČAST V ŘÁDŮ PROCENT A NE ŽE VÁM HROZÍ DNES doplatek za lék, po,ůcku, úkon (operacim co není v CZ ceníku a seznamu) i 100%!

0/0
25.1.2011 21:20

Babul

Re: stávkují nikolv doktoří, ale doktoři-státní zaměstnanci!

Elektrický invalidní vozík je nadstandard, je možno se pojistit na úraz a vozík si koupíš. Ale to stojí pojistku, že? A mě se to nemůže stát, že? A vůbec - já si zlomil páteř, když jsem ožralý skočil do vody, tak se, státe, starej, že?

0/0
25.1.2011 22:27

Kosatka Dasha

stara hippokratova je masakr co?

a novou vam nakopcil modroslzak ;-)

0/0
25.1.2011 21:15

Kosatka Dasha

Re: stara hippokratova je masakr co?

nova je upravena podle eu, pro evropu

0/0
25.1.2011 21:16

Nautilus46

Re: stara hippokratova je masakr co?

Na stránkách ČLK najdete etický kodex lékařů, který vydala a v roce 2007 novelizovala samotná  ČLK. Je to ovšem pouhá proklamace, kterou nedodržuje především samotný vydavatel. Všiml jsem si, že o tomto etickém kodexu zatím nikdo nehovořil. Chtělo by jej zveřejnit, aby si občané udělali obrázek.

0/0
26.1.2011 10:53

xxxiksiksiks

Re: stara hippokratova je masakr co?

Na ten se neprisaha ;-)

0/0
27.1.2011 21:08

Karjala79

?

A kdo pomůže všem ostatním lidem, kterým současná vláda brutálně osekala platy, oproti těm lékařským sotva pětinové?

0/0
25.1.2011 20:57

Jiricek 1

Re: ?

Nikdo,ani ten pánbůh,když i Halík "oroduje" ;-D;-D

0/0
25.1.2011 21:14

ODSakEda

Re: ?

A JAK MI V SOUKROMÉM SEKTORU MŮŽE VLÁDA OSEKAT PLAT, ZISK, KROM DANÍ???

JO A VÍTE, ŽE NESTÁVKUJÍ DOKTOŘÍ, ALE DOKTOŘÍ-STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI!...

A ŽE ZDRAVOTNÍ JEN TZV. "POJIŠTĚNÍ" NENÍ POJIŠTĚNÍM ALE DANÍ (% Z PŘÍJMU, ZISKU), KDE CENY STÁLE PO SOCIALISTICKU URČUJE STÁT?! A AŽ PO EXTRÉM - NEHRAZENO VŮBEC!!!

TO JE JAKOBY SOUKROMÁ POJIŠTOVNA POVINÉHO RUČENÍ VÁM ODMÍTLA ZAPLATI ZA VÁS ŠKODU NA NĚJAKÝM TYP TYPU VÁMI POŠKOZENÉHO VOZIDLA JINÉMU ŘIDIČI... TO BY MOHLA UDELAT JEN JEDNOU A KONKURENCE BY JI PŘEVÁLCOVALA (PŘETÁHLA VŠECHNY KLIENTY!)!

TO ŽE VZP ZA EL. INVALIDNÍ VOZÍK NEHRADÍ VŮBEC!!!!!... (NEPŘISPĚJE VÁM ANI 1KČ!), NENÍ PROBLÉM V NÍ, ALE STÁTEM URČENOU NEHRAZENOU POLOŽKOU (ÚHRADOVÁ VYHRÁŠKA DR. RATHA!) , JAKO BY JSTE ANI NEBYL POJIŠTĚN! EHM, VLASTNĚ ANI NEJSTE POJIŠTEN, JEN ODVÁDÍTE DAN A STÁT URČUJE CO S NÍ, NE POJIŠTOVNA, ČI SPÍŠE JEN PŘEROZDĚLOVNA A NE KONKURENCE ANI VY, KDY NEURČUJETE ANI VÝŠI POJISTNÉHO A TÍM NEPŘÍMO SKUTEČNOU SPOLUÚČAST V ŘÁDŮ PROCENT A NE ŽE VÁM HROZÍ DNES 100%!

0/0
25.1.2011 21:15

modroslizák

Hippokratova přísaha

Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.

Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit, jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou stejní jako moji bratři. Pokud znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího.

0/0
25.1.2011 20:05

modroslizák

Re: Hippokratova přísaha

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu.

Svůj život uchovám v čistotě a bohabojnosti, stejně tak i své lékařské umění. Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, co trpí kameny a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí.

Do všech domů, kam vstoupím budu vstupovat ve prospěch nemocného, zbaven každého vědomého bezpráví a každého zlého činu. Zvláště se vystříhám pohlavního zneužití žen i mužů, svobodných i otroků. Cokoli, co při léčbě i mimo svou praxi ve styku s lidmi uvidím a uslyším, co nesmí se sdělit, to zamlčím a uchovám v tajnosti.

0/0
25.1.2011 20:06

modroslizák

Re: Hippokratova přísaha

Když tuto přísahu dodržím a neporuším, nechť ve svém životě i ve svém umění skromně dopředu postoupím. Tak získám si vážnost všech lidí po všechny ty časy. Když ale zákazy přestoupím a přísahu poruším, nechť stane se pravý opak.

0/0
25.1.2011 20:07

p.sp.

