Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podříznout omámeného není hrdinství, vysvětluje svou vzpouru véčkař Huml

Bratři Mašínové nejsou hrdinové, podřízli omámeného člověka, říká poslanec Stanislav Huml, zvolený za Věci veřejné. Právě kvůli případu bratří Mašínů vypověděl smlouvu o povinné loajalitě ke straně, i když mu hrozí pokuta až 7 milionů korun. Huml, bývalý policista a dříve člen KSČ, by totiž se stranou nemohl být pro zákon, který by Mašíny glorifikoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0.81m_a

Hrdinové a Humlové

Huml má osobní vazby a vzpomínky na Čelákovice a zabití (vraždu) svázaného příslušníka SNB (sbor národní bezpečnosti). Za svým postojem za  minulého a nedávnominulého režimu (ODS/CSSD) si stojí (člen KSČ, příslušník SNB od r.1977), proto soudí, jak soudí.

Většina lidí, kterým minulý režim zničil život a jejich rodiče a příbuzné věznil, ale každý projev odboje proti režimu vidí jako stejné činy, co proti Němcům nebo Rusům (bolševikům).

Smír tady možný není - Humlové si vydělali a "privatizovali" vše co se dalo. Ti co byli a jsou 40+20let dole, dole zůstali na dělají na všechny "Klause, Paroubky  a Humly".

Bohu díky, že vyznamenání Mašínové nedostali - nemají důvod jej od současných bezpáteřních prezidentů přijímat (Havel, Klaus). Pro bezcharakterní lidi Mašínové zůstanou nepochopitelní a nepřijatelní - nedali by se ovládat jako stádo!

0/0
15.8.2010 23:20

žasnoucí

Demokracie a diktatura

Nikdy asi nepochopím lidi, kteří hodnotí historii měřítky mírové a demokratické současnosti. V době Mašínů bylo snadné skončit na šibenici nebo v koncentračním táboře. Ostatně stejně jako Mašínové byli krutí i partyzáni za 2. světové války (znám autentické vzpomínky svého otce - slovenského vojáka na východní frontě a poté partyzána z let 42 až 45).

Pane Humle, buďte šťasten, že jste se dožil doby, kdy můžete svobodně vyjadřovat své názory a nehrozí Vám žádná perzekuce, možná jen znechucené pozvednutí obočí od lidí, kteří do dobu válečnou a poúnorovou skutečně žili.

0/0
12.8.2010 12:48

cybermiky

Josef Rošický

byl člen KSČ. Dokonce u sebe nosil průkazku a odznáček KSČ. Takže žádný neškodný cifršpión, normální bolševický nok.

0/0
12.8.2010 12:43

_m-

Re: Josef Rošický

tato informace se v různých zdrojích různí, ale budíž, beru za prokázané, že byl. Potom se ptám:

Byl Mašínem zabit při záškodnické protikomunistické akci jako člen KSČ? Nebo jako člověk, který odmítl vydat svěřené peníze loupežníkovi?

0/0
12.8.2010 12:47

trodas1

Re: Josef Rošický

A já se ptám na tohle. Jakých zločinů se dopustili všichni ti, uvedení zde: http://www.totalita.cz/seznamy/popravy.php a zde: http://www.totalita.cz/seznamy/zatarasy.php  a zde:http://www.totalita.cz/seznamy/prechody.php

a zde: http://www.totalita.cz/seznamy/letci.php

a zde:http://www.totalita.cz/seznamy/1969_obeti.php

a zde: http://www.totalita.cz/seznamy/seznamy3.php

Jděte všichni do prčic. Každý jedinec nebo společnost má právo  bránit se násilí všemi prostředky. Analogicky. Vezmu dva komplice, vyhlédnu si jednu tu mírumilovnou holubičku z těchto stránek a ve třech ji začneme dávat do těla. A pak, pozor změna, holubička sáhne do kasy, vytáhne pistoli a jeden z mých kompliců je bradou vzhůru. Dle názoru některých "diskutujících" je ten napadený zločincem a patří před soud a do kriminálu. Jděte se vycpat!

