Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Domácnosti dokážou ušetřit, ministerstva musí také, vzkázal Nečas

Před zasedáním vlády se neplánují žádné změny v rozpočtových škrtech. Ministrům za Věci veřejné se nelíbí, že budou muset ušetřit nejvíce peněz. "Každá česká domácnost dokáže ušetřit dvě a půl procenta po odečtení povinných výdajů. Musí to zvládnout i každé ministerstvo," prohlásil premiér Petr Nečas v Radiožurnálu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JJJaaajjjaaa

Počet voličů VV =

zpráva o množství těch "méně inteligentních".

0/0
28.7.2010 20:14

kartan

Ministerstvu školství, se bude šetřit fakt dobře!

Seberou mu jednou tolik, co jiným a to se konečně mělo přidat učitelům!GAUNEŘI!Rv

0/0
28.7.2010 17:34

elnino

Re: Ministerstvu školství, se bude šetřit fakt dobře!

podle mého názoru si učitelé vůbec nezaslouží přidat. Systém školství je jako před 200 lety, žáci sedí v lacicích a nějaký učitel jim nalévá do hlavy informace, které stejně za týden zapomenou, celková vzdělanost je stále nižší. Naše školství se bohužel zatím vůbec nedokázalo přizpůsobit moderním pedagogickým směrům. Učitelé 3 měsíce (1/4 roku) vůbec nepracují, protože mají prázdniny. Na rozdíl od jiných povolání nemusí nasazovat život v zimě a po nocích. Myslím si že takové zvýhodňování jedné skupiny v době, kdy všichni ostatní si mají utahovat opasky, je nemorální a logickými argumenty neobhajitelné.

0/0
28.7.2010 17:52

lopee

Re: Ministerstvu školství, se bude šetřit fakt dobře!

Pletete hrušky a jabka. O školství očividně také nevíte nic. Mohl byste trošku rozvést tu větu o tom nasazování života po nocích a v zimě?

0/0
28.7.2010 23:04

ODSakEda

Re: Ministerstvu školství, se bude šetřit fakt dobře!

Ne že BY SE mělo přidat, ale konkrétně VV chtěli učitelům přidat populisticky před volbama..., nesliboval to Nečas ani ODS!

0/0
28.7.2010 20:06

čtenář 1

Tak nevím, kdo vlastně je tím premiérem.

Jediné, co je od pana Nečase slyšet, jsou slova pánů Kalouska a Janoty. Stačí se např. trošku zamyslet nad případnými dopady tohoto šetření. Každý úřad omezí investice, protože svítit, topit, umývat se apod. se musí. A jak budou státní budovy vypadat za 4 roky jejich vládnutí, když se omezí nebo úplně zruší investice ? A kdo na to doplatí ? Že by soukromý sektor, který příjde o zakázky ? Hlavně že se odvedou vysoké desátky v podobě státem tolerované vysoké ceně elektřiny apod.. Z těch diletantských neurčitých výkřiků do tmy o šetření, rozpočtové odpovědnosti apod., je mi už poněkud nevolno. Ono je to jednoduché řešení zkrátit rozpočty státních institucí a ony ať si s tím poradí. Ale je to skutečně funkčním řešením, které očekáváme od těch, kterým jsme k vládnutí dali mandát? Měli by zanechat těchto poněkud hloupých výkřiků a snažit se nabídnout nějakou realizovatelnou vizi. A ne jen žvanit o šetření.

0/0
28.7.2010 17:06

pip

Re: Tak nevím, kdo vlastně je tím premiérem.

Tak to ja si myslím pravý opak. Na těch úřadech je kde brát a nejde o svícení. A pořád se stavějí nové.

0/0
28.7.2010 17:10

čtenář 1

Re: Tak nevím, kdo vlastně je tím premiérem.

Skutečně se stavějí nové státní úřady? Nejde o obecní či krajské ? Je nutno rozlišovat. Kdo zná např. krajský úřad v Ostravě před 5 lety a dnes, no to je ukázka úspěšně se rozvíjející samosprávy, která tak nějak kažeým rokem bobtná a bobtná. Nejedná se však o stát. Ten obvykle bobtná maximálně tak na ministerstvech, která měla postupně po vzniku krajů téměř zaniknout. To se však nezdařilo, a tak se úřednictvo rozrůstá a rozrůstá a rozrůstá.

0/0
28.7.2010 17:31

petr66

Re: Tak nevím, kdo vlastně je tím premiérem.

R^

0/0
28.7.2010 17:10

hafusak2

Re: Tak nevím, kdo vlastně je tím premiérem.

