Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Opilý řidič boural dvakrát za jedinou hodinu, zabil při tom chodce

Hned dvě nehody během jedné hodiny způsobil v sobotu opilý řidič na Kolínsku. Zatímco první se obešla bez zranění, při té druhé zahynul chodec, který šel po krajnici. Po havárii policisté řidiči naměřili víc než dvě promile alkoholu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Smrť

6 let?

Výsměch... Je to stejné, jako by popadl pistoli a nazdařbůh pálil do davu. Feťák, který chtěl někoho zavraždit (nepovedlo se) dostal 15 let a nezodpovědný *****, který skutečně zabil člověka, dostane maximálně 6 let8-oRv.

Povolte řidičům jedno pivko (osobně neschvaluji), ale za nehodu v opilosti, zvlášť s následkem smrti nebo zranění jiného člověka, dávejte exemplární tresty!!

0/0
7.9.2010 12:46

Chody1980

Re: 6 let?

Nezastávám se alkoholu za volantem, ale mnohdy i člověk střízlivý prostě nevidí člověka při krajinici. Chodí tměvě oblečení a po špatné straně většinou..kdyby šel po správné straně, tak by viděl jedoucí auto proti němu a třeba zkusil uskočit, ikdyž v tomto případě to byl stařík..nicméně obecně jsou noční chodci v tmavých hadrech sebevrazi, kteří mohou svým mozkem někomu zkazit život.

0/0
7.9.2010 14:54

Smrť

Re: 6 let?

S tím samozřejmě bez výhrad souhlasím, reflexní prvky by měly být po setmění povinné pro chodce i cyklisty, ale s alkoholem v krvi jde řidič té nehodě hodně naproti. Člověk, ochotný sednout za volant opilý, by vůbec neměl mít řidičák.

0/0
7.9.2010 15:19

Smrť

Re: 6 let?

A v tomto případě se nehoda stala v šest večer, kdy ještě není tma a chodec byl vlevo, tedy na správné straně. Střízlivý řidič by v podobné situaci neměl mít problém...

0/0
7.9.2010 15:57

martin0669

Re: 6 let?

za výrazné prvky na oblečení a osvětlení se přimlouvám!

nikdy jsem za volant nesedl ani po skleničce piva, ale i tak jsem měl párkrát namále s chodce nebo cyklistou ... mělo by to být ze zákona s jasným postihem a kontrolované ... jsou bez nějaké ochrany plechů, tak musí sami na sebe dávat větší pozor a být vidět. Světla na autě nejsou všechno a když navíc jede proti někdo s trochu rozštelovanými světly, tak přehlídneš.

Správná strana - to je taky kámen úrazu .. za nás se to učilo - na auto musíš vidět (pro chodce). Přecházení mezi auty. Auta blízko přechodů. Těch problémů je .. ale stačí kdyby na to policie dohlížela a ne, že jen projede a tohle ji nezajímá.

0/0
8.9.2010 10:36

szagi

A mě to stejně přijde

málo. Kdyby to byla nešťastná náhoda. Ale když chlastal...... je to málo.

0/0
7.9.2010 9:26

Warhead_bia :P

inu

soudit za vrazdu je scestne ale nekolikanasobne navyseni trestu by zaslouzil

0/0
7.9.2010 8:39

libl3

Odpovědnost minimální

Zavřít až zčerná.

0/0
7.9.2010 7:53

___Radin::::

pán jednoznačně vraždil

za tuto vraždu bude odměněm možná rokem vězení a za rok může vraždit vesele dál Rv. Můžeme děkovat naší justici, politikům a různejm ochráncům práv zlodějů a vrahů, že se tady obyčejnej člověk nemůže cítit bezpečně. ;-( Je na čase znovu zavést trest smrti R^R^

0/0
7.9.2010 7:39

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

v době, kdy existoval trest smrti a vládla hluboká totalita, by mu za toto hrozilo maximálně 5 let.

0/0
7.9.2010 8:11

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

ale já nepsal, že se chci vrátit do dřívějších dob, nedej bože do totality, já bych byl pouze pro ten trest smrti a to i pro řidiče tohoto ražení. Proč si vše musíte hned vykládat uplně jinak? To jste tak posedlí tím komunismem? To už je nemoc 8-o

0/0
7.9.2010 8:13

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

Vysvětlení - chtěl jsem zdůraznit, že tresty za smrt při autonehodě jsou v našem zákoně zakonzervovány prakticky již 50 let a na jejich výši nemají vliv tebou vzpomínaní "všelijací ochránci práv", také jsi volal po návratu trestu smrti, což je zcela off-topic a vyvolává to vzpomínky na totalitní dobu. Takže to chce klídek a pokud něco tak nemyslíš, tak to ani nepiš.

