Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Naprostá absence pocitu solidarity mezi tolika lidmi podkopává dnešní demokracii

Solidarita je nezbytnou součástí demokratických společností; bez ní se tyto společnosti rozpadají. Za určitou hranicí vzájemné nedůvěry nebo pocitu některých členů, že je jiní členové nechávají na holičkách, nemohou fungovat. Mnozí lidé pokládají za největší současné ohrožení solidarity rozvoj individualistického pohledu na svět. Ten však úzce souvisí se slábnoucím pocitem společné identity, začíná svůj text uznávaný kanadský filozof Charles Taylor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gunes

Univerzální univerzitní tlachal co nechodí po ulicích

0/0
7.10.2010 10:25

banánový huffnagelův duch

Re: Univerzální univerzitní tlachal co nechodí po ulicích

R^

0/0
7.10.2010 10:28

hromobití02

naprosto typický:

my musíme, my musíme, my musíme - tolerovat, být solidární, přizpůsobit se, připravit se na změnu atd. Už je to únavný. Nemusíme nic, nemusíme měnit naše pojetí demokracie a solidarity jen proto že nově příchozí jí s námi nesdílí. Proč musím být sakra solidární s někým, kdo solidární být nehodlá? Tyhle lidi žijou v nějaký bublině, jinak si to nedokážu vysvětlit.

0/0
6.10.2010 13:36

Robert E.Lee

kam dal oči

Připadají vám evropské sociální státy tak úspěšné,jako tomu pánovi?A státy ,vyrostlé na individualizmu neúspěšné?Proč jsou tito mimoni nazýváni filozofy?

0/0
2.10.2010 21:23

hromobití02

Re: kam dal oči

prootže jsou ze stejného těsta jako současná multikulti elita. Nebojte, nebude to dlouho trvat a zase z nich budou jen pošetilci.

0/0
6.10.2010 13:39

příšerně žluťoučký kůň

Jsou to hlouposti.

Osobně znám řadu solidárních a soucitných lidí, který nezištně pomáhají kde je potřeba. Ale všichni jsou alergičtí na zneužívání jejich pomoci, na neurvalé vymáhání pomoci jako jakéhosi nároku. Myslím, že kdo to nevidí, sám nikdy pro nikoho nic neudělal zadarmo, jen tak - jinak by si musel všimnout rozdílu mezi tím komu je radost aspoň nějak pomoct a tím, kdo se programově přiživuje.

0/0
1.10.2010 23:23

Padlý Veska

Víte čím to je?

Kdyby nebylo tolik vyžírků a těch, co zneužívají systém, tak by určitě solidarita byla. Ale nucená solidarita s nepřizpůsobyvými myslím znechutila většinu populace....Rv

0/0
1.10.2010 13:20

daemon

Identita

Identita se dá vyřešit i tak, že prostě pošleme ty přistěhovalce šupem domů. Zůstanou tady Češi, se kterými se plně ztotožňuji. A to je taky správné řešení. Jinak dopadneme jako křesťané, kteří potlačili vlastní identitu a nahradili ji jakousi virtuální identitou, tedy Bohem. Jemu pak slouží, čímž vlastně slouží vyčůraným pánům jako je třeba autor tohoto článku.

0/0
1.10.2010 10:15

heroforseason

Re: Identita

Já se zase mnohem víc ztotožnuji s mnohým přistěhovalcem než s člověkem tvého typu. Rv

0/0
1.10.2010 12:09

daemon

Klidně si je nastěhuj domů, ale nenuť k tomu ostatní

A peníze na ně si vydělej sám. Nebo to zkus třeba v Saudské Arábii nebo Lybii, schválně jak velkoryse se k tobě budou chovat.

0/0
1.10.2010 13:18

Robert E.Lee

Re: Identita

Obávám se,že Vaše představy o křesťanech jste si sám vymyslel nezávisle na skutečnosti,vy moulo.Co vy víte komu sloužím?;-D

0/0
2.10.2010 14:52

daemon

Přečtěte si Nietszcheho

Ten to věděl před 150 lety. A dejta bacha, abyste ten moula nebyl sám :-)

0/0
4.10.2010 13:48

smaragdově zelený banánovník

volně přeloženo

když se lidi nemaj rádi, tak proti sobě bojujou a dříve nebo později vemou do ruky i zbraně, historicky doložitelný fakt,  toto vše s úspěchem řeší náboženství, celá střední a jižní amerika žije defakto v míru, je jedno, kdo má jakou barvu, tedy netýká se to židů, ty nemaj rádi nikde, to je ale jiná otázka, na kterou zatim nikdo nedal uspokojivou konečnou odpověď;-D

0/0
30.9.2010 20:02

vodnicivcechach

taylore taylore!

moc si nehrej,at te usa neoplotej :-P

0/0
30.9.2010 18:09

proLogos

>Předefinovat< ??

