Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Útvary cizinecké policie budou částí krajských ředitelství, plánuje John

Policejní prezidium a ministerstvo vnitra chtějí z větší části rozpustit cizineckou policii. Jednotlivé oblastní útvary se stanou součástí krajských ředitelství policie. Jak uvedla televize Nova, mělo by se tak stát už ke konci roku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ATAMAN

....kdo jsou Johnovi rádci?

Lidem jako bývalý policejní prezident Kolář byla cizincká a pohraniční policie vždy trnem v oku. Kolář byl jeden z těch krajských ředitelů co usilovali o její zrušení a převedení pod okresní ředitelství, aby jí za pár let obnovil co by policejní prezident a dostal za to genberálskou frčku. Že na těch pár let diletantismus jeho a jemu podobných prakticky otevřel hranice převaděčům a pašerákům to už asi nikumu nevadilo. bylo to jeho heslo, že je mu milejší objasněný jeden ukradený králík, než se honit po kopcích za indama. A teď je to tu zas v bledě modré. Výborně pane John, že jste bezpáteřní populista jsem věděl, ale že jste takový hlupák nikoliv. Pokud jste se chtěl zapsat nesmazatelně do historie, určitě se Vám to povede, bohužel doplatí na to pouze tato zem. Škoda že už se za ohrožení bezpečnosti a branné pohotovosti státu netrestá absolutním trestem,určitě by jste pak více mysleli a méně prasili.

0/0
27.9.2010 9:31

ATAMAN

....kdo jsou Johnovi rádci?

..dnes se lidé diví, proč se policie bouří kvůli platům. V roce 1989 Havel prohlásil, že policie generály nepotřebuje. Policejní prezident měla být politická funkce. S nástupem okresního ředitele Tomáška to padlo. Z ředitelů okresního formátu jsou šéfové vrcholných útvarů, aniý by měli jakékoliv zkušenosti. Nebo si myslíte, že může vedoucí dopravky příhraničního okresu ze dne na den šéfovat veškeré dopravní policii a vzápětí policii hlavního města. Možná, je li genius, nebo za nitě tahají jiní, někteří slouží jiní už ne. Hofmanové, Borníkové, Pilcové, Snopkové, Humlové, ti všichni mají jedno společné - vždy budou politiky kormidlovat tak, aby to přineslo moc jim. Oni potřebují anarchisty v ulicích a zdemolovaný Václavák, aby mohli chtít brokovnice a gumové střely. Oni potřebují bouřící se odbory a sociální nepokoje, aby mohli chtít větší pravomoce. Oni nepotřebují plné personální stavy, protože by se pak na nedostatek lidí nemohli vymlouvat, pak by se mohla prokázat jejich neschopnost

0/0
27.9.2010 9:21

maslon

Re: ....kdo jsou Johnovi rádci?

Zřejmě myslíš celou východočeskou kliku ve vedení pražské policie, jejich vzestup znám velice dobře, byla postavena na studiu během služby a poté EFQM, spolu s dobře nastaveným služebním zákonem, který umožňuje skákat z nižší TT do vyšší po velmi krátké době, bez znalostí v tom daném pol. oboru a to jest z  ciziny, kriminálka na okrese, dopravní policie a konečně policie hl. m. Prahy.

0/0
29.9.2010 17:30

LUBr.doktorka_bačkorka

Na cizineckou policii hodně lidí nadává, ale já zlé

zkušenosti nemám. Naopak, když jsem ještě tuhle všelijakou chásku zahraničních dělníků ubytovávala, tak se při sebemenším sporu stačilo zeptat, jestli nemám zavolat policajty ze ZP a byl klídek. Jen jednou si ke mně přišli brzy ráno pro jedno úkačko, ale byla s nimi taková legrace, že jsem se na ně ani nezlobila. Když jsem se jich ptala, proč má takový piňďa, sotva 50 Kg spoutané a zkroucené ruce za zády a přes hlavu hadr, smáli se, že má speciální výcvik a umí zabít jedním prstem, ale vyděšený UK volal, že na vojně ze zdravotních důvodů nebyl.

