Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Středočeská policie chce od obcí nájem za korunu. Jinak odejdeme, vyhrožuje

Policie ve vaší obci zůstane, jen když nám pronajmete prostory pro služebnu za symbolickou cenu," naléhá šéf středočeské policie Václav Kučera na třiatřicet starostů v kraji. K nezvyklému kroku ho dohnala snaha ministerstva vnitra ušetřit miliardy korun ve státním rozpočtu. S přesvědčováním starostů už Kučera začal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Juan Perveres

No teda!

 Už i policie vydírá? Nejvyšší čas opatřit si zbroják a nějaký spolehlivý železo.

0/0
5.9.2010 11:25

hoří

Re: No teda!

nevidim v tom vydírání, ale holou skutečnost

0/0
5.9.2010 12:17

spokojený volič

děkujeme - odejděte

0/0
5.9.2010 7:43

zrzecek

Nepřispěje MUDr Ráth...

Myslím si,že najde nějaké ty černé fondy aby si udržel na svém písečku policii.Když má fondy na jiné hlouposti proč by nepřispěl na svou ochranu ? ;-D;-D;-D

0/0
5.9.2010 6:23

spokojený volič

Re: Nepřispěje MUDr Ráth...

ale na svou ochranu to on má,  ( ze státního) žádný strach

0/0
5.9.2010 7:45

vidocqcz

hm

Takže se nakonec ten zbroják a starý dobrý G36 bude hodit :-)

0/0
4.9.2010 23:53

Petrolin3

Přání TOPu je pro Johna rozkazem.

Opravdu bohatí lidé jako Bakala,Schwarzenberg a další sponzoři TOPu nemají zájem na fungování veřejného školství ,zdravotnictví,ostatních služeb poskytovaných státem a samozřejmě ani veřejné bezpečnosti.Proč by měli dávat daně na policajty když mají vlastní bezpečnostní službu?tak je to i se školstvím a zdravotnictvím.Co zatím ještě nezvládají je protiraketová obrana.Proto také kníže vyvíjel horečnatou činnost pro zajištění americké protiraketové základny u nás.Pro sebe by nějaký bunkr ještě schrastil,ale co s majetkem.Prioritním úkolem TOPu je minimalizovat daně.My bohatí se o vlastní vzdělání,své zdraví a svou bezpečnost postaráme a na vás házíme bobky.Johne šetři budeš pochválen.Jak je to s daněmi ekonomicky-nerozumím tomu.Němci mají prý vyšší daně než my a ještě je chtějí zvyšovat.Jejich ekonomika se při tom již hrabe z toho nejhoršího.My se již několik let odrážíme a nic.Opatření,která Kalousek navrhuje vzbuzují obavy,že v Česku bude dočasná to znamená věčná krize.

0/0
4.9.2010 23:20

acvil

...díky, že jsi to tak hezky všechno vysvětlil...

...jen ještě kdybys mohl vysvětlit, jak funguje veřejné školství, zdravotnictví,ostatní služby poskytovaných státem a samozřejmě i veřejné bezpečnosti (zřejmě máš na mysli policii)...8-o...není to "náhodou" závislé na penězích - i když je vše "bezplatné"?...k tomu Německu - Základní sazba daně z příjmů pro fyzické osoby  15 % (to je pro roční příjem do 1 300 000 Kč), pokud vyděláš ročně méně než 190 000 Kč, tak neplatíš nic...jaké jsou ceny v Německu snad víš - trochu ti napovím - jezdí tam nakupovat Češi, proč asi???...:-)8-o

0/0
5.9.2010 7:16

Jerry7650

Šetření po pravicovu

Ano ano, takto šetří pravičáci... Státní rozpočet bude vypadat náramně krásně, ale vnitřní dluh naroste jako kráva. Ale to je u nás už ted dá se říct dlouhodobá pravicová tradice založená Klausem a jeho bankovním socialismem a uměle drženou zaměstnaností, která nás stála nakonec pár stovek miliard (mylně přičítaných CSSD).

Tak teď soudruzi z vlády předvádí to samé. Ořezaávají příspěvky již dříve slíbené krajům, takže sice se nezadluží stát ale kraj, (a Kalousek bude být v hrud jak je skvělý) a nyní nám ze státní policie dělá městskou, protože menší služebny se jí nechtějí platit.

