Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hrozí nová válka Korejí? Jaderný konflikt by přinesl až milion mrtvých

Může napjatá situace mezi KLDR a Jižní Koreou po půlstoletí příměří opět přerůst v otevřený válečný konflikt? Následky by byly katastrofické, říká v rozhovoru bezpečnostní expert Petr Vilímek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Big.M

Milion?

ještě zbývá pár miliard

0/0
7.1.2011 20:08

mazec v luftu s Fw 190 A-8

Dřív nebo později tam půjdou do sebe.

Je to tím, že Korejci nechodí moc na pivo a za holkama a vymýšlí bejkárny.

0/0
7.1.2011 18:27

Pattr

Zaujal mne ten poslední odstavec ohledně Japonska.

Po útoku atomovými zbraněmi na své území by Japonsko začalo vyrábět atomovou bombu?!

0/0
7.1.2011 16:14

Antonek1

Re: Zaujal mne ten poslední odstavec ohledně Japonska.

Mají na to dostatek vybavení, ale díky konci 2 světové je u nich velký odpor k Jaderným zbraním tak zatím žádné nemají, ale není problém je v krátké době vyrobit, uranu z JE bude dost, snad i plutonia.

0/0
7.1.2011 16:50

duhacenzor

Re: Zaujal mne ten poslední odstavec ohledně Japonska.

Nejde o "odpor", ten má jen levice a samozřejmě pouze v případě "imperialistického" státu, jde o znění Mírové Smlouvy s Japonskem po WW2, ta jim silně omezuje army i výzbroj. Zda by se rozhodli pro vlastní jádro je otázka zásadního porušení této Smlouvy.

0/0
7.1.2011 17:30

FerdaFFFF

Byl pan Vilimek v KLDR

Byl autor clanku nebo expert pan Vilimek v KLDR? Jen pro orientaci, do jake miry je clanek opravdu expertni.

0/0
7.1.2011 14:01

Cynyc_

Re: Byl pan Vilimek v KLDR

Chcete tím říci, že aby mohl někdo být astronomem, musí každou hvězdu osobně navštívit?

0/0
7.1.2011 15:17

Mysel

Re: Byl pan Vilimek v KLDR

Clanek zjevne expertni neni. Milion mrtvych je uroven ztrat, ktera je pravdepodobna tak leda pri pouziti "pouhych" chemickych zbrani ze strany KLDR. Kdyby doslo na ty jaderne, budou cisla dost jina. (Trochu to pripomina kecy "dopravniho experta" esenbaka Humla...)

0/0
7.1.2011 16:31

Antonek1

Re: Byl pan Vilimek v KLDR

Rozdíl v počtu mrtvých "jen" s chemickými zbraněmi a jadernými bude max v desítkách tisíc, chemických zbraní mají mnohonásobně více jak jádra.

0/0
7.1.2011 16:53

šámot25

Chtělo by to kvalitního mírovýho

zprostředkovatele. Jako jasnýho kandidáta vidím Zaorálka. V KLDR už byl, Kima a jeho režim zná, takže má slušný předpoklady. A pokud by mu to nevyšlo, tak by si ho tam Kim nechal a to by taky nebylo špatný.:-P

0/0
7.1.2011 13:59

Pikinaus

Co to mají na fotografii za ruční palné zbraně?

0/0
7.1.2011 13:47

dracekvo

Re: Co to mají na fotografii za ruční palné zbraně?

Daewoo :)

0/0
7.1.2011 14:45

hafusak2

Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

proti Číně, Japonsku, USA, své zájmy tu mělo i carské Rusko atd. Ti lidé tam snad nikdy skutečný mír nepoznali. Oni jsou už celá staletí ve válce proti kdekomu. Dnes napadnout KLDR by byla šílenost. Podle poznatků skutečných odborníků / ne bulvárních novinářů/ je vše důležité odstěhováno pod zem, nezasažitelné ani NBC zbraněmi a tamní terén je řada za sebou jdoucích obranných opevněných linií. Útočník by dopadl jako ve WW I: klidně 30000 mrtvých za postup o 500m. V tamním terénu má těžká technika omezené možnosti použití. Můj názor je, že stav se tam zlepší /stejně jako v bývalém SSSR/ vymřením generace starých generálů válečné éry, kteří za své minulé zásluhy ovlivňují veškeré dění a nástupem mladé generace s vyšším stupněm vzdělání i názory na současný stav ve světě. Ti staří ještě žijí dobou Stalina a Mao ce Tunga. Takže takových 10 let a uvidíme.

