Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kouř dusí Moskvu, manželky a děti českých diplomatů odletí do ČR

Se střídavými úspěchy zápolí desetitisíce ruských hasičů, vojáků a dobrovolníků s plameny. Plocha požárů se zvětšila, úřady v řadě regionů však hlásí, že oheň začínají dostávat pod kontrolu. Hustý smog z požárů, který od pátku visí nad Moskvou, se nerozptyluje a narušuje leteckou dopravu. České velvyslanectví vyšle zpět do České republiky manželky a děti pracovníků ambasády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P-P

Tak jsem si včera říkal

když jsem tak celý den na vandru moknul, co by za to dali v Rusku. Když to tak vezmu, tak v průměru je počasí ideální. A je z toho vidět, jak jsou průměry zrádné. Protože jsou místa, kde se lidi topí při povodních a místa, kde se dusí kvůli suchu.

0/0
8.8.2010 22:04

la plana

Za vlady kamarada Brezneva

by nehorelo ani v kamnech na Sibiri,

0/0
8.8.2010 17:50

hele77

Zajímavé je jedno, když byly záplavy v New Orleans

to bylo kvikotu že všechno je tím že v USA jsou všichni hlavně Bush zcela hnusní a neschopní, to bylo nazvracíno za odpoledně snad do dvou metrů.

A teď kupodivu se zdá že ty požáry jsou vcelku v pohodě a pod kontrolou protože Putin a všichni Rusové jsou mimořádně schopní. :-)

No holt ten antiamerakanismus to je velmi ošklivé onemocnění, to snad ani nositelné Nobelových cen nejsou schopni nějak vědecky zdůvodnit jak tohle může vznikat.

Já jako psycholg - laik bych tak tipoval že USA ti nám sice nikdy nic neudělali ale jsou schopní, mocní, bohatí a to je opravdu nechutně ošklivé, pro ty všechny neschopné lemply u nás oproti tomu Rusové ti po nás  sice 40 let šlapali jak po své záchodové předložce ale jsou to lemplové k pohledání a to holt nám lemplům domácím je móc sympatické.:-)

0/0
8.8.2010 15:52

tenosten

Re: Zajímavé je jedno, když byly záplavy v New Orleans

Vašnosto, nebojej se toho. I když, to riziko při odstraňování  kusu ňákýho ratiště, kerý zřejmě máte zaražený hluboko do kalvy  a zapouzdřený v dosud neuzavřený fontanele, je veliký, nechte si to vyndat. Ikdyby to  "nedopadlo", horší to pro Vás už nebude.

0/0
8.8.2010 16:52

hele77

Re: Zajímavé je jedno, když byly záplavy v New Orleans

Koukám koukám to byl zcela zjevně přímý zásah na jednu potrefenou hus.

0/0
8.8.2010 18:17

czechmade

Re: Zajímavé je jedno, když byly záplavy v New Orleans

viz http://inciweb.org/  USA hori na nekolika mistech NON-STOP, jen tady v Kalifornii je aktivnich 8 pozaru, jeden v Sequia Forest ma 16500 akru coz je temer jako nase republika. Amici s tim maji daleko vetsi zkusenosti i kdyz obcas se ve zpravach vyskytne pozar ktery se jim nedari hasit viz. minuly rok v LA .....

0/0
9.8.2010 9:38

tenosten

haló, humanisté & spol......

  

 ňák ste ve svej činnosti  zaspali, nebo co. To dyž bylo zatopeno New Orleans, v prej nejbohatší zemi Světa, ronili ste slzy jak vody při těch záplavách, zřizovali konta, dělali sbírky, vysílali (nebo nabízeli) všerůzné pomoci, div že ste se ne na dva, ale na štyry kusy nepřetrhli. Tak co, páni Adra, Člověci v tísni, Charita, zřízení bank. konta na pomoc postiženým, darovací SMSky, atd.. atd., které nás bombardovaly dnem i nocí. Také pro Haiti, tsunami v Indonézii, atd. Jak a co se Vám Vy dušinky ušlechtilý ve svej humánnosti zadrhlo, že na pomoc požáry postiženým lidem v Rusku, jste nenašly ani slova soucitu a spoluúčasti  ?   

