Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Státní svátek se slavil na Vítkově i v Panteonu, otevřela se Kramářova vila

Oslavy 92. výročí vzniku samostatného československého státu probíhaly v celé republice. V Praze začaly položením věnců u Národního památníku na pražském Vítkově, pokračovaly v Panteonu. Pro veřejnost se otevřela Kramářova vila i obě komory Sněmovny. Republice blahopřál také americký prezident Barack Obama.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

felix2010

Ano,

husité se mnohdy chovali jako banda lapků, "doba temna" je nesmysl a za Rakouska se Čechům dařilo poměrně dobře. A odsun je třeba stejně jako čs. odboj připomínat. Holt nacionalisté kvičí, jakmile se někdo odváží promluvit o zločinech během "divokého odsunu". A Svaz bojovníku za svobodu si stěžuje na překrucování dějin? Inu, zloděj křičí, chyťte zloděje.

0/0
28.10.2010 22:19

Doubin

Re: Ano,

Rakušáci by se taky časem začali chovat k čechům lépe. Jinak za CK Rakouska měli češi výhody, jako nikdo jiný. Dnes na to ale spousta lidí nechce slyšet.

0/0
28.10.2010 22:37

felix2010

Re: Ano,

Souhlasím. Ostatně poslední císař Karel plánoval poskytnout Čechám větší autonomii. A někteří lidé si taky snad myslí, že dne 28. 10. 1918 se přerodilo zaostalé Rakousko v ekon. a kult. prosperující ČSR.

0/0
28.10.2010 22:46

Durika

Obama, Obama, koho to uz zaujima...

Slovensky prezident mal ist pekne do Ceska, cesky premier na Slovensko a v oboch krajinach mal byt zabezpeceny zmysluplny spolocny program. Nejake potrasenie rukou, co sme si, to sme si, polozit spolu niekam kvetiny, dovi, dopo.

0/0
28.10.2010 22:05

Arkadij L. Turagyn - anarchyst

Co že se to slavilo ve Vítkově ????

0/0
28.10.2010 20:24

flashback

Děkuji prezidentu Obamovi

a připojuji se přání všeho nejlepšího našemu českému národu. [>-]

0/0
28.10.2010 20:17

Doubin

Pokritecké oslavy vzniku Československa

těmi, co ho rozbili. Jinak dle mě je to  výročí, kdy jsme si začli vládnout sami a od té doby je to jedna blamáž za druhou. Češi si nikdy vládnout neuměli a umět nebudou. Stačí se podívat di historie. Dnes jsem rád, že je EU a neexistují hranice.

0/0
28.10.2010 19:38

King_Feanor

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

bohužel pravda...

0/0
28.10.2010 20:04

flashback

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Potřebuješ se naučit:

1. pravopis

2. historii

3. sebeúctu

0/0
28.10.2010 20:09

Doubin

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Kde jsem neměl pravdu, pane učitel? Pravopis mě dělá problém celý život, ale neberu to tak tragicky a dokážu se hodně slušně uživit. Sebeúctu? V čem?  Nějak mě nenapadá, na co bych měl být v této zemi hrdý. Na naše politiky?

0/0
28.10.2010 20:30

flashback

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Tak z té historie třeba tím, že Češi si nikdy vládnout neuměli. Naopak, Češi si vždy uměli vládnout dobře. Bohužel k tomu málokdy v moderní historii měli příležitost, ale nikoli svoji vinou.

Politika se jistě časem zlepší, i když to ještě bude dlouho trvat, což je důsledek komunismu.

S hrdostí by měl začít každý především U SEBE SAMÉHO a ne nadávat kolem sebe na všechny strany. Naučte se pravopis a historii a třeba to pohne i s tou sebeúctou směrem nahoru :-P.

