Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chcete kontrolu, tak zveřejníme i vaše honoráře, vzkázala ČT umělcům

Generální ředitel České televize Jiří Janeček vrací úder umělcům, kteří se podepsali pod dopis s kritikou práce ČT. Rozešle jim psaní s návrhem, aby na webu televize byly zveřejněny výrobní náklady pořadů včetně honorářů umělců a tvůrců. Janeček to oznámil na výjezdním zasedání Rady ČT v Brně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

felson

Zušit ČT!

Privatizovat její frekvence. 

Vím, že to těm, kteří si před deseti lety v rámci tv vzpoury Českou televizi zprivatizovali, bude vadit. Nemám zájem platit jim jejich teplá místečka. Jestli jsou tak nepostradatelní, ostatní tv je uvítají.

0/0
12.12.2010 22:42

hanzelka.petr

ČT.....

ČT je dle některých názorů :-) prolezlá "kamarádičkováním" tak jako žádná jiná f. v našem státě. Pořady se prý točí předraženě aby něco ukáplo kámošů...  pan "vláček" z Brna je kapitola sama pro sebe. Nekde by se sám nuchytil a tak dojí a dojí...Rv 

0/0
9.12.2010 12:21

waaroo

hehe

umelecka branze, to je vzdy o zabavu postarano :-) ... vsechno co je verejnopravni nebo stati (je v tom rozdil? asi jo ..) tak by melo mit viditelne zobrazeno kolik se tam v managementu bere a za kolik jsou delane souteze.

0/0
9.12.2010 10:55

karelsmíchov

Není

žádný důvod proč nezveřejnit celé hospodaření,včetně

platů + honořádů . !! Jsou to peníze občanů,proč by

neměli vědět jak a za co se utratí !8-o[>-]

0/0
9.12.2010 9:59

Poslední__Mohykán

JÁ CHCI ZVEŘEJNĚNÍ CELÉHO HOSPODAŘENÍ ČT!

Platíme koncesionářské poplatky, zvýšeny byly údajně kvůli postupnému odstranění reklamních bloků, a co nevidím - je jich furt stejně, ovšem rozparcelovaných do čtyř programů.:-/

0/0
9.12.2010 8:40

brix

Třeštíková má pravdu

Janeček jedná stejně jako svého času jakeš. Jo, slečna Závist dřímá v každém z nás, je vidět, že to pořád funguje.

0/0
9.12.2010 8:37

Pribinacek

ČT by měla zrušit reprízovné,

které už jednou zrušit chtěla, ale herci si ho nějakou výhružkou vymohli zpět (Topfer snad prohrozil, že nebude dál točit Četnické humoresky). Jiné televize ho neplatí, zaplatí herci jednorázově a pak už je pořad její a nemusí z něj platit znovu. To by se taky ušetřilo peněz. Jenže herci si z ČT udělali dojnou krávu.

A jeslti se jim to nelíbí, tak ať se nové pořady točí s herci třeba z oblastních divadel, tv ušetří a ještě se nebudeme muset koukat pořád na ty stejné ksichty.

0/0
9.12.2010 8:17

ojojo

ČT je placená ze státních peněz,

proto by se neměly utajovat pohyby peněz v této organizaci - ať už jde o projekty nebo o honoráře.

0/0
9.12.2010 6:33

dogi

No, páni umělci,

zase jste se předvedli jako dokonalí hlupáci. Víte, ono je zde tržní prostředí. A kde se, proboha, chytíte, když vás ČTV nakope do řiti? Nebo si myslíte, že v tom prostředí jste skutečně nepostradatelní? A jen se podívejte na výsledky připojené ankety! Hodně lidí lační právě po vaší krvi, nikoliv po krvi nějakého ředitele ČT. Ten jim ani zdaleka tak v žaludku neleží.

0/0
9.12.2010 5:08

joe.doe

KDYŽ JSOU TAM PODVODY, JEN AŤ JE ZVEŘEJNÍ!

Nechápu proč tu diskutujete o Janečkovi, když článek je o tom, že musí nějak reagovat na hysterický dopis zneuznaných geniálních umělců, kteří si myslí, že by ČT dokázali řídit líp a vědí přesně, co má vysílat (totiž právě jejich pořady). Jenže to by se ozvali ti, kteří jsou momentálně vysíláni a situace by byla opět kde je.