0/0
7.9.2010 8:17

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

proč trest smrti vyvolává vspomínky na totalitu? V tej emerice taky mají trest smrti, ona je snad amerika totalitní?

Ale jinak dobrá, popovídáme si o tom až ti nějaý ožralý pako zavraždí někoho z rodiny, OK? Já už to mám za sebou :-/ Máš pravdu určitě to nebyla zbytečná smrt otce, on vlastně ten ožralej chudák za to nemohl, totiž můj blbej otec se zrovna motal tam, kde ten chuák co chtěl dojet domů z hospody jel. 8-o To že to nebyla jeho jediná bouračka s alkoholem v krvi je nepodstatné. 8-o

0/0
7.9.2010 8:25

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

Zcela zcestné je tebou vytvořené spojení smrt při autonehodě (dejme tobu pod vlivem alkoholu) = trest smrti. Tvého otce je mi líto, ale kvůli tomu nemusíš každému, kdo s tebpou nesouhlasí podsouvat, jak se zastává ožralů za volantem. Zvýšení trestů je na místě, ale volání po trestu smrti lze brát jen jako nadsázku.

0/0
7.9.2010 8:29

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

dobrá tedy, zkus mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi tím, vezmu li si ožralej pistoli, vyjdu s ní na ulici a budu pálit kolem sebe, nebo když se ožeru, sednu si do auta a pojedu po ulici. 8-o Za to první mi hrozí podstatně vyšší trest než za to druhé. Proč? proč je méně těch co ožralí chodí po ulici a střílejí? Není to taky trošku tím, že je za to podstatně vyšší trest?

0/0
7.9.2010 8:34

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

Měl by sis přečíst ´teorii práva a zejména kapitoly o úmyslu (přímém a nepřímém) a o nedbalosti (vědomé, nevědomé, hrubé). Každý případ se posuzuje individuálně. Zranění způsobené střelbou na ulici může být podle okolností nedbalostní i úmyslné. Sražení autem stejně tak. V 99% případů je ale autonehoda nedbalostní. Pokud hrál roli alkohol, jde o hrubou nedbalost, ale stále jen nedbalost.

0/0
7.9.2010 8:38

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

viz níže Rv nikomu nic špatného nepřeji, jen mě občas některé názory dostávají. Nikdo normální, kdo nejezdí věčně nametenej, se nemůže tak urputně zastávat těchto lidí Rv Ve své podstatě jen pracuješ na zvýšení šance že někdo jemu podobnej potká i někoho tobě blízkého. U nás slovo prevence vůbec nic neznamená ;-(

0/0
7.9.2010 8:45

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

Křivdíš mi, podsouváš mi různé věci, které nejsou pravda, a i když už jsem se o tom zmínil, tak to děláš opakovaně. Zřejmě to myslíš s tím trestem smrti vážně, ale pak nemá cenu diskutovat, protože něco takového je prostě zcestné. kdyby byl trest smrti za smrt při autonehodě pod vlivem alkoholu, musel bys ho zavést u dalšího velkého množství trestných činů, aby se to vyvážilo a to tedy i u nedbalostních. V popravách bychom předhonili Čínu.

0/0
7.9.2010 8:50

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

ne nerozumíme si. Nejde až tak o ten trest smrti, jde o podstatu. Pokud si sednu jednou za volant ožralej, zdrogovanej... potom musím počítat s tím, že mám několikanásobě větší pravděpodobnost zabít dalšího člověka. Tedy mi na tom nepřijde nic nedbalého, je to čistě úmyslné, toho člověka nikdo nenutí řídit ožralého. Tak by se k tomu mělo přistupovat.

Jak je možné, že jsou vyvolení, kteří můžou skoro beztrestně rozhodovat o osudech dalšch lidí?

0/0
7.9.2010 8:57

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

Nerozumím ti, nejde ti až tak o trest smrti, ale to bylo to první a hlavní, co jsi tu vykřikoval. Kdybys vykřikoval sazba 1-6 za takovouto hrubou nedbalost je směšná, chtěl bych, aby takoví lidé dostali mnohem přísnější trest, chápal bych to a nemuseli bychom se tu sáhodlouze bavit na téma autonehoda vs. vražda, úmysl nedbalost. Kdo by měl rozhodovat než soudci? Systém je tak nastaven ve všech státech do jejich společenství se hlásíme.

0/0
7.9.2010 9:02

IARK - BAN za králíčka.

Re: pán jednoznačně vraždil

Kdyz nekdo ridi kamion, tak ma taky vetsi pravdepodobnost nekoho zabit nez ridic osobaku, mame tedy kamionaky trestat vyssim trestem?

