Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nečas: Tlaku odborů neustoupíme. Kvůli platům se pohádali i politici

Boj o platy státních zaměstnanců se odehrával nejen v pražských ulicích, ale i ve Sněmovně. Škrty jsou nutné, hájil premiér Petr Nečas ve Sněmovně úsporné kroky vlády, když protestovali odboráři. Tlaku odborů, aby vláda nesnižovala částku na mzdy o 10 procent, Nečas neustoupí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

WoCoGo

ok,kdyz vseci tak vseci ne

preci jen,ackoliv neni politik zamestnancem, preci jen by bylo alespon vhodne,kdyz uz musi vsichni utahovat,tak hlavne ti,kteri jsou toho pricinou..tudiz bych od politiku cekal,ze si stahnout plat min. o 50 procent,za prve,poznaji,jake to je zit s nejakyma 30 mesicne,za druhe,jde o symboliku,kdyz setri cely stat,tak i oni

0/0
22.9.2010 9:41

LUBr.doktorka_bačkorka

Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

Nic na šlendryjánu současného stavu ve společnosti nechce měnit, ale chce ho mít jen levnější. O kolik by se mohl snížit stav policie a to i městské, kdyby existovaly a fungovaly občanské hlídky domobrany? Já myslím, že když se podivný zjev pohybuje čtvrtí kde ho nikdo nezná a přistoupí k němu hlídka domobrany a zeptá se ho, koho hledá, tak ho na svobodě neomezuje.

0/0
21.9.2010 23:12

Pavel Brno

Re: Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

Jejda  - DS . Víte, nic proti Vám, já Vás úplně chápu, např. když jsem se v celkem klidné části Brna zastal proti nepřizpůsobivým, terorizovaného 8 - mi letého kluka, viděl jsem vzápětí víc hvězd, než je v těch akčních komixech. Jenže i tak bych nechtěl, aby fungovaly občanské domobrany - raději bych chtěl, aby za ty příšerné prachy, které nám strhávají z mezd, později z nákupu elektřiny, benzínu a v podstatě pomalu i z dýchání vzduchu, fungovala průhlednější policie, parlament schválil logické zákony atd. Domobrana - touha nahradit něco šíleně nefunkčního, je logická, ale až když všechna svoje práva a povinnosti vzdáme.

0/0
21.9.2010 23:31

LUBr.doktorka_bačkorka

Re: Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

Například v lese má pod svou správou myslivost, tedy občanské sdružení dobrovolníků. Věřím, že občanské soužití by si lidé dokázali ohlídat sami. Samozřejmě nelze ráno přijmout dobrovolníky, rozdat ji zbraně a poslat do ulic. Každý dobrovolný strážce by musel mít znalosti ze zákona trestního, podobně jako myslivec ze zákona lesního a loveckého.

0/0
21.9.2010 23:57

Pavel Brno

Re: Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

Víte, ten příklad s myslivci byl snad ten nejhorší, který jste si mohl vybrat. Fungování myslivosti je na cca 80-ti % území ČR založeno na bezpráví. Např. v tom, že zemědělec zvěř živí, má škody na porostech - podle velikosti farmy v řádech tisíců až milionů Kč, ale soudruzi myslivci, kteří slíznou zadarmo smetánku, mu dělají jenom problémy a  smějí se mu do ksichtu. Právo myslivosti je u nás založeno na základech soudružské soudržnosti tradičních prominentů, bez přemýšlení o tom, kdo jim to hobby platí. ;-€

0/0
22.9.2010 0:11

LUBr.doktorka_bačkorka

Re: Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

Mohlo by to tak i bez znalosti problému vypadat. Jenže i myslivci mají své škůdce a to ochranáře. Většina myslivců, co znám jsou zároveň i chovatelé a mnohdy i zahrádkáři. Myslivci ovšem za ty chovatele i riskují a porušují nesmyslné zákony, když dva hlídají a třetí brokovnicí rozstřílí odspodu hnízdo jestřába. Mám mezi nimi dost přátel a tak když to zprůměruji, je mezi nimi více dobrých, než v ostatní populaci. Dokonalé není ale nic.

