Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dny NATO omezí sluneční panely na mošnovském letišti

Nejnavštěvovanější regionální akce v kraji je ohrožena. Ostravské Dny NATO výrazně ovlivní solární panely fotovoltaické elektrárny, které koncem roku vyrostly v areálu místního letiště. To na tom podle radních kraje, kteří výstavbu schválili, vydělá. Jak to ale letos bude se Dny NATO, se zatím neví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1lucky2

Ostrava !!!

Tak že!! všichni ti chytráci co tady jsou, kteří neví co to je organizovat takovouhle akci by měli radši pomlčet. Jinak pokud někdo má problém s chůzí tak ať je doma a provozuje gaučink. Tenhle národ tak zpohodověl až ....... ! Když tam někdo chodí se najíst a ne se dívat na techniku, tak proč by to stánkaři nevyužily, je tam dost lidí které to vůbec nezajímá a jenom se tam cpou. Když nad někým burácí tornádo a on není schopen se odlepit od toho žrádla a dívat se,tak sorry nemá tam co dělat. Kdy blíž by jste mohli být takové technice a podívat se na ni z blízka.  Další je, že někteří nedbají pokynů organizátorů a potom to dopadá. Jde tu aj o prezentaci města ve světě a že to je třeba!!! Buď me rádi, že tady má někdo chuť něco takového organizovat ( a že od prvních ročníků se podařilo kus práce). Kdyby tu nic nebylo tak zas nadáváme, že tu nic není??? Tak buďme trochu tolerantní a zchoudní. Jinak rozmístit víc projekce by určitě nebylo na škodu. Myslete pozitívně.    

0/0
16.1.2011 17:12

Marťan

Re: Ostrava !!!

Nejsi od organizátorů, že to tak hájíš? Byla to zpočátku super akce pro lidi. Byl jsem dosud na všech ročnících od 2001 na Černé louce, ale LETOS URČITĚ NEJDU. Zvrhlo se to tak, aby to vyhovovalo pouze organizátorům, nikoliv návštěvníkům! To už není akce pro lidi, ale málo povedená exhibice rádoby organizátorů!

Rád bych se díval na tornáda a jinou techniku, ale PROTI SLUNKU TOHO MOC VIDĚT NENÍ! A fotit proti slunku nedokážou ani organizátoři ani televize, jak je vidět třeba v oficiální fotogalerii.

Do roku 2008 akce probíhala na Jižní stojánce a bylo to perfektní, dostupnější a BYLO DOBŘE VIDĚT. A proto jsem tam chodil, abych něco viděl! Od roku 2009 je to na severním konci letiště a stojí to za prd. Proč ta změna?

Organizátoři nejsou schopni zorganizovat příjezd a odjezd aut a všichni tam vlakem stejně nedojedou. A autobusy stojí v kolonách...

Asi by bylo lepší úplně to zrušit! Aspoň by se ušetřilo.

0/0
16.1.2011 18:26

Mrzout

Nespokojenost

Měl sem tu čest, že jsem byl na posledním Dni NATO v Ostravě a musím říct, že si rozmyslím příští návštěvu. Jedna velkoplošná projekce na ukázky zásahů pro několik tisícovek lidí? Naprosto nedostačující!!! Navíc kameraman natáčel jak kdy a většinou jen odjezd vozidel. Zvuk? taky naprostá katastrofa. Kdo byl kousek dále, už vůbec skoro neslyšel.

Celkově špatné technické provedení a zázemí ukázek zásahů, na které jsem se jako návštěvník dost těšil a věřím, že jsem nebyl sám. Prot bych na příště doporučil rozmístit více velkoplošných obrazovek, reproduktorů a dát solidního kameramana, co si bude odbíhat na svačinu jen mezi zásahy!

0/0
16.1.2011 1:46

JK75

Dny NATO

byl jsem asi na třech dnech.První, na kterých jsem byl asi nejlepší.Jak se píše dole.Lidé kolem runwayí ( tehdy ani moc lidí nechodilo), výhled a focení super, ukázky letadel krásně viditelné.Na přes rok jsem jel vlakem a busem k letišti od nádru ve Studénce (mimochodem nejlepší varianta než autem),ovšem obíhat celý letiště na druhou stranu byl opavdu problém.Už bylo i dost lidí.Poslední ročník byl asi nejhorší.Málo místa pro tolik lidí,skutečně nebylo občas jak projít.Ale na letecké ukázky bylo lepší jít zpátky na Albrechtičky a fotit a točit jedině z tama,aby to nebylo proti slunku. A dokoce lítaly přímo nad hlavou,takže i další zážitek ;-D.Pokud zmenší prostor bude to jen ke škodě.Jinak dost lidí fotilo či točilo mimo areál blíže k Albrechtičkám, vidět i slyšet bylo líp na letecké dyn.ukázky.Na statiku byl problém se prodrat.Problém je hlavně v množství lidí a výhledu na dynamické ukázky

0/0
15.1.2011 18:26

Dalšínickvpekle5

A co takhle

Nad těmi panely provést ukázku překonání zvukové bariéry ? http://www.youtube.com/watch?v=OEmiTYtW5cs&feature=related

0/0
15.1.2011 17:25

Zas ten Qíteček, cenzore

Re: A co takhle

Kdyby to nepomohlo, daly by se použít i palubní zbraně....

