Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: Rasová vražda, nebo smůla slušných hochů?

Jediné, čím vlády za šedesát let Cikánům pomohly, je to, že jim úředně říkáme Romové. To je ale spíš výsměch než krok k řešení. Tresty padly, proces je za námi, problémy s rasisty a problémy s Romy budou trvat dál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr K_.

Rozumná pomoc vlády

Vlády by jim pomohly nejvíc, pokud by se přestalo měřit různým metrem.

Kdyby jim stát nezajišťoval pohodlný život na dávkách a zloději by se posílali na nucené práce (žádné fešácké kriminály jako teď), tak se buď přizpůsobí, nebo odejdou do jiné země se štědřejším sociálním systémem.

Evropa nezískala své bohatství z přistěhovalců a podporování multikulti nesmyslů.

Stačí se podívat jaké zákovy se proti hnědočechům přijímaly ve středověku či za první republiky.

0/0
24.10.2010 13:54

kafkova

Re: Rozumná pomoc vlády

pane občane - to co se teď ŘEŠÍ - NEŘEŠILY VLÁDY DÁÁÁÁÁÁÁÁÁleko předtím. Občan občanu vlkem a o cikámech ani nemluvïm. Nech ten co tu chce žit - dodržuje zákomy platné tu a teď(pro ty co tomu nerozumějí - neznalost zákona neomlouvá).

0/0
11.11.2010 16:16

2Mac7

Slušní hoši

Není jistě mnoho těch, kdo by je považoval za slušné hochy, výmysl autora. Nevím ani o tom kdy a kde bylo vysvětleno , proč se nesmí ( ano, na leckterých diskuzích se opravdu nesmí používat) používat české slovo cikán , proč je třeba jim říkat Romové - můžete někdo doplnit mé neznalosti a vysvětlit mi to ? Dále jsem se dočetla , že vlády za 60 let jim jinak nepomohly , vlády během 60 let se chovaly jinak k nim a jinak k ostatním, ostatním pomáhaly víc , dělaly pro ně víc ? Také autor píše, že kdo rasové teorie vyznává, tomu musí přijít nespravedlivé, že se akci proti Romům (neboli Cikánům) říká vražda, a chlapcům, kteří zasáhli, že se říká vrazi....já bych zase řekla, že kdo rasové teorie vyznává , ten očekává od vlád různou pomoc pro lidi podle barvy pleti, tedy podle rasy. A je mi fuk , jestli mě autor označí za člověka, který vyznává rasové teorie ( co to vlastně podle autora přesně znamená? ) , ale soud  podle mě nebyl nezávislý.

0/0
23.10.2010 20:50

kafkova

Re: Slušní hoši

To je to multikulti - vražda to nebyla, ale trest jako za ni - jen proto, že se jednalo o hnědočocho skvotery. Je to k zblití - doufám, že odvolací soud bude ...

0/0
25.10.2010 17:51

Arny

pokus o vraždu

Je zajímavé sledovat jak státní zástupci občas kvalifikují trestný čin jako pokus o vraždu, jindy jako ublížení na zdraví. Toto ji přitom zásadní věc ve věci udělení trestu.

To dělení je opravdu zvláštní. Když někomu zapálím barák, protože ho chci vystrašit, tak vědomě nepáchám vraždu. Nicméně i malé dítě by mělo vědět, že člověk nedokáže přežít v ohni a tak vlastně svým činem páchám vraždu. Zapálit barák je docela snadné a člověk při tom nemusí moc myslet. Na druhou stranu - nyní jde k soudu případ toho hocha co ho Romové s rasovým podtextem velmi fyzicky týrali. Ten hoch přežil jen díky tomu, že se y posledních sil doplazil pro pomoc. Tento trestný čin jde nyní k soudu jen jako ublížení na zdraví (tam dokonce ještě bylo sexuální zneužití), nikoli však jako pokus o vraždu. Ale stejně jako s ohněm i malé dítě ví, že člověk umře, když na něm delší dobu provádím fyzické poškozování. Navíc ta činnost trvala dlouho a tak pachatelé měli spoustu času si uvědomit důsledky svých činů.