0/0
7.9.2010 9:03

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

očividně chápeš co je prevevce a máš docela dobré rozlyšovací schopnosti ;-)

Jo pravda proč trestat ožraly za volantem, když tu jezdí kamiony. Je jedno kdo tě sestřelí. A vůbc proč máme tresty? Nebylo by lepší zrušit věznice, soudy ať si dělá každej co chce?

0/0
7.9.2010 9:14

IARK - BAN za králíčka.

Re: pán jednoznačně vraždil

1) Jednoznacne nevrazdil

2) Vetsi trest nez za vrazdu? Ale jdi :-/

0/0
7.9.2010 8:12

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

jednoznačně vraždil, v tomto případě použil auto jako zbraň s tím nic nenaděláš, že si to náš pomatený zákon vykládá jinak je věc druhá. A nikde jsem nepsal, že mi tresty za jiné vraždy přijdou dostačující ;-)

0/0
7.9.2010 8:15

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

Vražda to není v žádné civilizované zemi, ani v texasu (možná, ledaže by byl za volantem černoch :-P). Zvýšení trestu za autonehodu s jedním usmrcením (dnes hrozí 1-6 let, je na místě, ale vražda je a zůstane něco zcela jiného.

0/0
7.9.2010 8:19

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

a pro upřesnění trestů. Chlap co mi sestřelil otce již byl v minulosti trestán za řízení pod vlivem alkoholu, jednoho člověka zmrzačil. Za smrt otce dostal trest celých 16 měsíců a 8 let bez papírů. Nyní se tedy můžeš v klidu projíždět po Kladně, máš vcelku velkou šanci, že budeš mít to štěstí a potkáš tam věčně nametenýho chlapa v dodávce kterej tě může kdykoli sestřelit. Zdá se ti to normální?

0/0
7.9.2010 8:42

pawn

Re: pán jednoznačně vraždil

Mezi trestem smrti a trestem 16 měsíců existuje docela velký prostor. :-P

0/0
7.9.2010 8:51

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

jaký třeba, co by jsi ty pro takového člověka zvolil za trest? Já bych tu taky ještě jednu možnost viděl ale to by jsi vyskočil z kůže. Vůbec by mi nevadilo, kdyby takto jednající lidé ztrávili zbytek života v uranovejch dolech ;-)

0/0
7.9.2010 9:02

martin0669

Re: pán jednoznačně vraždil

už nikdy za volant, léčení, uhrazení nákladů, odškodné, bolestné a vyšší tresty

vražda je když někoho zabiješ úmyslně ... a ožrala v autě úmyslně nezabijí!

pokud je někdo ožrala nemá dostat papíry, pokud je má, tak má o ně přijít a pokud sedne za volant, tak má jít sedět a auto mu má být zabaveno - ikdyby mělo být půjčené - protože ten kdo půjčí auto někomu bez papírů je lump a patří mu to.

trest smrti ... jsem pro (speciální případy!) ... za prokázané vraždy, brutální znásilnění - prostě těžké činy ... jednou - zkusíme dlouhé vězení (a to upravit - žádné leháro)! podruhé, takový odpad nemá smysl dále živit = popravit! Za terorismus ... chytím někoho s bombou, tak šup a popravit. Střílí někdo na lidi ... popravit.

0/0
8.9.2010 10:47

IARK - BAN za králíčka.

Re: pán jednoznačně vraždil

A presto NEVRAZDIL, nez se ohanis co je spravny a co umoznuje neumoznuje zakon, tak si zjisti co to vlastne ta VRAZDA je, at se tu zase neztrapnujes ;-) Pokud si myslis, ze ma clovek dostat stejny trest za planovane zabiti a za nehodu, tak jsi hlupak.

0/0
7.9.2010 9:00

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

já tu ze sebe dělám blbce a ty neumíš číst. Jak jsem uváděl výše vím jak to, je a z mého pohledu by se to mělo změnit. Ale díky že jsi si zase připoměl, kolik hloupých lidí tu na diskuzích je ;-D;-D;-D

0/0
7.9.2010 9:16

IARK - BAN za králíčka.

