Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Testy HIV budou prodávat lékárny. Má to svá rizika, varují odborníci

Do českých lékáren míří k volnému prodeji test, který napoví, zda je člověk HIV pozitivní. Podle jeho propagátorů je to vůbec poprvé, kdy se lidé mohou otestovat v soukromí a bez účasti jiných lidí. Někteří odborníci ale varují. Test může vést k falešnému pocitu, že je člověk zdravý. Nebo naopak k unáhleným reakcím na jeho výsledek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

a red wheelbarrow

..

hm, tečka com umí bejt mrcha ....;-);-);-);-)

0/0
3.12.2010 18:42

tigrakrajtovita

Re: ..

Prý se to nesmí psát do diskuze, jsem ukázněný ;-) Slečno, stáhl jsem si ty vaše články a dáe míním pokračovat výhradně mailem. Sem opravdu ne odborně.

0/0
3.12.2010 18:52

a red wheelbarrow

Re: ..

Okey dokey, tak se těšte ;-)

0/0
3.12.2010 21:25

tigrakrajtovita

Re: ..

Na váš mail se budu těšit do neděle. Potom vyprší šance slečno, nebude čas

0/0
3.12.2010 21:55

a red wheelbarrow

Pan doktor se asi přeřekl ;)

"The HIV antibody tests do not detect a virus. They test for any

antibodies that react with an assortment of proteins experts claim are

specific to HIV. The fact is that an antibody test, even if repeated and

found positive a thousand times, does

not prove the presence of viral infection." — Val Turner, MD, Continuum magazine, Vol 3 No 5, 1996

0/0
3.12.2010 18:39

tigrakrajtovita

Re: Pan doktor se asi přeřekl ;)

Pan doktor se nepřeřekl ;-) Za určitých podmínek je něco možné a něco nemožné. Totéž, prosím, platí o každém viru ;-) 

0/0
3.12.2010 18:51

a red wheelbarrow

Tak jsou přesné nebo ne?

"The only way to distinguish between real reactions and cross-reactions

is to use HIV isolation. All claims of HIV isolation are based on a set

of phenomena detected in tissue culture, none of which are isolation and

none of which are even specific for retroviruses... We don't know how many positive tests occur in the absence of HIV infection. There is no

specificity of the HIV antibody tests for HIV infection." Bio/Technology, 11:696-707, 1993

0/0
3.12.2010 18:38

tigrakrajtovita

Re: Tak jsou přesné nebo ne?

;-) Ale prosím vás, vždyť je to staré ;-)

0/0
3.12.2010 18:49

a red wheelbarrow

Re: Tak jsou přesné nebo ne?

jo, já to sem dala jen jako ukázku toho, že tam jsou reference. tak zatím

0/0
3.12.2010 21:26

tigrakrajtovita

Slečno "červené kolečko"

buďte tak laskavá prosím, a přestaňte hltat nějaké pitominy ze serverů .com! Pokud chcete opravdu něco vědět, můžete mi napsat. Myslím to vážně. Mail stejný jako nick a na seznamu. Takováto diskuze nevede nikam

0/0
2.12.2010 20:59

a red wheelbarrow

Re: Slečno "červené kolečko"

Napíšu. zatím dobrou a díky.

0/0
2.12.2010 23:43

tigrakrajtovita

Re: Slečno "červené kolečko"

Dobře. Ještě dodám: pokusy pochybných nezařízených laboratoří jen za účelem výstupu v podobě publikační činnosti jsou staré jako věda sama. Vy se nejprve seznamte s virem HIV ;-) Nedoporučuji osobní kontakt, pouze si o něm něco přečtěte ;-)

0/0
3.12.2010 12:42

a red wheelbarrow

Re: Slečno "červené kolečko"

jsem si něco přečetla. je to retvrovirus, který podle Montagniera, Harvena, a dalších, nebyl nikdy izolován. Dále  podle Harvena retroviry nejsou tzv. cytolitické, což prý znamená, že neničí napadenou buňku (význam toho slova jsem si raději hned ověřila, a pán nekecal) ;-) přečetla jsem mnohem mnohem víc, to až v mailu. Udělejte si čas, bude dlouhej ;-);-)