0/0
23.10.2010 11:24

kostej_

Re: pokus o vraždu

Bohužel k tomuto žádný vysvětlovací článek nevyjde. Proč asi?

0/0
23.10.2010 20:14

kafkova

Re: pokus o vraždu

protože "toi "není  proromsky korektní

0/0
25.10.2010 17:53

Blucher

Vražda je vraždou vždy!!!

Vražda je vraždou vždy. Jen mne udivuje rozdílnost trestů. Jeden, dostane za vraždu stopařky 12let, za vraždu Neffové 13 let, za upálení manželky ve srubu 14 let. Když někdo hodí v centru Prahy ruční granát aby zlikvidoval konkurenci a zraní 17 lidí dostane 5 let???? Nelíbí se mi nepoměr trestů v jednotlivých kauzách. Je jedno, jestli hodí zápalnou láhev proti dítěti, nebo když někdo ubije

bezbranného seniora kladivem, či upálí manželku...... Justice by

měla být nezávislá, a rozhodovat bez vlivu medií, či veřejného mínění.

Buď ve Vítkovské kauze dostali víc, nebo v ostatních případech málo... Pak se za chvíli dočkáme toho, že pokud opilý řidič způsobí nehodu a zabije nějakou populární osobnost dostane 5let, pokud zabije bezejmeného důchodce, dostane podmínku. Záleží, jak se toho chytí média a veřejnost!!

0/0
22.10.2010 15:14

Eureka!!!

Re: Vražda je vraždou vždy!!!

k tomu vrazda jako takova nebyla naplnena, mohlo by se to pocitat jako pokus o vrazdu, nebo jen zharstvi. Proste v tomto pripade vrazda chybi, a trest je "ale mohla byt" Rv

0/0
22.10.2010 23:40

trodas1

Já tomu nějak nerozumím.

Není mi zcela jasné co chce autor, jehož si jinak velmi vážím, říci. Dále nechci vyvolat dojem, že snad se spáchaným činem sympatizuju, ale...! Znamená to snad, že rasově motivovaný pokus (!) o vraždu je v tomto státě závažnějším činem než dokonaná vražda bez rasové motivace? Bude rovněž jako "rasová" považována vražda spáchaná Cik... pardon Romem na Čechovi? Dost bych se divil! Kolik trestů v této výši bylo uděleno za posledních 20 let v případech dokonaných vražd? Zcela jednoznačně se jedná o "exemplární případ" s účelem odstrašení jiných. Zvláštní, v civilizovaných státech je souzena skutková podstata. U nás zjevně nikoliv. Víte co tímto přístupem dokážete? Pár rádoby extrémistů skutečně zastrašíte. Nikoliv však ty skutečné! Ty jen poučíte, že tudy cesta nevede a řeknou si následující. Méně emocí a demonstrací, ale o to více racionality, ilegality a konspirace. Začnou se stávat skutečnými a nikoliv jen předstíranými teroristy. Řešení je někde úplně jinde!

0/0
22.10.2010 13:11

kafkova

Re: Já tomu nějak nerozumím.

správně - ať se cikáni připraví, že za žhářský útok na bílou rodinu dostanou doživotí

0/0
25.10.2010 17:59

Normann

Podle toho co tu tenhle pán píše,

když třeba někoho střelím do hlavy a ukradnu mu stovku, nejsem taková zrůda jako tyhle 4, protože k tý vraždě (pokusu) mám řádnej motiv... To jsou naše zákony? 8-o

0/0
22.10.2010 12:32

zdendalbc

Re: Podle toho co tu tenhle pán píše,

Bude záleet na tom, jestli jsi ho zabil kvůli tý stovce, nebo třeba ze žárlivosti a stovku jsi vzal jenom navíc, že mrtvýmu je k ničemu. Když kvůli stovce, můžeš dostat stejně. A vůbec, študuj si a blbě se neptej. Za dobu vyplození tohoto příspěvku jsi mohl mít jasno. http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni_zakon/cast2h7.aspx