0/0
7.1.2011 13:09

BMG

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Proč? Když obránce spálíte jaderným výbuchem proč byste musel bojovat o každou stupidní opevněnou kótu?

0/0
7.1.2011 13:20

jiho3

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Ono pálit nepřátele jadernými výbuchy na frontě probíhající 30-50 km od hlavního města toho koho chci chránit (Soul) příliš nejde. Pokud by se nasadily jaderné zbraně v rozsahu ničícím okamžitě možnost pozemního vojenského útoku severokorejské armády, znamená to smrt miliónů civilistů-spojenců a to není dobrý obchod...

0/0
7.1.2011 13:48

Taras Bulba

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Milióny civilistů? Kdes na to přišel? Víš, existují i menší ráže jaderných hlavic než deset megatun. ;-)

0/0
7.1.2011 13:54

jiho3

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Samozřejmě existují i menší jaderné hlavice, vzpomínám na oblíbený dokumentární záznam, jak armáda USA na svých vojácích zkoušela jaderné střely pro minomety (moc času kluci na zalezení do zákopu neměli, než vyšlo sluníčko ;-)

Ovšem dnes jsou reálně smysluplné prakticky jen do raket ničících vysoce chráněné cíle (podzemní velitelská staveniště apod.) Pokud byste chtěl okamžitě zastavit nápor miliónové pěší armády útočící na široké frontě a vybavené alespoň základním vybavením proti ZHN, musel byste nasadit jaderné zbraně plošně v obrovské síle (že nepřítel umře za měsíce na nemoc z ozáření je vám k ničemu). V takové síle, která rozhodně zasáhne civilisty desítky km okolo drtivě a stovky a tisíce km daleko taky velice smrtelně. :-/

0/0
7.1.2011 14:02

Schmouddle

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Ovšem musíte myslet politicky Halík.

Ztráta Soulu by sice přinesla určité civilní ztráty, ale díky velice dobře propracovanému systému civilní obrany by byl v případě útoku KLDR Soul do několika hodin prázdný. Jeho ztráta by byla obrovským apelem na zápdní svět, zatímco ve skutečnosti by nepřinesla zásadní problém pro vedení války. Hordy z KLDR by se pak daly zastavit poté, co by se jim adekvátně prodloužily zásobovací linie.

Osobně bych to viděl takto.

1 den - obrovská dělostřelecká příprava, začíná evakuace Soulu, útok masy KLDR přes hranice, zdržovací taktika ROK na 38. rovnoběžce, zatímco probíhá spořádaný ústup hlavních sil ROK na připravené pozice. Letectvo koalice se zaměřuje na eliminaci letectva a protivzdušné obrany KLDR,  zatímco pozemní jednotky jsou podporovány vrtulníky a letouny přímé podpory. 

0/0
7.1.2011 14:37

Seeker-M

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Evakuace desetimilionového města za jeden den? 8-o

Zbytek příspěvku je stejně odborně fundovaný? ;-D

0/0
7.1.2011 17:23

duhacenzor

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Na první pohled jo, plný souhlas. Na ten druhý? Kdoví, co má Jižní Korea pro případ útoku ze Severu za lubem: že jejich ohromné hlavní město je navíc umístěno strategicky pitomě (téměř) na hranici s fanatickým všehoschopným rudým nepřítelem vědí padesát let i oni...tím samozřejmě netvrdím, že si myslím, že Seoul  se vyklidí za jediný den:o), jen kdoví, co mají, co tají, je to ohrožený frontový stát ve stylu Taiwanu a Israele. Je i fakt, že Jižní Korea péči o svou obranu  na rozdíl od Evropy nezanedbává, mají početnou po zuby vyzbrojenou army, staví si vlastní vysoce kvalitní torpédoborce, tanky, OT... k tomu patří (nebo by měla) i vyspělá civilní obrana. Jen upozorňuji:o)

0/0
7.1.2011 17:43

Schmouddle

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

2-4. den Soul padl, ROK se stahuje, zatímco letectvo již na "vlastním" území napadá jednotky a zásobovací trasy protivníka, začíná bombardování průmyslových a dopravnách kapacit KLDR.

5-10 den. Obranná linie ROK probíhajíví severně od Daejonu zastaví nápor, jsou prováděny obranné boje, zatímco letectvo likviduje prostředky KLDR snažící se překonat linii

10-15. den Jednotky ROK a US Army přecházejí do protiútoku, jednotky KLDR nejsou schopny udržet linii a ustupují na sever.

