Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

VV se rozhodly vládu podpořit, Klaus se stal garantem koaličních dohod

Věci veřejné se těsně před hlasováním o nedůvěře rozhodly, že vládu podpoří. Stále ale trvají na odchodu policejního prezidenta Oldřicha Martinů. S koaličními lídry se předtím sešel na Pražském hradě Václav Klaus. Strany tam uzavřely nestandardní a nepsanou dohodu, jejíž garantem se stal sám prezident.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0100

Klaus destabilizoval policii.

Policejního prezidenta navrhnou VV. ODS má Inspekci. Víte jak to dopadne? Jakmile policisté budou prošetřovat případy korupce třeba v ODS, nebo jejich zpřízněných duší, hned přiletí inspekce a bude hledat něco na policisty, kteří kauzu vyšetřují. Ti nebudou chtít přijít o místo, kvůli výslužnému, tak to zametou. Generální inspekce měla podléhat výboru sněmovny, ne nějaké ODS! Takhle nastavené je to hůře, než když byl prezidentem Martinů a Klaus to dobře ví. Na takovou dohodu, kdy inspekci drží za koule politická strana spojená s korupcí na MŽP a ne nezávislý orgán, mohl uzavřít jen blbec! ;-D

0/0
25.12.2010 17:54

SirHumrey, starej sprosťák

pan president Klaus zase zabodoval

[>-]R^R^R^

0/0
25.12.2010 10:50

Barry Goldwater

ČR přestala být právním státem

V ČR právě přestala platit již tak velmi sporadicky dodržovaná ústava.

Prezident podle článku 64, odst. 2 Ústavy ČR může, cituji:

„vyžádat si od vlády a jejích členů zprávy a projednávat s vládou nebo s jejími členy otázky, které patří do jejich působnosti.“  Ještě si může na Hrad zvát ty, které jmenuje, třeba předsedu Ústavního soudu. Ale v žádném případě mu nepřísluší, aby se vměšoval do státních orgánů, s nimiž ústavně nemá nic společného (např. zvát si na Hrad policejního prezidenta).  Týká se rovněž "představení", v němž se samozvaně pasoval za"garanta dohody, která zajistí pokračování vlády".

Skupina 10 lidí se rozhodla, že znění ústavy pro ně neplatí a uzavřela spolu tajnou dohodu o věcech veřejných, kterou občané nemají znát.

Začalo to "privatizací bez pravidel" a lžiprofesurou. Čímpak to asi skončí?

0/0
24.12.2010 12:29

Barry Goldwater

Re: ČR přestala být právním státem

V parlamentní demokracii je funkce prezidenta ceremoniální. Jak se ukazuje, tak z původně zamýšlené ceremoniální funkce se může stát velmi účinná výkonná funkce, pokud se prezidentem stane člověk všeho schopný. Má k dispozici rozsáhlý aparát s možností ovlivňovat veřejné mínění, může jmenovat (či nejmenovat) soudce, může se plést do činnosti ministrů např. zahraničí či vnitra, může podržet svoje lidi ve státní správě, kteří by jinak letěli, může například jmenovat guvernéra ČNB a potom vytvářet dojem, že se svými názory na finance není sám, ale souhlasí s ním i ČNB.

0/0
24.12.2010 12:31

Barry Goldwater

Re: ČR přestala být právním státem

Svými aktivitami v zahraničí, které u našich zahraničních přátel a smluvních partnerů mírně řečeno vyvolávají zdvižené obočí, může účinně narušovat zahraniční politiku státu,  která by dle ústavy měla být zcela v kompetenci vlády. Vetováním zákonů může účinně ovlivňovat činnost tvorby zákonů a tvořit tak vlastně 3 komoru paramentu, tj. co vyčítal Ústavnímu soudu.