0/0
22.10.2010 12:41

retkini

Re: Podle toho co tu tenhle pán píše,

;-D chytrolín, co nemá nic jinýho na práci:-P

0/0
22.10.2010 18:37

petr88

Mohl by mi někdo říci,

jaká práva mají v jiných státech Evropy a USA lidé, kteří nepracují, chovají se arogantně ke státní moci, co dostanou zničí atd? Zda také dostávají nové bydlení, když zničí původní? Zda si také dovolí řvát na úředníci, když není podle jejich? Zda si také dovolí poslat policistu do pr..le, jako v Janově? Zda také obviňují kdekoho, kdo je okřikne z rasistického útoku? Mám pokračovat?

0/0
22.10.2010 12:08

kafkova

Re: Mohl by mi někdo říci,

pokračuj a bude to rasově motivováno - ale jinak se s nimi jednat nedá. Možná více křičet? v tramvaji, v metru, na poště, na úřadu práce...a pořídit si velkého zlého psa!

0/0
25.10.2010 18:04

Martin HSJ

Moc to nesleduji, ale bylo dokázáno respektive

přiznali se k tomu, že věděli o tom, že se v domě v čase vhození zápalných lahví nacházeli lidé ?

0/0
22.10.2010 12:00

spaceboy

Re: Moc to nesleduji, ale bylo dokázáno respektive

Ano, věděli to.

Viz odůvodnění rozsudku (k přečtení někde na idnes, nejspíš v "souvisejících článcích").

0/0
22.10.2010 16:58

Arkanus

Nacismus vznikl v Německu z podobných důvodů jako u nás

Pro ty co neustále melou o Nacismu by měli vědět, že ani Nacismus nevzniknul ze zlých duší lidí, ale opět z pocitu křivdy, zkorumpovaných sociálních demokratů apod...

Totéž se děje dneska.

0/0
22.10.2010 11:24

martin0669

Re: Nacismus vznikl v Německu z podobných důvodů jako u nás

a z čeho vznikl? nějaký šmejd chtěl moc a tak začal bouřit a hledat viníka a našel ... židy, slovany, postižené a pod. ... a oslovil dav, který měl čas a chuť si do něčeho/někoho kopnout ... vždycky potřebuješ nějakého šmejda, který to hnutí založí, podpoří a živí ... dav musíš vybudit jinak nic nedělá - bez vůdců se neradikalizuje ... vůdce (diktátor) má tu myšlenku a tu prosazuje

správně píšeš ... "z pocitu" ... to znamená, že to nemusí a nebývá pravda ... nebo snad židi opravdu utiskovali němce ... ne, byla to jen záminka - kolektivní vina

0/0
22.10.2010 11:36

Arkanus

Re: Nacismus vznikl v Německu z podobných důvodů jako u nás

Šmejdi budou vždycky. Ale kdyby nebyla zkorumpovaná vláda, která srala na lidi, kteří byli chudí a židi bohatí bankéři (nemějme o nich iluze, taky jsou to pěkní vychcáni .- viz. železný), tak by žádný šmejd nepobláznil tolik lidí.

Proč u nás Dělnická strana neměla šanci? Protože se zatím máme celkem dobře.

0/0
22.10.2010 11:51

Jesuslives

Dvojí metr...

Nabídnu jiný pohled dvojího metru: A) Na romech nám vadí, že zneužívají sociální dávky a parazitují na státu B) Tři ze žhářů byli nezaměstnaní. Většina příznivců hnědých barev jsou lidé ze slabšího sociálního prostředí a s podprůměrným vzděláním. Tedy jejich rétorikou - také toho státu příliš nedávají. Dobře zaopatření lidé platí velké daně a ve svém volném čase si užívají vydělaných peněz, ti méně štastní/šikovní/schopní (dle vašeho světonázoru) zase musí tvrdě pracovat, aby uživili sebe a rodinu a na podobné věci nemají čas.

