Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tresty žhářům rozdělily veřejnost kvůli rasismu a dětské oběti

Málokterý výrok soudu vyvolá takovou odezvu a tak protichůdné reakce jako rozsudek nad žháři z Vítkova, kteří dostali 22 let vězení. Veřejnost rozdělil na ty, kteří by trestali stejně přísně, a ty, jimž se verdikt zdá přehnaně tvrdý. Do druhé skupiny se zařadil i prezident Václav Klaus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zis007

A to není rasismus?

Když na vás jde rom s kovovou tyčí a křičí bílá svině já tě zabiju! Pracuji u ochranné služby na ostravsku tak o tom něco vím! Co na to řekněte pane kremsa ?

0/0
25.10.2010 8:05

kremsa

Re: A to není rasismus?

Záleží na definici rasismu. Můj příspěvek vznikl tak, že mne tvrdé tresty těm žhářům ohromily a uvažoval jsem, jak asi soudy definují rasový motiv a společenskou nebezpečnost trestného činu, aby tomu odpovídaly tyto tvrdé tresty a současně výrazně nižší tresty za trestné činy Romů. A dospěl jsem k názoru, že soud za rasový motiv zřejmě nepovažuje osobní nenávist k jinému etniku, nadávky a individuální násilí, ale výhradně organizovaný a plánovaný rasismus, projevující se zejména v příslušnosti k hnutím hlásícím se k ideám, jež se v minulosti pokusily o genocidu celého etnika a vyvraždění miliónů lidí. Takže čin těch žhářů z tohoto hlediska rasově motivovaný je, protože je součástí hnutí, jehož ideovým cílem je genocida. Když mne Rom nazve "bílou sviní" a zmlátí, tak to z tohoto hlediska rasově motivované není, protože žádné hnutí Romů směřující k vyvraždění všech bílých nikdy neexistovalo. To je jen normální individuální kriminalita. Chápe-li to soud takto, pak Rom rasistou být nemůže.

0/0
25.10.2010 8:34

Velop

Obyvatel Vitkova

Jsem z Vitkova:Romska rodina v dome

bydlela na cerno, dum byl urcen k demolici, manzel kradl po Vitkove a dalsich mestech(me ukradl benzin z meho auto)a za toto

mel jit do zalare, v dome byl sklad ukradenych horlavych latek.Manzele byli v hospode opiti a ditko

nechali doma.Jak se dozvedeli ze hori,manzel sel pro ditko do horiciho domu. Nejsem neonacista, nejsem

radikal, jsem obyvatel Vitkova.

0/0
23.10.2010 23:57

55108311ver3

úmysl vraždit

Přijde mi trochu zvláštní, že soud předpokládal úmysl vraždit. Jestliže mám v úmyslu vraždit, udělám to tak, aby šance na zabití byla hodně vysoká, ale v této situaci byla zřejmě hodně nízká (uznávám, že neznám místní situaci detailně). Když to vezmu ad absurdum, pokus o vraždu by mohl být i to, když někomu hodím pod nohy banánovou slupku.

Samozřejmě chápu, že soudce nemusel být o úmyslu vraždit přesvědčený na 100% (s takovým přístupem by nikdy nikoho neodsoudil), ale čekal bych od soudce, že nevysloví výrok, pokud o něm není přesvědčený aspoň na 90%. Nebo na X%, ale soudce by měl to X udržovat ve všech případech stejné.

A mám pocit, že v tomto případě si laťku snížil pod 50%, zřejmě vlivem "společenské nebezpečnosti činu".

