Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Heger překope peněženky pacientů. Změní se poplatky i platba za péči

Ministr zdravotnictví Leoš Heger představil balík reformních kroků. Změny se týkají například zdravotnických poplatků za recept, pobyt v nemocnici nebo příplatků za nadstandardní použití materiálů při léčbě pacientů. Platit lidé budou třeba za kvalitnější čočky při operacích očí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lisen

Ryba smrdí od hlavy

Překopat si zasluhuje nejenom pan Heger.Rv

0/0
7.1.2011 11:01

zrušený3x

Kolk to hodí Hegrovi?

Bude zajímavé porovnat jeho daňové příznání teď a po skončení funkčního období ;-D

0/0
7.1.2011 10:15

Lea26

zajímalo by mě...

Tak by mě zajímalo kolik stojí na den poplatekve věznici. Ovšem většina vězňů nezaplatí státu ani korunu.... ( Možná jednou to bude míň než v nemocnci, jestli tomu už není tak dnes.) V nemocnici zaplatíme 100,- Kč na den, ve věznici v konečném důsledku nulu... Já bych ten poplatek v nemocnici ještě zvýšila (lidi na poplatky rádi slyší) ať se ten nepoměr srovná! A zajímalo by mě i jaký poplatek se platí ve vězeňské nemocnici?

0/0
7.1.2011 9:21

sluni-sluni

toto ale není řešení

pořád tohle nic neřeší nadměrné nákupy nemocnic různých přístrojů za předražené ceny...  takže dokud budou prachy, bude se nakupovat.. prachy se seženou od pojištoven a od lidí, kteří dostanou příkazem kolik mají všem dávat... je to pořád dokola a nikam to nevede

0/0
7.1.2011 0:32

vokroj

Ministr Heger je jistě slušný člověk

ale pro svou řízenou oblast zdravotnictví toho mnoho neudělal. Julínka údajně odmítl, ale některé jeho prvky převzal, zatím těch informací o kolik a kde budeme platit není jednoznačně určeno

0/0
6.1.2011 23:08

Larrax

auto si dá do servisu každý

A každý je ochoten za opravu svého auta zaplatit i desetitisíce. Považujeme to za samozřejmé, ale běda, když máme připlatit za opravu svého těla, které si navíc mnohdy dobrovolně ničíme (pití, kouření, přejídání). Nějak to nechápu.

0/0
6.1.2011 22:09

JaJaMilan

Re: auto si dá do servisu každý

Jednoduché. Vy neplatíte z platu ani jednoho automechanika. Zdravotnictví není zadarmo to si platíte předem z platu a říkejme tomu jak chceme.

0/0
6.1.2011 22:19

Larrax

Re: auto si dá do servisu každý

Platí jen ti, kdo mají příjem, tedy asi polovina obyvatel v ČR. A jedná se o zdravotní pojištění, které má zajistit lékařskou péči, ale je logické, že jen tu základní a že by měla být možnost si některé lepší zákroky/léky/materiály připlatit. Dnes to nejde, tedy alespoň ne legálně.

0/0
6.1.2011 22:26

JaJaMilan

Re: auto si dá do servisu každý

Je samozřejmé, že platí ti co mají příjem. Co to je základní ošetření. To je ošetření kdy máte odejít uzdraven, (pokud to samozřejmě okolnosti dovolí  př. amputance).

Jestli si stále chcete platit nadstandart tak máte možnost, vemte peníze a šup za kopečky a tam si ji zaplaťe. Prosím neberte v potaz nějaký měnový kurz. Vždyť je to pro Vaše zdraví. My nevyděláváme v přepočtu to co oni, tak zde nikdo nemůže chtít to co se požadují tam. Až se to zde srovná, bude se vědět kam peníze tečou pak prosím. Ovšem to je stále dokola. Nejsou peníze, ovšem nikdo se nestará kudy a kam tečou. (již se opakuji).

0/0
6.1.2011 22:52

Larrax

Re: auto si dá do servisu každý

Ale ono je uzdraven a uzdraven. Můj tchán např. dal za kvalitnější kloubní náhradu asi 8000 do kapsy doktorovi. Nemocnice z toho neměla nic, proč by si nemohl připlatit legálně a ušetřit tak peníze pojišťovně, aby ta měla na více těch obyčejných? Stejně to již funguje u zubaře. Za bílou plombu zaplatíte, za amalgan ne. A to je přesně to, o čem Heger mluví. Dostanete oční čočky, které stačí zadarmo nebo lepší za peníze. Dnes dostanete lepší jen za úplatek. A že to tak funguje vám potvrdí každý, kdo s tím měl kdy něco společného. Srovnávat platy u nás a venku je úplně jiné téma. To je fakt, o kterém není sporu.