Klíčové slovo: "předefinovat". Předefinování identity znamená automaticky zlom v tradicích a roztřesenost společnosti z takovéto změny, mnohdy vnucené. A z toho žije druhý přístup - pevná hráz všem změnám.

Solidarita je základ. Ale zkuste si to, když je západní svět rozeštvaný bulvárními útoky na sebe navzájem, bezcílností nebo povrchností života, absencí všeobecných hodnot, které vždycky tvořily onu sevřenost, díky které jsme vyrostli tak vysoko. Různá lobby nabourávají svobody jedinců i společenství v rámci společnosti a tím bourají i vazby.

Proto nejsme jako západní společnosti psychicky (potažmo i morálně a právně) odolní dnešním výzvám.

Jakmile si západní společnost osvojí trvalé hodnoty a pevně do nich vroste, dosahne vnitřního klidu a může s úsměvem přijímat ostatní a pomáhat všem na světě. Ne, dokud si není jistá sama sebou.

0/0
30.9.2010 16:08

daemon

Ten kazatel je Jehovista !

Náboženský fanatismus je z něj cítit na sto honů. Braňme se proti těmto lidem. Jsou zlí a nebezpeční ! Kdo jim naletí, toho zneužijí a z lidí udělají jen tupé stádo. Zneužívají nezkušené ideály mladých pro šíření svého vlivu. Pryč s nimi !

0/0
30.9.2010 13:08

Rudo oranžový mudrlant

Situace u nás je jasná a průzračná:

ČSSD nás tak bombarduje tlakem na falešnou solidaritu s cílem zmocnit se všech zdrojů ČR. že jenom blázen by ještě něco dával dobrovolně, když se mu lupiči snaží formou zvyšování daní opět sebrat část spravedlivé odměny za poctivou práci.

Navíc vlna výhružek stávkou a ochromení státu od socialistických odborů je další signál, že stát půjde do háje, a kdo si nenašetří pro sebe, dopadne zle.

Jen hlupák by dobrovolně přispíval, když mu KSČSSD otevřeně  hrozí, že ho okrade, až se dostane k moci.

0/0
30.9.2010 12:19

paveldf

Je mi smutno

Když čtu tuhle diskusi, je mi smutno. Pokoušel jsem se totiž aktivně, sám a bez prostředků, ač nemocný a v ID, něco pro občanskou společnost udělat, ale nenašel jsem skoro žádné občany. Jenom stádo tupých sobců.

Přesně to totiž jsme. Individualismus v nás úplně vygumoval humanitu. Souhlasím s tím, že solidarita musí být dobrovolná, ale kdo z vás by dobrovolně něco pro druhé udělal? Tento článek nám měl ukázat možnosti, myšlenky, přinést téma ke konstruktivní diskusi. A co vidíme? Jen odsudek a nepochopení.

Evoluce lidstva má dva rozměry. Nejen rozvoj těch fyzicky nejsilnějších, ale i rozvoj rozumu a emocionální úrovně. Pokud setrváme jen u rozvoje fyzického, nejsme nic víc než po dvou chodící opice.

Doporučoval bych se zaměřit na zdravý rozum, vzájemnou spolupráci a na čisté svědomí. Po zkušenostech ale vím, že demokracie je jen mýtus a svoboda obhajobou všemocných. Takže nezbývá než najít něco, co nás posune dál. Konstrukci, nikoliv destrukci. Máte někdo nějaký nápad?

0/0
30.9.2010 11:18

Lexx

Re: Je mi smutno

Bohužel z Vašeho příspěvku není poznat, co že vlastně jste chtěl dělat pro občanskou společnost a jakým způsobem jste to zkoušel organizovat, každopádně že to jde, a pokud se jedná o "životas chopné téma",  že to jde dobře ukazuje spousta aktivit vzniklých a dobře pracujících kolem sociálních sítí.