    

 

0/0
8.8.2010 12:19

tenosten

Re: haló, humanisté & spol......

 Natož pak organizování, nějaké finanční podpory, sbírky, nabídku odborníků  a pod.? Jo sakra s tou  "Člověk v tísni", tam je trošku zádrhel. Von Putin, toho jejich velitele, arcišpióna  Pánka z Ruska šupitopresto, pěkně a asi na furt, vypráskal.

  

0/0
8.8.2010 12:20

re_visor

Re: haló, humanisté & spol......

sám jste si odpověděl, tak čemu se vlastně divíte?

0/0
8.8.2010 12:28

tenosten

Re: haló, humanisté & spol......

alo jó. Ale krev není voda. (Jak u koho).

0/0
8.8.2010 12:41

captain cook

obcane statu, ktere trpi rozsahlymi pozary kazde leto

s Rusy citi....bez ohledu na nejakou politiku, ktera tady jde uplne stranou.

Tady je videt kolik se tu seslo blbcu, jimz to vubec nemysli kdyz si mohou z takove katastrofy delat srandu.

Samozrejme, ze bych tu zkusenost Cesku a jeho obcanum nepral, ale kdybyste si to zazili, pak byste drzeli huby, kdyz hori nekde jinde .

0/0
8.8.2010 12:07

Oerteplur

Ani není nutné harašit zbraněmi a může přijít konec

i světové "velmoci" jsou proti přírodě nepatrné smítko prachu. I se všemi satelity a nukleárnímí zbraněmi. Těžko ovšem předpokládat, že obyvatelé či dokonce představitelé těchto států někdy pochopí že jedinou možností jak přežít, je táhnout společně za jeden provaz. Náboženství, politika a jiné podobné bláboly musí při katastrofách stranou...

0/0
8.8.2010 11:32

Eremite

Vase samozvanecke predstavy neodpovidaji tomu,

jak a proc byl svet a univerzum planovan. Zde neni misto pro bezbozne lidstvo tahnouci za jeden provaz. Zeme a nebe byly stvoreny pro Bozi deti, zijici ve svobode viry a lasyplne vztahu ke Stvoriteli. Svoboda viry znamena byti OPROSTEN OD NUTNOSTI HRESIT, prijmutim velkeho dila Jezise Krista. Dnesni lidstvo, ktere to poprelo je otrokem hrichu, ktery je NUTNE vede do zahuby, z toho se vlastni silou nevymanou, nevyhrabou... proto nebude v pristim eonu, mileniu, misto pro tuto Vasi fylozofii... ten ktery ji bude vyznavat nedostane chladivy dest....

0/0
8.8.2010 11:50

tenosten

Re: Vase samozvanecke predstavy neodpovidaji tomu,

 Vašnosto, neblbnou, daj si raděj frťana, nebo radši čtyři, ať přijdou na jiný myšlénky. Uleví se jim a na to pokání pozapomenou......

0/0
8.8.2010 11:58

Taras Bulba

Re: Vase samozvanecke predstavy neodpovidaji tomu,

Nojo, pán je vzdělaný fYlozof už od pohledu. ;-D

0/0
8.8.2010 14:25

Isabelle

Re: Vase samozvanecke predstavy neodpovidaji tomu,

kde jsi vcera byl ;-)taras

0/0
8.8.2010 16:01

Eremite

Fylogeneze - fylozofie

Fylogeneze=Kmenový vývoj organismů v historickém sledu ve smyslu vývojové teorie evoluce, fylozofie= moudrost evolucionistu

0/0
8.8.2010 23:18

Homer.Simpson

Re: Fylogeneze - fylozofie

nazdar termite;-)

0/0
9.8.2010 8:32

Eremite

Ježíš praví ČINTE POKÁNÍ!