15-30. den je dosaženo 38. rovnoběžky, jednotky ROK postupují na Pchjongjang, KLDR se hroutí a nastává chaos s milióny utečenců, které zbídačená země není schopná uživit.

 

0/0
7.1.2011 15:15

Antoninus

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Tak to vidítě pro KLDR ještě hodně pozitivně. Jejich armáda nemá porostředky na vámi popisovaný útok kterým by se zmocnily Soulu. Jejich letectvo by proti jihokorejskému nic nezmohlo a v čele útoku by musely být obrněné jednotky ty ale jsou vyzbrojeny tanky T-62 a T-55 které by při střetu i jen s malým počtem jihokorejských K1 byly rychle poraženy. Tedy KLDR namá průlomovou sílu aby dosáhly toho co popisujete, jejich dělostřelectvo pokud by začalo pálit hned z počátku by utrpělo strašilvé ztráty odvetnou palbou a leteckými útoky jelikož by tak odhalily svou pozici. Pokud by se pokusily o útok pěchotou tak by to byl spíš masakr. Pokud by se pokusily zaútočit na tak široké frontě jak popisujete dostaly by se jen pár kilometrů za 38. rovnoběžku (na některých místech) a pak by byly rychle vytlačeni Jihokorejskými protiútoky.

0/0
7.1.2011 16:18

petrnahodne

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

přesně tak, uživatel Schmouddle  mi píše, že jsem naivní, ale sám žije v těžké naivitě (jeho názory a teorie jsou tak 50 let pozadu).

Jedinou šancí, ze strany KLDR způsobit nějaké větší škody (ztráty na životech,..), je podle mého názoru vrhnout vše do prvního útoku (moment překvapení), protože pak už žádný další útok pravděpodobně nebude. Tzn. vystřílejí co mají, udělají co největší škodu na nejlépe dostupný cíl = Soul a to bude nejspíš taky to poslední, co udělají. možná ještě jejich ponorky vypálí pár raket, možná potopí pár lodí než je najdou a zničí, ale všechno ostatní bude srovnáno letectvem JK a USA za několik hodin (maximálně dnů).Dneska už v podstatě počet vojáků nehraje žádnou roli, beztak by se pravděpodobně při první možné příležitosti většina severokorejských vojáků dobrovolně vzdala. Počet tanků, lodí a letadel můze hrát určitou roli, ale ...

KLDR nemá dostatek potravin, surovin, ani dostatek paliva pro stíhačky, lodě, ani tanky, jediné co mají jsou rakety a granáty ...

0/0
7.1.2011 18:51

petrnahodne

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

takže si myslím, první útok ze strany KLDR by byl pravděpodobně i posledním a mluvit tady o nějaké invazi ze strany KLDR je tak trochu z říše snů ;-D

0/0
7.1.2011 18:52

ježo

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Jestli nebyla míněna invaze nadšených hladových uprchlíků.

0/0
7.1.2011 19:13

Antoninus

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Příliš bych nesouhlasil s tím prvním úderem podle mě by to byla od velení vojsk KLDR hloupost protože jejich letectvo by útočící jednotky nemohlo pokrýt ani kdyby se obětovaly.  Přesunující se a útočící jednotky jsou pak velice snadným cílem pro letectvo nehledě na to že v té chvýli by se mnohem více projevil propastný rozdíl v technice obou armád. Po těžkých ztrátách by se tak mohla rozpadnout celá armáda a  válka by mohla skončit poměrně rychle.

Podle mě by největší šanci měly kdyby zaujaly co nejpevnější ale především hloubkovou obranu sice by jim to vítěztví nepřineslo ale mohly by udělat určité těžkosti postupujícím vojskům.

