Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Já vám o reformě říkal. Klaus jde do Sněmovny triumfovat

Prezident Václav Klaus po sedmi letech využije svého práva a promluví ve Sněmovně. Pozoruhodně přitom může navázat na všechna témata ze svého projevu z roku 2003. Aktuální zůstává jak reforma veřejných financí a úspory ve státním rozpočtu, tak zájem lidí o politiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dubanová

co můžeme chtít?

Za <<<nejvýznamnější vnitropolitickou událost loňského roku považuje prezident Václav Klaus březnový pád vlády premiéra Mirka Topolánka.>>> Bylo to vůbec poprvé v novodobé české historii po roce 1918, kdy se opozici podařilo vládě nedůvěru vyslovit. Byla to ústavně "revoluční věc", řekl v dnešním pořadu Partie televize Prima prezident.", Zajímalo by mě, jestli se vůbec někdy stalo, aby prezident některé demokratické země, - pomohl či spíše inicioval "shození" vlády - navíc vlády, kterou vedla strana jejíž byl dříve předsedou - nikoliv strana opoziční? a JEŠTĚ SE TÍM "HONOSÍ"?

0/0
9.9.2010 23:23

dubanová

měl by nám V.K. vysvětlit

Když bude mít V..K. ten projev co kdyby nám - obyčejným lidem "z ulice", vysvětlil, jak je možné, že zatím, co čeští politici stále více bohatnou - proč obyčejný člověk "z ulice", stále více a více chudne??

Proč není povinná REVIZE FINANCÍ A MAJETKU VŮBEC - a to KAŽDÉHO zájemce o vstup do politiky - a to před vstupem a PAK KDYŽ ODCHÁZEJÍ Z POLITIKY - abychom my lidi viděli, jestli se v politice OBOHATILI, a když ano, pak jak se jim to podařilo a na čem ZBOHATLI? Protože není snad dosti dobře možné, aby politici odcházeli z politiky A TEDY ZE SLUŽBY, KTEROU MĚLI PROKAZOVAT - NÁM LIDEM - velice bohatí - a my lidi abychom čím dále tím více CHUDLI???,,a ptám se, proč to NIKOMU NEVADÍ??

0/0
6.9.2010 14:16

1_135_202_130

Re: měl by nám V.K. vysvětlit

A ví ty vůbec, co je to ten "obyčejný" člověk?

0/0
6.9.2010 14:42

VK CSc.

Blazni z Vychodu

Titulek by mel znit: Jeden blazen jde triumfovat nad jinymi blazny. S civilizaci nema tento vychodni tanecek vubec nic spolecneho.

0/0
5.9.2010 3:19

ladaxxt

pan Klaus je ostuda našeho národa..

Rv

0/0
5.9.2010 1:23

H8USuckers Reloaded

Re: pan Klaus je ostuda našeho národa..

:-Postuda jsi ty

0/0
6.9.2010 11:19

Brůžek

Ale jó, jasně... všechno jsi říkal, všechno jsi věděl ...

:-P 

0/0
4.9.2010 17:23

ladamm

ach jo ... tak jdi vašku a řekni jim to

.... můžeme si za to sami ....

0/0
4.9.2010 14:48

12mmmm12

Kdyby Venouš neprožral

začátkem 90 let příjmy z privatizací, tak teď u státní kasy nejde zavřít víko ;-D;-D;-D

0/0
4.9.2010 11:30

tzn

K cemu jsou organy EU, kdyz dovolily

tak enormni zadluzeni Recka, ktere stahlo € dolu a mozna rozbije i celou EU? Recko s velkou pravdepodobnosti se neozdravi a tak se mame na co tesit. CZK je svazana s €, doplatime na to take, i kdyz nemame €.

0/0
4.9.2010 9:27

briza

Re: K cemu jsou organy EU, kdyz dovolily

Jo, to je vecne dilema ceskeho chytrolina. Kdykoliv EU chce nejak zasahovat do toho co povazuje za svou suverenitu rve o nikym nevolenych eurourednicich a jejich drzosti neco diktovat. Ovsem kdyz dojde na prusvih a hleda se odpovednost (za ciny vlady "suverenniho statu, ktery si prece nenecha od eurouredniku do niceho kecat") krici, kde byly urady EU kdyz toto dopustily. :-/

0/0
4.9.2010 9:35

biggles

Re: K cemu jsou organy EU, kdyz dovolily

vy jste se teda hledali - oba melete absurdní nesmysly. Kdyby EUrokomouši stokrát viděli, že se Řecko díky podplácení voličů řítí třeba do pekel drželi by zobák - většina z nich díky tomuto rozmařilému rozhazování ve jménu lepších zítřků získala své skvostné pašalíky...

