Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odmítat sexuální výchovu je sobecké a pokrytecké

Sex je jednou z nejpříjemnějších činností, kterým se člověk může věnovat. Sex je věc, která relativně velkým dílem určuje kvalitu lidského života, ať už přímo nebo jako symptom. Sex je jedna z nejdůležitějších částí naší kultury.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

proLogos

Tak to se máme na co těšit

Autor souhlasí se sexuální výchovou, OK. Bohužel, nezmohl se na to, aby svůj postoj vysvětlil jinak, než že je součástí "kontextu dnešní doby", přičemž téměř všechny své náboje vystřílel v řezavých komentářích názorů protistrany (Aha, já jsem zapomněl, že názory se dneska nelíp razí snahou o zesměšnění protivníka..)

Jde tu o západní pojetí svobody, tolerance, respektu, což určuje náš POSTOJ k sexu - ten je součástí kultury. A tyhle hodnoty tu nevznikly ze dne na den, ale jsou důsledkem vývoje, běhu dějin, setkávání lidí: jsou konzervativní. Liberální pojetí je omezuje.

Vytáčí mě člověk, který s laxním mávnutím přejde povrchnost a je mu ukradená neschopnost navázat pevnější vazby, bez kterých bude společnost bojovým polem plným sobeckosti, ignorance a byrokracie. A přitom hned vzápětí obviní starostlivé rodiče z nezodpovědnosti a sobeckého pokrytectví.

Asi by si měl ujasnit, jestli to byly konzervativní hodnoty, které ze sexu udělaly semeniště nemocí, nebo to byly názory podobné jeho..

0/0
22.10.2010 16:41

Deleter

Re: Tak to se máme na co těšit

No pokud vezmu poněkud divnou formulaci, že sex je semeništěm nemocí, tak jím je odpradávna. Bez ohledu na hodnoty. I pan Kopfrkingel se nechával vyšetřit.;-D

0/0
22.10.2010 16:46

proLogos

Re: Tak to se máme na co těšit

Ano, konstatujete fakt... Jenže logicky platí, že sexuálně přenosné choroby nehrozí lidem zachovávajícím věrnost. Tedy, chovajícím se do jisté míry konzervativně. To je jádro věci.

0/0
22.10.2010 19:42

Najdete na iDNES.cz