0/0
22.9.2010 0:22

Deedeee

Re: Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

"Myslivci ovšem za ty chovatele i riskují a porušují nesmyslné zákony, když dva hlídají a třetí brokovnicí rozstřílí odspodu hnízdo jestřába."

Co prosim? To vam prijde vporadku?

0/0
22.9.2010 13:06

LUBr.doktorka_bačkorka

Re: Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

S tím si netrap hlavu, tohle v žádných školních osnovách není.

0/0
22.9.2010 16:34

Pavel Brno

Re: Tato vláda má podivnou taktiku i logiku

Jinak s Vámi souhlasím, že samospráva je základ demokracie a že by práva a povinnosti měly být posíleny zespodu a omezeny shora. Např. když se dědina rozhodne (ale opravdu většinou - né momentálním volebním omylem) , že za neuklizení výkalů od psa bude pokuta 5000,- Kč, nemá jí do toho kraj co kecat.

0/0
22.9.2010 0:20

Usmolená štětina

Drábek-Náhlovský

Vláda Nečase-Sloty půjde brzy do pekel. A Drábek alias Náhlovský, to je opravdu komik.

0/0
21.9.2010 22:57

Alex1966

Krize je dočasná, škrty platů trvalé

A pod rozlišovací úroveň nabubřelé pravice jsou systémová opatření, aby stát vystačil s menším množstvím vlastních zaměstnanců. Že by už konečně měl zredukovat objem agendy, kterou ti nenávidění zaměstnanci musí trvale vyřizovat, protože jim to nařizují naše zákony, navazující předpisy a rozhodnutí šéfů v Praze. Do toho neumí říznout ani kouzelník Bárta. Ostatním se pro jistotu ani nechce. Tolik o úřednících.

Jakým kouzlem ubyde zločinů a požárů, to nám taky ještě opomněli vysvětlit. O hysterickém šetření na policejních stanicích již v uplynulých letech tu nikdo nehovoří. Čelákovická Sorbonna učila na první lekci svého MBA kurzu pro manažery. že každé náklady lze stlačit o 20%. Ve většině případů na tom něco bude, ale pokud to nechtějí realizovat tři šéfové po sobě. John není první šéf, který zakázal policistům květiny na pracovišti, protože by je bylo nutné zalévat vodou z vodovodu za státní peníze. To stihli už před ním. A on stále škrtá a lže, že to nemá vliv na funkci policie.

0/0
21.9.2010 22:25

Pavel Brno

Re: Krize je dočasná, škrty platů trvalé

Souhlasím, schody se mají zametat od shora - když to za totáče do zpráv ČST někdy kolem roku 1986 řekl nějaký dělník, říkal jsem si: Koho zavřou dřív? (jestli toho dělníka, nebo redaktora, který to nezcenzuroval). Nemám rád skoro všechny úředníky státní správy, protože mně neustále ničí život, říkám si denně - tahle ženská za přepážkou za to nemůže - plní jen povinnosti vyplývající z úplně kreténských vyhlášek a zákonů. Jenže ty vyhlášky dělal opět úředník - např.poradce na úřadu vlády.Vezměme si např. cenu 1 kWh ze solárů -parlament schválil jakýsi rámcový zákon o podpoře obnovitelných zdrojů, ale pak tam byl při vymýšlení ceny za 1 kWh Energetický regulační úřad - někdo konkrétní -nějaký dosud žijící člověk, který stanovil: cena elektřiny z fotovoltaiky se bude vykupovat třikrát dráž než z bioplynek. Předpokládám,že i tento kojot dneska demonstroval, nebo tam poslal svých 600 podřízených a sám účtoval výpalné politikům, kterým spočítal tu cenu jedné kWh ze solárů tak, jak se dohodli.

0/0
21.9.2010 23:58

RedSquirrel

Veškeré škrty mají za cíl

především umožnit začlenění ČR do evropské měnové unie, kterou každý rozumný člověk při současné situaci v EU odmítá, na rozdíl od politiků, kteří se také naoko staví proti, ale za pár let se nás tam budou snažit dostat jakýmikoliv prostředky. Na měně se dalo z pohledu státu vždy slušně vydělat.