0/0
4.9.2010 10:36

briza

Re: K cemu jsou organy EU, kdyz dovolily

Jiný typ českého chytrolina vidí všude spiknutí "eurokomousu". :-)

0/0
4.9.2010 14:02

-zebra-

je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

Člověk, který ve značné míře dělal (v devadesátých letech) to co teď kritizuje (subvence, protekcionismus, přímá a nepřímá regulace, lobbying). Člověk, který se habilitoval a skládal profesuru, za stejných podmínek jako komunističtí pohlaváři v padesátých letech, ve zrychleném řízení. Člověk, kterého habilitační a profesorskou práci nikdo neviděl. Člověk, kterého předlistopadová publikační činnost není k nalezení. Kdopak tak pečlivě uklidil? Člověk, který byl zaměstnán v Prognostickém ústavu, který byl Sovětskou pojistky v případě pádu vlády, významní členové museli být v KGB, na světe KGB zřídilo 25 takových ústavů. Člověk, který v době kdy vysokoškolské vzdělání mělo 8% obyvatel (studenti byli kádrováni, výlet na západ byl pro většinu národa nemožný), tráví několik let studiem na zahraničních školách, měsíční školné ve výši několika ročních platů občana ČSSR mu platilo ministerstvo zahraničí a školství.

0/0
4.9.2010 9:08

-zebra-

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

Člověk, kterého spolupracovníci a přátelé jsou agenti komunistické kontrarozvědky, KGB nebo lidé na Rusko silně napojení. Člověk, který se snažil zamezit (mimo jiné) plynovodu z Německa a prosazuje ruské zájmy. Člověk, který se zasadil o propuštění komunistické vražedkyně prokurátorky Brožové-Polednové. Člověk, který se vydává za odborníka, ale jeho praktické kroky vedly k devastaci české ekonomiky (Margaret Thatcherová prohlásila, že je odpovědný za vytunelování ČR). Rozkrádání a právní vakuum využil k podpoře Kožených, Janoušků a spol., kteří do rukou STB převedli majetky státu (většina členů představenstva HF byla důstojníky StB, dále PENTA, PPF, ORCO, Central Group, Agrofert aj.). Člověk, který razil mafiánskou myšlenku českého stříbra do českých rukou (Stehlík, Soudek, Charouz aj.), která vedla k devastaci českých podniků. Člověk, který lhal českým občanům o výjimečných kvalitách ekonomické reformy

0/0
4.9.2010 9:09

-zebra-

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

(viceprezident Světové banky a nositel Nobelovy ceny Josef Stieglitz jej označil odpovědným za katastrofální ekonomickou reformu). Člověk, který odstoupil z politiky v době kdy makroekonomická čísla byla na nejnižších hodnotách v dějinách. Člověk, který odstoupil z politiky za finanční skandály a podvody s penězi. Člověk, kterému chybí sebekritika a chorobně touží po moci, je bez soudnosti (za kupónovku pro sebe inicioval návrh na udělení ceny Alfréda Nobela). Člověk, který se chorobně bojí EU, kultivace právního prostředí a zavádění transparentních metodik. Kdyby byla ČR v EU v devadesátých letech, nerozkradlo by se (v dnešních cenách) 1,8-2,1 bil. korun, dva roční rozpočty. Víte proč musel být Václav Klaus zvolen prezidentem? Odpověděl Ivan Langer: „…já ti povím kolik lidí by šlo bručet“. Člověk, kterého hlasy komunistů, lobbyistů a mafiánů volí za prezidenta. Člověk, který se zasadil o pád vlády v době předsednictví EU, jedna z největších novodobých ostud ČR.

0/0
4.9.2010 9:09

-zebra-

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

Člověk, který nepředložil žádné validní řešení na ekonomickou krizi. Člověk, který je bez étosu a vize, uchýlil se k nacionalismu a extremismu, aby si získal oblibu a zájem o svou osobu. Člověk, který porušil presidentský slib vměšováním do rozhodnutí jednotlivých složek výkonné, zákonodárné a soudní moci (to co u Havla kritizoval sám několikanásobně překračuje).

