Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Modrooranžová Praha a Tůma mimo? Nevím, proč ten rozruch, diví se Klaus

Prezident Václav Klaus na rozlučce s končícím primátorem hlavního města Pavlem Bémem nepřímo podpořil vznik koalice ODS a ČSSD na pražském magistrátu. Řekl, že neví, proč se kvůli jednání v Praze dělá takový rozruch, když modrooranžové radnice mají i jiná velká města.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vokroj

Ano, Klaus se diví právem

Tůma mimo a modrooranžová Praha je skutečností. Není vůbec důvod, proč by spolupráce, která je základním pilířem všech útvarů organizace a řízení, nemohla fungovat

0/0
20.11.2010 10:55

opportunity

TOPka se nemůže divit,

sama je ve vládě v koalice a vítěz voleb je v opozici, jenom se jim to vrátilo.

0/0
19.11.2010 17:58

lojzo1

Dienstbier na hrad

Pan Klaus nejlépe ví,jaký je magistrát města Prahy dojná kráva a že i když Karel Březina stejně jako Klaus poukazují na jiná města kde koalice ODS_ČSSD funguje normálně,nikde jim nepotečou stamiliony jako na Praze 1.A Březina je podrazák když pana Dienstbiera osočuje,že na Praze 3 mu koalice ČSSD-ODS nevadí.Na Praze 3 to není o penězích domů.Občanům to vadí,jelikož zloději se dali dohromady a ze slušných udělali křiváky.FUJ:

0/0
19.11.2010 17:45

pk203@klikni.cz

Doufám, že pan Tůma nikam neuteče

a že se jednou dozvíme jak potichoučk s panem Kalousem po účinném lobingu německých bank (jistě ne zadarmo) bez souhlasu vlády vyměnil hodnotné dluhopisy za bezcené úpisy řeckých bank. Účetně nula od nuly pošla (proto nepotřeboval souhoas vlády), ale fyzicky okradl naši republiku o desítky miliard korun ;-O;-O

0/0
5.11.2010 18:04

reem

Bývalého guvernéra nikdy nemusel a ...

... novou stranu, účelově založenou další pravici, také ne.

Další pravice je vlastně konkurence a v tom je problém.

Levice je protiklad a tam je to v pořádku. 

0/0
5.11.2010 5:36

jmhad

to je ona

demokracie v praxi.Voliči chtějí něco a mocní se dohodnou úplně na něčem jiném.:-P

0/0
5.11.2010 5:07

certik_bertik

konečně

ODS pochopila, že TOP 09 je pro ně nevítaná konkurence, zatímco ČSSD sice rival ale daleko méně nebezpečný když si v podstatě si vůbec nekonkurují, protože oslovují jiné sféry voličstva

0/0
5.11.2010 0:12

_-1-_

Tam nejde o nějaké politické strany ........

........... tam jde o koryta ;-)R^

0/0
4.11.2010 23:08

PBM

ČR versus Itálie

Víte, v čem je největší rozdíl mezi oběmi zeměmi? V etice. Italský profesor ekonomie Ernano Prodi se stal premiérem. V ČR byl premiér Václav Klaus jmenován profesorem  ekonomie.

0/0
4.11.2010 18:56

kral sumavy

Re: ČR versus Itálie

;-D;-D;-DR^R^R^. Velmi jsem se pobavil, krásný příspěvek.

0/0
8.11.2010 10:21

Tazwoman

Čemu

 se na té fotce směje ?;-€

0/0
4.11.2010 18:30

Dabi

Re: Čemu

Tůmovi

0/0
4.11.2010 18:32

Poslední_Mohykán

Re: Čemu

Tak to bylo krutý!8-o;-D

0/0
4.11.2010 18:35

Dabi

A

zrušit ve sněmovně obecnou rozpravu k předloženým zákonům, kdy mohli vystupovat jen šéfové opozičních klubů a místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek, to jsme nezažili ani v časech opoziční smlouvy.

