Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Američtí diplomaté dostali za úkol slídit v OSN a získat DNA Severokorejců

Americké ministerstvo zahraničí spolu se CIA sestavilo podle depeší uniklých na WikiLeaks seznam informací, které měli američtí diplomaté získávat o pracovnících OSN. Američany zajímaly především důvěrné a osobní informace lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Český čert Trepifajksl

I am a Wikileaks

Z Assangova rozhovoru s čtenáři deníku Guardian:

Otázka: Západní vlády si přisvojují morální autoritu částečně proto, že mají právní záruky pro svobodný tisk. Hrozby právních sankcí proti Wikileaks a vám samotnému, jak se zdá, tuto autoritu oslabují. Jaký jiný tisk potřebuje ochranu než ten, který stát nemá rád! Pokud dostávají svobodu projevu jen média, která oslavují stát, situace je stejná na Západě jako v autoritářských režimech.

Souhlasíte, že západní vlády riskují, že přijdou o morální autoritu tím, že útočí na Wikileaks? Zastáváte názor, že západní vlády mají vůbec nějakou morální autoritu?

0/0
4.12.2010 11:53

Český čert Trepifajksl

Re: I am a Wikileaks

Julian Assange:

Západ proměnil v peníze své základní mocenské vztahy prostřednictvím sítě kontraktů, půjček, akcií, bankovních obligací a tak dále. V takovém prostředí je lehké, aby existovala "svoboda projevu", protože změna politické vůle málokdy vůbec tyto základní nástroje ovlivní. Západní řeč má málokdy nějaký vliv na moc; je jako jezevci a ptáci, svobodná. Ve státech, jako je Čína, existuje tvrdá cenzura, protože tam má řeč pořád ještě sílu a moc se řeči obává. Měli bychom vždycky zkoumat cenzuru jako ekonomický signál, který odhaluje potenciální sílu řeči v té jurisdikci. Americké útoky proti nám naznačují velkou naději, naznačují, že řeč znovu nabývá síly, aby porušila finanční blokádu.

0/0
4.12.2010 11:53

stargate

j

Perfektní plán jak říct všem obyvatelům země nějakou pecku . Všichni jsou naladěni a mají nastražené uši a vyvalené oči .:-):-)!!

0/0
3.12.2010 22:44

Český čert Trepifajksl

No nevím

Zatím se neobjevilo nic, co by skutečně něco dokazovalo nebo někoho nějak zvlášť poškodilo. Nebo poškodilo jen toho, kdo by měl být poškozen (Erdogan, Berlusconi, Putin...) jo a taky nám říká, abychom se báli toho, koho se máme bát a měli rádi toho, koho máme rádi. A řinčeli zbraněmi proti těm, kterým máme řinčet. A rozhádat ty, kteří mají být rozhádáni. A že by to škodilo USA, no nevím. Nic tomu nenasvědčuje, kromě pár neškodných pomluv.

0/0
3.12.2010 20:48

Davidxyz

S ohledem na "uspechy" OSN ve Rwande, Jugosce, Kongu, Sudanu

... a dalsich zemich je americky pristup k teto organizaci a tam pusobicim lidem jediny logicky a spravny. Zvysi svoji pripravenost na situaci, az zase OSN neco podela.

0/0
3.12.2010 15:30

Modrá straka zlodějka

Re: S ohledem na "uspechy" OSN ve Rwande, Jugosce, Kongu, Sudanu

Pro vždy když někoho Amíci napadnou, tak se to dozví šéf OSN až z přímého přenosu CNN!;-D

0/0
3.12.2010 21:20

Plác

Samí pozitiva, samé jistoty

V uplynulých hodinách byly zrušeny domény wikileaks.org, wikileaks.kr (Jižní Korea), wikileaks.be (Belgie) a dále domény wikileaks v doménách ministátečků, které ovšem daly, své národní domény k celosvětovému užívání - wikileaks.ws (Západní Samoa), wikileaks.cx (Vánoční ostrovy).

Nyní funguje např. Wikileaks.ch, ale doufám, že si Švýcarsko dobře rozmyslí, zda se chce stát součástí osy zla.

0/0
3.12.2010 14:46

Davidxyz

Re: Samí pozitiva, samé jistoty

Zrusene nebo jen zkolabovane? Free sluzby (tedy obvykle negarantovane, nerobustni, malo spolehlive) nebo placene? Napr. wikileads.org byla pry vedena u free registratora, ktery nevydrzel ten napor. At byl ten napor ferovy (velky zajem) nebo neferovy (DoD utok)?

0/0
3.12.2010 15:33

greenalien

Šokující zpráva!

USA sbírá informace v OSN stejně jako ostatní národy světa! Skandál!

0/0
3.12.2010 12:28

Infidel

Re: Šokující zpráva!

Ale na rozdíl od těch ostatních se při tom nechali chytit. To že to dělají i ostatní není omluva.

0/0
3.12.2010 12:56

wiliam.blake

:-P

JE už stará známá věc....že američtí diplomaté slídí všude, kde jsou, nejenom v OSN..

Bohužel pro USA, poslední generace mafie v USA/cca 10let/ je tak hloupá, že se naočkované slídění a práskání v us administrativě nedá přehlédnout....

v rámci boje proti terorismu samozřejmně;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
3.12.2010 11:57

WaterSlider

xxxxx

američtí soudruzi ,  strče si to WikiFake do ......

0/0
3.12.2010 11:52

hubitel iluzí

Nová pohádka jménem WikiLeaks

Po multi-biliónových byznysech a marketingových kampaních jako bylo Globální oteplování, globální válka proti teroru atd. tu máme další globalistickou pohádku, která nepochybně přinese další multi-biliónové kontrakty pro vyvolené v rámci uměle vytvořené kybernetické války, která není ničím jiným než snahou o ovládnutí a konsolidaci internetu v globálním měřítku.

Úporná snaha centralizovaného korporátního světa massmedií nám tuto pohádku prodat je zjevná.S trochou nadsázky by se dalo říci, že se zrodil kybernetický Usama bin Ládin.

0/0
3.12.2010 11:41

biggles

Tak to vypadá

že američané jsou s klonováním už podstatně dál než přiznávají. Tuším, že během pár let budou hlasování v OSN bezproblémová a jednohlasná... ;-)

0/0
3.12.2010 11:41

pliza27

nic nového

ano v zájmu ochrany státu se dají dělat věci to známe i z naší historie

0/0
3.12.2010 11:30

mamamija

Re: nic nového

Když to dělal bolševik, tak to bylo špatně, dnes si budeme ty samé prasárny vykládat jinak a chlácholit, že je to v zájmu bezpečnosti státu a omlouvat je... Měřte všem stejně...

0/0
3.12.2010 11:54

juki

Re: nic nového

za sociku si musel rikat jak se ti to libi. Tedka taky musis rikat ze se ti to libi, jinak si komous, socka, a niemand

0/0
3.12.2010 12:09

hnedka_zdrapana

Re: nic nového

Právě socky a komouši jsou největší fandové silného státu. Spíš jsi měl napsat liberál a konzervativec.

0/0
3.12.2010 20:09

Najdete na iDNES.cz