Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zbitý ruský novinář bojuje o život, média organizují odpor

Až nečekaně masivní vlnu solidarity vyvolal mezi ruskými novináři a vysokoškolskými studenty případ redaktora listu Kommersant Olega Kašina, kterého v pátek v noci v Moskvě neznámí pachatelé málem umlátili k smrti. Kašin leží v těžkém stavu v nemocnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lidojed

Je mi z vás k blití - rusofobové.

Je neuvěřitelné, na jaké ubohé úrovni se nachází současná česká společnost - jak je prosáknutá hlubokou irelevantní a iracionální nenávistí k jistému národu ( spíše vůči všem národům býv. SSSR ) na východ od nás ! A to jenom proto, že v r. 1968 nás tady díky některým českým zrádcům přišli okupovat vojska ( nikoliv ruské nebo jenom sovětské ) vyjma Rumunska všech evropských států zač.do Varšavské smlouvy - tedy vojska Bulharská, Polská, z NDR, Maďarska a celého SSSR ( tedy i z Ukrajiny, Běloruska atd. ). Nevím nic o tom, že by nám Čechům samotní Rusové či jiní něco udělali.

0/0
9.11.2010 18:28

Brainwashington.

Jó, tak je po operaci hlavy a snad to přežije bez

následků. Držim palce!R^

0/0
8.11.2010 22:13

děda Chasan

Aktivisty z Prahy 12, kteří protestují proti kácení stromů

a výstavbě polyfunkčního centra v Modřanech, se zřejmě někdo snaží zastrašit. Dnes o tom informovala Česká televize. Aktivisté v posledních týdnech zaznamenali vytlačování autem ze silnice, výbuch rozbušky před domem a zapálení auta. Případy se zabývá policie, obyvatelé modřanské vilové čtvrti požádali radnici, aby strážníci ve zdejších ulicích hlídkovali častěji. Petici proti stavbě prý nestáhnou.

V pátek večer se jednomu z aktivistů někdo pokusil zapálit před domem auta pomocí rozbušky. Ta nakonec explodovala za plotem. „Chtěl jsme nahlásit trestný čin ohrožení, ale bylo mi řečeno, že je to pouze přestupek,“ řekl televizi muž.(čtk)

0/0
8.11.2010 20:25

Brainwashington.

Re: Aktivisty z Prahy 12, kteří protestují proti kácení stromů

Jó, viděl jsem a je to docela síla i oproti tomu Rusákovi! A, úsměvné klasifikace policie - prej přestupek !! ;-D Policija ví móc dobře, ale, jako v Rusku nechce jít proti velkému zvířeti! Rv

0/0
8.11.2010 20:37

greenalien

Re: Aktivisty z Prahy 12, kteří protestují proti kácení stromů

Jenže ten rozdíl je, že útoky na novináře jsou v Rusku denní záležitostí, u nás jde o raritu a můžeš si být jistý že se to bude vyšetřovat. Dodnes se nenašli třeba vrazi Anny Politkovské.

Rusku by jsme se přiblížili kdyby ještě někdo seřezal novináře za to, že o tom vůbec píší, a policie celou věc odložila na neurčito.

0/0
8.11.2010 20:48

Brainwashington.

Re: Aktivisty z Prahy 12, kteří protestují proti kácení stromů

To ale bude spíš tím, že jsou zde novináři mnohem pružnější.

0/0
8.11.2010 20:53

děda Chasan

Uvidíme jestli nechá Skanska taky zmlátit lidi co protestují

proti dálnici přes Český ráj.

0/0
8.11.2010 19:53

Brainwashington.

To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

mu dolámali! Čím, to se zatím neví, nic se nenašlo. Pějně ho dokaličili, ale s tzv. "opozicí" neměl nic společného( jak právě teď dezinformují na ČT). Obyčejný novinář, psal pro Kommersant společenská témata. Bezkonfliktní. Jediné "konfliktní" téma z poslední doby bylo něco o Chimkinském lese( ten už je stejně pokácenej), nečet jsem to, ale asi nic moc, protože by to bylo známo i před tím. Proč? Stejně pravděpodobné je, že místo disidentví měl dluhy nebo někomu lez do zelí za "děvočkou"! U pisálků nikdy člověk neví, že? Ovšem proti Rusku se to hodí! ;-D

0/0
8.11.2010 19:13

Mysel

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

"Jediné "konfliktní" téma z poslední doby bylo něco o Chimkinském lese". :o))))))

neni ani prvni, ani posledni, koho v Rusku zmlatili / zabili kvuli psani o jedinem "konfliktnimu" tematu. Ale je pochopitelne, ze rusofil (presneji Putinofil) to nemusi pochopit...