Od Nečasovy koalice se očekávalo, že sníží iracionální nesnášenlivost mezi vládou a opozicí. A nahradí ji tvrdým střetem argumentů, řečnických soubojů. Jejich utnutím hned v počátku však Nečas příkop zase o něco prohloubil. A marně ho možná bude zasypávat, až se bude chtít se sociálními demokraty dohodnout na zásadách důchodové reformy, která by měla vydržet po mnoho generací. Ne jen do příchodu dnešní opozice k moci. Té opozice, které teď Nečas vyrval z rukou legálně držené zbraně.

0/0
4.11.2010 18:29

Dabi

Vláda přičítá zákonům,

jež mají udržet rozpočtový deficit na uzdě,  důležitost. Pak je ovšem vrcholem politického nevkusu, že o nich mají hlasovat senátoři, jejichž mandát za několik dní skončí. Jistě, v ústavě nenajdeme paragraf, který by to zakazoval. Možná proto, že tvůrci konstituce považovali podobnou zdrženlivost za samozřejmou. Tahle vláda přízemních duší se ale řídí profláknutým heslem socialistických časů, že co není zakázáno, je dovoleno.

0/0
4.11.2010 18:28

denny2006

Re: Vláda přičítá zákonům,

ani senát v novém složení by časově nemohl zablokovat ony zákony tak,aby platili od 1.1.11

0/0
4.11.2010 21:13

Dabi

Vládní koalice neměla právo

vyhlásit stav legislativní nouze. Ten lze spustit při ohrožení bezpečnosti státu, základních práv a svobod. Nebo hrozí-li značné hospodářské škody. Však také premiér Nečas zpočátku přijal Kalouskovu výzvu velmi rezervovaně. S tím, že použití legislativní nouze by "nebylo vhodné". Co si máme myslet o pevnosti jeho zásad, když druhý den požádal předsedkyni sněmovny o vyhlášení mimořádky?

S hlavním "demagometem" ale vyrazil na veřejnost Miroslav Kalousek. Podle něj by zpoždění přídavných zákonů k rozpočtu o pár týdnů vedlo k daňovým spekulacím a únikům. A rozpočet by přišel o desítky milionů korun. To by se jistě mohlo stát. Ale nic z toho nedorůstá rozměru hospodářské katastrofy, opravňující k mimořádným opatřením.

0/0
4.11.2010 18:26

Dabi

Jen se zavřely

 volební místnosti, zjevuje se nám před užaslými zraky útočná falanga bezkrevných byrokratů, připravená válcovat všechno, co jí stojí v cestě. Za ten spektákl hrubé síly a pohrdání, jaký vláda předvedla vůči opozici při projednávání škrtů, by se nemusel stydět ani Vladimír Mečiar.

Vláda se zavázala k hlubokým a naléhavým reformám, jež mají charakter velkého státnického úkolu. A čím je kabinet odstartoval? Zneužitím paragrafů o legislativní nouzi a obráním opozice o její právo na zevrubnou parlamentní kritiku. Proč vlastně? Vždyť žádná vláda neměla tak silnou pozici. Ale možná právě proto. Vládní manažeři, omezení vnímáním státu jako firmy, kterou lze řídit bez přílišných ohledů, si prostě zjednodušili situaci a vychutnávají si pocit neomezené moci.

0/0
4.11.2010 18:25

sir Hurnprey

Oranžády budou v kleštích

Na radnici si je ohlídá ODS a kolem v opozici TOP 9.

0/0
4.11.2010 18:13

Dabi

Re: Oranžády budou v kleštích

a ty jsi již v kleštích teď

0/0
4.11.2010 18:25

Pete24

Jasně, když je to v Horní Dolní, proč ne v Praze, ne?

Klaus vždycky drtí protivníky svou železnou logikou. A peníze stejně nesmrdí. A nesmrdí.

0/0
4.11.2010 17:55

Sid2007

Lucinka Blbinka Vudcova Fanynka Bila: Pan prof ma vzdy recht

Pan Klaus, ktereho, krome marginalnich extremistu v civilizovanem svete nebere nikdo vazne (ikdyz on pilne vydava sve projevy nebo nejaky ten diplom od extremistu za "PRESTIZNI UZNANI" a nekteri nasi spoluobcane mu to stale basti), je skutecne geroj, navic "liberal" jen v myslich mafioznich profiteru a hlavicek jako je Kratochvilem pro Klause opakovane propachtovavana Zanakova-Bila. Ta je take ohromena "vzdelanosti" naseho absoloventa totalitni, stalinske VSE (1958-1962).