0/0
6.1.2011 23:00

JaJaMilan

Re: auto si dá do servisu každý

 Nezlobte se ovšem to je vina naše. A samozřejmě i toho doktora. A nyní se vás zeptám jinak, kde ten lékař ten kloub sehnal, proč to již v první fázi není kontrolované.

A co vlastně pojišťovna zaplatila protože tu operaci proplatila. Proto opakuji napřed důsledná kontrola, tím se vychová určitá etika a poté se může jet dál. Tohleto rychléprivatizování jen nahrává šmelině. Jinak přeji tchánovy aby si toho kloubu užil ve zdraví co nejdéle. Mějte se prima já se již loučím. Mladá žena čeká ;-D.

0/0
6.1.2011 23:16

2Mac7

Re: auto si dá do servisu každý

Když bylo synovi mé kamarádky  let, čekal s ní u přechodu až padne zelená a budou moct přejít, vedla ho do školy. Bohužel opilý řidič nezvládl auto a vletěl na chodník, chlapec poměrně dlouho bojoval o život, boj vyhrál, přežil, postižený až do konce života ( poškozený mozek) , nikdy nebude žít normální život, nikdy nebude mít na optimální léčbu, co by také chtěl, socka jedna, když na to nemá, nakonec jeho prababička si mohla o lepších čočkách nechat jen zdát, je to v pořádku

0/0
6.1.2011 22:22

Larrax

Re: auto si dá do servisu každý

Tohle je ale úplně o ničem jiném. Optimální léčbu zřejmě má, nadstandarní nedostane i kdyby na ní měl, protože to v ČR legálně nejde. A v tomto případě by měl veškeré náklady platit ten řidič, to především. To ovšem nemá co dělat s reformou zdravotnictví.

0/0
6.1.2011 22:29

2Mac7

Re: auto si dá do servisu každý

 léky s většími vedlejšími účinky ale levnější jsou jistě z hlediska pojišťovny optimální

0/0
6.1.2011 22:41

Larrax

Re: auto si dá do servisu každý

Pořád mi není jasné, jak to souvisí s návrhem "reformy". Stále platí roční limit (5000?), tak by neměl mít obavu, že bude platit víc. Naopak, čím víc peněz půjde do zdravotnictví, tím lépe, třeba se díky tomu dočká v budoucnu lepší péče, třeba pak bude i ta pojišťovna schopná proplácet léky bez vedlejších účinků.

0/0
6.1.2011 22:46

vokroj

Re: auto si dá do servisu každý

je to nesmyslné srovnání, proto to nechápeš ...

0/0
6.1.2011 23:35

Lea26

Re: auto si dá do servisu každý

Není pravdou, že neplatíme nic a chceme to zadarmo! Platíme si zdravotní pojištění! Jenže z toho se nejdříve hradí náklané pojišťovny (jen co je ředitelů pojišťoven, každá budova ho má...) dále třeba 30.000,- Kč odměna v dozorčích radách pojišťoven. Tak pak je jasné, že peníze chybí....

0/0
7.1.2011 9:24

a+a

Nevyhazovat !!!!

Já si pro jistotu tu starou autolékarničku schovám, bude se ještě hodit a taky bych zakázal sběr a následný vývoz autolékarniček do Afriky. V brzké době to bude u nás strategické zboží a praktičtí lékaři je budou požadovat při návštěvě svých ambulanci !!!!!!

0/0
6.1.2011 22:01

Huckelberry Švédd 5

souhlas ...

jen nerozumím tomu, proč se poplatek v nemocnici nazývá regulační ... neznám nikoho, kdo by chtěl do špitálu ...  jako příspěvek na stravu a ubytování by to rozhodně bylo logičtější :-/

0/0
6.1.2011 21:57

Larrax

Re: souhlas ...

To je fakt. O pobytu v nemocnici nerozhoduje pacient. Příspěvek na jídlo a nelékařskou péči by byl pro lidi možná snesitelnější.