Ono také co se státního majetku týče, tak jinde /i dříve u nás/ mají ministerstvo veřejných prací, které má pod palcem státní majetek i jeho správu a veškerré státní investice. U nás je teď hodně duplicity, kdy se dohadují stát a kraje o různé pravomoce a peníze, navíc do toho zasahuje i min. pro místní rozvoj /úplně zbytečné, kdyby bylo min. veř. prací/. Ono kdyby také bylo tohle ministerstvo, tak jsou všechny státní zakázky pod jednou střechou, průhledné a dohledatelné i dalším ministerstvům by ubyla práce a starosti /i úředníci/.

0/0
28.7.2010 17:31

kartan

Re: Tak nevím, kdo vlastně je tím premiérem.

Je to tak!Je jako náš papoušek!Rv

0/0
28.7.2010 17:35

poiuuy

Nečas umí šetřit??????

Nečas za 18 let povalování v parlamentu,různých komisích,stranických funkcích,různých radách zinkasoval kolik??? 20-30-40 mega.Majetek přiznal však ve výši lépe placeného zaměstnance a je chudák nejchudší z celé vlády.

0/0
28.7.2010 16:59

pip

Re: Nečas umí šetřit??????

Pokud víš o nějakých penězích bokem tak to nahlas finančákům. Máš lepšího chlapa? Nebo se ti stýská po Topolovi s Paroubkem.

0/0
28.7.2010 17:20

hafusak2

Re: Nečas umí šetřit??????

Tu otázku bych formuloval jinak: Jak ten pán hospodařil na svém ministerstvu ještě jako ministr? Kolik tam ušetřil? Co udělal proti vyplácení dávek různým parazitům?

0/0
28.7.2010 17:33

hafusak2

Byly doby

největšího rozmachu britského impéria a kdy ministerstvo kolonií mělo pouhých 273 úředníků, bez IT a dalších vymožeností dnešní doby - a stíhali to. Naše dnešní ministerstva sídlí v obrovských palácích, mají to nejlepší vybavení, je jich tam jak malých psů - a nestíhají nic. Přitom jako členský stát EU ani nemusíme hromadu věcí vymýšlet, stačí pár tlumočníků a pár úředníků, kteří daný europředpis upraví podle místních podmínek. V rozumných státech také ministr něčeho, pokud není odborník na daný obor musí být v předchozím volebním období členem parlamentního výboru pro danou oblast, takže ví, do čeho leze. A náměstkové se do funkcí dostávají kariérním řádem, takže je záruka, že nebudou radit nesmysly. Jaká je vlastně dnes nejvyšší funkce obsazovaná odborníkem a ne politckou figurou? Osobně jsem přesvědčen, že pro ministerstva by měl být strop 200 lidí i s ministrem a uklízečkami.

0/0
28.7.2010 16:29

cenzura je totalita

kolaps se blíží

Měnový a finanční systém dneška je založen čistě na vytváření dluhu.Bez zadlužování by se celý tento systém sesypal jako domeček z karet.Nepřipadá Vám divné nebo aspoň krajně podezřelé,že jak exponenciálně roste penězní zásoba v systému,roste i křivka zadlužení?Nebude to například tím,že moderní "peníze" představují ekvivalent dluhu,který někdě někdo vygeneroval?Jak dlouho myslíte,že tento systém bude fungovat?

Nejdrastičtější předpovědi hovoří o globálním selhání ekonomiky a měnového systému do dvou let.Podle těchto předpovědí zasáhne koncem prázdnin Evropu další krize na trzích a předpokládá se pád dolaru coby rezervní měny.

Netroufám si tvrdit,zda se tento černý scénář odehraje již tak brzy,ale je jisté,že jednou přijde kolaps tohoto systému založeném na dluhové pasti a vytváření peněz z ničeho.Pak nám pomáhej všichni svatí.

Přijde mi proto úsměvné se handrkovat o miliardy v našem rozpočtu,když samotná podstata peněžního systému je prohnilá až na kost.

0/0
28.7.2010 16:27

thomas.baggio

Re: kolaps se blíží

tady se nekdo dival na zeitgaist ;-) :-D

0/0
28.7.2010 16:33

cenzura je totalita

Re: kolaps se blíží

Nastudujte si jak dnešní moderní peníze fungují.

Mohu doporučit toto:http://www.rayservers.com/images/ModernMoneyMechanics.pdf

Tuto nádhernou brožuru vydal samotný FED.Pak se můžeme bavit.:-)

0/0
28.7.2010 16:39

pip

Re: kolaps se blíží

Konečně budeme mít to na na co si vyděláme protože nikdo nikomu nic nepujčí. Ato je normální.

