Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Al-Džazíra zveřejňuje tajné materiály z izraelsko-palestinských jednání

Katarská televize Al-Džazíra začala v neděli zveřejňovat důvěrné dokumenty o izraelsko-palestinských jednáních. Materiál poukazuje na velké ústupky Palestinců vůči Izraeli v otázce Jeruzaléma a palestinských uprchlíků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Červená_Karkulačka

konkurence

Zdá se, že Wiki Leaks má vážnou konkurenci....

0/0
25.1.2011 8:06

Eureka!!!

ze je Abbas kolaborant, to rikal Hammas davno.

Jen potvrzeni slov Hammasu. :-)

0/0
24.1.2011 17:10

Taras Bulba

By mě zajímalo,

co se stane, až takovýchto "zaručených" zveřejněných tajných informací typu Wikileaks bude tolik, že si začnou protiřečit, přičemž všechny ty hlásné trouby se budou bít v prsa, že právě ony to mají ověřené a nezpochybnitelné. :-)

0/0
24.1.2011 10:21

Infidel

Re: By mě zajímalo,

Všechno jsou to jen suroviny pro analýzu. Nikdo seriózní se nebude opírat o jeden únik, pokud k tomu nebude podpora z dalších, nezávislých zdrojů. Třeba u těch úniků z WikiLeaks je těch dodatečných nezávislých zdrojů tolik, že si můžou analytici americké diplomaty dovolit opravovat v omylech.

0/0
24.1.2011 10:46

Eureka!!!

Re: By mě zajímalo,

me se na tobe libi, jakou mas neotresitelnou duveru ve svuj government ;-D

0/0
24.1.2011 13:58

Taras Bulba

Re: By mě zajímalo,

To někde ve svém příspěvku tvrdím? 8-o

Každopádně když vidím, čemu všemu jste ochotni věřit vy dva s Termixem, jen když to pochází z prisonplanetu nebo nějakého tomu podobného zdroje, tak si jen říkám "Bože Bože, do čehos to duši dal". ;-D

0/0
24.1.2011 16:01

Eureka!!!

Re: By mě zajímalo,

co z toho co na prisoner planet bylo napsano nebyla pravda? ;-D Prison planet nevymysli prison planet prebira zpravy od jinych nezavislych medii i tech zavisly, kdyz na to prijde. Jejich rozhovory s ekonomy jsou prinejmensim tak dobre jako CNN ma (vzpominam si na "odbornika z Wall Streat, ktery tvrdil ze zlato nevyleze nad $1000 behem jeho zivota) ;-D V tom se prisinplanet teda urcite neplete. ;-)

0/0
24.1.2011 17:08

Taras Bulba

Re: By mě zajímalo,

To sis teda naběh, chlapče ... ;-D

Článek ze 7.února 2006

http://www.prisonplanet.com/articles/february2006/070206attackiran.htm

... an attack on Iran is inevitable and that it will occur on March 28th ... ;-D;-D;-D

 

0/0
24.1.2011 21:46

Infidel

Palestinci přišli s ústupky už mnohokrát.

Svého času byly návrhy, se kterými přicházela OOP tak nehorázně přijatelné, že se Izrael musel uchýlit k vyrábění opozice, aby podkopal vyjednávací pozici OOP a podporoval Hamas.

Izrael je bohatý stát s jednou z nejsilnějších armád světa. Má bezvýhradnou diplomatickou podporu hlavní světové mocnosti. Naproti tomu jsou Palestinci všem akorát na obtíž, včetně jejich arabských soudruhů Izrael s nimi nepotřebuje jednat a hledat kompromisy. Výhody, které Izrael získá, pokud dokáže z dalších okupovaných území vytlačit Palestince zdaleka převyšují škody, které jim jsou schopni Palestinci způsobit. Podle toho se Izrael chová a námitky by mohl mýt snad jedině někdo, kdo věří na nějaká univerzální lidská práva a spravedlnost.

0/0
24.1.2011 9:59

Taras Bulba

Re: Palestinci přišli s ústupky už mnohokrát.

Hele Fideli, jak se myjí takové námitky? Normálně ve vodě nebo se do toho ještě přidává saponát? :-)

0/0
24.1.2011 10:05

opinen

Re: Palestinci přišli s ústupky už mnohokrát.

