Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

AUDIO: Drobilův poradce Knetig zaučuje Michálka, jak vyvádět peníze

V rámci politiky je špíny strašné množství. A co jsem zažil v Lesích ČR, to byly krádeže za bílého dne. I takto Martin Knetig, poradce ministra životního prostředí Pavla Drobila, "zaučoval" šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka do korupčního systému, jak vyvádět peníze na financování Drobilovy kariéry i ODS. Poslechněte si audiozáznam.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

marmota

Maul halten, und weiter dienenen

Hubu jenom držet, toť daňovému poplatníku přísluší. Mlynáři, ševče, sedláku, máš zaplaceny berně za příští rok? Nemáš, šup s tebou do ťurmy loupežných exekutorů. Baba, která přepíše dva dny na neschopence, má na krku až tři možné roky "natvrdo". Úplatkář, bafuňář, který 40 melounů vyhamižil, dostane 2 roky podmínky a pět melounů štráf. Pokud pominu 50 procent výpalného zainteresovaným papalášům a judikatorům, nějakých 15 melounů mu zbylo. Možná mám zvrhlé počty. Poučení jest, do melouna krást a podvádět se nevyplatí, tam muší být na plebs přísnost, ale na borčusy, pohybující se v řádech min. 10^6, judikáty neplatí. Tak nevím, zdali stojí za to, platit vůbec daně a odvody v plnném rozsahu, když vlastně sanuji státní  loupežníky. Jistá míra  státních prebend existuje všade, ale co se děje v české kotlině, snad ani nemá obdoby v Africe. Můj názor.

0/0
19.12.2010 19:17

Fai Rodis

Tady se vesele navysuje,

treba ta cisticka, o tri miliardy, zadnej peniz, a na stranu druhou Kalous vytahuje z naroda povodnove stovky, aby jako rozpoctove odpovedne hospodaril...

0/0
18.12.2010 11:35

benito.juarez

Možné je jediné:

Všechny, co tuto vládu podrží, po vánocích zlynčovat. Nesmíme být tak sametoví, víme jak to dopadá.

0/0
18.12.2010 11:07

bk89322

Re: Možné je jediné:

Jen nevim, jestli to ten stromek vydrzi, tolik ozdob na nem visicich.

0/0
18.12.2010 15:43

magdik

Fuchsa

Ví vůbec někdo, že Fuchsa ministr zemědělství je švagr Kalouska? To je partička k pohledání. Nás berou u huby a jaksi zapomněli na opatrnost při rozkrádání a obohacování se., Podle mně už měli dávno všichni sedět a vzít jim majetek, který nakradli.!!

0/0
18.12.2010 10:15

procnemateradilidi

Michálek nebo Íčko

Pohled bývalého Michálkova pastora

Mnoho let jsem byl pastorem velkého sboru. Podobně jako každá jiná organi-zace, i sbor musí mít určitou strukturu, a pokud je velký, je struktura více-stupňová. V našem případě to byla struktura skupinek a regionů. Pastor tedy má bezprostředně „pod sebou“ vedoucí regionů a ti zase vedoucí domácích skupinek.

V církvi nehrozí, že by šlo o peníze. Žádný vedoucí skupinky nebyl za svou práci placen. Vedoucí regionů částečně ano, ale finanční motivaci lze u nich bezpečně vyloučit.

Hrozí ovšem jiné nebezpečí. Moci mluvit lidem do života může být opojné. Církev se u nás nemusí obávat hrabivosti, musí se ale obávat mani-pulace. Vedoucí skupinek jsme vybírali pečlivě, ale možnost udělat chybu nelze zcela vyloučit. Mou starostí jako pastora tedy bylo: Nemanipulují ve-doucí skupinek členy své skupinky?

0/0
18.12.2010 8:29

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Jak tedy nastavit kontrolní mechanismy? Bylo jasné, že každý člen skupinky musí mít právo se odvolat k vedoucímu regionu. Církev pochopitelně není tábor nucených prací a když by se vedoucí skupinky nějakému členu nelíbil, může jednoduše ze sboru odejít nebo přejít do jiné skupinky. Pokud ale chcete něco smysluplného vybudovat, musíte vstoupit do určitých vztahů, které jsou závazné, byť dobrovolně.

Analogicky musel mít každý vedoucí skupinky možnost mluvit nejen s vedoucím regionu, ale přímo se mnou jako s hlavním pastorem.

V Bibli se píše: „Proti staršímu žaloby nepřijímej, leč před dvěma nebo třemi svědky.“ Musel jsem tedy případným stížnostem na vedoucího regionu pečlivě naslouchat, ale to neznamená, že bych měl stěžovateli dát hned za pravdu. Musel jsem mít další svědky.