0/0
3.12.2010 18:34

tigrakrajtovita

Re: Slečno "červené kolečko"

Váborně, těším se ;-) R^ 

0/0
3.12.2010 18:47

a red wheelbarrow

tigrakrajta

Trochu se ztrácím ve Vašich reakcích, takže zde: zmiňujete (na další straně) populární články o HIV/AIDS. Ano ano, ty číst můžu. Ale v zásadě mi řeknou to, co slyším všude. PROTO na to jdu, jak říkáte, z druhé strany - ta druhá strana je navíc výrazně míň slyšet, a pokud se ptáte, zda mě něco trápí, pak možná tohle. Jedná se taky o vědce (co si myslíte o Mullisovi je Vaše věc, fakt je, že jeho objev denně využívají tisíce laboratoří), říkají ve světle oficiálních zpráv neuvěřitelný věci, a to prostě je divný, to je vše. A promiňte stále trvám na tom, že nepotřebuji medicínské vzdělání proto, abych pochopila Váš - klidně soukromý - názor na prohlášení Montagniera. Váš příspěvek 17,47: jsem naivní, když říkám, že i medicínsky nevzdělaný člověk pochopí, zda vědec podváděl či nikoli?

0/0
2.12.2010 18:46

tigrakrajtovita

Re: tigrakrajta

Od vás jde, slečno, plejáda dotazů, která postrádá logickou koherenci. Na co se vlastně ptáte? Na výbavu Afričanů nebo na jejich metabolismus? Dále mi sdělujete, že nepotřebujete medicínské vzdělání, abyste pochopila - co vlastně? Definujte to ! Kromě podvádění, to jediné jste definovala. Ovšem v tom případě definujte, v čem měl podvádět? Pokud nebudete přesná, nedokážu na tu spleť odpovídat. Nemá to hlavu ani patu, promiňte

0/0
2.12.2010 20:45

a red wheelbarrow

Re: tigrakrajta

Začínám chápat, kde je jádro pudla.Moje plejáda dotazů postrádá logickou koherenci proto, že jsem mylně předpokládala, že některých z těch věcí víte. Pokud se k vám ani nedoneslo, že Gallo výsledky laboratorních měření změnil, pak chápu, že se k tomu nemůžete vyjádřit. Naposledy vám zde dávám odkaz na celé znění otevřeného dopisu časopisu Science od desítek odborníků poté, co to vyšlo najevo.http://rethinkingaids.com.93.seekdotnet.com/Home/tabid/146/Default.aspx . V něm si můžete zhruba přečíst, o co šlo. Dokonce jsou k dispozici i kopie zpráv z laboratoře psané na stroji, do kterých později Gallo rukou udělal změny - prakticky co se mu nehodilo zaškrtal a napsal opak. Jestliže se tím odmítáte zabývat, pak nemáte právo mě napadat. Já netvrdím že je to pravda, ptám se, jak se k tomu staví odborná veřejnost. Pokud ta to ignoruje, pak nemůže po mě chtít, abych konkretizovala své dotazy - to bych mohla do alelůja.

0/0
2.12.2010 23:41

tigrakrajtovita

Re: tigrakrajta

Na výuku lékařů jsou předurčeny jiné kapacity, než vy slečno ;-) Pokoušet se mě urážet můžete, co na to taky napsat, pravda. Rád bych vám sdělil jedno vědecké tajemství : nikdy nesmíte čerpat pouze z jednoho zdroje tutéž věc. ;-) Co se týká časopisu Science, neexistuje nemocnice v Evropě, která by neodebírala originál. Již z principu odmítám číst plagiát na tečka com a hodlám číst jen solidní zdroje. Ani jedno vaše obvinění jsem nepotvrdil. Vy jen útočíte, jste jedna velká psychóza, ale v hlavě chaos. Buď napisšte nebo se do vědy, které nerozumíte nepouštějte, buďte tak laskavá slečno.