0/0
4.11.2010 18:08

shadowceek

Re: Lucinka Blbinka Vudcova Fanynka Bila: Pan prof ma vzdy recht

Další rádoby chytrák co si myslí, že jen jeho názor je ten pravý. Bohužel je to známka špatného stavu české společnosti. Vůbec nejde o to, jestli Klausovy názory jsou rozumné či ne, osobně bych řekl, že jedny z nejrozumějších v rámci naší politické scény, ale to není důležité, důležité je, že si stále více občanů honí vlastní ego urážením té či oné strany a v zásadě jim je uplně putna za jakým názorem stojí, hlavně že jsou hodně vidět. Jen takhle pokračujte....

0/0
4.11.2010 18:25

Sid2007

KLAUS si HONI ego, m.j. urazkami RYCHLOKVASEK

Nejdrtiv "statnicky" a "pragmaticky" vykaze "nestandarni" projevy verejnosti (vyzvy a hnuti) aby si take vyvrorily partaj.

Kdyz tak ucini (Unie svobody, ted TOP09, VV) tak je, NA UROVNI ulice, pilne urazi, treba vulgarnimi nalepkami "rychlokvasky", ktere on, udajny fotr poliutopadove "pravice" prece nemuze brat vazne, natozpak je volit.

Takze zase, "konzistetne", jedna neliberalne, repete zradne oposmlouvy cestou pokracovani modrooranzovych mafii u ceciku miliard verejnych zakazek v Praze?

Je to "narodni" zajem nebo zajem "opravdu, ale opravdu" pravicove politiky?

0/0
4.11.2010 18:31

shadowceek

Re: KLAUS si HONI ego, m.j. urazkami RYCHLOKVASEK

Dobrá, zareaguji k tématu. Pochybuji, že na komunální úrovni je možné mluvit o pravicové či levicové politice, proto se i strany napříč spektrem mohou dohodnout na společném programu. Osobně jsem proti ODS+CSSD v Praze, ale chápu, že někomu to může vyhovovat. Co neberu je argument o korytech a zakázkách. Myslím, že být tam Vy, budete mít také problém, dáte například na radu svých úředníků, kteří provádí expertízu, ale později se ukáže zakázka jako nevýhodná. Samozřejmě, je to Vaše chyba a vsaďte boty, že bulvár za chvíli vytáhne, že jste na tom trhnul miliony. Opět, existují lidé, kteří tam jen hrabou a hrabou ale nehrajme si prosím na to, že jsou jen v jedné straně. Mohl bych stejně dobře říci, že lidé v TOP jsou nažhavení si také něco přivydělat, ale není to můj názor.....a ke Klausovi a jeho výrokům...je to zcela zřejmě vytržené z kontextu a navíc pochybuji, že tu nějakými argumenty přesvědčíme jeden druhého, aby změnil svůj názor :)

0/0
4.11.2010 18:48

Rudolf z Deywitz

Re: KLAUS si HONI ego, m.j. urazkami RYCHLOKVASEK

Jestli dneska někdo obhajuje ODS v Praze, natož opoziční smlouvu s ČSSD, nemůže být normální diskutér. Sbohem.

0/0
4.11.2010 19:08

Sid2007

Lziliberal Klaus nucen ZNOVU ukazat svoji pravou tvar

Tento velice pilny oportunista za kazdeho rezimu a situace, ktery byl za perestrojky spolu s dalsimi - vcetne sveho VIZUALNIHO a "MORALNE-HODNOTOVEHO" dvojnika, dustojnika StB a KGB, Karla Koechlera, v Prognostickem ustavu pripravovan na scenare predani moci + MAJETKU cestou tzv. "ceske cesty", ktera na GENERACE dopredu zaopatrila rodiny nomenklaturnich manazeru privatizovanych podniku chte nechte musi obcas projevit svoji SKUTECNOU tvar. A rozhodne to neni tvar "opravdu konzistentniho liberala/pravicaka" natozpak "thatcherity", za ktereho se rad vydava a jak ho stale nekteri (naivkove) vidi.