0/0
4.9.2010 9:09

avatar3

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

Ten člověk napsal úplnou pravdu! Kolikrát jsme od Klause slýchávali, že reforma skončila, jen více Kožených atd.! Jen tupec a ignorant tohle může přehlížet!!;-O

0/0
4.9.2010 12:25

avatar3

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

tady to beru zpět

0/0
4.9.2010 12:33

dubanová

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

napsal jste to dobře, ale bohužel, - lidi ztrácí paměť a nebo nechtějí nic vědět, příkladně nikdo se nediví tomu, že země a tedy lidé stále více chudnou ale politici - které jsme zvolili, proto, aby nám, tedy lidem sloužili - jsou zřejmě v politice jen proto, aby stále více a více bohatli a nikomu to nepřipadá divné? a nikomu to nevadí, my si máme "utahovat opasky" a politici se honosí svými sídly - luxusními milenkami. luxusními dovolenými, a my lidi, kteří jsme je do té POLITIKY POSLALI, PROTO, ABYCHOM SE MĚLI LÉPE, TEDY NĚKDY - to ŽE POLITICI BOHATNOU A MY LIDI CHUDNEME - UŽ považujeme za normální..

0/0
6.9.2010 14:39

jado62

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

Jen stručně, Ty jsi mi ale blbeček.........není co dodávat ani komentova

0/0
4.9.2010 9:58

roby

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

no myslím, že nemáte pravdu, svůj názor na vás si ale raději nechám pro sebe, je nepublikovatelný

0/0
4.9.2010 11:21

avatar3

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

Ten člověk napsal úplnou pravdu! Kolikrát jsme od Klause slýchávali, že

reforma skončila, jen více Kožených atd.! Jen tupec a ignorant tohle

může přehlížet!!;-O

0/0
4.9.2010 12:27

stejně mě smaznou

Re: je treba si zopakovat, kdo je to vlastne VK

Proč by měl být blbeček, má pravdu.

0/0
4.9.2010 14:47

old fashioned Vince IV.

a bude někdo jeho proslov online tesat do kamene?

0/0
4.9.2010 9:03

KarlKubrt

Re: a bude někdo jeho proslov online tesat do kamene?

;-D

0/0
4.9.2010 18:11

babacek

Klaus jde ...

Proč hovořit o ekonomice když měla vše vyřešit neviditelná ruka trhu.

Důvěra v politiku je odvozena od těch kdo politiku dělají. Tím je snad řečeno dost.

0/0
4.9.2010 8:40

Icks007

Pohádka do Sněmovny

;-D ... za devatero lesy, devatero horami, devatero řekami, bylo jedno malé království. Tam vám ale slibovali, ale kde nic - tu nic! Čerta vyháněli ďáblem, kozlové dělali zahradníky, zloději honili zloděje. Ta malá zem se jmenovala Česko. Že v ní byla ještě druhá zem Morava, věděli snad pouze zdejší. Král žil obklopen darmojedy a poskoky, kteří se na místa vlastně dosadili sami. Lid v podhradí si žil svým prostým životem, kdy nejdůležitější bylo vlastnit něco, co bude štvát souseda. Nad celým královstvím bděl dvojocasý lev, který několik století vzpomíná na svoji slávu, kdy se mu klaněla celá Evropa. Král rád bral a nerad dával, na pracáku býval nával. Jednou vznikla velká díra a zasmrděla v Prze síra. S třeskotem a lomozem, propadla se tato zem!

0/0
4.9.2010 8:10

BezPrace.info

Dear Mr. President

Pane prezidente, když už budete v té Sněmovně, tak se prosím zeptejte, proč bývalí poslanci dostanou to vysoké odstupné, když přece měli "pracovní úvazek na dobu určitou", tj. 4 na volební roky. Děkuji, váš sponzor (plátce daní). 

0/0
4.9.2010 7:13

babacek

Re: Dear Mr. President

Předpokládáš snad, že pan prezident chodí číst diskuse na iDnes ? Pokud ne tak má své stránky a směruj to tam.