0/0
13.8.2010 9:02

_m-

Re: Josef Rošický

Já o voze, vy o koze. Tak zopakuju svůj dotaz  - kolik lidí zabili Mašínové při boji proti komunismu? A kolik při násilných lupičských výpravách , které vydávají za přípravu tohoto (ovšem nikdy neuskutečného ) boje? Můžeme jim věřit, že peníze a zbraně chtěli pro ozbrojený boj proti režimu, a z tohoto titulu jim prominout jejich zločiny, ale to je vše.

0/0
16.8.2010 9:36

R.Jan.

Kdyby se proti klauzuli bouřil,

tak jak by to evidentně bylo nejlepší, už před vstupem do strany, nebyl by tady tenhle článek. Myslím, že to třeba několik lidí mohlo udělat a tím pádem bylopro ně jasno.

První absurdita: VV omílají referendum (hrozně nešikovným způsobem, až to vypadá, že snad referendum chtějí do budoucna všeobecně zdiskreditovat), a zároveň používají takhle totolaitní smlouvu?

Druhá absurdita: Že se proti téhle smlouvě někdo dřív nebo později ozve, to bylo jasné. Divné je, že první "odvážlivec" byl starý normalizační komunista, a udělal to docela slušnou formou, v pravou chvíli a měl věcné argumenty. V té straně jsou i někteří mí známí, myslí si o ní, jak je dobrá, mají VŠ, nejsou zatížení komunismem, a stejně se jako první musel ozvat nějaký Huml...

0/0
11.8.2010 16:50

trodas1

Re: Kdyby se proti klauzuli bouřil,

Milý bambulo, ta smlouva je jedna z mála rozumných věcí které VV udělaly. Máme volební systém poměrného zastoupení, ne? Nevolím tedy osobně soudruha Humla, ale volební program strany, za kterou kandiduje. Je zcela legitimní, že dotyčná strana požaduje, aby se v souladu s tímto programem choval, tedy hlasoval. Jednat plně podle svého osobního názoru může pouze poslanec volený většinovým systémem, kdy volím právě osobně jeho. Za oslavované první republiky musel každý kandidát a později poslanec odevzdat předsedovi partaje podepsaný abdikační dopis, na který, když se v parlamentu nechoval v souladu s politikou strany předseda doplnil datum a poslal ho předsedovi parlamentu. Nestane se pak to, aby poslanec jako pan Pleva za ODS vyvíjel aktivity v rozporu s volebním programem strany za kterou byl zvolen a na na vaši výtku vám drze odpověděl, že jsou to aktivity "napříč politickým spektrem" a že je to zcela normální. Pak je ovšem volební program fraška.

0/0
13.8.2010 8:50

juklíček

podříznout omámeného není hrdinství ale vstoupit

do KŠČ, to  hrdinství je.

0/0
11.8.2010 14:04

informace

Re: podříznout omámeného není hrdinství ale vstoupit

Víte co je hrdinství, říkat pravdu bez ohledu na svůj osobní propěch v souladu se svědomím...nebo neznáte toho kdo se nechal za pravdu upálit- jen jeden citát

"Svědomí jest své poznání, jímž se člověk sám zná a jest-li vinen hříchem či není a umí rozeznávati, jest-li hřích či není. Člověk má se varovati svědomí příliš širokého i svědomí příliš úzkého. Neb svědomí široké často má zlé za dobré, hřích za nehřích...A slove široké mínění, že jakož velký pytel slove široký, že velké věci v se béře, neb dům široký neb vrata široká, jimiž bez zavazení velký kůň, velbloud neb vůz projede, též to svědomí béře v sebe veliké hříchy. Také se má člověk varovati svědomí příliš úzkého, neb to vede člověka k zoufalství, neb dí člověku, že jest příliš zlý, že se hříchů právě nekaje neb nezpovídal, že nic dobře nečiní, a tak že dobré položí člověku za zlé."

0/0
11.8.2010 14:14

Wolfgang Otto Strohschneider

Re: podříznout omámeného není hrdinství ale vstoupit

zadny komunista tedy nemuze nikdy byt hrdinou!