A) romové jsou agresivní,zkopali bílého kluka atd... B) hnědí nikoliv kůží, ale názorem, rozhodně nejsou mírumilovní kavárenští filosofové. V mém okolí bylo více lidí napadnuto plešatými než opálenými.

Závěr: Plešatej agresivní nezaměstnanej primitiv je pro mě stejnej parazit společnosti jako ti, vůči kterým bojují pod záminkou lepšího světa..

0/0
22.10.2010 11:18

Arkanus

Re: Dvojí metr...

To nic nemění na tom, že romové mají takových primitivů tak 80%, my cca 5.

0/0
22.10.2010 11:21

Nemesiss

Re: Dvojí metr...

...je tu pár "ale"...i když byli nezaměstnaní, tak to neznamená, že dostávali nějaké dávky - na rozdíl od dříče Kudríka - bydleli totiž u rodičů, kteří jsou zaměstnaní a v tom případě na dávky prostě nedostaneš...vím, co říkám, protože dcera hledala práci 8 měsíců a od státu - na rozdíl od naší milované minority - nedostala ani korunu...Rv...i kdyby byli "příznivci hnědých barev"  ze slabšího sociálního prostředí - nevím, kde jsi ty údaje získal -  a s podprůměrným vzděláním, tak pořád budou tak 10x vzdělanější, než ti, které tu tak zapáleně hájíš...!!...nevím, kde žiješ, ale v mém okolí je daleko více napadení, které mají na triku "opálení"...a pokud vím, tak plešatí ani neubodali osmdesátiletou stařenku, netýrali dvanáctiletého hocha a ani sexuálně nezneužívali děti...!!!...

0/0
22.10.2010 11:54

Jesuslives

Re: Dvojí metr...

není pravda, že tady zapáleně hájím cikány. Jenom říkám, že "plešatí" jsou také pěkní šmejni a nevidím jediný důvod, proč by mi mělo být líto, že čtyři blbci si zkazili život.

0/0
22.10.2010 12:04

Jesuslives

Re: Dvojí metr...

btw: "zapáleně hájit" je trochu morbidní slovní hříčka vzhledem k vítkovské události :-))

0/0
22.10.2010 12:11

kafkova

Re: Dvojí metr...

není nad čeké slovíčkaření - a proto pořád píši - zapálit neobydlený dům a klasifikovat to jako vraždu je prostě "český" nesmysl

0/0
25.10.2010 18:11

Arkanus

Steigerwald je zbabělec

Pane Steigerwalde, Ideových zločinců potkávám na ulici v centru Brna velmi mnoho. Jsou nebezpeční a jdou jen po bílých.

Těm pozornost nevěnujete. Jste zbabělec, který umí papouškovat pouze mainstreemové názory.

0/0
22.10.2010 11:13

Nemesiss

Re: Steigerwald je zbabělec

...přesně tak...po Cejlu je nebezpečné jezdit i v šalině, o Bratislavské a Francouské je zbytečné mluvit...RvRv

0/0
22.10.2010 11:56

Jesuslives

Dvojí metr...

Pořád se všichni ohánějí dvojím metrem a podobně. Tenhle trest je spravedlivý, můžeme diskutovat o tom, že některé spravedlivé tresty nejsou, mohou být ještě tvrdší, než aby tihle čtyři pitomci měli dostat méně. Kdyby někdo rozsekal babičku sekerou a dostal dvacet dva let, tak nikdo ani necekne. Mimochodem, ten ukrajinskej mafián, co zastřelil řidiče sazky, dostal taky 22 let (zločin v organizované skupině) a pokud bych si mohl vybrat, tak bych raději sešel ze světa kulkou než molotovem.

0/0
22.10.2010 11:12

kafkova

Re: Dvojí metr...

ne - trest je příliš vysoký - o provinění druhé strany se vůbec nemluví -pokud by tito skvoteři dodržovali zákony - nic by se jim nestalo. Jediný závěr soudu měl být - vandalismus a poškozování cizí věci.