0/0
28.10.2010 20:54

Doubin

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Pravopis beru, to vím sám. Za to matematika, chemie, biologie a fyzika mě šla vždy na výbornou. Každý jsme jiný. S tou politikou nesouhlasím. Pokud byli češi pod cizí nadvládou, drželi po hromadě. Jak dostali svobodu, vždy stříleli do vlastních řad.

0/0
28.10.2010 21:18

flashback

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Máte nějaký příklad pro takové odvážné tvrzení? Vzhledem k tomu, že vím jak jste na tom s historií vám prostě nevěřím. :-)

0/0
28.10.2010 21:36

Doubin

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Vše začalo vyvražděním Slůavníkovců Přemyslovci. Další zrada čechů ve vlastních řadách - Bílá Hora. Je to opravdu na dlouho. Tady na to není prostor. Největšího evropského věhlasu jsme dosáhli po Habsburky . A co jsme dnes? Balkán - korupce, mafie ve vládě v armádě v soudnictví.

0/0
28.10.2010 22:23

Doubin

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Jinak vy nevěříte mě, já nevěřím vám. Je to vzájemné - je to můj názor a nikomu ho nevnucuji.  ;-)

0/0
28.10.2010 22:31

Durika

Re: Pokritecké oslavy vzniku Československa

Nic sa nerozbilo. Ked sa nieco rozbije, je to horsie ako to bolo. Boli by vzajomne vztahy lepsie? Asi nie. Pohorsili si Slovaci alebo Cesi ekonomicky? Nie. Cesi nic nestratili a Slovaci ziskali. Je to horsie? Nie je. Berme to teda ako novy zaciatok a nie nejake rozbitie.

0/0
28.10.2010 22:12

Uhlíř

Co to je to ČESKOSLOVENSKO?

;-D

0/0
28.10.2010 19:21

DeliriumTremens

Moderní dějiny české státnosti nejsou dlouhé

Moderní dějiny české státnosti nejsou dlouhé a řada germanofilů a sudeťáků se výsledky historie nemohou smířit, ale to je jejich problém. Prostě se se svou frustrací budou muset naučit žít.

Pak tu máme ještě pár eurohujerů co jim jejich české občanství svazuje nohy v jejich velkoevropských ambicí a touze stát se lidmi "vyšší evropské kategorie". Ti jsou sice v internetových sickusích občas slyšet, ale není jich moc, rozhodně ne tolik, aby s tím  mohli něco udělat.

Rozhodně si musíme svou samostatnost uhájit. Nemám nic proti společnému trhu a společným evropským hranicím, ale jsem zásadně proti myšlenkám jednotné Evropy a jedné vládě v Bruselu, která by rozhodovala o nás a bez nás, protože by k tomu měla pravomoce.

0/0
28.10.2010 17:21

Vikiš

Re: Moderní dějiny české státnosti nejsou dlouhé

Na delirium, dobrý. Co dobrý....velmi dobrý. R^

0/0
28.10.2010 17:39

King_Feanor

Re: Moderní dějiny české státnosti nejsou dlouhé

zatímco díky té "hrůzostrašné" jednotné Evropě dneska nehrozí nějaká válka  v Evropě. Díky suveréním státům to po první světové válce vydrželo jen 20 let... čím to asi bude?

0/0
28.10.2010 18:28

flashback

Re: Moderní dějiny české státnosti nejsou dlouhé

Hm, takže mír v Evropě je důsledkem bohatých dotací pro francouzské zemědělce ;-D.

Neříkám že základní myšlenka evropské spolupráce je špatná. Špatný je jen způsob jakým je prováděna - díky přebujelé byrokracii, nesmyslným dotacím, pokřivení trhu a modelu sociálního nás nakonec všechny ekonomiky předběhnou.

A vinu na II WW nese (samozřejmě kromě samotného Německa) především politika Anglie a Francie po I WW, nikoliv samostatné státy vzniklé po rozpadu R-U.

0/0
28.10.2010 20:37

Vikiš

Vševěde,

někdy zase dovi. Asi tě nějaký lapkové obrali o poslední drobný. ;-€ Tak našetři a zase přijdi pokecat.