0/0
18.12.2010 8:30

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Ale pak bylo nezbytné jednat. A pokud se stížnost zdála být oprávněná, nemohl jsem jejím vyřízením pověřit toho, proti němuž byla stížnost směřována.

Nyní se podívejme ve světle této praxe na postup premiéra Nečase. Pan Michálek za ním přijde se stížností, nicméně premiér ho odkazuje na policii – a vlastně na toho, na nějž si pan Michálek stěžuje. Ministr Drobil se pak snaží věc interpretovat jako válku a „nekomunikaci“ mezi svými podřízenými. Pan premiér tvrdí, že mu jeho „politická intuice říkala, že si ho pan Michálek chtěl nahrávat“. Jako pastor jsem pracoval s lidmi a měl jsem po desetiletích této práce také vypracovanou určitou intuici. A většinou jsem se nemýlil. Všimněte si ale slova „většinou“. Byly chvíle, kdy má pastorská intuice selha-la – a byl jsem rád, že jsem se nedal vést jen jí, pozorně jsem naslouchal a řídil jsem se biblickými radami pro řešení konfliktů.

0/0
18.12.2010 8:30

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Oč jde v církvi? O duchovní růst jejích členů a o získávání dalších lidí pro Krista. Oč jde v politické straně? Ideálně o to, vyhledávat a prosazovat optimální řešení společenských problémů a pokoušet se zajišťovat co nejlepší fungování státu.

Problémem ODS (a obávám se, že i většiny dalších politických stran) je, že toto své poslání už dávno opustila. Jde už jen o moc a o vliv. To jako kdybych jako pastor podporoval vedoucí regionů a skupinek v tom, aby dle libosti manipulovali členy sboru.

Protože ODS zradila své poslání, z principu nedokáže podpořit poctivé-ho člověka, poukazujícího na nedostatky. Nemá fungující mechanismy, jak zajistit, aby plnila své skutečné poslání.

Obávám se, že budeme svědky snahy pana Michálka zdiskreditovat a podsunout mu motivy, které nemá. Jsem ochoten dát za pana Michálka ruku do ohně. Vím, že za žádnou stranu ani firmu nekope a že jeho jediným motivem byla snaha, aby se věci dály čistě.

0/0
18.12.2010 8:31

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Pan premiér je před těžkou volbou. Aby bylo jasno: Jsem pravičák, a to velmi rozhodný pravičák. Ale jde mi o pravdu. Není tak zcela vyloučeno, že padne vláda. A nastoupí vláda levicová, což bude pro tuto zemi katastrofa.

Jenže pravicová vláda založená na korupci není o nic lepší než levicová vláda založená na korupci.

Možná bude nutno v této zemi budovat pravici zcela znova, zcela od píky. Ale tentokrát poctivě.

Dan Drápal, 17. prosince 2010

0/0
18.12.2010 8:31

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: Michálek nebo Íčko

Píka ;-D to slovo mi něco asociuje. ;-D

0/0
18.12.2010 9:17

fBcH

Knetig a základní škola

Tak mě tak napadá, má vůbec ten Knetig dostudovanou základní školu ? 

0/0
18.12.2010 7:04

Henry69

Další šok teprve přijde...

Já když jsem si přečetl přepis rozhovoru Drobila s Michálkem, tak si myslím, že další šok teprve přijde  a to až příští rok řeknou, že dotace v programu zelená úsporám budou hodně kráceny anebo nevypláceny vůbec...

A jak jsem se dozvěděl, že Langer, kterého lidé vykroužkovali z parlamentu, drží kasu ODS, tak mám z toho hodně blbý pocit....

0/0
18.12.2010 0:26

Miloň

Michálek

Myslím ,že to udělal správně neboť na policii by se to určitě ztratilo,takhle vidíme,že by to tu chtělo do těch bafuňářu pořádně říznou a ne cinkat klíčema-ona koupel ve Vltavě by taky nebyla na škodu a všechen majetek sebrat a použít na charitu...oni ti soudruzi to měli dobře připravené v tom listopadu 1989........jenom nás neuzbrojili ale ovládli ekonomicky a to je to nejhorší co tuhle zemi mohlo potkat....nakonec statní bankrot není zas tak daleko...jenom ještě dokončit privatizaci Státních lesů a Čezu a bude hotovo........samozřejmě výnos investujeme do nějakého mistrovství světa  tam se to ztratí,když tak to svedeme ,že nepřijeli turisti.....diváciR^

0/0
17.12.2010 23:49

Poslední___Mohykán

Re: Michálek

Miloň? Spíš Mimoň.

0/0
17.12.2010 23:50

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: Michálek

Ještě zbývá privatizace důchodového systému a zdravotnictví. Tam je taky dost děngů. ;-)

0/0
18.12.2010 9:18

Fai Rodis

Re: Michálek

A nejsou jednorazove - obcan serpenizek bude stale dosypavat, protoze bude muset...

