Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Učni si stěžují na šikanu, spolužáci jim prý berou i mobily. Škola nic neví

Karlovarská čtvrť Drahovice začíná být pověstná násilnostmi a šikanou. Hlavně před dílnami stavebního učiliště a jeho hlavní budovou. Učni se tam perou, žáci sousední základní školy si troufli i na učitelku z nedalekého gymnázia. Učiliště ale věří, že situaci zvládne vlastními silami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Melichar_

Přizdisráči...

"Občas k nějaké šikaně dojde. Vidím třeba, jak někdo mlátí menšího kluka. Na mne si ale nikdo dosud netroufl," řekl ve středu před dílnami reportérům MF DNES učeň Lukáš.

Lukáši, jsi srab a přizdisráč, stejně jako tvoji ubozí kamarádi. A šikana vám patří, když se neumíte spojit...

0/0
17.1.2011 18:11

Lobo - obchodník s mozky

Takovým spratkům naplácat

železnou tyčí.

0/0
15.1.2011 11:48

kaksikymmenta

Podle zkušeností...

...ostatních včetně mého bratra, který na učilišti studuje, se vyskytuje mnoho žáků, kteří nejsou vůči ostatním tolerantní. Tam stačí, abyste psali levou rukou a už se do vás všichni naváží. Zažil jsem to samý, ale díky svým schopnostem jsem se vypracoval a na třídních srazech zjišťuji, že jsem úspěšnější než tito. Souvisí to s inteligencí, sečtělostí osoby, protože mi připadá, že kdo fyzicky i psychicky šikanuje spolužáky na střední škole či učilišti, nemůže v ničem jiném vynikat lépe a těžko se tím zařadí do společnosti.

0/0
14.1.2011 15:44

Chytry.Levicak

Re: Podle zkušeností...

jj to je rozumný názor.ale připadá mi neuvěřitelné,že člověk píšící levou rukou by měl být šikanován. to jsem nidke nezažil.

0/0
14.1.2011 17:31

kaksikymmenta

Re: Podle zkušeností...

Děkuji, to s tou levou rukou jsem myslel samozřejmě jako nadsázku. Agresor, pokud chce, si najde záminku v čemkoli.

0/0
15.1.2011 10:19

PořízkovabastaII

Re: Podle zkušeností...

To co jste napsal je moc zajímavý, ale na druhou stranu, nemáte pocit že je v zájmu šikanovanejch aby začli hledat chybu hlavně sami u sebe? Abych to vyjasnil... šikana je podle mě čistě pudová věc, asi proto se jí nejvíc dopouštěj ne zrovna chytrý lidi, protože kde je rozum v menšině, tam vládnou právě pudy. Jestliže je to takhle zařízený od přírody, tak už to, že je někde šikana napovídá o tom, že ne škola selhala, ale logicky spíš že celá naše společnost vychovává bezbranný vyměklý trouby na který si každej může cokoliv dovolit. Totiž, zamyslíte-li se nad tím, jestli svýmu životu poroučí ti chytří, nebo ti silní, časem musíte zákonitě dojít k závěru že jsou to ti chytří, kteří jsou dost chytří na to aby věděli že musí být i silní... ;-D V tomhle naše civilizace selhává (bohužel i záměrně) už několik generací!

0/0
17.1.2011 17:51

kaksikymmenta

Re: Podle zkušeností...

Nechtěl jsem to tady vytahovat, ale díky spolužákům na základní škole jsem se uzavřel. Podle nich to bylo proto, že jsem nosil brýle a byl až extrémně chytrý než oni. Neměl jsem sílu odolávat, bylo jich vždycky na mě několik. Naštěstí v dalších letech jsem se jim dokázal vyhnout. Je sice špatný, že naše společnost podle Vás vychovává bezbranné trouby, ale když se ohlédnu zpátky, netuším, co bych změnil. Se svou postavou bych se těžko někomu ubránil a i když jsem chtěl, nebylo v silách rodičů zapsat mě do nějakého kroužku sebeobrany.

