Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Očista ODS se vzdaluje, Nečasovi lidé odmítají radikální kroky

Šéf ODS Petr Nečas naráží se svou snahou očistit stranu od bossů a zkompromitovaných členů. Plány na personální obrodu strany bojkotují lidé z širšího vedení ODS, čistky by totiž mohli jít i proti nim. Nezkompromitovaní členové problematických buněk kvůli náborům černých duší zase raději odcházejí. Nečasovi přitom vzkazují: "Očistěte ODS a my se vrátíme!"

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dudlik12

to snad ne

maharal + mildapr velmi dobré příspěvky lidí, kteří mají rádi tzv. staré pořádky čili příznivci ODS+ČSSD dohromady nebo jinak vyprofilované názory dtto příspěvek KTS-STB RAJON

takže když to rozkradou staří kmotři potom je to v pořádku no opravduvýborné názory...

má na to jiný názor než tolik vyděračů co píšete + KSČM potom radši většinový volební systém a jeden vítěz bere vše.... ne dva vítězovéODS a ČSSD...

0/0
29.10.2010 13:17

KTS-STB RAJON

Lepší pijavice z ODS

než tasemnice TOP09 a VV

No pijavice je alepoň vidět a dají se odtrhnout. Ale např nestarší tasemnice latinsky Cestoda Kaluskus se nedá odtrhnout vůbec a teď parazituje v tlustém střevě na tzv MinFin a odtamtud ji už nevyžene nikdo.

0/0
29.10.2010 12:27

maharal1

proč by to ODS dělala?

proč by se zbavovala svých kmotrů ve prospěch kmotrů a donátorů za TOP 09 a Kšeftů veřejných ?;-D

0/0
29.10.2010 8:41

mildapr

Teď brečíte nad ODS

ale ten problém je jinde. Dokud bude stát největším investorem a bude disponovat dostatečnými prostředky, vždycky tady budou lidi, kteří se budou snažit peníze státu přelít do soukromých rukou a ti si vždycky cestu najdou. Paradoxně sociálně orientované strany se svojí snahou o vyšší zdanění a vyšší přerozdělování jim půjdou ještě více na ruku než pravice, pokud se ona bude snažit o zeštíhlení státu. ODS teď bojuje o svoji záchranu, ale to jen proto, že se objevil jiný subjekt - TOP09, který to dělá chytřeji. Ale v pozadí jsou stejně zase jenom zájmy ekonomicky mocných. Tak jako je to u všech ostatních stran, socialisty nevyjímaje. Cesta vede jedině přes to, aby ti ekonomicky mocní nebyli mafiáni a parchanti, ale schopní a rozumní lidé. Jenže to žádný zákon nezajistí. To tedy bohužel zajistí jedině konkurence a čas.

0/0
29.10.2010 8:31

tetek.

Re: Teď brečíte nad ODS

Pokud se chceš zbavit ekonomicky mocných (korpokracie, jenž skutečně ovládá čím dál více světa USA nevyjímaje), pomohl by státní majetek. Vůbec nechápu, proč majetek generovaný skupinou pracujících lidí patří pouze jedné personě či minoritní menšině (logika??). Navíc zaměsnanci by byli alepsoň motivovaní tím, že dělají na sebe a ne na akcionáře či majitele, jenž většinou nehnout ani prstem ale berou nejvíce (respektive alespoň nebudou muset v důchodě vybírat popelnice za svoji celoživotní práci). :-P

0/0
29.10.2010 13:46

mildapr

Re: Teď brečíte nad ODS

No to už se zkoušelo a výsledkem byly obrovské ekonomické ztráty, demotivace pracujících a také tisíce mrtvých. Výrobu musí taky někdo organizovat a lepší motivaci než je hmotný prospěch zatím nikdo nevymyslel. Dokonce ani tresty smrti - jak je vidět v Koreji a dříve i v Sovětském svazu s tím nic nezmohou. Státní (a dokonce i jakékoliv společné) vlastnictví výrobních prostředků vede jen k tomu, že ekonomika je ještě více neefektivní než v případě soukromého vlastnictví. Zapomeňte na to.

0/0
29.10.2010 14:28

tetek.

Re: Teď brečíte nad ODS

Nene, to co máš na mysli je národní majetek s plánovaným hospodářstvím (toto hospodářství se právě ukázalo jako katastrofální, lidi sami mají říci, co nejvíce potřebují) užito v SSSR, sev. Korea....Já jsem pro zachování tržního hospodářství.

Moje vize:

- zakládání nových firem: stát by měl pozici investora, před kterého by mohl předstoupit občan s ekonomickým záměrem - investiční komise rozhodne jdeme/nejdeme do toho. Výsledek je ten, že pouze schopní se dostanou k moci (tedy ne ti, kteří se jen dobře narodili, jak je tomu dnes)

-u fungujících firem standardní výběrové řízení.