Určitě to není jednoduché, stojí to každopádně spoustu času a úsilí, ale vždy když se jedná o smysluplnou myšlenku a existuje smysluplná poptávka, funguje to!!!  

0/0
30.9.2010 11:42

paveldf

Re: Je mi smutno

Chtěl jsem dělat různé věci. Nabídnout regionální informační portál, diskusní fórum, zapojit se do občanského sdružení pro svobodné šíření internetu nebo pro vytváření národní databáze občanských podnětů, mrkněte na www.proprostejov.eu , ten projekt jel aspoň tři roky.

Bohužel jsem nemocný a nepodařilo se mi najít spolupracovníky ani pokračovatele. Ta zmíněná občanská sdružení jsou nyní po předchozím nadšení už nefunkční nebo v nich převzali moc supermani, kteří se nedomluví ani mezi sebou, ne tož aby brali vážně obyčejné členy. No a když se moje nemoc zhoršila, tak jsem i práci na svých projektech musel postupně ukončit, a jelikož náhrada za mě nebyla, tak to skončilo se mnou.

Možná jsem neschopný já sám, možná je to někde jinde, já nevím. Ale kdykoliv se o něco snažím, je mi vyčítáno, že jsem příliš aktivní, že na nějaké takové věci není čas ani peníze. Případně po mně někdo rovnou ty peníze chce - viz následující příspěvek.

Tak nebudu dělat nic a všichni budou spokojení...

0/0
30.9.2010 17:59

příšerně žluťoučký kůň

Re: Je mi smutno

Třeba ten www.proprostejov.eu vypadá jako jeden z webů soukromě provozovaných různými lidmi. Tyhle aktivity jsou užitečné (akorát že lidi zhusta ani nepoděkují), ale téměř vždy spjaté s určitým člověkem. Jiný člověk je bude dělat jinak nebo něco jiného, není to sobectví ale snaha o prosazení se.

0/0
1.10.2010 23:13

???...!

Re: Je mi smutno

Že jsem tak smělý, co konkrétně jste pro občanskou společnost chtěl dělat?

0/0
30.9.2010 12:34

daemon

Mohu vám poslat číslo svého konta ?

Pokud mi pošlete peníze, upřímně Vám poděkuji !

0/0
30.9.2010 13:09

paveldf

Re: Mohu vám poslat číslo svého konta ?

Nic proti, ale umíte číst? Napsal jsem přece, že jsem invalida a peníze nemám. A prosil jsem o nápady, ne o požadavky.

Ale budiž, napište, co konkrétně Vám schází a co potřebujete, a možná se na nějaké formě pomoci budeme schopni domluvit.

Jenom si prosím uvědomte, že peníze opravdu, ale opravdu nejsou všechno. Že se nám to média a nejmenovaný prezident všemi silami pokoušejí vnutit, ještě neznamená, že je to pravda. Skutečná hodnota je člověk sám, ne nějaká virtuální čísla na účtu nebo barevné papírky. Nejsem komunista, ale přesto vím, že lidská práce vytváří hodnoty. Že je někdo bohatý, přestože nic nedělá, neznamená, že je to tak správně. To je jeho problém. Nebo bude, až se zjistí, že to svoje bohatství třeba nezískal zrovna poctivě.

Bohužel se obávám, že jen těžko na Váš ironický příspěvek budu schopen víc konstruktivně odpovědět. Tak snad jen dodám obecnou poučku, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého.

0/0
30.9.2010 18:14

daemon

Já nepotřebuju vaše hodnoty, potřebuju peníze

A vy jste povinen mi pomoci. Pokud tak neučiníte, zařadíte se do toho Vámi opovrhovaného stáda sobců.

0/0
1.10.2010 10:10

příšerně žluťoučký kůň

Re: Mohu vám poslat číslo svého konta ?

Tohle idealistické tvrzení o penězích slýchám často, ale ve skutečnosti nejsou peníze nic jiného, než hodnověrný slib vykonání nějaké práce. Představte si, že na každé stokoruně je napsáno "po předložení tohoto úpisu pro vás budu půl hodiny pracovat", jméno, adresa, podpis. Tohle je to, co peníze zastupují - lidskou práci aq tak by se i měly brát. Nejsou od ďábla, jen usnadňují organizaci těch závazků a nabízené práce.