Politika je o kompromisech,ne o hodných a zlých,ústupky musí udělat obě strany,jak Izraelci tak Palestinci.Psát o tom,jak Izrael je skvělý a jací jsou Palestinci zločinci je stejně demagogické,jako články o tom,jak zlí Židé ubližují hodným Palestincům,ale to,že pravda je někde uprostřed,fanatik nepochopí.

0/0
24.1.2011 10:21

Infidel

Re: Palestinci přišli s ústupky už mnohokrát.

Jaký má Izrael důvod s Palestinci uzavírat kompromisy? Proč vyjednávat s Hamasem o zmírnění sankcí výměnou za klid zbraní, když klidu zbraní můžou dosáhnout vojenskou akcí? Takové možnosti mu dává diplomatická podpora USA. EU si může svoje zprávy o porušování lidských práv a pravidel války strčit za klobouk, protože Izraeli za to nehrozí žádné postihy.

Proč dělat Palestincům charitu tím, že se budem zastávat nějakých jejich práv?

0/0
24.1.2011 10:37

opinen

Re: Palestinci přišli s ústupky už mnohokrát.

Já se nezastávam Hamasu,ne všichni Palestinci jsou teroristé,tj. pouze názor nekritických filosionistů,mezi něž zřejmě patříte i vy.Aby bylo jasno i Vám,nejsem proti Izraeli,ale ani Izrael není na tomto konfliktu bez viny,není v podstatě žadného konfliktu,kde by byla vinna jedna strana,psát o tom,že Palestinci nemají žádná práva je xenofobie,čímž nepopírám vinu jejich předáků na izraelsko-palestinském konfliktu.Zajímá mě Váš názor na rusko-čečenský konflikt,řada lidí,co odsuzuje Palestince a hájí Izrael,obhajuje Čečence a tvrdě kritizuje Rusko,přitom,tak jak má se právo bránit Izrael proti palestinským teroristům,má totéž právo i Rusko vůči čečenským teroristům.Pokud někdo tvrdí,že Rusové se v tomto konfliktu dopouštějí zvěrstev,má zčásti pravdu,ale to samé platí o Izraeli,tj.prostě válka.Jestli mají nárok na samostatnost Čečenci,maji ji i Palestinci,terorismus odsuzujme u obou,ale dělit si islámské rádikály na chudáčky a zločince,je metoda bolševika.

0/0
24.1.2011 12:41

talmudský vypravěč

sionismus

Sionisté, kteří stojí za vybudováním státu Izrael již několik desítek let provádějí systematickou genocidu nežidovského obyvatelstva. Izrael je dnes jeden z nejvíce rasistických států světa. Je to paradox, že právě židé kteří byli masově pronásledováni za druhé světové války se dnes pod nadvládou sionistů dostali do situace opačné. Naštěstí existuje i poměrně početná židovská část, která tento politický sionismus nepodporuje, spíš naopak.

Do budoucna nevidím situaci na Blízkém Východě moc růžově. Na jedné straně tu máme rasistické sionisty, kteří pohrdají zbytkem lidí(gojímové) a na straně druhé radikální islám, kde ten kdo nevěří je předurčen zemřít.

Politický sionismus a radikální islám tak mohou v budoucnu vyvoval konflikt globálního rozměru o kterém se dnes radši nemluví.

0/0
24.1.2011 9:51

Carvin

Re: sionismus

Nemám jasného favorita ale židů je méně než muslimů tak jim budu fandit. Ale ať vyhraje ten lepší.

0/0
24.1.2011 9:55

talmudský vypravěč

Re: sionismus

Problém politického sionismu není tak jednoduchý. Musím osobně říct, že tento politický sionismus považuji za stejně tak zhoubný a nebezpečný jako je radikální islám, komunismus nebo ve své době nacismus.

Problém politického sionismu je v tom, že tzv. západní svět, hlavně politika, massmedia, bankovnictví je tímto sionismem ovládán a silně prostoupen.

Máme tu tak více jak miliardu muslimů, na straně druhé mocenské a politické centrum západního světa silně ovlivněné politickým sionismem. 

