Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Boj o stovku z daní: Kalousek a Nečas se spíš přetahují o pravicového voliče

Největší tabu vítězů voleb, nezvyšovat lidem daně z příjmu, padlo necelý měsíc po jmenování vlády. Tuhle větu si o sobě lídři vládních stran přečetli, když poprvé zmínili, že by se kvůli povodňovému fondu mohla každému, kdo platí daně, strhávat měsíčně stokoruna. A protože další volby jsou přede dveřmi, vypukla řežba.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

libynn

Když Kalousek prohlašoval, že to "bude bolet",

tak si jeho voliči představovali co? Asi, že je poštípe, né!;-D Každý si myslel , že jde o třicetikačky a přistřihnutí nemakačenků, ale nikdo, ruku na srdce, nechce tahat ze své šrajtofle! A když už je někdo pro, tak jsou to ti, kterým podobné "výdaje" životní úroveň neohrozí! A u těch bych se i docela divil, že to dělají pro čísi děcka v budoucnu!

0/0
25.8.2010 8:08

péče o bolavý palec na levé noze

Re: Když Kalousek prohlašoval, že to "bude bolet",

jen at to boli, ale at nezkousi takovehle kraviny s "povodnovym" kilem, kdyz to neni povodnove

0/0
25.8.2010 13:34

varg

Lidovečtina

Povodnova dan je typicky kalouskovsko lidovecka metoda jak okrast obcany. Naprosto stejny lidovecky princip skryte "kudly do zad" podobny superhrube mzde. Tohle opravdu normalni clovek nemvymysli.

0/0
25.8.2010 7:30

wcbaba

Re: Lidovečtina

bratr Kalousek, ale obírá občany  v rámci křesťanské lásky k bližnímu

0/0
25.8.2010 7:45

grandemi

Re: Lidovečtina

Sice není Kalousek můj šálek čaje, ale je načase aby se do pokladny vkládalo a ne jen bralo jak tomu bylo doposud. Jinak dopadneme hůře jak Řecko které léta dělalo nákladnou svatbu a dnes dělá pohřeb páté třídy kdy si mrtvola nese rakev sama.

0/0
25.8.2010 8:10

libynn

Re: Lidovečtina

Máš pravdu, i vkládat se musí! Ale bolet by to mělo všechny stejně, tzn., že stovka ode všech je blbost! Jen procentuální část ze zisku, je fér.

0/0
25.8.2010 8:24

grandemi

Re: Lidovečtina

Tak já jsem sice proto aby se postiženým pomohlo, ale ne tak, že se zavede nějaká další daň. Již teď když jsem dal kdosi číslo na DMS a povodňové konto nějaké charity zde někdo napsal, proč mám dávat když platím daně. I to je postoj některých.

V prvé řadě musí být odpovědní majitelé a to, že budou mít uzavřené kvalitní pojištění a nebudou stavět nadále v záplavových oblastech. S tím již však musí pomoci právě stát.

0/0
25.8.2010 8:31

Jiný Pohled

Nejde o 100 Kč, ale o princip!

Hele, Kalousku, ta stovka nikoho nezabije, já dám klidně i 1000 Kč, ale nepřipadá ti to trochu postavené na hlavu? PROČ mají všichni přispívat zrovna na povodně a doplácet třeba na ty, co neměli pořádně pojištěné baráky, co stavěli v záplavových oblastech, co neinvestovali do pořádného protipovodňového zabezpečení?

-

Já měl kdysi nabídku koupit levný pozemek u vody na Zbraslavi, ale nebyl jsem blbej a koupil raději pozemek na kopci, abych právě nemusel řešit následky povodní. PROČ mám tedy ještě platit některým nezodpovědným lidem? 

0/0
25.8.2010 5:22

Jiný Pohled

Re: Nejde o 100 Kč, ale o princip!

(To není nic proti lidem, co nevinně doplatili na povodně, ale od toho jsou sbírky, charita a dobrovolná pomoc, a ne žádné povinné poplatky nařízené státem.)

0/0
25.8.2010 5:23

iuos

hmm

chápeme a souhlasíme s tebou ;-)

0/0
25.8.2010 7:48

grandemi

Re: Nejde o 100 Kč, ale o princip!

Na kopci.Co když se po vydatných deštích kopec sesune a také dům. Kde budeš stavět příště ?

Jinak však souhlasím.

0/0
25.8.2010 8:14

VK CSc.