0/0
15.1.2011 17:35

Ghost47

Re: A co takhle

Kdyby fakt překročil mach, tak to vymlátí i okna v sousedních vesnicích. To už tam radši uspořádat dynamickou ukázku tanku :-)

0/0
16.1.2011 0:02

Lobo - obchodník s mozky

A co tu solární kravinu

přejet tankem?

0/0
15.1.2011 14:24

Lobo - obchodník s mozky

Re: A co tu solární kravinu

Myslím že u diváků by to mělo velký úspěchR^

0/0
15.1.2011 14:26

tmf

Re: A co tu solární kravinu

nejen u diváků

0/0
15.1.2011 20:17

Zas ten Qíteček, cenzore

Re: A co tu solární kravinu

R^R^R^

0/0
15.1.2011 17:05

RiP3

Přesunul bych to jinam

ať se páni krajští radní chytí za frňák...

0/0
15.1.2011 13:43

janpol

Re: Přesunul bych to jinam

Přesně tak, proč by to muselo být zrovna v Ostravě, když jinde po tom sáhnou rádi. Pak si ty soláry můžou osadit na celé ploše. Stejně tam moc letadel nelítá, možná by to vydělalo více.

0/0
15.1.2011 20:01

lexmark

Pane Pavlačíku,..

to vypadá, jako by jste se vrátil po x letech. Tady se prostě už nikdo ničemu nediví;-)

0/0
15.1.2011 13:34

pettyo

Tak předpokládám, že...

...tank se solárním panelem až zas takový problém nemá.

0/0
15.1.2011 13:09

PedroKV

přílítnou tam bombardéry, budou tam tanky,

a on je prý nějaký problém se solárníma panelama??? :-D

Konečně by někdo kauzu soláry pěkně vyřešil.

0/0
15.1.2011 12:57

RadekS

Letecké dny v ČR

Myslím, že by klidně organizátoři mohli spojit CIAF a Dny NATO, protože takhle máme dva "polovičaté letecké dny" (bez urážky, při porovnání se zahraničními akcemi podobného typu) během dvou týdnů, zatímco by sloučením mohl vzniknout jeden, který by každoročně dokázal přitáhnout víc zajímavých strojů.

Zajímavé by asi nemuselo být také propojení Hradeckého a Pardubického letiště, kdy by v jeden den na jednom byla akce typu Dny NATO, více orientovaná na pozemní techniku a na druhém CIAF pouze letecký, vybrané letecké ukázky z CIAFu by pak probehly i nad druhým letištěm. Redukovaly by se tak pro diváky ne vždy příliš atraktivní prodlevy při startech a přistáních, každý by si mohl vybrat co ho více zajímá a případně druhý den jet na druhou akci.

0/0
15.1.2011 12:55

pettyo

Re: Letecké dny v ČR

Jenomže CIAF a dny NATO jsou trošku odlišné akce.

0/0
15.1.2011 13:10

Kane v1.2

Re: Letecké dny v ČR

tohle je teda excelentní nápad8-o;-D;-D a co takhle si uvědomit, že každá akce je jiná? CIAF je čistě letecký den a Dny Nato jsou přehlídkou bojových vozidel,letadel apod. k tomu jsu tam ukázky z akcí a mnoho dalších věcí...

0/0
15.1.2011 13:23

petr____22

Re: Letecké dny v ČR

Od letoska to bude pozemni ukazka slunecnich elektraren :-)

0/0
15.1.2011 13:35

Gilth

Re: Letecké dny v ČR

1) kazda akce ma trochu jine zamereni

2) uz takhle je pomalu problem se diky velkemu poctu divaku tam dostat, kdyz by se to spojilo nema ani cenu vyrazet z baraku...

takze nesmysl... Rv

0/0
15.1.2011 13:36

RadekS

Re: Letecké dny v ČR

Byl to jen nápad.

ad 1) proto jsem psal v druhém odstavci to o souběžném pořádání akcí na hradeckém a pardubickém letišti, letové ukázky vojenské techniky by proběhly nad oběma letišti, nad tím, kde by se konal CIAF by létaly i nevojenské stroje a v prostoru toho druhého letiště by byly pozemní ukázky vojenské techniky.

ad 2) tím, že by se to konalo v 1 víkend na 2 letištích by nebyl problém v dostupnosti o nic menší, než když se konají tyto akce samostatně 14 dní po sobě. Kdo by měl zájem vidět obě akce, může druhý den jít na tu druhou.

