Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Neselhal Drobil, ale Michálek, je přesvědčený premiér Nečas

Premiér Petr Nečas odmítá, že by v kauze státního fondu životního prostředí pochybil. Pan Michálek v mnoha ohledech vystupuje jako provokatér, který má nasbírat nějaké kompro, říká v rozhovoru pro MF DNES o šéfovi fondu životního prostředí. Libor Michálek tajně pořídil audionahrávky, které vyvolaly pochybnosti o státních zakázkách vypisovaných fondem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vokroj

Nečas

opět ukázal svojí neschopnost řídit, podle toho také ta ODS vypadá

0/0
1.3.2011 9:17

opportunity

Jak se asi na nás dívají ze zahraničí,

když premiér přikryje takovou korupci? Mají nás za Balkán nebo ještě hůře?

0/0
27.2.2011 15:37

MW01

A nyní si pustíme veselou písničku :)

http://www.icf-praha.cz/2011-kazani-mp3/2011-01-30.mp3

0/0
27.2.2011 13:44

Lex Barker

hm

podle Docase je charaktererni vada,kdyz nekto oznami korupci, zajimave...

0/0
21.12.2010 5:48

stev

Pane Bože, klíčový je ten penězovod.

To, že to narazilo na slušně jednajícího Michálka, a ten byl za to označen za provokatéra, jen podtrhuje premiérovo selhání. Jak chce stát bojovat proti korupci, když netrestá korupčníky typu Drobila či Nečase, ale trestá ty, kdož na korupci poukáží? Z věcného hlediska je podstatné, že ten penězovod byl nastaven do ODS. Kdo je předsedou ODS? Opět Nečas. Vše se schází u jediného jména.Rv

0/0
19.12.2010 8:07

opportunity

Re: Pane Bože, klíčový je ten penězovod.

R^R^;-€

0/0
27.2.2011 15:31

carolusI

Jasně,

že selhal Michálek. On to přeci prásknul. Jinak by vše klaplo a kasička by se pěkně plnila.

Po tomhle rozhovoru už pan Nečas nemusí říkat nic. Vše už je jasné.

0/0
18.12.2010 19:46

arogancemoci3

Soudruh Ondřej Šťastný se snaží a snaží a snaží ....

přímo zaslepeně dokázat, že odeesáci jsou zlí korupčníci. A ani v nejmenším jej nerozhází, že Nečas ho utírá naprosto logickými argumenty. ŠŤastný si prostě pořád mele tu svoji. ....hnus

0/0
18.12.2010 14:53

stev

Re: Soudruh Ondřej Šťastný se snaží a snaží a snaží ....

Který logický argument jste tam postřehl? Já ani jeden. Přece nelze považovat za argument, že korupčník Nečas (v roli šéfa ODS, kam prachy měly směřovat) něco ověřoval u korupčníka Drobila (zodpovědného za odeslání peněz). Nejvyšší korupčník ověřoval něco u korupčníkova výkonného praporčíka. To snad nemyslíte vážně.

0/0
19.12.2010 8:10

arogancemoci3

Re: Soudruh Ondřej Šťastný se snaží a snaží a snaží ....

Jestli to nebude tím, že tvá inteligence je na "jiné" úrovni.....

0/0
19.12.2010 14:32

opportunity

Re: Soudruh Ondřej Šťastný se snaží a snaží a snaží ....

Zbytečně ho urážíš, na rozdíl od tebe má pravdu.

0/0
27.2.2011 15:32

pyjonýr z tup009-2

Re: Soudruh Ondřej Šťastný se snaží a snaží a snaží ....

Když se veme tvoje,tj.0,tak kdokliv je na tom už jenom líp.

0/0
27.2.2011 15:34

procnemateradilidi

Michálek nebo Íčko

Pohled bývalého Michálkova pastora

Mnoho let jsem byl pastorem velkého sboru. Podobně jako každá jiná organi-zace, i sbor musí mít určitou strukturu, a pokud je velký, je struktura více-stupňová. V našem případě to byla struktura skupinek a regionů. Pastor tedy má bezprostředně „pod sebou“ vedoucí regionů a ti zase vedoucí domácích skupinek.