0/0
18.12.2010 11:25

Lumpacivagabundus , zlý duch VV

Krásně jsem se finančně vzdělal...skvělý zácvik

ten Knetig je dobrej ....

a teď at mi Kalousek řekne že jsem finačně negramotný , tak mu ukradnu státní šrajtoflu

0/0
17.12.2010 23:05

Validus

Je hezké, jak Michálkovi radíte, co měl a neměl dělat

Přitom by většina z Vás na jeho místě požadovala aspoň procento z té provize pro ODS.:-P

0/0
17.12.2010 20:47

Poslední___Mohykán

Re: Je hezké, jak Michálkovi radíte, co měl a neměl dělat

Většina není v ČSSD.

0/0
17.12.2010 23:49

nikas123

Strucne

Stat mi jen na dani z prijmu sebere spoustu penez. Sluzby, ktere mi za ty penize ma nabizet rusi se slovy "je nam lito, nejsou penize". A to vsechno zatimco si ty penize rozkradaji jeden pres druheho na sve ucty? ZASTRELIT  BEZ SOUDU!!!!!!

0/0
17.12.2010 20:43

loupeživý baron

Obětí je v této kauze i premiér Nečas

Michálek ve své vyšinutosti premiéra obscénně obtěžoval interními malichernostmi, které měl řešit v prvé řadě s ministrem Drobilem.

To, co Michálek premiéru Nečasovi vyvedl, se dá označit jako "stalking", což je trestné !!

0/0
17.12.2010 20:38

Bezevlas

Re: Obětí je v této kauze i premiér Nečas

ty nejsi loupeživý baron,ale blázen

0/0
17.12.2010 20:42

Bezevlas

Re: Obětí je v této kauze i premiér Nečas

nebo chytrej kluk,pokud si děláš srandu:-)

0/0
17.12.2010 20:44

milan16647

Re: Obětí je v této kauze i premiér Nečas

Jenom samý řečičky.Tady je jasný že ze státní kasy se mnělo ukradnout půl miliardy.Nečas to přikryl a prasklo to,takže sbalit kufry a Ruzyň.S:-)

0/0
17.12.2010 22:12

uss topeka

Re: Obětí je v této kauze i premiér Nečas

malichernost za pul miliardy ;D

0/0
17.12.2010 22:38

ddt74

Re: Obětí je v této kauze i premiér Nečas

Uvedomujete si vubec ze jde michalkovi o zivot? Vite co znamena rozhnevat si severomoravskou ODS? To jsou takovy silnejsi páni co maji stavebni firmy a velke zakazky a jeste silnejsi pracovniky co se jim rika "ochranka" - ty chrani investice daneho pana. Beda tomu kdo by chtel severoceskemu kmotrovy sahnout na vydelek. Michalek docela risknul a ja sam doufam ze ma vice informaci nez kolik nyni zverejnila media.

0/0
17.12.2010 22:59

Bezevlas

pět českých na stole

je proti tomuhle šmudlárna okresního přeboru

0/0
17.12.2010 20:36

Fai Rodis

Re: pět českých na stole

Vlastne slo taky o pet, ale stomilionu :-P V ceskejch...

0/0
18.12.2010 11:26

karel62

Neuvěřitelná je jiná věc.Občané stále volí ČSSD a ODS !

ČSSD i ODS se potácejí od jednoho korupčního skandálu ke druhému již od pádu Klausovy vlády.v roce 1997. Od té doby politici pomohli ROZKRÁST takový majetek,že máme každý dluh kolem 130 000,-. A to jsme měli každý dluh jen 6 000,-Kć když to soudruh Klaus přebíral.ČSSD (1998-2006) - 78 000,-Kč a jedeme dál. Další generace si při odchodu do zahraničí budou říkat,že je tady kotlina neuvěřitelných hňupů.

0/0
17.12.2010 20:27

Kilián Nedory asi po dvanácté

Re: Neuvěřitelná je jiná věc.Občané stále volí ČSSD a ODS !

souhlas R^

0/0
17.12.2010 20:28

milan16647

Re: Neuvěřitelná je jiná věc.Občané stále volí ČSSD a ODS !

Ano souhlasR^R^R^R^R^

0/0
17.12.2010 22:14

Emannn

Re: Neuvěřitelná je jiná věc.Občané stále volí ČSSD a ODS !

No dobře. Ale teď nám povězte, koho volíte Vy? Kalouska? Johna? Koho?

0/0
18.12.2010 1:53

karel62

V posledních volbách jsem volil Svobodné.