Když už ho nařkli, že tam má skandály a plýtvání penězi, tak jediná možnost je zveřejnit kdo kolik dostal. A protože jde o STÁTNÍ instituci, kterou platíme my všichni, máme na takové informace nárok. Přinejmenším na částky nad milion korun.

0/0
8.12.2010 23:56

Lionel.r

Re: KDYŽ JSOU TAM PODVODY, JEN AŤ JE ZVEŘEJNÍ!

O.K. Po dnešních hysterických odborářských výstupech by se měly zveřejnit platy všech stávkujících!

0/0
9.12.2010 0:24

zlababa.dvur

Re: KDYŽ JSOU TAM PODVODY, JEN AŤ JE ZVEŘEJNÍ!

myslím, že většině z nich by rozhodně nebylo co závidět

0/0
9.12.2010 9:32

joe.doe

Re: KDYŽ JSOU TAM PODVODY, JEN AŤ JE ZVEŘEJNÍ!

Platy stávkujících učitelů, úředníků i doktorů jsou celkem známy a nikdo netvrdí, že v nich mají organizace chaos.

Naopak banda hysterických umělců rozjela závistnou kampaň o tom, že jsou v zadávání kšeftů podvody. Proto jsem pro zveřejnění všech zakázek od určité výše, např. 100.000 nebo milion.

V tom je ten rozdíl.

0/0
10.12.2010 4:13

honzaf

Proč ne?

Proč by lidé nemohli vědět, kolik stojíjednotlivé pořady a kolik se platí z jejich poplatků hercům a režisérům?

0/0
8.12.2010 23:21

Lionel.r

Re: Proč ne?

Víš, kolik platí pojišťovna za tvou operaci a kolik z toho dostane sestra, chirurg, anestesiolog, uklízečka?:-P

0/0
9.12.2010 0:21

dogi

Re: Proč ne?

Odpovím ti jen zpola: Kolik za moji operaci pojišťovna zaplatí, samozřejmě vím naprosto přesně z ročního výpisu. Ale o ten si musím zažádat. Pokud se týká toho, jak jsou pak rozděleny peníze za moji operaci mezi jednotlivé profese, to se samozřejmě nedovím, ale určitě by se to dalo docela lehce zjistit. Třeba tak, že požádám příslušnou nemocnici o podání takové informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Výpočet toho, kolik který zaměstnanec z mé operace dostal, by bylo asi pracný, ale když myslíš, tak proč né, dalo by se. U umělců je to ale jednodušší: Ti mají svůj honorář celkem přesně zanesen do smlouvy. Takže je to zveřejnění podstatně jednodušší. A kecy o obchodním tajemství? ČT je veřejná instituce, mám právo takovou informaci jako občan žádat a když mi neodpoví, tak mi nic nebrání jít cestou soudu s rámci právě výše zmíněného zákona. A věřte nevěřte, občan by se pak zcela jistě divil!  

0/0
9.12.2010 5:34

kulivokkk

Re: Proč ne?

Také jsem pro, zveřejnit honoráře umělců i výrobní náklady. Ono by se ukázalo, že umělci nejsou vůbec žádní chudáčci, jak o sobě mnohdy tvrdí, ale milionáři a že cena mnohých pořádů je mírně řečeno, nadsazená.

0/0
9.12.2010 6:51

Kubrt - milovník nálevu 2

ČT nad to

jednoduše sprostě okrádá drobné koncesionáře za pomoci stejného bolševického humusu na soudech, podává absolutně sprosté žaloby v situacích, kdy by měla raději odpovědět poplatníkovi, jak zaplatit a jak postupovat. Důkazy mít můžete, trefíte-li na "správného" soudce, jsou nanic Na dopisy jednoduše nereaguje, Rada ČT s tím nemůže prý nic dělat. Stát ve státě, nikdo s nima nic nenadělá a oni to vědí. Kradou za bílého dne s posvěcením justiční mafie, 20 let po sametové komedii. A co čekáme, když v čele je nějakých 7 let podvodník, který kdysi náhle ztratil paměť o své minulosti a prošlo mu to, co jinému by neprošlo ani omylem.... Bez ohledu na nějaké tyto petice scénáristů, o kterých je psáno zde. Janečku jsi hnusný, odporný, slizký, nemorální bolševický prospěchář a je jen výsměchem, že takový tvor může dělat gen. ředitele instituce, které jsou koncesionáři zcela ukradení (aby ne, když jsou ze zákona nevolniky) a okrádáte je. Umírej v bolestech, soudruhu !!!!

0/0
8.12.2010 23:15

obambiodřekykunene II.

