Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dokud bude Česká televize nadbíhat inzerentům, sotva bude veřejnoprávní

Ve vedení České televize proběhly velké změny. Jaké je umění vést podnik, který má miliardy ve svém rozpočtu každý rok zajištěné? A potřebujeme vůbec živit televizi veřejné služby, která proti komerčním stanicím bojuje vlastními seriály a estrádami?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JaroNov

Nekoncepční ČT

ČT by se měla zredukovat na tři programy. První by měl být čistě zpravodajský, poskytující informace o domácí a zahraniční politice. Druhý program kulturní, vyplňující chybějící prostor soukromých televizí (dokumenty, publicistika, umění). Třetí sportovní. V současné době se na různých programech prolínají stejné typy pořadů, např. sport  prolíná všechny programy, zpravodajství je na ČT1 a ČT24, dokumenty jsou vysílány na ČT1, ČT2, ČT24 apod. Jako by tyto programy mezi sebou konkurovaly a bojovaly o počet diváků. To je ale špatně. Nejvíce co však Českou televizi degraduje jsou nejen reklamy, ale hlavně teleshoping. Pokud jsem na veřejnoprávní televizi přesvědčován, jak zaručeně zhubneme pomocí......(ač je zcela evidentní že jde o klamavou reklamu), jak úžasná a populární hudba je od...... (nechci nikoho urazit tak nebudu jmenovat), potom se nemůžu zbavit pocitu, že  i tato televize se ztotožňuje s obsahem takového sdělení a je spoluodpovědná za produkt, který je nám divákům nabízen .

0/0
2.8.2010 10:07

VerneP

Re: Nekoncepční ČT

R^

0/0
2.8.2010 10:23

xaeris

Kavky prodat a ČT zásadně zprůhlednit

Jádro pudla je v tom, že miliardy končí v ČT přes externí zakázky v rukou zaměstnanců, kteří tyto zakázky sami vypisují.Stejně jako stát, potažmo obce  vypisovaly  výběrová řízení, v nichž vyhrávaly společnosti s anonymními vlastníky, tedy jinými slovy, vlastněné těmi samotnými úředníky, kteří tato výběrová řízení vypisovali, tak i molodci z interhotelu Kavčí Hory si takhle našli svoji zlatou žílu.A když k tomu připočteme všechny postbolševické Fibinegery, kteří rozhodují  radě o ČT (proboha, Fibinger,  na základě čeho, vrhu kolí?), pak tu máme partičku vysmátých státních aparátčíků zaopatřených na věky a přidrzle hodujících na zadlužujícím se Titaniku státního rozpočtu.  

0/0
2.8.2010 9:40

44maggi

Zprivatizovat

a basta fidli ! R^

0/0
2.8.2010 9:35

heroforseason

Re: Zprivatizovat

A vznikne dalsi Nova a zmizi prostor pro umeni a kvalitu. Nechat, ale at to dostanou do ruky lidi co maji vyssi ambice nez bavit.

0/0
2.8.2010 17:47

Pr(u)dič

Ano !

Pravda je v poslední větě článku ! Jen si vzpomeňte, jak Železný vytáhl "koláče sledovanosti k sobotnímu či nedělnímu obědu" a mediální trh se vzápětí zbláznil !

0/0
2.8.2010 9:35

VerneP

Tak ono ...

... asi bude tezke rozhodnout, co teda jako je jeste verejnoprvani a co uz ne. Kdyz se treba podivate na Top Gear, ktery produkuje verejnopravni BBC, tak si myslim, ze zrovna tohle moc verejnopravni neni a u nas to vysila spravne komercni stanice. Jenze BBC se dava ostatnim verejnopravnim televizim za vzor. Tak kde je zakopana pravda?

0/0
2.8.2010 9:30

Bonelord

Povinně placená ČT ovládaná komunistickýmu kádry je přežitek

V dnešní době je zcela neodůvodnitelné, abychom si povinně platili cca 4 kanály státní televize. Kromě toho nechápu jak je možné, že jak většina Rady ČT, tak i její management jsou komunističtí kádři. Nenašel by se opravdu větší mediální odborník než se specializací koulařka-pekařka?

0/0
2.8.2010 9:29

Pr(u)dič

Re: Povinně placená ČT ovládaná komunistickýmu kádry je přežitek

Vedle v Německu si platí lidi veřejnoprávních kanálů osm a hlavně neblábolí nesmysly ! Ty rady stanovuje Parlament, tak tam se rozčilujte !

0/0
2.8.2010 9:36

UrsusLuin

čt

Ach jo. Sebrání reklamy nic nevyřeší. Proč? Protože ČT z příjmů z reklamy už přes rok nevidí ani korunu, takže je jí nějaká reklama na háku. Naopak Teleshoping by se měl zakázat, protože ten se paradoxně do reklamy nepočítá a z toho ČT má příjmy.

A pokud jde o sport - ano, ČT4 Sport tady má své místo - měla by vysílat ty sporty, o které komerční televize nemá zájem (volejbal, házenou, florbal, šachy...). A to taky dělá. To, že má i fotbal atd. mi teda rozhodně nevadí.

0/0
2.8.2010 8:55

Sir Humphrey Appleby

Re: čt

jenže třeba vysílání ligy mistrů spolkne víc peněz nežli všechny ty menšinové sporty dohromady - a jedná se o něco na co se lidi budou koukat i na komerčních TV,, nevidím důvod proč by čt z konc. poplatků měla platit i LM, olympiády a další neskutečně drahý záležitosti.

0/0
2.8.2010 9:11

karel60

Re: čt

Zřejmě asi proto, že ČT má oproti komerčním TV povinnost dosažitelnosti jejího vysílání více než na 95% území ČR. Komerční TV se zaměřují především na velké agromerace, ale na lidi na samotách kašlou.

0/0
2.8.2010 9:29

Bonelord

Re: čt

Jak jsi na tohle přišel? Máš tušení o pokrytí jednotlivých multiplexů?

0/0
2.8.2010 9:30

Pr(u)dič

Re: čt

krom toho, co uvedl, má ČT ještě spoustu povinností, daných zákonem ! Stačí si ho najít a alespoň přečíst, když ne prostudovat ! A nebýt ČT, tak by digitalizace u nás nikdy nebyla. To už si nepamatujete, co vyváděla do poslední chvíle Nova ?

0/0
2.8.2010 9:39

mlhouš

Re: čt

Jde o to, že ČT má volně přístupný signál kdykoliv kdekoliv. Pokud by se olympiáda, fotbal atd přesunul na komerční televize, tak už to zaručené není, protože např Nova Sport na kabelovce nebo digi satelitech je placeným kanálem.

0/0
2.8.2010 10:01

Najdete na iDNES.cz