0/0
4.9.2010 8:47

0100

Po ekonomické stránce jeho vlády by si měl hodně sypat popel

na hlavu i s Kočárníkem. Na druhou stranu se mu povedlo bezproblémové rozdělení ČR bez krveprolití, když na Slovensku vznikali vášně utlačovanosti. Za to mu naopak patří velký dík a byl to jeho velký státnický čin. Takže pokud hodnotit jeho vládu, špatná KP/ výborná myšlenka/  bez doprovodných zákonů, které jsme mohli převzít ze zahraničí a tím zamezit tunelování, špatná malá privatizace, kdy komunisté na místech privatizátorů, protože měli informace a byly v podnicích u moci, nespláceli své úvěry u kamarádíčků v bankách díky špatným zákonům, které přelívání majetků do jiných společností dovolují dodnes. Špatné nezamezení daňovým únikům na topných olejích a Karbopuru, kdy Kočárník chodil dva roky kolem horké kaše? / úmyslně?/ Co mu zazlívám v jeho posledních dvou funkčních období je podpis pod squeeze out a nezabránění českému diskriminačnímu provedení a podpis pod náhubkový zákon, který nemá v porušování lidkých práv obdobu! To byla ostuda a zářivý příklad ,, české" demokracie!

0/0
4.9.2010 6:07

avatar3

Otec neviditelné ruky-korupce a volného rozkrádání.

Tak si jeho moudra poslechneme.

0/0
4.9.2010 4:32

danhar1

dobře vám tak

co jste si zvolily to máte tak si nestěžujte ;-)

0/0
4.9.2010 2:54

Lady Humussprey

Můj předešlý příspěvek by nedával smysl bez doplnění

Rumunský prezident Nicolae Ceausescu, také psal příručky a těsně před tím, než ho zastřelili vydal zajímavou brožuru s radami, jak pěstovat tuřín. Hlavně ve svém díle zdůraznil jeho blahodárný vliv na zdraví, pro vysoký obsah vápníku.

0/0
4.9.2010 2:04

VK CSc.

Re: Můj předešlý příspěvek by nedával smysl bez doplnění

Mate naprosto pravdu. Ale"prof." Klauna bych ale nezastrelil, spise bych ho nechal vycpat jako nejvetsiho Cecha, ktery se vzeprel vsemu rozumnemu. V soutezi s Hurvinkem, Svejkem a Cimrmanem (nebo Zimmermannem?) by mohl ustat 2. az 3.misto. Jinak bych chtel pripomenout, ze ten komik ma daleko vyssi plat nez vsichni predstavitele civilizovanych narodu. Takze ucta k jeho schopnostem vygenerovat takovy prijem v chudem Cesku se misi s odporem k jeho (ne)schopnostem. 

0/0
4.9.2010 2:16

Lady Humussprey

Re: Můj předešlý příspěvek by nedával smysl bez doplnění

0/0
4.9.2010 2:19

Lady Humussprey

Re: Můj předešlý příspěvek by nedával smysl bez doplnění

R^

0/0
4.9.2010 2:19

VK CSc.

Re: Můj předešlý příspěvek by nedával smysl bez doplnění

Nejste Vy nahodou novo-britska? Zmente si alias na Humusspray, to vypada vice UK-like.

0/0
4.9.2010 2:31

Dítě s banánem v ruce

Stále pláču

nad tím, co se v této zemi děje. Ať si kdo chce plácá, co chce, co mi vyloženě vadí, je naše "úžasná" česká nátura. Všechno je špatně, tamti to podělali, on nás okradl/okrádá/okrade. Každý politik je vydřiduch, který si chce namastit kapsu, zatímco my to odskáčeme, blablabla blablabla, dalo by se tak pokračovat donekonečna. Ono už samotný fakt, že národ (i když s tímto slovem by se mělo asi nakládat opatrněji), který za své hrdiny považuje Švejka a Járu Cimrmana, což svědčí o tom, že občané tohoto státu (což už je asi přesnější vyjádření) nectí žádné a pravé autority. Ono se není čemu divit, protože tato autorita by musela vzejít opět z řad českých/československých občanů, kteří jsou s prominutím připos*aní ze všeho kolem, jednou líbáme ruce těm na východě, jednou těm na západě, ono je to stejně jedno, protože sami bychom nic nedokázali, že, všichni nám jen ubližují.

