Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na radnicích nemají být rychlokvašky, míní Klaus. Havel by uzdravil Prahu

Skončil první den voleb do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu. Na radnicích by chtělo sedět 226 tisíc kandidátů, mandátů je 60 tisíc. Svůj hlas odevzdal už i prezident Václav Klaus. Vyzval občany, aby šli volit. Jeho předchůdce Havel doufá, že volby uzdraví nemocnou Prahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karel62

Jediný rychlokvašek který se neosvědčil je sám soudruh Klaus

Vzpomeňme několik "úspěchů" soudruha Klause. Zachování centrálního přerozdělování daní z doby socialismu,přinejmenším tolerance nezákonností při privatizaci a v neposlední řadě sepsání Opoziční smlouvy kdy byly dosazeny politické kádry do vysokých ekonomických pozic státních podniků a tím byla zahájena éra superkorupce.

0/0
16.10.2010 12:48

jamesdixon

Re: Jediný rychlokvašek který se neosvědčil je sám soudruh Klaus

Soudruh je někdo, kdo s námi sdílí společné cíle a ideály. Klaus je váš soudruh? Nebo snad chcete naznačit, že Klaus je komunista, tam si říkají "soudruhu?

0/0
16.10.2010 13:48

fra

xx

To fackování bylo z kuchyně zřetelně slyšet až do restaurace. Mezi tím hlava státu pomalu a vrávorajíc vstávala z podlahy a usedla na židli, kterou mu přistrčil pan kancléř. Doprovod a ochranka pana prezidenta se opravdu skvěle bavila. Jen pan kancléř, jako správný šlechtic se nesmál a s kamennou tváří pomáhal malému opilci ven z rybárny. Za celou tou bandou vyběhla nasupěná stíhačka, která svého Vašíka zase neuhlídala. "Tak tohle sis měl, Stuarte" vyfotit. Jak se náš ožrala povaluje po zemi jako čuně. Jó, to minule jsi ho, Stuarte, mohl vidět u něj v bytě . Nejenom nádherně opilého, ale ke všemu ještě pěkně pozvraceného!"

0/0
16.10.2010 12:44

pták2

Re: xx

ono nejen Havel byl známý opilec, v těsném závěsu za ním kraloval Státní pivo, jehož syn je lídr za oranžády. Za jeho doby ovládání Ministerstva zahraničních věcí nebyl v Praze diplomat, kterého by nepoblil.

0/0
16.10.2010 13:35

benito.juarez

Ovšem blbé je,

že už dnes nemáme prognostický ústav, kde by se pod dohledem strany, mohli noví politici řádně připravit. ;-)

0/0
16.10.2010 11:31

Doom

Havek zradil

Havek zradil svůj národ a od jisté době sám sobě i ostatním neustále něco nalhává. Jeho "podivná politika" s stává čím dál tím větším blábolem...

0/0
16.10.2010 11:05

Jsem z Letné. Nade mě není!

Re: Havek zradil

Co Havel konkrétně nalhával? 8-o

0/0
16.10.2010 11:21

fra

Re: Havek zradil

Opilec Václav Havel – svědek vypraví o bývalém prezidentovi

Autor: Jiří Wolf | Publikováno: 19.1.2010 | Rubrika: Politika

Když byl Václav Havel ze zdravotních důvodů propuštěn z Borů (míním, že to bylo v roce 1983, tedy v roce, kdy jsem byl znovu zatčen a poslán do kriminálu), pracoval jsem u Dopravního podniku Metro a to na stanici Kačerov. Měl jsem krásnou a slušivou uniformu dozorčího v barvě hnědé a abych řekl pravdu, měl jsem s ní u ženských úspěchy. Takhle jednou po práci, míním, že to bylo na jaře, jsem s velkou námahou nakoupil nedostatkové ovoce a šel za Václavem Havlem na internu do nemocnice Pod Petřínem. Prý už mu je po tom zápalu plic lépe a může přijímat návštěvy rodinných příslušníků a přátel. To jsem se dozvěděl od Aničky Šabatové.

