Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

S tátou lichý týden, s mámou sudý. Otec bojuje o syna a za střídavou péči

Aleš Hodina už dva roky bojuje za to, aby získal svého tříletého syna do vlastní či střídavé péče. Paragrafy jsou na jeho straně, statistika nikoli. Zákon o rodině sice umožňuje, aby se rodiče v péči o potomka střídali, a to i když s tím jeden z nich nesouhlasí, soudy se ale k takovému řešení nepřiklánějí. Do střídavé péče se dostane pouze jedno dítě z dvaceti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mARKETAVIK

Stridavou peci vsem savcum!

Jsem proti diskriminaci tatinku gorilaku, slonu, mysaku, kocouru, kozlu a dalsich nasim soudnictvim utlacovanych otcu v nasi prefeminizovane justici! Jakym pravem se po miliony let mladata dostavaji do vyhradni pece samic? Stridavou peci je treba uzakonit a dohlednout, aby byla praktikovana napric celym zivocisnym spektrem! Tuto dlouhodobou diskriminaci prirody je treba odstranit! Porucime vetru desti, ale i biologii!

0/0
27.12.2010 23:53

tomas77

smékal

není náhodou zdejší přispivatel kuttna olomoucký psycholog Smékal, který otce nejprve vyslechne , odsouhlasí mu že má pravdu a pak rychle zatelefonuje matce a vyslepičí jí všechny otcovy názory a plány a ještě jí poradí jak proti němu postupovat  ?  Vaše  názory mi toho darebáka Smékala dost připomínají, ...

0/0
10.12.2010 17:48

Tom Ov

Re: smékal

To musi byt tedy kvalitni psycholog ! ! !

0/0
10.12.2010 17:56

kuttna

Re: smékal

Neuhodl jste. Opravdu Vám tolik vadí odlišné názory? Chcete vychovávat dítě a přitom nezvládáte své emoce.

0/0
10.12.2010 18:55

tomas77

Re: smékal

moje dcery mají již 22 a 19 let takže mám jejich výchovu již z velké části za sebou , nicméně ta svinstva těmto smékalům, kettnerovým, poláčkům a čožíkovým z olomouckého OPD kdy mi sabotovali střídavou péči nikdy nezapomenu a všem otcům kteří budou v budoucnu bojovat za ta aby mohli vychovávat svoje děti budu fandit, ...

0/0
10.12.2010 19:15

kuttna

Re: smékal

Mně pomohlo to, co kdysi říkal (v jiné souvislosti) spisovatel Stránský: že nenávist "sežere" mne, nikoli toho, koho nenávidím. Tak jsem se snažil zbavit těchto pocitů vůči všem lidem, o kterých si mohu myslet, že mi ublížili. Snad se podařilo a žije se mi daleko líp, než kdybych se cítil ukřivděně. Spíš mne tíží moje nedobré činy vůči jiným (včetně některých mých neuvážených výroků v těchto diskusích).

0/0
10.12.2010 19:46

www.stridavka.cz

Re: smékal

Tomasi77 a další, kdo chcete podpořit, aby dětem zůstali oba rodiče. Díky. Je vidět, jak silný odpor proti tomu některé feministky mají. A i někteří muži se raději dětí zbaví a takové snahy jim nevoní. Proto je potřeba o tom problému mluvit a psát, protože se o něm až tolik neví, respektive neví se, že je tak silný, a muži pak zjišťují realitu, až když je pozdě. Proto jen fandit nestačí, ale cokoliv pro to uděláte, včetně příspěvků v diskusích, nebo třeba si založit vlastní blog a psát, nebo přijet na manifestaci, rozšiřovat letáky ze Střídavky o střídavé péči apod., bude jedině dobře. Díky.

0/0
10.12.2010 20:22

kuttna

Re: smékal

Není to vyjádření trochu, s odpuštěním, demagogické? Mně zůstaly děti právě proto, že jsem vsadil na snahu domluvit se a nezatěžoval zbytečně stát svými problémy.

0/0
10.12.2010 20:40

tomas77

Re: smékal

no pokud skutecne nejste provokater ale skutečný otec tak vám děti zůstaly proto že vaše ex partnerka byla rozumná osoba, ...