0/0
26.9.2010 19:42

modra_kravka

Khaki mozku2, a není ti divné slovo celnice a policie?

Celnice jako od slova clo a celník??

0/0
26.9.2010 14:20

khaki2

Policisté cizinecké neumějí nic

Přešli tam z celnic. Je nutné ,aby se zapojili do činnosti policie a kdo se naučí i jinou práci. 

0/0
26.9.2010 14:02

;-)

Chtělo by to více informací

Z toho článku mi není vůbec jasné, jak by  to mělo fungovat. Omezení kontrol by sice teoreticky  neměl být žádný problém - cizince kontrolují přece i řadoví policisté běžně například při silničních kontrolách. Akorát by ubylo svým stylem diskriminačních zátahů cizinecké policie, kdy například vyrazí do nákupního centra, a legitimují všechny "barevné". Na druhou stranu i dnes mají již dnes řadoví policisté problémy při kontrolách cizinců, kdy netuší s kterými zeměmi je bezvýzový styk, kdo je povinen mít vízum, povolení k pobytu, pas, jaká víza schengenského prostoru platí,  atd. Pokud by se zvýšilo právní povědomí řadových policistů, tak proti zrušení cizinecké policie nic nemám. 

0/0
26.9.2010 11:58

Vítek Procházka

Re: Chtělo by to více informací

No jo, ale ona se nemá rušit, tito policisté mají fungovat spolu s běžnou policií. Což by právě mohlo vést, jak k zvýšení povědomí ostatních policistů, tak i k rychlejšímu řešení problémů. Policisté prostě rovnou kontaktují "svojí" cizineckou ... 

0/0
26.9.2010 12:37

shaun the sheep

Re: Chtělo by to více informací

Já si myslím, že to bude velký problém, už jen ten fakt, že se mají rušit oddělení cizinecké policie v okolí hranic a mají se přesunout do krajských měst, je docela nešťatný. Vidím jak se po zrušení hraničních přechodů zvýšila v okolí hranic kriminalita a teď se má rušit i jedinná policie v okolí. Při silničních kontrolách sice policisté kontrolují i cizince, ale takto zkontrolovaných cizinců je minimum. Cizinecká policie vyráží přimo na kontorly pobytu aj. do různých ubytoven, hotelů nebo třeba i vlaků. Na tohle nemá řadová státní policie znalosti ani čas - a zaškolování běžných policistů by zabralo spoustu času a taky peněz...

0/0
26.9.2010 12:45

sejmito

Re: Chtělo by to více informací

Ale těch kontrol by ubývat nemělo, naopak by je mohlo dělat ještě více policistů. Předání informací a "zaškolení" nemůže být tak nákladná záležitost. A určitě se nejedná o rušení jediné policie v okolí, ta policie tam bude působit stále, pouze bude vedena pod krajským ředitelstvím.      

0/0
26.9.2010 13:15

shaun the sheep

Re: Chtělo by to více informací

Není to jediné školení, problemtika kterou se cizinecká policie zabývá je daleko obsáhlejší a komplikovanější, než si většina lidí umí představit. Takže to opravdu zabere dost času, a to nemluvím o tom, že naopak policisti z cizinecké se nevyznají v běžné pracovní činnosti obvoďáků...A policie se tu opravdu bude rušit - oddělení se uzavře a zaměstnaci budou převeleni na jiná oddělení v kraji.

0/0
26.9.2010 13:24

;-)

Re: Chtělo by to více informací

Nedělal bych z toho takovou vědu. Základy by šlo policistům vysvětlit tak za 10 hodin. Samozřejmě z nich neuděláte za tu dobu odborníky s mnohaletou praxí, ale to konec konců není dnes ani řada lidí u cizinecké policie.  Opravdu si myslím, že menší a specializovanější CP není nutně špatný nápad.  Základy by ale měli znát  policisté i dnes - bohužel mnozí jsou se znalostmi na štíru. Zejména se stoupajícím počtem cizinců, kteří jsou běžně všude mi příjde cesta integrace normální policie a cizinecké rozumná. 

