Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vatikán si prý vynutil imunitu kněží zapletených v pedofilním skandálu

WikiLeaks nešetří ani zástupce Boha na zemi, řimskokatolickou církev. Vatikán se prý cítil uražený tím, že Irsko chce před vládní komisí zpovídat vysoké představitele katolické církve kvůli obviněním ze zneužívání dětí. Vyplývá to ze zveřejněných depeší americké diplomacie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yyj

Stále přibývají nepotrestaní křesťanští FŠEMOCNÍ lumpíci.

Sadističtí znamená, že někdo někomu něco někam bolestivě narve proti jeho vůli.

Pedofilní znamená, že na tom nesprávném zneužitém konci je dítě.

Homo i hetero je kombinace pohlaví při tomto styku.

Sexuální je sexuální.

Sadistickopedofilněhomoiheterosexuální duchovní křesťanské církve s jim do výchovy svěřenými dětmi. Jak z toho dnes ven, Svatý otče ? Nechat je zavřít mezi normální vězně, jak zločinci zaslouží ? Co by tomu řekli minulí Svaťí tatíci, tak dobře tutlající ? Asi to odpískat.

0/0
4.1.2011 23:10

dwarfeater

Církev

Katolická církev vždy byla jedním z hlavních činitelů na poli ovládání a manipulace  děním ve světě. To jestli má stále tak silnou pozici jako dřív je otázka. Už jen tím, že měla vliv na školství, stačí k tomu, že má vliv na nás všechny, ať chceme nebo nechceme. Díky církvi jsme se učili spoustu nesmyslů, hlavně z historie, a jsme tedy v současné době celkem snadno ovladatelní. Protože, kdo nepozná pravdivě svojí vlastní historii, nemůže dobře rozeznávat i současné dění kolem sebe. A o to tady jde.

Jinak k těm jejich sex. skandálům, je to jen potvrzení jejich absolutního pokrytectví, kážou vodu a chlastaj víno. Lásku k bližnímu svému opravdu nechápu jako snahu zkazit dětství každému ministrantovi, kterému je méňe jak 10 let a má roztomilý kukuč.  A ještě chtějí pro ně imunitu? Oni ty děti měli vzdělávat, opatrovat a vést je, a zneužili toho. Dvojnásobný trest a vykastrovat dobře mířenou ranou pravým nártem, klidně opakovaně!

0/0
15.12.2010 12:20

proLogos

Re: Církev

Manipulované názory máte především sám.

- Právě historie dokazuje, že největší snůšky nesmyslů a historické bludy vznikly v osvícenství (prý počátek boření mýtů, učenosti) ve snaze Církev očernit. (9mio obětí upalování - dnes revidováno na 50tis, systematické manipulace s fakty a podobně.

- Klérus vykazuje cca čtvrtinovou-pětinovou četnost sexuálního zneužívání, než mužská populace a setinovou četnost oproti státním vzdělávacím ústavům (lze dokázat ve státních studiích)

- Nikdo nechce imunitu vinných kněží. Přečtěti si raději překlad tajeného dopisu.

0/0
16.12.2010 11:14

Tulák123

Re: Církev

Ale prosím Vás. Už toho bylo dost. Akorát soustavičným lhaním poškozujete to málo, co z církve zůstalo dobré.

Mimochodem je jedno, jestli církev upálila 9 mil. nebo 50 tis. nevinných. Nic takového se nikdy nemělo stát a nestalo by se, kdyby církev byla alespoň z části taková, jak se prezentuje. Totéž platí s těmi dětmi a postoj církve k tomuto je sebedokazující...

0/0
17.12.2010 12:07

wildchild

Re: Církev

K prvnímu odstavci se vyjadřovat nebudu, pardon.. K druhému odstavci - přes 80% sex. obtěžování se odehrává v rámci rodiny! To je statistika. Jsem tedy pro zrušení institutu rodiny, protože proti RODINĚ je CÍRKEV mnohonásobně bezpečnější prostředí !! Chápete ten paradox ?