0/0
8.11.2010 19:20

greenalien

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

Prý že se neví čím ho zmlátili. Ví. Zmlátili ho baseballovou pálkou. Mimochodem, Kašinova manželka našla z ní na místě dost velký odlomený kus - nejspíše jak ho třískali. Viz: http://besttoday.ru/posts/1181.html

Zvláštní že Kašin měl zlámané prsty ale iPod mu nechali.

0/0
8.11.2010 20:08

Brainwashington.

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

Nó, tady psali nejprve něco o železné tyči. Rusové tvrdí, že kriminálka prohledala okolí včetně kanalizace, ale žádnou zbraň, kterou byla způsobena Kašinovi zranění nenašla. O manželce nic nevím, snad byl i svobodný, jako svědci byli v TV domovník, nějaká sousedka, někdo ze skóroj a o práci mluvil šéfredaktor Kommersantu. Dvornik tvrdí, že volal skoruju a že, když vyšel z domu ti dva cokopali do Kašina zdrhli. Sousedka tvrdí, že na něj čekali, přičemž jeden měl v rukou pugét( ten se tam i našal) a že pak utekli "vó tudá". No a ze Skóroj co přijela zase tvrdil chlap, že je zavolal Kašin sám a až v sanitce ztratil vědomí. Na zemi zbala trocha krve. Já bych řek, že byl dlužen v nějakém baru a todle byli výběrčí. :-/

0/0
8.11.2010 20:32

greenalien

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

Když to byli výběrčí, proč mu nechali drahý iPod ale ujistili se že bude mít zmrzačené prsty?

No tak si to dejme dohromady, v roce 2008 byl zbit novinář Beketov který se velmi silně věnoval právě problematice Chimkiského lesa. Beketov je nyní doživotně na invaildním vozíku a po fraktuře lebky má poškozený mozek. Kvůli poškození mozku nebude nadosmrti mluvit. Beketovovi museli amputovat tři zlámané prsty, stejně jako zlomenou nohu.

4. Listopadu byl napaden aktivista Konstantin Fetisov který rovněž se zabýval Chimkiským lese. Byl zbit tak krutě že je v současnosti v komatu. V září byl zatčen za "nedovolené aktivity" právě v onom lese. 

Nyní, 8. Listopadu byl zbit Kašin před svým barákem. Stejně jako Beketov má zlámané nohy, frakturu lebky, zlámané prsty. Ty tvrdíš že to mohli být klidně "výběrčí dluhů," v tom případě mi příjde zvláštní že mu nechali drahý ipod, ale dali si práci s jeho pracovními nástroji: hlavou a prsty.

Proč má někdo tak zuřivou potřebu napadat zrovna tyto novináře?

0/0
8.11.2010 20:42

greenalien

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

Podotýkám že Kašin ze zabýval stejnou problematikou jako ti druzí.

0/0
8.11.2010 20:45

Brainwashington.

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

Chimkinský les je už stejně vykácen. Velkou cenu nemá, ba neopak, bude tam hodně kostí desetitisíců obětí zahrabaných při stavbě Kanálu Moskva-Volha, taková větší Katyň, ale ruská! To tam v tom lese je a ta dálnice půjde po těch kostech! Historie Ruska je temná, ale "Rassiju čužomu neponjať!"

0/0
8.11.2010 20:52

greenalien

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

No ještě v Srpnu Medveděv zastavil jeho kácení s tím, že bude dobré se poohlédnout po jiných trasách než za každou cenu kácet, pokud si dobře pamatuji, jeden z posledních lesů v okolí Moskvy.

Já na samotnou věc výstavby této dálnice nemám silný názor, jenom mne Ruská federace nepřestává šokovat tím, co všechno je v ní možné vůči nepohodlným.

0/0
8.11.2010 20:57

Brainwashington.

