Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Rusku odsoudili satanisty, kteří jedli srdce ubodaných teenagerů

Dva roky starý případ kanibalismu, který otřásl Ruskem, je u konce. Šestice mladých satanistů si odsedí osm až dvacet let za to, že brutálně zavraždili a snědli čtyři teenagery. V procesu přitom hrozilo, že někteří budou zproštěni obžaloby. V době činu byli totiž nezletilí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jyy

A kdo je odpovědný za vznik a zločiny satanistů ?

Myslím, že křesťané, protože satana pojmenovali a tím ho i stvořili. Pokud se snad mýlím, doufám, že mi to někdo "odborně" vysvětlí.

Může snad satan existovat bez svého protipólu ?

0/0
26.7.2010 21:32

troll123

Re: A kdo je odpovědný za vznik a zločiny satanistů ?

cize aby neboli vojny zakazes mier?

0/0
26.7.2010 21:49

Jablkon

Re: A kdo je odpovědný za vznik a zločiny satanistů ?

to je jedna z možných interpretací :-)

ale jinak jde o naprosto nekorektní otázku, jejíž formulace plyne z černobílého křesťanského vidění světa, jak tu píšu jinde: satanismus neznamená automaticky sadismus a kanibalismus. tato cvoklá mládež dost možná ani satanisty nebyla, jen se tak "módně" označovala.

dobrá polovina Čechů by asi byla překvapena, že ve skutečnosti žijí podle satanistických zásad (dle jedné z jeho majoritních interpretací). jen svůj ateismus nemají potřebu označovat satanismem a vyčleňovat se z davu - jelikož zde ani nevyčnívají.

řekl bych, že křesťané za posledních 1000 let zavraždili a umučili řádově více nevinných lidí než všichni "satanisté" dohromady!

0/0
26.7.2010 22:08

jyy

Re: Křesťanská genocida

Říkám a píšu, že křesťané mají na svědomí největší duševní a tělesnou genocidu ve známých dějinách.

0/0
26.7.2010 22:18

21378

Re: Křesťanská genocida

satanista je kdo ?

0/0
27.7.2010 15:23

jyy

Výsledek křesťanství !

0/0
27.7.2010 16:15

Jablkon

Re: Výsledek křesťanství !

to je naprostá pravda - kdyby nebylo křesťanství (a judaismu), které Satana "stvořilo" a pojmenovalo, žádný satanismus by neexistoval.

nikdo by totiž neměl potřebu se proti všestranně svazujícímu křesťanství vymezovat!!!

LaVey říká, že Satan je ve skutečnosti největším "přítelem" křesťanských kazatelů: kdyby ho neměli, neměli by čím strašit své ovečky a tedy by ztratili veškerou autoritu, vliv a z nich plynoucí příjmy!

dovolí si to snad někdo rozporovat?

0/0
27.7.2010 23:07

jyy

Re: Věřící nepříslušící

Já ne.

0/0
28.7.2010 0:01

Jablkon

Re: Křesťanská genocida

kdybysis dal trochu práce a mrknul na Wikipedii, snadno zjistíš, že satanismus ani zdaleka není myšlenkově natožpak organizačně jednotné hnutí - naopak, má obrovské množství rozličných interpretací, od LaVeyovského, jenž ve skutečnosti není náboženstvím, ale egocentrickým hedonickým ateismem (=něčím, co praktikuje dobrá polovina současných Čechů), po různé patogenní sektičky typu té, o níž píše článek.

satanistou je de facto každý, kdo "je doma" v křesťanském kulturním prostředí, ale proti křesťanství se vymezuje (tím "je doma" mám na mysli, že muslim není satanista prostě proto, že by odmítal křesťanství :-)). řekl bych, že takto nějak si to přímo "definovalo" křesťanství samo - kdo nevěří v "našeho Boha", musí nutně věřit v jeho protipól, tj. Satana. tj. nekřesťan = satanista.

0/0
27.7.2010 22:52

jyy

Re: Jsem věřící nepříslušící

Křesťanství není myšlenkově natožpak organizačně jednotné hnutí - naopak, má obrovské množství rozličných interpretací, má tolik různých sekt, jedna za vosumnáct, druhá bez dvou za dvacet, třetí, čtrtá, .....a ...