Re: Hippokratova přísaha

Pro potřeby naší doby je přísaha upravená. To, co se skládá při promoci je poněkud jiné než historický dokument.

0/0
25.1.2011 20:48

modroslizák

Re: Hippokratova přísaha

Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit, jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou stejní jako moji bratři

Takže ale stať, že nezradí ty, kteří mu pomáhali při získání vědomostí, snad zachována byla?

0/0
25.1.2011 20:53

cizinec je našinec

divadlo Semafor

supportuje lékaře! Každý lékař ,který se na pokladně divadla prokáže lékařským diplomem má vstup na představení zdarma.

0/0
25.1.2011 20:03

Jiricek 1

Re: divadlo Semafor

;-D a přednostně na představení "odcházení" ;-D;-D

0/0
25.1.2011 21:03

qwertza

Re: divadlo Semafor

R^;-D;-D;-DR^

0/0
25.1.2011 23:14

coudy.v

Hlík,Suchý,Jirásková a jiní

uvědomte si že plat zde je podhodnocený u všech pracujících a ne jen u lékařů...

0/0
25.1.2011 19:58

Jiricek 1

Re: Hlík,Suchý,Jirásková a jiní

A to je to,co si umělci neuvědomují-Suchý ,Jirásková,ty platí  dotace státu,no a Halíka zase pánbú ;-D -takže co ti vybraní o tom mohou vědět ;-D?!!

0/0
25.1.2011 21:06

jarda

Re: Hlík,Suchý,Jirásková a jiní

A přidejte všem,jinak všichni odejdeme a ani vám nepoděkujeme.Tímto bychom vyjádřili sympatie Engelovi a Kupkovi. Vidím,že už i umělci jsou nemocní. :-P

0/0
25.1.2011 21:42

modroslizák

Lékařské panstvo by potřebovalo na rok do podhradí,

kde lidi placeni sotva zlomkem jejich platu už druhý měsíc s vytřeštěnými zraky sledují přes mobil své konto a žádná výplata tam nenabíhá, majitel firmy nebere telefon a do baráku se dobývají zaměstnanci ČEZu pro elektroměr a začarovaný kruh jde dál. Domů obloukem, aby ho nechytl hokynář, kde má dluh a ten hokynář zase kňourá u pekaře, aby mu sesečkal.

0/0
25.1.2011 19:58

darkhalf.reborn

...

Jinak - přidáme doktorům. Pak budou chtít učitelé, hasiči, policajti...pak další a další, až to dojde k uklízečkám a pomocným dělníkům na stavbě. Ok, přidáme jim, jsou to důležité profese. No, a pak přijdou doktoři, že teď se přidalo uklízečkám a ve srovnání s uklízečkama jsou platy ve zdravotnictví neadekvátní....a dál už to známe. Říká se tomu začarovaný kruh.;-D

0/0
25.1.2011 19:44

cizinec je našinec

Re: ...

třeba někomu bude stačit když mu zaměstnavatel přidá práci:-)

0/0
25.1.2011 19:56

fichifi

Šmarjá, Kosatko!

To mně posíláš někam do Oceánie? To bych asi nedala8-o

0/0
25.1.2011 19:42

Kosatka Dasha

Re: Šmarjá, Kosatko!

proc neee? ja jsem kousek, neboj ;-) ;-D

0/0
25.1.2011 21:17

cizinec je našinec

uspořádají

signatáři mezi sebou sbírku na lékaře a nebo  mají v kapse nějaké systémové řešení?:-)

0/0
25.1.2011 19:41

jarda

Re: uspořádají

Nepřidají,ale budou se za ně modlit. Už do té nechutné odborářské cirkusiády zatahují i pánaboha. :-P

0/0
25.1.2011 21:47

pragina

ani korunu

 nechtějí peníze - chtějí jiné zacházení - přece - přísahali - KDO ?? - přece lékaři a na CO??? - že budou plnit svoji přísahu - !!!! 

!!

0/0
25.1.2011 19:36

Kosatka Dasha

Re: ani korunu

znas tu sponsi? :-P

0/0
25.1.2011 19:37

DanGuz

Re: ani korunu

Obnovený lékařský slib (1990) Zákon o vysokých školách č. 172/90 Sb. Promotor: ”... Slíbíte tedy: Především: že si budete vědomi poslání vzdělání a vědy pro společnost, že budete stále usilovat o společenský pokrok a šťastnou budoucnost lidstva, že své vědomosti a svou činnost zaměříte ku prospěchu všech lidí a své povinnosti budete konat řádně a svědomitě, že budete stále prohlubovat vědecké poznání, ke kterému tato věda došla, a v něm budete dále pokračovat. Dále: že budete podle svých možností a svého nejlepšího svědomí řídit život zdravých i nemocných vždy jen k jejich prospěchu, že zachováte svůj život a své lékařské umění čisté a bez jakéhokoli provinění a že budete mít na zřeteli jen dobro člověka, že to, co uvidíte nebo uslyšíte při provádění svého povolání nebo vůbec v životě lidí, co by nemělo být zveřejněno, zachováte v tajnosti. Konečně: že vždy uchováte ve vděčné paměti Univerzitu Karlovu a její lékařskou fakultu, na níž dosáhnete titulu doktora všeobecné medicíny. ...atd.

0/0
25.1.2011 19:48

Najdete na iDNES.cz