ČT?

...zrušit...mě chybět nebude...ani zprávy, ani xichty, ani ten bordel...

0/0
8.12.2010 22:44

Diskutující3

ČT - jeden velký bordel.

0/0
8.12.2010 22:43

Icks007

ČT? Katastrofa!

NEZAJÍMAJÍ MĚ PLATY V ČT, ALE JEJICH PROGRAM - TEN JE KATASTROFÁLNÍ !!!

Na ČT1 se nedá dívat, ČT24 je nesmyslný program pro blázny, ČT4 snad drží hokej, občas se něco najde na ČT2. Přesto považuji celou ČT za předraženou instituci. Rozhodně její nabídka není za poplatky adekvátní!

0/0
8.12.2010 22:32

dogi

Re: ČT? Katastrofa!

Mám jiný názor: ČT24 považuji za nejlepší zpravodajství z nabídky českých programů a v době vysílání z Poslanecké sněmovny a Senátu by mělo být povinným pro celou řadu kategorií našich občanů, neb zážitek z přímého přenosu rozhodně nemůže nahradit kusé zpravodajství o takových jednáních.  ČT4 mě nezajímá, neb sport není moje parketa. ČT1 je v pořádku, pro zkulturnění tohoto národa dělá hodně, byť je to dřina. Pravda, tolik krve, kolik teče na Nově a Primě, tam nemají, ale na krev jdou teď páni "umělci", tak co? ČT2 považuji trochu za problém, jeho zaměření je trochu neurčité a dost je válcován ostatními kanály a jinými tv (Public, Z1 atd.). V každém případě však je jedno jasné: Jak začnou vyskakovat páni umělci, něco se děje, neb 80% z nich ani neví o čem ten tzv. protest je, původní signatáři zřejmě se zřejmě cítí nějak ukřivděni. Nic proti tomu, ale určitě jim nikdo nebude bránit, když svoji tvorbu přenesou třeba právě na Novu či Primu. Koneckonců nebudou první.

0/0
9.12.2010 5:17

modrá sardinka

Re: ČT? Katastrofa!

Ty přenosy ze sněmovny by měly být na ČT1, protože pokud vím, čt24 nejde chytit na celém území republiky. Zpravodajství je často tendenční a účelové, navíc stále stejné obličeje. Občas se něco najde, ale s bídou. Čt 1 - možná nemají tolik krve jako komerční televize, zato oblažují národ tanečky vybraných celebrit a zvrhlostí jako je Hodina pravdy. Pohádky jsou 100 let za opicemi - dívá se na to vůbec někdo? A co ten pořad o dvojici, která buduje statek? Reality šou? Zprávy s paní Voldánovou a dalšími vítězi z dob televizní krize, kdy spali ve velínu s politiky a chovali se vulgárně, nelze ani omylem považovat za vyvážené. Zprofanované struktury s vazbou na politiky nám předvádějí veřejnoprávní zpravodajství. Hnus.

0/0
9.12.2010 9:21

zlababa.dvur

Re: ČT? Katastrofa!

hm? A kde nejde chytit ČT24?

0/0
9.12.2010 9:40

Lionel.r

Zveřejňovat smlouvy, honoráře...?

Na co, prosím Vás? Kvůli veřejné kontrole? Že jim všichni platíme? O.K. Tak potom chci vidět smlouvu a výplatní pásku svého obvoďáka, chci vědět, kolik a za co dostává pochůzkář v naší ulici, zajímá mě, jaký má plat úřednice odvedle, jak je na tom ředitel místní devítletky a chci vidět smluvu a výplatnici každého houslisty státní filharmonie a všech starostů a jejich sekretářek.

Janeček je vůl, komunistický papaláš a ČT bolševický pohrobek. Tam je celý problém.

0/0
8.12.2010 22:29

honzaf

Re: Zveřejňovat smlouvy, honoráře...?

Tabulky policajtů, úředníků a ředitelů nejsou nic tajného.

0/0
8.12.2010 23:23

Lionel.r

Re: Zveřejňovat smlouvy, honoráře...?

Kdo mluví o tabulkách? Já chci vidět smlouvy a výplatní pásky!:-P

0/0
9.12.2010 0:18

Kubrt - milovník nálevu 2

Re: Zveřejňovat smlouvy, honoráře...?

