Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Akce Poznej svého policistu má potíže, dopraváci svůj obličej ukázat nechtějí

Policie Pardubického kraje chtěla na webu zveřejnit fotky a telefony všech pochůzkářů a dopravních policistů. Nakonec uspěla jen z poloviny. Především dopravní policisté totiž odmítli dát svá telefonní čísla a fotky k dispozici. Bojí se reakcí pokutovaných řidičů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

visa

Absurdistán, jak může někdo dovolit udělat takový nesmysl

Hasiči mají pomáhat a chránit. Ale u nás to dělají policisté kvůli neprofesionalitě. V česku zavoláte policii a oni vám řeknou, že jejich soused se taky snažil něco vyřešit a stejně toho nechal.Trváte-li na sepsání protokolu, tak ujedou a pak vám pošlou papír s úplně něčím jiným.Prostě mají strach,raději nikomu neuškodí, ve městě pod 100 000 obyvatel nejsou tak anonymní, jak zákon káže (zatím, má být vidět jen číslo, ha rozdíl od vojáků). Vystupování našich policistů je neprofesionální, nikdo neví, co má v dané situaci přesně dělat. Naproti tomu policicta v NY Vás vůbec nesmí oslovit (podud se Vás zrovna neptá na cestu). Jestli Vás osloví, tak to už je zle. To na Vás mluví na jisto a je z toho pokuta (lístek, peníze nesmí mít u sebe) nebo rovnou pozvánka k soudu. Nepřijít k soudu je trestný čin. A na autech proto mají napsáno Zdvořilost, Profesionalita a Respekt. A jejich kolegové v jiných státech USA tam mají Sloužit a Bránit. Češi si to však přeložili na nešťastné Pomáhat a Chránit.

0/0
17.7.2010 15:44

zlomená lopata

Před...

Před týdnem jsem se vrátil z dovolené. 7000 km,Německo,Dánsko,Norsko a Švédsko. NIKDE jsem neviděl na silnici policajta a taky bouračku! Doma se dovím, jaký byl u nás na silnicích masakr.Tak to opravdu nevím, v čem to asi bude.

0/0
17.7.2010 14:46

liptoncz

Re: Před...

To bude tím, že jsme nedisciplinovaný národ. Taky jezdím hodně do Německa - a připadám si tam hodně bezpečně.

0/0
17.7.2010 18:02

beda venerabilis

Mimochodem (lékarničky)

Zkuste někdo najít paragraf, který vám jako řidiči ukládá ukázat policajtovi tu lékárničku. Já ho ještě nenašel. A hledal jsem docela intenzivně.

0/0
17.7.2010 14:36

nettwor vs. darth.v

Poznej svého úplatného policistu

;-D vzhledem k různým "mimoslužebním" aktivitám a pochybným kamarádům  chápu , že mnozí pochůzkáři a dopraváci nemají chuť zveřejňovat své fotky a osobní údaje. Je věřejným tajemstvím , že kamarádi policistů vyklouznou z lesčeho za co nekamarád tvrdě zaplatí. Můj názor je , že poctivý pochůzkář nebo dopravák se nemá čeho bát !!!

0/0
17.7.2010 13:33

visa

Re: Poznej svého úplatného policistu

To jsou ty naše zákony. Např. v NY může mít policista u sebe pouze peníze na sváču. Pokud se pokusíte policistovi zaplatit pokutu přímo, dostanete několik let vězení natvrdo za pokus o úplatek. A co profesionalita? Jméno policisty musí být utajeno a i když žijete v malé vesničce ( pod 200 000 obyvatel) a policictu znáte, nesmíte říct jeho jméno a on se musí chovat profesionálně i k Vám. Zatím je česko rozvojová země a zanedlouho ...... už nebude ani na mapě.Rv