0/0
16.12.2010 11:42

proLogos

Re: Církev

- USA: 9,6% studentů (7,7mio ročně) jsou během své docházky cílem sexuálního obtěžování vyučujícími. Cca v 35% to jsou chlapci. Mezi 14,4-22,5 mio studentů ročně je obětí stejnopohlavního (mužského/ženského) zneužívání. Educator Sexual Misconduct: A Synthesis of the Literature, U.S. Department of Education, 2004

- V roce 2008 bylo známo 16 potvrzených a odsouzených případů sexuálního zneužívání kněží. Za období 1950-2002 bylo 4392 kněží obviněno ze zneužívání(4% kněží ve službě během tohoto období). Výsledkem je 10667 obětí: 80% z nich ve věku 12-18 let (John Jay Report, John Jay College of Criminal Justice, 2008).

- Statisticky je oproti pedofilii daleko víc rozšířené zneužívání mladistvých. To se systematicky zkresluje pod tlakem podnikatelských lobby profitujících ze sexuálního zdraví, genderových a sexuálních práv.

0/0
16.12.2010 13:58

proLogos

Re: Církev

... beru zpět údaj o stejnopohlavním zneužívání: je to 18-28% ze známých případů (ne ze všech studentů), tedy 1,4 - 2,2 mio studentů ročně.

Z obecného zneužívání dětí tvoří sexuální zneužívání 9,8% (vede "zanedbání" 71,1%, "psychické zneužívání" 16,1%).

U obětí chlapců je to 25,7% člen rodiny, 59,5% známý, 14,7% cizí. U děvčat 32,8% člen rodiny, 59,8% známý, 7,3% cízí.

0/0
16.12.2010 14:29

slavik

.. proc to prijmout ?

.. snad moc neodbocuji.... nejpozdeji vymyslené nabozenstvi - katolicka doktrina, uz davno existovala dalsi a tisicileta nabozenstvi. .. a svymi vybranymi recniky (cele clero) uvadeji do sveta vymyslenosti a ruzne hrozby (i prikazani bozi)  temi oblbuji miliony lidi a nakonec jen je kazi, berou jim zodpovednost za spachane ciny,  (zname to ne: staci se jit vyzovidat, pak dostanes reseni-x krat ave maria..a jses opet ok..j, znasilnuji cele narody (vzpomenme na objeveni ameriky a nasledne krutosti v novem svete pachane pod praporem "musite mit toto nase katolicke nabozenstvi, nasi viru v Krista  atd) ..

a co invizice ..po cele evrope kolik lidstva bylo odstraneno a hlavne krute ... a cirkev jen kontrolovala, aby nekdo nekde nezustal !! No a nyni je cirkev opet ta, ktera zatkouka, ze jeji clenove jsou prasata, uchylove ... pod talarem ledacos se schova...

Takze nyni bychom meli mít pravo nechat cinit  vuci temto deviantum tu pravou inkvizici !!

0/0
12.12.2010 16:11

proLogos

Re: .. proc to prijmout ?

... nejen vůči "těmto" deviantům, ale snad vůči "všem" deviantům. Statisticky je v katolické hierarchii pětinová četnost, než v mužské populaci. A ve státním vzdělávacím systému USA je četnost 100x větší (statisticky a oficiálně doložitelné). V Irsku to nebude o moc jinak.

Na to, abych Vám obhajitelně rozbil Vaše předsudky mi už teď čas ani energie nezbývá, ale ať vezmu cokoli, na co jste narazil - jste bohužel mimo.

Chápu, že Církev leckdo nemá rád, ale alespoň byste se mohl snažit dopátrat se pravdy.. Pod pojmem "pravda" myslím prostou skutečnost, kdyby někdo nevěděl..

0/0
12.12.2010 18:45

dogi

Re: .. proc to prijmout ?