Narod velmozu ducha

Umi si nekdo predstavit zemi, kde se zvysi miliardarum, milionarum a prodavackam z Tesca dane o presne stejnou castku? A tato zeme opravdu existuje, dokonce je v Evrope a dokonce se jaksi vloudila do EU. Takze krasny priklad pro vsechny mentalne postizene, v nekterych zemich (na vychod od Ase) se mohou dostat i do vlady. Proto jasny vzkaz vsem imbecilum z celeho sveta: staci se prestehovat do jine zeme a mate predpoklad na ministra.

0/0
25.8.2010 3:27

Martin111

...

Dnes stovka na povodně, zítra na požáry, pozítří zas na něco dalšího... Debilní nápad.

0/0
24.8.2010 20:47

marmota

Re: ...

Osvícený Petr I. na Rusi zavedl nejenom daň z komínů, ale i z fousů. Myslíte, že mužici se začali holit? Zavedl i daň z břitev (tedy daň z "kudel"). Daň z toho, že žijeme, tu máme, jenom některý poplatník platí, jiný ne, a ještě je dotován z poplatků jiných. Tím nemyslím své ubohé důchodcovské rodiče, kteří mi rozmazlují vnoučata (my rodiče jsme pomalu Herodovi potomci, dle jejich mínění). Jak ale na mandatorní výdaje? Utípnout či neutípnout? Veš v kožiše, či veš filcku v ochlupení si také nechovám, když "s ní zatočím", nikdo neřve. Neměla by tu býti také analogie i s jinými parazity? Můj názor.

0/0
24.8.2010 21:42

wcbaba

Tak přátelé konec diskuzí a všichni hajdy do hospody

dejte si dvě, tři piva a zapalte si cigarety, aby jak říká Kalousek vás potom ta stovka tolik nebolela - přestanete chodit na pivo a kouřit ....

0/0
24.8.2010 20:13

avlyslakecod

Re: Tak přátelé konec diskuzí a všichni hajdy do hospody

a s čím mají přestat ti, co nekouří a nechodí na pivo

0/0
24.8.2010 20:41

wcbaba

Re: Tak přátelé konec diskuzí a všichni hajdy do hospody

Ti co nekouří a nepijí se to právě musí rychle naučit, aby toho potom mohli nechat a stovka jim tak zbyla

0/0
25.8.2010 2:54

marmota

Re: Tak přátelé konec diskuzí a všichni hajdy do hospody

A ještě nekomu někomu lísknout v hospodě "po čuni" na sirotky (takový starý kolorit, chlapi si v hospodě dali po hubě), nebyla to výtržnost nebo násilí vůči jednotlivci či skupině, jak to nyní juristé klasifikují. Aktéři dostali na místě "štráf", kilčo na obecní sirotky, a bylo "vymalováno". Halt nemáme podnikatele typu Billa Gatese, aby šoupli nějakou tu miliardu "opravdu" potřebným. "Potřebných" by ale bylo habaděj. Nejde o ty čtyři vychlastané dvanáctečky za kilčo, jde o princip. Trinkgeld obvykle poskytnu pinglovi, když jsem spokojen s jeho službou. Obolus státu také poskytnu, když vím, na jaký účel je určen. Formou daní však nikolivěk. Ty prožere státní moloch a cílová skupina sklidí drobty. Můj názor.

0/0
24.8.2010 20:51

marmota

Re: Tak přátelé konec diskuzí a všichni hajdy do hospody

Jinak, víte, kolik stojí státem administrovat kilčo mimořádné daně? Na berňácích na to budou nová oddělení se šéfem a softwarové firmy ve "vatě". A nové formuláře. Již vidím tu selanku. Nakonec se přijde na to, že datová vrstva musí být řešena třeba v Assembleru a prezentační vrstva třeba v Delphi, aby baba na přepážce nemusila zápasit s kompem. Nedávno jsem byl na ouřadě. Dáma blábolila cosi o "zadření" serveru. Jako softwarový zvídavec jsem jí nakukoval "přes okénko", na LCD placce jí svítil message "Pro potvrzení dejte F4". Nesměle jsem jí upozornil, že by měla onu funkční klávesu tlapkou aktivovat. Myslíte, řekla a požadovaný úkon provedla. Jé, už to funguje, zvolala. Já na druhé straně přepážky málem vypadl z pantalonů radostí, že jsem v státní správě překonal další překážku. A že je těch překážek přehršel. Legislativa je ale taková, že se v ní aní její vlastní aparát nevyzná. Bordel či záměr? Vydáme metodické pokyny, tak co.

