Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Je velká šance na reformy, řekl Klaus. Vyzval politiky, ať omezí Ústavní soud

Prosaďte konečně reformy a omezte pravomoci Ústavního soudu, s tím v úterý před poslanci vystoupil prezident Václav Klaus. Ocenil, že po volbách vznikla výrazná parlamentní většina, která může přispět ke klidnějšímu vládnutí a stabilitě, což je podle něj nezbytné. "Ubylo hrubostí a osobních útoků," míní Klaus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vokroj

Co tak ten Klaus tak najednou?

V minulé polovině jeho funkce se choval úplně jinak ....

0/0
9.9.2010 15:42

dubanová

V.K. ve sněmovně

Prezident se měl včera ve sněmovně rozhovořit o tom, že

samozřejmě ŠKRTY ano,ale že je třeba především se tady zabývat tím naším poněkud "divným" hospodařením,protože na jedné straně ŠKRTY a na straně druhé MILIARDOVÉ A HLAVNĚ NETRESTANÉ ZLODĚJNY - POKUD SE TADY NEBUDE SE STÁTNÍMI PENĚZI "NORMÁLNĚ NAKLÁDAT - TEDY HOSPODAŘIT", NEMAJÍ ŠKRTY ŽÁDNOU CENU!!!!Pokud se nebudou SKUTEČNĚ TRESTAT ZLODĚJNY - A ZLODĚJ NEBUDE NUCEN - NAKRADENÉ PENÍZE VRÁTIT, POKUD NEBUDE - ZLODĚJI - ZABAVEN VEŠKERÝ MAJETEK - A ZLODĚJ NEBUDE SKUTEČNĚ POTRESTÁN, a pokud se nadále bude zloděj - KTERÝ KRADL - V ŘÁDU STOVEK MILIÓNŮ A MILIARD - vyšetřovat na svobodě a to tak dlouho, až si sebere nakradené miliardy a zakoupí si nějaký malý sympatický ostrůvek - POTUD TADY NEBUDE POŘÁDEK A ŠKRTY BUDOU "NA NIC"!§

Toto měl včera pan prezident zdůraznit, ale bohužel, o tomhle - co dělá z naší malé země "RÁJ ZLODĚJŮ", SE NEZMÍNIL ANI SLOVEM??

0/0
8.9.2010 13:50

mp8

Když přeceda ústavního soudu je komunista

http://www.kauzy.nazory.cz/?subj=3&id=5&re=0

!!

0/0
8.9.2010 10:07

mp8

Re: Když přeceda ústavního soudu je komunista

ZÁKON O PROTIPRÁVNOSTI KOMUNISTICKÉHO REŽIMU

ZÁKON č. 198/1993 Sb.

0/0
8.9.2010 10:07

viper

Vašek šašek.

Takové projevy jsou v každé hospodě a lepší.

0/0
8.9.2010 6:28

animl

Němcová

Tato paní mě zarazila, když v záznamu řekla "Děkuji, že jste přijal naše pozvání." Jak to tedy bylo? Bylo to prezentováno, že VK využil svého práva tam jít a né, že byl pozván...EU[>-]

0/0
7.9.2010 20:59

denny2006

Re: Němcová

byl oficiálně, písemně pozván.

0/0
8.9.2010 7:03

vokroj

Re: Němcová

proč?

0/0
9.9.2010 15:44

karel62

Soudruh Klaus by měl být první,kdo by měl ctít a dodržovat

zákony. Jak to bylo ve skutečnosti pamatujeme snad všichni. Pominu mrtvé a neexistující sponzory a černé miliony na učtech ODS. Diletantským přístupem k privatizaci a populistickým přehlížením dodržování a vymáhání zákonů přispěl hlavní měrou k rozkradení přinejmenším průmyslového dědictví této země. Stvořením a podpisem Opoziční smlouvy se soudruhem Zemanem začal éru masového dosazování politiků (korupce) na výtečně placená místa v dozorčích radách.Podle OS: My vás necháme vládnout a vy nás necháte hospodařit.Příště si to vyměníme a budeme tady na věčné časy.Konzervativní pravicová politika je hlavně o dodržování a vymáhání platných zákonů. To je  ovšem Klausovi cizí. Proto taky nemůžeme mluvit o nějakém pravicovém politikovi.

