Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nečas má pochybnosti o výběru nového policejního šéfa Lessyho

Ačkoli výběrová komise jako nejvhodnějšího kandidáta na post policejního prezidenta označila náměstka šéfa jihomoravské policie Petra Lessyho, jeho jmenování není jisté. Ministr vnitra Radek John se sice zavázal rozhodnutí komise respektovat, ale premiér Petr Nečas, který podle dohody musí Lessyho ve funkci potvrdit, má vážné pochybnosti o zákonnosti i objektivitě řízení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Judge Dredd je o5 tady

Ach jo...

celé je to naprd. Jinak pro pisálka z iHojte... NA POLICEJNÍ AKADEMII SE NEUČÍ OBOR PRÁVO.

A celé výběrové řízení je šaškárna - povídat si v cizím jazyku o ekonomii opravdu není směrodatné pro činnost policejního prezidenta :-/:-/:-/RvRv

Ale ještě že to nedostal ten frikulín Čech... viděl jsem ho nedávno v diskusi na ČT a byl totálně zralý na přesdržku. Ještě že má ta Čírtková rozum a nepustila ho dál...

0/0
20.1.2011 19:48

mlada_fronta

By mně dost zajímalo, jak to teď práve vypadá v ODS ...

... Chemickýho Péťu zezadu Ivánek z Olomouce šťourá klacíkem, aby jako dělal větší bububu, jenže Péťa je takovej třídní šprtík, ze kterýho mají všichni legraci už od pohledu, takže se mu všichni jen smějou. A při pohledu na tohle všechno si krajští ODS-máfové kousaj nehty vzteky, co že to zase projeli ...

0/0
20.1.2011 18:26

obcasny_prispevovatel

Cela ODS uz mi leze krkem

Chovaji se jako maly haranti, kterym nekdo vezme hracku. I kdyz jsem pravicak, tak tahle vlada uz me zacina pekne stvat. Jen u VV (kterym bych pred pul rokem nedal ani nahodou hlas) je alespon videt, ze neco delaji a nezabyvaji se kr.vinama.

0/0
20.1.2011 16:20

REKINM

Nečas má pravdu

policejní president byl opravdu dopředu vybrán, ale nikoliv Johnem nýbrž Langrem - bylo to pečlivě plánováno: - přestože dle zákona vybírá polic.presidenta MV a premiér do toho nemá co kecat, byl John donucen slíbit, že jmenování musí podepsat Nečas. - protože první právo na tento post mají náměstci PP byl Čech z této funkce vyhozen -protože John věděl, že by Nečas trval na Bílkovi a těžko by s tím něco udělal, tak zřídil komisi. - Langer a Nečas mají tak obrovský strach, že ztratí vliv na policii, že jsou schopni rozbít i vládu - v čemž jim ovšem pomáhej Bůh- jen zatím neví co budou dělat den poté. :-P

0/0
20.1.2011 10:11

leonid123

Re: Nečas má pravdu

Nečas je slaboduchý premiér, který podléhá tlakům uvnitř své strany...Rv Doufám, že VV budou i nadále pokračovat v boji proti korupci a dotlačí ostatní koaliční partnery i opozici k tomu, aby na tom panovala všeobecná shoda!

0/0
20.1.2011 10:58

Tryskomys Muf

Re: Nečas má pravdu

Nu co? Velkou koalici s CSSD.

0/0
20.1.2011 14:41

emil2

Dokud nebude zvolen člověk,

který nebude plně vyhovovat Nečasovi a celé ODS, nebude potvzen. Nadstranického šéfa policie přeci nemohou potřebovat!

0/0
20.1.2011 9:57

Filosof007

...

... Nečas v posledních týdnech jasně prokázal, že na to nemá ... Rv je slabý jak čaj ... premiér k ničemu ...

0/0
20.1.2011 8:37

silný kuřák

Re: ...

Kdyby dal bez mrknutí oka Johnovi za pravdu, tak by to byl tvrďák podle Vašeho gusta?

0/0
20.1.2011 8:40

performance

Re: ...

...alespoň by nevypadal jako (nechci přijít o možnost svobodně vyjadřit svůj názor v diskusi) .....