0/0
16.10.2010 12:35

fra

Re: Havek zradil

Maroda jsem našel na nemocniční chodbě, kterak tam seděl obklopen chumlem přátel a rodinou na bílé lavici, celý chudák zbědovaný a hubený. Tak jsme tiše kecali o všem možném, anžto v nemocničním županu obejdovali na chodbě dva „důkladně zamaskovaní“ tajní. Já marodovi předal ovoce, však Václavovi to radost neudělalo. Olga mne poprosila, abych skočil do pokoje Vaška a vyčistil jeho stolek a lůžko od alkoholu. Podala mi velkou igelitovou tašku a řekla: "Jiří, hlavně se tam dostaň nenápadně, ať nemá Vašek žádné podezření." S tím, že si musím odskočit na záchod jsem úspěšně dorazil do jeho pokoje a začal důkladně očisťovat jeho nemocniční lůžko od pekelného zlořádu.

0/0
16.10.2010 12:36

fra

Re: Havek zradil

Jen pod matrací bylo na dvacet lahviček tvrdého alkoholu, pod polštářem jich bylo napěchováno pět a noční stolek byl nacpán chlastem, že mi ta igelitka od Olgy nestačila. Nakonec jsem ty l "vitamínové" dárečky od jeho přátel musel cpát do služebního kabátu. Už jsem se chtěl vydat z pokoje nazpět na chodbu ku přátelům, když tu znenadání stál u mne Václav, který asi vytušil, co jsem s jeho ženou upekl za lumpárnu! Řekl jsem mu: "Vašku, Václave, to Tvoje dušinka Olga nařídila, já za nic nemohu, s ní si to vyřiď. Uznej, ten chlast Tě zničí, a potom, vždyť jsi vážně nemocen a potřebuješ se především uzdravit. Havel na mne vrhl prosebné oči: "Jirko, nech mi tu alespoň jednu malou lahvinku, prosím, chceš, abych Tě poprosil na kolenou, nech mi tu jen jednu jedinou". Těm jeho smutným kukadlům alkoholika se prostě nadalo odolat a jednu láhev rumíčku jsem mu strčil pod polštář.

0/0
16.10.2010 12:37

fra

Re: Havek zradil

Proč to píši. Nedokáži si představit, kolik tvrdé měny, našich peněz atd.. se vydalo na mejdany, kdy chlast v bytech lepších disidentů tekl doslova proudem, kdy se platilo za narvané hospody, kdy si šlechta Charty užívala peněz a vyloženě rozkrádala a rozhazovala peníze o které venku žádala pro naše rodiny, balíčky do kriminálů atd. Své o tom ví i Petr Cibulka a další vězni svědomí, kteří se dostávali do vězení. Nebylo nás po těch kriminálech mnoho, ale peněz na nás se posílalo z celého západního demokratického světa a to hodně. Jednalo se o velké finanční částky, o které se disent dělil dokonce s režimem pěkně na půl! Do dnešního dne nedokázal Havel odpovědět prof. Janouchovi na otázku: Kam, že se poděly všechny peníze, které ze zahraničí posílal do tehdejšího Československa? To by především zajímalo bývalé politické vězně. A nešlo jen o peníze od profesora Janoucha, ale i od křesťanských organizacích atd.

0/0
16.10.2010 12:38

fra

Re: Havek zradil

Chcípali jsme ve vazbách, co hladu jsme tam zažili, do pracovních táborů jsme šli zesláblí s podváhou a nemohli řádně plnit tvrdé výkonové normy, rozesílali jsme na všechny strany žádosti o nějaké peníze na nákup jídla, rozesílali jsme balíčenky s prosbou o zaslání dvukilového potravinového balíčku s nějakým jídlem, že máme hlad. Jídla ve vězení bylo málo a věru špatné. Polovina zubů se mi v puse rozsypala, hlady jsem šílel. A kdo si vzpomněl? Dostal jsem za dva roky vazby jen jeden balíček od Aničky Šabatové! Havel mi mohl poslat do vazby v Ruzyň na mé konto peníze - i další z té šlechty! Mohli zfalšovat odesílatele a peníze bych na vazbě dostal, ale nikdo mi nic neposlal. Ani ubohou jednu korunu!