0/0
3.12.2010 12:40

a red wheelbarrow

Re: tigrakrajta

čtěte pořádně. na tom odkazu není plagiát toho časopisu, ale otevřený dopis adresovaný vydavatelům toho časopisu. ..... já se pokouším vyučovat lékaře? kde a jak? se ptám, co na to zjištění o Gallově podvodu oborná  veřejnost.

0/0
3.12.2010 18:28

ezde

ignorantův údiv

Jaj nevěřil jsem vlastním očím, když jsem pročítal diskuzi. Takovou kupu nesmyslů jsem neviděl dloho, jako to co tady vyprodukovala jedna slečna. Sice si plete pojmy s dojmy, ale zato čte a čte, někdy se i dívá. Akorát bohužel tomu asi moc nerozumí. Já když něco nevím, tak o tom nedebatuji, protože bych byl za blba. Bohužel jsem jeden z těch ignorantů co má vymytý mozek školskou medicínou/ biochemií/ imunologií/ DNA diagnostikou a různejma jinejma ptákovinama co tam do nás cpou:-).  

0/0
2.12.2010 0:31

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

Tak konečně se dotáváme k tomu, oč jde: nejste jediný, kdo říká, že tomu nerozumím, nejsem odborník, tak bych se k tomu neměla vyjadřovat. Ovšem všichni děláte - resp. neděláte - tu stejnou věc: odmítáte pochopit, že se prostě ptám... Nic si nevymýšlím, odkazů jsem uvedla několik, jsou i další. Jak mám s těmi kvanty informací, které jaksi do oficiální teorie nesedí, naložit?  Tak prosím, vysvětlete mi to! zatím to nikdo z těch, co se mi vysmívali, neudělal. Jen máte plná ústa keců o tom, jak bych se k tomu neměla vyjadřovat - ale dovolte, dokud budu váš potenciální pacient, tak se sakra mám právo ptát! Dokud mě lékaři budou tvrdit, že jsem v ohrožení života, tak se o to budu zajímat - to je snad přirozené, ne? Nebo vám vyhovuje, že tomu nerozumím a dává vám to bohorovné právo mě setřít?  Takže dost sarkazmu, biochemiku a imunologu, a poučte mě.

0/0
2.12.2010 1:56

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Slečno, a na co se ptáte? Hodíte sem odkazy z netového vyhledavače. Tyto jsou pro lékaře irelevantní. Bagatelizujete problém, který je dost složitý i pro odborníky. Není možné vysvětlovat laikům antiretrovirální terapii bez odborných znalostí. Navíc jsem si všiml, že jste velmi útočná ve svém projevu :-/ Pokud byste opravdu chtěla něco vědět, zeptáte se přímo a konkrétně. Na vážné dotazy jsou jiné servery, kde vám jistě rádi odpovíme ;-)

0/0
2.12.2010 10:16

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

Jak se stavíte ke zjištění, že Gallo svůj výzkum zfalšoval? Jak byste reagoval na prohlášení Montagniera, že HIV jsme vystaveni za život mnohokrát a zdravý organizmus si s nákazou poradí cituji "během několika týdnů"? Nepovažujete za jaksi chucpe to, co lékaři provedli Lindsey Nagelové? Proč někteří lékaři ze sebe dělají šašky a riskují kariéru tvrzením, že HIV nebyl nikdy izolován? Exituje pro HIV testy zlatý standard? Pokud ne, existují ještě nějaké jiné testy, pro které zs nemáme?  Není pravda, že HIV testy mají různá kritéria v různých zemícha  také že definice AIDS jsou různé podle zemí? Já mám nějaké info, teď se můžete vyjádřit vy jako odborník. Stejně jako vy nedebatuji o něčem, o čem nic nevím: nikde netvrdím, že o tomhle něco vím, to je vaše interpretace. Mám nějaké informace, a vy dokažte, že to jsou lži. Díky, bez sarkasmu

0/0
2.12.2010 2:11

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

V prvé řadě už opusťte myšlenku zlatého standardu. Žádné rozdíly podle zemí v definici AIDS nejsou. Máte informace, ano, ale pochybného zdroje. Podle vašich zdrojů slečno, žádný lékař, který se věnuje této problematice, nepostupuje. Mohu se s vámi bavit obecně, např. o tom, že každý druhý Afričan HIV má, ale jen určité procento pokročí k AIDS. Západní civilizace je na tom mnohem hůře. Tím bych, být vámi začal ;-) Proč tomu tak je?