Klausovo - spolu s KSCM - skutecne dusledne "NE" vsem druhum restituci, ktere se prosadily NAVZDORY, ne diky jemu, jeho ZRADA (hlavne na pravicovych) volicich cestou neblahe oposmlouvy, ktera garantovala, ze to Zeman "nebude prehanet" s Cistyma rukama a ucinila lukrativni modro-oranzove mafie nepostizitelnymi, jsou vecnou hanbou. Ted musi, jako KMOTR Kozenych a spol. pomoci prazkym MAFIIM

0/0
4.11.2010 17:45

Sid2007

Klaus skandalizuje standarni polit strany jako RYCHLOKVASKY

Radoby "konzistetni" lziprofesor, Klaus je skutecne jen pilny oportunista, po desetileti sympatizujici a po listopadu aktivne (a skutecne konzistentne) chranici zajmy bezpaternych lidi jakymi je on, prototyp ceskeho malomestaka. Privatizaci zaopatril sve soubezence z totality, po listopadu pak podporoval a chranil sve "domaci kapitalove skupiny" (Kozeny, Motoinvest atd.)

Jeho udajna "konzistence" je (abych uzil jeho lacineho slovniku) "falesna a modni" hricka, patrna i v jeho vyzvach, aby vsechna ta hnuti a vyzvy vytvorily STANDARNI POLITICKOU STRANU. A kdyz ji, treba Unie svobody, ted TOP09 nebo VV vytvori ... tak je nas NEJVETSI polistopadovy skudce v zemi oznacuje za RYCHLOKVASKY. A Tumu, ktereho rad usazoval, ze jako guverner CNB nema do politiky co mluvit (ikdyz jeho geroj Greenspan tak po leta cinil). Ted jsou Tuma a TOP09 "rychlokvasky" co si - v "NARODNIM" zajmu nesmi dovolit kritiozovat Bemovy mafie a branit pokracovani modrooranz hodokvasu u miliard zakazek v Praze? 

0/0
4.11.2010 18:03

libl3

Tahle plánovaná koalice

bude definitivní tečka za ODS.

0/0
4.11.2010 17:39

volycodss

Jedna technická

velká koalice by byl svazek TOP09 s ČSSD. Nikde na světě se tak nenazývá koalici 2 a 3 strany, je to vždy vítěz a nejsilnější opoziční strana.

0/0
4.11.2010 17:25

jarda

OPOSMLOUVA RADĚJI DO HIMALÁJÍ

Klausův princ doprincoval. Do Himalájí si vezme Opencart a kamarády. Mohl by si vzít i Klause. :-(

0/0
4.11.2010 17:22

Bojovník proti zlu 2

Klaus se diví?

tak to je trochu mimo ne? lidí si v praze jasně vybrali, chtějí pravici a chtějí Tůmu. Vule lidu je Klausovi lhostejná?

0/0
4.11.2010 17:02

da Vinci

Re: Klaus se diví?

jj, je mu to šumafuk [>-]

0/0
4.11.2010 17:04

danny47

Re: Klaus se diví?

On dostal nadpoloviční většinu hlasů?

0/0
4.11.2010 17:04

Bojovník proti zlu 2

Re: Klaus se diví?

Pravice ano a dostal někdo víc než Tuma?

0/0
4.11.2010 17:06

Poslední_Mohykán

Re: Klaus se diví?

Proč lhostejná? Jen se diví tomu humbuku kolem sjednávání koalice. Kolik dostal Tůma, to nevím, TOPka 30%.

0/0
4.11.2010 17:15

Bojovník proti zlu 2

Re: Klaus se diví?

a s ods maí tedy víc než 50 procent...takže pravice

0/0
4.11.2010 17:18

Poslední_Mohykán

Re: Klaus se diví?

Já bych to taky viděl nejradši, jen si myslím, že nikdo do těch koaličních jednání nevidíme, takže těžko hodnotit, kdo je tady ten ďábel, který to všechno bourá. To prohlášení TOP 09 bylo přinejmenším unáhlené.