0/0
11.8.2010 14:20

informace

Re: podříznout omámeného není hrdinství ale vstoupit

A kolik lidí vstupovalo do KSČ z vnitřního přesvědčení že jde o dobrou věc, pokrovou  a kolik jich bylo perzekuováno (že měli odlišný názor) ....až popraveno  lidmi se stejnou červenoou legitimací.........i matka mašínů byla v KSČ

0/0
11.8.2010 14:28

Bouše

"Sloužil jsem také jako policista na okrese Praha-východ."

Vzhledem k tomu, že byl Huml u policie (vlastně Veřejné bezpečnosti :-P) od roku 1977, je mi jeho postoj jasný. Rv 

0/0
11.8.2010 13:46

Jezdím na neutrál

Re: "Sloužil jsem také jako policista na okrese Praha-východ."

a sloužil jsi jako policista nebo veřejně bezpečný? ;-D

0/0
11.8.2010 15:51

hele77

Je to přesně jako s tím radarem

Na jedné straně zcela iracionální a neuvěřitelně uřvaná bolševicko - pahumanistická klaka zralá evidentně na Chocholouška, která ječí vraždááá, loupééž, vedle nich pár lidí co Mašíny odsuzují ale toho Chocholouška nepotřebují   a potom zbytek  který je trochu nebo více chápe, ta obdoba  fanatiků ječících vraždáá ta na té druhé straně jaksi chybí.

A teď jde o to kam patří soudruh Huml, kdyby patřil k těm co se obejdou bez Chocholouška a jen odsuzují tak by vyjádřil veřejně svůj názor, eventuálně až by se hlasovalo o tom odboji v parlamentu tak by se zdržel nebo hlasoval proti, protože tohle určitě není důvod k tomu vypovídat smlouvy, nařizovat Johnovi co si má tady myslet a rozvracet vládní koalici.

Je však evidentní že soudruh Huml patří k těm co toho Choholouška  opravdu potřebují ale tací by opravdu v parlamentu být neměli nebo maximálně by tam měli sedět pod tou ochrannou známkou těch skutečných zločinců co to tady tehdá rozpoutali.  

0/0
11.8.2010 13:30

_m-

Re: Je to přesně jako s tím radarem

Asi nevíte o jakou smlouvu jde. Kdyby ji nevypověděl, tak by nemohl hlasovat proti, že ano.

0/0
11.8.2010 13:33

hele77

Re: Je to přesně jako s tím radarem

No tak jak známo jsou hlasování která nejsou až tak důležitá pro vládní koalici a tam mají dost volnosti i poslanci koalice i poslanci opozice a nikdo neznásilňuje jejich svědomí, viz např. jak si furt Bursík stěžoval že mu poslanci ODS nechtějí odhlasovat ty jeho zelené šílenosti. :-)

0/0
11.8.2010 13:47

Bouše

Re: Je to přesně jako s tím radarem

Otázka je, jestli se dá smlouva vypovědět, jak si kdo zamane. Pochybuju, že by VV byly tak hloupé a umožnily vypovědět smlouvu bezprostředně po zvolení kandidáta poslancem. :-P  

0/0
11.8.2010 13:48

_m-

Re: Je to přesně jako s tím radarem

Toť otázka - uvidíme :-)

0/0
11.8.2010 13:53

hele77

Re: Je to přesně jako s tím radarem

Čestný muž ten nevypovídá žádné smlouvy i když právníci tvrdí že jsou právně nevymahatelné, podvodník dělá opak čeká až dostane to svoje a potom si najde záminku aby sám plnit nemusel, klasický případ Krejčíř, ten takto "nakupoval" pozemky podepsal smlouvu, pozemky si nechal na sebe převést a když došlo k placení tak vymyslel nějakou vadu na smlouvě nebo pozemcích a nechal si peníze i pozemky. Tohle samé chce udělat ten esenbák, tedy mandát který získal na základě té smlouvy si chce nechat a sám smlouvu neplnit.

Slušný člověk když zjistí vadu tak postupuje jinak vrátí pozemky a nechá si peníze.   Huml čestný muž by měl vrátit mandát a potom by nemusel  jít proti svému náhle probuzenému svědomí  ale bohužel kombinace Huml a čestný muž se tady nevyskytuje , tady je jen kombinance Huml a  podvodník.  