0/0
2.12.2010 10:21

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

Dobrý den, díky za reakci, a vězte, že tuto diskusi myslím vážně. Ano, jsem laik, ale zvídavý. Samozřejmě že mi nemůžete vysvětlovat "nástavbu", když mi chybí základy (ovšem neodpustím si rýpnutí: vzhledem k tomu, že objevitel HIV za největšího odborníka na retroviry označil nejprofláknutějšího odpůrce HIV/AIDS teorie, možná byste nechtěl, abych se samovzdělávala bez dozoru;-) ) Pokud Vám tato stránka na diskuzi nevyhovuje, pošlete mail a můžu Vás obtěžovat i více znaky ;-) Tak konkrétní otázky: Prý každý2. Afričan má HIV. Bez ohledu na to, že výrobci testů uvádí, že testy nemají sloužit k diagnostikování pozitivity, není ten virus trochu rasistický? Takový nepoměr mezi Afrikou a ostatními kontinenty, tím spíše, že se hovoří o pandemii...

0/0
2.12.2010 13:18

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

Nemůže zde hrát roli to, že se velmi často testují těhotné ženy, a těhotenství je jednou z příčit falešné pozitivity?

0/0
2.12.2010 13:18

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Těhotné Afričanky nebo těhotné všechny? Ptáte.li se na Afričanky, pak vězte slečno, že tato rasa má dost odlišností v oblasti metabolismu, imunity a fyziologie vůbec. Z lékařského hlediska je tedy míchání ras zmatek. To nemá nic společného s rasizmem, slečno

0/0
2.12.2010 17:42

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

No tak zjevě černé Afričanky. Vím, že mají černoši jinou výbavu, ačkoliv se o tom nesmí mluvit ( ;-) ), ale HIV test snad a priori rozdíl mezi rasami nedělá, ne? Nebo snad nepřímo říkáte, že HIV testy vykazují jiné výsledky u různých ras právě z důvodu rasových odlišností? 8-o to nezní moc vědecky. každopádně těhotenství jedním z důvodů falešné + je, to víte. A pokud se to při testování Afričanek nezohledňuje (stejně jako celá řada jiných aspektů, třeba prostě to, že jsou podvyživené a trpí infekcemi v důsledku tristních hyg. podmínek), pak výsledky testů moc výpovědní hodnoty nemají. Co jsem nepochopila tentokrát? ;-)

0/0
2.12.2010 18:26

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Vy, taková znalá slečna, nevíte, jak se dělají testy na HIV u gravidních? To jste mě zklamala ;-)

0/0
2.12.2010 20:52

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

Říkáte, že rozdíly v definici AIDS nejsou. Info č. 1 Prof. afrických studií na California State Univ. Charles Geshekter tvrdí, že na konferenci WHO se dospělo k definici, založené na  4 klinickych příznacích, cituji: "úporný kašel, vysoké horečky, řídká stolice po 30dní a 10procentí ztráta těl. hmotnosti za 2měsíce." (neodpustil si poznámku, že podle této definice měl on sám AIDS několikrát v životě ;-) ). citace je z videozáznamu na http://video.google.com/videoplay?docid=3983706668483511310#  zhruba 1:35:00.