0/0
29.10.2010 15:07

corvus frugilegus

očista ?

A on někdo něčemu jako očista ODS věřil?

0/0
29.10.2010 7:06

performance

On to není jenom problém ODS , zloději a darebáci jsou

rozlezlí napříč celým politickým spektrem a ti hlavní aktéři ani nejsou v žádné politické straně ....

0/0
28.10.2010 20:09

zajtsef

Nečas nemá ODS pevně v rukách!

Může dávat prohlášení o očistě ODS, jaká chce! Pokud nedemokraticky nevyhází z partaje všechny ty kmotry a jejich poskoky, nic se neočistí a bude dál klesat kredit ODS, už tak notně pošramocený. Jak chce dělat očistu, o jejímž rozsahu a intenzitě má spolurozhodovat Výkonná rada, když jejími členy jsou sami kmotři?! Např. za plzeňskou oblast je tam největší vřed plzeňské ODS Jurečko? A buďme si jistí, že tam není jediný! ;-€!!

0/0
28.10.2010 20:06

mildapr

Re: Nečas nemá ODS pevně v rukách!

Máte pravdu. A taky ne nepodstatná skutečnost je, že aby politická strana přežila, potřebuje peníze. A ti ji dají jedině lidi, kteří nějaké mají. ODS v podstatě dojíždí na přílišnou "demokracii", která vedla k tomu, že si tam každý dělá co chce. To ČSSD to má zmáknuté lépe (viz. případ Poche).

0/0
29.10.2010 8:35

notting

ODS?Příliš mnoho pijavic,málo slušných!

A proto ti slušní nemohou nikdy vyhrát.Protože ty pijavice si v minulosti zásluhou této partaje nadělali spoustu peněz,které nyní využívají stále víc a víc v neprospěch těch slušných.Levičáci se nyní budou divit ale znám členy ODS,kteří jsou skromní a slušní(já vím,že to zní nepravděpodobně ale znám).Ne všichni členové ODS jsou gauneř,kmotři organizovaného zločinu a podvodníci.Pro ty fakta ale Nečas nemůže nikdy ODS očistit.I když bych mi i fandil.

0/0
28.10.2010 19:38

Lucashot

Re: ODS?Příliš mnoho pijavic,málo slušných!

souhlasím , nedávno jsem mluvil s jedním co dřív byl v ODS a ten mi říkal že v 95 roce tam byl asi jediný bez titulu, dnes naproti tomu hrozí že u nás bude starosta člověk z ODS ( které u nás dostali 8% hlasů a mají dva mandáty ) a podporovat ho budou nezávislý a komunisté , Nečasovi když už něco tak se aspon dá věřit že stím chce něco dělat ale to je pořád strašně málo , připomíná tak trochu Dona Kychota, zdá se že si pořád tu hubu nerozbili moc, nakonec i to že jsou ve vládě jim moc nepomohlo, vše se tím nějak uklidnilo a jede se takzvaně dál, potřebují asi prostě větší výbuch , pravicový volič bude postupně přecházet k jiné alternativě i když si myslím že zrovna TOP se Severou, Kalouskem, Parkanovou a spícím knížetem který před vším spíš zavírá oči než že by spal není vhodná, podle mě opravdu pravicový volič musí volit strany jako je napříklak SSO a jiné jim podobné. Možná že ještě Klaus překvapí protože nevěřím že bude chtít po prezidentování jen tak odejít ze scény.

0/0
28.10.2010 20:22

mildapr

Re: ODS?Příliš mnoho pijavic,málo slušných!

Otázka je, co je lepší. Jestli slušní, kteří sice mají ideály, ale žádné prostředky a mnohdy ani schopnosti, aby něco změnili, nebo lidi, kteří mají jasný (osobní) zájem a jsou schopní a ochotní pro to něco dělat. A s jejich prací se spousta lidí sveze. Nedělejte si iluze. K tomu aby se věci někam hýbaly obvykle nevedou žádné ušlechtilé zájmy. Svět nikdy neřídili filozofové zato ho často řídili (a řídí) parchanti.

0/0
29.10.2010 8:40

sageorg

Něco se vzdaluje,......

jiné zase blíží.Vše jednou prostě končí,zvláště účelová seskupení.Cesta do pekel je někdy krátká.Rozlezou se do jiných partají a pojedou ve svých praktikách dál.