V církvi nehrozí, že by šlo o peníze. Žádný vedoucí skupinky nebyl za svou práci placen. Vedoucí regionů částečně ano, ale finanční motivaci lze u nich bezpečně vyloučit.

Hrozí ovšem jiné nebezpečí. Moci mluvit lidem do života může být opojné. Církev se u nás nemusí obávat hrabivosti, musí se ale obávat mani-pulace. Vedoucí skupinek jsme vybírali pečlivě, ale možnost udělat chybu nelze zcela vyloučit. Mou starostí jako pastora tedy bylo: Nemanipulují ve-doucí skupinek členy své skupinky?

0/0
18.12.2010 9:09

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Jak tedy nastavit kontrolní mechanismy? Bylo jasné, že každý člen skupinky musí mít právo se odvolat k vedoucímu regionu. Církev pochopitelně není tábor nucených prací a když by se vedoucí skupinky nějakému členu nelíbil, může jednoduše ze sboru odejít nebo přejít do jiné skupinky. Pokud ale chcete něco smysluplného vybudovat, musíte vstoupit do určitých vztahů, které jsou závazné, byť dobrovolně.

Analogicky musel mít každý vedoucí skupinky možnost mluvit nejen s vedoucím regionu, ale přímo se mnou jako s hlavním pastorem.

V Bibli se píše: „Proti staršímu žaloby nepřijímej, leč před dvěma nebo třemi svědky.“ Musel jsem tedy případným stížnostem na vedoucího regionu pečlivě naslouchat, ale to neznamená, že bych měl stěžovateli dát hned za pravdu. Musel jsem mít další svědky.

0/0
18.12.2010 9:09

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Ale pak bylo nezbytné jednat. A pokud se stížnost zdála být oprávněná, nemohl jsem jejím vyřízením pověřit toho, proti němuž byla stížnost směřována.

Nyní se podívejme ve světle této praxe na postup premiéra Nečase. Pan Michálek za ním přijde se stížností, nicméně premiér ho odkazuje na policii – a vlastně na toho, na nějž si pan Michálek stěžuje. Ministr Drobil se pak snaží věc interpretovat jako válku a „nekomunikaci“ mezi svými podřízenými. Pan premiér tvrdí, že mu jeho „politická intuice říkala, že si ho pan Michálek chtěl nahrávat“. Jako pastor jsem pracoval s lidmi a měl jsem po desetiletích této práce také vypracovanou určitou intuici. A většinou jsem se nemýlil. Všimněte si ale slova „většinou“. Byly chvíle, kdy má pastorská intuice selha-la – a byl jsem rád, že jsem se nedal vést jen jí, pozorně jsem naslouchal a řídil jsem se biblickými radami pro řešení konfliktů.

0/0
18.12.2010 9:10

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Svým způsobem je mi pana premiéra líto. Nemyslím si, že to byl on, kdo v ODS nastavil mechanismy, jimiž se podobné kauzy řeší – či spíše neřeší, ale zametají pod koberec. Teď to možná slízne za jiné. Nicméně stále je před velmi nepříjemnou volbou, zda dá přednost loajalitě vůči systému nebo vůči poctivému člověku, který je ve velmi nelehké situaci. Mluvit o „mediální kau-ze“ je zavádějící a nepoctivé. Pana Michálka osobně znám a vím, že kdyby bylo možno věci řešit jinak než mediálně, rozhodně by tomu dal přednost. A vlastně se o to dlouho pokoušel, leč bezvýsledně.

0/0
18.12.2010 9:10

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Oč jde v církvi? O duchovní růst jejích členů a o získávání dalších lidí pro Krista. Oč jde v politické straně? Ideálně o to, vyhledávat a prosazovat optimální řešení společenských problémů a pokoušet se zajišťovat co nejlepší fungování státu.