0/0
26.9.2010 15:21

;-)

Re: Chtělo by to více informací

A nakonec si neodpustím jednu poznámku - CP nezná jazyky. Člověk by čekal, že když jde o specializovaný útvar policie pro kontrolu cizinců, tak bude podmínkou přijetí znalost nějakého jazyka. CP se naoppak drží sveřepě toho, že jednacím úředním jazykem je čeština a proto jinak nemluví ani kdyby uměli. Příjde mi to opravdu dost alibistické a pohodlné z jejich strany. A v rozporus principem dobré správy. Např. němečtí policistépochůzkáři běžně mluví na cizince anglicky(pokud umí, což umí o dost častěji, než čeští policisté) a CP v pohraničí umí mnohdy i pár vět česky.

0/0
26.9.2010 15:25

modra_kravka

Re: Chtělo by to více informací

Jak to chceš vyřešit, když se budou rušit "tabulková místa". To že to předají na nějaké OOP není řešením, již s ohledem na vlastní problematiku. Zácvik na kontrolu padělků cest. dokladů, víz, pozvání a pod,, je během na dlouhou trať. a také o financích.  Výsledkem bude další restrikce policejních útvarů sousedních států (viz,Rak.SRN) vůči občanům vyjíždějícím  z ČEZka. To jestli bude cizina řízena krajem nějakým náměstem, bude jen to, že bude cizina opět "zneužívána" k oecnému výkonu bezp.služby. Funkcionáři u Husáka jistě nezeštíhlí!

0/0
26.9.2010 13:27

intalex

Re: Chtělo by to více informací

No jo, ale ona se nemá rušit, tito policisté mají fungovat spolu s běžnou policií. Což by právě mohlo vést, jak k zvýšení povědomí ostatních policistů, tak i k rychlejšímu řešení problémů. Policisté prostě rovnou kontaktují "svojí" cizineckou ... 

0/0
26.9.2010 19:39

jahoda22

Re: Chtělo by to více informací

No jo, ale ona se nemá rušit, tito policisté mají fungovat spolu s běžnou policií. Což by právě mohlo vést, jak k zvýšení povědomí ostatních policistů, tak i k rychlejšímu řešení problémů. Policisté prostě rovnou kontaktují "svojí" cizineckou ... 

0/0
26.9.2010 23:50

Vítek Procházka

počkal bych do pondělka

U Policie jsou i jiné specializované útvary než cizinecká policie.

A věřím, že pan ministr je obklopen odborníky a zjišťoval si dopady na Policii jako celku, včetně dopadu na Cizineckou policii.

Počkal bych do pondělka, popř. úterka, kdy bude jistě k dostání nějaké tiskové prohlášení o usnesení ministerstva. Zatím mi to přijde jako planné spekulace, o něčem o čem většina diskutujících nemá kompletní informace.

0/0
26.9.2010 11:22

performance

Re: počkal bych do pondělka

...přesně tak jsou to unáhlené spekulace, po konzultaci s Bártou to všechno ještě určitě bude jinak. Je třeba počkat až na oficielní vyjádření,  uvedení věcí na pravou míru a vysvětlení jakže to pan ministr vlastně myslel.

0/0
26.9.2010 11:36

Pitošek

Likvidace fungujících celků

Cizinecká policie je specializovaný útvar zabývající se problematikou legální i ilegální migrace cizinců, má nad nimi dohled a rovněž spolu s celní správou a jinými správními orgány provádí kontroly např. na ubytovnách, tržnicích atd. Jejím zrušením dojde k tomu, že tyto činnosti spadnou na obvodní oddělení, která jsou již nyní přesycena mnoha činnostmi a nedostatkem lidí - spisová služba, dohled na dopravu a veřejný pořádek, zajišťování míst činů a dopravních nehod, apod. Prostě policie již dnes je vnímána, že je všude pozdě, po tomto bude všude ještě později.

Je to jako když bankovního úředníka pošlete do dolu kopat uhlí.