0/0
28.10.2010 18:37

Humphrey DeForest Bogart

Těžko se očistit od praktik org. zločinu

Jako jsou náj. vraždy, vydírání a estébácké praktiky. ODS bude navždy zapsaná jako strana korupce, úplatků a praktik org. zločinu.Rv

0/0
28.10.2010 18:12

Robert Puch

Re: Těžko se očistit od praktik org. zločinu

Proč by měla přebírat praktiky KSČ, tedy komunistů a sociálních demokratů?

0/0
28.10.2010 18:37

Zmuda

Re: Těžko se očistit od praktik org. zločinu

Hele.., a proč chce teda Nečas tu ODS očistit, když tedy nepřevzali praktiky KSČ a ČSSD?

Tak o jaké že to praktiky kráčí?

0/0
28.10.2010 18:42

Robert Puch

Re: Těžko se očistit od praktik org. zločinu

Všechny nepřebrali. Například rituální souboje při vlísávání se do přízně Vůdce (viz Monarch, Paroubkova autogramiáda)...

0/0
28.10.2010 18:54

Wabo

Re: Těžko se očistit od praktik org. zločinu

Ale to se mýlíte. Jenže ten vzývaný vůdce není Petr Nečas.

0/0
28.10.2010 19:00

kodýtek

Re: Těžko se očistit od praktik org. zločinu

Vždyť tam byl Nečas 18 let nikdy nic nenamítal , neupozorňoval tak stejný jako ti které dnes kritizuje.

0/0
28.10.2010 18:50

Robert Puch

Re: Těžko se očistit od praktik org. zločinu

Kde byl 18 let?

0/0
28.10.2010 18:55

performance

Re: Těžko se očistit od praktik org. zločinu

ve vrcholných stranických a státních funkcích ....

0/0
28.10.2010 20:04

Robert Puch

Ať je to, jak chce, ale jedno je jisté: ODS nepáchala

politické vraždy, jak to se zvrácenou potěchou dělali komunisti sloučení v červnu 1948 se sociálními demokraty, viz například pověšení (aby co nejvíce trpěla) Milady Horákové.

Takovou vraždu si nedovolili ani jiní z levicových socialistů, nacisté, ideologičtí bratranci KSČ...

Je dobře, že se ODS chce očistit včas, než to dojde tak daleko, aby dopadla jak nepoučitelní (protože nechtějí!) komunisti a sociální demokrati s jejich hrůznou historií a praxí...

0/0
28.10.2010 17:46

Humphrey DeForest Bogart

Re: Ať je to, jak chce, ale jedno je jisté: ODS nepáchala

Jde vidět že ti modrá propaganda vymlátila mozeček.Víš třeba o tom že bolševici v 50ých létech popravili mnoho soc.demokratů? To ti na politickém školení modrého týmu neříkali?

0/0
28.10.2010 18:10

Robert Puch

Re: Ať je to, jak chce, ale jedno je jisté: ODS nepáchala

Jistě, po vzoru Stzalina a Hitlera, kteři zastávali tutéž ideologii levicového socialismu, prováděli čistku ve svých řadách.

Co tam máš dál?

0/0
28.10.2010 18:35

Veřejný Vůl - VV

Re: Ať je to, jak chce, ale jedno je jisté: ODS nepáchala

z vás jde opravdu puch

0/0
28.10.2010 19:00

Robert Puch

Re: Ať je to, jak chce, ale jedno je jisté: ODS nepáchala

A co tam máš k tématu?

0/0
28.10.2010 19:22

b arbudo

Očista znamená zánik ...

... už to tu jednou bylo ...

... ODS, která hlásala, že normální je nekrást ...

... a jak skončila ...

... na pravici se cení opak ...

...úspěch TOP09 to dokládá ...

0/0
28.10.2010 17:26

Vikiš

Re: Očista znamená zánik ...

Počkejte rok, dva a budete "mile překvapen/a" jaké lilium se z ní vyklube. Její úspěch byl jen dokladem naivních planých nadějí.

0/0
28.10.2010 18:07

b arbudo

Re: Očista znamená zánik ...

... TOP09 je sbírka nejprofláknutějších křiváků, které jejich mateřské strany vyvrhly, protože yž pro ně byli nestravitelní ...

... pravicový volič žádá toto ...

0/0
28.10.2010 18:49

rubínově rudý banánovník

špínu nelze vyčistit

pokud by se měla ods očistit, tak zanikne, protože nic nezůstane:-P

0/0
28.10.2010 17:23

alexík

Re: špínu nelze vyčistit

R^

0/0
28.10.2010 17:23

Vikiš

Re: špínu nelze vyčistit

Proč si to zamlčovat, tak veliká škoda by to zas nebyla. Ale snad se dobrovolně nepustí vesla?

0/0
28.10.2010 18:10

Šulivajda

Očista ODS

Dobře činí R^ Dá se předpokládat že tento krok urychlí zánik ODS R^

0/0
28.10.2010 17:20

Vir H5N1

Očista ODS

Smažení sněhových koulí.