Problémem ODS (a obávám se, že i většiny dalších politických stran) je, že toto své poslání už dávno opustila. Jde už jen o moc a o vliv. To jako kdybych jako pastor podporoval vedoucí regionů a skupinek v tom, aby dle libosti manipulovali členy sboru.

Protože ODS zradila své poslání, z principu nedokáže podpořit poctivé-ho člověka, poukazujícího na nedostatky. Nemá fungující mechanismy, jak zajistit, aby plnila své skutečné poslání.

Obávám se, že budeme svědky snahy pana Michálka zdiskreditovat a podsunout mu motivy, které nemá. Jsem ochoten dát za pana Michálka ruku do ohně. Vím, že za žádnou stranu ani firmu nekope a že jeho jediným motivem byla snaha, aby se věci dály čistě.

0/0
18.12.2010 9:11

procnemateradilidi

Re: Michálek nebo Íčko

Pan premiér je před těžkou volbou. Aby bylo jasno: Jsem pravičák, a to velmi rozhodný pravičák. Ale jde mi o pravdu. Není tak zcela vyloučeno, že padne vláda. A nastoupí vláda levicová, což bude pro tuto zemi katastrofa.

Jenže pravicová vláda založená na korupci není o nic lepší než levicová vláda založená na korupci.

Možná bude nutno v této zemi budovat pravici zcela znova, zcela od píky. Ale tentokrát poctivě.

Dan Drápal, 17. prosince 2010

0/0
18.12.2010 9:11

Dave.Lister

Nečas velmi pravděpodobně lhal

Nečas prý vzkázal Michálkovi, ať vše odnese na policii.ALE:

- Michálek poslal email kanceláři premiéra 13. října

- Drobil se schází s Michálkem až 9. prosince a sám říká, že v tu chvíli pouze věděl od Knotiga, že existuje nějaká nahrávka, ale mohla být třeba o ženských. Až na schůzce s Michálkem zjituje, že jde o korupci.

- 16. prosince se v rozhovoru pro MF Dnes Nečas odvolává na rozhovor Drobila s Michálkem z 9/12 jako na důlaz, že Drobil jeho vzkaz o zničení důkazů vyřídil a dál za ním stojí. Nechápe, proč Michálek chodí 2 měsíce po Praze a nahrává si každého na potkání. Nojo, ale co měl Michálek dělat. I kdybychom tu šílenou interpretaci,

že rozhovor Drobila s Michálkem z 9/12 je předáním vzkazu Nečase, pořád je tam 58! dní od zaslání emailu premiérovi po vyřízení vzkazu Michálkovi... A pak ten problém, že Drobil sám říká, že 9/12 před rozhovorem s Michálkem o žádné korupci nevěděl... Tak to moc nedrží Nečasovi pohromadě se mi zdá...

0/0
17.12.2010 21:27

mjr

Stojím na straně Nečase

Ten, kdo si tu nahrávku poctivě poslechl a nepřebírá žblechty médií, musí dát Nečasovi za pravdu. Já jsem v ní také jednoznačně slyšel, jak Drobil řekl Michálkovi, že pokud má nějaké důkazy, ať je předloží policii. Další mediální masáž, děkujeme.

0/0
17.12.2010 15:52

vokroj

Re: Stojím na straně Nečase

stát můžeš, kde chceš, ale Nečas na svojí funkci premiéra jednoznačně nestačí, jeho mentální vybavení je zcela nedostatečné ....

0/0
17.12.2010 17:29

Dave.Lister

Re: Stojím na straně Nečase

ale Drobil mluvil s Michálkem dva měsíce po emailu... tomu neříkám včasná reakce protikorupčního premiéra. Navíc Drobil říká, že před tímto rozhovoru o korupci na fondu nic nevěděl, že se to dozvěděl od Michálka. Tak jak to chceš interpretovat jako vyřízení vzkazu premiéra? frázemi o mediální masáži?