Může toho hodně prezident, který může využívat ústavu psanou lidmi, které ani ve snu nenapadlo, že se na prezidentský úřad může dostat něco takového. Proto se obávám, že organizovaný zločin udělá vše pro to, aby si tento úřad i nadále pro sebe podržel

0/0
24.12.2010 12:31

scabies

psychopati v politice skodi zdravi

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=10191

0/0
25.12.2010 11:00

Barry Goldwater

Re: psychopati v politice skodi zdravi

Díky za link:-)

0/0
25.12.2010 13:21

denny2006

Re: ČR přestala být právním státem

Naprostá většina jednání špiček politických stran je tajná, tedy alespoň v tom  smyslu, že se hned po jednání nesdělují veřejnosti všechny podrobnosti, ale jen ten nejdůležitější výstup z jednání. A to se stalo, že? Bylo oznámeno, že všechny koaliční strany vládu podpoří, což bylo v tom okamžiku to podstatné. Ono to zveřejňování není jen tak. Jsou to dva roky, kdy na Hrad přišel, s vlaječkou EU v kalhotách jistý Cohn-Bendit, zuřivý socialista a zelený propagátor EU sjednocené pod socialistickou vlajkou. A jestli se nemýlím, tak hlavní výtka proti Hradu byla, že hradní protokol uveřejnil stenozápis návštěvy tohoto rudého provokatéra, z čehož byla velká bouře, že byl zveřejněním "porušen protokol"

Představielé koalice ("K9") včetně pana Martinů nebyli na Hrad předvoláni,toliko pozváni a toto pozvání bylo z jejich strany akceptováno:-P!

0/0
25.12.2010 11:21

Barry Goldwater

Re: ČR přestala být právním státem

Z 10 milónů českých občanů si můžete vytvožit téměř nekonečné množství kombinací 10 lidí, kteří spolu uzavřou tajnou dohodu, kterou jeden z nich bude garantovat. Bohužel existuje jedna kombinace, kde to nejde, a to je právě tento případ. Prostě ústava to nepovoluje. Ne že by to zakazovala. Ona to nepovoluje. Protože vyjmenovává to, co smí prezident dělat. Ústava to považuje za důležité pro stabilitu a demokratickou dělbu moci. Ústavu lze změnit pouze ústavní většinou v parlamentu a v senátu. 

0/0
25.12.2010 13:16

denny2006

Re: ČR přestala být právním státem

jsi popleta,nebo spíše trouba? Tzv."gentlemanská dohoda",to ti asi nic neříká. Btw.již raději ÚČr nezmiňuj,svým právním amatérismem jsi trapný:-/

0/0
25.12.2010 17:35

Josef II

Re: ČR přestala být právním státem

Sam jsi primitivni a hloupy naivka. Jak se dozvis, ze tato nepsana gentlemanska dohoda byla dodrzena ?? Zkus taky nekdy logicky myslet !

0/0
25.12.2010 17:59

denny2006

Re: ČR přestala být právním státem

když se podobná dohoda,úmluva dodrží,je vše v pořádku,jestli-že ji někdo poruší a tím vlastně podrazí presidenta,jistě se veřejnost dozví důvod např. odchodu W z koalice a pod.!

0/0
25.12.2010 18:44

Josef II

Re: ČR přestala být právním státem

Bylo oznameno ... ??   Bylo oznameno, ze doslo k tajne dohode a novinari byli vyzvani, aby po ni nepatrali ...  clanek jsi ani necetl.!!  Moc mam rad tyhle pubertaky, kteri stihaji vsechny dikuse, ale nic nectou . 

0/0
25.12.2010 18:11

denny2006

Re: ČR přestala být právním státem

ano popleto.Bylo oznámeno,že se koalice v rámci K9 dohodla  na kompromisním řešení další spolupráce. Víc tě nemusí zajímat,stejně,jako při dohadování povolebních koalic,nebo tzv. hlasovacích koalic na jedno použití při projednávání nejrůznějších témat v PS,nebo senátu.Kolikrát probíhají jednání za "zavřenými dveřmi" a nikoho to nerajcuje. Tedy se dohodli,že se dohodnou a toto si vzájemně slíbili před pane presidentem,coby případným arbitrem,kdyby došlo na "nedorozimění":-P!