0/0
1.10.2010 23:17

paveldf

Re: Mohu vám poslat číslo svého konta ?

Díky, tohle je naprosto přesné vyjádření mého vztahu k penězům. Čtu to až teď, protože nemoc a podobně - no znáte to. Ale jestli máte zapnuté zasílání reakcí na mail, tak si to přečtete.

Kdybyste si chtěl o této problematice popovídat víc, můj mail je paveldf @volny.cz .

Podnětný k zamyšlení je i Váš další postřeh o webu, který jsem redigoval - ano máme tu u nás ve městě spoustu individualit, ale nejsme schopni se domluvit. No jo no. Nikdo není dokonalý, ani já to pochopitelně nejsem ;-)

0/0
24.10.2010 14:27

Dalšínickvpekle

Multi-kulti socanský žvásty

Takže máme , ehm , musíme (!), být solidární s příchozími z jiných kultur , které tu naši považují za nepřátelskou a kterou jsou , z příkazu své víry , povini všemi způsoby zničit . Máme , musíme , být solidární s příchozími kteří nejsou solidární ani mezi sebou v rámci své kultury , kteří do našeho solidárního systému nikdy nepřispěli , nepřispívají a přispívat nikdy nebudou , kteří neuznávají naše zákony , zvyky a naši víru , a uznávat a dodržovat je nehodlají . Nekompromisně , až agresivně , vyžadují toleranci a respekt ke svým zákonům , zvyklostem a ke své víře , ale se stejnou razancí požadují demontáž našich zvyků , našich zákonů a naší víry . Nedokáží bez podpor stržených z našich výdělků přežít v naší společnosti a pokud po nich požadujeme aby převzali zodpovědnost za svůj život obrátí svoji agresi proti nám .

0/0
30.9.2010 10:42

Toman10

Re: Multi-kulti socanský žvásty

Přesněji jste to říci nemohl....výborně.R^

0/0
30.9.2010 10:48

Rudo oranžový mudrlant

Re: Multi-kulti socanský žvásty

Nikdy nic dobrovolně nedám muslimům, kteří se mi chystají podříznout krk, jak se tím chlubí ve svých videích na netu.

Jsem nevinný, ale nevěřím v mohameda, proto je moje riziko vysoké.

0/0
30.9.2010 12:22

daemon

Levicoví pseudohumanisté

Se bohužel nacházejí i ve zkorumpovaném alibistickém vedení EU. Musíme je přehlasovat, jinak to s náma dopadne špatně.

0/0
30.9.2010 13:15

daemon

Tyhle kecy by měly být trestné stejně jako Mein Kampf

A podobní katastrofičtí demagogové by se měli rovnou zavírat do blázince. S plným břichem se mu výborně filozofuje. Jeho filozofie je stejně zhovadilá jako křesťanství nebo komunismus. Bohužel tito lidé jsou velmi nebezpeční a je třeba s nimi bojovat za každou cenu.

0/0
30.9.2010 10:12

paltt

Co je to za nesmysl?

Byt solidarni za kazdou cenu? Rozdat i to posledni co mame? Svoje penize, domy a zem? Drit jak mezci, aby se lemplove, nemakacenkove, prizivnici a ruzne jine pijavice meli dobre? Prece nemohou vsichni mit natazenou ruku a cekat na zazrak! Vzdyt to je princip letadla. Az v nem budeme vsichni, budeme vsichni se svou solidaritou spokojeni? Takoveto bludy - vsichni si ve sve bide budeme rovni, jsou SPATNE! Ale pritom takto pojata solidarita nas tam dovede!!!

Je to nesmysl. Naproste nepochopeni reality. Tahle zvracenost, kterou vy nazyvate solidaritou je vyplodem choreho mozku.

Solidarita je neco jineho. Solidarni budu az na pudu s lidmi, kteri si to zaslouzi. Nemocni, stari, sirotci bez prostredku... Ale v zanem pripade NEDAM ani ''petak'' netahlum, fetakum, linym lidem a kriminalnikum. Nebo treba dobrodruhum, kteri si v nasi civilizaci buduji svuj nabozensky velkostat. Ti, at si klidne pochcipaji hlady.