0/0
17.7.2010 15:51

Pitošek

Vážení diskutující

1. Policie je represívní složka, tudíž i trestá za nedodržování zákonů (zda jsou dobré či špatné, o tom policie nerozhoduje, pouze se ním MUSÍ řídit).    2. Pokud se jedná o zveřejnění fotografií na internetu, chápal bych to ještě u tzv. územářů, kteří mají za danou lokalitu odpovědnost a jež by měl být znán místními občany, popř. být v kontaktu s místní samosprávou. U dopravní policie jsou také rádoby územáři, leč tito dostávají v rámci bývalých okresů, územáři na obvodních odděleních nemají tak široký záběr (proto mohou spolupracovat s konkrétním "dopravákem").         3. Policie nikdy není v očích veřejně vnímána pozitivně do té doby, dokud ji člověk nepotřebuje a až když pozná, že policie tu je i proto, aby pomáhala (samozřejmě jsou vyjímky, ale to není chyba policie jako celku, ale pochybení jedince, což se může stát u každé "firmy")

0/0
17.7.2010 10:41

beda venerabilis

Re: Vážení diskutující

Policie netrestá. "Policie slouží veřejnosti. Jejím úkolem je chránit bezpečnost osob a majetku a

veřejný pořádek, předcházet trestné činnosti, plnit úkoly

podle trestního řádu a další úkoly na úseku vnitřního

pořádku a bezpečnosti.." Tolik zákon. Trestají soudy a správní orgány. Představa trestajícího policisty je typická pro takzvané policejní státy. Blokové řízení je určitá výjimka, která v bagatelních příadech připouští na místě samém tuto formu dohody s delikventem.

Že je policie negativně vnímána delikventní částí veřejnosti je přirozené. Méně přirozené je , že je obdobně vnímána i veřejností bez konfliktu se zákonem. Souvisí to spíše s tím, že se veřejnost stále cítí policií ohrožována. Je skutečností, že většina oněch "výjimek" je odhalena krajně výjimečným způsobem (např. incident s policistou je natočen na video, nebýt toho, skončil by šikanovaný občan s obviněním z napadení veřejného činitele). Skoro se nevyskytují případy odhalené nějakými samočistícími mechanismy sboru.

0/0
17.7.2010 14:11

visa

Re: Vážení diskutující

Co je to za pojem, trestající policista? V česku jsou přece  policisté pomáhající a chránící chudáky nepřizpůsobivé. Dokonce jsem viděl ve zprávách, jak nařídili policistům, aby vystupovali jako kamarádi vůči romům a chodili je jen tak přátelsky a ve službě navštěvovat.?;-D

0/0
17.7.2010 15:55

citrón123

kašpárci se bojí

a co takle dávat pokuty za normální věci a nebuzerovat řidiče s lékárničkami a podobnými nesmysly a ještě k tomu se chovat arogantně a povýšeně. Samozřejmě že se bojí protože moc toho na sebe vědí až moc jak se chovají

0/0
17.7.2010 8:27

retkini

Re: kašpárci se bojí

citrusáku, ty musíš mít z těch policajtů pěknej mindrák viď. Co článek to urážení. Psychotesty neudělá holt každej viď?;-D:-P

0/0
17.7.2010 11:28

visa

Je vidět, že asi dostaneš ještě hodně pokut.

A s takovým rozumem Tě čeká štědrý sponzoring českého policejního sboru. Možná tím i zkvalitníš práci českých policistů a dosáhneš pro ně zvýšení platu. Doufám, že jsi proto hodně bohatý.;-D

0/0
17.7.2010 16:01

pavel.n

případ z rakouska

kolega jel po dálnici v Rakousku v zimě - byla mlha - auto před ním začalo brzdit , on do něj narazil - auta zůstala pojízdná,nikomu se nic nestalo - přijela rakouská policie , sepsali protokol o nehodě , z termosky jim nalili kávu , nedostal nikdo pokutu - celá akce policie i s příjezdem trvala do 30min - co je špatně s českou policií ???

Pokud se Vám totéž stane v česku - na policii budete čekat i několik hodin , kávu vám nikdo nenabídne , dostanete pokutu a ještě body a zapomněl jsem na to , že nemusí přijet vůbec a pokud bude škoda nízká , ještě zaplatíte za zbytečný výjezd - miluji ČR !!!