0/0
17.12.2010 21:29

opportunity

Re: Stojím na straně Nečase

To on slyšet nechce, má svoji zaslepenou modrou "pravdu".

0/0
27.2.2011 15:35

trojuhelník

......

Pane premiére seberte zbytek odvahy a zachovejte se aspoň jednou jako chlap, odejděte.

0/0
17.12.2010 15:13

Tobias_Sammet

hm

Klaus Rv už to má za pár, pak zněj bude jen nerudný dědek, který nadává všem kolem sebe a každý z něj má srandu

0/0
17.12.2010 15:02

Tomas.Akvinsky

Ukázkovej haj*l

ten Nečas,mlžení (ovšem naprosto postrádající elementarní) a ohánění se médii. A to jsem si říkal,že z těch všech premiérů je skoro nejlepší,i když nejsem voličem pravice.

0/0
17.12.2010 13:22

Hrochomut

Re: Ukázkovej haj*l

S takovým způsobem uvažování se vašim voličským preferencím ani nedivím. Podle mě byl odkázat ho na policii nejčistší způsob. Na to policie je. Kdyby se do toho vyšetřování Nečas osobně angažoval, určitě by byl, těmi stejnými lidmi, kteří mu vyčítají, že se neangažoval, vyčítáno, že se snaží něco ovlivňovat. To bych se vsadil.

0/0
17.12.2010 13:38

mypost68

Re: Ukázkovej haj*l

ale kdepak, nebyl, takhle bude ...

0/0
17.12.2010 13:54

mufinek

Korupci nebudu tolerovat

ve vládě ani v ods

kdo jen to řekl? že by se toho nečase zbavil...

0/0
17.12.2010 12:58

kuchař

Václavák 21. prosince 2010 v 10:00

Sraz všech, komu vadí zloděj na místě premiéra, bude na Václaváku 21. prosince 2010 v 10:00

před úřad vlády by se všichni nevešli, ten Václavák bude lepší

0/0
17.12.2010 12:56

mypost68

Re: Václavák 21. prosince 2010 v 10:00

to je blbost, v 10 jsou všichni v práci ne?

0/0
17.12.2010 12:58

kuchař

Re: Václavák 21. prosince 2010 v 10:00

tak aspoň státní úředníci

0/0
17.12.2010 13:08

mypost68

Re: Václavák 21. prosince 2010 v 10:00

váš návrh je zřejmá provokace

0/0
17.12.2010 13:33

zkažený čkověk

lhář je;

a lhářem asi zůstane !

0/0
17.12.2010 12:55

reddmaniak

konec iluzí

to je konec iluzí o protikorupční vládě a dobrém charakteru pana Nečase, je smutné, že po pár týdnech vládnutí se zpronevěřil svému poslání a dal ruku do ohně za gaunera

Zřejmě nám zraje v ODS nové Íčko, jen tentokrát to bude Déčko,.. teď ho někam na chvíli uklidí a po příštích volbách dostane "průmysl" nebo "vnitro", v dalším volebním období už bude předsedou strany a v případě volebního úspěchu premiérem.

Kauzu policie samozřejmě nevyřeší a bude interpretována jako mediální provokace a připomínána jen křiklouny z ČSSD (tzn. zloději budou křičet chyťte zloděje)

akorát tu chybí blicí smajlíkRv

0/0
17.12.2010 12:41

mypost68

Re: konec iluzí

Teď se konečně ukáže také to, jak to s bojem proti korupci myslí vážně Věci veřejné... Postaví se pan ministr Radek John do čela protikorupčního boje nebo si vezme dovolenou a pojede lyžovat na hory? Uvidíme

0/0
17.12.2010 12:51

A.cooper

Co měl neměl dělat?

