Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Žena bránila kabelku, lupič ji kopl do obličeje. Kolemjdoucí jen přihlíželi

Kopanec do obličeje utržila 54letá žena, kterou nad ránem v Ostravě přepadl neznámý muž. Přepadená se nechtěla vzdát kabelky a začala se o ni přetahovat. Zloděj ji strhl na zem a smýkal s ní po chodníku. Po kopanci do hlavy žena kabelku pustila a muž utekl. Incidentu přihlíželo několik lidí, nikdo ale nepřišel okradené na pomoc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Carbon Steel

Kolemjdoucí

Jako kolemjdoucí bych si dobře rozmyslel, jestli budu riskovat případné popotahování po soudech, a ačkoliv by pro mě nemusel být takový problém pomoci (cvičím už bojová umění kolem 15ti let - ovšem nikdy nevíte, na koho narazíte, a ať umíte cokoli, vždy riskujete), a řešit pak ještě posléze nějaký problémy s policií ... na to se můžu vykašlat.

Takže pokud někdo napadne přímo mě anebo někoho na kom mi záleží a jsem zrovna u toho, tak si dotyčný jde pro smrt (a bude to buď já, nebo on) ... ale v opačném případě ... sorry. To by se u nás muselo dost věcí změnit, aby mi stálo za to se míchat do cizích věcí.

0/0
16.8.2010 17:22

krokodýlův smrdutý dech

Re: Kolemjdoucí

To stačilo napsat úplně krátce - "sice by pro mě nebyl problém pomoci, ale proč bych to dělal". Ovšem takových je tu, zdá se, většina.

0/0
16.8.2010 20:26

Velmi prolhaní novinaři

Takže zase za to můžou kolemjdoucí?

0/0
16.8.2010 14:34

Lovec.ryb

Při obraně snadno útočníka zabijete.

Útočník je zaneprázdněn bojem o lup s obětí. Vám stačí pak cihla, větší kámen anebo nějaká tyč pokud se tam někde válí po hlavě ale hlava snadno praskne, pokud máte větší sílu a kámen je dost veliký. Jak to řeší policie a co na to soudní senát?

Já myslím že justice si delikventy šetří aby se policajti neocitali na pracáku. Proto jsou paragrafy nastaveny tak aby se oběti nebránily v obavě aby útočníkovi nepřiměřeně neublížily.

Co s člověkem, který pomohl a zabil při tom útočníka? Už jenom ty protokoly a hodiny policejního vyšetřování. Každý si to dovede snad představit. Já bych klidně pachatele loupežného přepadení zabil, jenže kdo mi nahradí to papírování a čas strávený na policajtech? To nemluvím o tom že kdyby mne zavřeli za nepřiměřenou obranu a obrana se stane nepřiměřenou tak snadno. Stačí jen trochu víc síly anebo mít kudlu v kapse.

0/0
16.8.2010 9:43

Hanyz01

nedivím se...

"...Dojde-li k loupeži, doporučujeme vydání majetku, neboť tímto způsobem snížíte možnost závažného poranění na minimum,"

S tímhle přístupem PČR se už nedivím, že se té paní nikdo nezastal. Lidi dobře vědí, že když na to policie až takhle moc kálí (a to na takové situace má výcvik, výzbroj a nesrovnatelné možnosti, narozdíl od normálního člověka), tak nemá cenu se do něčeho plést. Buď ten zloděj vytáhne kudlu, či pistoli, nebo je vytrénovaný z vězeňské posilky - takže to skončí tak, že buď zraní či zabije on mě, nebo ublížím já jemu a pak mě budou další roky popotahovat po soudech (a dotyčný grázl bude ze spisu vědět, jak se jmenuju, kde bydlím atd). Zatímco policie jako obvykle bude udílet moudré rady, případně "monitorovat situaci".;-€

0/0
16.8.2010 7:12

opportunity

Re: nedivím se...

R^

0/0
16.8.2010 10:19

krokodýlův smrdutý dech

Re: nedivím se...

Moment - kde jste vyčetl, že na to policie kálí? Akorát tady mluvčí radí v takových situacích neriskovat újmu na zdraví kvůli pokusu o ubránění vcelku nicotného majetku. Vztaženo na tenhle konkrétní případ - dámy, pokud vám nějaký vyhráblo chce ukrást kabelku, nenechte se kvůli pár šminkám zmrzačit nějakým vypatlaným feťákem. Nic víc a nic míň. Jinak - pokud ta policie nic nedělá, jak je možné, že máme v téhle zemi tak přeplněné kriminály? Nebo nám tu chcete namluvit, že jsou plné lidí, kteří přepískli obranu?