0/0
27.7.2010 23:14

Jablkon

Re: Jsem věřící nepříslušící

to je koneckonců pravda. pořád mi ale přijde méně roztříštěné než satanismus - přinejmenším všechny ty sekty mají společný "zájem" v Kristovi a Starém zákoně. Nebo se pletu? Každopádně satanismus nic takového nemá, ani jednotnou interpretaci Satana. Jen to vymezení se vůči Kristovi. Eh, mám chuť říct to matematicky ;-D

0/0
27.7.2010 23:22

jyy

Re: Matematicky by mi to určitě pomohlo !

Nikdy jsem se nesetkal (neslyšel, nečetl, neviděl) s případem, kdy by jedni satanisté vyvražďovali jiné satanisty a ve jménu "svého" satana je převáděli na pravou víru.

U křesťanů zcela běžná činnost, probíhající tisíce let i dnes v Irsku.

K - méně roztříštěné než satanismus (Jablkoň mám rád) - si děláte cenzor !

0/0
27.7.2010 23:45

jyy

Re: trotlie123

Asi jsem pacifista, takže zakážu vojny.

0/0
26.7.2010 22:26

21378

Re: trotlie123

chci satanisku [>-]V

0/0
27.7.2010 15:28

jyy

Re : Krátké číslo

Kdybych měl, sám bych si užíval.

0/0
27.7.2010 16:17

Dangerous_Dave

Re: A kdo je odpovědný za vznik a zločiny satanistů ?

Mylis se hlavne v prikladani prehnaneho vyznamu satanismu v tomhle pripade (krome toho jak omezene obecne znalosti jsi prave prokazal, pokud jsi naopak neprokazal velmi progresivni smysl pro sireni demagogie)

nebyt satanismu, tak tyhle vypatlanci budou vrazdit ve jmenu cehokoliv jineho.

0/0
27.7.2010 10:48

jyy

Re: Křesťanská genocida

Říkám a píšu, že křesťané mají na svědomí největší duševní a tělesnou genocidu ve známých dějinách.

Tito vypatlanci vraždí ve jménu protipólu křesťanského boha a ne něčeho jiného.

Satanisti, oproti křesťanům, jsou OFŠEM, ve vraždění a mučení, zaostalí amatéři.

Obecné znalosti mám, křesťanská demagogie je o pár set let starší a tedy účinější na masy, než moje.

Naštěstí v Česku, se duševně postižení křesťanstvím, řadí někde mezi 4-8%.

0/0
27.7.2010 14:31

Jablkon

Re: Křesťanská genocida

ano, tito vypatlanci sice vraždili ve jménu Satana, ale je naprostá pravda, že kdyby neměli po ruce zrovna jej, aby se jím zaštítili, našli by si něco jiného a dělali by podobné prasárny. dost možná by za úplňku v lese nejedli srdce svých obětí, třeba by jen ve jménu čisté rasy na potkání ukopali každého šikmovoka - ale něco, v zájmu čeho by mohli páchat zlo, by si prostě našli

0/0
27.7.2010 22:57

jyy

Re: Křesťanská genocida

Poslední mě známé vraždění ve jménu Krista pochází z USA a postihlo lékaře provádějící legální potraty. Další "nedávné" vraždění za  podpory křesťanů USA proběhlo v Korei nebo ve Vietnamu, kdy křesťanský vládce (z asi méně než 10% křesťanů v zemi) nechával vraždit jinověrce stavící se do opozice. Zneužívání - sexuální, otrokářské a k terorismu dětí a mladistvých je doložené z Irska, daleko za polovinou minulého století. Je to jediný mně známí případ, kdy bylo dokázáno zneužívání dětí řádovými sestrami.

A stovky let předtím.............

Co jsou proti tomu satanisti ?

Cenzor, co z toho není pravda a tudíž je nekorektní ??

0/0
27.7.2010 23:33

21378

Re: A kdo je odpovědný za vznik a zločiny satanistů ?

 A kdo je odpovědný za vznik a zločiny satanistů ?      ;-D;-Dskupina teenagerů

0/0
27.7.2010 15:37

jyy

Re: krátké číslo

Satan, musel být někým ze "zakladatelů" křesťanství poprvé pojmenován a tak vznikl.