0/0
23.10.2010 13:25

kremsa

Re: úmysl vraždit

Plně s Vámi souhlasím. Ti čtyři nepochybně věděli, že v domě jsou lidé. Nepochybně tam jeli s úmyslem pálit, ničit, škodit a zastrašovat. Zřejmě jim bylo úplně jedno, že v důsledku jejich jednání mohou zemřít nebo být zmrzačeni lidé uvnitř, včetně malých dětí. Nepochybně mělo jejich jednání rasový motiv a bylo vysoce společensky nebezpečné. Určitě si zaslouží velmi vysoké tresty. Ale nevěřím, že tam jeli s úmyslem zabíjet a že smrt lidí uvnitř byla jejich vědomým cílem. Spíše bych řekl, že je tato možnost vůbec nenapadla. Připadá mi velice nešťastné, že rozsudek tvrdí, že tam jeli s vědomým úmyslem vraždit, aniž by pro to existovaly nezvratné důkazy. Copak to, co skutečně a prokazatelně provedli, nestačí k vynesení dostatečně vysokých trestů, že si soud musí vypomáhat takovýmto pravděpodobně nepravdivým obviněním? Takhle z nich akorát udělá mučedníky v neonacistickém hnutí, místo toho, aby ostatní nácky odradil od takovéhoto jednání a třeba i přesvědčil o jeho nesprávnosti.

0/0
25.10.2010 11:13

55108311ver3

Re: úmysl vraždit

Máte pravdu, pocit křivdy a nespravedlnosti je zřejmě tím, co neonacismus živí, a soudce tomu pocitu pouze přitopil.

0/0
25.10.2010 14:26

arogancemoci2

idnes a mfd OPĚT lžou.

Opačný názor má prezident. "Výše trestů se mi zdá nečekaná, nečekaně vysoká," nechal se slyšet Václav Klaus. - To je pravda, ale jak z toho soudruzi redaktoři poznali, že Klaus by se přiklonil k nižšímu trestu? Jak soudruzi redaktoři vědí, že tím Klaus nevyjádřil překvapení a spokojenost? Manipulace s veřejným míněním je u soudruhů redaktorů neskutečná.

0/0
22.10.2010 20:17

arogancemoci2

Re: idnes a mfd OPĚT lžou.

A ještě k tomu nechají kvákat "politologa" Zbořila, bývalého přednášejícího na Večerní univerzitě marxismu-leninismu a zároveň spolupracovníka StB..... děs.

0/0
22.10.2010 20:19

Blucher

Vražda je vraždou vždy!!!

Nehodlám diskutovat zda výše trestu ve Vítkovské kauze je přiměřená, ale vražda je vraždou vždy. Jen mne udivuje rozdílnost trestů mezi jednotlivými kauzami.Čapek u soudu v HK dostal za pokus o vraždu stopařky 12 let.Novák za vraždu Neffové 13 let.

Jakov Mošajlov hodí v centru Prahy ruční granát, zraní 17 lidí a dostane 5let?? Někdo ve srubu upálí manželku a dostane za to 14 let?????

Zkrátka dobře se mi nelíbí nepoměr trestů v jednotlivých kauzách. Je jedno, jestli se jedná o útok zápalnou lahví proti dítěti, nebo když někdo ubije bezbranného seniora

kladivem, či upálí manželku...... Justice by měla být nezávislá, a rozhodovat bez vlivu medií, či veřejného mínění. Buď ve Vítkovské kauze dostali víc, nebo v ostatních případech málo....

0/0
22.10.2010 14:37

kremsa

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

Zapomínáte na rasový motiv jejich činu. Vy s tím možná nesouhlasíte, ale dle platných zákonů je rasový motiv přitěžující okolností a soud jej v tomto případě považoval za prokázaný. Dále zapomínáte na to, čemu se říká společenská nebezpečnost činu. Nepochybně stav, kdy by se tu projížděly party nácků a vypalovaly romské domy i s lidmi, je pro společnost daleko nebezpečnější než to, že pan Novák zabil z osobních důvodů svou manželku. V Německu na začátku 30.let takhle řádily SA (především vůči Židům a politickým odpůrcům), a během doby to dospělo k plynovým komorám a miliónům mrtvých. Dále neberete v úvahu to, že přísné tresty mohou být míněny též jako výstraha jiným náckům a mohou se snažit zabránit tomu, aby v budoucnosti k takovýmto činům docházelo. Nevím, zda je trest míněný jako výstraha jiným právnicky zcela čistý, ale odstrašení jiných budoucích zločinců bylo přece vždy jedním z cílů trestů, a já bych s tím souhlasil. Trestem pro pana Nováka nikoho odstrašit nelze.