0/0
17.1.2011 18:04

PořízkovabastaII

Re: Podle zkušeností...

Já si taky lecos zažil, taky jsem se jak říkáte "uzavřel do sebe", ale oproti jinejm se mi stalo něco jinýho, prostě jsem začal hledat chybu u sebe.... našel jsem ne jednu, ale celou řadu, vlastně celej přístup k životu byla jedna velká naivní chyba. A když jsem všechno napravil a lidi okolo nejen že na mě přestali koukat jako na exota, ale dokonce si mě začali i vážit, pak mi došlo proč se mi to vlastně stalo.... že mě nikdo doma ani ve škole nenaučil jak se chovat správně, že to neudělali proto že neměli a nemají ani páru jak na to. Že to jsou úplně stejný chudáci jako jsem byl já sám. Člověku pak dojde proč jsou na sebe lidi hnusný, proč je tahle zem v takovejch problémech, všechno se od toho odvíjí... Škoda že se tohle nikde neučí, přitom je to učební látka už z dob starýho Řecka....

0/0
17.1.2011 21:21

kaksikymmenta

Re: Podle zkušeností...

Choval jsem se zbaběle, to přiznám, ale na mém přístupu nebylo co měnit. Nechoval jsem se nějak extrémně zvláštně. Byl jsem takový tichý a plachý. Nechtěl jsem do žádné party, protože mě ty jejich praštěné a zvrhlé akce nebavily. Tak jsem prostě byl doma a vzdělával se. Teď na univerzitě jsem ale přístup změnil, jsem průbojnější a taky i zdravě sebevědomější. Ovšem smekám, jak jste se s tím v minulosti vypořádal vy.

0/0
17.1.2011 21:39

PořízkovabastaII

Re: Podle zkušeností...

díky. Přeju vám hodně štěstí do budoucna a přemejšlete o tom, nejlepší obrana je útok. ;-)

0/0
17.1.2011 23:46

Chytry.Levicak

taky jsem byl na učilišti...

bylo to v druhé polovivě 90 let. tehdy to byla integrovaná střední škola na jízdárně v ostravě. atmosféra děsná.bezerace.např(týpek bouchl do zad a řekl jej byla tam mucha)třídnice vyhozená z okna, mistr mi dal klíče od šaten a když jsem je chtěl vzít najednou je pustil na zem.fakt lidi nekecám. prý nejmenší člověk ze třídy má být podle něj šatnářem)a to jsem nejmenší nebyl.když jste procházeli pod okny školy museli jste dát  bacha,aby na vás někdo neplivl. jednou mi týpek řekl,at sežeru nějakou kuličku skleněnou. na konci roku po mě týpek hodil vykouřenou cigaretu jakoby nic. ale všiml jsem si toho až za dvě minuty ,že mi něco na mikině smrdí.ona tam normálně držela,až mě někdo na ní upozornil.dlouho jsou tam nevydržel a přestoupil na jiné učiliště(babinec),které jsem absolvoval.

0/0
13.1.2011 17:27

Chytry.Levicak

Re: taky jsem byl na učilišti...

v 15 letech jsem ti ještě tyhlety věci moc neuměl řešit. přece od základky to byl obrovský rozdíl.předměty o kterých jsem něměl ani páru.taky jsme byli v prvním polotetí nejhorší třídou na škole. a někteří učitelé furt řkali,že do druháků min. čtvrtina odpadnez celých 13 let co jsem chodil do školy byl toto můj nejhorší školní rok.

0/0
13.1.2011 17:29

Scarlett O Hara

Důtky ?