0/0
20.1.2011 10:04

Bouše

Podle včerejšího vyjádření Radka Johna v Událostech

postup volby policejního prezidenta ve středu schválily legislativní rada ministerstva vnitra i legislativní rada  v l á d y  ČR. Rád bych věděl na co má vláda legislativní radu, když premiér její rozhodnutí zpochybňuje. Nebo snad bude potřeba zřídit ještě i legislativní radu premiéra, která bude posuzovat rozhodnutí těch dvou předchozích? Začíná to být pěkná šaškárna, hlavně ovšem zásluhou Nečase. :-/ Rv

0/0
20.1.2011 8:31

melk

Re: Podle včerejšího vyjádření Radka Johna v Událostech

legislativni radu vlady ridi clovek poplatnej VV - pan Mlsna - odbornik na vsechno a vlezdoprdelka

0/0
20.1.2011 10:17

Bouše

Re: Podle včerejšího vyjádření Radka Johna v Událostech

To už je skoro paranoia. :-P

0/0
20.1.2011 10:24

silný kuřák

Tady se pořád ještě nadává

na Nečase? Je s podivem, že člověk, který má něco podepsat, chce mít jistou, že jeho podpis bude zpochybňován, že nebyl dodržen zákon? Kam všichni tak kvaltujete? A že od Johna nevyšlo ještě nic v pořádku, a že neovládá legislativu, to je obecně známý fakt.

0/0
20.1.2011 8:03

leonid123

Nečas teď neví kudy kam...

Počkejte a čím podpíráte své tvrzení, že od Johna nevyšlo nic v pořádku?:-) R. John vydal protikorupční strategii ( samozřejmě se na ní podíleli i jiní ministři částečně ), kterou uznali odborníci z různých uznávaných organizací ( např. Americká obchodní komora, Transparency ) a kterou schválili také politici napříč celým stranickým spektrem. V otázce nového policejního prezidenta souhlasí naprosto všechny strany kromě ODS a částečně KSČM ( že by nová modrorudá koalice?:)) Tak v tuto chvíli nechápu, o co jde premiéru Nečasovi, nebo jednoduše nedokáže unést porážku, že zkrátka ODS měla neodůvodněné argumenty a celou věc zbytečně politizovala? Asi to bude tím, pane Nečasi...Rv

0/0
20.1.2011 8:24

silný kuřák

Re: Nečas teď neví kudy kam...

Ty Vaše uznávané organizace jsou spolutvůrci, tak nechápu, proč by to neměly pochválit. To, že s tou protikorupční strategiií všichni souhlasí, také není nic mimořádného, protože v podstatě nic podstatného neřeší a vše půjde po staru. Jediné, co není řešeno jinde, je institut vrchního práskače. S postupem výběru (nikoli s konkrétní osobou) nesouhlasí i ČSSD, což Vám uniklo. A jinak mně jde pouze o to, zda byl dodržen zákon, jakkoli s ním nemusím souhlasit. Ale jednou platí, tak si ho ani Vy ani John nemůžete vykládat, jak se Vám hodí.

0/0
20.1.2011 8:34

leonid123

Re: Nečas teď neví kudy kam...

Pane, to, že uznávané odborné instituce spolupracují na vytváření protikorupčních opatření je, dovolím si řict, obrovský posun směrem kupředu, protože tím vkládají důvěru v boj proti korupci a využívají svých znalostí a zkušeností pro pomoc v boji proti korupci. To, že s tím nesouhlasí ČSSD není pravda, přečtěte si vyjádření M. Peciny, což je vysoce postavený člověk v ČSSD, takže nedělejte rovnítko mezi statutárním předsedou Sobotkou a názorem celé ČSSD. Co se týče dodržení zákona, nejedná se o politickou osobu už proto, že byl na kandidátce jako nezávislý a navíc na té nejnižší úrovni a v malé obci, což není politickým jako spíše administrativním postem. Je jasné, že se teď slaboduchý premiér Nečas se všemožně pokouší najít chyby ve výběrovém řízení, aby se před lidmi neukázal jako hlupák, ale už se tak stalo a myslím, že tak vypadá naprosto právem..:-)

0/0
20.1.2011 11:20

frotér z pojihlaví

Naprosto podporuji pana Nečase!