0/0
7.1.2011 20:07

petrnahodne

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

muzu s vama jen souhlasit. myslel jsem ale spis letecky a delostrelecky utok, nez nejake masivni pozemni akce, kdyz jsem psal o prvnim utoku.... to co jsem psal, bylo jako reakce na prispevek uzivatele Schmouddle, ktery popisoval realny scenar tak pred 50ti lety (popisoval nejakou masivni ofenzivu se strany KLDR, vcetne obsazeni Soulu ...). celou dobu tu propaguji nazor, ze nejaka velka ofenziva ze strany KLDR je znacne nerealna. na to nemaji. proto rikam, ze by meli sanci tak na prvni utok a to je vse ... zadne obsazeni Soulu a podobne scenare podle me nejsou opodstatnene, zmohli by se tak stezi na obranu ... proto jsem psal, ze nejaky utok ze strany KLDR proti JK (USA) je opravdu ze rise snu a je predem odsouzeny k neuspechu (vzhledem ke vsem aspektum)

0/0
10.1.2011 8:57

petrnahodne

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

muzu s vama jen souhlasit. myslel jsem ale spis letecky a delostrelecky utok, nez nejake masivni pozemni akce, kdyz jsem psal o prvnim utoku.... to co jsem psal, bylo jako reakce na prispevek uzivatele Schmouddle, ktery popisoval realny scenar tak pred 50ti lety (popisoval nejakou masivni ofenzivu se strany KLDR, vcetne obsazeni Soulu ...). celou dobu tu propaguji nazor, ze nejaka velka ofenziva ze strany KLDR je znacne nerealna. na to nemaji. proto rikam, ze by meli sanci tak na prvni utok a to je vse ... zadne obsazeni Soulu a podobne scenare podle me nejsou opodstatnene, zmohli by se tak stezi na obranu ... proto jsem psal, ze nejaky utok ze strany KLDR proti JK (USA) je opravdu ze rise snu a je predem odsouzeny k neuspechu (vzhledem ke vsem aspektum)

0/0
10.1.2011 14:21

Antoninus

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Výte ani ty nejlepší bunkry neposkytují 100% ochranu proti dnešním zbraním.

Máte poněkud komickou představu o možné válce v Koreji. V prvních několika dnes by bylo zničeno letectvo a protivzdušná obrana za několik dalších dnů by byl zničen průmyslu a další strategické cíle. A při totální vzdušné nadvládě by útočník mohl celkem hladce útočit. Vaše představa 30 000 mrtvých za 500 metrů území skutečně patří do jiné doby. Dnes už se nevedou bodákové zteče proti kulometným hnízdům vojenská věda poněkud podpořila.

To že v tamním terénu je těžká technika špatně použitelná vyvrátily sami severekorejci když za války drtily jihokojece tankovými útoky.

Tedy řekl bych že ta analýza je tak na úrovni bulváru.

0/0
7.1.2011 15:08

hafusak2

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Psal jsem o potížích útočníků PROTI KLDR. Oni nemíní útočit na jih, ale desítky let budují obranná postavení a stále je vylepšují. Průmysl jsou schopni během pár hodin až dní přemístit pod zem. Oni jsou fakt připraveni na vše.Bombardování prázdných hal a vyklizených budov nic nepřináší /a to ještě nemluvím o klamných cílech/. Válka tam by skutečně vrátila způsob boje o desítky let zpět.

0/0
7.1.2011 17:30

Antoninus

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Však to já jsem psal taky, myslel jsem že trošku víte něco o poměrech sil obou stran protože KLDR by asi jen těžko získaly vzdušnou nadvládu.

Tedy ještě jednou letectvo KLDR by nemělo téměř žádný význam a tedy vzdušnými útoky by letectvu ROK postupně zničilo většinu strategických cílů. I pokud by několik továren přesunuly podzem tak jim to moc nepomůže moderní munice dokáže zasáhnout i tyto prostory. A především i přeživší továrny by za chvýli neměly co vyrábět protože by neexistovala infrastruktura a tedy nikdo by nebyl schopen dovést suroviny. Bez přísunu železa nedáte dohromady ani blbé AK-47.

Vojsko KLDR by jistě bojovalo stylem který by připomínal spíše "velkou válku" ale to by jim moc nepomohlo. Jihokorejci by útočily poněkud modernějším způsobem což by mělo za následek obrovské ztráty na straně KLDR. Navíc by byl zajímavý efekt šoku který by vojáci KLDR utrpěly při střetech s mnohem vyspělejším soupeřem.