0/0
25.12.2010 18:52

kenitsok

Re: ČR přestala být právním státem

Měl by snad každý občan mít právo vědět, kdo z té dohody něco porušil. Jak to může vědět, když neví, co je obsahem dohody. Je to ještě horší než tzv. smlouva s občany(ODS). Z konce neblahého konce této smlouvy alespopň občan věděl, že nebylo dodrženo skoro nic a proto se lze domnívat, že si někdo vzal z toho ponaučení a občanům již nic raději neřekne, aby se nedalo říci, že někdo lhal. Potom bude každý interpretovat něco jiného a to bude to, co se mu bude hodit.Tak mně řekněte, jestli to není na dávení.V

0/0
26.12.2010 21:32

woodward2.3

beze mě se ani neuprdnete

to vám garantuju já, uko ješita první, hlava pomazaná:-P

0/0
24.12.2010 11:54

griša

Konečně....

Je nutno odvolat

Johna s celou bandou  Véčkařů!!!!!!  NAZDAR.

0/0
23.12.2010 15:52

krvelacnysamuraj

Re: Konečně....

dobrý no! větší blbost jsem neslyšel, to se ti urodilo ve tvém chytrém  mozečku. chceš odvolat lidi, kteří se jako jediní snaží dělat něco s korupcí! !!

0/0
24.12.2010 7:38

čulibrkbrk

Re: Konečně....

R^R^R^!!R^!!!!!R^

0/0
26.12.2010 0:17

P.spk

Státní dluh

Není v naší republice pořádek.....kdyby byl a nedošlo by k únikům státních peněz skrze ministerské zakázky, ale skrze státní podniky včetně státních nemocnic, naše republika by nevykazovala dluh, ale vysoký přebytek......občané této republiky by se měli lépe (vyjma několika tisicovek státních úředníků, které mají účty ve švýcarských bankách)....není vůle kontrolovat, je vůle tyto machinace tajit:-/......aféra má alespoň jediné pozitivum, i když je jasné, že opět tyto megazlodějiny nebudou potrestány:  pravičáci nemohou s takovou jistotou děravou státní kasu svádět na běžné občany, jak si žijí nad poměry......

0/0
23.12.2010 15:48

opportunity

Re: Státní dluh

R^R^R^

0/0
23.12.2010 22:07

robin.ibler

Prezident jako moderátor vlády

Osobně si myslím,že tato koaliční vláda potřebuje v okamžiku konfliktu moderování ze strany pana prezidenta a vůbec v tom nevidím žádnou její slabost.Navíc tato vláda je za těch posledních dvacet roků první,která je schopná a ochotná s panem prezidentem efektivně spolupracovat a přizvat ho do řešení svých problémů.Prakticky všechny předchozí vlády byly v konfliktu s prezidentem nebo alespoň se  s ním navzájem ignorovali.No a jestli z toho vyvozují novináři nebo politologové něco jiného, tak je to hlavně snahou o vlastní zviditelnění.Prostě máme vládu a prezidenta a oni společnými silami usilují o efektivní realizaci hodně složitých reforem,které reagují na existující problémy,jež se nahromadily za minulá desetiletí.To jim určitě nezvýší popularitu nebo nezajistí vděčnost a přízeň voličů,ale je vhodné reformy nyní udělat.

0/0
23.12.2010 9:02

já občan

Re: Prezident jako moderátor vlády

Nedá mně to, ale musím reagovat. Kdo tedy zavinil to hromadění problémů za ta minulá (nejvíce dvě poslední) desetiletí? Nebyli to náhodou ti samí, co je, jak uvádíte, nyní chtějí řešit? A jaké že to mají být ty efektivní reformy? Předložila vláda nějaký koncept ozdravení státních financí? Za reformu nepovažuji to, že se rozhodne o snížení platů státních zaměstnanců nebo o zvýšení daní, takhle se chovali absolutističtí vládci ve středověku.

Já mám spíše z toho setkání koalice s prezidentem pocit, že šlo o to, něco co nejrychleji zamést pod koberec a pouze se kupčilo s nějakými vysokými funkcemi ve státní správě, které mají být za odměnu obsazeny lidmi s dobrými vztahy s právě vládnoucími stranami.