0/0
18.12.2010 11:05

Bezevlas

Re: Neuvěřitelná je jiná věc.Občané stále volí ČSSD a ODS !

nemám iluze o ČSSD,ale tam se hraje oproti ODS divize,navíc oproti ODS museli bejt určitě opatrnější,jelikož se na ně pořád něco hledalo v rámci předvolebního boje..za vydatné podpory policie i médii,takže logicky mi vychází,že nemůžou na tom být stejně jako ODS

0/0
17.12.2010 20:31

karel62

Vaše dojmy jsou úplně scestné.

ČSSD je stejně špinavá jako ODS. Když jde o velké prachy, vždy se dohodnou. O kšefty jsou schopni se podělit,nebo přenechat jinou sféru vlivu.

0/0
18.12.2010 11:07

Fai Rodis

Re: Vaše dojmy jsou úplně scestné.

Muze bejt. Ovsem CSSD neproklamovala, ze musi vyzdimat obcanstvo do mrte, aby zachranila statni kasu svou odpovednosti. Tady se plka o odpovednosti a planuje se pritom vesele rozkradeni vyzdimanych penizku.

Jo, hlavne ze se zastavi opravy panelaku, omezi podpora stavebka...ale zde by se omezili v rozkradani, to ne.

0/0
18.12.2010 11:39

nikas123

Re: Neuvěřitelná je jiná věc.Občané stále volí ČSSD a ODS !

Ja uz je nevolim asi 2 volebni obdobi. Priznam se ze jsem to dal piratum. A priste jim to dam zase. Argument ze neni mozny, aby takova strana vedla zemi je uplne zcestnej. Ona ji nikdy nepovede, jde tu jen o par kresel

0/0
17.12.2010 20:45

Kilián Nedory asi po dvanácté

Re: Neuvěřitelná je jiná věc.Občané stále volí ČSSD a ODS !

velmi rozumný přístup R^

0/0
17.12.2010 21:20

Kilián Nedory asi po dvanácté

nechci vám hoši obhájci ODS moc radit,

ale vaše snaha zde je fakt zbytečná, nevěří vám téměř nikdo kromě těch co vám věřit chtějí...no a těch moc nebude...

0/0
17.12.2010 20:25

loupeživý baron

Michálek měl dodržovat standardní postup

Celou věc měl předat svému nadřízenému, tj. ministru Drobilovi, který už by se o vyšetření celé hanebné kauzy postaral.

Tím, že postupoval na vlastní pěst, vlastně vše zničil Rv

0/0
17.12.2010 20:22

Kilián Nedory asi po dvanácté

Re: Michálek měl dodržovat standardní postup

jo Drobil ten by se postral - to je fakt ;-D

0/0
17.12.2010 20:23

Bezevlas

Re: Michálek měl dodržovat standardní postup

doufám,že to je ironie:-)

0/0
17.12.2010 20:25

Kilián Nedory asi po dvanácté

Re: Michálek měl dodržovat standardní postup

není ... chodí sem v poslední době dost militantních pak co se domnívají, že pravda se definuje hlasováním na schůzi místní stranické buňky... stejný jako za komoušů...

0/0
17.12.2010 20:27

Bezevlas

Re: Michálek měl dodržovat standardní postup

hm,tak to je fakt síla,asi věří i,že p.Drobil se pouze zmýlil ve volbě svých podřízených...chudák:-)

0/0
17.12.2010 20:39

ddt74

Re: Michálek měl dodržovat standardní postup

A to ze je drobil organizator vam nevadi?

ten se pak postara :-)

0/0
17.12.2010 23:22

fáfa

vážení uctívači Michálka II.

vida, přejete si mít svoji realitu, tak ji tedy máte. Policie by podle vás stejně nic nevyšetřila, tak se budeme napříště obracet na - ano, na noviny. Vyšetří to Kroupa, a vy tady pak budete moct řvát a spílat. A bude vám dobře.

0/0
17.12.2010 20:17

Kilián Nedory asi po dvanácté

Re: vážení uctívači Michálka II.

no je fakt, že policie třeba téměř z poloviny vyřešila to vracení peněženek co jim nehodní a nevděční novináři podstrčili - je tudíž vysoce důvěryhodná ;-D

0/0
17.12.2010 20:19

BjBe

Re: vážení uctívači Michálka II.

Kdyby se obrátil na policii, tak Drobil je stále ministrem. Vyšetřovalo by se tak tři roky a nevyšetřilo by se nic. Když se obrátí na media, tak se taky nevyšetří nic, ale hlavní aktéři aspoň půjdou od lízu hned a plebs si aspoň bude moci přečíst na co platí daně a na co si musí utáhnou opasky.

0/0
17.12.2010 20:22

Kilián Nedory asi po dvanácté

Re: vážení uctívači Michálka II.

celkem přesná definice R^

0/0
17.12.2010 20:23

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.