Jo, jo, Jan Hus měl taky pravdu... A co s ním vámi zastávaní udělali? A že nemáte čas ani energii? Já si spíše myslím, že vám došly argumenty!

0/0
13.12.2010 4:40

proLogos

Re: .. proc to prijmout ?

Hus měl pravdu zčásti a já bych ho za jeho názory neupaloval. Byl bezpochyby jedním z největších Čechů. Doráží mě ale jeho idealizace (třeba socha na Staromáku - extrém), ale zpět k tomu, co tvrdil: vystupoval proti odpustkům, ale měl spíš vystupovat proti jejich zneužívání pro vlastní obohacení - protože odpustky, jak byly vytvořeny, jsou v souladu s křesťanským učením (http://apo-logia.blogspot.com/2009/04/odpustky-kamen-urazu.html).

Hlavní, s čím nelze souhlasit ani dnes, je tvrzení, že člověk je k něčemu předurčen. Tak mluvil třeba Hitler... Jeho upálení ale způsobila jeho kritika nešvarů a špatných kněží, kterých podobných na koncilu bylo dostatek. Přesto byl přesvědčován extrémně mírně a zdlouhavě - nebyla vůle ho potrestat.

Úloha Kostnického koncilu byla ale v době vrcholného středověku KLÍČOVÁ pro celý běh dalších dějin a hlavní, čeho měl dosahnout, byl pořádek ve společnosti. Tomu bohužel Hus moc neprospěl - ale to se stalo až po jeho smrti, kdy byl doma doslova zneužit.

0/0
13.12.2010 8:17

Suska

Re: .. proc to prijmout ?

prologos. Malo kdo dostatecne chape pojem dokonalost, nula, nebo nekonecno, ale vy jeste v tomto ohledu zcela retardovany. Pokud je cirkev zastupce neceho tak dokonaleho jako buh, tak by snad nemel umirat nikdo v jeho jmenu (vlastne vubec) a vy napisete ¨ja bych neupaloval¨ a nenulove pocty mrtvych rukou cirkve. Jedine moje vysvetleni vasi imunity proti takove brutalite je vas trening ziskany ctenim stareho zakona od utleho detstvi. Verte, ze normalni clovek pri cteni takoveho krvaveho hororu, kde nejvetsi zverstva jsou pachana az infantilne krutym a pomstichtivym bohem (Thomas Jefferson), zustane stat s otevrenou hubou a knihu zahodi. Jen doufam, ze pokud byste byl primym svedkem upaleni nebo znasilneni ditete knezem, ze by to s vami hnulo (zkuste si to co nejziveji predstavit).

Ve vsem co pisete jen predkladate dukazy toho, ze cirkev je jen parta obyc lidi, ktera ale zcela samozvane strasi svym privilegovanym spojenectvim s abstraktnim lidskym reznikem.

0/0
2.1.2011 0:18

wildchild

Re: .. proc to prijmout ?

Pro Logos je snad jedinný diskutér, který tu na diskusích svá tvrzení dokládá argumenty a jejich zdroji..  P.S.: opravovat bludy místních takzvaných atheistů je skutečně vyčerpávající 8-o P.S.2: k otázce Mistra Jana Husa byla již někdy na začátku 90. let (tuším 93) svolána mezinárodní konference, zjistěte si něco o tomto vědeckém sympoziu a závěrech z něj....EU

0/0
13.12.2010 12:19

wildchild

Re: .. proc to prijmout ?

Naprostá neznalost tématu většiny diskutérů je ohromující 8-o (vše při starém); spíše mě udivuje, že než aby si k předmětu diskuse zjistili alespoň základní informace, raději mlátí prázdnou slámu a stále dokola opakují klišé, fráze a bláboly.. ;-D

víte, vlastně se vám ani nedivím, jestliže jedinné informace o Církvi (a náboženství obecně) máte z bulváru, televize a od starších generací referujících o tom jak je v hodinách náboženství šikanoval vyžraný "fráterník", chápu vás...;-)

0/0
13.12.2010 12:07

opportunity

Re: .. proc to prijmout ?