0/0
15.1.2011 16:43

RadekS

Re: Letecké dny v ČR

To co navrhuju by bylo pro diváky přínosem: 

- lepší technika (pro účinkující přilétající ze zahraničí je určitě lepší vystoupit v jeden den na dvou akcích, než se trmácet přes půl světa jen kvůli jedné akci).

- pro diváky na Dnech NATO by bylo přínosem, že obě tato letiště mají v prostoru pro návštěvníky vojenské hangáry, ze kterých by bylo lépe vidět na ty pozemní ukázky (ne jako v Ostravě, kde viděly jen první 2 řady diváků).

- HK a P jsou dobře dostupné z celé ČR a návštěvníci, kteří chtějí vidět obě akce a jsou třeba z Plzně se nemusejí trmácet jeden den do Hradce a za 14 dní do Ostravy (pro pořádající kraje by to pak mělo i přínos finanční za případné ubytování).

0/0
15.1.2011 16:46

pavel.61.

Re: Letecké dny v ČR

proč dělat víc plesů za sezonu. Měl by stačit jeden v Sazka aréně.

0/0
18.1.2011 10:32

TatankaYotanka

tak to udelejte jinde ..

nekde, kde jsou organizatori a okolni infrastruktura a komunikace schopny zvladnout zajem divaku. Vloni jsem se po cca hodinovem naprosto marnemcekani v kole aut otocil a jel pryc - na letiste vede jakasi okreska, ktera naprosto nezvladla napor zajemcu, prijizdejicich ze vsech stran .. skoda delat tak hezkou akci v tak blbem miste - nic proti Ostrave, ale zazemi tam na takovou akci proste neni ...

0/0
15.1.2011 12:54

Kane v1.2

Re: tak to udelejte jinde ..

zázemí je uděláno výborně...ale to by člověk nesměl betj línej a jet vlakem...já osobně jsem tim vlakem jel, potom jsem se prošel cca 2 kiláky přírodou a byl jsem na letišti...bez zácpy a v klidu...:-)

0/0
15.1.2011 13:26

Rado_

O co jde?

není nic jednoduššího, než aby si ty tanky vyzkoušely na těch panelech bojeschopnost naostro... Bude to autentičtější, než nějaké cvičení

0/0
15.1.2011 12:38

Marťan

Nechoďte tam!!!

Ta akce už nemá smysl! Stala se z toho bohapustá komerce, kde návštěvník je zajímavý jen jako zdroj peněz k oškubání.

Návštěva letiště se změnila na orientační běh a pochodové cvičení. Z původního umístění v Mošnově se akce přemístila do Albrechtiček na druhé straně letiště, ale nedá se tam dojet, musíte asi 2 km pěšky přes pole a není kde pořádně parkovat. Na ploše letiště sledujete celý den a všechny akce PROTI SLUNKU! Zatímco dříve jsme hleděli převážně na severozápad (a mohli si fotit krásně a po celý den) dneska hledíme převážně k jihu, takže nevidíme a nevyfotíme skoro nic. Možná je to záměr vojáků. Jako důkaz postačí, když si vyhledáte fotky na netu i v novinách...

Letiště patří Moravskoslezskému kraji. Takže víte, kdo si na nás mastí kapsu fotovoltaikou! Novináři to neustále svalovali na podnikatele-zlatokopy. Ale místo toho nás obírá kraj a v dozorčí radě sedí takoví, jako komunista Josef Babka, Pavol Lukša z TOP09 a donedávna i exministr Pavel Drobil.

To potěší...

0/0
15.1.2011 12:35

h0nz490

Re: Nechoďte tam!!!

bohuzel pravda , byl jsem v roce 07 , krasny pristup autobus zavezl primo pred letiste stacilo par kroku byl jsem tam , slunce nepralo do oci proste pohoda , ted jsem tam byl a fakt maras pul hodiny pesky pres les , pres pole a to nikde nebylo napsane kde se ma poradne jit , nepridat se k ostatnim lidem tak tam ani nedojdu , slunce pralo do oci , zacpy jak blazen , skoda no dost nestastne rozpolozeni plochRv

0/0
15.1.2011 12:38

Delfínek

Re: Nechoďte tam!!!