Zjevení 3: 18 Radím tobě, abys sobě koupil ode mne zlata ohněm zprubovaného, abys byl bohatý, a v roucho bílé abys oblečen byl, a neokazovala se hanba nahoty tvé. A očí svých pomaž kollyrium, abys viděl. 19 Já kteréžkoli amiluji, kárám a tresci; rozhorliž se tedy, a čiň pokání. 20 Aj, estojímť u dveří, a tluku. Jestližeť by kdo fuslyšel hlas můj a otevřel dveře, vejduť k němu, a budu s ním večeřeti, a on se mnou. Zjevení 16: 8 Potom čtvrtý anděl vylil koflík svůj na slunce, i dáno jest jemu trápiti lidi ohněm. 9 I pálili se lidé horkem velikým, a rouhali ese jménu Boha toho, kterýž má moc nad těmito ranami, avšak fnečinili pokání, aby vzdali slávu jemu.

0/0
7.8.2010 20:16

Borg2of3

Re: Ježíš praví ČINTE POKÁNÍ!

Na úvod jsem věřící. Dále k tomu co píšete: Bla bla bla bla. Bibli psali lidé a proto je taková jaká je. Bible je nástrojem moci, kterou si chtěla církev (na úkor ježíšova učení) získat. Jak získám nad lidmi moc? Tak že je budu pořád strašit! Ty ty ty jestli nebudeš pokat a dávat nám veškerý majetek, tak bůh na tebe sešle zkázu. Přitom Ježíš kázal lásku!! Je láska zastrašování?? V křesťanství bohužel ano.

0/0
7.8.2010 20:27

Eremite

Pane, musíte si ještě hodně protřít oči, i když jste věřící.

Nechápete, co se děje na planetě Zemi? Uskutečnuje se to, co Bůh předpověděl v Jeho Svatých písmech. On je SVATÝ, to musí lidstvo teprv pochopit. Jeho nároky jsou stašně vysoké. Člověk je není schopen splnit, ale místo, aby si to uvědomoval a děkoval že Ježís zaplatil za jeho neschopnost, ještě se vzteká. A proto přijde ještě hůř. Job 34: 23 Bůh nemusí shromažďovat další důkazy, aby se k němu člověk na soud dostavil. 24 Mocné rozdrtí bez ptaní, jiné pak dosadí místo nich. 25 O jejich skutcích dobře ví, v noci je svrhne, a jsou zničeni. 26 Ztrestá je za jejich zločiny veřejně a všem na očích. 27 To proto, že od něj odešli a na jeho cesty vůbec nedbali.

0/0
7.8.2010 20:43

Eremite

28 Křik chudých kvůli nim k Bohu vystoupil

a on vyslýchá křik ubohých. 29 Když ale mlčí, kdo ho odsoudí? Když skryje svou tvář, kdo ho uvidí? On přitom bdí nad lidmi i národy, 30 tak aby bezbožní vládnout nemohli a nesváděli lidi do pasti. 31 Co kdybys tedy Bohu pověděl: ‚Zhřešil jsem, už se to nestane; 32 pokud co nevidím, prosím pouč mne, a pokud jsem křivdil, bylo to naposled.' 33 Má snad Bůh odplácet podle tebe, když se ti to nelíbí podle něj? Ty sám si vyber, ne já za tebe, pověz nám, co ses dozvěděl!

0/0
7.8.2010 20:45

Borg2of3

Re: 28 Křik chudých kvůli nim k Bohu vystoupil

Tohle ani nemá smysl číst. Jste fanatik. Bůh nám dal svobodnou vůli. To znamená, že veškeré činy jsou naše zodpovědnost. Když někdo něco udělá špatně "netrestá" ho bůh, ale trestá se on sám svým činem. Je to zákon "akce a reakce". Pokud zničíme tuhle planetu a zničíme se tím i my, je to naše vůle a bůh nemá ani tu nejmenší potřebu nám do toho zasahovat, protože bez svobodné vůle se my lidé nikdy nenaučíme rozlišit dobro od zla, lásku od nenávisti. Země je peklem i rájem současně. A bez těchto protikladů nemůžeme pochopit rozdíly mezi nimi.Citace z bible jsou sice fajn, ale uvědomte si, že většina náboženství tohoto světa vychází ze stejného učení a přesto se vzájemně neshodnou! Vždy je to věc interpretace, protože jsme jenom lidi! Náš osud je v našich rukách, ne v božích. Bůh nám dává pouze vesmírné zákony a pravidla podle kterých je tento vesmír stvořen.Jak s těmito zákony naložíme je naše svobodná vůle.Pokud si tuto vůli necháte vzít biblí, stáváte se ovcí, která nemá možnost vývoje.