0/0
21.9.2010 22:06

Perun14

Re: Veškeré škrty mají za cíl

Jo to je paradox. ČSSD se staví pro EURo a v ODS jsou tlaky proti EURu, ale skutečnost je jiná. ČSSD se nás snaží zadlužit tak, abysme nesplňovali příslušná kritéria a ODS se snaží snížit zadlužení aby se těm kritérium vyhovovalo...

EURv

0/0
21.9.2010 22:47

Pavel Brno

Něco z počtů

Pan,popř.soudruh,továrník,který zdědil továrnu v hodnotě 1 mld.Kč,nebyl žádnej trouba a za celou dobu jeho práce(50 let) fabrika fungovala a nakradl si ze své továrny pro soukromé účely 100 mil. korun,za které si postavil vilu,nechal vystudovat děti,žral dvakrát týdně kaviár -jinak bifteky,platil si štětky a suma sumárum utratil pro svou potřebu a potřeby své rodiny za těch 50 let dalších 100 mil.Kč.Ve fabrice měl v průměru 1000 dělníků,kterým platil podprůměrnou mzdu 12 tis. Kč hrubého,z čehož odváděl dalších 35 % na sociál a zdravotní.Za oněch 50let ho tedy stály mzdy 1000 dělníků x 12 měsíců x 50 let x 12 000 Kč mzdy *1,35 pojištění = 9.720.000.000,- Kč. Před smrtí mu jeho účetní sdělil,že za ta léta zjistil,že je fakt borec,protože jeho zaměstnanci - narozdíl od sousedních továren - proflákají v průměru jenom 10 % pracovní doby,což ve mzdách dělá za dobu jeho působení 972 mil. Kč .A taky,že kdyby zvýšil tu hanebnou mzdu o víc, než 1,8 %, neměl by ani na chleba,natož na děvčata. 

0/0
21.9.2010 22:02

Pavel Brno

Re: Něco z počtů

Co z toho plyne? Zdravím všechny, co se ve třetí třídě naučili násobilku - ještě k tomu dodat selský rozum a můžou se živit makroekonomikou.  :-)

V

0/0
21.9.2010 22:02

cibich

Až potom zjistíte,že není škrtat co.

Škrty jsou nutné, hájil premiér Petr Nečas ve Sněmovně úsporné kroky vlády,.......Omyl pane premiére! Nejdříve je nutné pozatýkat všechny defraudanty,zloděje a podvodníky a zkonfiskovat jim majetek!

0/0
21.9.2010 21:20

Pavel Brno

Re: Až potom zjistíte,že není škrtat co.

To s Váma částečně souhlasím, problém je v tom, že zatýkání provádí státní úředník, a to podle propracovaného služebního postupu - tak propracovaného, že nad ním stráví veškerou pracovní dobu v kanceláři celý tým dříčů, zatímco tunelář mezitím umřel.

0/0
21.9.2010 21:29

gazda2

Konečně to někdo řekl dobře.

Ta masa státních úředníků, poslanci počínaje a těmi lehkoživky co demonstrují za to, aby jim všichni ostatní půjčili na výplaty je dle Sobotky nadbytečné sádlo. Bravo červený Sobotko, prvně se vám něco opravdu povedlo správně říci.

0/0
21.9.2010 20:20

Usmolená štětina

Re: Konečně to někdo řekl dobře.

...zajeď někam hluboko do nory, Troubo.

0/0
21.9.2010 22:59

Bobol

Daně.

A co kdyby se začalo tím, že všichni občané tohoto státu by platili stejnou procentuální daň z příjmu? Ne jako v současném daňovém systému.?

0/0
21.9.2010 19:43

dudlop

Re: Daně.

R^R^

0/0
21.9.2010 19:47

forza juve

Re: Daně.

Ano, ale potom tvrdou danovou progresi v korporatnich danich, cim vetsi zisky firem tim vyssi dane.

0/0
21.9.2010 21:53

JAR-47

Re: Daně.

A Z ČEHO BUDOU FIRMY PLATIT DALŠÍ ROZVOJ ??  z dotací státu ? 