Snad leda důtkama po hřbetu, to by možná ty smrady naučilo respektu, ale nějaká ředitelská důtka pro ně je jen sranda :-/Rv

0/0
13.1.2011 17:13

Chytry.Levicak

u popisu obrázku je psáno

učni ze střední odborné školy. tím pádem by to měli být studenti. pak se tam píše žáci ze středního stavebního učiliště. tak jako co si z toho mám vybrat????jak jistě víte,tak před pár lety (někdy v roce 2006 nebo 2007) už název střední odborné učiliště zaniklo. a staly se z toho bud střední odborné školy nebo jen střední školy.moje škola bývala střední odborné učiliště obchodní, ted je to střední škola obchodní. háček je v tom, pořád tam dávají výuční listy i když na výzu či na výučním listu je psáno střendí škola obchodní.

0/0
13.1.2011 16:58

Krak

Re: u popisu obrázku je psáno

Na střední škole nejsou studenti ani učni, ale žáci. Tak praví zákon. Rozumný člověk ale asi pochopí, že učeň bude žák na učebním oboru a na SŠ mohou tedy být studenti i učňové...

Btw. nezačíná věta velkým písmenem?

0/0
13.1.2011 17:22

Chytry.Levicak

Re: u popisu obrázku je psáno

Já to beru, že žák je pouze na základce i když žákovské knížky jsme na středním měli. Ty budeš nějaký zakomplexovaný chudák, který musí opravovat každou chybičku. Někdo si ty chyby uvědomuje, ale prostě píše rychle.

0/0
16.1.2011 15:00

Krak

Re: u popisu obrázku je psáno

Brát to můžeš jak chceš. To, že nechápeš text, bude spíš tvůj problém. Já jen vysvětlil, jak je to dle zákona i když v praxi se samozřejmě používá všelicos. Takže své poznámky ohledně zakomplexovaných chudáků, kteří musí opravovat každou chybičku, která nota bene ani chybou není, směřuj na autora příspěvku, na který jsem reagoval.

0/0
16.1.2011 15:57

glem

Re: u popisu obrázku je psáno

si neumíš ani číst když nevidíš že to je ten samý..s tím zakomplexovaným chudákem má samozřejmě pravdu..já bych byl ještě tvrdší , ale na druhou stranu proč kvůli takovým ubožákům riskovat smazání ,že.

0/0
17.1.2011 20:15

231

No nevím,

ale pokud má člověk na vybranou odevzdat peníze nebo dostat do huby, tak to není šikana, ale loupež.

0/0
13.1.2011 14:26

Chytry.Levicak

Re: No nevím,

proč tito loupežníci raději neokrádají politiky???na to jsou srabi,ale aby okradli spolužáky to jsou hrdinové.

0/0
13.1.2011 16:59

pingu1

..nejakej srab ,co

Občas k nějaké šikaně dojde. Vidím třeba, jak někdo mlátí menšího kluka. Na mne si ale nikdo dosud netroufl," řekl ve středu před dílnami reportérům MF DNES učeň Lukáš. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ucni-si-stezuji-na-sikanu-spoluzaci-jim-pry-berou-i-mobily-skola-nic-nevi-14w-/studium.asp?c=A110112_181623_vary-zpravy_pp

0/0
13.1.2011 13:26

nexus98

Soustavná šikana dokáže dlouhodobě poškodit

psychiku týraného. Zavřít ty smrady do diagnosťáků a vůbec se s nimi nepárat. Když si je rodiče neumí usměrnit tak jim do rukou výchova nepatří..

0/0
13.1.2011 12:20

Melichar_

Re: Soustavná šikana dokáže dlouhodobě poškodit

No, srabi jsou i ti spolužáci, proč se nespojí?

0/0
17.1.2011 18:12

reinhart

.