0/0
16.10.2010 12:39

fra

Re: Havek zradil

V bytech šlechty Charty se jídlo nakupovalo výhradně v Tuzexu! Každý svátek v těchto rodinách, narozeniny a jiné slavnosti, to vše se odbývalo v neuvěřitelných žranicích a chlastu! Přístup k penězům z venku měl ale jen někdo. To si tahle parta hyen dobře hlídala a nikoho dalšího mezi sebe nebrala. Havel a jeho parta, tyto hyeny dál prosila Západ, že peněz je málo, a o další a další peníze na advokáty žádala - povětšinou jsme měli ex offo - na balíčky atd. pro nás politické vězně. Jako prasata žila tahle parta, šlechta Charty 77 z našeho hladu, utrpení a sociální bídy! To se nikdy neodpouští! Patolízalové dostávali peníze ze západu na chlast a děvky! Jednalo se převážně o peníze, které měli končit v rodinách politických vězňů, aby nedocházelo k rozpadům manželství z finančních důvodů.

0/0
16.10.2010 12:39

fra

Re: Havek zradil

Celá tahle banda, spojená tak morální kolektivní vinou, dostala pak od Havla koryta. Skuteční bojovníci proti totalitě nedostali po roce 1989 nic! Byla tu vážná obava, že by tito militantní antikomunisté požadovali legálního zrušení KSČ a to podle dokumentu OSN z roku 1948, že by požadovali potrestání zločinců, odebrání jejich nakradených majetků, zákaz práce komunistů v justici, policii, atd. A pan V. Havel se přece na své tajné návštěvě v Moskvě - ještě před 17. listopadem 1989 - dohodl s tamní mocí, že k něčemu takovému nedojde.

0/0
16.10.2010 12:40

fra

Re: Havek zradil

. Proto si Moskva zvolila opilce Havla za nového prezidenta, člověka, který je ochoten ke "kompromisům", tedy zrady na vlastním národu, slabocha a megalomana, schopného podvádět, lhát a zapírat. K této morální deformaci inklinují především opilci! Pamatuji si, jak za totality objížděli kriminály záhadní mužíci v drahých oblecích s ruským přízvukem a prováděli s námi pohovory na téma: "Kdyby v této zemi došlo ke změně režimu.." Jen sondovali, jak jsme na tom s morálkou, jestli jsme ochotni zradit své ideály.

L.P. 199O. Psal mi z USA spoluautor připravované knížky k vydání "Dobrý voják Wolf" Stuart Rawlings, že by nutně potřeboval fotku pana prezidenta a moji maličkosti do knížečky, která má již vyjíti a že kvůli tomu musí urychleně letecky do Prahy. Já z toho nadšený zrovna moc nebyl, arciž knížečka měla být o mně a ne o V. H., ale Stuart mne ku focení nakonec v Praze přemluvil.

0/0
16.10.2010 12:41

fra

Re: Havek zradil

sondovali, jak jsme na tom s morálkou, jestli jsme ochotni zradit své ideály.

L.P. 199O. Psal mi z USA spoluautor připravované knížky k vydání "Dobrý voják Wolf" Stuart Rawlings, že by nutně potřeboval fotku pana prezidenta a moji maličkosti do knížečky, která má již vyjíti a že kvůli tomu musí urychleně letecky do Prahy. Já z toho nadšený zrovna moc nebyl, arciž knížečka měla být o mně a ne o V. H., ale Stuart mne ku focení nakonec v Praze přemluvil.

Setkání s bývalým panem prezidentem se uskutečnilo ve velmi krátké době v Rybárně. Jak ješita zjistil, že se bude fotit do USA, schůzku značně urychlil. Rybárna je, čtenáři, malá restaurace přímo pod okny domu Václava Havla hned u břehu královského vodotoče Vltavského. V restauraci, která byla vyhrazena jen pro pana prezidenta , tam již seděl pan kancléř, osobní miláček Sašenka, který se po bývalé člence KSČ paní R. Klímové stal velvyslancem v USA. Dále u stolu bylo několik přátel pana Havla a pár goril (StB) z jeho doprovodu.

