Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čínská policie zatkla šéfy firmy podezřelé z provozování tajných věznic

Čínská policie zatkla prezidenta a generálního manažera soukromé bezpečnostní agentury An-jüan-ting kvůli podezření, že nechali zavírat stěžovatele z venkova do takzvaných "černých věznic". O existenci tajných zařízení před rokem informovala organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vodnicivcechach

tam toho je nacerno...

Rv

0/0
30.9.2010 17:38

;-)

.....v ČR takové právo nemáme

0/0
30.9.2010 9:56

duhacenzor

Re: .....v ČR takové právo nemáme

Brzy tohle právo můžeš snadno získat: Pražský magistrát nedávno schválil návrh pana Janečka na zřízení "centra pro nepřizpůsobivé", obehnaného zdí, střeženého soukromovou bezpečnostní službou, kam se "nepřizpůsobiví" dostanou bez soudního rozsudku, jejich pouhým odchycením na ulici a kde budou doživotně bez práva na opuštění tohoto zařízení. Příznačné není, že tenhle novodobý fašistický lágr může vzniknout v "demokratické" zemi bez parlamentního zákona, vládního, presidentského dekretu apod. jen rozhodnutím tak bezvýznamného spolku, jakým je dle ústavy tohoto státu obecní rada, příznačné je, že nikomu z vás to nevadí.

0/0
30.9.2010 13:00

duhacenzor

Re: .....v ČR takové právo nemáme

P:S: A teď ještě mnozí chtějí známkovat Čínu, že tyhle své Janečky na rozdíl od nás nechala zavřít;-D

0/0
30.9.2010 13:02

miluji japonské školačky

Globální otroci

V Číně dnes lze sledovat zvláštní druh otroctví.Jak světem postupuje korporátní globalizace, likviduje životy napříč celým světem.Nejvíc patrné je to v dnešních explodujících ekonomikách jako je Čína nebo Indie, které se pustili do kasína tzv. "Free market".

Většina lidí si u nás neuvědomuje, že velmi levné výrobky z těchto zemí jsou defacto vykoupeny životem a zdravím novodobých otroků.Oficiálně je dnes Čína slibnou rozvíjející se zemí, neoficiálně otrokárnou, kde dětská práce, pracovní doba klidně celý den, zadržování výplaty, bytí a další nešvary rostou s chutí západních korporací po lepších a levnějších cenách.

Ne nadarmo si korporátní socialisté jako je D.Rockefeler společenský systém v Číně nemohou vynachválit.Myslím, že to vypovídá o mnohém.

0/0
30.9.2010 7:11

Swooppy

Re: Globální otroci

Velmi dobrý postřeh:) Snad bych jen dodal,že v systému ranného kapitalismu 19 století,jenž je v Číně uplatňován /byť se Čína zaštiťuje komunismem/ se nelze ani ničeho jiného dočkat.O to hrůznější je,že tuto neutěšenou situaci vidí slušný člověk,ale korporátní firmy globalizovaného světa tuto situaci nejen využívají ve svůj prospěch,ale i v neprospěch obyvatel západního světa,jenž tlačí do postavení právě čínských dělníku.Korpotátní kapitál bez nacionálního ukotvení je oním viníkem krize v západním světě a vzestupem hospodářství států jako je Čína či Indie.Jistě nikdo nemá nic proti Číňanům,Indům a pod,ale jejich vzestup není dán jejich umem,ani dovedností či skvělým řízením jejich společnosti jenž by bylo hodno následování,ale díky hamižnosti vlastníků kapitálu,jimž je přednější jejich vlastní zisk před rozvojem jejich domoviny.

0/0
30.9.2010 8:07

miluji japonské školačky

Re: Globální otroci

Přesně, s tím naprosto souhlasím.R^

Většina lidí si dnes naivně myslí, že korporátní globalizace jim přinese prosperitu, mír, svobodu a jeden sjednocený svět.Ale je to utopie a nesmysl.Problémem korporátní globalizace je ten, že podkopává základní kameny demokracie a práva.

Korporace dnes přesně naplňují slova Marxe, že pouze z vyspělé industriolizované společnosti lze nastolit společenský kolektivismus.A my dnes žijeme v době, kdy na vlastní oči vidíme rodící se Nový řád.Stačí se podívat na EU, která byla založená korporacemi aby vládla pro korporace.Sama EU podkopává demokracie národních států a jejich ústavu jakož to základní právo daného národa.Vše je centralizováno, sjednocováno a regulováno unifikovanou a nikým nevolenou byrokracií.

To samé lze dnes sledovat i v USA, kde již pár let je připravován proces na vytvoření Severo-americké unie fungující na principu EU.