Dam mu 5 let za loupez a vydirani a ne tridni dutku oni si to ostatni rozmysli

0/0
13.1.2011 12:11

Chytry.Levicak

Re: .

to je tradice v našem státě.když ukradneš miliony nebo někoho zabiješ máš podmínku

0/0
13.1.2011 17:00

pohodny

Telesne tresty by mely byt v nekterych pripadech narizovany

Igora Hnizda na vas, zmetci. A na rodice hned vzapeti R^

0/0
13.1.2011 10:07

Silia

Re: Telesne tresty by mely byt v nekterych pripadech narizovany

Souhlas! Všichni jsme teď takový sociální humanisti, že nám za chvíli každý dítě přeroste přes hlavu a učitelé už teď nevědí, co s některými žáky dělat. Soused důchodce byl donedávna učitel na učňáku a respekt tam měl. A to jen díky tomu, že se s nikým nemazal a nenechal se oblbnout řečičkama. Učni si ho za to vážili a měli ho rádi, - chodili za ním občas i pro radu ohledně věcí mimo školu. Protože ať chceme, nebo ne, děti potřebujou vidět nějakou nezpochybnitelnou a spravedlivou autoritu, která jim bude vzorem. Jak to nemají, tak zkouší, co si můžou dovolit, a pak to takhle dopadá.

0/0
13.1.2011 10:37

Chytry.Levicak

Re: Telesne tresty by mely byt v nekterych pripadech narizovany

to nemáte tak moc pravdu!!!hlavní je,aby učitel se choval spravedlivě,měl znalosti atd.prostě každý učitel nemá ostré lokty,ale může svou profesí ovládat dokonale. a proto,by si ho měli uči vážit. a ne jen pro to, že není měkota.je to absurdní:k dobrému učiteli bez ostrých loktů by si k nemu pro radu po škole nezašli a k učiteli (i kdyby byl stejně dobrý) s ostrými lokty,tak k němu by si zašli pro radu??v tom případě je chyba na učních a jejich morálních hodnotách.,

0/0
13.1.2011 17:07

Homer _6

Re: Telesne tresty by mely byt v nekterych pripadech narizov

Dle fota soudím, že se jedná vesměs o studijní, citlivé až intelektuálské typy osobností.

Já bych zkusil recitovat Homéra... :-P

0/0
13.1.2011 10:57

tamten

Nedávno se mi stalo,

že na chodníku "překáželi" tři "mladíci". Upozornil jsem je slovy: "Mládenci, nedá se tu projít, můžete se uhnout?" Dostalo se mi následující odpovědi: "Di do pr..., ču..." Otočil jsem se za tím hlasem a než jsem stačil cokoli vymyslet, už měl ten smrad na tváři takovou facku, jakou jsem už dlouho neviděl. Je pravda, že jsem po tom neměl dobrý pocit z toho, zda mě nesledují, zda na mě nepošlou policajty či něco podobného, ale na druhé straně ten pohled na ty tři s otevřenými hu..(ústy) za to stál.

0/0
13.1.2011 9:20

TarasBulba

Re: Nedávno se mi stalo,

Kolega po jednom takovém úderu musel několikrát na policajty, stálo ho to dva dny dovolené, cestovní výdaje... Nakonec byl rád, že to vyšlo do ztracena. Čtyři patnáctiletí smradi si všechno ochotně dosvědčili a kdyby už předtím neměli nějaké škraloupy, kdovíjak by to dopadlo. Do budoucna je z podobných výchovných lekcí vyléčen.

0/0
13.1.2011 9:55

tamten

Re: Nedávno se mi stalo,

Také jsem si potom vzpomněl na ten film s Vlastimilem Brodským "Platfus, dej si páva".

0/0
13.1.2011 10:10

kaksikymmenta

Re: Nedávno se mi stalo,

Ano, nedávno jsem byl po deseti letech na základní škole a morálka žáků tam bohužel klesá rapidním tempem. Divím se, že na druhém stupni nemají kantoři zbrojní pas a nenosí nějakou pistoli. A pořád říkají jako nám: "...vy jste byli zlatí, tohleto je neuvěřitelné chování i drzost..."

0/0
14.1.2011 15:48

Chytry.Levicak

Re: Nedávno se mi stalo,

popravdě mi se to stát,asi bych mu taky jednu vrazil.určitě by mi nervy ujely.no netrvrdím přímo vrazil facku,ale aspon bych do něj štouchl

0/0
13.1.2011 17:11

sappho21

Re: Nedávno se mi stalo,

Přesně. Ředitelská důtka je všem jen pro srandu. Jedna po tlamě by občas pomohla.