0/0
21.9.2010 21:58

RedSquirrel

Re: Daně.

Z nákladů před zdaněním.

0/0
21.9.2010 22:11

Perun14

Re: Daně.

Z nákladů před zdaněním? Náklad, je ale výdaj aby podnikatel mohl svoji firmu rozvinout potřebujeme mít peníze na nákup nových technologií. Takže celkem nechápu, jak by měl podnikatel rozšiřovat svoji firmu přes náklad...

0/0
21.9.2010 22:53

Pavel Brno

Re: Daně.

Človíčku, človíčku, už vidím, jak se k nám hrnou investoři, popř. jak ti stávající nezdrhají - před Vaší "tvrdou danovou progresi". Např. v Monacu nemají daně skoro žádné (7 %DPH - soudruzi z EU kvůli tomu dost zuří) a přitom tam mají vyšperkovanou každou dlaždici na veřejném chodníku. Je na čase, aby si skoro VŠICHNI lidi uvědomili, že daň znamená někomu sebrat a druhému to dát - jenže v tomto procesu sbírání a rozdělování trčí nehorázně moc "pracovních " míst, externích školitelů, poradců, právníků, tiskařů, papíren atd.  a po tomto procesu už není k rozdávání skoro nic. 

0/0
21.9.2010 23:00

WoCoGo

Re: Daně.

tak hodit sem monaco je ukazka zas vasi "inteligence"....

0/0
22.9.2010 9:44

Oerteplur

Možná by bylo vhodnější volit opatrnější slova

aby si v případě ústupků mohl kabinet zachovat tvář.

0/0
21.9.2010 18:45

dudlop

Prý krize..

Dle importéra Porsche v ČR byl prodej za uplynulý rok rekordní... Navíc Češi utrácejí daleko více za příplatkovou výbavu než v Německu, Rakousku.. --Takže krize asi jen pro někoho.. Šéfové firem straší krizí, zaměstnancům nepřidají-spíše sníží platy, ale sami.. Pracuji v soukromém sektoru, jako zaměstnanec-příjem mám lehce nadprůměrný. Ale plně souhlasím s odbory-když už ne přidávat, ponechat platy tak jak jsou-ne škrty. Tito lidé deficit nezavinili! Pracují a platí daně-to je zločin?? Seberte velké části zaměstnanců X procent mzdy, ti omezí spotřebu, k tomu fotovoltaická dan min.18%(dražší el.), nájmy, ceny pečiva atd. Jo-a daně "na hlavu" (Kalousek a údajné povodně).. Souhrn? Ekonomický pokles.. Uvidíme za rok, kam to povede..Rv

0/0
21.9.2010 18:41

Pavel Brno

Re: Prý krize..

Ano, vozů Porshe se prodalo v ČR v roce 2009  199 kusů, což je o 73 kusů více, než v roce 2008 . Škodovek se prodalo taktéž pouze v ČR  47 620 kusů, což je o 3 090 kusů více, než v roce 2008. Např. Jaguárů se prodalo o 43 kusů méně - jenom 104. Špatně dopadla i Toyota a nový Trabant se neprodal ani jeden.  Píšete, že :" Tito lidé deficit nezavinili! Pracují a platí daně-to je zločin??"  Platí daně ze sebraných daní - dvojí zdanění zločin jistě je, protože zaměstnává spousty zbytečných úředníků, kteří pracují do roztrhání těla - někdy zdaní i zdaněnou daň, aby měli na výplatu. K tomu Vašemu perpetu mobile - rozdávejte peníze, čili hodnoty těm, co nejenže nevytváří hodnoty, ale zatraceně fíkaně vytváření hodnot brání, jinak klesne jejich spotřeba a ekonomika půjde do háje, se nemá cenu vyjadřovat - jde o alibismus rádoby inteligentního, demagogického lumpenproletariátu na vyšším levelu.

0/0
21.9.2010 21:14

dudlop

Re: Prý krize..