0/0
28.10.2010 16:56

Všeevěěd

Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Skupina G7 - svého času skupina nejvyspělejších zemí světa (ano, měly tu drzost se tak nazvat) .G7-členové 4+3  (VÍTĚZOVÉ + "PORAŽENÍ") = USA, VB, Kanada, Francie (vítězové 2.SV) + Německo, Japonsko, Itálie (poražení v 2. SV), je toto složení jen náhoda ? Ne, není. S jakým nadšenectvím běželi němečtí vojáci, ss-áci, gestapáci... do náruče USA, VB... i skořistí naloupenou v Evropě, v Africe, v Asii (Japonci okupovali i kus Číny...),aby se společně šábli o kořist (jen Japonci se nechtěli dělit dobrovolně). A naši "osvoboditelé" (USA) nám drze zadržovaly nejméně 30 let naše zlato. Ano, takto se dělá bohatství. A kolektivní vina Němců není prázdné slovo, mělo ji pocítit x německých generací, tedy žít střídmě, dokud nezaplatí zvěrstva a škody... Namísto toho mělo "poražené" Německo a Japonsko již v 60. letech jednu z nejvyšších životních úrovní na světě... A my jako děti je sledovali, jak po válce kopou v českém lese lup a loudili od nich žvýkačky. Již tehdy jim Češi obecně lezli do řiti...

0/0
28.10.2010 16:01

diletant

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

člověče seš dneska nějakej nasr@nej.....potupou českého národa je spíše to,že v historii naší země řádili lidé jako např.Gottwald,Vaš,Grebeníček (oba)Husák,Štrougal atd.

0/0
28.10.2010 16:15

Všeevěěd

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

  A tupej Čecháček, žijíc v sebeklamu, jak je moudrej, zvolá, že je to německou a japonskou pracovitostí a pečlivostí. Pečlivostí ano, ve zlodějině a trhání zlatých zubů mrtvolám z koncentráků !  Peníze dělají peníze, to se to bohatne, na  6 let někomu zaberu dům, lidi zplynuji, movitý majtek ukradnu a odvezu a pak se vzdám těm hodnějším mezinárodním "policajtům", s kterými se šábnu napůl.A potom přijedu vychechtanej v bavoráku se silnou markou a budu vyřvávat, jak je ta východní Evropa neschopná. A navíc se špinavé (slabé slovo) peníze "elegantně pročistili" přes Marschallův plán pomoci. Němci, co válku přežili (zpravidla ti vychcanější) na ní jen vydělali,  6 let okupovat půl světa a pak stáhnout vocas, i to se vyplatí. U každé z válek se ptejme, kdo na ní vydělal, chce vydělat a dodnes vydělává ? Pár nenažranejch hovad, kterým to tento systém umožňuje ! Je potupou českého národa se omlouvat Němcům. Jak hluboko jsme klesli ! ...

0/0
28.10.2010 16:20

Všeevěěd

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Je potupou českého národa, aby ve Vládě ČR seděl a spal Schwarzenberg, už úplnou potupou je, aby zastupoval české zájmy v zahraničí. ______________________________;-O;-O;-O;-O;-O______________________________

0/0
28.10.2010 16:20

Všeevěěd

Re: Pro Diletanta.