0/0
6.1.2011 22:00

Larrax

asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Přijde mi logické, že ze zdrav.pojištění by měla být placena jen základní (nicméně dostačující) péče a nadstandardní by měla být za příplatek nebo připojištění. Co je na tom špatného? Robotické operace nejsou nutné, jsou šetrnější, ale stojí hodně peněz. Kdo na to nemá, tak bude ošetřen stejně jako generace lidí před ním, klasicky skalpelem. O umělých čočkách si rodiče dnešních důchodců mohli nechat jen zdát, tak co je špatného na tom, že ty lepší budou za peníze? A 100 Kč za den v nemocnici je pořád málo. Zadarmo je lékařská péče, ale jídlo, čisté povlečení, elektrická energie (kdo si nedobíjí mobil nebo ntb? proč by to měla platit pojišťovna?), hygienické potřeby a kdo ví co ještě by zadarmo být neměly. Ono totiž nic není zadarmo.

0/0
6.1.2011 21:50

----8

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Teď vás tu rozervou!

R^

0/0
6.1.2011 21:57

2Mac7

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

rodiče dnešních důchodců si o internetu mohli nechat jen zdát, myslím, že je to nadstandard a měl by pořádně zdražit, alespoň na něm nebude blafat každej blb

0/0
6.1.2011 22:14

Jančara

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Souhlasím, zdražit!;-D

0/0
6.1.2011 22:33

Larrax

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

To je pravda, nikomu bys tady nechyběl. Napsal jsem svůj názor, můžeš mi oponovat svými argumenty, já je mohu i uznat, ale ty jsi místo toho napsal zbytečný příspěvek ve kterém jsi se nezmohl ani na jeden argument. Nereaguj, protože s hlupákem odmítám dále diskutovat, je to ztráta času.

0/0
6.1.2011 22:33

Rubik1

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Jen pro pořádek, elektřina na dobití mobilu nestojí ani 0.01 Kč (jeden halíř). S tím ostatním souhlasím.

0/0
6.1.2011 22:28

JaJaMilan

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Zdravotnictví u nás není zadarmo , kdy to Vy konečně pochopíte!!! Zde bylo jen to že jste šel k lékaři a nemusel jste mu dávat peníze. Měl jste děcko tak jste šel s děckem k lékaři a ten od Vás nechtěl peníze a ošetřil děcko. To vše se platilo, ovšem jinou formou. Takže ani dnes není zdravotnictví zadarmo. Takže se vracíme do doby dřívější než abychom šli kupředu.

0/0
6.1.2011 22:32

Larrax

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Nemusíte mi připomínat, že platíme zdravotní pojištění, ale já se ptám, stačí to??? Zřejmě ne, takže se ptám ještě jednou, je správné ho zvyšovat? Podle mně ne, protože ho platí jen výdělečně činní lidé vč. těch, kteří k lékaři nechodí. A navíc podstata péče "zadarmo" (tedy bez peněz přímo od pacienta) nemotivuje lidi s ní efektivně nakládat a dbát na prevenci (např. nekouřit, aktivní pohyb, zdravá strava).

0/0
6.1.2011 22:39

JaJaMilan

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Vy věříte tomu, že když se bude platit například 50kč u lékaře tak mladí přestanou chodit do McDonaldu. Přestanou se vyrábět přeslazené pochutiny pro děti atd. Kuřáci přestanou kouřit atd. Přestane se pít tvrdý alkohol. Já jsem velký idealista ovšem toto.

0/0
6.1.2011 23:02

Kam se hrabe Bittner

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Hygienické potřeby? V nějakých nemocnicích je dávají k dispozici a nemusíte si donést vlastní? Vážně? 8-o

0/0
7.1.2011 8:50

Kam se hrabe Bittner

Re: asi jsem jeden z mála, kdo souhlasí

Ale jinak víceméně souhlasím.

0/0
7.1.2011 8:51

jan21

utratit

Doufejme, že pana Hegera  někdo v blizke době  nějakým šetrným způsobem utratí aby nestačil napáchat ještě větší škody na našem zdravotnictví

0/0
6.1.2011 21:31

Larrax

Re: utratit

Vybízení k vraždě je trestný čin, stejně jako schvalování trestného činu. Uvědomte si to laskavě, než začnete psát další hovadiny do veřejně přístupných míst,

0/0
6.1.2011 21:57

Jančara

Re: utratit

Třeba v dalších volbách. Vzpomeňme bývalého ministra Julínka. "Čest jeho památce".;-D;-D

0/0
6.1.2011 23:02

Gilgameš

Re: utratit

Heger je nejlepší ministr zdravotnictví, jakého jsme za posledních 20 let měli.R^