Původně křesťan, sepsal Satanskou bibli určitě ne v teen věku. Možná Hey, nebo Rey, nebo tak nějak. Nečetl jsem, nevím. Asi ani nebudu. Nenechám si někým ovlivňovat svou svobodu.

0/0
27.7.2010 16:33

Jablkon

Re: krátké číslo

předpokládám, že máš na mysli LaVeye.

ano, to byl skutečně původně "běžný" americký křesťan, který prozřel (zas tak starý nebyl) a postavil se křesťanskému pokrytectví.

já ho naopak doporučuju přečíst - to vůbec není o ovlivňování svobody, naopak, Satanská bible přímo hlásá maximální duševní i fyzickou svobodu. což je přesně ten protipól Křesťanství - nenechat se svazovat jeho dogmaty a nenechat si vymývat mozek a řídit každý krok

0/0
27.7.2010 23:02

jyy

Re: (Jablkoň mám rád - věřící nepatřící)

Mám, jen mi neseplo dokonale.

To už spoustu let dělám a opravdu o tom nemusím něco číst.

Sám jsem si svým "guru" (blbost, ale zrovna to neumím líp vyjádřit)

0/0
27.7.2010 23:58

H-Dave

888

666 ran nožem to s toho člověka musela být pěkně ďábelská sekená

0/0
26.7.2010 21:09

Jablkon

autor článku...

...žije patrně stejně jako většina společnosti ve vnuceném bludu společnosti s křesťanskou tradicí, která lidem nutí, že křesťanství je ta jediné správné filozofie. Proč je vše, co nesouhlasí s křesťanstvím, automaticky špatné?!

Křesťané jsou čistí a všichni ostatní špatní? Kolik nevinných lidí "ve jménu víry" křesťané zabily a umučili?! Viz jezuité, exorcisti, čarodějnické procesy atd. Jak absurdní v české ateistické společnosti!

Spojovat automaticky satanismus se sadismem a kanibalismem je totální nesmysl plynoucí ze zažitých bludů, předsudků a podobných zpráv...

0/0
26.7.2010 20:51

alfmy

Re: autor článku...

Katolická církev se v minulosti chovala velmi špatně. Stejně se nyní chovají militantní islamisti. Omlouvat řádění mohamedánských vrahů poukazem na jiné zločiny páchané ve středověku je argument malého kluka, který se snaží ospravedlnit poukazem na to, že ostatní také kradou.

Česká společnost je většinově ateistická právě proto,že se katolická církev chovala podobně jako nyní islamisté.

0/0
26.7.2010 21:13

Jablkon

Re: autor článku...

to, proč je česká společnost natolik ateistická, určitě bude mít řadu významnějších důvodů, než řádění jezuitů před několika stovkami let ;-) řek bych že ještě tak před 100 lety tu bylo přes 99% věřících.

navíc, odpor k tomu, co v minulosti dělali katolíci, není ještě nutně impulsem k ateismu - stále existuje řada dalších církví, určitě i křesťanských, které zdaleka takové máslo na hlavě nemají.

špatné je jak ospravedlňování vlastních zločinů poukazováním na máslo na hlavě jiných, tak evropské černobílé vidění světa, kdy vše křesťanské je dobré a vše nekřesťanské špatné ;-(

0/0
26.7.2010 21:19

alfmy

Re: autor článku...

Jistě,že ateizmus Čechů má více příčin. Patrně se jedná o zdravý kritický pohled na totalitu, kterou se vyznačuje téměř každé náboženství. Tvrzení,že Evropa vidí černo-bíle je černobílý pohled na věc. Nevím jak vznikla myšlenka podsouvat současným Evropanům premisu, že vše křesťanské je nejlepší. Evropanům se nejspíš nelíbí prosazování jakýchkoliv náboženství vražděním "nevěřících" a vymezují se proti tomu. Protože takové jednání nařizuje Korán, nejen každý Evropan je proti Islámu. Naštěstí ekonomická základna islámských zemí nedovoluje takové zlotřilosti účinně rozšířit.