Re: pán jednoznačně vraždil

"jednoznačně vraždil, v tomto případě použil auto jako zbraň s tím nic nenaděláš" Nevidel jsem na to navazujici prispevek, kde by jsi toto sve tvrzeni popiral ;-) A stale je nesmysl to menit, zabiti dle meho nema byt hodnocene stejne ci hure jako vrazda, to pouze ty si tu porad mluvil dokola, ze to vrazda je jen to soudci vidi jinak a ja ti na to odpovidam, ze proste nevis co je vrazda, nemuzu ti za to, ze mas problem s chapanim psaneho textu

0/0
7.9.2010 9:57

___Radin::::

Re: pán jednoznačně vraždil

teda, nerad přeji komukoli cokoli špatného, ale myslím, že je třeba aby jsi poznal co je zbytečná smrt někoho blízkého, jen díky naší ochraně notorů za volantem Rv

0/0
7.9.2010 14:05

jirka36

Re: pán jednoznačně vraždil

Ty jsi nějak chytrý ty bulíku civilizovanej. Až ti někdo nachcanej zabije člena rodiny, tak se za něho der a přesvědčuj všechny že to nebyla vražda a že je třeba mírný trest...

To je úžasný co tady diskutuje za magory...

0/0
7.9.2010 11:01

žvejkaPedro

tak to

asi nebude dobrej řidič Rv

0/0
6.9.2010 23:55

SkyZero

hmm

ukamenování by mu slušelo:D

0/0
6.9.2010 23:50

lolek77

Re: hmm

Ty arabské pořádky mají něco do sebe;-D

0/0
6.9.2010 23:53

josefl

Kdyby

Kdyby byli policajti na silnicích, chytli by ho při prvé nehodě a bylo by to bez mrtvých. Vyjet na silnici, na to nemají čas, připravují přeci demonstraci.

0/0
6.9.2010 23:40

___Radin::::

Re: Kdyby

dlbe co ti v tomto případě pomohou policajti? prosím o vysvětlení.

0/0
7.9.2010 7:35

Chytrakz hospody

Re: Kdyby

No kdyby policajti nebuzerovali s pásama (osobní věc každého z nás),  lekárničkama,  dělali skutečný dozor a nebyla zrušena povinnost i větší nehody nehlásit, body a řidičáky by brali za skutečně nebezpečné přestupky, možná by měli větší respekt a nehody tohoto typu by rapidně ubyly.

0/0
7.9.2010 10:09

IARK - BAN za králíčka.

Re: Kdyby

Mozna kdyby daval admin BAN za nadmernou hloupost, tak by se tu takovyhle vyblitek neobjevil Rv

0/0
7.9.2010 8:10

kuba78

hm..

starej rezatej escort.. a ridic taky bude jiste ne moc majetny.. to vidim na drastickou pokutu tisic korun a mozna pul roku podminku. a kdyby nahodou jel kolem mercedes a pri brzdeni v kolone odrel auto pred sebou, ten by mel dostat aspon pul milionu a rok natvrdo, protoze je bohatsi.. tak je to spravne, tak to ma byt, bohatsi maji platit vice, jak pravil nas novy uberminister Barta..

0/0
6.9.2010 22:34

josefl

Re: hm..

Myslím, že už šel na Růžek na jedno  a shání nějakou starší škodovku. Třebas bez papírů.

0/0
6.9.2010 23:42

ramese

hmm

"to se mi nemuze stat" ja ridim opatrne a jako chodci se mi stat tohle take nemuze.. to stale posloucham na schuzkach s klienty.jen clovek je tvor nepoucitelny a je osvce tak ze radsi si necha poradit od kamarada misto aby dal sam na sve instinkty a nepapouskoval "me se to nemuze stat". :-/

0/0
6.9.2010 22:30

daadyy

navrhuji

6let vězení a každý týden 20 ran bičem+posolit rány. Po vypršení trestu přejet autem.

0/0
6.9.2010 20:12

Flyer01

Re: navrhuji

přejet hned a nasolit na zimu pro divou zvěř...

0/0
6.9.2010 20:14

802

Tohle je snad nebalost dle

náboženského myšlení těch právních parazitů.

Dle normálního rozumu je to obecné ohrožení s následkem smrti, na což už jsou flastry skoro na úrovni vraždy.

0/0
6.9.2010 19:46

ramese

Re: Tohle je snad nebalost dle

kdyz nabidnete ridicum pravnika.. trvdi ze se jim to nemuze stat a jeste lepsi odpoved je ze maji pravnika doma.. a pak?? dopada to tak ze behem 5 min je z ucastnika vinik a divi se .. ;-D

0/0
6.9.2010 22:31

přijedu_trabantem

Je to par let, co sfetovanej kluk

zabil moji 18ti- letou sestrenku, jeji kamaradku zranil, pak se nejaky cas skryval a dostal kolem 5 ti let.Odskodny rodicum 240 000 (zaplatila pojistovna) a nazdar.Konecna.Myslim, ze to bude podobny

0/0
6.9.2010 18:05

Marik admin 0:9

vrrr

Být to moje rodina  tak zabiju  jeho a jeho rodiče. je to jejich vizitka !;-€ 

0/0
6.9.2010 16:56

Najdete na iDNES.cz