0/0
26.9.2010 10:52

;-)

Re: Likvidace fungujících celků

Když jsme u kontrol celníků na tržnicích, tak si nemohu odpustit jednu poznámku - tolik oblíbené hledání padělků je vlastně bezdůvodné vyhazování peněz daňových poplatníků ve prospěch velkých korporací. Proč? Protože jde o civilní delikt podle ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Nejde v první řadě  o hájení zájmu společnosti, ale konkrétního výrobce, který by si měl vyhledávání a odhalování padělků platit ze svého. Respektive řada z nich to tak dělat musí, ovšem za některé vyvolené (zejména z oděvního  a modního průmyslu) to dělá stát zadarmo z peněz daňových poplatníků. Takovýto postup je odůvodnitelný např. u padělků léků, kde je veřejným zájmem ochrana zdraví. I zce ale postupoují někdy celníci až příliš aktivně. Celníci se ovšem koncentrují zejména na modní značky, kde je tento postup dost zvláštní.

 Rozhodně zde není rovnost před zákonem.

0/0
26.9.2010 12:30

alexík

Re: Likvidace fungujících celků

R^R^

0/0
26.9.2010 12:54

khaki2

Policistů je málo a

Policistů cizinecké policie je mnoho a to potom, co se tam převedla většina celníků, které nepotřebujeme.  

0/0
26.9.2010 10:52

modra_kravka

Re: Policistů je málo a

Plácáš tady už od včera blbosti. Celníků přešlo k policajtům pár procent. Ona ta prostupnost funkcí ze zák.361/2003 v reálu moc nefunguje. I s ohledem na specializaci a odlišné přijmací podmínky k PČR. Jediné co celníkům u PČR zůstalo, tak to odsloužené roky. Tak že museli rovněž znovu do nástupní školy. A v době vstupu do Schengenu, spolu s celníky, zanikaly i pasovky na SH. Tak už se chytrolíne ona......(viz výzva Bártyk Ráthovi) na něčem jiném.Třeba k tomu čemu rozumíš!

0/0
26.9.2010 12:27

Vítek Procházka

CP

Tak nevím rozhodně přeci nejde o to, že by se cizinecká policie měla rušit, ale spíš o to, že by ¨mohla lépe spolupracovat s policií působící na lokální úrovni.

A co se týče těch krajů věřím, že jsou kraje, kde je kontrola cizinců důležitá, ale poté jsou i kraje, kde se nejedná o tak zásadní problématiku. A těm policité s cizinecké můžou pomoci.

Já hlavně doufám, že toto opatření povede ke zkvalitnění práce kontaktu s cizinci žádající o dlouhodobá víza a o občanství. Vždyť současný stav je zoufalý a nutně potřebuje reformu.

0/0
26.9.2010 9:08

Derfel_99

Co moc lidí nechce slyšet?

 Co se cizinecké policie týká nedělám si iluze o tom, že zde pracují samí poctivci, ale dlouhodobě je ve vyšetřování TČ páchané policisty hluboko pod průměrem u policie ČR jako celku. Nesmysl o nadměrné korupci CP pustila do světa zelená Liška. Pravděpodobně se ho chytl ministr John, který se nerozhoduje na základě auditů práce a personálu, ale na základě svých pocitů a dlouholeté novinářské činnosti :(, vymlouvá se i na informace z vedení prezidia. Podle mě je v současné době zakopaný pes i v nedobrém  vztahu současného vedení policejního prezidia s bývalým policejním prezidentem, který řící CP a v roztahovačnosti OAMP MV. A ta zbytečnost CP v schengenu? Po otevření hranic nikdo nestaví zloděje, lupiče a možná i teroristy, kteří do ČR jedou. CP měla posílit svoji činnost uvnitř ČR, místo toho již jednou o polovinu zeštíhlila. Teď bude zlikvidován zbytek a myslíte si, že kraje kam policisté CP přejdou počítají s tím počtem kontrol cizinců, který byl dělán doposud? ..nenechte se mýlit 

0/0
26.9.2010 8:22

khaki2

Re: Co moc lidí nechce slyšet?