0/0
17.7.2010 7:11

retkini

Re: případ z rakouska

was is das - zaplatit zbytečný výjezd? Miluju lidi, co o tom nic neví, ale plkaj.:-P

0/0
17.7.2010 11:30

ladamm

tomu říkám ... profesní hrdost :-)

jojo české policii to bude trvat ještě hooooooodně dlouho než získá u lidí a řidičů normální kredit a respekt.

0/0
16.7.2010 20:01

modrá_krkavka

Re: tomu říkám ... profesní hrdost :-)

Co to má společného s profesní hrdostí? O profesní hrdosti můžeš hovořit, až začnou policajti chodit ve slavnostních uniformách na plesy, a budou se vnich ženit! A ne když si z nich každá partaj před volbami dělá otloukánka, a státní zástupci si z nich dělají poskoky! 

0/0
16.7.2010 21:05

MarPol

Super, nejdete se!

Sám jezdím velmi rád velmi rychle, moje Octavia jezdí 255 max. Z OV do MO to udělám i pod 4 hodiny. Snažím se to ale nepřehánět. Vůbec mně nevadí, že vím, kdo konkrétně mně zastaví a napaří :-( Ve své 44.leté řidičské praxi jsem se nesetkal s dopraváky, kteří by mně drbali za něco co nebylo. Ale to bylo co mně vůbec zastavili - bohužel - jen asi 6x a jen běžná kontrola. Proto se spíš ptám: kde jste, holky a kluci policajtští, že vás vidím tak málo? A o tom to je, o těch mrtvých, vozíkářků z nehod - naštěstí jsem já v tom nikdy nebyl, To už bych asi do smrti neměl klidné spaní. Takže na závěr: od toho si Vás platíme, aby jste nad námi vztyčili ten pomyslný prst, a vždycky když vidím našeho pana městského policistu, vysokého, upraveného, s vyholenou bradkou (vůbec nevím jak se jmenuje, kdo to je, ale je to ten náš) tak první co udělám mrknu na tachometr a na situaci kolem. Přeju klid v duši do další nelehké práce ...

0/0
16.7.2010 17:57

anncz

Re: Super, nejdete se!

jen 6x zastavili, a jen bezna kontrola...

Muzete byt vetsi ovce? Co ma svobodneho obcana stavet fizl, kdyz jste nic nespachal. Tohle rakousko-uhersko-nemecke fizlovani je tady priserne zazrane. Nic jste neprovedl = zadny fizl vas nema co stavet jen tak "pro kontrolu"

0/0
16.7.2010 19:44

modrá_krkavka

Re: Super, nejdete se!

A k tomu jsi svobodomyslný vlastenče dospěl jak? Že tě ...cajti nemohou stavět kvůli běžné kontrole (viz. patrání po odcizených vozidle, věcech drogách, osobách a pod.). Neřeším Německo, kde jsou policajti na "výchdní ovčany" zatížení. Ale běžně mě kontrolovali i v Anglii, a aby mě ještě víc nas......, tak měli naše Oktávky - combi.

0/0
16.7.2010 19:56

Ryuu

Re: Super, nejdete se!

Kolega resil asi spis obecny princip, nez konkretne nasi legislativu. Proste kdyz jsem ocividne nic nespachal, nemaji me policiste co stavet. Prijde mi to skoro ekvivalentni tomu, kdyby meli provadet domovni prohlidky, jak se jim to bude zrovna libit nebo hodit, co kdyby zrovna ten clovek mel doma neco nelegalniho.

0/0
16.7.2010 20:37

beda venerabilis

Re: Super, nejdete se!

Ve všech kulturních zemích musí mít policie důvod pro kontrolu (nějaké reálné pátrání po něčem konkrétním). V USA se nelegální přistěhovalci poznají podle toho, že jezdí úzkostlivě podle předpisů. Mají tak 99.99% jistoty, že si jich policie ani nevšimne.  Pokud by tu nějaký policejní náčelník uspořádal "bezpečnostní akci" v českém stylu, bylo by to jeho poslední opatření ve funkci. A policie by se pak nedoplatita odškodného bezprávně zdržovaným řidičům.