0/0
24.8.2010 21:20

atakdále1

ale to už tu jednou přeci bylo

jak jsme překonali krizi , scénář psal

Jaroslav Dietl a poslední kdo opustí republiku zhasne -))))))))))))))))

0/0
24.8.2010 18:05

atakdále1

a bacha

na podzim bude padat listí to bude mazec

0/0
24.8.2010 18:02

Lafarg

Občane zaplať

Peníze na povodně se budou vybírat,i když žádné povodně nebudou.Když náhodou dlouho nebudou žádné povodně a na účtě bude hodně peněz,rozhodne se,že se finance mohou použít i na jiné účely,příslušně se to zdůvodní a až přijdou povodně,nebude na účtě nic,protože se to přece použilo na to a to.Takže se navrhne zavést nějakou další daň na povodně. A to ještě je v rezervě zavést daň na vichřici nebo na velké sucho. No a možná také na velké světlo,nebo velkou tmu. A samozřejmě na velkou zimu....

0/0
24.8.2010 17:48

iso

Co chcete od totálně levicového parlamentu a jeho exekutivy.

Z nich vypadne jenom levicová řešení.!!

0/0
24.8.2010 16:32

999666999

Re: Co chcete od totálně levicového parlamentu a jeho exekutivy.

Buď "vypadnou levicová řešení, nebo "vypadne levicové řešení" ;-)

0/0
24.8.2010 16:53

Turzin

Re: Co chcete od totálně levicového parlamentu a jeho exekutivy.

Tak já nevím, jestli je zvyšování daní levicová politika. Spíš bych to nazval podvodem na voličích. Chtělo by to pojem levicový nějak definovat.  Ty škrty bez reforem co předvádí teď mi příjdou jako taková středová psuedopolitika a vyčkávání. 

No nechybělo málo a soudruha Kalouska jsme opět uvítali v Národní Frontě ;-), jenom KSČM se tehdy do toho projektu rozhodla nejít a tak mu trošku pomohli.

0/0
24.8.2010 17:28

Ultra Daddy

Re: Co chcete od totálně levicového parlamentu a jeho exekutivy.

Jak to vidím já z hlediska finančního. Levicová politika: Seberu lidem peníze a přerozdělím. Pravicová politika: Nechám lidem jejich peníze.

0/0
24.8.2010 17:34

iso

Re: Co chcete od totálně levicového parlamentu a jeho exekutivy.

to je ono:-)

0/0
24.8.2010 18:49

Turzin

Re: Co chcete od totálně levicového parlamentu a jeho exekutivy.

Tak v tomto bodě se vláda tvářila středo-pravicově. Ale podle toho co vidím to bude levárna. Nekoncepční "povodňové daně" a různé poplatky navíc. Ty poplatky jsou dost špatně. Zaprvé jsou malé, příliš paušální a mají spekulativní regulační efekt.

Já bych daně snížil a zavedl možnosti odpisů, ať má každý víc. Šetřit se má na předražených zakázkách. 10% paušálně na výdajích je nedostatečné.

A taky nechápu, proč bych měl dostávkat socku v nezaměstnanosti, když už dostávám odstupné. Ochrana proti vyhazovu z práce jsou komerční produkty českých pojišťoven.:-)

0/0
24.8.2010 20:06

obcanek

Re: Co chcete od totálně levicového parlamentu a jeho exekutivy.

proč ? protože si na to platím ... Za chvíli se podle stejné logiky budeš ptát,proč bys měl dostat plnění,když tě nějaký jouda nabourá a pojišťovna to zaplatí z povinného ručení. Pokud si u státu platím,od státu v případě na který si platím chci plnění.Odstupné platí zaměstnavatel,to s dávkami v nezaměstnanosti nesouvisí.Státu platím já i zaměstnavatel,aby se o mne v nezaměstnanosti postaral.Není to výmysl ani můj,ani zaměstnavatele,je to výmysl státu.Pokud si to stát vymyslel,ať to laskavě dodržuje.

0/0
24.8.2010 22:20

Ultra Daddy

Mě jako pravicového voliče by potěšilo,

kdyby se ti "pravicoví" politici snažili o to, aby si každý, kdo bydlí u vody, zodpovídal za své rozhodnutí sám.:-)

0/0
24.8.2010 16:04

iso

Pane, pravicoví politici jsou doposud MIMO PARLAMENT.

Ještě se do parlamentu nedostali!! A jinak, ať se každý stará sám o sebe a o svoji rodinu, v dnešní těžké době!!

0/0
24.8.2010 16:30

Turzin

Re: Pane, pravicoví politici jsou doposud MIMO PARLAMENT.

Že bych kandidoval? Už sem tu modrému týmu navrhoval školné 150 tisíc za semestr a prý je to hodně ;-D

0/0
24.8.2010 17:31

proud122

Re: Mě jako pravicového voliče by potěšilo,

Doufám že tohle budeš blábolit až to vypláchne zase Prágl až k Žižkaperku!!Jinak veliká škoda že tu je cenzor rád bych ti napsal co si o "lidech" jako jsi ty myslímj!