0/0
7.8.2010 20:58

libynn

Re: 28 Křik chudých kvůli nim k Bohu vystoupil

Psal jste, že jste věřící. Jestli by vám nevadilo tak v co a hlavně, proč věříte?

0/0
7.8.2010 21:06

Borg2of3

Re: 28 Křik chudých kvůli nim k Bohu vystoupil

Věřím v boha jako energii která tvoří tento vesmír. Nevěřím v žádné náboženství, protože náboženství je ohraničeno dogmaty. Dogmata ze své podstaty znemožňují vývoj nad rámec svého ohraničení. Já věřím, že dokonalosti lze dosáhnout pouze neustálým vývojem. Spíše by se dalo říci, že k dokonalosti se můžeme jen přibližovat, protože říct o sobě že teď už jsme dosáhli dokonalosti by znamenalo, že věříme v dogma, ve hranici, ve strop svých možností. Věřím v boha, v lásku, v reinkarnaci, karmu. Věřím protože to tak prostě cítím.

0/0
7.8.2010 21:17

libynn

Re: 28 Křik chudých kvůli nim k Bohu vystoupil

Cítím to asi podobně. Je to něco, z čeho nikdo nemůže udělat nové, masové zaslepení a přitom jedince dostatečně obohacuje. Napsal jste to dobře. Je vidět, že to máte srovnaný. Dík!

0/0
7.8.2010 21:24

Eremite

Milý pane, jste na dobré cestě, ale ještě se velice

přeceňujete, asi jste ještě dost mladý. Jestli-že budete mít šanci žít takových 50 let poznáte, jak omezené možnosti člověk má, a jak je jeho svobodná vůle multifaktoriálně podmíněná jeho okolím a jeho genetikou, a proto neschopná opravdu svobodného - volného a korektního jednání. Je to jen MILOST BOŽÍ, která člověka, a hlavně věřícího drží nad vodou, bez ní je život na zemi jen šílená a beznadějná záležitost... s na jistotě hraničící pravděpodobností končící zánikem - a zde začína transcendentální Kristova naděje VZKŘÍŠENÍ dávat velký smysl.. Jan 6: 35 Ježíš jim odpověděl: "Já jsem chléb života. Kdo přichází ke mně, nebude nikdy hladovět; kdo věří ve mě, nebude nikdy žíznit.

0/0
7.8.2010 21:12

Isabelle

Re: Milý pane, jste na dobré cestě, ale ještě se velice

buh nikdy nikomu nepomohl, pokud jsem zjistila ... kdyby existoval  ... jak jinak by vypadala  Earth ?

0/0
7.8.2010 21:21

Eremite

Dále Jan 6:

38 Sestoupil jsem z nebe, ne abych konal svou vůli, ale vůli Toho, který mě poslal. 39 A toto je vůle Toho, který mě poslal - abych nikoho z těch, které mi dal, neztratil, ale vzkřísil je v poslední den.40 Neboť toto je vůle mého Otce, který mě poslal - aby každý, kdo vidí Syna a věří v něho, měl věčný život. A já ho vzkřísím v poslední den." 47 Amen, amen, říkám vám: Kdo věří, má věčný život. 48 Já jsem chléb života. 49 Vaši otcové jedli na poušti manu, a zemřeli. 50 Toto je ten chléb sestupující z nebe, aby ten, kdo z něj jí, nezemřel. 51 Já jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe. Kdokoli by ten chléb jedl, bude žít navěky. Chléb, který dám já, je mé tělo, které dám za život světa." DÁLE JSOU VELICE DŮLEŽITÉ TEXTY O JEŽÍŠOVĚ PŘIJÍMANÍ.