Vždy, když čtu v novinách, že při takové bezpečnostní akci bylo zkontrolováno 20.000 vozidel a odhaleno 2.000 přestupků a 12 trestných činů, jakož i  zadrženo 9 celostátně hledaných osob, může mne vzít čert, že policie nemá sebemenší problém s tím, že zbytečně buzerovala asi 18.000 řidičů.

0/0
17.7.2010 14:29

oldbeat

Zřízení funkce šerifa, t.j. voleného velitele policie

Jako budeme volit svého starostu, popř. primátora, měli bychom také volit svého šerifa - velitele policie.

Věřím, ža potom nebude problém se souhlasem policistů se zvěřejněním svého xichtu.

Hlavně, pokud nebude mít šerif odpovídající výsledky půjde od válu. Objasněnost vykrádání aut dnešních pár procent jistě nebude.

0/0
16.7.2010 17:44

exekutor

Re: Zřízení funkce šerifa, t.j. voleného velitele policie

měl bych pro tebe funkci obecního trouby, takovej Pepek vyskoč

0/0
16.7.2010 18:01

oldbeat

Re: Zřízení funkce šerifa, t.j. voleného velitele policie

DÍK, ZA KAŽDOU CENU URAZIT.

MĚ SE NEMŮŽEŠ DOTKNOUT.;-D

0/0
23.7.2010 22:39

laduk

paráda

Jedinečná příležitost vidět svého pochůzkáře, kterého jinak na ulici nikdy nepotkáte

0/0
16.7.2010 17:14

anncz

Spis jejich nadrizeni

Rad bych tam videl fotky jejich nadrizenych. Tech co rozhoduji o velkych zakazkach, buzeraci, kraceni vydaju. To by byla sranda. Tohle jsou male ryby.

0/0
16.7.2010 17:02

FandaFlinta

Re: Spis jejich nadrizeni

Tady máš zrovna jednoho:

Novým

policejním prezidentem má být člověk, který působil u StB

0/0
16.7.2010 17:43

anncz

Pokuty

Proc se ty pokuty neresi jako v USA? Policista da jen papirek s popisem prestupku. A je na soudci resp. jeho kancelari zdali se domluvite na pokute, skoleni nebo se budete hadat se soudcem, ze jste nevinen.

Policajt je z obliga a nejde uplatit.

0/0
16.7.2010 16:58

Ryuu

Re: Pokuty

A diky cemu presne v tomhle systemu policista nejde uplatit? "Pane policajt, tak ten papirek nevypisujte... tady mate neco od cesty."

0/0
16.7.2010 20:39

anncz

Re: Pokuty

Policajt neurcuje vysi pokuty, ani nijak neresi kdo je vinen atd. Ten papirek se tiskne uz pri zastaveni z centralni databaze. Navic to je na kamere.

Veskere rizeni je na dopravnim soudu. Muzete sice rikat policajtovi, at vam nedava papirek, kdyz k vam prijde, ale on ho ma uz v ruce.

Samozrejme, muze primhourit oko, ale furt to je 10000000x odolnejsi proti uplatkum nez cesky system s body.

Navic americky policajt vas nesmi zastavit bez duvodu. Kontrola lekarnicky, nebo namatkova kontrola neni duvod. cili ma i respekt.

0/0
17.7.2010 0:09

typeonegatigve

Mně se to moc nelíbí.

U nás v práci se jednu dobu taky uvažovalo o tom, že dáme na web svoje ksichty a jsem upřímně rád, že k tomu nedošlo. Ne kvůli tomu, že bych se za sebe styděl, nebo že bych k té práci neměl vztah a měl pocit, že ji dělám špatně, ale prostě proto, že každý má právo na určité soukromí, kterého je v dnešní době čím dál méně. Naše údaje vlastní kdejaká firma a ještě mít na webu svůj obličej a telefonní číslo? Šance, že se to obrátí proti vám, je sice snad velmi malá, ale nikdy nevíte co se může stát. Něco jiného je třeba facebook, kde vás v podstatě "vidí" jen vaši známí (pokud si to uzamknete), ale dávat k dispozici data a fota policistů na volný web mi přijde nerozumné. V naší zemi panuje krize autorit, velká část populace nemá rádo policisty už jen z prinicpu, že jsou policisté. Spousta lidí se jim vysmívá, protože jim to připadá drsné a druzí je nesnáší. Věřim, že si zaslouží větší respekt, ikdyž jsou samosřejmě mezi nimi i špatní.