0/0
13.1.2011 9:57

mrmelnik resurrected 1.3

Re: Nedávno se mi stalo,

R^

0/0
13.1.2011 10:00

bezdukátů

Re: Nedávno se mi stalo,

klasická otázka z Pelíšků  " koho hledáš soudruhu?" a pár ran holí to srovná

0/0
13.1.2011 13:23

zdeseny obcan

Re: Nedávno se mi stalo,

R^

0/0
13.1.2011 13:34

eQuido

Tak co, Dobeši

Ještě stále je tu někdo, kdo si myslí, že dát své dítě na učňák je způsob jak mu zajistit nejlepší budoucnost?

0/0
13.1.2011 8:53

Jury

Re: Tak co, Dobeši

R^!!

0/0
13.1.2011 9:09

pettyo

Re: Tak co, Dobeši

A ty si myslíš, že na základních nebo středních školách šikana neexistuje? My jsme dokonce byli upozorněni na možnost šikany v mateřské škole. Tak to radši všechno zrušíme, ne?

0/0
13.1.2011 9:33

eQuido

Re: Tak co, Dobeši

Jenže tam to není záležitost týkající se 80% žáků. A většinou to ředitelé škol řeší - a ví jak to řešit.

U mojí dcery ve třídě se šikana řešila taky. Bylo to ve 3. třídě na ZŠ. Vyřešilo se to během necelých 14 dní, včetně pohovorů u psychologa, rozhovoru s rodiči apod. A rozhodně nikdo z vedení školy neříkal, že "to u nás není".

0/0
13.1.2011 9:37

Peťulák2

Re: Tak co, Dobeši

Tak buď rád. Protože na spostě ZŠ i SŠ se právě tváří, že to u nich není.

0/0
13.1.2011 9:45

kaksikymmenta

Re: Tak co, Dobeši

Jako dlouholetý student pardubické univerzity můžu potvrdit, že tam naštěstí žádná šikana neexistuje.

0/0
14.1.2011 15:49

sappho21

Re: Tak co, Dobeši

Omyl. Počkejte na 8 a 9 třídu a na střední školu.

0/0
13.1.2011 9:58

Chytry.Levicak

Re: Tak co, Dobeši

ano souhlasím, že třeba na gymplech ta šikana není tak vážný problém a vyskutuje se ojediněle.(i když v dnešní době,kdy se na gympl dostane každý už to tak pravda není)ale nesouhlasím,že by na gymplech věděli oproti učilištím ,jak tu šikanu správně řešit!!v tomn jsou učitelé v čr v podstatě stejní.

0/0
13.1.2011 17:10

koutlosh

"Škola vyřešila případ v prosinci ředitelskými důtkami."

Vždyť z toho mají akorát legraci.

0/0
13.1.2011 8:47

car_director

Re: "Škola vyřešila případ v prosinci ředitelskými důtkami."

Nebylo by účinnější ty důtky použít ?

0/0
13.1.2011 8:59

Jury

Re: "Škola vyřešila případ v prosinci ředitelskými důtkami."

Deváťáci omezují pohyb dospělých lidí na schodišti (asi veřejné prostranství před školou) - výsledkem je ředitelská důtka. Výsledkem je také to, že příště budou zastavovat dospěláky a v rukách budou mít tyč nebo nůž.....pak asi dostanou dvojku z chováníRv

0/0
13.1.2011 9:11

Chytry.Levicak

Re: "Škola vyřešila případ v prosinci ředitelskými důtkami."

nechápu jaký význam má důtka?jakože to znamená jakési upozornění, že druhá důtka už by znamenala vyhazov. stejně,jak student nastoupí do dalšího ročníku důtka se maže ....

0/0
13.1.2011 17:13

Najdete na iDNES.cz