Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za starou lékárničku a propadlé řidičáky padly první pokuty

Už v prvních dnech nového roku padly první pokuty. Policisté se při kontrolách zaměřují i na dodržování nových pravidel, tedy jestli mají řidiči u sebe reflexní vestu nebo novou autolékárničku. Zajímá je i platnost řidičských průkazů. Na 300 tisíc řidičů si je totiž nestihlo vyměnit a teď jim za to hrozí až dvoutisícová pokuta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Deleter

Nick dědeček je lhář.

"Nezlobte se, ale používat sterilní obvaz v nesterilním prostředí je blbost."

--

Trvám na tom, že zcela záměrně uvádí lživé informace, je tedy lhář.

0/0
5.1.2011 10:25

Deleter

Zajímavé

proti lékárničkám za 150 je řevu jako na zabíjačce a když se schvalovalo bursíkovné, tj. že za prodej staršího auta zaplatíte 10000 Kč jen tak úřednímu šimlu, tak to řada lidí schvalovala, že tím zmizí staré vraky. Ačkoliv to nemá vůbec žádnou logiku.

0/0
5.1.2011 10:23

vodnicvcechach

budete umet takovou autolekarnu umet pouzit?

to bych chtel videt, jak u bouracky zachranuje laik :-/ a pak ho zavrou za poskozeny zdravi

0/0
4.1.2011 17:48

Deleter

---

První pomoc se vyučuje v autoškole, ty nadčlověku. Samozřejmě, že při PP stačí použít selský rozum. Historky, jak někdo vytáhl člověka z hořícího auta a ten ho pak žaloval za poškození míchy, jsou z oblasti fantasy.

0/0
4.1.2011 20:24

Poslední___Mohykán

Re: ---

Základní pomůckou první pomoci je nabitý mobil.

0/0
5.1.2011 10:25

Deleter

Re: ---

Pokud byste někdy nějaký kurs PP u autonehody absolvoval, tak byste věděl, že volání pomoci mobilem je až někde na čtvrtém pátém místě.

0/0
5.1.2011 10:26

Poslední___Mohykán

Re: ---

Osobní zkušenost - první věc, kterou udělám.

0/0
5.1.2011 16:33

Deleter

Re: ---

Hmmmf, to je vaše věc, že to děláte blbě.

0/0
5.1.2011 16:42

Deleter

Re: ---

P.S. abych to trochu rozvedl: když první, co děláte, je volání na IZS, tak co jim říkáte? Jsem tam a tam a je tu nějaká nehoda. Kolik je zraněných? Jaká jsou zranění? A tyhle otázky zjišťujete, zatímco kolem vás třeba sviští kamiony? Zabezepečení místa nehody se nekoná? Inu - jste odvážný.

0/0
6.1.2011 8:56

dogi

Re: ---

V tom případě se tedy divím, že stát nenařídil, že každý řidič musí u sebe mít nabitý mobil. Jo, to byste řval jako první, co?

0/0
7.1.2011 3:22

jxd

Re: ---

Tak o kousek níž tvrdí jeden policista, že zná případy, kdy poškozený žaloval zachraňujícího za neodbornou pomoc. Tvrdí to v souvislosti s expirovanými obvazy a já nemám důvod mu nevěřit. Pomůžete-li dneska například advokátovi (nebo nedej bože třeba někomu ze soudní mafie), vůbec bych se nedivil, že se na Vás ještě zahojí i finančně. Ušlý zisk se musí nějak dohnat, ne?

0/0
8.1.2011 12:36

Deleter

Naprosto nerozumím tomu,

jak někdo relativizuje využití věcí, jako je tlakový obvaz, rukavice, škrtidlo, resuscitační rouška nebo termofolie. Jak strašlivý guláš musí mít takový člověk tam, kde jindy bývá mozek?

0/0
4.1.2011 8:25

Poslední___Mohykán

Re: Naprosto nerozumím tomu,

Relativizuji a guláš nemám. Jejich význam nepopírám, ale tvrdím, že ve většině případů jsou například termofólie a resiscitační rouška vcelku nadbytečné, škrtidlo je fajn, ale budu-li mít při ruce cokoli, například rukáv košile, aniž bych musel vyndávat z kufru auta celý náklad, protože lékárničku mám například v úložném prostoru na jeho boku, použiju rukáv košile, tažné lano, cokoli. A při tepenném krvácení jsou rukavice vhodné hlavně proto, aby ses nadměrně neumazal.