0/0
16.7.2010 16:22

exekutor

Re: Mně se to moc nelíbí.

R^

0/0
16.7.2010 16:25

Dr.Download

Re: Mně se to moc nelíbí.

R^ a to máte ještě tu výhodu, že nikoho nenas.rete, kdežto oni skoro každého.

0/0
16.7.2010 16:26

dscs

Re: Mně se to moc nelíbí.

ano, myslim, ze i policiste maji pravo na nejaky druh soukromi.

0/0
16.7.2010 16:32

Psaní_jako_forma_extremismu

Re: Mně se to moc nelíbí.

R^

0/0
16.7.2010 17:44

Ryuu

Re: Mně se to moc nelíbí.

To je spatna argumentace. Lide obecne nemaji radi policisty, ale nemaji problem treba s hasici. Stejne tak obecne lide nemaji rady cikany, ale napriklad vietnamci vetsine vubec nevadi.

Je to zpusobeno proste tim, ze lide maji obecne s nejviditelnejsimi jedinci urcite skupiny negativni zkusenosti a ty potom obvykle vztahuji na celou populaci. Kdyby se dopravni policiste snazili opravdu zajistovat na silnicich bezpecnost, misto toho aby si vybirali nejblbejsi (rozumej dlouhy prehledny usek, kde je zbytecne snizena maximalni rychlost) mista k mereni pro maximalizovani zisku.

Dobry priklad je treba tady u nas. U vlezu do metra na Andelu je spousta pochybnych existenci a kazdou chvilku prochazite po schodech kolem nekoho, kdo si zrovna do zily picha svoji davku. Kolikrat jsem tam policisty potkal za tri roky, co tu bydlim, bych spocital na prstech. Primo nad tim vstupem do metra ale zastavuji a kontroluji ridice minimalne jednou tydne...

0/0
16.7.2010 20:48

Lafarg

Jaký je smysl to zveřejnění?

NULA. Kdo na tenhle nápad mohl přijít? Nýmand.R^

0/0
16.7.2010 16:18

Lafarg

Re: Jaký je smysl to zveřejnění?

toho

0/0
16.7.2010 16:21

individual

Proč nechtějí zveřejnit své obličeje?

Důvod máme dokonce v přímém přenosu:

"http://brno.idnes.cz/brnensky-policista-vydiral-podezrele-chytili-ho-pri-prebirani-uplatku-13x-/brno-zpravy.asp?c=A100716_144146_brno-zpravy_dmk"

.

Všem zdravě uvažujícím lidem musí být jasné, že případy, které takhle probublají až na veřejnost a do médií tvoří jen vrcholek pyramidy.

0/0
16.7.2010 15:46

KarlKubrt

Re: Proč nechtějí zveřejnit své obličeje?

...to je přesně podle hesla..jeden s velkým nosem smrdí, takže od ted nemám rád všechny  nosáče, protože smrdí ;-D

...kdyby jste to  náhodou nepochopil..jedna zkažená ryba rybník nedělá...a  jinak doufám, že  dostane , to co má..tedy aspon 4 ročky

0/0
16.7.2010 17:18

NTPT_V_EXILU

Re: Proč nechtějí zveřejnit své obličeje?

Zákon ledovce je neúprosný Devět desetin je pod hladinou !

0/0
16.7.2010 18:46

Rudý přízrak fights for freedom

tak pochuzkari proc ne

ale dopravakum by brzo nekdo sel dat pres hubu. Nakonec ale muzou si za to sami, ze si nedokazali svym jednanim ziskat autoritu, ono kdyz clovek kolikrat vidi policajta, tak je mu jasne, ze co se tyka inteligence ...