Nevim zda dvoukilometrova pesi chuze dokaze cloveku uskodit, ale je pravdou, ze tam nebylo dost prostoru pro takove mnozstvi lidi.

0/0
15.1.2011 12:38

RadekS

Re: Nechoďte tam!!!

Osobně mi loni vadilo nejvíc to, že letecké ukázky probíhaly velmi daleko od diváků. Hranice ukázek na jiných leteckých dnech bývá mnohem blíž. A pozemní ukázky vidělo jen pár lidí v prvních dvou řadách od zábran, žádné tribuny, ani hangáry ze kterýh by bylo vidět...

0/0
15.1.2011 13:03

lexmark

Re: Nechoďte tam!!!

Hmmm. To, ale nikomu nevadí, hlavně, že jsi zaplatil.

;-)

0/0
15.1.2011 13:31

Kane v1.2

Re: Nechoďte tam!!!

bylo to zadarmo woe :D

0/0
15.1.2011 13:45

Marťan

Re: Nechoďte tam!!!

Jj, VSTUP byl zadarmo, to jo. Ale pak tam byly stovky stánků se žrádlem a chlastem, všude se stály nechutné fronty tak, že se nedalo projít, binec z poházených plastových kelímků a promaštěných papírových tácků - většina návštěvníků trpí utkvělou představou, že umřou hladem...

Nealko na pití? Teplé coly v plastových lahvích. Ani točená kofola, ani birel, ani minérálky, natož obyčejná pitná voda.

Správná připomínka: nejsou tam žádné tribuny a ukázky těšně u diváků a proti slunku vidí opravdu jen první řady. V původním areálu bylo vidět i přistávání a starty letadel, protože diváci byli podél ranveje (nikoliv kdesi lán pole za jejím koncem) a ukázky probíhaly ve větší vzdálenosti od diváků, takže to bylo líp vidět.

0/0
15.1.2011 14:15

kůžkař

Tak jak kapitalista ničí krajinu,

tak vedle něj byl bolševik naprostej žabař...

0/0
15.1.2011 12:28

Co Cech, to genius!

Re: Tak jak kapitalista ničí krajinu,

Tohle nema s kapitalismem nic spolecnyho! Jak se stara kapitalista o krajinu se staci podivat kdekoli na zapade. Tohle je o chamtivosti tohodle zku....nyho naroda! A jak zachazel bolsevik s krajinou komentovat nebudu, to si snad kazdej pamatuje sam.

0/0
15.1.2011 13:25

wintrus

Zrcadla

Solárním panelům se teď říká zrcadla? Kdo to zase vymyslel? Já obvykle do zrcadla koukám, což by šlo do panelu těžko a navíc mi ze zrcadla nevedou žádný dráty. To mi přijde jako něco, co by vymyslela moje praprababička ve svejch 90 letech, protože slovo panel by neznala a byla by už moc stará na to, aby se ho učila.

0/0
15.1.2011 12:28

ruleta_

Zeby dalsi.....

....klasicka ojeba*ka? Nikdo nic nikomu nerekne, nikdo neni z dotcenych informovan neni - vse se pripravuje pekne v zakrytu, pote se vse podepise. Lide jsou prekvapeni a postaveni pred hotovou vec a konstatuje se - neda se s tim - v tuto chvili nic delat - ti kdo to spiskali zacnou uklidnovat, ze se nic nedeje a ze akce v ohorzeni neni ("komfort divaku zustane zachovan" popripade "ukazky tezke techniky se jenom presunou"), akce se jeste jednou provede a zjisti se, ze je hodne orezana z duvodu mista, ohrozeni slunecnich panelu atp. Dalsi rok se akce presouva nekde jinde. Super gratuluji - snadne prachy od nas vsech, zajimava akce utrpi. :-/

0/0
15.1.2011 12:22

Stoura

Škoda vyřazení

Pořád říkám, že armáda se těch raketometů neměla vzdávat. Zástřely do černých terčů by prospěly  všem. Zde například organizátorům i diváků dnů NATO.

0/0
15.1.2011 11:57

kaktusak

To je dobře

Ještě by měla Česká republika z této zločinecké organizace vystoupit a měla by potrestat válečné zločince.

0/0
15.1.2011 11:54

Vit I.

Re: To je dobře

Radši si běžte oprášit svou rudou knížku Rv

0/0
15.1.2011 12:04

employee

Re: To je dobře

Tak se nezdržuj psaním nesmylů a utíkej se přihlásit ať můžeš být první, exemplárně potrestaný!!

0/0
15.1.2011 12:18

Najdete na iDNES.cz