0/0
16.8.2010 20:23

Lady Humussprey

No, to tedy policie lidem radí opravdu fundovaně.

Johne propust to a začneme znovu bez absolventů v oboru pomologie.Kabelky nechávám slečnám. Kabelka slouží, jen jako atrapa ve které nic není. Radím kolemjdoucím, nepomáhat a k oběti jít až když je útočník pryč. Věřte, když to půjdete ohlásit, policajti budou vědět kdo to byl a ještě ho upozorní, že nějaká blbka na něj podala popis, tak ať zmizí. Lidé, kdy už začnete žít s nohami na zemi.

0/0
15.8.2010 23:14

Thorough

Taky bych jen přihlížel

Umím si totiž představit že bych potom co bych pomohl mohl stát před soudcem který by tvrdil že v době mého zákroku žádné reálné nebezpečí té paní nehrozilo protože drban stál podle svědků oběma nohama na zemi takže se v tu chvíli nechystal k dalšímu kopu což by znamenalo že případné drbanovo zranění je výsledkem nepřiměřené obrany. Samozřejmě bych té paní pomohl potom co by se drban rozhodl skončit a odejít.

0/0
15.8.2010 23:12

krokodýlův smrdutý dech

Re: Taky bych jen přihlížel

"Samozřejmě bych té paní pomohl POTOM CO BY SE DRBAN ROZHODL SKONČIT a odejít" - jenom aby už nebylo pozdě, samozřejmý hrdino.

0/0
16.8.2010 20:44

Blackhawks

to chce hodne odvahy...

kopnout zenskou do obliceje a jeste kdyz jsou kolem lide.....zlodejicek si na chlapa netroufl ale mel stesti nikdo se zenske nezastal...

0/0
15.8.2010 22:21

ajk

......

kdo by taky ženě pomáhal...vždyt by si vysloužil leda tak popotahování za napadení a rasizmus a zítra by bylo jeho jméno i s adresou a fotkou ve všech novinách....to si každej dvakrát rozmyslí.....:-/

0/0
15.8.2010 21:26

opportunity

Dojde-li k loupeži,

 doporučujeme vydání majetku, radí mluvčí policie. Já bych poradila policii: Když k tomu dojde, buďte poblíž. I když nejste, vyšetřete to, ale ne od stolu, to je jako odložit rovnou, ne až po 30 dnech. On takový rada Vacátko poslal lidi do terénu, ti se vyptávali, a vyšlapali si to až k násilníkovi.

BTW - vzala policie z nalezených věcí otisky? Běžně to nedělá...

0/0
15.8.2010 17:55

Crocodylus anthropophagus

Re: Dojde-li k loupeži,

Mě třikrát vykradli auto. Pokaždé byla škoda vzhledem ke značce vozu přes 50000. Jednou se při páčení zámku zloděj pořezal a všude bylo plno krve. Do půl páté jsem s policistou čekal na technika, aby vzal vzorky pro test DNA. Ten prohlásil, že kvůli takové prkotině nebude test nikdo dělat, a že nanejvýš zjistí krevní skupinu. Ve dvou případech pouze fotky. Jednou to hodili na nějakou smažku s bydlištěm na obecním úřadě, ale podle přístupu toho trotla co to vyšetřoval jsem měl pochybnosti o tom že je to pravda. Jinak po měsíci odloženo. To je asi tak maximum co se dá očekávat...

0/0
15.8.2010 18:04

opportunity

Re: Dojde-li k loupeži,

Podobné zkušenosti - vykradený sklep, auto ukradené, další vyhradené. To jsem je volala, a oni řekli, ať s tím autem přijedu k nim, ne oni ke mě. Byl tam šutr, kterým okno roztřískali, tak jsem čekala, že vezmou otisky - marně. Kdyby ty otisky vzali a pak je měli u desítky případů, třeba by na někoho natrefili. Ale proč by se snažili - nejsou placeni od úspěšnosti práce, že?

0/0
16.8.2010 10:18

krokodýlův smrdutý dech

Re: Dojde-li k loupeži,

Otisky ze šutru? Vy asi moc koukáte na ty americký slátaniny, že jo.

0/0
16.8.2010 20:45

kOBLICH

No, kdyby někdo zareagoval,

bude ten článek mít nadpis: "Policie šetří pravděpodobně rasově motivovaný útok na osamělého mladíka..."