Na první pohled se mi nelíbí, že se Nečas staví za někoho kdo je zřejmě namočen v korupci a říká, že selhal ten kdo to odhaloval. Ale celá ta kauza je trochu divná. Co měl Nečas s tím infem od Michálka dělat? Zaplatit si soukromou detektivní kancelář?Pokud to není diktátor který by řekl, pověste Drobila, tak měl Michálka poslat na policii. Kdby to začal řešit sám, tak tu máme kauzu o ututlávání korupce. Vy co tu tak horujete o tom jak je Nečas hrozný, chcete tedy něco jako Hitler nebo Stalin?Kdy jen ukážou prstem a dotyčný jde na popravu a veřejnost nadšeně tleská jak se zatočilo s korupcí? Jinak ta novinářka v tom rozhovodu evidentně lže.Nejdřív podsouvá, že Drobil vyzýval ke zničení nahrávky. Ale evidentně to bylo vytržené z jedné věty kde Drobil řekl, buď jděte na policii nebo to zničte.Nechci hájit žádného Drobila nebo Knetiga. Ale vadí mi mediální hysterie kde se projevuje velká neduha naší demokracie. NOVINÁŘSKÝ NEDOUCI který potřebují jen kauzu a ne pravdu.

0/0
17.12.2010 12:26

mypost68

Re: Co měl neměl dělat?

Nerozumíte tomu, bohužel. Hájíte člověka, který si to nezaslouží. Nečas měl sám okamžitě informovat policii a nechat ji jednat. Tím, že nic neučinil, ukázal, že jeho slova o boji proti korupci je jen mlácení prázdné slámy!

0/0
17.12.2010 12:29

A.cooper

Re: Co měl neměl dělat?

Když za vámi příde soused, že viděl před 6 týdny nějaký trestný čin. Tak vy půjdete na policii s tím, že znáte někoho kdo teoreticky viděl trestný čin?? ale důkazy má on a on sem nějak nechce jít. Se vám vysmějou.

To samé, když budete mít podřízeného.

Hlavně jestli by to Nečas začal řešit jakkoli jinak, tak tu máme kauzu a zakrývání korupce. Na poliicii MĚL POVINOST jít Michálek.

Říkám, na první pohled mě u Nečase štve, že se staví za potencionálního korupčníka. Ale pak mi začíná připadat, že je to celý divný. 6 týdnů ten Michálek něco suší. A když už to pak vypadá že víc nesežene, tak s tím vyleze do novin. Zašel už do pr... na tu pos... policii??

0/0
17.12.2010 12:38

mypost68

Re: Co měl neměl dělat?

Váš příměr se sousedem je mimo mísu. Když já budu premiér a osoba pracující ve vrcholové pozici státní správy mi přijde oznámit korupci, tak ihned vydám pokyn policii a tajným službám, aby na kauze pracovaly a rozkryly ji. Pokud to Nečas neučínil, pak k čemu hlásal, že bude proti korupci bojovat? Tady přece nejde o nějaký připitomělý malicherný sousedský spor. To je úplně na jiné úrovni. A taky když by Michálek přišel na standardní policejní oddělení.... kdo z těch řadových policistů tomu vůbec bude rozumět? To Nečas měl okamžitě poslat specialisty! Nechápete? Nevadí.. někomu prostě nedochází....

0/0
17.12.2010 12:43

Hrochomut

Re: Co měl neměl dělat?

"vydám pokyn policii a tajným službám" ... a jsme u toho! Tento národ už si tak vzykl na mocenský přístup k policii, že už mu přijde naprosto normální tento Paroubkovsko-Grossovský způsob dělání si z policie soukromou firmu - respektive ozbrojenou složku vlastní strany.. neskutené!;-O

0/0
17.12.2010 12:49

mypost68

Re: Co měl neměl dělat?

neskutečná je vaše obhajoba kroků, které ve svém důsledku jen zametou s lidmi, kteří se snažili korupci odhalit a ZASE SE NIC NEVYŠETŘÍ... už to známe....

0/0
17.12.2010 12:54

Hrochomut

Re: Co měl neměl dělat?

označit člověka, který 6 týdnů ví o možném trestném činu a ani přes doporučení nadřízených to neoznámí na policii, za někoho kdo se snaží bojovat s korupcí, je přinejmenším odvážné tvrzení..