0/0
2.12.2010 13:25

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

info č. 2 :"In 1993, the United States Health Authorities created a new category of AIDs, comprising but two cofactors: The combination of a person being:1)“HIV–antibody positive,” and 2)

Having a low white blood cell count below an arbitrary threshhold (a

threshhold that many completely healthy people, including superb

athletes, would fail, in part because white blood cells normally reside

in interstitial tissue and not in the bloodstream). Since 1993, this unique U S. category has risen to be over 90% of AIDS diagnoses." http://www.rethinkingaids.com/Content/tabid/158/Default.aspx

0/0
2.12.2010 13:31

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Slečno neupínejte se na volně dostupné zdroje. Nejsou solidní

0/0
2.12.2010 17:44

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

To je vše, co mi k tomu řeknete a čekáte, že se s tím spokojím?? Připomínáte mi jednu z mých bývalých lékařek, nosila jsem jí přímo z laboratoře HS výsledky kultivací, kde opakovaně vycházel zlatý stafylokok a streptokok pneumonie. A ta "studovaná odbornice" mi na tyto opakované úporné infekty předepisovala solné kloktadlo a Jodizol a posílala mě domů se slovy, že mé problémy způsobuje suchý panelákový vzduch...:-P Ale to je dnes už jedno. Tvrdíte tedy, že v USA počet bílých krvinek nehraje roli a ta zpráva je lživá. Také tvrdíte, že na oné konferenci WHO k žádnému odsouhlasení definice AIDS pro Afriku nedošlo. A v neposlední řadě australský lékař, který manželům Nagelovým říkal, že výsledky testů jejich (adoptivní) dcery by v Austrálii za + označeny nebyly, jim tedy taky lhal.

0/0
2.12.2010 18:39

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Zlatá stafylokok je prevít. K posledním 3 větám : nic takového jsem netvrdil

0/0
2.12.2010 20:48

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

Co to prohlášení Montagniera, jak se k tomu staví odborná veřejnost? Na to mi taky nikdo ještě neodpověděl (a že jsem se těch diskusí o AIDS zúčastnila několika), jak si tedy představujete, že mám já laik toto prohlášení od člověka, který dostal NC za "objevení" HIV, chápat??? ("objevení" - další otázka: jak to tedy bylo, ukradl Gallo ty vzorky a zfalšoval výsledky, nebo ne?;-) ředitel laboratoře, kde byly Gallovy vzorky napsal do zprávy, "no 'virus-like' particles were observed".  http://www.rethinkingaids.com/Home/tabid/146/Default.aspx, http://www.ourcivilisation.com/aids/chap6.htm)

0/0
2.12.2010 13:45

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Jak vám mají odpovědět? Nemáte medicínské vzdělání. Tím vás nijak nesnižuji, ale hůře se vysvětluje. Dále, samotná odborná veřejnost (nevím, koho tím přesně myslíte), umí AIDS medikamentně potlačit, ale ne vyléčit. S virem samotným si neví rady, ale umí ho v organizmu člověka najít.

0/0
2.12.2010 17:47

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

"Máte informace, ano, ale pochybného zdroje" . Pokud jsou pro Vás lidé jako Mullis, Hassig, Montagnier, Lanka, a další, pochybné zdroje...???

0/0
2.12.2010 14:13

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Slečno, začneme odtud. Jsou dva lékařské světy: klinická praxe a publikující vědci. Ti publikující honí body své alma mater, kde vyučují a ti na klinice pracují ;-) Neberte vše publikované jako bernou minci. Zejména ne to, co je veřejně vystaveno na netu. Jediné informace, které jsou použitelné pro klinickou praxi jsou snad studie EBM. K těm se nedostane dokonce ani velká část odborné veřejnosti, natož laické ;-) A nerozčilujte se tolik ;-) Píšete velmi neurastenicky. Trápí vás něco?