Taková komise nemůže vybrat nikoho správně; správná komise by byla:

Novák, Oulický, Dalík, Nečas, Knetig, Krejčíř, Drobil, Řápková, Pitr, Vesecká, Otava, Macek, Langer, Pitr, Knížák, Janoušek, Burgrmajstr, Kalousek, Barták, Martinů

0/0
20.1.2011 7:59

leonid123

Re: Naprosto podporuji pana Nečase!

;-D;-DR^R^

0/0
20.1.2011 8:25

viper

Takhle Langer by mu vyhovoval.

To by mu služební postup nevadil.Nečasovi vyhovuje jen ten postup o vranách a jejich sedání,je to nabíledni.

0/0
20.1.2011 6:31

dogi1

Tak nevím, o co tomu

Slotovi jde? Vždyť Lessy je z Moravy, né? Takže "dobré buket", že?

0/0
20.1.2011 3:44

aBBa

z Necase se pod "zastitou" Ivana Langra stava pekny MAFIAN!

;-O8-o;-€Rv!!

0/0
20.1.2011 1:11

viper

Re: z Necase se pod "zastitou" Ivana Langra stava pekny MAFIAN!

Top09 se staví daleko rozumněji.Takhle se ODS diferencuje sama do role opozice i v koalici.Že by jejich labutí píseň?

0/0
20.1.2011 6:44

leonid123

Re: z Necase se pod "zastitou" Ivana Langra stava pekny MAFIAN!

Jojo, ODS ovládají lobbisté typu Oulického, Nováka apod., a k tomu je tam vliv Íčka stále Rv

0/0
20.1.2011 8:30

varix

Největší zklamání po loňských volbách

se jmenuje Petr Nečas! Pomalu už si začínám říkat: Zlatý Topolánek! Kolikrát už tenhle pan Čistý otočil svůj názor o 180 stupňů.

Nejprve obviní jednoho kandidáta, že mu John ušil výběrové řízení na míru a když komise vybere úplně jiného kandidáta, tak tvrdí, že to nebyl ten první, ale ten druhý vybraný? A to bez ohledu na to, že dotyčný vybraný kandidoval za ODS!8-o

Mimochodem, pane premiére, víte, že nového policejního prezidenta jmenuje ministr vnitra a do toho, zda si jej navrhne dle vlastní vůle, nebo dá na doporučení nějaké komise, Vám nic není! A víte, že požadavek Vašeho souhlasu s jmenováním nemá vůbec žádnou oporu v zákoně?

0/0
19.1.2011 23:33

tobiasek1

Re: Největší zklamání po loňských volbách

R^

0/0
19.1.2011 23:44

podhurka

Re: Největší zklamání po loňských volbách

Jistě, ministr vnitra policejního prezidenta jmenuje, ale ne tak nyní, kdy se v koaliční smlouvě domluvili o potvrzení jmenovaného premiérem.

 Nic to ale nemění na vyložené TRAPNOSTI přístupu premiéra Nečase a ODS...

...také ČSSD se vyznamenala, když svým zástupcům zakázala být v komisi a zároveň kritizuje, že opozice se nemohla volby zúčastnit! To je snad ještě větší humor než od ODS...:-)

0/0
20.1.2011 0:19

Tryskomys Muf

Re: Největší zklamání po loňských volbách

Pikantní však je, že se na dohodu odvolává ODS, která např. měla velký problém se smlouvou VV se svými poslanci o ohlasování. Přitom vyžadovat kontrasignaci premiérem bez reálné podpory v zákoně je stejný nesmysl, jako smluvně zavázat poslance k hlasování.

0/0
20.1.2011 0:38

viper

Re: Největší zklamání po loňských volbách

Je to až dojemné jak se ODS šprajcuje,že by strach z odhalení těch mnoha špinavých machinací?Už i Vidím vidí?My také,toho ohlupování je až příliš.

0/0
20.1.2011 6:36

Klarka super kočika

Re: Největší zklamání po loňských volbách

Přesně, Langer řídí Nečase a Langr musí nového Prezidenta schválit. RvRvRv

0/0
20.1.2011 6:34

petr88

Doufám,

že zítra nenajdou Lessymu v autě pod sedačkou, nelegálně drženou zbraň.