Dík za "vyšší level".. Já to mám dobrý. Ale manželka přišla o práci. U soukromníka... Proč? Lidi málo nakupují, firma má potíže. Otázka: proč ti lidi málo nakupují? Nemají peníze.. Proč je nemají? Platy vesměs bídné, ceny energií nahoru atd. Nyní stát sebere X procent st. zaměstnancům.. Výsledek?

0/0
21.9.2010 21:28

dudlop

Re: Prý krize..

dodatek: chápu, že určitě ne všichni pracují na stopro.. Ale plošně seškrtat?? Taky bych mohl napsat-co je mi po nich.. Jako většina diskutujících, co jsou zřejmě za vodou. Zatím za vodou.. Akorát že tímhle stylem kráčíme do pekel.

Pokud já dnes nemám ma dovolené, tak holt cestovka nevydělá.. pokud nás takových bude víc-krachne. Propustí zaměstnance, a ty bude živit kdo? Stát. Z našich daní.. Z jakých daní? Zvýšených.. i mých zvýšených. Jinak by to neutáhl.

0/0
21.9.2010 21:38

Pavel Brno

Re: Prý krize..

Nezlobte se na mě, ale mám pocit, že jako lék na ekonomiku vidíte zachování platů lidem, kteří nevytváří hodnoty  proto, aby mohli nakupovat a SPOTŘEBOU podrželi ekonomiku. Problém je v tom, příteli, že peníze se nevytváří z příkazu vlády ( takový příkaz okamžitě smete inflace - čímž se sníží státní dluh- běžná kriminální praxe posledních 60-ti let) , ale prací. A to ještě, jak na sviňu, ne každou prací, ale jen tou, o kterou někdo stojí - je nám docela na houby, když se v práci strhá úředník, který místo dvou nových tabulek k vyplnění, vymyslí čtyři. Vaše manželka přišla o práci právě kvůli těmto darmopylům a marnojedkám (Nohavica). Až dělníci, rolníci a všeobecně všichni, kteří se nechtějí schovávat za práci ostatních, pochopí, že pravicové principy bojují za ně a spravedlnost obecně, bude líp. A taky až pochopí, že ODS, TOP 09, nedejbože DS, žádná pravice není.

0/0
21.9.2010 22:32

dudlop

Re: Prý krize..

TAKY spotřebou. Soukromník má restauraci, jen aby na ni koukal z okna?? Těžko.. Potíž je v tom, že ve vyspělém světě lidé PRACUJÍ, PODNIKAJÍ a za to mají slušné PENÍZE na spotřebu, kulturu atd. Tím "roztáčejí" tu ekonomiku. U nás je to kapku jinak. Já dlouhodobě pracuji, neflákám se a stejně NEMÁM na tu "běžnou" spotřebu. Nemám např. na dovolené, šidím "kulturu", v podstatě přežívám.. Kde je chyba??? U mě ne-makám. U zaměstnavatele? Ten platí slušně. Tak kde? V našich VÝCHODNÍCH platech a ZÁPADNÍCH cenách. Zboží, energií.. Jen za bydlení dávám 50% platu!!!! Co zbyde, pohltí brzy zvýšení DPH, potravin atd. Nezbývá mi na "útraty" jinde=nedám vydělat jiným-obchodníkům,službám..

0/0
21.9.2010 22:49

avlida

A co takhle

dát ministrům, poslancům a senátorům minimální mzdu a pak podle zásluh na zlepšování ekonomiky státu, kriminality apod. dát teprve peníze v rámci osobního, odměn a prémií? To by koukali. Zřejmě by si nevydělali ani na suchý chleba! ;-D

0/0
21.9.2010 18:37

Bery

Re: A co takhle

R^

0/0
21.9.2010 19:17

C2 H5 OH purum

haló, prosťáčci,

 kteří jste jásavě volili tyto  "nedinosoury" z kterých je sestavena tato  "vláda".  Už vám došlo ? Zbyl ve vás kousek slušnosti a pořizujete si řádný provaz, nebo prádelní šňůru aby vyšla  nadvakrát ? Když už nemůžete nic napravit,  zachováte se aspoň jako chlapi ?