0/0
10.12.2010 21:23

kuttna

Re: smékal

V té několikaleté krizové době se nechoval zrovna vzorně ani jeden z nás - podrobněj to rozepisovat nebudu. Jsem ale přesvědčen, že změna nastala nejdřív u mne a po nějaké době žena uvěřila, že to není z mé strany nějaká finta jak na ni vyzrát. Ale myslím si, že jsme (já, ona a koneckonců i děti) měli docela štěstí, které potká jen malou část rozcházejících se.

0/0
10.12.2010 23:14

opportunity

Re: smékal

R^V

0/0
11.12.2010 0:12

Tom Ov

Re: smékal

Musim souhlasit,pokud expartnerka nema rozum,nebo se ji zalije krvi mozek,nezmuzete nic. Mi moje advokatka vyjednala nadstandartne siroky styk. Chtel jsem stridavku,dala mi na vyber. Budu se za vas bit do krve,ale pokud matka nebude souhlasit,nemusi uvadet duvod proc a nakonec dostanete vikend jednou za 14 dnu. Dve minuty prazdnoty a bral jsem ,,aspo" toto. A jeste jsem podekoval advokatovi na druhe strane. Jen se usmal !

0/0
11.12.2010 10:18

www.stridavka.cz

Re: smékal

Dětem ale musí zůstat oba rodiče automaticky (pokud jsou způsobilí vychovávat).

0/0
11.12.2010 11:26

Tom Ov

Re: smékal

Taky me ani na okamzik nenapadlo dite matce vzit! Kdyz jsme jeste nemeli styk soudne upraven,tak mi advokatka rikala a co kdyby jste si dite vzal a odjel treba na 14 dni pryc. A ja na to,a co reknu tomu diteti,taky bude chtit matku. Mozna to byla zkouska,tech otazek tam bylo vice. S odstupem casu mi to dochazi. Ale ten pocit nejde popsat,kdyz vam rekne,ze nase jurisdikce vyhovi vzdy matce,pokud neni tedy fetak,nebo alkoholik,nebo neco podobneho. A nemusi to zduvodnovat. Ja mel pro stridavku sto duvodu,matce staci bezduvodne nesouhlasit. Ja bych chtel videt,kdyby to bylo obracene. To by byl poprask ! ! !

0/0
11.12.2010 11:41

Bojuji_pro_svého_synka

Střídavka

Největším problémem v této diskusi je, že spousta lidí se s touto problematikou doposud v okolí nesetkala natož aby se jich dotkla samotných. Jsou to pouze názory na něco, co jde kolem nich. Já bohužel prožívám žádost o střídavou péči velice silně, protože tímto momentálně procházím a jsem z těch tátů, kteří jsou schválně od svého dítěte odstavováni. Ačkoliv mám zájem a prostředky se o své dítě starat, sociální pracovnice ví, že mi jej matka nechce půjčovat jinak, než v jí nastoleném režimu 1x14 dní o víkendech a 1x týdně na 4 hodiny, že dělá vše proto, aby nebyla možná jakákoliv dohoda, ví to psychologové i soudkyně, ale nic se v tomto státě neděje a je to každému JEDNO. Matka nekomunikuje a dělá vše proto, aby střídavka nedopadla dobře a stát jí v tom výrazně pomáhá. OSPOD s tím nic nedělá, soudkyně jsou na stranách matek. Zájem dítěte je zde každému ukraden, akorát se o něm točí všechny zákony a diskuse.

0/0
10.12.2010 14:19

tomas77

Re: Střídavka

popsal jste to naprosto přesně, ... já jsem ten marný boj prožíval před 10 - 12 lety, ... ta diskuse je úplně mimo jelikož 99 % lidí se vyjadřuje k něčemu co neprožilo a myslí si že je to nemůže potkat, ... je to jako když obounohý diskutuje s jednonohým a vymlouvá mu že obě nohy vlastně nepotřebuje , .. držím vám všem pěsti v tom nerovném boji ale ta šance je strašně malá protože proti vám bojuje několikanasobná přesila lidí  a to ne zrovna čestnými způsoby , ...