0/0
19.1.2011 23:17

Tryskomys Muf

Re: Doufám,

S ohledem na inteligenci dnešních politických špiček ODS a ČSSD bych spíše čekal, že Lessy bude obviněn, že to on tunelovat Lesy ČR. :-)

0/0
20.1.2011 0:40

raymondchandler

Re: Doufám,

;-D

0/0
20.1.2011 2:57

dogi1

Re: Doufám,

To je klidně možné. Možná i zmanipuloval tzv, karlovarskou losovačku a podílel se na tunelování ČR společně s autory kuponové privatizace. Ovšem vzhledem k tomu, že ani v jedné tunelačky nikdo nebyl obviněn, tím méně odsouzen, jde o dalšího pana Čistého. A čistému vše čisté, né?

0/0
20.1.2011 3:48

Osterreich-Ungarn

Zákon

zákon hovoří jasně, proč ho John nerespektuje? Proč Lessy zatajil svou kandidatruru na zastupitele za ODS?

0/0
19.1.2011 22:59

podhurka

Re: Zákon

Zákon říká, že ministr vnitra jmenuje policejního prezidenta. Klidně tam mohl dát kohokoli bez komisí a hned.

 Jenže VV chce dělat věci transparentně a ve shodě politických stran.

Doufám, že vidíte, kdo se jak na to chová a podle toho budete i volit...

0/0
20.1.2011 0:26

danax

po tolika skandálech

podvodech už prostě nemohu věřit jakémukoli úředníkovi, obzvlášť na tak mocném místě, bohužel nemohu ani věřit v poctivé úmysly Nečase, marně hledám politika a vyššího úředníka, kterému bych věřila. Nevíte o nějakém?

0/0
19.1.2011 22:56

khaki1

Re: po tolika skandálech

Ne.:-(

0/0
19.1.2011 22:58

vlastik+++

Jedinej přijatelnej

policejní president pro toho funkcionáře SSM by byl Íčko. Je to komik.

0/0
19.1.2011 22:56

khaki1

Re: Jedinej přijatelnej

Alespoň si zase s touhle vládou užijeme.

0/0
19.1.2011 22:59

tahitan

Tak si myslím,

že prezident vybral tentokrát nehoršího premiéra,jakého jsme kdy měli,jeho IQ je rovno téměř  nule.Proč neřekne rovnou,že už je domluvenej se Sobotkou,po vzoru pražáků.

VV a TOP 09 by měly "koalici" urychleně rozpustit,protože se současnou ODS nelze spolupracovat.Dnes mě o tom přesvědčil jakýsi poslanec Vidím.

0/0
19.1.2011 22:54

khaki1

Re: Tak si myslím,

A s kým by šli do koalice?

0/0
19.1.2011 22:59

V.Poustka

Re: Tak si myslím,

jako v Praze

0/0
19.1.2011 23:00

V.Poustka

Re: Tak si myslím,

ten vypadal, že ho zrovna vytáhli z nějakého důležitého jednání ve vinárně

0/0
19.1.2011 23:00

vlastik+++

Re: Tak si myslím,

Je to hrozný taky si myslím že to Nečas už hraje na velkou koalici. Pokud k tomu dojde tak ty dvě zločinecký organizace budou mít ústavní většinu. To je na emigraci.

0/0
19.1.2011 23:02

jiri-j

Re: Tak si myslím,

Nebudou mít ústavní většinu. ODS + ČSSD = 109 poslanců, ústavní většina je 120 poslanců.

0/0
20.1.2011 2:27

vlastik+++

Re: Tak si myslím,

Zapomněl jsem napsat ještě KSČM. Ta jim za vzití do party a pár funkcí s ústavní většinou pomůže.

0/0
20.1.2011 7:59

Osterreich-Ungarn

spravna volba

Lessy kandidát za ODS v komunálních volbách.

0/0
19.1.2011 22:54

medved.m

UŽ TO MÁM!!!

Policejním presidentem jmenujte Vidíma,

a Policie půjde do ...... (však víte) takovým kalupem, že i to pověstné Íčko bude jen tiše závidět ;-D

0/0
19.1.2011 22:44

Jiří Brada

Strach ODS ???

Pane Nečasi, je směšné, když neustále napadáte výběrové

řízení s tím, že odporuje zákonu o služebním poměru a přitom si vymiňujete

svůj souhlas se jmenováním policejního prezidenta, i když žádný takový souhlas

premiéra oporu v zákoně o služebním poměru nemá?!

0/0
19.1.2011 22:40

Najdete na iDNES.cz