0/0
17.12.2010 13:41

reddmaniak

Re: Co měl neměl dělat?

ale označit tak člověka, který ani na pokyn nadřízených důkazy nezničí a vyjde s nimi na světlo je je druhý úhel pohledu na věc..

mimochodem 6 týdnů v hospodářských kauzách příliš neznamená (už jsem to psal níže, ale budu se opakovat) je lepší vyčkávat, zda se objeví další, zřetelnější důkazy. vyšetřování je obtížné a pokud se dostatek důkazů nezajistí předem, je šance usvědčit pachatele malá.

Premiér je předsedou bezpečnostního výboru a vláda může zadávat úkoly BIS, do jejíž kompetence případ také spadá, Michálkův požadavek na schůzku s premiérem by tedy zcela legitimní a pan NEČAS LŽE, KDYŽ TVRDÍ, ŽE JEDINÉ CO BY MOHL UDĚLAT, BY BYLO ODKÁZAT MICHÁLKA NA POLICII

0/0
17.12.2010 13:56

A.cooper

Re: Co měl neměl dělat?

Jaký specialisty??? To je přesně ono. To co vy všici tady požadujete je diktatura. On přece žádný specialisty neřídí. Ani nemá co říkat co a jak má policie dělat. Jinak se tu bude v novinách řvát, že máme policejní stát. Tyto složky musí pracovat nezávysle na vládě aby mohli kontrolovat i ji. Proto teda se ptám. Měl si Nečas najmout soukromou agenturu??? On nemá v těchto věcech více pravomocí než vy a jestli chcete aby měl tak zrušme demokracii. Proč tu nikdo nevyčítá, že nešel na policii Michálek???? Nečas má pak pravdu v tom, že on svým jednáním zhatil vlastně vyšetření celé věci.

0/0
17.12.2010 12:50

mypost68

Re: Co měl neměl dělat?

Jakou soukromou agenturu? Co se nám to tady snažíte namluvit? Že premiér nemá žádnou možnost angažovat bezpečnostní složky státu? Tyhlety pohádky si nechte pro děti.

0/0
17.12.2010 12:58

A.cooper

Re: Co měl neměl dělat?

Mrkněte se do ústavy kde se píše o moci výkonné a zákonodárné. Ano?

0/0
17.12.2010 13:04

mypost68

Re: Co měl neměl dělat?

čtete si sám a neobtěžujte

0/0
17.12.2010 13:30

reddmaniak

Re: Co měl neměl dělat?

V hospodářských kauzách 6 týdnů nehraje roli, lepší je často vyčkávat a čekat, zda se další důkazy ještě objeví,..

Proto se chtěl nejspíše Michálek sejít s premiérem, ten by mohl pověřit BIS a případ by se řešil na nejvyšší úrovni - věc spadá do kompetence BIS podle paragrafu 2 zákona č. 154/1994 sb.

Jenže Michálek důvěřoval muži, který je zřejmě součástí chobotnice jíž se snažil useknout chapadlo, Nečas se s ním nejenže nesešel, ale dal echo Drobilovi a ten se s tím vypořádal v duchu pořízených nahrávek

Hnus;-€

0/0
17.12.2010 12:53

A.cooper

Re: Co měl neměl dělat?

Mohl by jste prosím tu direktivu vesmírné flotily jmenovat znovu?? Tady jsem to nenašel "§ 2-(1) Úkoly Bezpečnostní informační služby plní příslušníci Bezpečnostní informační

služby (dále jen "příslušníci"), (2) Příslušníci jsou povinni při plnění úkolů dbát cti, vážnosti a důstojnosti

osob i své vlastní, jakož i toho, aby osobám v souvislosti s jejich

činností nevznikla škoda nebo jiná nepřiměřená újma."

Přesně vidím pokud by to dal Nečas BIS jak tu všichni kvičí jak Nečas zneužívá BIS pro zahlazení korupce.

0/0
17.12.2010 13:02

Najdete na iDNES.cz