0/0
28.10.2010 15:50

Vikiš

Re: Očista ODS

Nová česká pochoutka.

0/0
28.10.2010 18:11

chose.szdimera

To by mohl zvládnout.

No očista od těch poctivých v ods bude hotová na to šup. Už jich tam moc není.

0/0
28.10.2010 15:09

alexík

Re: To by mohl zvládnout.

Zatím to vypadá, že ODS si počká na příští volby. To skončí za komunisty a už po nich neštěkne ani pes. Hlavně že kluci budou v balíku.

0/0
28.10.2010 17:19

Vikiš

Re: To by mohl zvládnout.

Vy doufáte, že tam ještě vůbec někdo takový  je? 8-o

0/0
28.10.2010 18:13

tomy85

je třeba se s tím nes.r.a.t

Přeju Petru Nečasovi, ať se mu čistka v ODS povede! Ať udělá hodně radikální čistku, i kdyby strana měla zůstat poloviční, mladých lidí co by do toho šlo je dost..

Pro příznivce ČSSD, kteří nadávají na zkorumpovanou ODS: víte jaký je mezi těmi stranami rozdíl ohledně korupce atd.? Např. podle Transparency International několik bodů ;-) (tzn. za ODS je menší korupce) (http://www.transparency.cz/index.php?lan=cz&id=2934); podle normálních lidí v tom, že ODS se to alespoň snaží řešit. A ČSSD? Potichu staví vily, penziony, chaty ze státního, Standa jezdí na dovču na Floridu, stranickej bordel měli (postavenej "jako" hotel), atd. atd. atd...

0/0
28.10.2010 15:05

kampus

Re: je třeba se s tím nes.r.a.t

řebicek,janousek,richter ,klega,Bem,charouz,hrdlicka,covece...................kam se hrabe standa!!

0/0
28.10.2010 15:45

Vikiš

Re: je třeba se s tím nes.r.a.t

...... mladých, naivních...... I když ty, co do ODS míří (nebo tam už stihli zakotvit)  z naivity podezírat netřeba.

0/0
28.10.2010 18:26

tetek.

Re: je třeba se s tím nes.r.a.t

Já bych byl pro stoprocentní čistku v parlamentu i senátu. A senát zrušit, je naprosto zbytečný. :-P

0/0
29.10.2010 13:50

vencac

Očista u ODS tomu věří jen blb

Proč asi byly největší přepočtové koeficienty pro kandidáty na 6ých -8ých místech? Právě proto aby se sem schovali ti nevolitelní korupčníci, kteří pak za ODS vyjednávají s Tůmou o koalici nebo sedí po boku rádoby čistého Nečase. Já Nečasovi předvídám stejnou karieru jako měl Špidla pod jeho neschopností totiž v už tak zkorupované ODS vyleze na povrch křídlo podobné Paroubkovi. tedy cosi o dost horšího než byl Topolánek.

0/0
28.10.2010 14:55

tomy85

Re: Očista u ODS tomu věří jen blb

politolog? ;-D

podle tebe jsem teda blb no...:-/ myslím si, že když to udělá radikálně, tak bude z ODS dobrá strana...

0/0
28.10.2010 15:07

Vikiš

Re: Očista u ODS tomu věří jen blb

Dobrá strana, žádná strana. A to by se po očistě přihodilo. Při skutečné očistě.

Ale nic si z toho nedělejte. Já zase věřím na Ježíška a ostatní si o tom  taky myslí svoje.

0/0
28.10.2010 18:20

Wabo

Re: Očista u ODS tomu věří jen blb

Souhlasím, že to je hodně pravděpodobný scénář. Ale pro ty, kdo by snad jásali, že poté se může opakovat likvidace toho "někoho jako Paroubka" v čele ODS v průběhu nějakých 8 let a pak bude vymalováno, je bohužel nutno dodat, že tím cesta k ozdravě zdaleka neskončí. Především proto, že mezitím už se tu různé mafie v pozadí, které mají skutečnou moc a rozhodují, ale na volebních lístcích jejich jména nenajdeme, mezitím ještě více zdokonalí metody svého vlivu a upevní sítě.

0/0
28.10.2010 17:21

Vikiš

Re: Očista u ODS tomu věří jen blb

......a přesunou se do dceřinné TOPky.

0/0
28.10.2010 18:23

neandrtálec

Některého tvora když umyješ

tak to pro něj znamená smrt.

:-)

Mělo by se postupovat opatrně, aby se nám to tentokrát nějak nezvrtlo.

:-)

Aby to určitě vyšlo. ;-DR^

0/0
28.10.2010 14:04

Najdete na iDNES.cz