0/0
7.8.2010 21:21

Isabelle

Re: Dále Jan 6:

Matka Marie byla Zidovka R^

0/0
7.8.2010 21:25

Borg2of3

Re: Milý pane, jste na dobré cestě, ale ještě se velice

Nechci vám vaše citace brát. Já osobně beru Ježíše jako úžasného a ve své době nadčasového člověka, který nebyl absolutně pochopen a to ani svými učni, kteří bibli sepsali. Jsem možná mladý, ale pokud jste dost starý, tak byste měl vědět, že vyspělost člověka není dána jeho stářím, ale jeho zralostí. Jsou lidé co umírají v 80ti letech a za celý život nebyli schopni nic pochopit, dokázat. Pokud věříte v milost boží, tak proč vlastně žijete? Jaký má smysl aby všechno bylo řízeno někým jiným? Věříte v reinkarnaci, kterou církev cíleně z bible vymazala a přesto o ní pár zmínek v bibli je? Jsme samozřejmě velmi ovlivňování genetikou a okolím, ale vše se dá změnit. Ani geny člověka nejsou po celou dobu jeho života stejné, a z okolí ve kterém žijeme můžeme odejít. My se rozhodujeme o tom jak naložíme se situacemi které v našich životech nastávají.

0/0
7.8.2010 21:25

Eremite

Naposled Vám pane řeknu, že nikdo se nemůže vlastním

vývojem, snahou a ani nesčetnými převtěleními zbavit svých hříchu, a sám sebe vykoupit. Když tohle nepochopíte během svého mládí, pravděpodobnost je veliká, že už to nikdy, ani kdybyste se tisíckrát převtělil, nepochopíte, a pak je strašné zemřít ve svých hříších, pak už nezbývá než hrozné čekání na soud. Římanům 2: 3 Myslíš si snad, člověče, že unikneš Božímu soudu, když soudíš druhé, ale sám děláš totéž?

4 To si nevážíš jeho štědré laskavosti, shovívavosti a trpělivosti? Nechápeš, že tě Boží dobrota vede k pokání? 5 Ty si ale svou tvrdostí a nekajícím srdcem proti sobě hromadíš hněv, který se zjeví v den hněvu a Božího spravedlivého soudu.

0/0
7.8.2010 21:46

Borg2of3

Re: Naposled Vám pane řeknu, že nikdo se nemůže vlastním

Proč bych v sobě hromadil hněv, když se snažím všem kolem sebe dávat lásku? Jen proto, že nemám našprtaný (tak jako vy) verše z bible? Máte vůbec svůj vlastní názor, nebo jste jen automatizovaná jednotka na citování z bible?

0/0
8.8.2010 9:38

Eremite

Co bych Vam vykladal nejake vlastni vymyslene nesmysle,

to dela sposta ucastniku internetovych diskuzi. Lidska mysl je schopna prijit az k vrcholum inkompetnce, ale v podstate NIKDO NIC NEVI. Je tedy nutne se obratit ke zjevene pravde, kterou lze najit JEN V BIBLI. Na Koran a jiny radoby pravdive, (dablem) inspirovane spisy zapomente. Zalm 89: 47 Jak dlouho se, Hospodine, budeš ukrývat? Napořád? Musí tvá zuřivost jak oheň plát? 48 Jak krátký je můj život - vzpomeň si! K jaké marnosti lidstvo stvořil jsi? 49 Kdo může žít, smrt nikdy nespatřit? Kdo zachrání svůj život z moci podsvětí? séla 50 Kam se tvá první láska, Pane, poděla? Na svoji věrnost jsi Davidovi přísahal

0/0
8.8.2010 11:39

Eremite

2. Co bych Vam vykladal nejake vlastni vymyslene nesmysle,

! 51 Pamatuj, Pane, jak je tvůj služebník pohrdán! Urážky všech těch národů mi padly do klína! 52 Jak jen se, Hospodine, tví nepřátelé rouhali! Tvému pomazanému se rouhali a jeho šlépějím! 53 Hospodin ať je požehnán navěky! Amen! Amen!