0/0
4.11.2010 17:21

jarda

Re: Klaus se diví?

Jedině pravice!  Ať se to komu líbí nebo nelíbí. Žádná další "oposmlouva" se stávajícími kmotry u koryt! :-PRv

0/0
4.11.2010 17:25

jarda

Re: Klaus se diví?

Klaus dá je na své oblíbence a známé loalální kývaly. :-(

0/0
4.11.2010 17:28

Sid2007

"taticek" Klaus ZNOVU ukazuje svoji PRAVOU tvar

Tento velice pilny oportunista za kazdeho rezimu a situace, ktery byl za perestrojky spolu s dalsimi - vcetne sveho VIZUALNIHO a "MORALNE-HODNOTOVEHO" dvojnika, dustojnika StB a KGB, Karla Koechlera, v Prognostickem ustavu pripravovan na scenare predani moci + MAJETKU cestou tzv. "ceske cesty", ktera na GENERACE dopredu zaopatrila rodiny nomenklaturnich manazeru privatizovanych podniku chte nechte musi obcas projevit svoji SKUTECNOU tvar. A rozhodne to neni tvar "opravdu konzistentniho liberala/pravicaka" natozpak "thatcherity", za ktereho se rad vydava a jak ho stale nekteri (naivkove) vidi.

Klausovo - spolu s KSCM - skutecne dusledne "NE" vsem druhum restituci, ktere se prosadily NAVZDORY, ne diky jemu, jeho ZRADA (hlavne na pravicovych) volicich cestou neblahe oposmlouvy, ktera garantovala, ze to Zeman "nebude prehanet" s Cistyma rukama a ucinila lukrativni modro-oranzove mafie nepostizitelnymi, jsou vecnou hanbou. Ted musi, jako KMOTR Kozenych a spol. pomoci Bemovcum a spol.

0/0
4.11.2010 17:43

demon3

Re: Klaus se diví?

Samozřejmě, že je mu to šumák.

Vždyť úplně stejná situace nastala po volbách do parlamentu, tam si přece lidi taky jasně vybrali a "vůle lidu" byla nejen Klausovi lhostejná...

0/0
5.11.2010 20:32

vokroj

Ano, koalice bez Tůmy

to by bylo optimální složení Prahy

0/0
4.11.2010 17:00

Bojovník proti zlu 2

Re: Ano, koalice bez Tůmy

Podle tebe?

0/0
4.11.2010 17:08

kuk...vykuk

A mě je to úplně jedno co Praha

0/0
4.11.2010 16:59

mararan

ruzova?

Snad by nas "president" chtel aby Praha byla ruzova. Opracdu mam dojem, ze mensiny jeho stylu by nemely byt va cele statu. U kaderniku a stewardu CSA to projde lepe

0/0
4.11.2010 16:58

Trepifajksl.čert@peklo.cz

TOP09 hrála HOP09 nebo TROP a asi ti bude TROP

chtěla hrát durcha a vnutit ODS betla , odhodila poslední dvě červené karty do talonu prý tím vyřazuje ČSSD.Zapoměla že mariáš se hraje ve třech a ne ve dvou.

Betlové karty měla ČSSD, ale blbostí TOP bude hrát ve dvojici s ODS proti průměrně silným černým kartám TOP. Každá i nízká červená od ODS a ČSSD znamená ztrátu trumfa.Kalousek byl naštěstí asi moc lihově naladěn že jim dal  tak blbé pokyny.

0/0
4.11.2010 16:45

danny47

Re: TOP09 hrála HOP09 nebo TROP a asi ti bude TROP

R^ ! :-)

0/0
4.11.2010 17:06

tzn

Vlada starych znamych sycaku ante portas!

0/0
4.11.2010 16:43

islandan

Re: Vlada starych znamych sycaku ante portas!

Většina našich politiků jsou h o v a d a. Chodit v tomhle bananistánu k volbám postrádá jakoukoliv logiku. Už mě tam nikdo neuvidí.

0/0
4.11.2010 17:19

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.