0/0
30.9.2010 8:53

vodnicivcechach

Re: Globální otroci

mir prinese samozrejme pouze korporace usa-australie-izrael !! zadna jina varianta neexistuje;-)

0/0
30.9.2010 17:40

l.g

Re: Globální otroci

Oba se trochu mýlíte. Místo v "Korporátní firmě globalizovaného světa" je pro zaměstnance v Číně hotové požehnání. To jsou totiž jediné společnosti, které tam dodržuji alespoň nějaká pravidla a podmínky pro práci. Následují je státní organizace a nejhůře na tom jsou zaměstnanci místních firem s čínským majitelem. Tam neexistují pravidla žádná a záleži jen na libovůli majitele.

To, že celý svět tohoto stavu využívá je zřejmé. Jenže růst v Číně je tak rychlý a úroveň lidí se zvyšuje takovým tempem, že těch otrockých zdojů valem ubývá.

To je špatná zpráva pro celý svět, který si zvykl na levné čínské zboží.

0/0
30.9.2010 10:41

;-)

Re: Globální otroci

Vydíte to poněkud příliš černě a levicově.  JIstě, v Číně vládne trh, ale je to pro Čínu i pro lidi lepší ,ne když vládla kulturní revoluce. A ohledně dětské práce si nemohu odpustit pár poznámek - za prvé je celkem běžná i v ČR, ale všichni se tváří, jako u nás neexistovala. Za druhé i v číně je otrocká nucená práce dětí nežádoucí a postihovaná. A za třetí, pokud nejde o otrockou práci, ale o práci dobrovolnou, tak je pro děti mnohdy lepší pracovat a vydělat si alespoň na jídlo a třeba i vzdělání, než být hladové na ulici a živit se prostitucí, žebrotou a umírat hlady.  Tím dětskou práci neobhajuji, jen mám pocit, že se u nás zbytečně démonizuje, když se chce naházet na někoho špína.

0/0
30.9.2010 10:55

kocour Mikeš

A to je jako dobře, nebo špatně?

0/0
29.9.2010 18:30

Andrax

A co Guantanamo

Hm hm, a koho zatkli za Guantanamo po dlouhatanskem lhani, ze je vsechno jen vymysl?

0/0
29.9.2010 17:26

KMJ

Re: A co Guantanamo

A co je na Guantanamu špatného ?  Řekl bych že nic .

0/0
29.9.2010 17:47

Andrax

Re: A co Guantanamo

Aha. Nic spatneho. A proto se dlouho a dlouho zatloukalo, ze zadne vezeni na Guantanamu neexistuje, ze? T proto, ze na nem podle vas nebylo nic spatneho? Nebo?

0/0
29.9.2010 19:01

Johny_S

Re: A co Guantanamo

A prosím pěkně - jak dlouho se zatloukalo, že je na Guantanámu vězení?

0/0
29.9.2010 21:03

Andrax

Re: A co Guantanamo

Ajta, to vam v te dobe ušlo? Nebo jste zrovna  nejak prestal vnimat dej kolem sebe? Stava se vam to casto?

Predpokladam ze ano. Vzdavam debatu.

0/0
30.9.2010 12:10

vodnicivcechach

Re: A co Guantanamo

do guantanamo ti nic neni !! je to svrchovane uzemi spojenych statu americkych !! R^

0/0
30.9.2010 17:41

Andrax

Re: A co Guantanamo

Aha, tak pak mi s dovolenim rekni, co je Amikum do svrchovaneho uzemi Korey, Vietnamu, Afghanistanu, Iraku a co jim tenkrat bylo treba do Japonska.......

Chodeji delat poradek chces rict? Asi tak jako Spojenecka vojska v roce 1968 do Ceska, ze?

0/0
30.9.2010 18:58

stargate

j

Čínská policie zatkla lidi co zavíraj vesničany kteří si stěžují na vedení země Čínskou vládou no tam bych to chtěl vyšetřovat.:-):-)

0/0
29.9.2010 17:25

Andrax

Re: j

a vy verite tomu, ze jenom Cina zavira lidi, kteri si stezujou na vladu? Myslite ze to jinde neni?

0/0
29.9.2010 19:04

Johny_S

Re: j

Jasně, že je. Např. v Severní Koreji, Vietnamu, Rusku, na Kubě, aj. ;-)

0/0
29.9.2010 21:03

JohnOraprint

Tan si na ně nějaký Barta z kantonu Čr

nepřijde.... už se těším až to tady koupí a budou tu dělat pořádek , náky zloděj Oraprint ...kulka do týla

0/0
29.9.2010 17:09

Najdete na iDNES.cz