0/0
16.7.2010 15:35

Dr.Download

Re: tak pochuzkari proc ne

Pokud vidí policajta a nezamyslí se proč, je to arogantní b.beček a ty taky.

0/0
16.7.2010 15:45

Mysel

Re: tak pochuzkari proc ne

A Vy se casto zamyslite nad tim, proc vidite policistu? :o)))))))

0/0
16.7.2010 16:01

Dr.Download

Re: tak pochuzkari proc ne

Pokud mne oslovuje, pak ano! A dál...

0/0
16.7.2010 16:13

Ryuu

Re: tak pochuzkari proc ne

To je snad normalni reakce. Nebo jsem sam, komu se vzdycky pri pohledu na policistu hned zacne vybavovat to malo znalosti optiky, co mi v hlave zustalo? :o)

0/0
16.7.2010 20:51

Gandalf007

Ambiciózní projekt?

Velmi trapné označení něčeho, co jinde už dávno existuje, protože pokud vím, tak podstatně delší dobu mají své fotografie i kontakty zveřejněné např. policisté v Brně a to od ředitele, přes náměstky, vedoucí oddělení až po vybrané řadové policisty s územní odpovědností (ty pojmy jsem vyčetl přímo na webu) Pravda, řadoví dopraváci tam taky nejsou, ale nemá to ani logiku, protože na konkrétního řadového dopraváka se občan nemá důvod obracet, zatímco na "svého" okrskáře nebo nějakého jejich vedoucího ano :-)

0/0
16.7.2010 15:32

martin_simek

Neco to ukazuje o jejich praci a povaze

v podnikovem svete je zcela bezne, ze si za svou praci stojime a na web se klidne vystavime a kazdy se na nas muze obratit na nase kontakty i mimo nasi pracovni dobu a za svoji praci a vysledky se nestydime ! Byl bych velmi rad, kdyby se i Policie prestalaza svoji praci a vysledky prace stydet ! Tohle neni o strachu > oni se stydi za svoje vysledky, oni maji strach ze svych rozhodnuti, oni nejsou za nic zodpovedni, oni nejsou autoritami. Ja osobme je zacnu uznavat, az se prestanou schovavat a zasnou delat svoji praci poradne a nebudou se stydet ukazat a za svymi spravnymi rozhodnutimi si budou stat >>> pozitivum zaverem, fandim tem, co svoje tvare ukazali, neboji se a vidi vysledek, ze je stejne nikdo nebude nikde pronasledovat. Ty sraby bych okamzite propustil.

0/0
16.7.2010 15:21

jdobry

Re: Neco to ukazuje o jejich praci a povaze

Tady nejde o to jesli se stydi za svou praci.

Ciste statisticky je v populaci 2% s alespon castecnym sociopatologickym chovanim. Pokud policista pokutuje za mesic 100 lidi jak dlouho myslite ze vydrzi nez na nejakeho sociopata narazi. Pokud pridate trosku chlastu a maler je zarucen.

0/0
16.7.2010 15:26

martin_simek

Re: Neco to ukazuje o jejich praci a povaze

jsem presvedcen, ze Vas strach je naprosto zbytecny. Srazka s psychopatem se muze stat kazdemu z nas. Policista ma samozrejme vyssi riziko pri sve praci, s tim souhlasim a take rikam, ze by za to mel byt korektne ohodnocen ! ale v zadnem pripade by se nemel bat, nemel by se schovavat, stydet, nemel by byt uplatny, mel by byt autorita v pravem slova smyslu a za udelenim pokuty si stat "svym zivotem i cti (=cest)" > toto vse je zaklad zmeny nasi Policie, o ktere nikdo nemluvi. Jestli rikate, ze Vas muze napadnout psychopat, pak muzeme Policii zrusit, protoze on to muze udelat hned na te silnici .... to muj OSOBNI nazor.

0/0
16.7.2010 15:43

Najdete na iDNES.cz