Co nám to tady plácáš cizinecký policisto.;-O;-O

0/0
26.9.2010 10:50

jahoda22

to se mi líbí

Podle mě je opravdu nutné, aby policie prošla řadou reformací. A tedy aby se práce, kterou mají policajti vykonávat zefektivnila. Mnoho spoluobčanů není s jejich výkony spokojená...

0/0
26.9.2010 8:04

alexík

Re: to se mi líbí

Největší radost z kroku ministra Johna budou mít vietnamšťí stánkaři.;-D

0/0
26.9.2010 9:40

khaki2

Re: to se mi líbí

Zeptej se někoho chytřejšího než jsi ty, co ta cizinecká policie dělá. Ty si myslíš, že kontroluje stánkaře? ;-D;-D;-D

0/0
26.9.2010 10:51

shaun the sheep

Re: to se mi líbí

No tebe asi ne!!, protože cizinecká policie kontrouluje i stánkaře - jestlí májí povolení pobytu, pracovní povolení, zdravotní pojištění aj. Od čeho si myslíš, že se jí říká cizinecká?

0/0
26.9.2010 11:45

alexík

Re: to se mi líbí

Pro khaki2. Bydlel jsem poblíž hranic z Rakouskem, takže jsem denně sledoval práci CP.

0/0
26.9.2010 12:04

Borik2008

Uvidíme, co cizina...

Na jednu stranu Johnovi rozumím s reformou ciziny, současný stav také nepovažuji za příliš dobrý, nicméně na druhou stranu vše směřuje k tomu, aby ten obyčejný policajt, který je na ulici, uměl téměř vše - rozuměl dopravě (zajišť. místa dopravní nehody, DBA), veřejnému pořádku, trestnímu zákoníku,obecním vyhláškám apod. a teď i nově zvládnul problematiku cizinců (ověřování pasů, víz, prac. pobytů, voucherů)...takže ve finále to bude, zase tak, že nebude umět nic, ale na všechno bude papírově proškolen. A zase to bude k ničemu. Rv

0/0
26.9.2010 7:59

Vítek Procházka

Re: Uvidíme, co cizina...

Pokud jsem správně pochopil článek, tak se na Polici přeci nepřevedou povinnosti cizinecké policie, ale cizinecká policie bude nyní spadat pod kraje... což si myslím, že by mohlo cizinecké prospět, víc by se zabývali i lokálními problémy.

0/0
26.9.2010 8:02

Borik2008

Re: Uvidíme, co cizina...

Tomu právě moc nevěřím, zažil jsem, když byla cizina pod okresními ředitelstvími, tuším do r. 2000. Záleželo na řediteli, jak je využíval a jestli je nechával dělat jejich práci. Nicméně tento krok ministra nekritizuji, jen upozorňuji na možná úskalí. A v kostce je mi to jedno, neboť jsem z ciziny odešel, protože jsem nevěřil v její budoucnost. Teď se mi to potvrdilo, takže nelituji. Ale jak říkám, obávám se, že z ciziny bude děvečka pro všechno.

0/0
26.9.2010 8:42

modra_kravka

Re: Uvidíme, co cizina...

Cizina jako taková, nikdy pod okresákem nebyla! Pouze bývalé"oddělení pohraniční policie OPP".Paradoxem bylo, že jim velel okresák, ale metodicky je řídila cizina z Olšanské. Až na základě stížnosti bavorského MV, se opět vrátili na hranice. Neboť zatímco pro okresáka hlídali v Plzni hokejové turnaje, tak ujížděla ze SRN do ČEZka  kradená auta přes "zelenou" hranici!

0/0
26.9.2010 12:39

Borik2008

A další kouzlo

Víte, jak se z větší části ušetří 600 pracovních míst na polic. prezídiu, jak to polic. prezidentovi nařídil John?

Kouzlem - všechny prázdné tabulky se již od prázdnin z celé ČR (především ze základních útvarů) převádí pod prezidium, které je na konci roku zruší a tím splní to, co jim John nařídil. Prezidium tedy nijak nezeštíhlí, zmizí jen policajti ze základních útvarů - bitej bude zase jen občan. RvRvRv

0/0
26.9.2010 7:53

Vítek Procházka

Re: A další kouzlo

Jenže v tomto případě přeci nemůžete odsuzovat ministra.