Přesně. Arogantní, hloupý rudoch, podovodem ředitel. Mě jako poplatníka zajímá, co mi servírují za brak, že mě okradou, když na mě kolo štěstí ukáže. Jestli ten nebo onen má 10 nebo 100 tisíc za něco je mi šumák, už jen proto, že já jim ty příjmy neurčuju a smlouvy neuzavírám, za to je odpovědno vedení televize. Mají -li dle TV umělci amorální příjmy z pořadů, je to proto, že TV jim ty příjmy dá. Platíme televizi a od ní chci kvalitu práce a jednání a chování, umělci nejsou můj "partner" v placení .....

0/0
8.12.2010 23:37

zlababa.dvur

Re: Zveřejňovat smlouvy, honoráře...?

no pokud se na to díváš v kontextu, že jmenovaní umělci kritizovali právě Janečkovu výplatní pásku (do které jim je houby), tak to celé vyzní trochu jinak.

0/0
9.12.2010 9:33

žluto

právo?

Má na to právo?

0/0
8.12.2010 22:26

Diskutující3

Re: právo?

A proč by museli naši umělci tajit své honoráře?

0/0
8.12.2010 22:44

žluto

Re: právo?

Protože  do toho nikomu nic není!!!Stejně tak,jako nikomu není nic do toho,kolik máte příjem Vy,Vaše paní,Vaše tetička,Vaše  babička,Vaše dětičky,etc.Já pracuji po 16 letech praxe v oblasti kultury a 7 letech studia na VŠ v oboru,ve kterém nemám kvalifikaci,ale mám zde 2x větší plat!!!Kolik???Do toho Vám také nic není!!!Hezký advent pro Vás i Vaše blízké:-)

0/0
8.12.2010 22:54

honzaf

Re: právo?

Pokud dotyčný pracuje v soukromém sektoru, opravdu do toho nikomu nic není. Pokud ve veřejném, jsou jeho odměny dány tabulkami, které jsou veřejné.

0/0
8.12.2010 23:24

dogi

Re: právo?

Asi se za svůj příjem stydíte, no. To celkem chápu, když nejste schopen/schopna se s jeho níží či výši vyrovnat. Váš problém. Ale jinak to musí být docela dost na psýchu, né? Studujete VŠ 7 let a pak zjistíte, že to co jste takovou dobu studoval/a, je vám vlastně na nic! No jo, no, blbá doba! Ale prý bude lépe. Ruská armáda už Auroru vyřadila ze stavu vojenských plavidel a co nevidět prý bude na prodej. Nic tedy nebrání, abychom ji koupili, dotáhli na Vltavu a zase si po létech vystřelili!

0/0
9.12.2010 5:23

TrueRobos

Před lety jsem ČT vypomáhal s přípravou

dokumentu. Za 3 dny práce na přípravě a jeden natáčení jsem dostal fenomenální autorák 1000 Kč, takže bych z toho vyžít vážně nemohl. Ale někde se šetřit musí, aby velení mohlo zodpovědně diskutovat o tom, co na těch 2 kanálech, které aparát spravuje, budou zase reprízovat. Nechápu, jak takhle malá televize, která v podstatě nic nákladného nevyrábí, může stát tak strašné prachy. Srovnání s BBC není opravdu na místě, dokumenty BBC jsou vážně někde jinde.

0/0
8.12.2010 22:22

černej oes

Re: Před lety jsem ČT vypomáhal s přípravou

Obyčejně lžeš.  Dělal jsem něco podobného pro ČT 2 a autorský honorář byl podle tabulek poněkud vyšší. Pokud ses nechal odbýt tisícovkou za čtyři dny jsi.....

0/0
9.12.2010 0:28

Kidkid

Re: Před lety jsem ČT vypomáhal s přípravou

A co dělají ostatní stanice? Reprízují a promítají staré pořady a předválečné československé filmy. Já se dívám na ČT1 a ČT 24 a na ČT2 na přírodní snímky. No, ale mám kabel, tak mám výběr dalších pořadů větší.

A pokud se Vám ČT nelíbí, tak se dívejte na něco jiného.

A ještě něco. Za komunistů nám tvrdili, že koncesionářské poplatky jsou určeny na údržbu vysílačů a ne na programy. Takže platím-li koncesionářský poplatek, mám právo mít televizní přijímač a koukat se mohu na co chci.

Tak proč teď se říká, že z koncesionářských poplatků jsou hrazeny programy ČT?

0/0
9.12.2010 6:21

zlababa.dvur

Re: Před lety jsem ČT vypomáhal s přípravou

protože z koncesionářských poplatků opravdu hrazeny jsou

0/0
9.12.2010 9:37

lojzo1

Celebrity???