0/0
7.9.2010 20:30

mpixel

Arcikomunista Rychecký v čele ústavního soudu

http://www.kauzy.nazory.cz/?subj=3&id=5&re=3

0/0
7.9.2010 19:33

mpixel

Re: Arcikomunista Rychecký v čele ústavního soudu

podle českých zákonů je komunistická strana zločinecká - tj. antikomunistický zákon. Nevím přoč mě censor stále maže, vždyď mé příspěvky jsou v souladu se zákonem.

0/0
7.9.2010 19:36

mpixel

Re: Arcikomunista Rychecký v čele ústavního soudu

komunismus je dle českých zákonů stejně extrémistický jako fašismus. Takže proč mě tady za odsuzování komunismu mažou?

0/0
7.9.2010 19:37

vítek z prčice

Re: Arcikomunista Rychecký v čele ústavního soudu

Co je to arcikomunista? V jaké nomenklatuře? Není to nakonec nelegitimní Brežněvův syn? Podívejte se do skříně - možná jsou komunisté i tam, jsou přece všude ! :-):-):-)

0/0
7.9.2010 19:43

vítek z prčice

nemohu stále ztrávit

.. že prezident "demokratického" státu si dovolil napadnout Ústavní soud a dokonce dávat návod sněmovně, jak má proti ÚS postupovat!  Klaus přece jen není jihoamerický diktátor v uniformě a s tmavými brýlemi. Co vlastně chce? Ústavní soud plnil svoji povinnost - chránil ústavní principy a zamezil čachry politických stran s termínem voleb.

A kromě toho - kdyby se volby uskutečnily v původním termínu, vyhrála je s pravděpodobností hraničící s jistotou socdem, sestavila jednobarevnou vládu s podporou komunistů (je to stále legální strana) a Jiří Paroubek byl premiérem. Pan prezident si toho musí být vědom - bylo to jeho přání? ?!?

0/0
7.9.2010 19:33

ja nic

Ustavni soud zrušit

a je to.R^

0/0
7.9.2010 19:24

Kokáč

Klaus je Klaus!

Nebýt Václava Klause, jak by to asi dopadlo mezi Čechy i Slováky?! My všichni můžeme poděkovat Klausovi za to, že nedošlo u nás k občanské válce, a to díky jeho úžasné prozíravosti, nezapomínejme!

V otázce Českých národních zájmů neznám nikoho lepšího než-li je prezident Václav Klaus. Klaus je prostě český patriot, takových lidí už moc v našem státě nemáme!

To jediné špatné co si myslím o Klausovi je to, že není dobrý ekonom a nemá vůbec žádné sociální cítění s těmi nejchudšími. Když nebude naše ekonomika vůbec zadlužená, a ekonomika bude fungovat na 100%, tak to je pro Klause to nejdůležitější.

Ale, kde zůstal obyčejný člověk, co chce jenom normálně žít?

0/0
7.9.2010 18:59

studánka

Re: Klaus je Klaus!

Nebuďte směšný. Vy byste šel do nějaké hypotetické občanské války? Já tedy ne a troufám si tvrdit, že se mnou by do ní nešla naprostá většina Čechů ani Slováků. Vaše "občanská válka" by skončila tím, že pár nacionalistů by dostalo přes držku. Činy pana Václava Klause a pána Vladimíra Mečiara v této věci lze nazvat jedině vlastizradou a to jen proto, že se nezeptali jedním celostátním referendem občanů, zda si to přejí či nikoliv. Svým činem rozbili vlast 15 milionů lidí. Ve všech normálních státech by za to dostali doživotí. Ne tak v našem Kocourkově. Zde mohou vlastizrádci býti i prezidenty a to jen proto, že nejsou voleni občany, jak je tomu v demokracii zvykem, ale zástupci politických stran, kteří sedí ve sněmovně. Nejsou to zástupci občanů (lidu) jak praví ústava, ale zástupci stran a podle toho se protiústavně i chovají.

0/0
7.9.2010 19:32

vítek z prčice

Re: Klaus je Klaus!