0/0
10.12.2010 14:41

omve

Re: Střídavka

Ano, z vlastní zkušenosti vím, že pokud má mít chlap šanci na střídavku, musí mít zároveň i rovnocennou šanci na svěření do své péče - chlap, který navrhuje jen střídavku, tak u soudu v ČR nepochodí bohužel ...

Chce to podchytit hned nazačátku OSPOD, rychle sehnat dobrou advokátku a doufat v dobrýho soudce ...

0/0
10.12.2010 14:47

kuttna

Re: Střídavka

Je to asi taková formálnost, ale nelíbí se mi v těchto souvislostech to slovo "bojovat". Bojuje se s nepřítelem. Hodně mi pomohlo, když jsem bývalou ženu přestal považovat za nepřítele. Pak už jsem nemusel bojovat, snažil jsem se domluvit a chyby hledal spíš u sebe. Řada věcí pak šla spravit i bez soudů.

0/0
10.12.2010 15:21

tomas77

Re: Střídavka

a protože matka nekomunikuje tak spolu vlastně oba nekomunikujete takže střídavka není vhodná a děti se svěří do péče matky, ..

ona ta mafie těchOPD, Fondu dětí , soudkyň a právniček má nacvičené varianty jako v šachu kdy vy musite zvolit bud možnost A nebo B a ony podle toho mají v každé z variant vymyšlený postup co bylo z vaší strany špatně, .. např máte novou partnerku ? ano - špatně, ne - špatně

0/0
10.12.2010 14:49

omve

Ženský

Dost často se stává, že ženský jdou do rozvodu s tím, že jim děcka stejně zůstanou a tak jen vymění chlapa a navíc jim přibudou alimenty ...

Kdyby soudy nařizovaly střídavku automaticky v případech, kdy mají oba rodiče zájem o děti, tak by dost možná ubylo rozvodů, najednou by i ženský zjistily, že mají co ztratit ...

0/0
10.12.2010 13:51

kuttna

Re: Ženský

Já myslím, že (nejen) ženský jdou do rozvodu hlavně proto, že jim to s partnerem neklape.

Teď mne napadá: jaké je postavení otců (ve vztahu k dětem) u nesezdaných párů, co se rozešly? Liší se nějak od těch, co žili v manželství?

0/0
10.12.2010 14:38

rohovín jednorohý

Re: Ženský

Přesně tak,  jsme to zažili v rodině se sestrou, ty důvody k rozvodu jsou leckdy zcela malicherné nebo dokonce přímo vymyšlené.

Já bych řekl že u soudu by se měla prokazovat vina na rozvodu a tam kde je ta vina evidentní tak dát možnost volby tomu postiženému rodiči o dítě pečovat.

Pro dítě je vždycky daleko lepší rodič který nad zájmy svoje klade zájmy ditěte a nikoliv ten co to má zcela opačně.

0/0
10.12.2010 14:41

kuttna

Re: Ženský

Nevím, jestli se dá prokázat, kdo nese větší vinu.

0/0
10.12.2010 15:02

tomas77

Re: Ženský

no ona se vina skutečně někdy špatně prokazuje ale naše soudy ji ani nehledají a stačí jim argument typu  - přestali jsme si rozumět , ...

0/0
10.12.2010 15:10

rohovín jednorohý

Re: Ženský

Krásný důvod jsem slyšel tuhle v televizi v nějakém seriálu, rozhovor matky s dcerou: matka "ale jsou tady ty děti dvojčata", dcerka: "musíme se rozejít, já  prostě  už nemohu tu roly hrát"

A někdo s tímhle myšlením, má potom svěřené děti do péče, co z toho může potom vyrůst. ?8-o

0/0
10.12.2010 15:43

rohovín jednorohý

Re: Ženský

Hele s touhle dedmagogií se jdi vycpat, prokázat to jde zcela jasně v 90% případů. Třeba taková nevěra, respektivě opuštění partnera z důvodu zaláskováním se jinde, tady nelze o vině většinou vůbec pochybovat, zkrátka nemravný rodič rozvrací rodinu z důvodu svědění v rozkroku, to je sobec který by dítě do výchovy neměl dostat nikdy.