0/0
16.10.2010 12:42

fra

Re: Havek zradil

Václav se u stolu líbezně usmíval a decentně lžičkou ujídal ze zmrzlinového poháru. Bylo na něm vidět, že mu chutná. Mr. Stuart udělal rychle pár snímků a objednal si kávu. Já peníze neměl a proto jsem vedle Havla seděl na suchu. Přítomná Olga, tedy jeho manželka, byla nadmíru spokojená, že manžílek není zase ožratý jako dělo a tudíž mají v rodině velký svátek. Aby ne, když si svého opilce dobře hlídala, aby se jako ničeho, co zavánělo alkoholem nenapil. Václav si objednal už třetí zmrzku a opět na něm bylo vidět, že mu pohár s jahůdkou chutná. "No vidíš, Václave, že to jde i bez toho chlastu", chválila svého abstinujícího manžílka Oluška.

0/0
16.10.2010 12:42

fra

Re: Havek zradil

Václav se mne ptal, co dělám a jak se vůbec mám. "Díky tvému nařízení, Vašku, že Wolf nesmí dostat žádnou práci v KC OF, ani jinou funkci, se mám fakt blbě. Ale to asi víš, ne? Bydlím dál v přístřešku za Jedličkárnou, v jedné malinké hygienicky závadné místnosti, a dál hážu lopatou uhlí do kotle." Tak jsem mu řekl popravdě, jak si náramně žiji. "Chceš snad, Vašku, popřít, že jsi nevydal ten příkaz o mé osobě a o dalších, jako je Petr Cibulka, Ruda Battěk... abys jen ty vynikl, likvidovals kolem sebe, megalomane, nejlepší lidi a ještě máš tu drzost se mne ptát, jak já se mám?“ Byl jsem pěkně naštván. „Jdu pryč! Nebýt tady Stuarta, tak jsem k tomu focení nesvolil! Doprdele, co tu vůbec dělám! Jdu domů!"

0/0
16.10.2010 12:43

fra

Re: Havek zradil

Václav se mezi tím zvedl ze židle, začal se omlouvat a něco breptal, že musí někam nutně jít, potom udělal krok kupředu, však náhle přepadl přes židli, která stála před ním. Válel se tam pan prezident na zemi jako pytel ovsa! Paní Olga vyskočila ze židle a hnala se k ležícímu manžílkovi. Přičichla k jeho ústům, potom běžela k tomu zmrzlinovému poháru, také ho očuchala a už věděla, která bije! "Kdo mu do toho poháru nalil vodku!? Kdo to byl!? Dala jsem výslovný zákaz nedávat mu chlast!" zaječela paní prezidentová, poté běžela do kuchyně a tam vlastnoručně profackovala chudáka číšníka, jenž opilému Vaškovi nosil ty dobré "zmrzlinové poháry".

0/0
16.10.2010 12:43

fra

Re: Havek zradil

Já to cibulkovské tričko s tím nápisem "Vašku, jsi prase", ještě mám a občas ho na sebe vezmu a také hrdě na veřejnosti nosím. Vím totiž, proč. On ten Cibulka v podstatě perfektně vystihl, jaký opravdu pan Havel po té morální stránce je.

Václava Havla jsem nikdy za svého kamaráda nepovažoval. Byl to podrazák a já s ním skončil už v den, kdy se nechal propustit z vězení v květnu 1989 na podmínku. Podle interního předpisu ministerstva vnitra - tento předpis se vztahoval na celý východní blok- propuštěn z vazby, z výkonu trestu odnětí svobody na podmínku či ze zdravotních důvodů nebo na prezidentskou milost mohl být odsouzený, jen v tom případě, že podepsal spolupráci s StB nebo jinou složkou MV. Neexistovala výjimka! Stačí se jen podívat do materiálu VONSu, kolik disidentů bylo propuštěno z vazby a z výkonu trestu na tento zrádcovský "pardon"! Nic totiž není zadarmo.

0/0
16.10.2010 12:47

fra

Re: Havek zradil

To fackování bylo z kuchyně zřetelně slyšet až do restaurace. Mezi tím hlava státu pomalu a vrávorajíc vstávala z podlahy a usedla na židli, kterou mu přistrčil pan kancléř. Doprovod a ochranka pana prezidenta se opravdu skvěle bavila. Jen pan kancléř, jako správný šlechtic se nesmál a s kamennou tváří pomáhal malému opilci ven z rybárny. Za celou tou bandou vyběhla nasupěná stíhačka, která svého Vašíka zase neuhlídala. "Tak tohle sis měl, Stuarte" vyfotit. Jak se náš ožrala povaluje po zemi jako čuně. Jó, to minule jsi ho, Stuarte, mohl vidět u něj v bytě . Nejenom nádherně opilého, ale ke všemu ještě pěkně pozvraceného!"