0/0
22.10.2010 15:12

Blucher

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

Sejně nebezpečné, jako když izraleský mafián (najatý zabiják) hodí ruční granát s cíllem zabít konkurenci a zraní 17 kolemjdoucích. Najatý vrah, člen  organizované skupiny atd. přitěžující okolnosti. Nebo chcete, aby se nám tady promenádovali mafiáni a vyřizovali si účty jako v US v době prohibice???? Mi osobně je jedno, jestli jsou to nacis., nebo gangsteři. Je mi jedno, jestli jdou zabít Róma, nebo někoho, kdo má hospodu o kterou mají zájem,,,,  Prostě jdou s úmyslem zabít.   To, že naše politická garnitura toleruje některé praktiky nacismu je druhá věc. Jen si vzpomeňte na Topolánka a jeho výrok "Es kommt der Tag", či výroky o "noci dlouhých nožů". Nebo jak praví narušovali schůze levým a leví pravým. To dělaly SA.

0/0
22.10.2010 15:35

cartouche

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

"Dále zapomínáte na to, čemu se říká společenská nebezpečnost činu.

Nepochybně stav, kdy by se tu projížděly party nácků a vypalovaly romské

domy i s lidmi, je pro společnost daleko nebezpečnější než to, že pan

Novák zabil z osobních důvodů svou manželku"       Milej drahej, kolik se za poslední léta u nás odehrálo vražd s rasovým motivem? Nepočítám samozřejmě vraždy Čechů Cikány, protože Češi jsou Untermenschen a to se do rasových motivů nepočítá.

0/0
22.10.2010 15:40

cartouche

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

"V Německu na začátku 30.let takhle řádily SA (především vůči Židům a

politickým odpůrcům), a během doby to dospělo k plynovým komorám a

miliónům mrtvých"

No jistě - jediným argumentem pro společenskou závažnost takových zločinů je holocaust před 65 lety. Kdo si myslíte, že dnes spřádá plány na státní převrat a miliony mrtvých? Stejně tak bych mohl prohlásit, že je na základě tragických historických zkušeností třeba udílet exemplární tresty za upalování čarodějnic. Na území ČR se ročně odehraje cca 200 vražd - kolik z nich připadá na rasový motiv? Opravte mě, ale naposledy jsem o nějaké takové slyšel v roce 2007. Je paradoxem, že etnickou nenávist a ty vaše plynové komory podpoří právě takového hysterické a politickou objednávkou zaranžované tresty.

0/0
22.10.2010 15:50

cartouche

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

Pokud je tu něco společensky nebezpečné, je to populační exploze cikánské populace, která vyvolává v přímé úměře astronomický nárůst kriminality a způsobuje, že některé české regiony jsou pro civilizované občany prakticky neobyvatelné.

0/0
22.10.2010 15:52

cemada57

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

viz Vsetín...:-/

0/0
23.10.2010 4:37

Blucher

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

Naštve tě manželka, kup si kanystr benzínu. Ale pozor, nesmí být Rómka. Takové nesmysly. Vetšina vražd jsou tzv. "domácí zabíjačky". Ne, že někdo někoho přepadne, oloupí a zavraždí, nebo znásilní a zabije.... Ale většinou jsou to vraždy v rámci jedné rodiny, nebo příbuzných. Jak říkal jeden kriminalista. Nikdy se nehádejte v kuchyni, jsou tam nože!!!!

0/0
22.10.2010 15:56

phdr_hroch

nadmis

Bezte do haje s tim rasismem, to je jenom pomocna berlicka. Vzdyt je uplne jedno jakou ma clovek barvu pleti, ale neni jedno jak se chova. Takove rozsudky jenom podporuji skrytou nenavist k romum. Na to jak tohle skonci se muzeme zeptat v Bratislave.

Navic pokud soud nekoho odsoudi za rasove motivovany trestny cin, pak je sam rasisticky, protoze segreguje lidi podle barvy pleti.

0/0
22.10.2010 13:32

original

se divim že tady diskuze běží ...