0/0
21.9.2010 18:22

chachar58

Re: haló, prosťáčci,

Nebojte se, ve volbách v říjnu je větší výběr, než podbízené KSSČSSDRv

0/0
21.9.2010 18:35

ČeStNý PřEdSeDa

užiteční ovčané

Ať žije čestná, pravdomluvná a nezkorumpovaná vláda České kapitalistické republiky pod vedením modrých svazáků ....

;-D

0/0
21.9.2010 18:20

RedSquirrel

Re: užiteční ovčané

... které mnozí včetně studentů VŠ letos tak ochotně volili, aby ještě prohloubili krizi a zhoršili sociální situaci obyvatel.. teď si nezaměstnaní absolventi drbou hlavu a marně vzhlížejí k Nečasovým slibům, že jim zajistí práci...

0/0
21.9.2010 22:10

chachar58

Uznal bych aroganci vlády, pokud by

ihned začali jednat o: a) snížení počtu poslanců ; b) snížení počtu senátorů ; c) dát si polovinu platu a druhou půlku by dostávali podle docházky a produkce ; d) snížení aparátčíků, co jim poskakují u zádele - tam jsou větší výdaje, než na obecním úřadě, kde slouží pro tisíc lidí 5 úředníků; e) uznali alespoň jeden z auditů, co nechali za miliony dělat na úřadech.. Jsem soukromník, přesněji "samoživitel" - klasický OSVČ. Ale v tomto musím prohlásit, že chtějí (vláda) udělat hned opatření č.3 a dvě předchozí prostě neumějí vyhodnotit = začít sami u sebe, taky jsou úředníci, placeni z našich daníRv

0/0
21.9.2010 18:03

BezPrace.info

Re: Uznal bych aroganci vlády, pokud by

R^R^R^ Přesně tak! Sice by se tak moc neušetřilo, jak když "některým" státním zaměstnanců uberou pár procent, ale minimálně by bylo vidět snahu. Navíc, kapka ke kapce a kdyby se takhle začalo všude, tak by hned bylo pár miliard.

-

Počet poslanců snížit na polovinu, zrušení Senátu, prezident čestná funkce zdarma, zrušení několika ministerstev a nepotřebných státních institucí, zrušení toho plánovaného sčítání ovčanů,......

0/0
21.9.2010 18:26

neandrtálec

Jo kde jsou ty doby

Když  jsme měli 200 000 vojáků.

:-)

Teď jen 600 000 nezaměstnaných, 60 000 bezdomovců, 6 000 vyvolených. Dluh 190 000 na každého.

:-)

Tady by se generální stávka ani nepoznala. :-)

0/0
21.9.2010 17:52

Petrolin3

Nečasi,Nečasi

jestli ti mohu poradit odvolej své hrdinné prohlášení,že nepotřebuješ ochranku.Jeden nikdy neví co se může stát.Vypadá to,že lidé k tobě láskou nehoří.Na policajty nespoléhej "řechtací pytlík zařídí".

0/0
21.9.2010 17:50

mistodrzici

Vzhledem k tomu

že v žádné oblasti (školy,policie, nemocnice, hasiči, úřady atd.) se absence uličních vykřikovačů nijak negativně neprojevila, doporučuji šéfům příslušných rezortů uvolnit tyto "pracovníky" jako nepotřebné, trvale ze zaměstnání s tím, aby se nadále živili hulákáním a děláním bince po ulicích a náměstích. Pokud možno každý ve svém městě, obci.:-P

0/0
21.9.2010 17:40

BigpetBig

Re: Vzhledem k tomu

Však oni tam byli ve svém osobním volnu. ;-)

0/0
21.9.2010 17:40

Ulrich

Re: Vzhledem k tomu

Já myslím, že řada z demosntrantů byli odborářští profíci, tzn. pracovníci uvolnění k odborářské činnosti na plný úvazek.

0/0
21.9.2010 17:43

nestačímsedivit

Re: Vzhledem k tomu

Dokonce se tomu i VK smál, ubohé!

0/0
21.9.2010 17:43

BigpetBig

Re: Vzhledem k tomu

Co je na tom ubohého, že se nezastavili provozy? Já to naopak chválím.

0/0
21.9.2010 17:45

Najdete na iDNES.cz