0/0
24.8.2010 16:56

Ultra Daddy

Re: Mě jako pravicového voliče by potěšilo,

Klidně si ulev, je mi jedno, co si o mě myslíš a až to vypláchne v Praze lidi, co bydlí u vody, budu psát to samý. :-)

0/0
24.8.2010 17:01

999666999

Nechci soudit stovku,

co je ale zarážející, že ji měl hochštapler Kalousků započítanou v rozpočtu dřív, než povodně začely. Nedávno se podřek v TV ;-D;-D;-D

0/0
24.8.2010 16:01

grandemi

Bando

Bando mějte se zde dobře a usměrňujte socialisty a bolšány.

Pěkný večer.:-)

0/0
24.8.2010 15:56

sexualni.dabel

Re: Bando

cest soudruhu ;-D

0/0
24.8.2010 16:05

grandemi

Re: Bando

Toho soudruha beru jako nadsázku, ale ať se mě to neopakuje. :-)

0/0
24.8.2010 16:33

999666999

Re: Bando

No jo bozovat se nemá, ale hlásit se to musí ;-D;-D;-D

0/0
24.8.2010 16:54

proud122

Re: Bando

V klidu soudruhu ať ti zase nepraskne cévka!;-D

0/0
24.8.2010 16:57

grandemi

Re: Bando

To by nebylo dobré, ale člověk nikdy neví. :-)

0/0
25.8.2010 8:07

tánula

Nejhorší volba

Jednoho nabubřelce Topolánka jsme se zbavili a ti co mají v hlavě slámu a mají plnou prkenici zvolili něco tak odporného jako je zl.... Kalousek, kterému jde jen o to, aby neubral bohatým, myslí hlavně také na svoji kapsu a své blízké, ostatní ať se jdou pást a neotrvují. Je mi líto těch v zatopených oblastech, ale mělo by to hlavně ŕešit pojištění, to by se tedy měla odvádět za chvíli i daň na špatné ovzduší atd.

0/0
24.8.2010 15:52

R@VI

Re: Nejhorší volba

zapomnel-a jste na Kalouskovu podporu socialne slabych v kasinech a sazkovych kancelarich ...

0/0
24.8.2010 16:37

sexualni.dabel

Ve vlade je pekna pakaz

pevnou pest leninskeho lidu na ne! ;-D Soudruzi Grebenicci se uz chystaji ...

0/0
24.8.2010 15:44

grandemi

100Kč.

Tak dle mého uvážení to není nejlepší cesta zavádět další a další daně i když jde jen o stokorun což dnes představuje cca jednu krabičku cigaret a snad lahváč. Chce to méně projídat právě na nejvyšších místech a ne jen vždy když se blíží volby, ale celoročně.

0/0
24.8.2010 15:38

s-s-in

Re: 100Kč.

zajímavé jak všichni tyhle poplatky přepočítávají na cigára a pivo (ze kterých jsou slušné spotřební daně) a nikoli na to že 100 kč je třeba 8 jogurtů pro dítě, jedna krabička léků a podobně...

0/0
24.8.2010 15:54

grandemi

Re: 100Kč.

To bude asi tím, že spotřeba cigaret a piva je vetší jak u jogurtů. :-)

P.S. Jsem nekuřák.

0/0
24.8.2010 16:02

Ultra Daddy

Re: 100Kč.

To moc zajímavý neni, když to tak dělaj všichni. Mnohem zajímavější jsou ti, kteří to počítaj na jogurty, to je zvláštnůstka.:-)

0/0
24.8.2010 16:06

nexus98

Nevíte někdo jestli mají ještě někde takhle nesmyslnou

daň? Místo toho aby si udělali pořádek ve státní správě, které by nestačil ani HDP Saudů tak natahují ruce ke kapsám občanů. Dneska je to daň na povodně a zítra to může být třeba daň na policii, na následky korupce, na odboráře, na zdravotnictví, na vězeňství, na dlouhodobě nezaměstnané atd, atd......Rv

0/0
24.8.2010 15:27

jrosa

Re: Nevíte někdo jestli mají ještě někde takhle nesmyslnou

Doporučuji si to utřídit. Naše daně už dnes jsdou na policii,  na zdravotnictví, na vězeňství, na dlouhodobě nezaměstnané atd. Nebo si snad svého policistu, učitele či doktora vždy platíš v plné výši v hotovosti z vlastní kapsy?

0/0
24.8.2010 15:30

Najdete na iDNES.cz