.... PČR jistě bedlivě monitoruje IP adresy všech přispěvatelů, ... jinak by to idnes zatrhla ... :-)

0/0
22.10.2010 11:41

cartouche

Re: se divim že tady diskuze běží ...

To jistě. Taky to vysvětluje, proč policie ČR nemá čas hledat tu traverzu, co nám před lety šlohli naši diskriminovaní spoluobčané na spanilé jízdě po kraji (v kradeném autě). Přišla nám akorát obálka s výsledkem pátrání: PACHATEL NEZNÁMÝ.

0/0
22.10.2010 15:55

b arbudo

Oni ovšem nedostali trest za žhářství, ale za vraždu ...

0/0
22.10.2010 11:13

phdr_hroch

Re: Oni ovšem nedostali trest za žhářství, ale za vraždu ...

A koho ze vlastne zavradili ?

0/0
22.10.2010 13:26

b arbudo

Re: Oni ovšem nedostali trest za žhářství, ale za vraždu ...

... to ví jen soud ...

0/0
22.10.2010 14:10

Lumpíí po banánu 1

rasismus

když půjdu po ulici a potkám černocha, korejce (prokazatelně jiná rasy), tak mne ani nenapadne dát si ruku na kabelku a hlídat peněženku. Když potkám roma (stejná rasa), tak si ruku na kabelku dám. To není o jiné rase, to je o životních  zkušenostech.

Rasismus je dlouhodobé cílené a vědomé ubližování jiné rase (nejen napadení). Češi jsou z tohohle pohledu naprostými antirasisty, protože naopak zvýhodňují jiné etnikum.

Žhářství odsuzuji a každé násilí, zejména na dětech odsuzuji.

0/0
22.10.2010 9:45

Nannius

Re: rasismus

a stydis se a omluvis, pokud zjistis, ze ten, co jsi ho potkala, nebyl Rom, ale indicky student jdouci z celonocni klubove "akce" s kamarady? Nebo ze to byl Rom, ale opet student mistni VS (parba v klubu zustava jako vysvetleni nedokonaleho vzhledu)?

0/0
22.10.2010 11:33

Lumpíí po banánu 1

Re: rasismus

a stydí se a omluví se mi v Rakousku, kde na kasách bývá napsané Češi nekrást! ? I když já nekradu, tak od nich omluvu nepožaduji, protože respektuji, že mohou mít špatné zkušenosti s jinými čechy (je to jejich zkušenost). Tedy bylo to krátce po revoluci, dnes Rakouskem jen projíždím, tak aktuálně nevím.

0/0
22.10.2010 11:39

Nannius

Re: rasismus

a uvedena generalizace Rakusanu je snad v poradku? Jiste, take by se meli stydet a omlouvat, protoze takovy postoj je "Cechofobni", stejne jako tvuj postoj z puvodniho prispevku je Romofobni (asi lepsi misto rasismus je rikat xenofobie, prece jen jsou Romove stejna rasa jako "my")

0/0
22.10.2010 11:50

Arkanus

Re: rasismus

Z pohledu EU v pořádku je. Jestli sis nevšiml, tak EU protěžuje různé černochy, muslimy a cikány vůči vlastním lidem.

Ale východní evropa je pro ně totální odpad.

0/0
22.10.2010 12:04

Nannius

Re: rasismus

Co sem pletes EU?

0/0
22.10.2010 12:10

Lumpíí po banánu 1

Re: rasismus

trošku jednoduchá úvaha od někoho, kdo těží z moudrosti svých předků. V minulosti se lidé vyvinuli právě díky tomu, že se poučili z nebezpečí (na základě strachu, dle vás fobie, nicméně fobie je už chorobný strach). Ale fobie se dají léčit a myslím, že by se mnoho lidí vyléčilo z romofobie, kdyby se romové začali chovat příkladně zodpovědně, pracovali by, dodržovali noční klid, uklízeli své okolí, stavěli si domy, dbali o školní docházku svých dětí, zapojili se do charitních akcí.

0/0
22.10.2010 13:53

55108311ver3

Re: rasismus

Mezi těmi dvěma situacemi je zásadní rozdíl. Ona preventivně nekřičí "cikáne, nešahejte mi na kabelku".