0/0
15.8.2010 17:55

opportunity

Re: No, kdyby někdo zareagoval,

R^

0/0
15.8.2010 17:56

DanielaZla

ja bych teda takovyho zlodeje taky kopla

protoze proc by mi nekdo mel brat kabelku proto taky nosim u sebe nozik a pak se muzu snad ubranit

0/0
15.8.2010 17:46

Crocodylus anthropophagus

Re: ja bych teda takovyho zlodeje taky kopla

Můžeš to zkusit, ale moc šancí statisticky nemáš.

0/0
15.8.2010 17:56

bitkar

Re: ja bych teda takovyho zlodeje taky kopla

snad ten nozik nenosis v kabelce ;)

0/0
16.8.2010 10:12

Nicko_Sun

Re: ja bych teda takovyho zlodeje taky kopla

No ona obrana s nožem chce sakra dobrej výcvik. Člověk co o tom moc neví spíš zraní sebe...

0/0
16.8.2010 13:41

sanyika

Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

V Praze bez pistole u pasu ani nevylezu z baráku( Glock 17) ... individua co se pohybují po Andělu,Karl.náměstí,včera js byl na pivku ve Zlých časech,Gločík zůstal doma,v mikině jen teleskop .... a přesto jsem neměl dobrý pocit - nám.bří Synků v 9 večer taky labůžo ... fetny,lakatoši a jiné opice ... Policie v daných lokalitách prakticky neexistuje,projede to rychle autem a mizí .... ale k článku .... lidi by si měli uvědomit,že situace bude jen horší ... když už nemají zbraně,tak si pořídit aspoň kasr a teleskop ... ono kalený železo dokáže mimo bebínka i zabít - když se dobře trefí .... ;-)  být svědkem této situace,tak bych minimálně vystřelil do vzduchu,tak 2 včelky .... pokud by útok neustal,tak by náboj zn. Lapua navštívil tělo útočníka zevnitř .. pravděp. akrální krajinu - hlavu .... R^

0/0
15.8.2010 15:35

islandan

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

a soudce ti napaří minimálně podmínku na 3 roky. Bohužel, zákony u nás chrání zločince a bude hůř.............;-€

0/0
15.8.2010 16:08

sanyika

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

No,to by byl spíše souboj právníků ..... pochybuji,že by se soud zastal např. 15 ti násobného recidivisty .... 8-o

0/0
15.8.2010 16:10

islandan

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Obávám se, že by napadený neměl jistotu ani v tomto případě.

0/0
15.8.2010 16:13

sanyika

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Neber mi iluze,že žijeme až v takové džungli ..... 8-o

0/0
15.8.2010 16:37

zdeseny obcan

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

http://www.novinky.cz/krimi/63959-soud-nejde-o-vrazdu-muz-se-musel-branit.html

http://www.novinky.cz/krimi/192457-taxikare-ktery-v-sebeobrane-probodl-utocnika-osvobodil-soud.html

To jsou ale pripady ktere nakonec dopadly dobre, proto se o nich pise.

0/0
16.8.2010 14:18

Crocodylus anthropophagus

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Já už pistoli ani nenosím. Začala mě poměrně bavit Krav Maga a když budu mít štěstí, tak se ubráním a nikomu nikde nebudu slepičit že si platím soukromé kurzy, aby mi to v téhle pitomé republice někdo nepřihodil coby přitěžující okolnost. Synkáč už dávno není co býval. Přes den je tam skoro pusto a prázdno, to před lety nebývalo. Jo a na pocit falešné jistoty co ti dává kus koktavýho železa bych se moc nespoléhal a už vůbec nemá cenu do toho cpát cokoli jiného, než obyčejný Belloťácký celoplášť...  

0/0
15.8.2010 17:15

sanyika

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Zas na druhou stranu : Když máte pistoli,je zbytečné pouštět se do fyzické konfrontace .... něco v tom smyslu nám říkal M. Hradecký, jestli ho znáte ... ;-)

0/0
15.8.2010 18:26

Crocodylus anthropophagus

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Martina znám, ale ne se vším co říká souhlasím. On je zkrátka profesně postižený, kdežto já jsem amatér co už se do pár konfliktů dostal a jednou jí i koupil, takže mám na věc trochu jiný pohled...

0/0
15.8.2010 18:42

aktovkar

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Člověku jako jsi Ty nepatří zbraň do rukou.

0/0
15.8.2010 17:31

Crocodylus anthropophagus

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Napsal to trochu jako někdo komu je 13, ale komu by pak vlastně patřila do ruky?