0/0
16.10.2010 12:48

super61

Re: Havek zradil

Pan Havel nikoho nezradil. . Ale ty ubohý anonyme aby jsi se aspoň přiblížil tomu jaký on je člověk nám zděl svoje jméno a adresu a řekni koho jsi volil ty. Když se nad tím zamyslíš tak zjistíš, že jsi ten tvůj blábol napsal úplně zbytečně.

0/0
16.10.2010 11:28

pták2

Re: Havek zradil

bohužel musím uznat, že pokud je to anonym, tak i tak má pravdu. Stáčí si popovídat s lidmi, kteří mu věřili a v době disentu s ním pracovali, jako Cibulka, Marvanová, Čeřovský a další. Cibulka skutečně vyjádřil přesně jeho povahu a proč nedošlo k soudu s touto kreaturou, která urazila pana presidenta. Protože ta pravda, o které tento president tak rád mluví, by skutečně asi vyšla najevo. Proč soudružka Marečková tak vehementně sháněla jeho spisy s archivu vězeňské správy? On totiž nebyl jen Fučík. 

0/0
16.10.2010 13:20

John.Abruzzi

Volba prezidentu

Havel volil celkem dobre.R^ Narozdil od Klause.RvEU

Kez by vsude mozne vladla CSSD se Zelenymi.R^

0/0
16.10.2010 10:55

Jeniks

Re: Volba prezidentu

To by jste chtěl, aby u nás bylo stejně jako v nejmenovaném státu EU? Fotovoltaické zdroje nebudou stačit krýt stále se zvýšující spotřebu elektřiny. Je nutnost pro náš stát zvýšit kapacitu jaderných elektráren. Černé uhlí je pro nás velké bohatství, které by mělo být i pro další generace.

0/0
16.10.2010 11:05

jachym2

Soudruzi, dnes má svátek Havel - to je znamení :-)))

To termín voleb nějak Klausík nedomyslel - on si potrpí tak na ty symboly... Nevíte koho si naposled vymazal ze svého mobilního telefonu ? ;-D

0/0
16.10.2010 10:33

roby

jak dlouho ještě?

"Ani Havel jasně neprozradil, koho volil. Naznačil však, že dal hlas Straně zelených."

 Takže stále ještě škodí a škodí. Kdyby se třeba raději zajímal, kde je a co tam dělá paní Havlová. Možná by se divil

0/0
16.10.2010 10:23

jachym2

Re: jak dlouho ještě?

Nevrěra patří k životu, jen rozmazlení jedináčci jako seš ty se s tím nedokáží vyrovnat, když si někdo na chvilku vypůjčí jejich hračku ;-D

0/0
16.10.2010 10:34

železná lady

Re: jak dlouho ještě?

Se říká,že přítel mé ženy je taky mým přítelem,neboť kdo orá moje pole šetří můj PLUH;-D

0/0
16.10.2010 10:40

danny47

Re: jak dlouho ještě?

Ale z hlediska humanitární multi-kulti filozofie se rozhodl jistě správně....

0/0
16.10.2010 10:41

danny47

Uzdraví pPrahu?

To jako, že voliči vypoklonkujou z magistrátu "protikorupčně aktývistický" zelený a sosany? ;-)

0/0
16.10.2010 10:20

bindis

...

Tolik keců a nářků v jednom dolíčku ve středních čechách.;-D

0/0
16.10.2010 9:49

fra

Já bych taky volil,

kdyby bylo co. Kandidátka sedm kandidátů, sedm se volí. Vyhozené peníze.

0/0
16.10.2010 9:31

Čert Trepifajksl

Re: Já bych taky volil,

mohl jsi udělat svoji kandidátku a dát tam sebe ... co ti brání ???

0/0
16.10.2010 9:36

fra

Re: Já bych taky volil,

Nebydlím v Praze

0/0
16.10.2010 9:39

danny47

Re: Já bych taky volil,

A kde si teda přišel na pražskou kandidátku se sedmi kandidáty na sedm míst v zastupitelstvu....? 8-o ?

Nebylo to právě u Vás v Horní-Dolní, kdes moh kandidovat taky?