0/0
23.12.2010 10:19

Barry Goldwater

Re: Prezident jako moderátor vlády

ČR přestala být právním státem V ČR právě přestala platit již tak velmi sporadicky dodržovaná ústava.

Prezident podle článku 64, odst. 2 Ústavy ČR může, cituji:

„vyžádat si od vlády a jejích členů zprávy a projednávat s vládou nebo s jejími členy otázky, které patří do jejich působnosti.“  Ještě si může na Hrad zvát ty, které jmenuje, třeba předsedu Ústavního soudu. Ale v žádném případě mu nepřísluší, aby se vměšoval do státních orgánů, s nimiž ústavně nemá nic společného (např. zvát si na Hrad policejního prezidenta).  Týká se rovněž "představení", v němž se samozvaně pasoval za"garanta dohody, která zajistí pokračování vlády".

Skupina 10 lidí se rozhodla, že znění ústavy pro ně neplatí a uzavřela spolu tajnou dohodu o věcech veřejných, kterou občané nemají znát.

Začalo to "privatizací bez pravidel" a lžiprofesurou. Čímpak to asi skončí?

0/0
24.12.2010 12:27

já občan

V testu jsme

obstáli, ja tedy čas začít bojovat s korupcí, řekl na schůzce Nečas. No není už to na pár facek? Je tenhle člověk tak otrlý nebo je to dement? Není divu, že v podstatě předal vládu Klausovi, když si mu předtím poplakal na ramínku, jak to nezvládá. Teda měli jsme už ve vládách různé kreatury, ať modré nebo oranžové, ale tahle sqadra je fakt výkvět. 

0/0
23.12.2010 8:43

Kladivo na carodejnice

Re: V testu jsme

R^

0/0
23.12.2010 20:38

kam!kaze_cze

Prezident...John....Paroubek...Klaus...?

Je tady aspoň jeden občan který věří v nezkorumpovanou vládu?Provázanost vládnoucí garnitury s organizovaným zločinem se nesčetněkrát prokázala.Sice jen v náznacích,které byly okamžitě potlačeny.Nicméně každý inteligentní člověk ví že to tady je a neustále bude.Dokud se nezmění absolutně a na 100% vláda tak  budeme jen přihlížející tupý národ.

0/0
23.12.2010 2:07

vortc

Co na to říkáte

milí mladí , naivní a hloupí voliči veverek . Ještě věříte, že džon to myslí s korupcí vážně, nebo je to jenom tlučhuba ? Že je to naprosto nejhorší ministr vnitra od doby založení této republiky( ČSR ) v r. 1918, to všichni víme a vidíme, ale ještě věříte, že to co hlásal na plakátech před volbami - proti korupci, nejdeme s dinosaury a pod. myslel vážně, nebo vás osly jenom využil , aby se dostal do PS a pak na vás se.....kálí? Myslím, že to druhé je správně a příště se poučíte. To samé platí o voličích TOP.;-D;-D

0/0
23.12.2010 1:31

Kladivo na carodejnice

Re: Co na to říkáte

pravdu dis.

Ja uz  volbam ani nechodim.

0/0
23.12.2010 20:40

togu

Re: Co na to říkáte

Svatá pravda,ale až budou volby,tak jsem zvědavý, kolik se oběví nových stran z přeběhlíky a starýma dinosaurama.A jsem zvědavý, koli tisíc lidí zase naletí na plané kydy těchto stran.Jinak tento příspěvek si dejte za rámeček ať víte, jaci bude zase oslové u voleb.!!

0/0
25.12.2010 10:29

Pantau21

dobře

 že vládu podpořili. Nepodpořit jí, tak by se zachovaly jako největší populisti. Když jsem včera koukal na výlevy opozičních poilitiků v parlamentu, tak jsem rád, že vláda vydržela.

0/0
22.12.2010 16:19

ja nic

Re: dobře

A co myslíš, že by kecali modrobolševíci. To samé, tak se nediv. Stojí to tu za kulový.

0/0
22.12.2010 16:32

bořič cenzorových mýtů

Re: dobře

R^R^R^R^R^

0/0
22.12.2010 23:57

vokroj

v v

hamty, hamty, ať máme víc než tamty, spolek Johna dojel ...