0/0
23.10.2010 13:03

kremsa

Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Rasová motivace je u trestného činu výrazně přitěžující okolností, neboť lidstvo má zkušenost, že rasově motivované činy v minulosti často stály na začátku procesu ústícího v genocidu, plynové komory a milióny zavražděných. Toto nebezpečí ovšem hrozí pouze při rasově motivovaných činech příslušníka většiny vůči příslušníkovi menšiny. Pokud se téhož činu dopustí příslušník menšiny, je jeho čin výrazně méně společensky nebezpečný, protože k plynovým komorám a miliónům mrtvých vést nemůže. Rom tedy rasistou v tomto smyslu nikdy být nemůže. Anebo, chcete-li, každý Rom (Žid, americký černoch, ...) je automaticky vždy rasistou, ale jeho rasismus je obranný a proto není ani zdaleka tak společensky nebezpečný jako rasismus bílých rasistů, jenž je útočný. A protože společenská nebezpečnost je u soudu oprávněně důležitým aspektem při určování trestu, jsou rasově motivované trestné činy bílých proti Romům trestány výrazně přísněji než obdobné trestné činy Romů proti bílým. A je to tak správné!

0/0
22.10.2010 9:21

Lumpíí po banánu 1

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

to je ovšem návodné pro etnické menšiny, že mohou páchat násilí a automaticky dostanou nižší trest. Tím pádem se stalo, že skoroukopání dítěte etnické většiny je běžná normaRv

0/0
22.10.2010 9:26

Nannius

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

neni, ale je to chyba soudu, nikoli pachatelu toho odporneho zlocinu...

0/0
22.10.2010 11:51

kremsa

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Umíte vůbec číst? Já jsem neřekl, že by příslušník etnické menšiny měl dostat nižší trest! Uvedu příklad: Dejme tomu, že za vraždu bude "paušál" 10 let. Když zabije bílý bílého, Rom Roma nebo Rom bílého: 10 let. Když zabije bílý Roma bez rasového motivu, třeba ze msty nebo při hádce: 10 let. Když zabije bílý Roma z rasových důvodů, tj. pouze proto, že je to Rom: 15 let = 10 let + "bonus" 5 let za rasový motiv. Kdyby zabil Rom bílého z rasových důvodů, pak samozřejmě též 15 let, ale to je nereálná situace. Dovedete si vůbec představit, že by 4 Romové sedli do auta a jeli vypálit dům obývaný neznámými bílými jen proto, že jsou bílí? A i kdyby se snad nějaký Rom toužící vyvraždit všechny bílé vyskytl (což se asi ještě nestalo), tak mu to soud nedokáže. U bílých se rasový motiv dokazuje především dle příslušnosti k neonacistickým hnutím a aktivitě v nich. Jenže Romové nikdy žádné hnutí směřující k vyvraždění všech bílých neměli. Osobní nenávist a nadávky soud za rasovou motivaci neuznává.

0/0
25.10.2010 8:10

bbybonek

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

obranný rasismus?8-o

0/0
22.10.2010 9:28

Lumpíí po banánu 1

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

si to představuji asi takhle - obranně vásnapadnou,  ukopou, pořežou, protože jste příslušník etnické většiny = automaticky rasista

0/0
22.10.2010 9:35

Jouda-

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

COŽE?? No.. kvuli takovejm jako jsi ty jsme tam kde jsme!

0/0
22.10.2010 9:36

halagajda

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

To je snuska nesmyslu!!!Rv

Takze podle Vas kdybych byla v Africe ci Asii a  rasove nekoho napadla tak myslite ze jako clen rasove mensiny by me proste dali jen nizky trest? Opravdu si to nemyslim:-P

0/0
22.10.2010 9:41

Nannius

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

v te Africe by te pravdepodobne zlyncovali a povesili na nejblizsi kandelabr...