0/0
7.1.2011 18:13

hafusak2

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Za normálních okolností má mít útočník nad obráncem převahu 3 x, aby útok měl efekt. Pokud se útočí na opevněná postavení, převaha musí být 10 - 12 x větší, přítom úspěch zaručen není. Pro tankové operace zde není terén a kde náhodou je, určitě bude zaminován. Vrtulníky jsou v horách vysoce zranitelné a rychlejší letadla sotva najdou cíle k útoku. Pěchota i dělostřelectvo v obraně stále mají navrch a předem připravená postavení vykompenzují početní převahu i technologickou převahu. Jinak: je velice nebezpečné protivníka podceňovat. Armáda KLDR zase až tak zaostalá není. Na druhou stranu se dá počítat s tím, že Čína ani Rusko se do konfliktu kvůli KLDR zatáhnout nenechají, ovšem aby někdo střílel atomovky u jejich hranic a oni byli zasahování radioaktivním spadem, to by se jim určitě nelíbilo. Už jen z toho důvodu si útočník si použití atomovek rozmyslí.

0/0
7.1.2011 18:51

ježo

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Vaše čísla pocházejí z hodně starých zdrojů.Ale nevadí.Z jakého důvodu budu útočit,jak pěchotou,tak dělostřelectvem,na zakopané vojsko?Prostě jim v prostředí absolutní vzdušné nadvlády,o které asi není pochyby,ustřihnu jak velení,tak zásobování.

0/0
7.1.2011 19:05

Antoninus

Re: Dějiny Koreje jsou vyplněny válkami

Co je to ten pojem "normální" okolnosti?

Ono vaše poučky jsou hodně starého data. Američané na Iráčany útočily a převahu v počtu měl přitom Irák který navíc měl těžce opevněná postavení a výsledek? Snad znáte.

To že tam není terén pro tanky jste měl vysvětlit velitelům severokorejských vojsk kteří bezproblému v tom podle vás (tehdy i podle amerických stratégů) nevhodném terénu pro tanky, prováděly mohutné tankové údery po sovětském vzoru. Tedy již v minulosti dokázaly že terén je pro tanky celkem vhodný.

Pěchota a dělostřelectvo jsou pouze základem obrany, ovšem vojska KLDR mají dělostřelectvo jako z druhé světové války navíc bez vdušné převahy bude dělostřelectvo rychle umlčeno (to platilo už za druhé světové a dnes ještě více) a pak má výhodu útočník. To že armáda KLDR není technicky zaostalá snad asi nemůžete myslet vážně. Letectvo má páteřní letoun Mig-21 ale najdou se tu i starší kousky. Tankové vojsko disponuje tanky T-62 a T-55 a děla jsou srovnatelná s děly z druhé světové.

0/0
7.1.2011 19:57

certik_bertik

mám

spíš pocit, že naši novináři nám jen neříkají všechno, vždyť to ani nejsou novináři ale opisovači zpráv

0/0
7.1.2011 12:32

petrnahodne

Re: mám

myslím, že to není jenom pocit  ;-D dozvíte se to, co máte vědět a co si o tom máte myslet ... zpravodajské služby KLDR určitě píší o tom všem naprosto obráceně, že se JK a jejich spojenci v čele s USA, chystají bezdůvodně napadnout jejich mírumilovnou komunistickou zemičku, úplně vidím ty články v jejich novinách ;-D (teda jestli vůbec mají nějaké noviny)... každopádně zjistit, co z toho všeho je a není pravda,  se zdá být více než obtížné ;-)

0/0
7.1.2011 13:02

gogol_jl

Cina i Jizni Korea maji kupodivu stejne obavy

Z ohromne nestability po padu voj. rezimu v KLDR zpusobene prilivem uprchliku, kteri se uz po nekolik generaci neumi sami o sebe postarat. Vse je narizeno. Velka vetsina Severkorejcu neumi sama myslet.

------------------

Pekny humus jste zpusobili soudruzi komunisti ..... X

0/0
7.1.2011 12:26

Rudla01

Re: Cina i Jizni Korea maji kupodivu stejne obavy

Proč myslíte, že neumí myslet?

0/0
7.1.2011 13:48

Eremite

Prorok Páně černý a vousatý Dr.Owuor předpověděl

přícházející korejskou válečnou katastrofu již v červnu a červenci 2010, prorocky viděl jak bude velká (letadlová) loď v moři napadená mnoha raketami atd. Mimochodem předpověděl take zemetřesení na Haiti 3 měsíce předem, navštívil i Haiti, aby varoval, ale brali jej na lehokou váhu. 8-o