Radeji oni nez ja a moje deti.

0/0
30.9.2010 9:56

Englishman

Multi-kulti kecy

"Obrovským úkolem dneška je rozptýlit obavy, že naše tradice jsou

podkopávány, podat ruku lidem, kteří k nám přicházejí z jiných zemí..." - takže máme rozptýlit obavy z podkopávání tradic, aby ty tradice šly snáze zničit importem nositelů jiných, nám nepřátelských (a totálně nesolidárních, mimochodem) tradic? Děkuji, nechci. ;-€Rv

0/0
30.9.2010 9:53

Fw 190 D

Re: Multi-kulti kecy

Podat jim ruku a nehledat pak svoje hodinky. ;-D

0/0
30.9.2010 9:55

sir Humphrey 007

Re: Multi-kulti kecy

;-DR^

0/0
30.9.2010 9:56

1rozhorceny predstavitel

socialisté u moci=zločin proti lidskosti

Cílem je nastolit nový Babylon kde budou vládnout pouze"oni vyvolení:-)a potřebují aby jste se uvolnili a a umožnili jim to snáze,hladce a bez války jinak vás američané pozabíjí jako v Afghanistánu nebo vybombardují jako Srby stačí říct,že utíkají nějací Indové

0/0
30.9.2010 10:00

Mirco1

Zase jedno nepochopení podstaty problému.....

.... totiž je tu sice správně definována solidarita v původním správném smyslu slova coby DOBROVOLNÁ vzájemná pomoc lidem, kteří se k sobě cítí nějak spřízněni - původně byla především profesní (cechy, dělnictvo), ale v podstatě v určité míře funguje v jakékoli podobě, kde ty subjekty něco spojuje. Jenže to, co ji zcela zabilo je, když se pojmu solidarita jako obvykle demagogicky chopili socialisté a vytvořili z něj POVINNOST pomáhat "méně šťastným" a samozřejmě tím, kdo bude rozhodovat o tom, KOMU, KOLIK, KDY a KDO všechno bude pomáhat, o tom bude rozhodovat "moudrý" stát pod vedeníém socialistů, protože ti přece mají patent na ekonomický rozum :D No a rázem se z dobrovolných akcí stala nadiktovaná a represivně vymáhaná povinnost a ejhle - skutečná solidarita tím byla velmi oslabena, protože na naprosto samozřejmě proplýtvaných a nesmyslně přidělovaných (ve skutečnosti šlo o uplácené celé vrstvy obyvatelstva, aby byly socialistům zavázány) daních si pak jejich plátci řekli, že svoje

0/0
30.9.2010 9:40

Mirco1

Re: Zase jedno nepochopení podstaty problému.....

si už odvedli a aktivně žádnou další činnost vyvíjet nebudou. Vážení dnešní socialisté, kdybyste věděli například, co dokázaly dříve takové místní okrašlovací spolky, "polívkové ústavy" a podobně, to byste se divili, co znamená SKUTEČNÁ solidarita a jak moc funguje. Jenže tu jste vy svou stupiditou a neporozuměním jak ekonomice tak hlavně společnosti a její dynamice (včetně teorie her) zcela zničili.

0/0
30.9.2010 9:41

Fw 190 D

Re: Zase jedno nepochopení podstaty problému.....

R^

0/0
30.9.2010 9:44

Englishman

Re: Zase jedno nepochopení podstaty problému.....

R^

0/0
30.9.2010 9:54

Toman10

Re: Zase jedno nepochopení podstaty problému.....

Přesně tak. A naopak je tady skupina "sociálních" narkomanů (i sdružení), kteří si tak navykli na svou povinnou dávku drogy (peněz od státu) že okamžitě řvou něco o diskriminaci a rasismu když ten penězovod se má něčím podmiňovat nebo nedejbože o trochu snížit. Tím ale nehážu všechny do stejného pytle - každý bude jednou starý nebo nemocný anebo je něčím omezen. Ale ti co si svobodně zvolili život bez závazků a povinností a za peníze státu na ty by se opravdu solidarita vztahovat neměla...

0/0
30.9.2010 10:47

ichabod.crane

Re: Zase jedno nepochopení podstaty problému.....