Pan Janeček se chová jako za komunistů.Zneužívá svého postavení a chová se jako majitel ČT.Lidé vědí že ti naši komedianti kteří si říkají celebrity berou za natáčecí den i dvacet tisíc.Za co je berou,lidé nechápou,jelikož je jich jenom pár o kterých se dá říci že jsou dobří jako pan Sovák,Menšík a jiní,kteří zráli dlouhá léta než byli umělci.Ovšem dnešní herci by si přáli miliony za nic a létat každý měsíc do New Yorku.Potom si říkají že jsou celebrity.

0/0
8.12.2010 21:49

Diskutující3

Re: Celebrity???

R^R^R^

0/0
8.12.2010 22:44

neverleft

kdyz to nestoji za rec

a platy a honorare jsou smesne, tak v cem by mel byt problem. jen at je kazda faktura pekne a transparatne vystavena. 8-opak budete cumet jak pera z gauce.dobre to dela Janecek a ta umelecka luza s patentem na rozum jak socialisti ztraci rec, verbez jedna lina intelektualska.... ja vam dam kavarnicky a besedy za erarni penize. jednou ta krize musi dolehnout i na vas.

0/0
8.12.2010 21:33

Nezničitelný Žalud

Jednoduché řešení

ČT zprivatizovat,zrušit koncesionářské poplatky,ať si na sebe vydělá :-)Ale stejně všem komediantům a umělcům zrušit dotace.ať si na sebe taky vydělají.a bude klid :-)

0/0
8.12.2010 21:16

saharské iglú

Re: Jednoduché řešení

máte pravdu , ale jestli to čte Pehe ,Táňa Fischerová    a jiní tak je máte na svědomí;-D;-D;-D

0/0
8.12.2010 21:24

Qíteček na hrob cenzora

Re: Jednoduché řešení

Jedna n@va je málo?

0/0
8.12.2010 23:01

celim

Mám smíšené pocity.

Zveřejnění bych podporoval za určitých podmínek.Záleží na formě. Bylo by asi dobré zveřejnit náklady na jednotlivé pořady. Snad by ani nemusely být zveřejněny náklady na jednotlivé tvůrčí umělce, ale postačily by náklady na celé dílo. Jinak co se týče ČT, tak se domnívám, že by stačil jediný kanál takový transformovaný kanáČl T2, který by byl jednak zpravodajský jednak by prezentoval to co by se komerčním televizím nerentovalo, ale stát by měl mít zájem na těchto pořadech. Ať proto, že by to byly vzdělávací pořady, nebo pořady určené menšinám a dalším minoritním skupinám. Něco ve stylu Z1. A placeno by to mělo být z rozpočtu, protože by to byla služba obyvatelstvu.Možná by to měla provozovat privátní firma, která by byla schopna víc šetřit než státní zaměstnanci a peníze by získávala z rozpočtu formou grantů.

0/0
8.12.2010 20:59

certik_bertik

myslím

že ČT by měla zrušit reprízovné, pokud ho vůbec ještě platí. Hned by se jí finančně dost ulevilo

0/0
8.12.2010 20:55

Tazwoman

Re: myslím

 R^

0/0
8.12.2010 21:45

jansva

Janeček má pravdu

Umělci, kteří si tak potrpí na petice, ti kteří  se považují za svědomí národa,najednou ze skromnosti nechtějí přiznat své honoráře. Snad se nemají za co stydět? Vždyť to jde také z poplatků za rozhlas a televizi.

0/0
8.12.2010 20:51

juhola

Ceníky jsou na vše, tak ať je známe všechny

V podstatě na vše u nás existují tarify - kolik zaplatím notáři, kolik právníkovi, kolik za nový zub či za porušení dopravních předpisů, kolik dostanu za ten či onem trestný čin nebo kolik si bude (může) účtovat soudní znalec nebo majitel bytu - zkrátka vše má má svůj ceník a a ten je veřejně znám, dokonce musí být veřejně přístupný Tak tedy zveřejněme platby za každý úkon...

0/0
8.12.2010 20:48

Lionel.r

Re: Ceníky jsou na vše, tak ať je známe všechny

To jako: úsměv - 42,50, krok - 5,-, dlouhý krok 7,-, věta holá 11,-, věta rozvitá 14,50...;-D?

0/0
8.12.2010 22:34

Najdete na iDNES.cz