Kokáči, vychodil jste alespoň základní školu? Co pokládáte za český národní zájem? Vy jste nechtěl do Evropy? Chcete bý sám (jako ČR) mezi Německem a Ruskem? Pohovořte s Poláky, Ti dobře vědí o co jde. A drží si armádu a silnou ....!!

0/0
7.9.2010 19:37

Kokáč

Re: Klaus je Klaus!

Českých národních zájmů je opravdu dost, Vy asi dobře nechápete, o co tady v Evropě jde! EU institut je neprůhledný orgán, do kterého nikdo nevidí, proto tady vznikají takový nesmysli jako, že budeme ze zemědělských plodin vyrábět paliva atd. Až budete v příštím roce pak kupovat chleba za stovku, Vy budete první kdo to bude kritizovat, že! Opravdu nemáte ten pocit, že Václav Klaus pokud kritizuje EU za její špatnou politiku, tak chrání české zájmy, co myslíte?! K čemu je nám taková EU, která není schopna se nás zastat ve sporu s Kanadou kvůli vízům! Kdyby na nějaký jiný stát staré dvanáctky (EU) uvalila Kanada víza, byla by zavedena hned protiopatření, ale na nějaké Čechy si nikdo ani nevzpomene!? Jediný člověk kdo tuhle nespravedlnost a nehoráznost kritizoval byl náš prezident Václav Klaus! Co udělali jiní čeští politici proti tomuto Mnichovu, Špidla, Fišer a spol?

Poslední slovo, otevřete pořádně oči a vylezte z té Prčice, omlouvám se!!!!

0/0
8.9.2010 13:10

Fikus 1

Re: Klaus je Klaus!

Lidi u nás nejsou zvyklí myslet. Buď někoho mají v oblibě a všechno od něj nekriticky přijímají a nebo ho nesnáší a nevyslechnou ani kdyby měl pravdu. Jenomže svět není černobílý..

0/0
7.9.2010 20:46

awacs767

Soud nesmí vytvářet zákony. Rušení částí zákonů

mění jejich význam a dělá ze soudců zákonodárce.

0/0
7.9.2010 18:53

mirekrt

Klaus poráží Havla, ale ve špatné disciplině.

Nemůžu si pomoct, ale v dobách, kdy byl Klaus premiérem a Havel prezidentem, nesl velmi těžce, a nakonec to zrušil, praxi konzultací s prezidentem republiky. Byl suverénním premiérem, který nepotřeboval a odmítal názory prezidenta.

Je opravdu, ale opravdu smutné, že si Klaus prosazuje setkávání s ministry vlády a premiérem a nyní i se sněmovnou, po kterých rozdává známky, jak to kdo dělá dobře či špatně.

Překonal Havla, ale v disciplině, kterou sám v jiné funkci tvrdě odmítl.

0/0
7.9.2010 17:36

Dux Mea Lux

Re: Klaus poráží Havla, ale ve špatné disciplině.

Asi si nechtěl nechat radit od naprosto neschopného člověka, jakým Havel byl...

0/0
7.9.2010 19:20

juki

Neni Vasek ako Vasek

nechapem preco sa vsetci navazate do Klausa. Je to jeden z mala rozumnych ludi v politike, ktory aj vie co hovori. Neviem co by som dal, aby na Slovensku bol rozumny prezident. Ake typicky ceske, nevazit si to co mam. Klaus vela veci predpovedal a vzdy bol zosmiesneny, opovrhovany - zatial sa ale vsetko co predpovedal do bodky stalo. A to nehovorim len o zhnilosti a censtralizmu EU, strate suverenity ci umyselne skreslenych udajov o Globalnom oteplovani. Ale ved jasne, tupy cesky radovy obcan nema sancu ani pochopit co rozumny clovek hovori, a preto ho rovno odsudi... ake typicky ceske

0/0
7.9.2010 16:35

masculine

Re: Neni Vasek ako Vasek

:-) také nechápu, jak se může někdo do našeho Vševědoucího navážet. Zpackaná privatizace a opoziční podvod opravdu nestojí za to, aby člověk marnil čas navážením se do našeho pana prezidenta :-)

0/0
7.9.2010 16:48

antimultikulturista

Re: Neni Vasek ako Vasek

R^R^R^

0/0
7.9.2010 16:54

James Bond

Re: Neni Vasek ako Vasek

Nesmíte ovšem hodnotit kuponovou provatizaci podle emerického profesora Švejnara, nebo podle výkřiků Zemana, který lovil v kalných vodách nenávisti.