0/0
11.8.2010 13:57

Bouše

Re: Je to přesně jako s tím radarem

Souhlas. Férový člověk by za cenu podpisu takové smlouvy do politiky nešel a když už by šel, držel by basu. R^

0/0
11.8.2010 14:00

hele77

Re: Je to přesně jako s tím radarem

Já myslím že by nebylo špatné dát těm Mašínům Řád bílého lva, nikoliv za ten nedokončený odboj ale zdá se že by se dost soudruhů zadávilo žlučí nebo by je klepla pepka, nebo by se hodně duševně trápili a jak známo tak na takovéhle brzo skočí nějaká choroba jako rakovina.

Takže potom už by ten odboj Mašínů byl daleko víc dokončený a ten řád by potom měli i zasloužený.;-D ;-D

0/0
11.8.2010 13:44

Bouše

Re: Je to přesně jako s tím radarem

;-D R^

0/0
11.8.2010 13:49

informace

Re: Je to přesně jako s tím radarem

Jo řád Bílého lva..šarlatově červená velkostuha (kordon) s bílými pruhy na okrajích, vedená z pravého ramene k levému boku, kde je umístěn řádový odznak na uzlu a řádovou hvězdu na levé straně prsou,,heb rz hvědu by stačilo vyměnit za lebku se zkřízenými hnáty:-)

0/0
11.8.2010 14:05

GEORGE MICHAEL

Vážený soudruhu Humle...

...to, co jste řekl o tom svázaném člověku a ještě omámeném, tak to je lež. Ten člověk měl být omámen, ale vyprosil si, aby jej neomámili, poněvadž bratři Mašínové - respektive jeden z nich - chtěl použít naftalínu. A tento člověk - taxikář - si vymohl, aby byl jen svázán (měl totiž slabé srdce a naftalín by jej mohl zabít), čili tady je hned jedna důležitá nepravda. A jinak - když tedy byli tak krutí vrazi - jak je mžoné, že jej rovnou nezabili? Aha...

0/0
11.8.2010 13:28

_m-

Re: Vážený soudruhu Humle...

8-o8-o8-o

Taxikář?????

Tak to je nová varianta, ta tu ještě nebyla.

0/0
11.8.2010 13:31

informace

Re: Vážený pane Humle...

On si plete taxikáře s  Honzátkem...a takovýhle tu kecají nesmysly

0/0
11.8.2010 13:44

informace

Re: Vážený pane Humle...

Pane Georgi, plete páté přes déváté..... nakonec mé doporučení, kde získatinforamce už máte niže, jinak  snad je lepší nic neříkat, než se ztrapnit. No a takhle reagují i naši politici co si honí triko a dobré korýtko

0/0
11.8.2010 13:52

zab4

Re: Vážený pane Humle...

Chtěli omámit taxikáře naftalínem ;-D;-DR^

0/0
12.8.2010 11:01

iuos

hmm

já mám jasno od doby, co jsem se dozvěděl, že Mašíni odmítli v USA spolupráci s tím, že nechtějí být nikým omezováni a nikomu se zodpovídat tedy "navalte prachy na naše akce a nekecejte nám do toho", což se mi tedy hrubě nelíbí (i když je do jisté míry chápu, proč to tak chtěli)

0/0
11.8.2010 13:05

informace

Kdo má informace , nepochybuje

 Na otázku: Proč tak emotivně vystupujete právě v kauze Mašínů? Máte snad i nějakou osobní vazbu k případu, konkrétně k tomu, co výslovně zmiňujete, tedy že Mašínové v roce 1951 v Čelákovicích, když chtěli získat zbraně, zabili příslušníka SNB Jaroslava Honzátka? Humpl  odpovídá: Bydlel jsem v Čelákovicích a znám ten případ velmi dobře.

Dne 21.9.1951 byl v Čelákovicích C. Mašínem podřezán po podání chloroformu svázaný příslušník SNB strážmistr Honzátko za účelem získání zbraní. I v případě vyhlášeného válečného stavu by se v souladu s Úmluvou o zacházení s válečnými zajatci jednalo o popravu bezbranného zajatce - o válečný zločin - v době míru brutální VRAŽDA.