Je to jako kdyby ředitel firmy řekl svému střednímu managementu, co je třeba udělat a ten to provedl špatně.

Samozřejmě, pokud se tak stane je na ministrovi, aby následně přijal přislušná opatření, tedy především povyměňoval tyto vedoucí pracovníky...

0/0
26.9.2010 8:00

Borik2008

Re: A další kouzlo

Ano, v tomto případě ministra neodsuzuji. Začnu ho kritizovat, až začne prezentovat, že se na PP ušetřily místa a přitom se nepřesvědčí, jak to udělali. A pokud se přesvědčí, tak doufám, že z toho vyvodí personální důsledky.

0/0
26.9.2010 8:38

Vítek Procházka

změny

No, nevím ukažte mi nějaké změny týkající se ozbrojených složek, hlavně policie, které by se jim líbili. Neříkám, že všichni, ale zcela jistě je tam řada těch, kteří mají dobré místečko a myslí si, že na ně nikdo nemůže.

Takže dokud se nebudou přidávat platy a odměny a navyšovat počet míst, je jasné, že nikdo spokojený nebude. 

Pan John mě příjemně překvapil tím, že se nebojí dělat nepopulární kroky, změny a připravovat reformy.

0/0
26.9.2010 7:43

josefm

Fascinuje mne, jak se během neuvěřitelně krátké doby

stal z reportéra Johna expert na problematiku naší policie. Pan Johne, každý řadový policista má stran této problematiky větší znalosti než vy. Pane Johne, zachovejte dekorum a odejděte...

0/0
26.9.2010 7:36

Vítek Procházka

Re: Fascinuje mne, jak se během neuvěřitelně krátké doby

Možná stejně jako ostatní ministři se má k ruce odborníky na danou problematiku.

A asi každý níže postavený policista ví, že Policie potřebuje zreformovat.

Co já vím, tak se tam vyskytuje spousta úřednických míst, na kterých ne všichni urputně pracují...

0/0
26.9.2010 7:45

dogi

Víte, současná

situace mi značně připomíná situaci, která u tehdejší Veřejné bezpečnosti byla v roce 1985. Na tehdejší poměrně malý nápad trestné činnosti byl hluboký podstav příslušníků. Tak hošíci na tehdejším MV přišli s geniálním nápadem: Na každém okrese zrušili jedno obvodní (v Praze místní) oddělení. Takto získané lidi rozdělili na ostatní oddělení, pobrali odměny za to, že naplnili stavy a bylo vyřešeno, Už tehdy odborníci říkali, že to je to nesmysl, ovšem nikdo neposlouchal. V centru Prahy to tehdy odneslo místní oddělení v Krakovské ul. A trvalo řadu let, než policejní vládci zjistili, že to rozhodnutí bylo špatné. Ovšem pozor, tehdy to bylo rozhodnutí socialistický vládců, náprava přišla až po převratu. Rajona chápu. V roce 1985 byl prominentním socialistickým novinářem. Takže dnes pro svá rozhodnutí čerpá inspiraci z té doby. To, že ono rozhodnutí bylo špatné, ho však nezajímá. Jo, někteří lidé jsou nepoučitelní. 

0/0
26.9.2010 5:42

Vítek Procházka

Re: Víte, současná

Rozhodně si nemyslím, že by cizinecká policie měla být zrušena. Alepřesunutím na kraje, by mohli lépe poznat i krajskou problematiku s tím, že ředitelství - tedy útvar udávající jim určitou jednotu by zůstal.

Naopak by to mohlo přispěk ke snížení problémů, které má řada cizinců s pobytem tady - i cizinecká policie by z řad té regulérní mohla dostat určitou posilu.

Nejsem odborník. Ale to Dogi asi také ne.

0/0
26.9.2010 7:51

mihel

Tak, co vy nato policajti?