Pokud by tohle platilo že se nic nedá prokázat tak na co vlastně máme všechny soudy, když je všechno vlastně neprokazatelné?

0/0
10.12.2010 15:38

tomas77

Re: Ženský

podle vás když ukradnete v obchode máslo tak je těžko prokazat jste li vinen vy nebo prodavačka , že jo .....

0/0
10.12.2010 17:55

opportunity

Re: Ženský

Dost často se stává, že ženský jdou do rozvodu s tím, že jim děcka

stejně zůstanou, ale zůstanou s nimi samy a navíc nedostanou

alimenty ...

0/0
10.12.2010 15:48

holkazdaleka3

procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

problemy "ditete na stridacku".  pro dite to musi byt stres, kazdy tyden bydlet v jine domacnosti, kazdou nedeli se stehovat, zabalit si veci do skoly a obleceni, mit jinou cestu do a ze skoly....

koukam, ze pro vetsinu z vas je dite vas majetek a ne lidske stvoreni. :-/

0/0
10.12.2010 13:04

tomas77

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

a vidět druhého z rodičů jednou za 14 dní není větší stres ? zkuste se zeptat dětí , ...

0/0
10.12.2010 13:08

holkazdaleka3

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

vzdyt ho nemusi videt jen jednou za 2 tydny. muze s nim i v tydnu po skole neco podniknout....

0/0
10.12.2010 13:13

tomas77

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

výchova dítěte znamená že s ním jste když je mu smutno, když je nemocné, znáte jeho problémy , starosti, radosti, tužby a ne že si ho jednou za tyden odpoledne půjčite na 2 hodiny a ve stresu s ním utikate na pohár do cukrarny a celou dobu hlídáte hodinky abyste se nezpozdili s návratem k matce, ..

0/0
10.12.2010 13:16

holkazdaleka3

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

+ vikendy a prazdniny.

0/0
10.12.2010 13:35

omve

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

Ono mnohem větší stres pro děcka je, pokud se jeho rodiče soudí, kdo je ten lepší rodič, kterýmu maj být děcka svěřeny,  nebo pokud je jeden z rodičů z rodiny vytěsněn ...

Moje děti střídavku chcou mít, i když se jich čas od času ptám já či moje bejvalka ...

0/0
10.12.2010 13:19

holkazdaleka3

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

ja se ptam, proc se lidi rozvadeji.... mohli by uz pred rozvodem myslet na deti, koukam, ze vetsina ma nejvetsi starosti o deti po rozvodu. :-/

0/0
10.12.2010 13:37

omve

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

Nevím jak ostatní, u nás bejvalka podala návrh na rozvod, protože si našla chlapa a počítala, že s ním a našima dětma založí rodinu a já budu platit a budu mít občas víkend - blbý, co?

0/0
10.12.2010 13:44

kuttna

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

Proč si našla chlapa?

0/0
10.12.2010 14:03

Bývalý volič ČSSD

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

Protože je jako každá ženská. Znáš nějakou, které se dá věřit?

0/0
10.12.2010 23:56

kata-skubanek

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

asi proto, ze clanek je na tema stavu "po rozvodu" ;-)

0/0
10.12.2010 13:54

Deleter

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

Mno tak já jsem bývával občas u babičky a žádnej stres mi to nepůsobilo.

0/0
10.12.2010 14:30

culka

Re: procetla jsem diskuzi, ale jen malo prispevku se zabyva

Jo, vyzpovídala jsem tuhle děti, zda jim nevadí, že na víkend na zahradu obvykle odjíždějí s tatínkem a já dorazím obvykle až navečer... žádný stres z toho nemají, kamarády tam mají jiné než doma, to je taky v pohodě, tak nechápu, kde je ten zakopaný pes.