0/0
11.8.2010 13:01

sorg1

Mašínové

Já i když komunisty nemusím, nepodporuju a nikdy volit ne budu, tak musím říct, že to co provedli Mašínové nepovažuju za odboj. Oni se potřebovali dostat na západ a museli se prostřílet. Nevím, že by ze zahraničí organizovali nějaký odboj proti KSČ.

A podříznout bezbranného opravdu není hrdinství, já bych to spíše zařadil, mezi prachsprostou, bezdůvodnou brutalitu. Dnes se něčemu podbnému říká terorismus.

Můj názor je KSČ(M) ne, a Mašínové nejsou odbojáři ani hrdinové

0/0
11.8.2010 12:05

mudroch1

Re: Mašínové

Nebyl tehdy náhodou vyhlášen" třídní boj"?

0/0
11.8.2010 12:07

_m-

Re: Mašínové

A? Každý kdo "rozkrádal majetek v socialistickém vlastnictví" byl tedy odbojář a měl by být vyzhnamenán?

0/0
11.8.2010 12:11

mudroch1

Re: Mašínové

Nic takového jsem nenapsal. Mašíny bych nevyznamenal, ale celkem chápu to co udělali.

0/0
11.8.2010 12:23

_m-

Re: Mašínové

Tak to bychom se shodli. :-)

0/0
11.8.2010 12:27

mudroch1

Re: Mašínové

Nic takového jsem nenapsal. Mašíny bych nevyznamenal, ale celkem chápu to co udělali.

0/0
11.8.2010 12:37

Pepa z Hongkongu, sponzor ODS

Pohrdám politiky,

kteří chtějí vyznamenat vrahy pokladníků a hasičů Rv

0/0
11.8.2010 12:02

GEORGE MICHAEL

Re: Pohrdám politiky,

Heleďte, taky jsem býval pokladník, avšak bez zbraně !!! Jen pro Vaši info !!!

0/0
11.8.2010 13:48

Pepa z Hongkongu, sponzor ODS

Re: Pohrdám politiky,

Svázaní a omámení pokladníci se zbraní jsou nebezpeční?

0/0
11.8.2010 13:55

informace

Re: Pohrdám politiky,

I v dnešní době se přeprava penež zajištuje agenturama, které  jsou vyzbrojené......nebo se chystáte oloupit pošťačku, co roznáší důchody....a nemá zbopjní pas8-o

0/0
11.8.2010 13:57

GEORGE MICHAEL

Re: Pohrdám politiky,

Použil jste krásné slovo "dnes" - potažmo v dnešní době. A o to jde - VČERA NENÍ DNES a to platilo už ve starověké Mezopotámii, ve středověké Říši římské a stejně tak i v současné České republice, byť tu máme občas bordel.

0/0
12.8.2010 10:24

SPARVIERO

Ten,nebo ta INFORMACE to tady napsal/a dobře.

Většina z vás nemá o té době ani páru a ví houby jak to všechno bylo.

Faktem je,že dost lidí utíkalo na "západ"-dost lidí nesouhlasilo s komunistickým režimem-dost lidí bylo v té době za svůj protikomunistický názor v kriminále, ale pánové : Nebyli to žádní zloději a vrahové !!! Ti můžou ten dřívější režim s čistým svědomím kritizovat. Bratři Mašínové- rozhodně na to právo nemají. Nejsou to žádní hrdinové ale prachsprostí

zloději a vrahové!!

0/0
11.8.2010 12:00

informace

Re: Ten,nebo ta INFORMACE to tady napsal/a dobře.

Je špatné, že si současní politikové honí na této kauze triko a vykopávají se  mrtvoly. Všichni si zaslouží klid. A Mašínové by měli zmlknout taky, svědomí nemají čïsté a čím vice někdo řve tím více víme, že je potrefený.