0/0
4.1.2011 9:18

Deleter

Re: Naprosto nerozumím tomu,

a) pokud vozíte lékárničku v kufru pod nákladem, měl byste být pokutován stejně, jako byste ji vůbec neměl. Tažné lano je podle vás častější výbava a lépe dostupná????

b) termofólii běžně používají záchranné složky, proč asi

c) rouška a rukavice slouží k ochraně zachránce, tady jsem ochoten ustoupit: kdo chce riskovat zdraví a život, nechť si poslouží.

0/0
4.1.2011 9:21

Poslední___Mohykán

Re: Naprosto nerozumím tomu,

Poslyš, ty jseš dnes nějaký agresivní. Kde vozíš lékárničku ty? Navíc můj původní příspěvek kritizoval povinnost vyměnit lékárničku, kterou jsem si (v důsledku použití té původní) pořídil v březnu loňského roku. Tažné lano je podle mě častější a dostupnější výbava jen v případě, kdy by nebyla uložena povinnost mít lékárničku. Dostupnější je mám vždy, protože ho mám za přední hranou kufru a i v případě, kdy vezu cokoli, stačí lehce přizvednout obsah kufru a držím ho v ruce. Lékárničku vozím v božním uzavřeném boxu úložného prostoru, spolu se sadou žárovek apod., v čemž nevidím nic neobvyklého.

0/0
4.1.2011 9:34

Deleter

Re: Naprosto nerozumím tomu,

Lékárničku vozím v kapse dveří, tažné lano vůbec, na co taky, že. Předpokládám tedy, že když VY zastavíte u dopravní nehody, vezmete lano a jdete zaškrcovat, že?

0/0
4.1.2011 9:36

Poslední___Mohykán

Re: Naprosto nerozumím tomu,

Zastavím u dopravní nehody a jdu se podívat, co se stalo. To dělám vždy. Lékárničku mám vždy, dokonce nyní tři, z toho jednu nekompletní. Teprve když zjistím, co se stalo, rozhodnu se, co udělat. Za posledních dvacet let jsem se již třikrát stal takto aktivním účastníkem nějakého zákroku a nikdy jsem nepotřeboval víc, než obvazy. Předpokládám, že 99,9% řidičů se dokonce do takové situace nedostane vůbec, přičemž někteří zejména proto, že projedou bez zastavení. A ano. Klidně použiju jako škrtidlo tažné lano, případně rukáv od košile nebo stahovací šňůru zimní bundy, kterou mám na sobě. Otázku nůžek s kulatou špičkou ani nekomentuji, to je pitomost na kvadrát. A hlavním záchranným prostředkem není lékárnička, nýbrž nabitý mobil a schopnost sdělit, na kterém kilometru které silnice a v jakém směru se nachází místo nehody.

0/0
4.1.2011 9:57

Deleter

Re: Naprosto nerozumím tomu,

A žilní krvácení budete taky zaškrcovat lanem? A na otevřenou zlomeninu taky dáte lano místo sterilního krytí, nebo si prostě řeknete, že je to v cajku, borec přežije i bez tužky? Já to prostě nechápu, proč má někdo problém mít v autě po ruce věc za 150 Kč. Vestu předpokládám máte taky v kufru pod zavazadly.

0/0
4.1.2011 10:25

Poslední___Mohykán

Re: Naprosto nerozumím tomu,

Nezlob se na mě, ale absolvovals někdy nějaký kurs první pomoci, nebo alespoň kdysi povinnou brannou váchovu na základce a střední škole? Otevřená zlomenina... Ještě žes to zmínil. Budeme mít také povinnost vozit v autě dlahy? Co konkrétně víš o zákroku, kterým se v rámci první pomoci ošetřuje otevřená zlomenina například holenní kosti? Lékárničku mám devět měsíců starou, nyní i tu novou. Ta devět měsíců stará byla plně vyhovující. Povinná výměna sloužila pouze k nakapsování se výrobců a distributorů téhož.

0/0
4.1.2011 10:34

Deleter

Re: Naprosto nerozumím tomu,

Ano, absolvoval jsem kurs PP v autoškole, v zaměstnání pravidelně a soukromně navíc kurs PP při autonehodě. Určitě bych nešel dávat PP bez rukavic a bez res. roušky.

Povinná výměna nebyla, pouze bylo upraveno složení, takže bylo možné některé věci dokoupit. Res. rouška stojí 14 Kč, termofolie 30 Kč.

Že se udělala kampaň k nakapsování nemohu vyloučit, je to v ČR hodně běžné.

0/0
4.1.2011 11:05

Poslední___Mohykán

Re: Naprosto nerozumím tomu,

No aspoň že tak.

0/0
4.1.2011 11:06

jxd

Re: Naprosto nerozumím tomu,

A je vám celkem na nic. Právě se objevily nové informace, že dýchat raději ne, spíše ublížíme, vygooglujte si to. A roušku si strčte, kam budete chtít.