Máš pravdu,kdyby lup zůstal ve východní Evropě,tak by peníze tolik nedělali nové peníze,chyběl tu tržní mechanismus.... Např. ale ve Východním Německu (v sov. zóně) mnoho lupu nezůstalo,prchli s ním do západní zóny. Ale přece,i to málo i bez tržního mechanismu stačilo k tomu, aby DDR byla nejvyspělejší z východního bloku,společně s ČSSR -i zde si pár kolaborantů nahrabalo (ti potom,aby umlčeli německé svědky,je popravovali a někteří nalezli i do KSČ,kterou společně s některými komunistickými extranadšenci zdiskreditovali).Co chci ale hlavně říci. Nebylo to jen státní vlastnictví  a málo tržního mechanismu,co zapříčinilo pomalejší ekonomický  vývoj reálného socialismu, ale hlavní příčinou bylo,že tyto země byly okradeny a lup vyvezen do  zemí G7 (výše).Jinak ti,co zku*r. vili reálný socialismus, bývalí fašisti,komunističtí extranadšenci,zloději,veksláci, mafiáni..., ti dostali po 89. zelenou a kur. *ví,co se dá,dál.Tato hovada jsou schopna zku. rv*it  i tu nejušlechtilejší myšlenku.

0/0
28.10.2010 17:22

Všeevěěd

Re: Pro Diletanta.

Použil jsem výraz bývalí fašisti, chtěl jsem napsat spíš potomci kolabarantů - např. Venca Rezavej. Člověk si rodiče sice nevybírá, ale pravdou zůstáva, že jablko nespadne daleko od stromu. Přeji Vencovi Rezavému pevné zdraví, aby tu byl mezi námi co nejdéle. Má totiž ještě občanům hodně co vysvětlovat, podněcování k válce - dodnes snad trestný čin (veřejné výzvy-dopisy USA k bombardování Srbska a Iráku, zvací dopisy k pobytu US ARMY ...),společně s Vondrou, Kalouskem..., který způsobil největší dluhy v historii tohototo státu, skončí v TV realityshow Vyvolení, nebo lépe jako ty gorilky v reality-show Odhalení s permanentním přenosem přes net a TV, i s ostudnými cedulemi na krku. Kalousek bude mít navíc poověšenou na krku jeho dluhovou složenku. Vše tak, aby byli přes kameru stále pod kontrolou a při nedělní procházce s dětmi aby byli viditelní jako zvířátka v zoo a dětem mohl být učiněn náležitý výklad. Vidím to částečně v mlze, ale děj i obsazení je jasné. Toto předpovídá Děd Vševěd.

0/0
28.10.2010 17:46

Vikiš

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Taky stihnul přečíst, co? Celý? Nebo jenom úvod?

0/0
28.10.2010 16:21

Dýzl

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

nezapoměńte v seznamu na Klause

0/0
28.10.2010 17:17

Vikiš

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Santu ne!;-€ Kdo by nám, dětem poamerikánštělé generace nosil dárečky? ;-(

0/0
28.10.2010 17:41

Vikiš

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Vševěde, já žasla a než jsem se ujistila ještě jednou, že se tohle smělo ulíhnout v diskusi na idnes, už jsem byla zase hozena do reality a nebylo na co odpovídat. Co naděláš, krouhli ti dukoše, ale přece jenom nás to pár stihnulo přečíst.

0/0
28.10.2010 16:19

Všeevěěd

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Teď jsem tady dal smazanou půlku omylem 2x , tak mi seberou další. Od jisté doby tu nediskutuji, náhodou jsem ale nějaké dukáty nasbíral, tak jsem je aspoň na pár minut využil ;-D

0/0
28.10.2010 16:23

Vikiš

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Když už jsem dnes zaběhla k syslům, sysluj dukátky dál. Občas je změna ku prospěchu i na idnes. Zase až tolik sprostejch slov tam snad nebylo. I když já už fakt nevím, co je norma pro vulgarismus. Komunista a socan jsou mi podsouvány jako těžký hřích na 20 otčenášů. A to jenom za vyslovení. ;-( Fašista se promíjí....