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

Místní folklór - mocenská hra o místo Cara vsej Rusi. Medvedev versus Putin. Medvedev bodoval s Soninem, tak Putin s Kašinem. Les je vykácen z 80% a žádnej tam do 100 let nenaroste. PS Moskvičům stačí Sokolniki nebo může sednout na električku a zajet za Zagorsk či do Poljany.

0/0
8.11.2010 21:08

pefben2

Re: To je zase pindů! Kluka zmlátili před barákem, nohy

Proti Rusku se to hodí! ;-D;-D;-D Proti této diktatuře si nikdo nemusí nic vymýšlet.... Rv

0/0
9.11.2010 7:57

Parcival

Proti Rusku??? Ale ne!

Pokud považujete útok proti nedemokratickým a mafiánským praktikám za útok proti Rusku, asi je zřejmé, co si o Rusku myslíte. Nebo spíš co si  přiznáváte. Dluhy z baru, tomu totiž navěříte ani vy:-P

0/0
9.11.2010 11:34

Yen

Amatéři

Někoho zmlátit je balkánský přístup. V Čechách se redakci pohrozí omezením reklamy a je klid.

0/0
8.11.2010 18:25

levicový intelektuál

Re: Amatéři

Oni už vám to provedli?

0/0
8.11.2010 18:26

biggles

Re: Amatéři

V čechách se zavolá Citrónovi... ;-D

0/0
8.11.2010 18:56

Noli tangere circulos meos

Kurna to je Amerika

8-o

0/0
8.11.2010 18:21

greenalien

Re: Kurna to je Amerika

Omyl, právě že konspirační teoretici různí anti-ami fanatici odkoukali to co se děje v Rusku a zkouší to aplikovat na Ameriku. Jestlipak si ještě někdo vzpomíná na baráky ve Volgodoňsku?

0/0
8.11.2010 18:26

Standis

Re: Kurna to je Amerika

Tak tak, opravte mě, jestli se pletu...ale nejdříve to bouchlo v Moskvě a o několik dní později ve Volgodonsku. No a pan předseda dumy v den výbuchu v Moskvě ohlásil, že došlo k teroristickému útoku ve Volgodonsku.

Žirinovskému potom v dumě odpojili mikrofon, když se začal vztekat a nějak to vyšumělo do ztracena...Kdepak se na tohle hrabe Bush ;-)

0/0
8.11.2010 18:41

greenalien

Re: Kurna to je Amerika

No a pak o tři dny později to v tom Volgodoňsku opravdu bouchlo. ;-) Víte, já nejsem konspirační teoretik takže se nechci pouštět to žádných složitých úvah, bůh suď jak to bylo, ale Rusové nabili přesvědčení že jejich vláda byla schopna v tom roce 1999 to opravdu udělat. No a o dva roky později se někdo nechal inspirovat, a začaly se rozebírat okolnosti 11. září do naprostých absurdit, opakovat se lži které mohly být třeba tisíckráte vyvrácené, různě překrucovat vyjádření členů vlády či různých institucí, takže nakonec celá věc vypadala opravdu dostatečně podezřele.

0/0
8.11.2010 18:46

greenalien

Re: Kurna to je Amerika

É já jsem vlastně Vás opravil i když říkáte to co já. Příště to budu číst pozorněji. R^

0/0
8.11.2010 18:48

paxxtor4u

Klausovi to nevadí.

Důležité je jenom to, co řekl dědek z Hradu: Hlavně nerozpoutávat protiruskou histerii!

0/0
8.11.2010 18:10

greenalien

Nebojte se, zločince nenajdou

Jedna z posledních věcí na kterých dělal, byl případ Khimského lesa, přes který se bude stavět nová dálnice Petrohrad - Moskva, z peněz Putinova kámoše z juda, miliardáře Arkadije Rotenberga. Pár dní před Kašinem byl zbit Konstantin Fetisov který se, jaký div, také angažoval ve věci Khimského lesa jako aktivista za jeho zachování. Ten leží v umělém komatu. Takže jestli věci jdou takhle vysoko, nejspíše se nikomu ze zločinců nic nestane.

Jinak pro Rusko asi nic nového.

0/0
8.11.2010 17:55

greenalien

Re: Nebojte se, zločince nenajdou

*Chimkiského lesa

0/0
8.11.2010 18:05

děda Chasan

Re: Nebojte se, zločince nenajdou

Fetisov ? ten hokejista?