Pěkně agresívně jste tady v asi sto postech obhajoval lumpárnu a nakonec z vás odborníci udělali stejného neználka, jako jsou ti, kterým spíláte. Uf, pěkně jsem to napsal, i bez ztráty dukátů - a že to byla fuška.

0/0
8.1.2011 12:42

Zas ten Qíteček, cenzore

K těm kartičkám:

Kolikrát už tady bylo upgrade řidičáků? Kolik různejch vzorů zavedli, aby je po čase mohli zrušit? Proč při ztrátě dokladů kdysi šlo vše za jeden den, a největší problém byl s VZP? Ovčanský a řidičský průkaz jsem si měnil loni (vlastně už předloni), a stálo mě to dva dny dovolené, páč nebydlím v trvalém bydlišti... To se dá považovat v 21. století za normální???

Lékárnu i vestu jsem zakoupil, a doufám, že ji nebudu potřebovat. Předtím jsem vozil dvě, jednu pět a druhou sedm let prošlou....

0/0
3.1.2011 23:10

martin_simek

A mel Trpisovsky novou lekarnicku ?

Lacina uz ji nepotrebuje ...

0/0
3.1.2011 20:12

dogi

Re: A mel Trpisovsky novou lekarnicku ?

On jí ještě mít nemusel, pokud bys to lépe sledoval, tak nové složení lékárniček je platné od 1.1.2011, kdežto k nehodě jak Trpišovského, tak Laciny, došlo před tímto datem. Pro nechápavé připomínám, že o výměně ŘP platí totéž.

0/0
4.1.2011 5:04

PBJ

Důležitá státní

buzerace, jinak tento nesmysl, zvynýá lékárnička nelze nazvat. Policajti místo, aby honili ony různé piráty silnic, tak se opětovně soustředí na největší blbost, kterou někdo vymylsel pro pouhých  4 mld. Kč tržeb. Holt prachy jsou prachy, lékárnička v autě nemá vůbec žádný význam, prostě tam jenom je. Potom řidičáky, obdobný výsměch, v inteligentních zemích se ŘP mohou rozeslat doporučeněn poštou, stát rozhodl o tom co platí a ne, musí proto něco udělat a né jen nařídít, To je ta byrokracie miliardová, která jinak vůbec k ničemu není. Takže, jak napsal jedne moudrý muž : " Dej Blbovi moc a razítko, vymyslí formulář, který musí všichni vyplňovat a protože jej už nestačí zpracovávat musí si najmout další dva úředníky. A takto roste státní byrokracie, formuláře, hlášení tabulky, ale vlastně úplně nepotřebné a k ničemu.

0/0
3.1.2011 17:27

Nemesiss

Re: Důležitá státní

R^R^R^

0/0
3.1.2011 20:18

Zas ten Qíteček, cenzore

Re: Důležitá státní

R^R^R^R^

0/0
3.1.2011 20:24

krokodýlův smrdutý dech

Re: Důležitá státní

Jen takový detail - odkudpak víte (nebo spíš nevíte), na co se policajti soustředí?

0/0
4.1.2011 19:35

vodnicvcechach

co to mate s tema lekarnickama?

;-) to je fakt desne dulezity :-/

0/0
3.1.2011 15:52

Mozna Fcera i Dnes.cz

Jizdu s propadlym ridicakem bych prirovnal

k vrazde za bileho dne. To da rozum, ze sofer s propadnutym ridicakem je smrtelne ohrozeni pro silnicni provoz a minimalne v tomhle pripade bych znovuobnovil trest smrti..R^R^

0/0
3.1.2011 15:22

dědeček

Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Může snad někdo z nás říci, že by lékárnička někdy zachránila lidský život? Může někdo říci, že by prošlá lékárnička způsobila smrt člověka? Takový jediný příklad nenajdeme v celé hystorii motorismu. Vždy lidský život zachránil okamžitý přístup jiného schopného a ochotného člověka, bez ohledu na to, jestli měl, či neměl po ruce lékárničku. Vůbec zde už nerozhoduje stáří použité lékárničky. O čem je tedy řeč? Jaké je skutečně nutné vybavení lékárničky? Životnost lékárničky? Možnost okamžitého užití (tedy v dosahu řidiče)? V lékárničce první pomoci by tedy měli být pouze věci, které umožní zachránit lidský život, to je 1/10 z těch současných. Lékárna by měla být v dosahu řidiče.  Ani jedno současně není. Kčemu je lékárna někde na dně kufru plném batožin? Než se k ní dostanete, tak jsou všichni po smrti. Kčemu je lékárna plná nesmyslů na bebíčka, když se říznete v autě při loupání pomeranče? Než najdete to potřebné, je již pozdě. No, a teď se bavme.