Převážná většina evropských ekonomů a nelevicových politiků se na ní dívá s obdivem. Porovnejte její dopady u nás, s privatizací v ostatních zemích RVHP.

Ostatně Vaše časté příspěvky jsou typické názory neúspěšného, ušlápnutého a závistivého člověka.   

0/0
7.9.2010 17:01

juki

Re: Neni Vasek ako Vasek

presne si sa trafil do skupiny o ktorej hovorim, gz

0/0
7.9.2010 17:09

studánka

Re: Neni Vasek ako Vasek

Ako sa tak pozerám, nechápete toho viacej. Dozaista nechápete ani to, ako Pan Klaus s pánom Mečiarom rozbili protiústavne svoju a našu vlasť. Dopustili sa takto vlastizrady a to prevážne tým, že nepripustili celoštátne referendum o tejto otázke. Jediné kladné, čo pán Klaus robí je jeho vystupovanie voči EU. Všetko ostatné je megalomanstvo, diletantismus a sebestrednosť.Nič iné.

0/0
7.9.2010 17:33

Dr. Chocholousek

proc Klaus vola po reformach,

protoze mu doslo, ze jeho teorie o neviditelne ruce truhu a neexistenci spinavych penez jako by v poslednich letech prestala fungovat.

0/0
7.9.2010 16:23

arivista

Re: proc Klaus vola po reformach,

8-o8-o

copak vy nevidíte, že ve všech oblastech, ve kterých se volá po reformě (školství, důchody, zdravotnictví) jsou tržní mechanismy všemožnými regulacemi potlačené?

0/0
7.9.2010 16:45

Dr. Chocholousek

Re: proc Klaus vola po reformach,

vidim, ale paradoxem je, ze Klaus tyto trzni mechanismy sam navrhoval, a uvadel do praxe.;-D

0/0
7.9.2010 16:52

neandrtálec

118:0

Reformy budou ještě silnější, než po pádu před-předminulého režimu a předminulého režimu.

:-)

Co ještě zprivatizujeme ? Důchody a zdravotnictví ?

:-)

0/0
7.9.2010 16:17

neandrtálec

Re: 118:0

Jestli by Evropa stanovila stabdardní evropslý příspěvek na 1 důchodce, tak bychom je mohli prodávat na západ, a vůbec s nimi obchodovat na burze.

Jako s futures.

;-D

0/0
7.9.2010 16:19

mobidik

Největším problémem ČR je:

1) Blbě provedená privatizace, kde stát přišel o biliony. Ale to je pryč, to nemá cenu řešit.

2) V současné době to jsou neuvěřitelně nízké mzdy a platy (vláda je chce ještě snížit), to vede k tomu, že ceny máme vyšší než v Německu, jezdí se třeba z okolí Liberce do Německa levně nakupovat (Němci se nám již smějí, co si necháme líbit), někteří tam již mají i levnější bydlení, nakupujeme v ČR léky za evropské ceny, daně ale jdou do státu z neuvěřitelně nízkých mezd, tedy malé a nestačí to na důchody a zdravotnictví! Udělali jsme kategorizaci povolání, zaměstnání, číselník KZAM, ale medián mezd k tomto číselníku již ne, ani stanovení minimální mzdy v rámci kategorie povolání EU. Neudělali jsme ani popis činností, které v dané profesi má za dané peníze (minimální, max. je na majitelích firem). Utíkají nám odborníci do ciziny! Nejslabším článkem je management, určuje zakázky, za kolik, z čeho a co se má vyrábět, atd.Dělá produktivitu! Vše ale platí chudí a střední! Myslí někdo ve vládě?