0/0
26.7.2010 22:27

Jablkon

Re: autor článku...

asi tak že

1) v EU existují vlivné státy do značné míry ovládané katolickou církví. ostatní sice možná nejsou v prosazování křesťanských tradic tak žhavé, ale v zásadě proti nim nic nemají, protože jsou taky křesťani, byť ne tak horlivý, takže to tolerují, pokud přímo nepodporují

2) je neoddiskutovatelné, že drtivá většina ekonomicky nejrozvinutějších, "nejdemokratičtějších" (aspoň to o sobě tvrdí) a nejsociálnějších (sociální stát je velmi blízký teorii křesťankého "bratrství" a "pomoci bližnímu"!) států se nachází v křesťanském světě (výjimky samozřejmě jsou - třeba Japonsko - ale jejich víra nikomu "nevadí")

3) podle mě většina Evropanů, kdyby se jich někdo zeptal, za největší hrozbu pro svůj "klid a blahobyt", označí islamistický terorismus - ten přímo plyne z Koránu a tedy je logické se vůči Arabům vymezovat primárně nábožensky, nikoliv např. geograficky

0/0
27.7.2010 23:17

Petr Tenzor

2 až 5 let za 1 vraždu + kanibalismus?

Vidím, že náš právní systém na tom ještě není tak zle..

0/0
26.7.2010 20:32

Jablkon

Re: 2 až 5 let za 1 vraždu + kanibalismus?

v ČR by to dopadlo podobně, stejně jako nejspíš ve většině Evropy - hold evropská právní tradice, kdy horním limitem je horní limit nejtěžšího ze zločinů, což je např. 25 let bez ohledu na to, jestli vražda byla 1 nebo 100. nebo doživotí... ostatní "lehčí" zločiny mohou být už jen přitěžujícími okolnostmi...

btw. pokud někdo dostane 200 let vězení za podvod ve výši 50 mld. USD, tak já bych si docela rád 2 dny odseděl ;-D

0/0
26.7.2010 21:23

streetway

hmm

Veta "Ja te zeru" hned dostava jiny smysl

0/0
26.7.2010 19:07

ábeles1.

Mlaďasům není

co závidět. To nebude fitnes, TV.

0/0
26.7.2010 18:47

JackStar

.

Je rozdíl mezi satanisty, kteří odmítají myšlenku Boha a satanisty, kteří slepě uctívají Satana.

0/0
26.7.2010 17:59

limak007

Re: .

Jé, ty bys jim to měl jet vysvětlit, aby to dělali správně. ;-D No, vážně!;-D

0/0
26.7.2010 18:48

Jablkon

Re: .

Přečti si LaVeye, pak možná pochopíš.

Není satanista jako satanista. Pod tohle označení se skutečně schová leccos. De facto je satanistou každý antikřesťan a tak se pod toto označení dá schovat skutečně leccos.

Některé sekty, které si říkají satanistické, jsou možná opravdu postaveny na podobných věcech. Ještě silnější ale asi je obecná představa nepoučeného lidu, že satanismus musí nutně znamenat něco brutálního, sadistického, destruktivního. Ale, opět, jak říkám, když si přečteš LaVeye, pochopíš, že mezi tímto a satanismem skutečně není ekvivalence, že dost možná nakonec ani nešlo o "skutečné satanisty", ale někoho, kdo si tak pod rouškou nevědomí začal říkat... a tak.

0/0
26.7.2010 20:45

Jablkon

Re: .

přesněji řečeno, nikoliv "kteří odmítají myšlenku Boha", ale "kteří odmítají křesťanské vymývání mozků"!!

0/0
26.7.2010 20:53

cenzoramiluji

tak to je,

když není stát soběstačný ve výrobě potravin, a Rusko je velká zem neomezených možností....................................................................., stalinismus a ateismus nahradil satanismus, pořád nějaký izmus který škodí................

0/0
26.7.2010 17:46

limak007

Re: tak to je,

To je proto, protože jsou mladí rozežraní.8-o

0/0
26.7.2010 17:57

Warhead_bia :P

8 let

a psychopat v nejlepsich letech bude venku juchu :-P

0/0
26.7.2010 17:10

pivečko

Re: 8 let

treba bude jist dozorce. Na to bacha.

0/0
26.7.2010 17:26

Najdete na iDNES.cz