0/0
10.12.2010 19:23

rohovín jednorohý

Přehloupý argument

když ta matky tomuhle "stresu" ze střídavé péče  chce zabránit tak tu možnost má, nemusí  z nějakých malicherných nebo vymyšlených důvodů rozvracet rodinu a připravovat tak dítěti daleko horší stres což je ztráta kompletní rodiny a otce. Tím ta matka prokazuje že její zájmy stojí nad zájmy dítěte. Když chce tedy dítě ušetřit toho "stresu" ze střídavé péče tak tu možnost má i po rozvrácení rodiny, může to dítě svěřit do výhradní péče otce.

Tady plakat pokrytecky nad stresem ze střídavé péče to je velmi nemravné.  

0/0
10.12.2010 14:38

rohovín jednorohý

Řešení je jednoduché

když tu střídavou péči jeden z rodičů odmítá a torpéduje, a ten druhý má o dítě zájem tak to dítě svěřit zcela jasně do péče toho rozumějšího a tolerantnějšího.

Vždyť přeci se u nás odjakživa vytrubuje že zájem dítěte je na prvním místě, a aby bylo dítě vychováváno tím tolerantním a rozumným rodičem to je jasně v jeho zájmu. Jak dopadají děti co jim třeba matka otravuje duši jedem nenávisti k tomu druhému to už jsme hodněkrát viděli, takové nejen že by neměli pečovat o dítě takové by měli sedět v kriminále, to je evidentní ohrožování mravní výchovy.

0/0
10.12.2010 12:52

omve

Re: Řešení je jednoduché

Souhlas, až na ten kriminál :-)

0/0
10.12.2010 13:20

Rubik1

Re: Řešení je jednoduché

Souhlas, až na to "měli".

0/0
10.12.2010 15:45

skylark

je to po přístupu

Vážené dámy, pokud si nechcete kazit den, tak ani nečtětě starší diskuzi. Tolik nenávisti a zloby co dokážou někteří muži vyplodit to se jen tak nevidí, převrátí každý argument. Na věcné příspěvky nereagují, když na jejich bludy typu "MY muži vám platíme LUXUSNÍ mateřskou" napíšete, že my ženy zase platím 95 % kriminálníků a stáváma tak na to zareagují stylem .... A kdo ty kriminálníky vychovává :-) :-) :-) .... a přitom se tu snaží bojovat za to, že přece muži si děti zaslouží stejně, protože se o ně přece stejně starají.

0/0
10.12.2010 12:48

www.stridavka.cz

Re: je to po přístupu

Ale je to tak - v Americe zjistili, že většina kriminálníků byla vychováná jen matkami. Chcete mít větší šanci, že z dítěte bude kriminálník? Dobře, seberte mu tátu.

0/0
10.12.2010 12:51

omve

Re: je to po přístupu

Tuto statistiku neznám, ale ze svého okolí můžu jen potvrdit, že většina matek výchovu synů dost nezvládá - buď z nich vychovávaj holky nebo je neskutečně rozmazlej ...

Znám i pár výjimek a ty mamky zasluhujou úctu, ale je to pro ně dost těžký vcítit sejako ženská do pozice synů chlapů ...

0/0
10.12.2010 13:25

kuttna

Re: je to po přístupu

Největším problémem je asi vzájemná nedůvěra partnerů - předpoklad, že ten druhý bude dítě manipulovat proti mně. Pokud se ji podaří odstranit, pak už se aspoň nějak mohou bývalí partneři domluvit sami. U vašeho příspěvku, zobecním, jde o vzájemnou nedůvěru mezi pohlavími. Možná by stálo za to to zkusit opačně. Abych si jako muž všímal toho dobrého, co tu píší ženy a naopak. Něco se jistě najde. Nebo připustit, že i ten druhý může mít v něčem pravdu. Snažit se pochopit jeho obavy, i když často vyjádřené ne právě vhodnou formou.

0/0
10.12.2010 12:58

skylark

Re: je to po přístupu

vaše příspěvky jsou právě z mého pohledu plné porozumění a nadhledu nad celou věcí , když ale čtu články o mrchách ženských co žijou z alimentů a serou na děti i otce a bla bla bla, tak opravdu vidím rudě.

0/0
10.12.2010 13:15

Najdete na iDNES.cz