0/0
22.10.2010 11:55

StanleyP

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Dovoluji si oponovat. Denně cikáni brutálně fyzicky nebo verbálně napadají, okrádají či jiným způsobem ohrožují majoritní obyvatele. Stalo se to běžným folklórem aniž by se tomu patřičně věnovali policejní složky, kdežto u zcela ojedinělému napadení cikánů "bílymi" pachateli se věnuji všechny média. Jedna přepadena cikánska rodina proti stovkám přepadeným nebo okradeným. Ano souhlasím s Váma:

Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné - je potřeba spřísnit tresty pro cikány, aby byli účinnější a zamezilo se tak páchaní jejích tresné činnosti.

0/0
22.10.2010 9:45

kremsa

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Máte úplnou pravdu v tom, že útoků Romů vůči bílým je výrazně více než útoků bílých vůči Romům, a přesto se těmto ojedinělým útokům bílých vůči Romům věnují všechna média a soud napaří jejich pachatelům mnohem vyšší tresty, než by napařil stejně se provinivším Romům. Ale ptejte se, PROČ tomu tak je. Nabídl jsem odpověď, že je tomu tak proto, že útoky bílých proti Romům jsou součástí trendu, jenž v minulosti několikrát vedl ke genocidě, plynovým komorám a miliónům mrtvých, zatímco obdobné činy Romů vůči bílým jsou běžné kriminální činy jednotlivců, které nejsou součástí nějakého trendu, na jehož konci by mohly být milióny mrtvých. Ti čtyři, kdyby mohli, tak by asi po vzoru Hitlera všechny Romy povraždili. Zatímco Rom, i když napadne bílého, rozhodně netouží po tom povraždit všechny bílé. Proto také soud považuje útoky bílých proti Romům za společensky nebezpečnější a trestá je přísněji.

0/0
22.10.2010 10:41

StanleyP

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Co to melete za nesmysli, takže tím že dám nějakému cikánovi přes hubu (důvod pomineme), dávám tím základy pro plynové komory? Vy jste se dočista zbláznil? A nazvěte konečně věci pravým jménem. Sám uznáte, že útoků cikánů vůči necikánům je výrazně víc. Takže každý útok necikána proti cikánům nazveme obranný, neboť společnost se musí konečně začít bránit. A jako obranný útok proti cikánům bude polehčující okolnost - tudíž poloviční tresty.  Je to blbost, ale stejná blbost je když  na útok na cikána má být hleděné jako na společenský nebezpečnější. Vytvářite tím nerovnost což je vlastně rasizmus. Váš pohled je silně RASISTICKÝ.

0/0
22.10.2010 11:04

kremsa

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Pane kolego, výše jste byl slušný, zkuste se k tomu vrátit. - Důvod, proč dáte cikánovi přes hubu, pominout nelze. Pokud mu dáte přes hubu jenom proto, že je cikán, pak tím skutečně dáváte základ pro plynové komory. V Německu to také tak začínalo, ze začátku to všichni podceňovali a pak už se to nedalo zastavit. Proto také je rasová motivace trestného činu u soudu přitěžující okolností. To není nerovnost před zákonem, to je naopak naplnění zákona, jenž definuje rasovou motivaci jako přitěžující okolnost. Když Rom zaútočí na bílého nebo ho okrade, tak to není proto, že je bílý, ale proto, že ten Rom je násilník nebo zloděj. Žádná rasová motivace zde není a být nemůže, Romové jako celek ani jako jednotlivci nikdy netoužili po tom nás bílé vyvraždit (kdo by jim pak platil dávky?). Je to stejné, jako když bílý napadne bílého nebo Rom Roma (ti se ovšem navzájem málokdy napadají, neboť drží pospolu a podporují se navzájem proti bílým, ale protože se jich bojí a ne že by je chtěli zničit).

