Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dvorní fotograf Martina L. Kinga údajně celé roky donášel FBI

Celé roky svými fotkami bojoval proti rasové segregaci a stál po boku vůdce afroamerického hnutí Martina L. Kinga. Byl s ním i v okamžicích jeho smrti v dubnu 1968. Teď se ale zjistilo, že slavný fotograf Ernest Withers tehdy intenzivně donášel FBI. Umělec už k nařčení nic neřekne, před třemi lety zemřel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Yes we can=Thank you satan

Pravda o Martinu Lutheru Kingovy

http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/neznamy-martin-luther-king_5523.html

0/0
16.9.2010 10:04

nemereth

Měl sen v 7 letech?

V roce 1936 přednesl známý projev I have a dream, ... Chtělo by to asi opravit letopočet :-)

0/0
16.9.2010 0:31

jv1107

Donášel???

Čeština je bohatý jazyk a každé slovo má svůj význam. Dosud jsem myslel, že donášet je možné STB, nebo gestapu, ne bezpečnostní složce demokratického státu a pomáhat tak držet pod kontrolou militantní skupinu. Víc "donašečů", díky kterým se nebude jezdit na kole po chodníku, díky kterým budou majitelé psů uklízet po svých miláčcích a hlavně díky kterým budou pod kontrolou všichni extrémisté. Dovedeno do důsledku, on vlastně i ten, co objevil bombu v NY, byl donašeč...

0/0
15.9.2010 16:40

Infidel

Re: Donášel???

Ne že by se FBI nějak principiálně lišila od těch výše jmenovaných. Existence program, jako byl COINTELPRO je dostatečně výmluvným příkladem. V rámci programu COINTELPRO potlačovala FBI hnutí, prohlášená za nějakým způsobem nebezpečná. Jejich metody byly ve značné míře nelegální a nevynechali nic z metod STB, nebo Gestapa, včetně vražd.

Proto bych tam to slovo "donášel" nechal.

http://en.wikipedia.org/wiki/COINTELPRO

0/0
15.9.2010 17:14

pes Muki

Re: Donášel???

Proste neni rozdil mezi nacismem a systemem v USA

0/0
15.9.2010 18:42

Infidel

Re: Donášel???

Martin Luther King byl jedním z cílů COINTELPRO. Tehdy to byl bezpečnost země ohrožující živel. Na Američany vždycky dělalo dojem, jak se Hitlerovi podařilo zatočit s bolševiky. Není proto divu, že experti na potlačování levicového odboje a jejich poznatky byli ceněnou válečnou kořistí. Proč nezopakovat to, co se osvědčilo, když je to pro dobrou věc? No ne?

0/0
15.9.2010 20:11

greenalien

Re: Donášel???

No tak to bych si troufnul tvrdit že jsi mimo. To jako že Američané zaměstnali nacisty v FBI? Rozumíš, jedna věc je využít technické znalosti v závodu se SSSR a jedna věc je nechat si jimi organizovat domácí politiku. Čemuž nevěřím, a což by bylo třeba podložit fakty.

0/0
15.9.2010 23:28

pes Muki

Re: Donášel???

Ten King jaky se oslavuje dnes, ve skutecnosti nikdy nezil, je to sidealisovana postava, Ale dnes tak vesel do dejin a kazdy kdo by se chtel nejak dopatrat neco o nem, co nevyhovyje idealnimu obrazu svetce, by byl okamzite znemoznen. Ale budiz, narody potrebuji idealni hrdiny. Za dob studene valky, komuniste provadeli rozsahlou spionaz a take intensivni podvratnou cinnost. Pinancovali a casto i ridil, vsechny mozne orrganisace, ktere se jim zdaly vhodnena oslabeni zapadu a to od komunistickych stran, pres ruzna mirova hnuti az po svetovou radu cirkvi a podobne. Bylo tedy povinnosti FBI chranit USA pred tim vsim moznym. Samozrejme toho komunisticka ppropaganda vyuzivala, ze kdyz nahodou slapli nejakemu levicakovi na kuri oko, tak to byl fasismus, pochopitelne, ze se snazili FBI co nejvice znemoznit praci proti nim

0/0
16.9.2010 5:01

captain cook

Re: Donášel???

In-Fidel s tebou asi souhlasit nebude. Ten ma to poslapane kuri oko.

;-)

0/0
16.9.2010 6:31

Infidel

Re: Donášel???

Já si taky trochu zaprotestoval proti radaru, jen abych se pak dozvěděl, že jsem Ruskem placený agent, nebo když ne přímo agent, tak ovce řízená ruskými agenty. Přitom já naivka jsem si myslel, že žiju v demokratické zemi, kde demonstrace je jedním ze způsobů, jak upozornit na nějaký mnou vnímaný problém a podnítit tak k němu diskusi. Je možné, že tomu někdo za Ruskou stranu z cynických důvodů pomohl, ale to neznamená, že by tímto protest pozbyl legitimity, nebo opravdovosti.

Nesnaž se mi namluvit, že afroameričani v USA čekali, až je naverbují sovětští agenti, aby začali něco dělat proti rasové segregaci. Že zlotřilí agenti namluvili americkým ženám, že by měly usilovat o rozšíření svých práv alespoň na úroveň islámských zemí(například v otázce majetkových a dědických práv).

0/0
16.9.2010 9:56

Infidel

Re: Donášel???

Paranoia komunistického spiknutí byla tehdy všudypřítomná. Pěkně to ukazuje příklad, kdy historici CIA popisují v Pentagon Papers snahu dokázat, že Ho Chi Min byla pouze nastrčená loutka Moskvy. Konstatují, že se nepodařilo získat o tomto druhu vztahu žádný přesvědčivý důkaz. Přesto si jsou spojením jisti. Absence důkazů prý totiž dokazuje, že Ho Chi Min byl tak dokonale oddán službě ve prospěch Moskvy, že žádné řízení ani nepotřeboval. Člověk by mohl namítnout, že absence důkazů mohla taky znamenat, že to byl prostě jenom vietnamský nacionalista, ale takhle se to mělo s tím dokazováním napojení na komunistické spiknutí v té době obecně.

Vždyť se pokoušeli prohlásit za komunistického agenta i Einsteina, protože vyjadřoval podporu různým mírovým hnutím. Nic mu nedokázali, ale alespoň očernili jeho jméno. FBI četla jeho poštu, odposlouchávala telefon a schomáždila o něm svazek skoro 1500 stran.

0/0
16.9.2010 10:03

qvido31

Re: Donášel???

A teď už víte vážení o čem že to byla ta "sametová";-Dvo tom samým vo čem je to letošní šetření(nooko):-P

0/0
15.9.2010 19:44

hujer svesticky

Re: Donášel???

OMGRv pletes paty pres devaty...

0/0
15.9.2010 21:44

Najdete na iDNES.cz