Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Státní maturity od roku 2011? Ministr školství souhlasí

Ministr školství Josef Dobeš začal hned po nástupu do úřadu řešit státní maturity. Otázka, kterou si položil, zněla: Mají příští rok studenti maturovat podle nových pravidel, či nikoli? Dobešova odpověď zní "Ano".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tom841

Státni maturita

No mě třeba státní maturita docela život komplikuje jako student dálkového studia na ŠS a je mě skoro 30 tak že to pro mě není žádná legrace . Je by mě zajimala jedna věc jestli státní maturita pro mě studuji obor podnikaní bude horší jak tá státní , ten jazyk určitě horší bude ,  i když nám  učitelka říká že co se dozvěděla na školení tak prý celkem neuspěch při tom hodnocení co bude je docela vyloučený .  Tak že pro mě bude už jen ta matika , ale když vidím ten vzorový test tak to snad nebude tas strašný

0/0
9.8.2010 12:16

tonycze

Re: Státni maturita

Protože Vaše čeština je na tak katastrofální úrovni, zapomeňte na maturitu. Za normálních okolností u zkoušky nemůžete obstát.

0/0
9.8.2010 16:55

Tom25111984

Re: Státni maturita

Je mi velice líto co si myslíte o moji češtině. Ono to však bude i tak trochu tím že já tady na  netu píšu příspěvky rychle, a proto se tam vyskytne občas chybička . Pravda je však bohužel to že na nás jako na studenty dálkového studia dopadne státní maturita nejtvrději.

Třeba v jazyku probráno pět lekcí za rok ústně jsme zkoušení každý 2x. Jsou tam i lidé kteří v 40 začínají třeba s NJ nebo AJ, hlavně že v zákoně stojí že škola musí připravit na základní úroveň obtížnosti. Nám už na začátku řekli ať se učíme matematiku, že  na státní maturitu z cizího jazyka  nás nemohou připravit . A to jsem na státní škole kde nedostaneme nic zadarmo, jako někde na soukromých školách kam se stačí jen dostavit.( Jedna moje známá takovou  školu návštěvuje a náročnost je tak 50% co u nás.) .PS: Jinak od začátku studia na SŠ je moje čeština hodnocena chvalitebně. 

.PS: Jinak od začátku studia na SŠ je moje čeština hodnocena chvalitebně. 

0/0
9.8.2010 17:48

hildegardinka

Re: Státni maturita

Je fakt, že s těmi jazyky je to na štíru, ale nás zase od začátku upozorňují, že prostě ty jazyky musíme studovat hlavně sami doma. Ostatně jako všechny jiné maturitní předměty. A ani pro lidi, co dříve ovládali AJ i NJ bezvadně, tak to není med, ono normálně komunikovat v angličtině a pak přijít někam, kde konverzace probíhá stylem "I am Peter and I am from Prague"... Nic moc.

0/0
10.8.2010 18:09

Toto

Hnus

Státní maturity. Co to vlastně je ? Nikdo to odborně ani laicky nevysvětlit. Je to stejné jako učit na základce " sex ". Kdo to bude učit ?  Učitel 50 let rozvedený se zvráceným pohledem na rodinný život nebo " sado maso " 40-ti letá nebo  23- ti letá"  bi ".  Pokud toto zavedete ,tj." sex " na základce vše špatně dopadne. Já si nenechám 6 - telého kluka zvrátit. Po revoluci je zde jen zvrácenost, nic jiného. Jděte už do pr............. Už se těžím až půjdeme do ulic.....;-O

0/0
8.8.2010 21:54

Damnlass

Vtip?

To se jim zase jednou podařil dobrý vtip! Prý, že studenti ví, jak bude maturita probíhat. Řekla bych, že to ví tak sotva polovina, a to ještě z vlastní iniciativy, že si to zjistili. Ha ha ha, v té vládě jsou tak vtipní.

0/0
6.8.2010 10:00

_m-

Už zas?

0/0
5.8.2010 11:39

tonycze

Re: Už zas?

ještě pořád...:)

0/0
5.8.2010 19:14

hany1

Měla bych několik otázek.

1.Proč dva stupně maturit? Neměla by se ta lehčí nazývat jinak?.

2.Když někdo neudělá tu těžší maturitu co bude následovat. Můžu opakovat a vybrat si lehčí?

3. Můžu se hlásit na VŚ s lehčí maturitou.

4.Udělám těžší maturitu a nepůjdu na VŚ. Ocení to zaměstnavatel?

5. Bude lehčí mat. nějak označená, aby zaměstnavatel věděl jakého vzdělání osoba docílila?

0/0
5.8.2010 11:37

tonycze

Re: Měla bych několik otázek.

1. Měla, ale i drtivá většina studentů gymnázií bude maturovat podle lehčí úrovně, protože by za normální situace na gymplu neměli vůbec být.

2. Ano, po prázdninách na podzim může student opakovat maturitu a znovu si vybrat (změnit) úroveň obtížnosti.

3. Ano ovšem, máme hodně VŠ, i ty se perou o studenty a vezmou v podstatě každého. Úroveň vzdělání nikoho nezajímá. (Podobně jako u SŠ)

4. To je věc pracovního trhu, možná ano, je to jeho věc. Ale protože i ta vyšší úroveň je ve srovnání s třeba Německem velice nízká, bude to zaměstnavateli asi jedno.

5. Ano samozřejmě. Na mat. vysvědčení bude psáno v jaké úrovni v daném předmětu student složil mat. zkoušku.

0/0
5.8.2010 19:13

Chytry.Kocour

dva stupně obtížnosti

JSOU největším školským podvodem všech dob.to jako s lehčím stuopněm se nedostanu na VŠ? vláda asi chce omezit počet vysokoškoláků.

0/0
4.8.2010 23:32

tonycze

Re: dva stupně obtížnosti

I s nižší úrovní se dostanete na drtivou většinu VŠ v ČR, bohužel.

0/0
5.8.2010 19:14

hildegardinka

Re: dva stupně obtížnosti

Otázka je, co chcete dělat na VŠ, když nechcete maturovat těžší verzí.

0/0
10.8.2010 18:07

Najdete na iDNES.cz