0/0
16.10.2010 10:22

fra

Re: Já bych taky volil,

Dej s mokrej hadr na hlavu a uč se počítat do padesáti.

0/0
16.10.2010 12:31

hopajda

Pravda

Klaus má pravdu ale platí to obecně. Asi si moc dobře pamatuje že jako rychlokvaška podělal co mohl:)

0/0
16.10.2010 8:48

hopajda

Re: Pravda

I když v jeho případě šlo možná o charakter

0/0
16.10.2010 8:49

navsteva drti socialistu

Re: Pravda

;-D Klaus ale zadna rychlokvaska nebyl. Byl to prakticky jediny ekonom v teto zemi, ktery mohl realze provezt transformaci ekonomiky. Kdyz nepocitam treba Komarka, ovsem jeho hlasky typu "marka za tri kacky" to 5 let jeho erudici dost zneverohodnili.

Marku za tri kacky nemame jeste ani dnes (prepocet pres euro ted vychazi tak na 10 kc.)

0/0
16.10.2010 8:49

danny47

Re: Pravda

Tenhle Komárkův výrok komentoval tehdejší (končící) federální ministr zahraničního obchodu Bakšay na své poslední tiskovce: "Je to možné, ale to by se pan Komárek musel stát předsedou vlády ...... německé!""   (Takovej aplaus jsem dlouho neslyšel)

0/0
16.10.2010 10:15

navsteva drti socialistu

Re: Pravda

;-D;-D

0/0
16.10.2010 10:47

Anton Semjonovič Makarenko

Re: Pravda

Takže podle Klause máme volit různé Bémi, Vodrážky, Dvořáky, Chalupy, Bratské, Svobody?

Klaus nemá pravdu. Jako vždy podporuje korupci, korupčníky a zloděje.

0/0
16.10.2010 8:57

navsteva drti socialistu

Re: Pravda

Ze by Klaus sbehl ke zkorumpovane levici ala cSSd. To se mi nechce verit.

0/0
16.10.2010 9:03

Anton Semjonovič Makarenko

Re: Pravda

Bém nebo Vodrážka nejsou z ČSSD.

0/0
16.10.2010 9:08

roby

Re: Pravda

hádejte, kdo jej naposledy zvolil presidentem? Ano byli to komunisté. Jemu je jedno kdo a s kým, hlavně když to sype.

0/0
16.10.2010 10:27

bindis

Re: Pravda

Co je to pravda? a kdo je Klaus?;-D

0/0
16.10.2010 9:05

navsteva drti socialistu

Nemocna Praha?

Zadnou nemocnou Prahu nevidim, i kdyz lecit je co. Naprikald investovat do modernich technologii jako maji vsechna zapadni velkomesta (upozornuji ze technologie stale daleko mene nez treba v Parizi nebo Londyne / na obyvatele) a pak resit zda se to vubec zprovozni je tedy nemoc.

Od ODS jsem cekal, ze jasne stanovi terminy od kdy nebude mozne v MHD jezdit jinak nez OpenCARD, od kdy nebud emozne do mestskych knihoven a dalsich emstem zrizovanych a provozovanych zarizeni jinak nez s OpenCARD a od kdyz bude karta fungovat u smluvnich soukromych subjektu jako zpusob platby ci identifikace jako jsou divadla,kina, sportoviste atd.

0/0
16.10.2010 8:32

Anton Semjonovič Makarenko

Re: Nemocna Praha?

Opencard je výborná věc. Ovšem cena jedné miliardy je silně přemrštěná.

ODS se musí nechat např. vybudování výborné MHD. Ovšem opět otázka kolik lidí se na tom a jak napakovalo......

0/0
16.10.2010 8:36

navsteva drti socialistu

Re: Nemocna Praha?

A znovu upozornuji ze cena na jeden kus (obyvateleú je vyrazne nizsi nez v zapadncih mestech). Ovsem samozrejme problem je, pokud ji bude misto milionu prazanu a pul milionu stredocechu pouzivat 200tis. lidi, tak jsou to vyhozene penize. A proto musi zriszovatel jasne stanovit terminy od kdy bude ta karta povinna a zaroven rozsirit jeji vyuziti na maximum i mimo verejny sektor.

0/0
16.10.2010 8:38

Najdete na iDNES.cz