0/0
2.12.2010 17:50

a red wheelbarrow

Re: ignorantův údiv

Dobře, začneme odtud. Připadá vám, že se rozčiluju? ani ne :-)jen mě to prostě mrzí. mrzí mě, že mou situaci presentujete jako začarovaný kruh. a trochu si protiřečíte, ne? nemám vše, co je publikované brát za bernou minci? a co tedy ano, jak to rozlišit? a PROČ tedy vůbec tu vědu brát vážně po tom, co jste právě řekl? Také musím zdůraznit, že ti, kteří se staví proti oficiální HIV/AIDS teorii, právě ani moc nepublikují... např. největšímu enfant terrible Duesbergovi stopli výzkum i granty, profesně prakticky skončil. a stejně mi můžete říct aspoň osobní názor na ty výroky Montagienera, ne? jo, trápí mě snad jen to, že na zimu zas začínám přibírat, jinak nic ;-)

0/0
2.12.2010 18:21

tigrakrajtovita

Re: ignorantův údiv

Přesně tak : nesmíte brát všechny své zdroje z netu za bernou minci. Na složité problémy jsou vždy rozdílné názory lékařů. U HIV tomu není jinak. Já vám tvrdím, že jde přesně zjistit přítomnost viru v těle, ale má to pravidla, která se musí dodržet

0/0
2.12.2010 20:50

demokracietrpi

Nevím, co tady všichni blázníte s HIV a AIDS!

Jasná fakta zde: V roce 2010 k 31.10. na AIDS zemřelo  v Česku v roce 2010 12 lidí!!Ve stejném roce na běžnou sezónní chřipku zemřelo již k dnešnímu dni přes 3000 lidí!!Tak nechápu tu neustálou diskuzy o hrůze AIDS. Prosím, řiďte se fakty a ne mediálními pohádkami o krutých prasečích chřipkách a viru HIV. Děkuji.

0/0
1.12.2010 23:56

hnedka_zdrapana

Re: Nevím, co tady všichni blázníte s HIV a AIDS!

Mno, jsou země, kde má HIV každý druhý, takže trošku prevence nezaškodí (dokud nebude vakcína).

0/0
2.12.2010 0:08

alberus

Nu.

Pro hysterku "červený kolečko" snad toliko, že se testují jak protilátky, tedy něco jako měření teploty při chřipce, tak se i přímo detekuje virus v krvi (ovšem ne v lékárně) a také se zjišťuje počet virových kopií v jednotce objemu krve.

Běžte se raději vysaunovat, nebo ráno do zoo, máte to kousek a čekají tam na vás příbuzné.

0/0
1.12.2010 20:28

xxxiksiksiks

Re: Nu.

R^;-D

0/0
1.12.2010 20:30

a red wheelbarrow

Re: Nu.

virus v krvi se detekuje jak? těmi samými testy? a nevím, proč mě napadáte za uvádění informací, které si sám můžete vyslechnout a přečíst - a přesvědčit se, že je na kameru vyslovilil a napsali odborníci jako Montagnier, Mullis, Lanka, a další.

0/0
1.12.2010 20:56

tigrakrajtovita

Re: Nu.

Říká vám něco slovo buňka? A co zkusit krevní buňka? ;-)

0/0
2.12.2010 10:23

a red wheelbarrow

Re: Nu.

Jenže někteří (mimo spousty jiných http://www.jpands.org/vol15no1/bauer.pdf) tvrdí, že virus HIV se ještě nikdy z těla pacienta HIV nebo AIDS získat nepodařilo. Já vím, já vím, obrázků z elektron. mikrografu je na netu spousta,tak ať se slečna podívá.... ale víte..... neměly by být černobílé...???;-)

0/0
2.12.2010 13:49

tigrakrajtovita

Re: Nu.

Slečno, ve 21. století jsou laboratorní techniky na takové úrovni, že černobílý zůstává už jen ultrazvuk a Puňta od sousedů ;-)

0/0
2.12.2010 18:00

a red wheelbarrow

Re: Nu.

Tak protože mnou oslovená autorita neodpovídá, musela jsem vzít za vděk drbnou Wiki : Raw electron microscope images carry no color information..... Jako většinou ji beru s rezervou, ale tentokrát...

0/0
2.12.2010 19:18

tigrakrajtovita

Re: Nu.

Slečno, to "Raw" vynechejte a zkuste si přečíst toto:

http://en.wikipedia.org/wiki/Electron_microscope

ČB biopsy jsem zatím neviděl ;-)

0/0
2.12.2010 20:57

Najdete na iDNES.cz