Zejména to "nejpozdeji vymyslené nabozenstvi" ;-D

0/0
13.12.2010 12:09

wildchild

Re: .. proc to prijmout ?

jo, to je dobrý, ale snad ještě víc se mi líbí představy o "zpovědi" a obzvláště rád mám také "vyhlazení indiánů v jižní Americe" ;-D

0/0
13.12.2010 12:22

karelkral

Re: .. proc to prijmout ?

a čarodejnice taky žádné neupálili ;-)

0/0
14.12.2010 1:32

proLogos

Re: .. proc to prijmout ?

.. až potom, co čarodějnictví bylo uznáno jako přestupek proti vrchnosti a poté cca 200 let v souběhu se státním právem. Do té doby Církev obviněné lidi naopak bránila proti lidovým lynčům - a to cca 500 let.. Jste schopen ji za to naopak chválit?

I tak se původní odhady osvícenských zednářských "učenců" o 7 milionech obětí dneska smrskly na 50 tis. A přesto se dodnes bere Osvícenství jako doba bourání mýtů.

Vnímáte taky to osudové (a co mě štve nejvíc - nepravdivé!) všeobecné vymývání mozků a zaujetí proti Církvi?

Jinak jsem Vám přesněji odpověděl o kousek výš.

0/0
14.12.2010 8:56

proLogos

Re: .. proc to prijmout ?

... oprava: o kousek níž...

0/0
14.12.2010 8:57

wildchild

Re: .. proc to prijmout ?

ne ??;-D

0/0
14.12.2010 9:30

Semper..

Svazácká antiklerikální slátanina

pan redaktor neví, která bije

. Mimochodem mail nemá žádnou relevanci - všechno pěkně čené na bílém ! Postup Vatikánu schvaluju. 

RvEURv

0/0
12.12.2010 13:29

FairfaxBoy

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

"Postup Vatikánu schvaluju. " - to jako postup pohlavního zneužívání dětí? Wow!

0/0
12.12.2010 14:07

Premik

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

"... pohlavního zneužívání dětí? Wow! "

Takže říkáte, pohlavní zneužívání = Wow ?

0/0
12.12.2010 14:36

FairfaxBoy

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Ne.

0/0
12.12.2010 15:20

proLogos

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

...a takhle to začíná ;-D

0/0
12.12.2010 14:38

dogi

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Nechte toho, otče, ráno máte kázání, tak si ty své "argumenty" nechte pro těch pár babiček, co vám do kostela přijdou. Ale přeci: Kde kážete ty své bludy? Že bych se někdy u vás zastavil a babičkám také řekl něco od srdce?

0/0
13.12.2010 4:43

proLogos

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Člověče, Vy si snad vážně myslíte, že řadový věřící neumí číst a udělat si vlastní názor. Spíš než o mě to něco svědčí o Vás.

0/0
14.12.2010 11:31

karelkral

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Já ne !! Pedofil patří ihned za mříže a až si odsedí trest, tak by ho měli před vypuštěním na svobodu  vykleštit ;-€   Kdyby zneužil moje děti, provedu to osobně ;-€ A je mě úplně jedno jestli mě zavřou !!   

0/0
12.12.2010 14:42

proLogos

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

.. doufám, že tušíte, že Vatikán ve skutečnosti nic takového netvrdí (zpráva je úplně o něčem jiném), a že není každý pedofilem, kdo je zrovna obviněn.

Spravedlivě každému VINNÉMU.

0/0
12.12.2010 14:47

karelkral

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

čtu tam : ,, imunitu kněží zapletených v pedofilním skandálu ,, ;-€

0/0
12.12.2010 14:54

proLogos

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Nojo, čtete, ale není to pravda. Bohužel, jste jeden z těch, co si nechávají vymývat mozky novinama. Přečtěte si překlad toho dopisu (níž v diskusi), z kterého to "prý" vycucali. Jsem zvědavý, jestli z toho pochopíte, že si Vatikán žádá imunitu kněží zapletených do skandálu.