0/0
28.7.2010 16:36

cenzura je totalita

Re: kolaps se blíží

Pujčování peněz samo o sobě není špatné.Bohužel ne v systému tak jak to funguje dnes.

A obávám se,že pokud by skutečně ekonomický a měnový kolaps nastal,pro spoustu lidí by se stalo prioritní kde sehnat potraviny,vodu a teplo.

0/0
28.7.2010 16:41

pip

Re: kolaps se blíží

Pujčování peněz není špatné ale musí fungovat i to druhé a to je vracení peněz. Jinak souhlas.

0/0
28.7.2010 16:52

poberta

Re: kolaps se blíží

je to celkem presna analyza protoze penize uz nejsou kryty zlatem atd. a v zasade nejsou ani generovany v dusledku vykonu ale spise spekulaci ale tyto nejsou podepreny zadnou dusevni ani hmotnou hodnotou

0/0
28.7.2010 17:03

cenzura je totalita

Re: kolaps se blíží

Přesně.V komoditním krytí peněz a skutečně volném trhu ale nejsou závadné ani spekulace,naopak.

Bohužel v systému současném tvoří značný problém.Jenom ve vadných derivátech se ukrývá cca 600 biliónů dolarů,možná i víc.

0/0
28.7.2010 17:06

poberta

Re: kolaps se blíží

a ted se ptejme kdo ty derivaty vlastnil pred rokem dvema a kdo je vlastni ted a dale bych rad rozklicoval jeden pojem ktereho maji ted vsichni plna usta "investori" to je taky nenaplneny umely pojem bez obsahu

0/0
28.7.2010 17:11

Pavlik-oz

Re: kolaps se blíží

cca pred 2 mesici jsem toto svymi slovy popisoval manzelce a jeste jsem k tomu dodaval: az na to nekdo prijde, tak to bude peknej pruser... kazdopadne nevim, jestli mam mit radost z toho, ze uz o tom nekdo vi...:-)

0/0
28.7.2010 17:37

čtenář 1

Hlavně nesahat na mandatorní výdaje.

V roce 2008 sám velký pan Nečas prosadil poměrně zásadní věc v důchdovém systému, která začala platit od ledna tohoto roku. Tj. možnost trvání pracovního poměru i po dosažení důchodového věku a současné pobírání starobního důchodu. Ukázkou tohoto je i více než 70 letý pan Melčák, který se vrátil jako refrent do úřadu a zcela jistě má od ledna vyřízen i starobní důchod, no možná i podstatně déle, ono u poslanců je to jiné. A nyní sám Nečas vykřikuje něco o rozpočtové odpovědnosti a podobných nesmyslech. Nechť laskavě nahlas sdělí, kolik činí mandatorní výdaje, a kolik ty ostatní, ze kterých 2,5 % je opravdu úsměvná částka. Po roce by nám také mohl sdělit, jestlipak nám narostl počet pracujících důchodců pobírajících souběžně i důchody. Mohl by tu svou rozpočtovou odpovědnost z roku 2008 i vyčíslit. To by bylo něco.

0/0
28.7.2010 16:17

ja-cobsen

Re: Hlavně nesahat na mandatorní výdaje.

nechápu, proč chcete důchodcům upírat to, na co mají právo. celý život ti lidi pracují, aby našetřili státní kase na důchod, tak proč by jej nemohli pobírat od okamžiku, kdy na něj mají prostě právo

0/0
28.7.2010 16:19

čtenář 1

Re: Hlavně nesahat na mandatorní výdaje.

Jednoduše proto, že zabírají pracovní místa dnešním mladým nezaměstnaným i když jsou systémem zabazpečení. To dnešní mladí v jejich letech na tom budou daleko hůře. A vo tom to je.

0/0
28.7.2010 16:31

pip

Re: Hlavně nesahat na mandatorní výdaje.

Když si soukromník zaměstná důchodce tak včem je problém. Samozřejmě žádne úlevy.

0/0
28.7.2010 16:40

čtenář 1

Re: Hlavně nesahat na mandatorní výdaje.

No ono problém je někde jinde. Dosud platilo, že pokud si chtěl někdo vyřídit starobní důchod, musel ukončit pracovní poměr a zaměstnavatel jej poté mohl opět zaměstnat na dobu určitou, kterou mohl jakkoliv prodlužovat, pokud jej tedy potřeboval a byl pro něj přínosem. Dnes by mu musel dát výpověď a tříměsíční odstupné, aby se jej zbavil. A dokážete si představit, s čím se za takových pět let budeme setkávat na úřadech apod.? Pochybuji, že by se to dotklo těžkých provozů, průmyslu apod.. Ale ostatní ?