0/0
8.11.2010 19:51

greenalien

Re: Nebojte se, zločince nenajdou

Fetisovů je v Rusku dost, takže ne ten hokejista. Tenhle: http://themoscownews.com/local/20101108/188183631.html?referfrommn

0/0
8.11.2010 20:06

gambleralkac

A vi nekdo

jake postoje vlastne zastaval? Neni to treba nejaky "odbornik na nacionalismus" ve sluzbach kavkazskych teroristu?

0/0
8.11.2010 17:50

smazaný za pravdu

Nas mnogo

v Rusku běžné jednání s člověkem - tedy pardon, s věcí

0/0
8.11.2010 17:48

moebius

jde v Rusku do tuhého?

doufám, že ochránci lidských práv, kteří tak rádi demonstrují před americkými ambasádami tentokrát zalehnout ty ruské, pokud ne, budu je považovat za placené agenty KGB

Putin si před dvěma lety, když napadl Gruzii, lebedil, jak mu internetová a bloggerská scéna jdou na ruku, soukromí hackeři dokonce v ruském státním zájmu napadali zahraniční servery, ale časy se pomalu mění a brzo přijde doba, kdy mu internet zlomí vaz a doufám, že celé kremelské Straně moci, která terorizuje Rusko už 500 let.

0/0
8.11.2010 17:44

gambleralkac

Re: jde v Rusku do tuhého?

a kdo plati za prispevky vas? Gruzie v dobe olympiady napadla Osetii a Rusko ji prislo na pomoc.

0/0
8.11.2010 17:52

Arth-

Re: jde v Rusku do tuhého?

8-o

vy, komunističtí roztleskávači jste pořád stejní.... takže Gruzie napadla sebe sama, protože Osetie byla její součástí... a hrdinné Rusko přispěchalo ku internacionální pomoci!

To už tady ale bylo, že jo... :-P

Až karlovarský magistrát odmítne prodat Pupp některému z ruských mafiánů... a Moskva sem pošle tanky k obranně jeho "práv" - to bude taky v pořádku?!

;-€

0/0
8.11.2010 18:13

gambleralkac

Re: jde v Rusku do tuhého?

pak ale Rusko napadlo samo sebe, protoze Gruzie byla jeho soucasti....

Zbytek je demagogie nejhrubsiho zrna - otazka je, komu vadi, ze se Rusko dokaze branit, jak vnejsimu tak vnitrnimu nepriteli.

0/0
8.11.2010 18:16

levicový intelektuál

Re: jde v Rusku do tuhého?

Na co neumím odpovědět nazvu demagogii.Jak průhledné.Vy komunisti se nikdy nezměníte.

0/0
8.11.2010 18:25

gambleralkac

Re: jde v Rusku do tuhého?

co je komunistickeho na tom, ze ruske vlastenectvi povazuji za prikladnejsi, nez multikulturalisticko-eurosocialisticke klaneni se Bruselu u nas?

0/0
8.11.2010 18:29

Ernst Janda 8/JG26 FW190A-5

Re: jde v Rusku do tuhého?

A co je na ruském vlastenectví tak příkladného.Já mam spíš pocit,že už to nemá nic společného s vlastenectvím,ale šovinismem.

0/0
8.11.2010 18:37

gambleralkac

Re: jde v Rusku do tuhého?

lepsi sovinismus, nez zaprodanectvi. Bojim se, ze za 100 let budou nasi potomci utikat z ceskeho emiratu do Ruska.

0/0
8.11.2010 18:39

Mysel

Re: jde v Rusku do tuhého?

Okupaci ciziho uzemi po eskalaci mnoho let trvajicich provokaci povazuji cesti bolsevici za "obranu"? Kez by vam ty rude knizky shorely plamenem! :o(

0/0
8.11.2010 19:18

Generál Ugarte - vivido

Re: jde v Rusku do tuhého?

Gruzie byla součástí Ruska naposledy v roce 1922.

0/0
8.11.2010 20:31

bourbon

Jiná země -

Jiná země - jiný mrav! Zkrátka země, kde zítra znamená včera.

0/0
8.11.2010 17:36

Mira4

V ČR žádná reakce na zvůli

postsovětských bolševických mafiánů??? Smutné...

0/0
8.11.2010 17:24

Najdete na iDNES.cz