BTW Tohle se ani nedá nazvat vydíráním, zo už porušeje základní principy. Nemá náhodou státní policie zajistit stejnou bezpečnost VŠEM? A nevyhrožovat. že se někde ani neukáže, jen max na zavolání?

PS: Bárto Bárto, ty kluku šikovná, já vím, že ty s tím pomůžeš a nabídneš místo policie své ABL hochy a místo 160tisíc za služebnu budeš chtít třeba jen 150, že...

0/0
4.9.2010 23:05

libynn

Posílit městskou policii!

A vyčkávat:-)

0/0
4.9.2010 21:20

Judge Dredd je o5 tady

Re: Posílit městskou policii!

Bohužel přesně tohle stát chce, potom ještě bude bártovsko-blažkovské klice umožněno udělal slavnu metropolitní policii, sen těch dvou protagonistů, a stát se bude chechtat. Jde totiž o to, že formálně to bude řídit starost, fakticky krajský ředitel PČR a hlavně bude to platit město.... prostě pustí žilou obcím...RvRv

0/0
4.9.2010 22:08

tenosten

všechny ty

 prognozované tanečky kolem policie, - jako propouštění, snižování platů, nyní ten blábol o šetření na nájmech, a ještě větší mamlasoviny, jako omezování používání teplé vody, mají jeden jediný cíl. Zneklidnit a přímo rozvrátit morálku státních policistů, aby tito pak raději přešli do služeb soukromých bezpečnostních agentur.

0/0
4.9.2010 20:24

Lady Humussprey

Re: všechny ty

To by šli tak na čtvrtinu platu. Tyhle agentury zaměstnávají většinou lidi s částečnou invalidkou. Umřeli by jinak z platu hlady.

0/0
4.9.2010 20:42

modra_kravka

Re: všechny ty

No u nás ti přisnědlý mládenci v marketu nevypadají na částečnou invaliditu. Teda alespoň zvenku!

0/0
4.9.2010 22:51

habr

Pokud budou obce při smyslech,

tak slevu nedají. Je to sprosté vydírání státu obcí - aby obce mu platily za to, co má stát zaplaceno již z daní od lidí.

Dneska i když Policie ČR ná někde služebnu, tak jako by tam nebyla. jen občas vyleze na silnice kontrolovat řidiče - tam mají své jisté.

0/0
4.9.2010 20:22

DanSed

Je to špatně.

Kromě toho, že se tím vytváří prostor pro privatizaci bezpečnostních služeb, je na tom ještě jedna věc špatně. Kdyby starosta pronajal za 1 Kč ročně obecní prostor soukromému subjektu, zjevně by se dopustil porušení povinností při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele. Totéž by se mělo týkat pronájmu státnímu subjektu. Řešit finanční problém jednoho okruhu veřejných financí jiným okruhem, je čuňárna, protože se tím obchází zákon o rozpočtovém určení daní a de facto dochází k jinému přerozdělení, než měl na mysli zákonodárce. Vyúčtování služeb mezi subjekty financovanými plně nebo částečně z veřejných zdrojů by mělo být zcela tržní, ve finále jde o jednu a tu samou hromádku peněz.

0/0
4.9.2010 19:52

paxxtor4u

Re: Je to špatně.

Tohle je zbytečný formalismus, co říkáte. Předpokládám, že jste právník nebo úředník FÚ. Transakce veřejných peněz mezi orgány veřejné moci (včetně "placení daní" státních zaměstnanců) je pouhou účetní operací při zachování zákonem stanovených podmínek.

0/0
4.9.2010 21:15

Judge Dredd je o5 tady

Re: Je to špatně.

Nic o tom nevíte.

Státní rozpočet a rozpočty obc jsou naprosto jiné rozpočty. Tam jde o legitimní přesun financí.

Stát obce vydírá, protože sám má schodek a obce jedou většinou v nulovém nebo přebytkovém rozpočtu... tak jim hce popustit žilou.

Není to dávno, kdy stát prodal pozemek v Jesenici u Prahy, který byl původně určen na výstavbu služebny OOP a šel raději do nájmu do obecního úřadu. Nyní vydírá obec, aby mu pronajal prostory za 1,- Kč... měl si stát postavit vlastní barák a nepatil by nic. To je problém právě znevýhodnění obcí, kde stát postavil svůj barák a kde nikoliv...

0/0
4.9.2010 22:06

DanSed

Re: Je to špatně.