0/0
28.7.2010 16:52

ja-cobsen

VV - v programu šetření, u koryt hýření

pěkně se nachytali voliči VV a myslím si, že jim to dají v komunále pěkně vychutnat. kde jsou sliby o úsporách a snižování výdajů, krocení úřednického molochu? zapadly stejně rychle, jako volební lístky do uren. jakmile zjistili, že úspory se mají týkat jich samotných, zařadili zpátečku. odkopávají se nám šibalové.

0/0
28.7.2010 16:16

pip

Re: VV - v programu šetření, u koryt hýření

Počkejme jak se to vyvrbí. Zatím to je jenom takové bu bu. Ono to může být taky taktika k dalšímu vyjednavání.

0/0
28.7.2010 17:06

mirekzelen

Re: VV - v programu šetření, u koryt hýření

potvrzeno VV vede vlezkonečník obecný!!!

0/0
28.7.2010 20:26

_m-

hmmmm

Ó jak je ten Nečas lidský.......

0/0
28.7.2010 16:15

Picolik

Ale

Milý no-time já ale nechci šetřin na to abych to nacpal do chřtánu špatně hospodařícímu státu...

0/0
28.7.2010 16:05

cicobasket

Re: Ale

Co chceš ty nikoho nezajímá. Důležité je co chceme my, Strana ;-)

0/0
28.7.2010 16:12

Picolik

Re: Ale

Sakra to mě nenapadlo;-D

0/0
28.7.2010 17:03

harpyje

-

To jsou jen miliony. 200 miliard se na platech politiků opravdu ušetřit nedá ;-D;-D

0/0
28.7.2010 15:58

pip

Re: -

Zatím jde jen o to aby se neplytvalo. Šetřit se začne až bude někdy vyrovnany rozpočet a začnou se splácet půjčky.

0/0
28.7.2010 16:15

toddla

jen aby..

Jen aby na to pan premier nezpomnel.. A vzal rovnou i parlament, prezidentskou kancelar, krajske urady.. Snizit pocty uredniku, platy politiku, zrusit par cest do Zambie nebo kam to jezdi delat svetovou politiku nasi poslanci.. Pak uz jen staci snizit nahrady, zdanit je, neproplacet letenky do Ostravy a preci jen se nam bude lip dychat..;:-P

0/0
28.7.2010 15:46

lopee

Re: jen aby..

Nj, jenže pokud nechá na předražených zakázkách utíkat stamiliony až miliardy, lépe se nám dýchat nebude. Ono ti vyhození totiž vedle jiného také generují příjem do SR - daně.

0/0
28.7.2010 16:04

Premda 68

Já tvrdím, že svobodný

občan této republiky je pouze ten, který nemá žadný dluh. Bohužel mě se to netýká, ale co nejdříve to změním a pak mi celý tento systém postaven na dluhu může políbit ( | ).

0/0
28.7.2010 15:35

Alik_balik

Re: Já tvrdím, že svobodný

I tak budeš dlužit:-)

0/0
28.7.2010 15:36

Premda 68

Re: Já tvrdím, že svobodný

Jasný, bez dluhu by se tento systém neobešel...

0/0
28.7.2010 15:38

julo

Re: Já tvrdím, že svobodný

Máš čo robiť. Kalousek práve o tebe hovoril, že ešte si sa nenarodil a už si bol zadĺžený. Z toho sa tak ľahko nevyvlečieš. :-)

0/0
28.7.2010 15:37

khaki1

Re: Já tvrdím, že svobodný

Něk:-)do ho přeci živit musí.

0/0
28.7.2010 15:41

shane

Paroubek

Všimli jste si jak se oproti předvolebnímu období vytratil z Vašich diskuzí Paroubek. Holt na krytizování obludy se dají vyhrát volby, ale naplnit státní kasu to už je jiná káva.

0/0
28.7.2010 15:32

tenisák lokeťák

Re: Paroubek

ááá kedluben je podle vzoru buben;-D

0/0
28.7.2010 15:33

ja-cobsen

Re: Paroubek

kritika jedna tvrdá, obludná

0/0
28.7.2010 16:17

cicobasket

Re: Paroubek

Nějak ti to hchkrdtn cpali moc do hlavy ;-). Chceš svojí glosou říci, že by Paroubek byl v plnění státní kasy úspěšnější ? No to jsi mne pobavil ....

0/0
28.7.2010 16:18

Najdete na iDNES.cz