0/0
25.10.2010 18:17

vágus z ODS

Jejich problém, dobře jim tak

Normální člověk nevezme zápalnou láhev do ruky.Sami si zvolili svůj osud.

0/0
22.10.2010 9:56

hahaha

Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

Ano tito kluci s největší pravděpodobností tento skutek spáchli.

Je to jejich vina? No o tom nejsem až tak přesvědčen.Kde přišli k této ideologii,na schůzích NSDAP no to asi těžko,nebo je k ní přivedla situace v této zemi? A tady už bych si dokázal odpovědět ano.Proč má parazit tady tak výhodné postavení? Proč neni a nebude na důchody,přičemž se ročně cpou miliardy do jistého parazitujícího etnika? Dovolím si psát v množném čísle,neb nás učili zaokrouhlovat.Proč nejsou stejné tresty pro jedny i pro druhé?

Čí je tohle vina?

0/0
22.10.2010 9:23

hahaha

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

Dovolím si sám sobě odpovědět: Vina je na straně politiků a multikulti aktivistů,těch politiků a aktivistů kteří výši tohoto trestu dotlačili tam kde je a teď řičí blahem,jak jim to vyšlo.Ale,kteří mají ten největší podíl na tom co se stalo! Jediné co se vám podařilo dokázat je,že cpete peníze nás daňových poplatníku do bezedné kapsy parazita,ty peníze jsou vyhozené do vzduchu,ale hlavní je že se nám podařilo ucpat pusy řvoucím multikulti aktivistům a ukážeme světu,jací že to jsme pašáci a bojovníci proti rasismu,na nějakých výsledcích (co se za ty peníze udělalo) přece nikdy ani nezáleželo! 

Vy páni a dámy,politici a multikulti aktivisté,máte na rukách krev toho děvčátka,Patrika a dalších našich spoluobčanů,vy jste rozpoutali atmosféru,která v této zemi panuje,vám patří trest.A v tomhle případě si dovolím říct,i doživotí je málo!

0/0
22.10.2010 9:23

valissen

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

R^R^R^

0/0
22.10.2010 9:52

Gmur

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

PANE hahahah

o to pisete? To vypada, jako ze spis verite obzalobe nez obhajibe. A sam chcete obhajiovat. TOI hosi preci chteli zapalit jen prazdnej barak, ne?

Co s tim maji spolecneho politici? Rv

0/0
22.10.2010 10:03

hahaha

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

Já je rozhodně neobhajuji,ale jak je vidět,na vás je to moc složité.

0/0
22.10.2010 10:29

kafkova

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

Jednou ten pohár přeteče!

0/0
25.10.2010 18:21

Gmur

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

A co tricko toho vypatlance? RAGNARÖK? Nic ? SONG "Muži v kápích:

KKK - poslední ochrana našich měst, klan rytířů bílé rasy

KKK - půda krev a čest, pro veškeré negry plán zkázy///Bílí muži v bílých kápích///projížděli krajinou///pro hrdý lid bílý stali se tam ochranou///Bílí muži v bílých kápích projížděli krajinou////a hořící pochodně plápolaly temnotou///Všude kříže hořely, negři žili ve strachu///////neb v noci zavládl vždy klan bílých rytířů.

TO je prosim citace songu pisne skupin y, ktera se takhle jmenuje.

0/0
22.10.2010 9:50

2Mac7

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

Kdyby na tričku měli srp a kladivo, bylo by to polehčující okolností ? Ať si každý nosí tričko jaké chce !

0/0
23.10.2010 20:56

martin0669

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

vina je jejich !!... žiju v tomhle státě a NIKDY by mne nenapadlo hodit kámen na cizí dům nebo člověka natož zápalnou lahev!!

každého štve když vidí jak se nějaké skupině (menšině) nadržuje, promíjí a obhajuje proč nemůže to nebo ono a že ji musíme pomáhat ... ano za to můžou politici, ale ty si volíme ... takže za to můžeme my

0/0
22.10.2010 11:41

hahaha

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

já v tomhle státě taky žiji a nikdy by mě nenapadlo týrat,znásilňovat,mrzačit,či vraždit pro pár stovek,nebo kvůli tomu,že má někdo bílou barvu pleti.Ani by mě nenapadlo žít celý život ze sociálních dávek.