0/0
3.1.2011 15:18

Paul100

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Nejdůležitější "součástí lékárničky", kterou má dnes prakticky každý u

sebe okamžitě k dispozici, je mobil, kterým zavolá profesionální pomoc.

Než laik po prvotním šoku co dělat, po laickém (tj. často nesprávném)

vyhodnocení situace vybalí lékárničku, nastuduje leták, jsou již na

místě. Berte to jako můj osobní názor.

0/0
3.1.2011 15:49

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Však se doplňujete, takže žádný problém. Taky nechápu, na co je v lékárničce taková spousta blbostí - pokud jde o ohrožení života, jde o to zastavit tepenné krvácení (tj. škrtidlo, případně tlakový obvaz) a zajistit základní životní funkce. A k tomu neslouží žádná z těch věcí v lékárničce. Možná ten leták.

0/0
3.1.2011 18:32

Deleter

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Jak můžete říct, že k tomu neslouží žádná věc v lékárničce, když právě tyto věci v lékárničce jsou? To má být jako žert?

0/0
4.1.2011 8:23

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Ono mi tam vypadlo slovíčko další - žádná další věc - mimo jmenované.;-)

0/0
4.1.2011 8:52

Deleter

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

To pak jo, ovšem zapomněl jste na rukavice, roušku a termofolii.:-)

0/0
4.1.2011 9:22

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Ani jedna z těchto věcí není život zachraňující. Při tepenném krvácení než najdu a nasadím rukavice, tak je po všem. Kdo nebyl schopen dýchat bez roušky, neudělá to ani s ní, navíc nedávno přišli lékaři s tím, že umělé dýchání není potřeba, důležitá je masáž srdce. O termofolii ani nemluvím, klidně zraněného přikryji svou bundou. Je to jen kšeft, nic jiného.

0/0
4.1.2011 10:39

Deleter

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

OK, vy se klidně nakažte třeba hepa C nebo HIV, já s dovolením zůstanu chráněný. Ta bunda je vtip?

0/0
4.1.2011 11:06

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Proč by to měl být vtip? Myslíte, že doteď se hromadně umíralo kvůli tomu, že jsem neměl v lékárničce termofolii? Záchranka má garantovaný dojezd 15 minut do jakéhokoliv místa. Kolik lidí v našich klimatických podmínkách za čtvrt hodiny umrzne?

0/0
4.1.2011 16:51

vodnicvcechach

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

jo, do unora :-P pak ji zrusi

0/0
4.1.2011 17:49

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Jo to už je jiná věc.:-/

0/0
5.1.2011 9:01

Deleter

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Víte, nejde o umrznutí, ale vám to nemá cenu vysvětlovat. Žijte si v tom vašem světě spokojeně, hlavně abyste snad nemusel někomu pomáhat.

0/0
4.1.2011 20:25

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Ale má, až mi ukážete relevantní statistiku o tom, kolik lidí mohlo přežít autonehodu kdyby byla k dispozici termofolie, pak můžeme pokračovat. Do té doby ovšem trvám na tom, že to byl pouze kšeft a maximálně snaha o to, ukázat svou moc tím, že něco nařídím a ovce to musí splnit.

0/0
5.1.2011 9:01

Deleter

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Takovou statistiku neznám. Ale těch 30 Kč, tedy jedno pivo, za tu termofolii klidně obětuji, zase tak špatně na tom nejsem.

0/0
5.1.2011 10:21

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Tady ale nejde o 30 korun. Ono je to těch 30 korun x-krát. To ti asi nedošlo, že?

0/0
5.1.2011 16:30

Deleter

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Rouška stojí 14 korun a nůžky asi 40. Na to pořád mám.

0/0
5.1.2011 16:43

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Nejde o jednotlivce, ale o celkový součet. To je ten kšeft. A nakonec - nejde ani tak o ty peníze, to jsme se dostali úplně někam jinam.

0/0
5.1.2011 21:51

Deleter

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Já vím. Jde o to, že ty jsi nejchytřejší na planetě, takže ti nemá nikdo co nařizovat - ty víš nejlíp, co mít s sebou, jak jezdit a tak. Nebo se pletu?

0/0
5.1.2011 22:16

zeto

Re: Vedeme zde dlouhosáhlou diskosi o lékárničkách.

Pleteš. Nejchytřejší a nejlepší jsi totiž ty. A nejlepší může být jen jeden, což je z celé, nejen naší, diskuse naprosto zřejmé. Vydrž, jednou budeš mít možná i svatozář. Pokud ti ovšem někdo nevykrvácí, až budeš hledat ty rukavice a termofolii.

0/0
5.1.2011 23:58

Najdete na iDNES.cz