0/0
11.8.2010 12:43

informace

Hamba vyznamenávat vrahy mašíny

Účelová politizace těchto kriminálních skutků probíhala a stálé probíhá ex post , bez ohledu na právní a morální aspekty. Pomíjela se a pomíjí skutková podstata a ohavnost činů a ty se zakrývají imaginární válkou s režimem a rodinným původem pachatelů. Zcela se ignorují a často i nepřímo urážejí oběti a potomci obětí. Už třeba tím, že jsou vrazi jejích rodičů navrhováni na státní vyznamenání.

Pokud jde o činy spáchané u nás, všechny tři vraždy byly (podle dostupných archivních materiálů a výpovědí svědků) provedeny zvlášť zavrženíhodným způsobem. Pachatelé své oběti nezabíjeli v boji, jak se uvyklo psát, ale popravili. Stalo se tak nejen při známém podříznutí omámeného Honzátka, ale také při likvidaci Kašíka a Rošického. Oba byli usmrceni dvěma výstřely, z nichž vždy nejméně jeden byl vypálen z bezprostřední blízkosti, a to vždy do již „zpacifikovaného“, bezmocně ležícího těla (u Rošického do zad).

0/0
11.8.2010 11:18

informace

Re: Hamba vyznamenávat vrahy mašíny

Mašínové nelikvidovali své oběti až při svém útěku za hranice v říjnu 1953, jak často vídáme psát novináře a slyšíme mluvit komentátory. První vraždu spáchali dávno předtím, 13.září 1951 v Čechách. Cestu na Západ si začali probíjet východně od svého bydliště, v Chlumci nad Cidlinou. „Utíkali“ dlouho a bloudili přitom českými a moravskými kraji sem a tam. Než konečně po dvou letech překročili hraniční čáru zabíjeli třikrát a jednou se o to pokusili. 

Svou trestní činnost zahájili vyloupením poděbradského muzea už v roce 1946!!

0/0
11.8.2010 11:22

informace

Re: Hamba vyznamenávat vrahy mašíny

Ukazuje, že ve výpovědích Mašínů jsou vážné rozpory a že některé události pravděpodobně proběhly trochu jinak, než oni sami dnes tvrdí. Proč museli tři lidé zemřít a jeden být zmrzačen tZ dokumnetů vychází najevo, že dva starší členové skupiny, strýc Mašínů Ctirad Novák a milenec jejich matky Zbyněk Roušar, byli eufemisticky řečeno kontroverzní postavy. Novák např. v létě 1945 působil jako šéf koncentračního tábora v Javorníku, kde byli drženi místní Němci. V červenci 1945 nechal svévolně zastřelit dva německé chlapce ve věku 15 a 16 let, kteří se nedopustili ničeho horšího, než že utekli z nuceného zaměstnání.

0/0
11.8.2010 11:27

802

Re: Hamba vyznamenávat vrahy mašíny

Hele ale tohle spamuješ už asi týden, skutečnost je taková že při akcích Mašínů zahynulu tři ozbrojení muži, evidentně členové zločinecké organizace KSČ kterým kterým strana svěřila zbraně aby se tady podíleli na tom bolševickém teroru a ochraně nakradeného majetku. :-) 

0/0
11.8.2010 11:33

jamski

Re: Hamba vyznamenávat vrahy mašíny

Neuškodilo by vám, kdybyste si o té kauze nastudoval aspoň základní fakta. Pak byste se tady nemusel ztrapňovat tvrzením, že některá z obětí vražd bratří Mašínů byla členem KSČ.

Bylo tomu právě naopak - na rozdíl od jejich matky, která v KSČ byla, žádný ze zavražděných jejím členem nebyl.

 Takže buď o tom případu nevíte vůbec nic a nebo vědomě lžete.

0/0
11.8.2010 11:42

802

Re: Hamba vyznamenávat vrahy mašíny

Zase se prokázalo jací jste to vy bolševici prolhaná pakáž  která se neštítí tady operovat se lživými tvrzeními. Podívej se níže na tu kopii části protokolu o ohledání pokladníka co mu našli v kapse, tu legitimaci KSČ mu tam zřejmě podstrčili Mašíni. ;-D

 

http://www.bojovnici.cz/data/cz/clanky/38/stotricet.jpg

0/0
11.8.2010 11:46

Najdete na iDNES.cz