0/0
6.1.2011 22:16

tybejku50

a kdo má

hluboko do kapsy,tak utře hubu,nebo ho ošetří vrátnej.První kdo to pocítí jsou důchodci,invalidi a rodiny s dětmi.Horních deset tisíc bude v klidu, ti to nepocítí.Děkujeme odejděte!!!!!!;-€

0/0
6.1.2011 21:02

navsteva po socialistovi kamenem

Re: a kdo má

Hornich 10.000 se uz davno leci na soukromych klinikach a nebo v Nemecku a Rakousku. Takze ted jde spis o to, aby se zacali lecit nemocni misto aby se lecili zdravi hypochondri s rymickou.

0/0
6.1.2011 21:10

a+a

Re: a kdo má

A léčí je tam doktoři, kteří od nás odešli .

0/0
6.1.2011 21:50

DeChardonnay

JInymi slovy

Na co Heger sahne to skope...... takze ten titulek je opravdu vystizny.... udelal neco za tu dobu ke zlepseni kvality zdravotnictvi nebo naopak ? Je to hrobar...... Hegere prosim odejdi...

0/0
6.1.2011 20:26

a+a

Re: JInymi slovy

Zlatý Cikrt s Julínkem ;-(

0/0
6.1.2011 21:52

Šulivajda

poplatky za recept

Dobrá finta jak lidem opět zdražit léky!

Při doplatcích větších jak 30 Kč se poplatky neplatili a tedy při dvou dražších lécích na receptu se poplatky žádné neplatily a nyní se platit budou vždy.je to obyčejná ubohost přesvědčovat lidi že ušetří když se vlastně zdražujeRv

0/0
6.1.2011 20:19

DeChardonnay

Re: poplatky za recept

poplatky za recept znamenaji pouze to ze se zvednou nasledne ceny leku... takze stat si nepomuze a pacienti budou za stejny lek platr farma firmam vice.....

0/0
6.1.2011 20:24

Bezevlas

reforma zdravotnictví?

směšné..žádné systémové změny,pouze poplatky a platby u lékaře.To,čemu říkají reformy je běžnej vývoj,který byla bude i bez honosného názvu"reforma"Oni říkali i na Západě,že se do toho zas tak moc vrtat nemáme,že tohle bylo jedno z mála,co jsme tady měli celkem dobrý.No a díky Julínkovi a ODS se teď v tom budem patlat a matlat

0/0
6.1.2011 19:58

Ringo.ringo

Takze receno to bylo jasne

Zakladni pece se bude odvijet od standardu, ktery je dneska. Takze zase zbytecna boure ve sklenici lihu ochlastu z lihace;-D

0/0
6.1.2011 19:56

RedSquirrel

Zajímalo by mne,

komu budou v budoucnu nadávat pacienti, platící za každou maličkost ....

- vládní koalici

- Hegerovi

nebo lékařům?

Jak znám náš národ, tipnul bych to na 3. možnost.

0/0
6.1.2011 19:55

Bezevlas

Heger

je pro mě jedním z největších zklamání,navíc tomu čemu říká reformy,je vlastně běžnej postupnej vývoj,kterej by se dál i kdyby se neoháněli tady tím skvostnym slovem reforma.Když si tohle odečtu,tak zase zůstávají pouze poplatky

0/0
6.1.2011 19:52

Larrax

Re: Heger

Čekáte snad zázračnou reformu, díky které bude ve zdravotnictví dostatek peněz a při tom to nebude nikoho nic stát? To snad nemůžete myslet ani v legraci.

0/0
6.1.2011 21:54

JaJaMilan

Já jsem byl přesvědčen,

že zakoupené přístroje v nemocnici mi budou sloužit ku zdraví. Velmi se mylím. Já vlastně na ně nebudu mít, vždyť to bude nadstandart.

0/0
6.1.2011 19:29

Ringo.ringo

Re: Já jsem byl přesvědčen,

a ty sis ten pristroj koupil?

0/0
6.1.2011 19:32

JaJaMilan

Re: Já jsem byl přesvědčen,

Ne, já jsem věřil, že to zajišťují odborníci, kterým jsou svěřeny moje potažmo státní peníze. Jestli toho někdo zneužívá patří odsoudit.

Ovšem Vám se tento princip nelíbí, toho jsem si všiml při čtení Vašich příspěvků.

0/0
6.1.2011 19:45

Najdete na iDNES.cz