V kontextu budoucnosti České republiky, když už se bavíme o důchodech, považuji za nezbytné se zmínit o úterní demonstraci. Obrázek si udělejte sami: Počet obyvatel se od roku 1989 moc nezměnil. Do roku 2002 prakticky jen klesal. Průměrný věk dožití obyvatel se zvyšuje, počet ekonomicky aktivních klesá. Ve zdravotnictví setrvale klesá lůžkový fond, ale počet zdravotníků je vyšší. Stejně tak stoupá počet policistů, který je v poměru na počet obyvatel třetí nejvyšší v Evropě. Policejní komunistický stát jich měl v roce 1989 celkem 26.113. V roce 2009 jich bylo už 43.859. A to nepočítám městskou policii, která je vlastně také placena z daní, byť přerozdělených. Na vysokých školách studuje třikrát více lidí, ovšem nemáme pro ně uplatnění. Mohl bych takto pokračovat dlouhé hodiny. Tohle si uvědomte, milí demonstranti, až zase vezmete do ruky majetek svého zaměstnavatele, což jsou ekonomicky aktivní občané České republiky, kteří vás platí, a půjdete někam pískat.

STYDÍTE SE !?

0/0
26.9.2010 0:58

mihel

Re: Tak, co vy nato policajti?

Omlouvám se autorovi. Je to pouze překopírované z Aktuálně.cz

0/0
26.9.2010 0:59

modra_kravka

Re: Tak, co vy nato policajti?

Už jse m se lekl, že bys to vypotil ty. A s těmi lůžky nemá ten pisálek pravdu. Počet lůžek naopak stoupal, pouze se měnil poměr mezi lůžky urgentní péče, a té následné. A to i v soukr.zařízeních.

0/0
26.9.2010 12:51

libynn

Re: Tak, co vy nato policajti?

Kdo si myslí, že jsou důležité úspory na platech st. zaměstnanců, je zoufalec a bezmezný důvěřista plkům, které šíří staronová , neschopná vládnocí garnitura. Nebo co to je!Rv

0/0
26.9.2010 1:27

Popin Corado

Re: Tak, co vy nato policajti?

Poslůchej, starý, mám kopírovat taky ohledně policistů na obyvytele z ostatních zemí, aby jsi došel na to, že je to zkreslené? Zeptej se sám srtarého srýčka Googla jestli to zvládneš. Tento debilní argument používá stále více demagogů.

0/0
26.9.2010 1:29

sluni-sluni

Re: Tak, co vy nato policajti?

to je vidět, že jste odborník jako RJ... , sežeňte si fakta, a fakta říkají, že spousta různých policejních složek je na západě včleněna jinam - takže tahle statistika která se týká počtu policistů je opravdu zavádějící.... , jo a až budete přepadený, zavolejte do abl, tam vás zachrání.. no možná se připají k těm přepadávajícím - ono totiž není problém vidět v "ochrance" lidi, kteří mají za sebou zcela jasnou minulost....

0/0
26.9.2010 2:58

dogi

Re: Tak, co vy nato policajti?

Jo, překopíroval jste cizí názor a ještě k tomu názor hloupý. Není to náhodou z nějakého vyjádření hloupého demagoga Rajona? Jak již uvedl jeden z mých předřečníků, ony počty jsou značně zkreslené, neboť organizace činností, které třeba u nás vykonává PČR, v jiných státech vykonávají složky jiných rezortů - např. v celé řadě států přípravné řízení trestní nekoná policie, ale jiné orgány, které podléhají spravedlnosti. Dále v různých státech (např. Itálie, Francie) je vedle policie a obecní policie ještě četnictvo, které ale podléhá ministerstvu obrany. Počítal jste do svých žebříčků i tuhle "policii", která policií je, ale vlastně není? Vím, lidé rádi slyší na hlouposti politiků, ale ono se nic nemá přehánět. A než něco odpapouškovat, ve vašem případě dokonce doslova překopírovat, je lepší zapojit vlastní mozek a něco si o dané problematice nejprve zjistit. A ještě poznámku: Když uvádíte počty policistů, tak si také zjistěte čísla ke kriminalitě tehdy a nyní!

0/0
26.9.2010 5:08

Najdete na iDNES.cz