Z hlediska celkového daňového zatížení jsou tyto přesuny neutrální, ale právě rozdělení výnosů daní mezi obce a státní správu je tím deformováno. A to rozdělení není jen tak pro nic za nic. To je jako byste si domácí rozpočet rozdělil mezi domácnost a kapesné manžela a pak manžel chtěl, aby mu z příjmu určeného na domácnost byly hrazeny ještě pivo, cigára, holky, paintball a fotbal. Takhle je to srozumitelnější, ne?

0/0
5.9.2010 9:30

Václav Dobrák

To je zase Džonovina ...ušetří milion korun měsíčne

 a projezdí 2 milony měsíčně

0/0
4.9.2010 19:15

Lady Humussprey

Obce takto stupidně přišli mnohdy i o koloniál

Další důvod proč nejít k volbám, do čela obcí se hrnou nemyslící tvorové. V obci mají zavřený koloniál. Tím pádem tam neseženou nic a pro vše jezdí do marketu ve městě i pr prasklou žárovku. Kdyby koloniál pronajmuli za korunu ročně, tak by nezbohatli, ale housky, žárovky, mýdlo a pod. mají v místě. To ovšem nikdy neudělají.

0/0
4.9.2010 18:30

Václav Dobrák

Re: Obce takto stupidně přišli mnohdy i o koloniál

vy určitě znáte poměry na vesnici....

0/0
4.9.2010 19:15

habr

Re: Obce takto stupidně přišli mnohdy i o koloniál

V dnešních vesnicích žije velmi málo lidí kteří za prací nedojíždějí do velkého města. proto vize, že by se tam uživil obchod a měl ještě k tomu kvalitní, čerstvé a přijatelné ceně je víc než utopie.

Za další - mnoho lidí si dojede do supermarketu dvakrát za měsíc na velký nákup a ještě přitom ušetří i na benzin a mohou si vybrat ze širší nabídky.

0/0
4.9.2010 20:18

Lady Humussprey

Re: Obce takto stupidně přišli mnohdy i o koloniál

Takové krámky existují a dokonce se tam zboží musí předem objednat. Využívají toho lidé kteří za prací nedojíždí a důchodci. Není to kšeft, ale spíše služba obyvatelům. Takže nájem za korunu a výdělek jen o něco lepší, než šťouchanec do oka.

0/0
4.9.2010 20:37

modra_kravka

Re: Obce takto stupidně přišli mnohdy i o koloniál

No podobným způsobem se obce podbízí i praktickýcm lékařům. Kdy účtují min. nájem, a na náklady obce prostory udržují.

0/0
4.9.2010 22:57

killy

Hmmm. Vydírání v kostce !

:-/

0/0
4.9.2010 16:25

Fai Rodis

Re: Hmmm. Vydírání v kostce !

O nikoliv. Jen spravny pristup k setreni. Chces bezpecnost - musis neco investovat... berou to chlapci trzne, zcela v intencich dnesniho trendu.

0/0
4.9.2010 17:16

JanP

Re: Hmmm. Vydírání v kostce !

Ale houby, logický požadavek. Není příšerná situace, kdy státní policie zajišťuje nějaké služby v obci a ještě té obci musí platit za nájem místnosti?

0/0
4.9.2010 17:40

vodnicivcechach

pcr.abl.sro ???

:-(:-(:-(

0/0
4.9.2010 15:56

Thorough

Mě by jenom zajímalo jestli se jedná o nutnost

šetřit na úkor rizika zvýšení kriminality. Ačkoliv to si myslím je jenom otázkou času.

0/0
4.9.2010 15:41

Placirka

Policajt

= vyděračRvRvRv.Tak do průvodu, to vám jde ze všeho nejlépe.;-D;-D;-D

0/0
4.9.2010 14:59

julo

Re: Policajt

tomu radovému polišovi je jedno kde je. Toto je akýsi zvláštny problé úradníckeho šimlíka. :-)

