Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nemocný po dlouhém boji uspěl. Újma na zdraví se nedá snadno promlčet

České soudy se znovu musí zabývat případem Miloše Chválka, který chce po Fakultní nemocnici Brno milion za pokaženou operaci. Lékař mu při ní odstraňoval polypy v tlustém střevě, ovšem přehlédl potíž, z níž se vyvinula rakovina. Chválek za to žádal odškodnění, ale neuspěl kvůli tomu, že věc je promlčena. Nové projednání nařídil Ústavní soud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lady Humussprey

Ten pánův postup schvaluji, ale nemyslím že něco změní

Doktoři si dělají co je napadne a rozmáhá se u nich obliba cynizmu. Mě nepřipadá vůbec vtipné, že třeba člověka z těžkou cukrovkou nazývají mezi sebou "Gothajem", protože mu řežou nohy i několikrát. Jejich vtípky, jak má kdo velký hřbitůvek, patří do stejné kategorie. Kromě jiného provozujeme se sestrou i horskou restauraci a už jsme tam bylo vidět ledacos, ale sraz doktorů vede. Tak zblíté záchody jsme ještě neviděla.

0/0
31.8.2010 23:03

Lady Humussprey

Re: Ten pánův postup schvaluji, ale nemyslím že něco změní

Překlep. "s těžkou".

0/0
31.8.2010 23:05

aljav2bezduvodneodstrelen

Re: Ten pánův postup schvaluji, ale nemyslím že něco změní

ten rozsudek může změnit to, že když tě lékaři zdevastují, tak se nejdříve budeš věnovat léčbě a až potom se budeš stresovat u soudů. Vem si že mu zapříčinili rakovinu, musel chodit na ozařování a k tomu by měl ještě běhat po soudech ? To by mu asi na zdraví moc nepřidalo.

0/0
1.9.2010 12:20

alis

Nejlepší džob je dneska..

..být zvěrolékařema léčit psy. Zodpovědnost veškerá žádná, žádný pes vás po soudech netahá, handrkování s pojišťovnama žádné, veškeré platby cash, a jestli si řeknete za operaci 15 nebo 25 tis., tak vám to milerádi proplatí!

0/0
31.8.2010 22:12

aljav2bezduvodneodstrelen

Re: Nejlepší džob je dneska..

myslíš že majitelé zvířat se nesoudí ?

0/0
1.9.2010 12:22

REDD-Grrr

No já nevím

tohle je prostě dycky takové divné. Lékařů je málo, pracují často obrovské přesčasy, pak udělají chybu, co stojí pacienta zdraví a pacient se domáhá svého "práva" na 100%ně odvedenou operaci. Já bejt soukromá nemocnice, tak dávám podepsat papír, že za případné zdravotní následky nenese odpovědnost a když to pacient nepodepíše, tak ať jde jinam :) Samozřejmě, poté by byl lékař nějakou lékařskou komorou, nebo prostě dozorem potrestán v závislosti na míře jeho provinění. Uhradit odškodné bych zvažoval jen v případech hrubého porušení kázně, například alkohol apod. Můžete se mnou nesouhlasit, od toho jsou diskuze, nicméně - já těm doktorům a sestrám nezávidím vůbec nic.

0/0
31.8.2010 19:55

zizií

Re: No já nevím

Řekl bych,že jesti si ten řezník (a zdravotní zařízení taky)nechal zaplatit 100%,tak měl samozřejmě taky odvést 100%ní výkon,kde jste viděl platit šlendrián

0/0
31.8.2010 20:57

REDD-Grrr

Re: No já nevím

No, jak říkám, nevím. Všechno má dvě strany. Každopádně v čr jsou 3 povolání, ke kterým nikdy nčuchnu: policista, učitel a doktor

0/0
31.8.2010 21:58

Najdete na iDNES.cz