Albert Pike, dodnes považovaný za jednoho z nejvýznamnějších zednářu koncem 19.století přesně popsal tři světové války které přijdou. Dvě světové války popsal s mrazivou přesností. Ta třetí by měla mít charakter války politického sionismu a islámu tak, aby se tyto dva směry či ideologie zcela zničili.

 

0/0
24.1.2011 10:07

alien.cz

Re: sionismus

R^

0/0
24.1.2011 10:29

Taras Bulba

Re: sionismus

Hmmm, z původních pár set tisíc Arabášů v Izraeli v roce 1948 na dnešní skoro 4 miliony - takovou "genocidu" by si asi nechal líbit kdejaký národ. :-)

0/0
24.1.2011 10:18

talmudský vypravěč

Re: sionismus

Evidentně neznáte historii.:-)

0/0
24.1.2011 10:21

Taras Bulba

Re: sionismus

... nápodobně. :-)

0/0
24.1.2011 10:22

il1948

Re: sionismus

;-D;-D noo vy si myslíte že poznáte históriu, preto drvivá väčšina arabov z izraelským pasom nechce ani počuť o tom, že by mali žiť pod palestínskym vedením, ty genocido 

0/0
25.1.2011 9:37

Rotoped64

Re: sionismus

To je taková genocida, že se počet Arabů v Izraeli zněkolikanásobil, mají své zástupce v izraelském parlamentu a jeho výkonných orgánech. To opravdu genocida, jako noha! ;-D

0/0
24.1.2011 11:08

Isaac Rokosowski

Re: sionismus

"Na jedné straně tu máme rasistické sionisty, kteří pohrdají zbytkem lidí(gojímové) a na straně druhé radikální islám, kde ten kdo nevěří je předurčen zemřít."

A pak na straně třetí tu máme Vaše dedukce, ničím nepodloženy, které nemusejí být ani zpola pravdivé ;-)

"již několik desítek let provádějí systematickou genocidu nežidovského obyvatelstva"

Znáte definici pojmu genocida? Proč se počet neŽidovského obyvatelstva na území Israele od roku 1930 již skoro ztrojnásobil, když je na něm prováděna údajná "genocida"?

0/0
24.1.2011 12:57

talmudský vypravěč

Re: sionismus

Vzhledem k Vašemu nicku nepředpokládám, že by jste byl schopen rozumné argumentace.

0/0
24.1.2011 14:20

il1948

Re: sionismus

Tak mu oponuj ty mudrc !

0/0
25.1.2011 9:38

Dr No

Re: sionismus

"Sionisté... již několik let provádějí systematickou genocidu nežidovského obyvatelstva". No, podle všeho to vypadá, že počet nežidovského obyvatelstva v Izraeli a blízkém okolí pořád dost rychle roste. Nedělají ti soudruzi Sionisté tu genocidu nějak špatně?

0/0
24.1.2011 16:26

Carvin

Nebýt novinářů tak je mír

teď už se dohodnout nemůžou ,když se dohody prozradí, to by klesli v očích svých souvěrců. Ale zase o čem by jsme si tu četli kdyby se nic ve světě nedělo.

0/0
24.1.2011 9:48

alikedu

realita

Pravda je poměrně prostá. Celý Fatah, je velmi zkorumpovanou organizací. Důkazem reálného vidění problematiky samotnými palestinci byly volby konané pod záštitou Západu, které jednoznačně vyhrál Hamas. Zde je odpověď na většinu otázek týkajících se na legálnost palestinské samosprávy a na legálnost palestinského vyjednávacího týmu, ve kterém se Hamas příliš neangažuje. Také je nutné podotknout, že nejkomičtější je na to všem právě role Západu, který přísně demokratické volby zorganizoval a když s hrůzou zjistil, že k moci a tím pádem i k dotacím by se dostali legitimně zvolní zástupci palestinců z politického křídla Hamasu, tak udělali praktickou věc, nechali u moci Fatah. Hamas se následně stáhl do Gazy, kde se ho pokusil izrael vojensky zničit a humanitárně vyhladovět. Jaký je nyní výsledek? Fatah je v koncích a Hamas stoupí vzhůru. V příštích volbách získá vše.;-)

0/0
24.1.2011 9:01

Taras Bulba

Re: realita

Nějak jsi z toho srdceryvného blábolu na oslavu Humusu vynechal popis chování Humusu v místech, kde se dostal k moci a mohl ji aplikovat v praxi, tzn. v Gaze. Tam byli stoupenci Fatahu Humusáky hromadně stříleni, přičemž ti šťastnější skončili "jen" s prostřílenými koleny. Za takových okolností se opravdu dá říci, že Fatah je tam v koncích a Humus stoupá vzhůru, takže příliš mnoho jeho kritiků a potenciální opozice do příštích voleb se tam nenajde.