Dr OWUOR PROPHET OF THE LORD IN KOREA 1.7.10

http://www.youtube.com/watch?v=f3QA2PF0iHQ&feature=related

0/0
7.1.2011 12:10

Eremite

Všechny tyto události jsou v kontextu BRZKÉHO PŘÍCHODU-

NÁVRATU PÁNĚ NA ZEM - VYTRŽENÍ CÍRKVE JEŽÍŠE KRISTA. Bůh stále varuje lidstvo, dává všem šanci činit pokání a uvěřit v Pána Ježíše na odpuštění hříchů.Vytržení církve (Rapture of the Church)- Svatba a banket Beránka - bude jedinečná událost v dějinách lidstva, předpovezená na mnoha místech Bible. 8-o

Dr. Owuor - God speaks on the mighty Rapture

http://www.youtube.com/watch?v=NK6OnEohrfM&feature=related

0/0
7.1.2011 12:31

Eremite

Svatba Beránka

Svatba Beránka - Wedding of the Lamb of God

The Door to the Rapture

http://www.youtube.com/watch?v=yzXjDqlZZBk&feature=related

0/0
7.1.2011 12:35

Glumik2

Re: Svatba Beránka

Fakt jseš drsnej ;-)R^

0/0
7.1.2011 12:40

Pikinaus

Re: Svatba Beránka

Na to snad ani neexistuje diagnóza....;-D

0/0
7.1.2011 13:47

Eremite

Vy nemáte ponětí o ničem, když nepůjdete na Svatbu Beránka

zůstanete na zemi vystaven strašnému Božímu hněvu proti bezbožníkům.

IZAJÁŠ 26: 20  Nuže, lide můj, již vejdi do svých komnat a zavři za sebou dveře. Skryj se na chviličku, dokud hrozný hněv se nepřežene. 21  Hle, Hospodin vychází ze svého místa, aby ztrestal nepravost obyvatel země. ;-€

0/0
7.1.2011 16:58

Koudyrr

KLDR vs. USA

O válku tu nestojí nikdo jiný než USA. Nejlepší místo pro základny, po ruce Čína, Rusko i Japonsko. KLDR je směšný režim, který by dokázali svrhnout během několika dní. Ale upřímně, kromě Jižní Korei v té oblasti nikdo nemá zájem na tom, aby měli vojenské základny USA na dostřel.

0/0
7.1.2011 11:48

Glumik2

Re: KLDR vs. USA

Opravdu si myslíš, že těch několik stovek kilometrů hraje až tak důležitou roli?

0/0
7.1.2011 11:49

Eureka!!!

Re: KLDR vs. USA

znam lidi, kteri by se pozabijeli o par ctverecnich metru ;-D

0/0
7.1.2011 12:02

john.h

Re: KLDR vs. USA

hodne blby nazor priblbla voliciho socany ci komouse... jizni korea je spojenec USA a pochybuju, ze uz tam USA neco nema... a jestli ne, tak kolem ma obrovsky letadlovy lode na jadernej pohon a buhvi co jeste, takze opravdu nazor, ze USA chce vybombardovat KLDR aby si tam mohla postavit zakladnu, to je jak od komunistickeho decka z prvni tridy

0/0
7.1.2011 11:50

Koudyrr

Re: KLDR vs. USA

Tak pane, já jsem tak pravicový, že byste zvracel. Jižní Korea je spojenec USA, ano, ona byla vytvořena USA. "Kolem má obrovský letadlový lodě na jadernej pohon a buhvi co jeste ..." Má je tam v případě, že provádí s Jižní Koreou cvičení, zjistěte si odkud tam připluli ony letadlové lodě, které tam teď působí. A vážně si myslíte, že těch pár základen v Jižní Korei je k něčemu? KLDR by mohla obsadit spoustou vojenských jednotek, aby přetvořila režim. A ty jednotky by tam působily trvale. Myslíte,  že Čína bude ráda, když se bude muset rozhodovat na jakou stranu se přidá? Když má spojeneckou smlouvu s KLDR? Myslíte, že Rusko bude rádo, když bude muset přesouvat vojenské jednotky směrem ke KLDR, které bude obsazeno USA? A myslíte, že Japonci mají rádi Američany? Ne, kromě obchodních aspektů jsou to pro ně hlupáci.

0/0
7.1.2011 12:04

john.h

Re: KLDR vs. USA

letadlove lode kotvi u japonska, coz neni zas tak daleko... a ted uz pravdepodobne i u jizni koreje na nejakou dobu, a ano rusko ani cina nebudou radi, kdyz se konflikt vyostri, proto je KLDR a jeji nelidskej rezim jednou nohou v pekle

0/0
7.1.2011 12:17

Najdete na iDNES.cz