0/0
7.9.2010 16:03

masculine

Re: Největším problémem ČR je:

:-) ano, řešením by bylo nařízené zvýšení mezd. Aby si i těch pár montoven, které přilákaly daňové prázdniny za vlád ČSSD, zbalilo své švestky a našlo si zemi s levnější pracovní silou. Stejně tak i ostatní zaměstnavatelé budou souhlasit s Vašim samospasitelným řešením, protože při navýšení mezd i jim vzrostou náklady a jejich současná konkurenceschopnost bude v ----. Co vše platí ti chudí? Rád bych to věděl. Podle mne tuhle zemi táhne střední vrstva, chudí akorát řvou, že je nikdo nenutil se vzdělávat, nikdo je neobdařil schopnostma úspěšnějších a nikdo jim nic nechce dát zadarmo...

0/0
7.9.2010 16:54

vítek z prčice

zajímavé

..že nikdo a beru to i na sebe, se tak nějak nedostal k těm REFORMÁM, o kterých také prezident hovořil. A to jsme stihli perly jako "RVHP z Bruselu" a "zplundrované Německo". Čím to asi bude? :-)

0/0
7.9.2010 15:42

Shadow stalker

K diskusi

Sobotka říká, že by reformy měly být spravedlivé. Tím myslí, že by měly být solidární (tohle vždy socani zaměňují), tedy že by se měly dotknout jak chudých tak bohatých "stejně" (tedy ve smyslu chudých méně). Má v tom být spravedlnost v tom smyslu, že bohaté to bude méně bolet - docela by mě zajímalo, jestli toto považujete za spravedlivé nebo ne (což je můj názor, se spravedlností to nemá nic společného). K tomu dodávám, že dh

0/0
7.9.2010 15:15

Linde CZ

Re: K diskusi

Socialisti se vesmes vyznacuji naproto pokrivenym vnimanim slov jako je svoboda, solidarita, spravedlnost a tak podobne.

0/0
7.9.2010 15:52

jrozec

Re: K diskusi

"Antisocialisti" zase tím, že vůbec nechápou proč by podobné pojmy měli (také ve vlastním zájmu) brát v potaz...

0/0
7.9.2010 15:57

jrozec

Re: K diskusi

Dva lidi mají rozdílný majetek. Jeden má příjem 1mega jeden 100 000,- Pokud oba zaplatí daň 5 000,- oba zaplatili stejně, ale první jen 5% a druhý 50%. Pokud oba zaplatí 10% z toho co získali, zaplatí bohatý více, ale dotkne se ho to stejně jako chudého. Který z těch systémů je jako spravedlivější podle  Vás ??  Podle mě ten procentuální. Zrušil bych stropy a všem dal procentuálně stejnou daň....

0/0
7.9.2010 15:55

James Bond

Re: K diskusi

A ten co zaplatil víc má větší právo rozhodovat, co se s vybraným stane ?

0/0
7.9.2010 17:05

jrozec

Re: K diskusi

Vy máte dojem že momentálně máte nějaké právo rozhodovat co se s těmi penězi stane?? To za vás ochotně dělá někdo jinej ... A mimochodem pokud mám větší majetek, tak ze společnosti obvykle taky víc "čerpám" (takový žebrák nemá o co přijít, kdežto vám někdo šlohne audinu, vykrade vilu, vytuneluje konto v bance....).

0/0
7.9.2010 23:12

JendaBrno

Nas "nestranny" pan president

;-D

0/0
7.9.2010 14:59

Generál Ugarte - resucitado

Re: Nas "nestranny" pan president

Ukázkový případ: po politikovi požaduje apolitičnost, ale političnost soudu mu nevadí.

0/0
7.9.2010 15:00

Vosta Jindra

Re: Nas "nestranny" pan president

a k ten soud jmenoval? Včetně svých oblíbenců Lastovecké, Výborného a Rychetského........

0/0
7.9.2010 15:24

Generál Ugarte - resucitado

Re: Nas "nestranny" pan president

Ale se souhlasem Senátu, na to nezapomínat.

0/0
7.9.2010 15:27

mozolek

Re: Nas "nestranny" pan president

to je sranda  !!!!! ;-D;-D;-D

0/0
7.9.2010 15:02

number of the beast

povinná četba:

http://paroubek.blog.idnes.cz/c/154295/Prezident-k-Ustavnimu-soudu.html

0/0
7.9.2010 14:59

papazian

Ja bych radeji omezil pravomoce panu Klausovi,

kdo seje vitr sklizi bouri.

0/0
7.9.2010 14:57

Najdete na iDNES.cz