R^R^

0/0
30.9.2010 12:45

Morningstar

Re: Zase jedno nepochopení podstaty problému.....

Oni to nebyli jenom socialisté -POVINNOST pomáhat a obětovat se je součástí našich evropských křesťanských kořenů.  Pořád se to vykládá jako ohromná ctnost a cituje se bilbe, že máme nastavit druhou tvář. Přitom se rádo zapomíná na jiný citát" Přičiň se, a  Bůh ti pomůže. Takže ne, čekat s nastavenou rukou až mi někdo (stát) něco dá, případně nadávat když to nedostanu.

0/0
30.9.2010 10:34

Maara

další salónnní socialista

Aneb za tučnou gáži vám přijedu kázat o tom, jak jste zkažení.

0/0
30.9.2010 9:36

Lexx

Sociální inženýrství aneb dveřmi ho vyhodíš, oknem se vrátí

A tak nám tu další gender "multikulti" pitomec káže, jaký že máme všichni být, aby opět všude kolem nás rozkvetl "Ráj na zemi"  a spěli jsme k zářným "Světlým zítřkům".

Takhle to prostě nefunguje, nikdy a nikde to nefungovalo..!!!  I v Indii, zemi která se v čele Gándím dokázala svým masovým nenásilým vymanit z koloniálního područí Británie podobné aktivity skončily občanskou katastrofou - výsledkem bylo akorát spousta zavražděných a samostatná Indie a Pákistán. To už jsme do prdele zapoměli na Jugoslávii? Tohle opravdu chceme?         

 Obsah článku je nebezpečná demagogie z dlouhé řady podobných, která opakovaně tvrdí, že v podstatě jediná cesta pro většinovou společnost je neustále se přizpůsobovat menšinám, zatratit vlastní identitu, své hodnoty i svou morálku.

Výsledek bude jediný, krvavá občanská teroristická válka napříč celou Evropou!!!

0/0
30.9.2010 9:30

koutlosh

Re: Sociální inženýrství aneb dveřmi ho vyhodíš, oknem se vrátí

Bohužel, obávám se pře při současném tempu přibývání přistěhovalců a zároveň jejich množení do 20-30 let nebudpu menšina. Přitom se nechtějí vzdělávat a pracovat, integrovat do společnosti, či alespoň akceptovat naši legislativu, o toleranci k naší kultuře ani nemluvě. Tito přistěhovalci se často radikalizují a jejich touha po vybudování mírumilovné multikulturní evropské civilizaci není zrovna přímo úměrná naší, je dokonce spíše nepřímo úměrná. Krvavý konflikt podobný tomu na Balkáně je pak vcelku logickým vyústěním, ledaže by Evropané rezignovali na svou dosavadní historickou zkušenost, na svou identitu. politikové jsou k tomuto možná svolní, rozhodně ti "euro", od běžné populace však podobný akt očekávat nelze. 

0/0
30.9.2010 9:43

Englishman

Re: Sociální inženýrství aneb dveřmi ho vyhodíš, oknem se vrátí

akce = reakce. Reakce zařala nárůstem volebních úspěchů nacionalistických nebo protiimigrantských stran. Dříve nebo později  nějaká taková strana vyhraje ve velké evropské zemi (nebo její agendu převezme nějaká zavedená strana - viz deportace cikánů z Francie) a pak začne mazec.

0/0
30.9.2010 9:57

koutlosh

Re: Sociální inženýrství aneb dveřmi ho vyhodíš, oknem se vrátí

Snad se do té doby rozpadne EU jejíž byrokrati jsou na hony vzdáleni realitě, nikomu se nezodpovídají a nikým nebyli voleni, takže se tomu budou snažit klást odpor.

0/0
30.9.2010 10:11

Toman10

Re: Sociální inženýrství aneb dveřmi ho vyhodíš, oknem se vrátí

řešením problému může jen toto : množme se (!!a zachovávejme si svou kulturu)  Pokud toto neuděláme - zastoupí nás jiní (ať mírovou nebo násilnou cestou). Stojíme a padáme na našich znalostech, kultuře ekonomice ..... kdo ji po nás bude rozvíjet.... pokud budeme lpět na svém jednodítětovém pohodlíčku tak si asi naši kulturu a možná i ekonomiku nezachováme...

0/0
30.9.2010 11:03

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.