0/0
12.12.2010 18:35

dogi

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Někdo si holt nechá vymývat mozek novinami, někdo biblí. No, četl jsem bibli, četl jsem korán... Jako pohádky je to celkem dobré, i když Erben byl lepší spisovatel, ale když se nad tím člověk začne zamýšlet, tak přijde na to, že jsou to bláboly s malými obměnami stejné.

0/0
13.12.2010 5:02

proLogos

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

No já nevím. Když čtu Bibli, tak s výkladovými poznámkami (abych si snad nezačal myslet, že Země vznikla za 7 dní, pravdu může mít každý svoji, Kristus byl extrémista, měl bratry a tak..).

K tomuhle článku by výkladová poznámka zněla: bez ohledu na pravdu je třeba narušit veřejnou podporu instituci, která neváhá kritizovat současné nešvary společnosti a tím brání jednotného pokroku v ovládnutí každého člověka.

-

Co mi přijde super úsměvné: Církev dnes hraje úlohu Jana Husa se vším všudy ;-)

0/0
13.12.2010 14:17

karelkral

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Já celkem nevidím rozdíl bolševizmem a náboženským fanatizmem. Někde jsem četl, že církev jenom evropě upálila 50000 čarodenic:-/ A  pedofilním skandálem si to církev u mě moc nevylepšila ;-€ 

0/0
13.12.2010 23:14

proLogos

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Církev 200 let bere čarodějnice jako pověru a klidní bouře, později se trestá pokáním a k upalování dochází, až když je čarodějnictví uznáno jako světsko-církevní zločin proti vrchnosti. Tahle praxe se zavádí od 15. stol. pod protestantským vlivem, i když extrému dosáhne ve státně katolickém Španělsku (30tis. obětí), nad kterým římská kurie ztratila kontrolu v důsledku činů krále Ferdinanda.

Celkový počet 50tis obětí je "asi" obhajitelný díky archivům Inkvizice. Nikdo nezná počet obětí lidových bouří, které vinily čarodějnice ze sucha či neúrody mezi pohanskými germány.

Odlište svobodnou katolickou Inkvizici, "katolickou" Inkvizici podrobenou státem, státní Inkvizici, nebo prostě jen zaměnění s jiným vyšetřováním (lat. inquisitio). Teprve pak se můžete naštvat na Katolickou církev, potažmo papeže.

Přesnější čísla: http://serousci.blog.cz/0708/upalovani-carodejnic, http://cs.wikipedia.org/wiki/Čarodějnické_procesy

Samozřejmě, všech lidí lituju, ale nelze pominout dobový kontext!

0/0
14.12.2010 8:32

wildchild

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

souhlas, náboženský fanatismus je skutečně nebezpečný. je to stejný extrém jako tzv. atheistický fanatismus, prosazující tezi že náboženství musí úplně zmizet z veřejného života.. nikoliv, ve svobodné, demokratické a civilizované občanské společnosti mají církve stejně jako různé neziskové společnosti a občanská sdružení své nezastupitelné místo! :-)

0/0
14.12.2010 9:38

Bomben auf Christen

Re: Svazácká antiklerikální slátanina

Raději mlč.

0/0
12.12.2010 18:45

dragon1

Podle

tohoto článku soudím že do novin múže psát kde jaký de..l

0/0
12.12.2010 11:22

Englishman

Vidím, že mnoho diskutérů je ještě hloupějších

než redaktor iDnes. 8-o Odhlédnu-li od toho, že celý článek je naprosto vyfabulovaný, tak mě zejména překvapuje, jakou důvěru mají ant-ami fanatici v americké diplomaty. 8-o

0/0
12.12.2010 10:19

socanský jelito

Prý......to jako že jedna bába na rohu povídala? Ale

kvůli tomu jsi snad, Adámku, tu vysokou školu nestudoval, abys nám tady předkládal takový slinty.