Mimochodem už jsem zaměstnával pár cikánů,takže moc dobře vím o čem je řeč,a můžu říct že mě to přišlo pěkně draho,ale člověk se celý život učí a na konec stejně i ti největší ochránci,tedy až na pár zatvrzelých výjimek,přijdou k poznání.

Ale v jednom máte pravdu,politiky kteří tohle umožňují si volíme sami,proto by jsme měli konečně říct A DOST!

0/0
22.10.2010 13:32

kafkova

Re: Kdo je bez viny,ať hodí kamenem...

I am sorry , sire- oranžový nevolím a volit nebudu. Ani kdyby mi dávali stovku za hlas!

0/0
25.10.2010 18:26

reinhart

-

je mi zle kdyz vidim co se tady deje a co si ta černa sebranka dovoluje nejsem pro hazeni flasek do baraku to ne ale pokud to nebude stat nejak resit tak pocitam ze podobnych utoku bude pribyvat.

0/0
22.10.2010 8:57

Dabi

Re: -

dle textu, který jsi tu vyplodil patříš mezi ty rasistický nácky, a jak na tebe působí ta bílá sebranka, která vytunelovala stovky miliard z bank, a to zcela beztrestně 

0/0
22.10.2010 9:18

kafkova

Re: -

Pozor Dabi nenaraž. Ještě pořád jsme ve většině.

0/0
25.10.2010 18:30

vipeeer3

Hrdina Kocáb

http://www.chcemestejnymetr.cz/index.php/component/content/article/4-zmocnnec-pro-lidska-prava-michael-kocab-odmitl-pevzit-petici-2600-lidi-za-patrika

0/0
22.10.2010 8:54

Doubas1

kdo by se koho bal...

Zajimavy clanek. Vetsina lidi ten xindl nemuze vystat, ale vlada jde proti, sazby za cisar pan je vul (cikani jdou do nebe) jsou kolem peti let... Tady jakakoli zminka proti cikanum, CEZu a jinym nehodicim se vecem, je mazana bez milosti, nejlepe i s uzivatelem. Ja myslim, ze se mame ceho bat a padesata leta zminil zcela presne...

0/0
22.10.2010 8:48

mar3k

!!!

Samozřejmě, všechno špatně. Proč se neustále mluví o rasistech? Rasismus je přeci rasová nesnášenlivost, ne? Tzn. pokud bych byl rasista, tak nesnáším cikány z městských ghet, vietnamce ve večerkách a černochy na univerzitách. Ale já s těmi druhými a třetími nemám problém. Jak je to možné? Jednoduše: Přizpůsobili se! Nesnášenlivost vůči cikánům už v našich luzích a hájích dávno není rasismus. Je to zkrátka vykořisťování domorodců. Když se totiž domorodci ozvou, že je na nich páchán rasismus, žádné občanské sdružení se jich nezastane. Původní Češi nemají hromady neziskových organizací hájících jejich zájmy.

0/0
22.10.2010 8:28

mar3k

Re: !!!

Oni totiž mají jiné věci na práci. Kdežto "romové" buď nepracují a nechávají se krmit pracujícími, nebo sedí v občanských iniciativách a vyčkávají, co zase bílí kde vykecají, aby se do nich mohli opřít. Někomu dojde trpělivost s neplatiči? - Rasismus! Někdo někoho nařkne z krádeže? - Rasismus! Někdo si dovolí oslovit ve volbách víc bílé než cikány? - Rasismus! A tak by se dalo pokračovat dlouho.

Byla by naše země bez cikánů krásnější? Určitě nebyla, jen by mnozí měli klid.

P.S.: Založme občanská sdružení hájící zájmy bílých! Jsem si jistý, že nás nařknou z rasismu. [>-]

0/0
22.10.2010 8:28

Najdete na iDNES.cz