0/0
8.8.2010 11:41

Borg2of3

Re: 2. Co bych Vam vykladal nejake vlastni vymyslene nesmysle,

Mám na Vás poslední otázku. A odpovězte, tak jak to cítíte. Ty miliardy lidí co žili před Kristem a neměli tak možnost si přečíst to Vaše písmo svaté... co se s nimi stalo? Skončili všichni v pekle, nebo šli do ráje? Za předpokladu, že nikdy nehřešili?

0/0
8.8.2010 12:27

Eremite

Bible se zabyva i timto tematem. Nebudu Vam ted

davat citace, pokud si je nevyzadate, pokusim se to interpretovat vlastnimi slovy. Da se rici, ze ti, kteri zili pred Kristem jsou rozlisovani do nekolika katgorii: 1. Spravedlivi, kteri hledali vecneho a praveho Boha z vlastniho popudu (Abraham,David..), Jej nasli, protoze princip "kdo hleda, najde," neni jen novozakonni, ale platil jiz predtim. Takovymto vyjmecnym osobnostem se Buh zjevil a zjevil jim take pravdu o budoucim prichodu Spasitele, ktereho oni anticipovali a verili v Nej, a tudiz prijimali spasu virou predem. 2. Po prichodu Zakona (desatera) existovalo v Izraeli mnoho pravych vericich, kteri se snazili zakon dodrzovat, a za sve nedostatky nechavali provadet predepsane obeti, takze i oni platili za spravedlive. 3. Spravedlivi pohane (mimo jine i vyjmecni divosi), kteri meli Bozi zakon napsany v srdcich, a diky jejich charakteru ho brali vazne a dodrzovali ho, a pri eventualnich poklescich cinili pokani, coz plati u Boha za dostatecny duvod, aby dosli spasy, chcete-li raje.

0/0
8.8.2010 23:03

21378

Re: Ježíš praví ČINTE POKÁNÍ!

ty tady o Ježíši   ;-DKouř dusí Moskvu;-D

0/0
7.8.2010 20:35

Homer.Simpson

Panika!

Je konec světa! Konec světa! Rychle se všichni začněte modlit!;-D

0/0
7.8.2010 20:10

davnopryc

HYENY:

Co je to za HYENY ktere se raduji z pozaru v Rusku?

0/0
7.8.2010 18:04

21378

Re: HYENY: jsme my, češi, a zejtra po povodních

;-( budeme prosit Rv

0/0
7.8.2010 18:46

Supersonic_Snail

Re: HYENY:

skvrnité? :-P

0/0
7.8.2010 18:49

criticafacilis

Re: HYENY:

urcite to maji na svedomi americti imperialisti, co? ;-D

0/0
8.8.2010 5:13

jarouch01

z bláta do louže

Tak to si moc nepomůžou, v Rusku požáry, v ČR záplavy!!!!

0/0
7.8.2010 17:00

re_visor

Re: z bláta do louže

nojo, doma je doma...

0/0
7.8.2010 17:04

Syryn

Trenuji taktiku spalene zeme jak za II.svet.valky...

0/0
7.8.2010 16:54

adam72

tééda

...co všechno jsou ochotní rusové udělat, aby vyhnali naše diplomaty :-))

0/0
7.8.2010 16:39

Kuchtová

hoří hoří

.......................................l l__

|............WODKA..............| ||'|"""l__

|_...__..._______..._....__|=||_|_____|

"(O)"'(O) " ""''"'""''(O)(O)""'' ""'´´(O)

0/0
7.8.2010 16:28

Lotus I.

Re: hoří hoří

nahlášeno jako nevhodný příspěvek - opakovaný vtip už není vtipem (pokud to někdy před tím vůbec vtipný bylo)

0/0
7.8.2010 16:41

Supersonic_Snail

Re: hoří hoří

no eště se tím bonzováním chlub. ;-D

0/0
7.8.2010 18:50

Najdete na iDNES.cz