0/0
28.10.2010 16:36

Všeevěěd

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

 A tupej Čecháček, žijíc v sebeklamu, jak je moudrej, zvolá, že je to německou a japonskou pracovitostí a pečlivostí. Pečlivostí ano, ve zlodějině a trhání zlatých zubů mrtvolám z koncentráků !  Peníze dělají peníze, to se to bohatne, na  6 let někomu zaberu dům, lidi zplynuji, movitý majtek ukradnu a odvezu a pak se vzdám těm hodnějším mezinárodním "policajtům", s kterými se šábnu napůl.A potom přijedu vychechtanej v bavoráku se silnou markou a budu vyřvávat, jak je ta východní Evropa neschopná. A navíc se špinavé (slabé slovo) peníze "elegantně pročistili" přes Marschallův plán pomoci. Němci, co válku přežili (zpravidla ti vychcanější) na ní jen vydělali,  6 let okupovat půl světa a pak stáhnout vocas, i to se vyplatí. U každé z válek se ptejme, kdo na ní vydělal, chce vydělat a dodnes vydělává ? Pár nenažranejch hovad, kterým to tento systém umožňuje ! Je potupou českého národa se omlouvat Němcům. Jak hluboko jsme klesli !

0/0
28.10.2010 16:19

Vikiš

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

Že by se mi můj neťáček utrh ze řetězu? 8-o Koukám jak sysel na silo.

0/0
28.10.2010 16:27

King_Feanor

Re: Tupouni tu píší, že Německo dokázalo...

kdybyse udělalo Německo něco podobného jako po první válce... tak třetí by už byla dávno za námo. A otázkou, zda by se v Evropě dalo žít!

Není dost jasné, když bylo Německo srazeno úplně na kolena... jak to jedině mohlo dopadnout a dopadlo? Versailes nebyl mír v Evropě... to bylo dočasné příměří. Jen francouzi trošku zaspali...

0/0
28.10.2010 18:31

diletant

92. výročí

Připojuji se k oslavám  92. výročí vzniku samostatného československého státu[>-]

Všíchni bychom měli býti rádi,že žijeme v této krásné zemi,plných slušných a poctivých lidí V

0/0
28.10.2010 15:54

klatil

Re: 92. výročí

Ceskoslovensky stat uz leta neexistuje. :-)

0/0
28.10.2010 16:06

Vikiš

Re: 92. výročí

Ne, ale narozky má stejně. :-)

0/0
28.10.2010 16:40

klatil

Re: 92. výročí

Oslavovat narozky neexistujiciho statu ............. podivny cesky zvyk. :-/

0/0
28.10.2010 17:18

Vikiš

Re: 92. výročí

Je vidět, že s rokem 1918 máš problém. Smiř se s tím, že císař pán už je mimo hru. Ale utěším tě, kníže pán, ještě ne.

0/0
28.10.2010 17:30

Vikiš

Re: 92. výročí

Taky je miluji. V:-)  Tedy ty slušné a poctivé. Jenom občas nevím podle jakého klíče je hledat. ;-(

0/0
28.10.2010 16:38

diletant

Re: 92. výročí

na to snad žádnej klíč není :-) ,ale kdo hledá....určitě najde:-P

0/0
28.10.2010 16:42

Vikiš

Re: 92. výročí

Taky mi to jeden houbař říkal...

0/0
28.10.2010 16:48

diletant

Re: 92. výročí

a našel(a)?:-P

0/0
28.10.2010 17:08

Vikiš

Re: 92. výročí

Jak kdo a jak co.....:-P

0/0
28.10.2010 17:19

King_Feanor

Re: 92. výročí

neslušné a nepoctivé jsme už přece dále vyhnali...;-) A dneska se ták krásně daří, nwelže, politickou korektností a vyspělostí, nekorupcí ukazujeme světu záda...

0/0
28.10.2010 18:33

Tazwoman

Historie

naruby.Najednou.Mě by taky zajímalo proč se neslaví řádně konec 2. sv. války a jiné svátky.Zeptejte se svých spolustraníků,kteří městům šéfují.

0/0
28.10.2010 15:03

erth

balhopřání ke vzniku země

 snad   k obnovení státnosti, ti poradci Obami jsou ignoranti

0/0
28.10.2010 14:56

Najdete na iDNES.cz