0/0
22.12.2010 14:35

Gandalf007

Vysoká cena

To tedy VyVolení zaplatili hodně vysokou cenu, když za odvolání jednoho státního úředníčka přišli o poslední zbytky hodnověrnosti a důvěry voličů.

0/0
22.12.2010 13:35

jejda to jsem ja

Re: Vysoká cena

bohužel nikdo neví za jakou cenu

0/0
24.12.2010 11:49

beachside

a kdy bude vydáno

trestní oznámení na známé pachatele nebo zákony platí jen pro nás "obyčejné"lidi?

0/0
22.12.2010 12:40

Rob Halford1

Co tam...

Co tam pořád dělá slečna Kočí? To je mediální a stranická matrace?

0/0
22.12.2010 11:15

Ormir

Do Prahy se chystají evropští kontroloři

kvůli kauze Drobil - Tak to je asi Nečas pošle za Klausem. Je tady sice korupce na ministerstvu korupčního prostředí, ale dohodli jsme se s Klausem, že to tak zůstane. On je garantem, takže se odteďka obracejte na něho.

0/0
22.12.2010 9:18

valachia

vv

SRABI !!!!

0/0
22.12.2010 7:20

scents

Re: vv

Tím, že nepodpořili další destabilizaci politické situace v ČR? Nebo chcete další loutkové úřednické vlády? A kdy se budou řešit reformy?8-o

0/0
22.12.2010 10:52

ja nic

Re: vv

Jaké reformy? To, že lidem vezmou peníze nejsou reformy. Jo ja vlastě zapoměl, že jejich roformy jsou si nakrást miliardy a ty občane to potom zaplať. Super.R^

0/0
22.12.2010 16:31

109e

Re: vv

Tím, že tato vláda zůstala, tím je po reformách. A je to dobře, já nechci změnu čehokoli vyprojektovanou zločinci.

0/0
22.12.2010 19:31

já občan

Re: vv

Reformy? Jaké reformy provedla tato vláda? Vždyť i sám Péťa Nečas říká, že zatím jsou to jenom škrty, reformy teprve přijdou. Ale jaké, to asi sám neví .

0/0
23.12.2010 8:47

performance

VV opět ukázaly, že jsou státotvornou stranou, které jde

především o blaho této země i za cenu vlastních obětí. My a je nás víc než si možná myslíte, co žijeme z korupce v této zemi jim děkujeme.

0/0
22.12.2010 6:33

Bývalý volič čSSd8

Re: VV opět ukázaly, že jsou státotvornou stranou, které jde

Takže vlasně jim děkuje celá čSSd;-)

0/0
22.12.2010 12:39

vokroj

Re: VV opět ukázaly, že jsou státotvornou stranou, které jde

jistě ubožáku, VV jsou státotvorné a ČSSD krade, absurdní

0/0
22.12.2010 16:14

Lex Barker

hm

Je mne s toho smutno, myslim jsi ze takovou korupnicku vladu jsi nezaslouzim. VV u mne jste propadli na cele care! !!Rv

0/0
22.12.2010 1:10

20/40

Re: hm

Existuje neco jako ne-korupcnicka vlada? Neni vlada uz z definice zkorumpovana? Nejste trochu idealista?

0/0
22.12.2010 2:38

Larrax

Co by pád vlády vyřešil?

Chce snad někdo každý půlrok novou vládu? Nebylo by lepší místo žvanění a dohadů, kdo co a kdy věděl prostě vyšetřit o co vlastně šlo? Jestli měla opravdu dostat ODS půl miliardy jako úplatek, tak by měla být postavena mimo zákon a mělo by se vůbec zvážit fungování současného systému. Začínám tušit, kde skončily ty stovky milionů při výběru Gripenů. Tentokrát to vidím na konto lidového domu. Je to prostě jedna velká špína a hlasování o důvěře má jen odvést pozornost. Žádná strana nestojí o nalezení pravdy.

0/0
21.12.2010 23:02

Najdete na iDNES.cz