0/0
15.8.2010 17:37

sanyika

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Sorry,příspěvek patřil inteligentovi nad Tebou ..... ;-)

0/0
15.8.2010 18:29

sanyika

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Říká člověk,který nemá ani na to udělat si zbrojní průkaz .... ? ;-D

0/0
15.8.2010 18:21

wcbaba

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Už jenom tím, že nosíš pistoli překračuješ zákon a když k tomu ještě chlastáš si nebezpečný i sám sobě...... kudy, že to chodíš, abych Tě radši nepotkala 

0/0
15.8.2010 17:40

Crocodylus anthropophagus

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Tím že nosí pistoli žádný zákon nepřekračuje. Vzadu na zbrojáku bude mít s největší pravděpodobností napsáno "Oprávněn nosit zbraň kategorie: B"  Napsal, že když chlastá, pistoli nechává doma, což je naprosto v pořádku. Co se ti tedy nezdá?

0/0
15.8.2010 17:49

sanyika

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

I kdybys mě potkala,tak ani nepoznáš,že a kde ji mám ..... ;-)

0/0
15.8.2010 18:32

kOBLICH

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Trochu moc bujná fantazie, co? Kdyby na tebe někdo jen zadupal, tak si pustíš do kalhot a budeš volat maminku, ty Glocku...

0/0
15.8.2010 17:53

sanyika

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

Opravdu ...? Vzhledem k tomu,že jsem absolvoval několik kurzů od Aegisu a MP Praha ...... tak klídek,sokolíku .... !!

0/0
15.8.2010 18:24

bitkar

Re: Kdy už se konečně přestaneme bát ... ?

sorry, ale strilet do vzduchu ve meste je volovina. Te nikdo neucil, ze ty kulky nezustanou ve vzduchu? nekam i dopadnou a nekoho muzou i zabit. ... a takovy lidi maj pistole. achjo..

jinak s tvym pristupem vcelku i souhlasim.

0/0
16.8.2010 10:14

SantaKlaun3

.

No pokud to byl "mladík", nedivím se, že jí nikdo nepomohl. Proč pak riskovat trestní stíhání za rasistické napadení?:-/

0/0
15.8.2010 13:26

Ltd.v. Filago

Re: .

Kdepak - jsou to výmluvy -nevěřím že v případě bílé pleti zlodějově , by se lidé zachovali jinak ...Dámy !!noste ve svých kabelkách cihly .!!;-D

0/0
15.8.2010 13:42

polednice

Zkrátka a dobře občané PČR doporučuje aby

jste se chovali jako stádo ovcí, odevzdávali pěkně kabelky, prstýnky a řetízky. Nezapomeňte taky odevzdávat daně, sociálku a zdravotní, ono to někdy vyjde na stejno, akorát nevíte kdo přesně ty dávky a nebo peníze za léčbu bude dostávat.  Za daně je to jasné, za ty dostanete vynadáno na prvním úřadě, a ještě vás skásnou za kolek.  Když se budete bránit, má to jednu výhodu. Když to blbě dopadne, tak ty "státní peníze" budete čerpat nějakou dobu zase vy. No a když dobře (soud vyhrajete) tak to dopadne zase tak, že nějaký lapka  vás bude okrádat  přes peníze, které jste odevzadli na daních....

0/0
15.8.2010 12:39

Ltd.v. Filago

Re: Zkrátka a dobře občané PČR doporučuje aby

Smutné . A ž budu zralá na ústav , tak leda .

0/0
15.8.2010 13:45

abraxas22

Proč by jí lidi měli jako pomáhat

vždyt přeci nemají zbraně na to konto, že je má policie a že to stačí a že nás dostatečně ochrání ne?

0/0
15.8.2010 12:20

krokodýlův smrdutý dech

Re: Proč by jí lidi měli jako pomáhat

Mělo nám to "že a že a že" něco sdělit, nebo to bylo jen cvičení v prstokladu?

0/0
15.8.2010 20:30

hnusil pátý

Asi tak ...

Kamarad se jednou zastal nejakeho mladocha pred hospodou, dopadlo to tak, ze dostal podminku a tvema skinum se nic nestalo, krom narazeneho nosu.

0/0
15.8.2010 11:05

digitaaalek

Nehoda

Pri autonehode je to neposkytnuti pomoci, tak to meli zbabelci na zastavce na haku.

0/0
15.8.2010 10:58

Ltd.v. Filago

Re: Nehoda

Národem se šíří zbabělost , lhostejnost a posr ..ost RvRvRvVytvořili uměle živnou půdu pro zloděje a násilníky .Kéž se daří vyhledávat maminky zmíněných fiškusů .

0/0
15.8.2010 13:57

Najdete na iDNES.cz