0/0
4.9.2010 2:01

Dítě s banánem v ruce

Re: Stále pláču

Když vás všichni tak strašně moc rozčilují, tak do toho máte zasáhnout. Především ryba smrdí od hlavy!! 1) Něco nám naservíruje naše skvělá EU 2) něco naši (námi volení) politikové. když nepřijde 40% lidí k volbám, jsou to hlupáci, krásně se to vysvětluje na příkladu, když k volbám přijde 50% všech legitimních voličů. Pokud přijde k volbám každý druhý, znamená to, že každý volící člověk má sílu hlasu za hlasy dva, jelikož rozhoduje i za člověka, který k volbám nešel. Pokud vám není ukradené, kdo za vás rozhodujte, začněte u sebe. Vy posíláte lidi do PS PČR, oni volili prezidenta. Není to jednoduché? ;-O

0/0
4.9.2010 2:03

Lady Humussprey

Re: Stále pláču

Tady bych rozlišovala na voliče kteří nejdou volit do Sněmovny a na ty, co se vykváknou na volby místní. Ve sněmovně se dělá politika a to je vážná věc, ovšem ve samosprávě jde jen o kšefty a rejžunk. Co z toho vyplývá. Jen to, že jít volit do sněmovny ano, ale do samospráv hlas pouze za peníze. Pro místního zastupitele to je investice jako každá jiná a tak nevidím důvod si nenechat hlas zaplatit. Nejtypičtější je notoricky známá finta, že budoucí zastupitel má koupená okolní pole a po zvolení je převede na pozemky stavební a shrábne několik milionů.

0/0
4.9.2010 2:18

Dítě s banánem v ruce

Re: Stále pláču

omlouvám se za hrubku hned v úvodu příspěvku, samozřejmě tam mělo být: Ať si, kdo chce, dělá, co chce. Přeji pěknou noc. V

0/0
4.9.2010 2:05

Lady Humussprey

Nějak jsem na tohoto pána úplně zapomněla

V čempak si asi zase dnes kutí? Období klimatologie má za sebou a tak snad by lidem mohl být zase prospěšný sepsáním nějaké příručky, mít jeho hlavu nejsem jiná a osobně bych se vrhla na rady k pěstování šťovíku.

0/0
4.9.2010 1:55

navsteva po socialistovi kamenem

Klaus je nejvetsi postava teto zeme 20. stoleti

ale peskovani politiku teto zemi nemuze nijak prospet.

0/0
4.9.2010 1:46

Tectosagos :

á, vůdcova ovce velebí generalissima

;-D

0/0
4.9.2010 9:19

VK CSc.

Blazni z Vychodu

Komik z Hradu je jedinym soucasnym politikem, ktery vyrazne ovlivnoval chod Ceska po celych poslednich 20 let. Takze veskera kritika soucasneho stavu je kritikou jeho pusobeni v ceske politice. Cesko je navic zdeformovana zeme se systemem vyhovujicim oligarchum. Hloupy Honza je jenom predmetem vyluxovani sveho uboheho platu. Pokud by Cesko melo udelat skutecne funkcni reformy, potom by se muselo priblizit zapadnimu svetu, Coz by se ale oligarchum velmi, ale opravdu velmi, nelibilo. Takze z toho vseho se zase stane nejaky vychodni paskvil. Alespon je ale legrace, budme vdecni za to, ze nejaci primitivove na Vychode ty pokusy na lidech podstoupi. Jinak by panovala vseobecna nuda. Cechum zdar!V

0/0
4.9.2010 1:19

regina1

Re: Blazni z Vychodu

Smutné ale pravda;-(

0/0
6.9.2010 7:45

Antihumanista Jochanek

ten Klaus se tehdy zesměšnil

sám měl deficit za roky 1995 ,1996,1997 , 1998 cca 400 mld    tj 100mld/rok

deficit Špidlovy vlády  o kterém mluvil tj rok 2004 byl 84 mld....

no nevím jak chce komentovat deficity 200 mld/rok za vlády pravice, jen aby nám nenechal Kalouska zavřít....

0/0
3.9.2010 23:53

mikebastak

Re: ten Klaus se tehdy zesměšnil

Spíše se zeměšňujete vy, a uvádíte zde lži. Celkový deficit v letech 1995 - 1998 byl 29,1 mld což je 7 mld ročně oproti Špidlově 84 mld. Až zase budete chtít tady vyjadřovat nějaky čísla, tak si je nejdřive ověřte.

0/0
4.9.2010 0:10

nekorektní, ale pravdivé

Re: ten Klaus se tehdy zesměšnil

a kolik je tedy stav na účtu FNM? či ČKA? he?

0/0
4.9.2010 0:13

Najdete na iDNES.cz