0/0
4.9.2010 15:01

hoří

Re: Policajt

Placirka = trouba

0/0
5.9.2010 12:19

banánový huffnagelův duch

300

0/0
4.9.2010 14:52

Theurbanek

NIkdy by k podobným kromům nedošlo,

kdyby si Al Calous nesednul na kačenu a na všechny starny neplival oheň - nedám!, nikdy by k podobným krokům nemuselo dojít, tak se teď nedivte.Já toho darebáka nevolil.Po tom, co jsem se podíval na tohle http://zpravy.idnes.cz/ucastniku-odborove-demonstrace-stale-pribyva-do-ulic-vyjdou-i-zpevaci-1zx-/domaci.asp?c=A100903_165657_domaci_js   vím, že je náš stát skutečně v dobrých rukou;-)

0/0
4.9.2010 14:49

vodnicivcechach

Re: NIkdy by k podobným kromům nedošlo,

nikdy by k tomu nedoslo,kdyby nikdo nevolil tak nezodpovedne :-(

0/0
4.9.2010 15:58

elnino

Není daleko doba,

kdy se bude platiti na policii jak u lékaře. Chceš něco oznámit 100,- chceš aby policie přijela 300,- je to v noci nebo o víkendu 500,-. A najednou zjistíme, že nám stačí 20.000 policistů místo 45.000.

0/0
4.9.2010 14:33

Paul Weiss

Re: Není daleko doba,

No jo, ale ti "manageři" a jejich náměstci, koordinátoři a kdovícoještě na územních odborech, krajích a prezidiu se sami od sebe nerozpustí, a to bude právě těch "nezbytných" zbývajících 25 t.

0/0
4.9.2010 14:38

KarlKubrt

Re: Není daleko doba,

R^8-o

0/0
4.9.2010 18:06

Theurbanek

Re: Není daleko doba,

Ruku na srdce, zavolal by jste? Nebo dal ty peníze kamarádům, známým, kteří si budou vědět rady?;-)

0/0
4.9.2010 14:40

Fai Rodis

Re: Není daleko doba,

Skvelej napad. A kdyz nemas, tak trp...

0/0
4.9.2010 17:17

julo

John už všetko prežral.

:-)

0/0
4.9.2010 13:59

R@VI

...

"Policie odchází navždy, varuje její šéf", to je medialni masaz pred nastupem bezpecnostni agentury?

0/0
4.9.2010 13:18

Fai Rodis

Re: ...

Nejspis. Cim min bude policajtu, tim lepsi kseft pro privatni bezpecnost, no ni? Takze je treba udelat vse pro to, aby takova situace nastala.

0/0
4.9.2010 17:18

banánový huffnagelův duch

Z Brna hl.n vyhnala firma, jež

má nádraží v pronájmu Policii ČR až do centra města, protože jim napařila nemožnou cenu za pronájem. Následně vzniklou anarchii na nádraží musí řešit jakási bezpečnostní agentura. Ne že by se tedy policajti předtím předřeli, ale byli tam. A když se něco dělo, zasáhli.

Myslím, že ten vývoj není dobrý, protože za chvíli bude PČR chtít zaplati vodu a nosit obědy. Jsem pro šetření, ale v normální míře. Ne za každou cenu.

0/0
4.9.2010 12:29

Pravy_Juice

Re: Z Brna hl.n vyhnala firma, jež

přesně tak, když chtějí zadarmo nájem, proč by pak neměli chtít zaplatit další náklady. A stát (vláda) si bude rozhazovat (a krást) peníze jinde.

0/0
4.9.2010 13:16

Theurbanek

Re: Z Brna hl.n vyhnala firma, jež

Ta poslední věta mě rozesmála - díky při sobotě ;-D

0/0
4.9.2010 14:41

pepan53

NEROZUMIM TOMU, JE TO JAKO BY OBEC

byla stát ve státě,ale co je v tomto státě k porozumění

0/0
4.9.2010 12:16

modra_kravka

Re: NEROZUMIM TOMU, JE TO JAKO BY OBEC

No ono to tak vypadá. Dokonce nemá kraj ani právo kontrolovat jejich hospodaření. Krom peněz z krajských dotací. Co zastupitelstvo odhlasuje, tak přes to vlak nejede. Tedy i ten nájem za jednu korunu. Ta koruna tam musí být!

0/0
4.9.2010 23:05

halalik

hmm

Já si myslím, že je to regulérní požadavek, byť nezvyklý. Služebna není obvykle v každém městě, takže je nutno volit podle nějakých kriterií - zda bude služebna ve městě A a dojíždět bude hlídka do města B, a nebo naopak.

A otázka nákladů na nájem je jistě hodně relevantní.

0/0
4.9.2010 12:07

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.