0/0
12.12.2010 2:11

dogi

Já vidím to, že

i u nás jsou nesoudní politici, neboť zdejším kněžím, kteří jsou státními zaměstnanci, jako jediné kategorii (vedle učitelů) vláda jejich platy o proklamovaných 10% nesníží. Proč? Co je na nich tak zvláštního? Že by se některým praktikujícím členům vlády před schvalováním rozhodnutí zjevil Duch svatý a udělal jim tytyty, že ty půjdeš do pekla? Jestlipak si uvědomují ty kreatury, že tímto rozhodnutím jen prohloubili nechuť k oněm, vesměs přivandrovalým velebníčkům?  

0/0
12.12.2010 2:05

Englishman

Re: Já vidím to, že

Kněží samozřejmě státními zaměstnanci nejsou.

0/0
12.12.2010 10:25

jmaly.pce@seznam.cz

Re: Já vidím to, že

jsou placeni ze státního rozpočtu, takže fakticky jsou

0/0
12.12.2010 10:41

proLogos

Re: Já vidím to, že

Šlohněte někomu dítě a vyžadujte na něho sociální příplatky =) To je asi podobná utopie. Právo je kde?

0/0
12.12.2010 10:44

jmaly.pce@seznam.cz

Re: Já vidím to, že

hezká demagogie

0/0
12.12.2010 11:13

proLogos

Re: Já vidím to, že

Jo jistě. Demagogie nebo třeba rasizmus. Když už člověk nemá argument.. Tak odůvodněte svoje tvrzení!

0/0
12.12.2010 13:01

jmaly.pce@seznam.cz

Re: Já vidím to, že

přirovnávat placení tmářů z veřejných peněz k únosu dítěte je demagogie

0/0
12.12.2010 14:11

proLogos

Re: Já vidím to, že

Přirovnávat kněze ke tmářům není demagogie?

Btw: jen jsem podal trochu jinak tu samou věc, co Vy.

0/0
12.12.2010 14:35

dogi

Re: Já vidím to, že

A na to jste přišel jak? Vaší pozornosti doporučuji zák. č. 218/1949 Sb. v platném znění, jakož i související vládní nařízení, jimiž se upravují podrobnosti platů církevních činitelů, zejména pak platové tabulky. Takže, komu jinému stát může stanovit výši platů, když už né státním zaměstnancům? Nenechte se vysmát!

0/0
13.12.2010 4:28

proLogos

Re: Já vidím to, že

Když na to příjde, všichni můžeme všechno. Jde o to, jestli "máme", nebo jestli to děláme oprávněně.

Samostatnost církve: 1641 Ferdinand III omezil vliv papeže na Církev na území Habsb. monarchie.1723 Karel VI: zákaz získávat nemovitosti. Marie Terezie státní dozor. Josef II. 1781 zrušení klášterů státu neprospěšných a úplné odtržení církve od papeže, zostření dozoru, pravidlo, že stát nepřestal být vlastníkem majetku darovaného církvi; zdanění církevního jmění, ztráta 60% nemovitostí, následná státní podpora: z kněží jsou státní úředníci povinní vyhlašovat z kazatelen státní výnosy. 1848 uvolnění, 1874 návrat několika práv (např. zakládat nadace).

Po vzniku republiky 1919 zábor cca 16% pozemků, 1926-přiznány platy za veřejné služby (vedení matrik a podobně). 142/1947 revize záboru: odebrat 97% pozemků, po komunistickém převratu zákonem 46/1948 zvýšeno na 99% a provedeno. Stanovené fin. odškodnění nikdy neobdrženo, 218/1949 přiznány tabulkové platy kněžím se státním souhlasem, atd..

0/0
13.12.2010 13:47

Najdete na iDNES.cz