Kontrolní otázka: kolik raket, min a sebevražedných atentátníků "navštívilo" Izrael za poslední roky ze Západního břehu a kolik z Gazy? ;-)

0/0
24.1.2011 10:01

alikedu

Re: realita

Používat urážlivou zkomoleninu místo názvu Hamas vypovídá o vašich schopnostech věcné argumentace. Boj mezi Hamasem a Fatahem je jako boj mezi jinými krajně znesvářenými stranami. Pakliže je zřejmé, že Fatah nezastupuje práva Palestinců a naopak jen prodlužuje agónii své zkorumpované vlády, nelze se divit bojům s Hamasem, který má v těchto ohledech čistý štít, jejichž následkem jsou mrtví nebo zranění a pro vaši informaci na obou stranách. Také je dobré mít na paměti, že první ozbrojený útok rozpoutali členové Fatahu, protože odmítli uznat výsledek voleb. Hamas následně ozbrojeně reagoval a došlo k vymezení pozic, které jsou pro Fatah zdánlivě výhodné. Fatah "ovládá" větší Západní břeh a Hamas Gazu. Ale jak jsem psal, to bude trvat jen do příštích voleb nebo do momentu nového rozložení geopolitických sil. Pak Fatah zmizí z politické i mocenské mapy...

0/0
24.1.2011 16:02

net.Xtreme V.

Pro radikály nepřijatelné

Myslím, že se objeví řeči o (vlasti)zradě, kacířství a podobně a podobné ústupky budou nějaký čas nerealizovatelné, bohužel pragmatismus ustoupí fanatikům.

0/0
24.1.2011 8:27

tučňák na útěku

Re: Pro radikály nepřijatelné

Veřejnost má přece právo vědět, ne? :-P;-)

0/0
24.1.2011 8:43

net.Xtreme V.

Re: Pro radikály nepřijatelné

Jistě. Bohužel fanatici vědět nechtějí a demagogií zmatou...něco ve stylu, že auto, které potřebuje bezpečnostní pásy není bezpečné...

0/0
24.1.2011 8:55

tučňák na útěku

Hm.

Takže obě strany teď budou úsupky odvolávat, protožese ocitnou pod tlakem radikálů...

0/0
24.1.2011 8:21

greenalien

Hm

Pevně věřím, že si tohle Al-Džazíra připomene, až bude za pár měsíců zase vzdychat "a proč vlastně nemůžeme mít mír." Pro ty umírněné v Palestinské samosprávě je to kopanec do rozkroku. Historikům a studentům tyto texty nepochybně posloužit můžou, největší radost z nich bude mít ale někdo úplně jiný.

0/0
24.1.2011 8:19

skadamush

Re: Hm

Veřejnost snad má právo vědět, že palestinská správa nabídla Izraelcům neuvěřitelné ústupky a Izrael je přesto stále odmítá. :-)

0/0
24.1.2011 9:55

hubitel mulu

Re: Hm

;-D

0/0
24.1.2011 10:49

greenalien

Re: Hm

Jenže všichni víme že veřejné mínění ohledně téhle záležitosti budou v této fázi na obou stranách utvářet ty nejradikálnější složky společnosti. V momentě kdy by věc byla předložena jako víceméně hotová a zůčastnění by z ní začali mít prospěch, by se vše posuzovalo jinak, a nedej bože by mohl být i klid. Samozřejmě že se vždycky najdou parchanti jako ti z Hamásu kteří by pak měli utrum, a kteří budou mít zájem na tom aby konflikt pokračoval, takže rádi zařídí únik a Fatah v tom pořádně vykoupou.

0/0
24.1.2011 11:34

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.