0/0
22.10.2010 11:30

StanleyP

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Tak znova. Vy, Kocáb a vám podobný děláte vše pro to aby tady skutečně rasové čistky začali. A to tím, že např. názorem, že rasistické tr. činy páchané cikány mají bát méně trestané jako necikány. Oni totiž cikáni (drtivá většina) už teď mají oprávněný pocit beztrestnosti. Neboť když už se najde konečně odvážný policajt který jim udělí pokutu, tak ji prostě nezaplatí, s tím, že na to nemá (večer potom hází stovky ze sociálních dávek do hracích automatů). Řápková věděla jak na ně, bohužel Kocáb a spol. se postavili na stranu neplatičů a pocit beztrestnosti v nich ještě umocnili. Dnes je běžné, že  někteří cikáni posílají děti krást do obchodů, protože se jim nemůže nic stát (co z nich vyroste?).  Nemám rád nácky ale musím přiznat, že je dobře, že když se nepřizpůsobivý nebojí policajtů, tak ať se bojí aspoň nácků. A dokud stát proti nepřizpůsobivým nezačne zasahovat pevnou rukou - nenávist vůči cikánům tady jenom poroste a extrémní strany budou mít větší sympatie slušných obyvatel.

0/0
22.10.2010 11:55

kremsa

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Neřekl jsem, že rasistický čin cikána by měl být méně trestaný než necikána. Řekl jsem, že u Roma není rasový motiv vůbec možný. Dle mého názoru rasově motivovaný čin je ten, jenž vychází z hnutí, které směřuje k genocidě, plynovým komorám a k miliónům mrtvých. V tom tkví společenská nebezpečnost rasové motivace a proto je rasová motivace přitěžující okolností. Žádné hnutí směřující k vyvraždění bílých nikdy neexistovalo a proto se Rom nikdy nemůže rasově motivovaného činu dopustit. Zmlátí Vás ne proto, že jste bílý a on chce bílé vyvraždit, ale jen proto, že má chuť někoho zmlátit. Nadávky typu "bílá svině" jsou folklór a ne rasová motivace.

Na rozdíl od Vás nemám pocit, že by náckové Romy nějak umravňovali. Tady ti čtyři pitomci udělali z pana Kudrika, 14x trestaného recidivisty, hrdinu, jemuž drží palce drtivá většina národa. Romům jako etniku ti hlupáci velice prospěli a nyní bude ještě těžší než předtím požadovat od Romů dodržování zákonů a pořádku.

Jinak s Vámi vcelku souhlasím.

0/0
22.10.2010 14:58

StanleyP

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Proč by cikán nemohl udělat rasisticky motivovaný čin? Rasizmus je nenávist k lidem určité rasy nebo etnické skupiny. A jestli cikán řekne, že rozbije tlamu prvnímu gádžovi kterého potká, tak je to rasizmus jak vyšitý. A napadne-li ho tak způsobí rasisticky motivovaný trestný čin. I když je to cikán.

0/0
22.10.2010 15:19

cartouche

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Člověče, nejste vy lékařsky diagnostikovaný magor? Nebo sám Kocáb? :-PUdělejte si pár vycházek do vyhlášeného cikánského slumu a jsem si jist, že poznáte, jak byste dopadl jako menšina v cikánském státě! Anebo jsou ty příspěvky jenom nějaká nejapná ironie?8-o

0/0
22.10.2010 16:06

zdendalbc

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

To je naprostá blbost, to je právě typický argument nácků, že špatné zkušenosti s jednotlivci určitého etnika odůvodňují a dokonce ospravedlňují rasismus a "obranným" rasismem by si to mohli nazvat i oni. Tohle je dobrý tak akorát jako nějaké pseudofilozofická úvaha, nicméně rasismus je rasismus a zákon je a musí být jen jeden.

0/0
22.10.2010 9:48

cartouche

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Pokud vím, ten barák byl těmi čtyřmi výrostky náhodně vybrán. Čili obyvatelé byli náhodným vzorkem cikánské populace: Otec 12x trestán, t.č. na útěku před vězeňským trestem, děd 14x trestán, matka alkoholička.

0/0
22.10.2010 16:08

Marconi01 second edition

Re: Volání po stejných trestech i pro provinilé Romy je mylné

Jsem už na světě pár desítek let, ale marně pátrám v paměti, jestli jsem někdy četl větší pitomost. Doufám, že si, až tě někde ukope banda cikánů , vzpomeneš na svůj výrok o obranném rasizmu, protože to je opravdu perle, kterou by nevymyslel ani Kocáb. Jen mi není jasné, jak to pasuje na případ Patrika z Krupky.

0/0
22.10.2010 10:04

Najdete na iDNES.cz