Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud s předáky českých neonacistů trval jen pár minut

Hlavní představitelé české neonacistické scény ráno poprvé stanuli před Obvodním soudem pro Prahu 1. Jsou obžalováni z propagace hnutí hlásícího se k nacismu. Líčení ale bylo krátké. Protože nebyla včas doručena obžaloba několika radikálům, kteří nejsou ve vazbě, bylo líčení odročeno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alein

To je hnus, tehle soud

Chtělo by to asi další revoluci, a tentokrát opravdovou!!!!!!

0/0
18.7.2010 22:27

alikedu

odpor.org

Hm, když si člověk tyto stránky projede, tak nepotřebuje žádného samozvaného průvodce, který mu má vysvětlovat co číst, co ne, proč, jak a podobně. Myslím si, že každý má právo na informace a každý má právo mít ke všem informacím přístup pokud se nejedená o přísně utajované informace s ohledem na bezpečnost. Nic takového ale na odpor.org nenajdete. Je tam na jednu stranu snůška hloupostí a na stranu druhou spousta provokativního materiálu nutícího i zarputilé milovníky všech těch Vašků Havlů se zamyslet. Těžko říci, jestli lze něco takového považovat za natolik špatné a by to bylo zcela a nepochybně zakázáno. Ti, kteří chtějí zákaz prosadit vybudují pouze prostor pro konspirativní teorie a v důsledku donutí k zbystření pozornosti i u velké řady lidí, kteří se o téma buď vůbec nebo jen minimálně do této doby zajímali. Každý chytrý vládce věděl, že si nejvíce musí při potírání opozice dávat pozor na fatální chybu v podobě mučednictví... Asi nemáme chytré vládce. Nebo možná chytré až moc?

0/0
18.7.2010 13:25

alikedu

odvádění pozornosti

Je směšné pozorovat, jak infantilní obyvatelé ČR snadno naletěli pouťovému triku státních iluzionistů a místo soustředěné pozornosti na kauzy ohrožující národní ekonomické a bezpečnostní zájmy například v podobě největšího tunelu nuceného výkupu "ekologicky vyrobené energie" (solární elektrárny) nebo účasti českých žoldáků v evidentně nespravedlivě vedených válkách v zahraničí, sledují "napjatě" soudní tanečky kolem několika mladých lidí, kteří nesouzní se systémem v jeho stávající podobě. V té samé době se advokátu Sokolovi, známému mafiánskému kmotrovi, daří v celku bez větších problémů ukončit soudní stíhání Krejčíře a předpokládejme, že to samé se mu v budoucnu podaří i v případě Pitra. Dál budou běhat na svobodě všichni ti vykukové počínaje Grosem, konče Řebíčkem nebo Čunkem... a mezitím, nikým nepozorováni odsoudí zástupci jediných spravedlivých několik mladých lidí, kteří se liší sklonem věřit něčemu jinému než státní propagandě. Kdo asi přijde na řadu příště?

0/0
18.7.2010 13:07

Táta medvěd

totalitní praktiky

Osm let za samolepky??? To myslí v demokratickém státě vážně? Tady jsou normálně používány bolševické praktiky, ten proces mi připomíná proces s Miladou Horákovou. A co je to za bordel, že rodiny těch obžalovaných k soudu nesmí, ale kdejaký novinář ano? Tady to fakt začíná smrdět totalitou. Proč ta šaráda s údajnou demoracií, tak je rovnou postavte ke zdi a neschovávejte se za líbivé žvásty o svobodě slova, když míníte trestat lidi za nějaké protirežimní jednání. Chce se mi normálně zvracet.Rv

0/0
18.7.2010 11:06

Koudyrr

Svoboda názoru?

Nejsem přívrženec žádné z těchto skupin, tak prosím nenadávejte mi do nacistů apod.

Takže tito mladíci jsou souzeni za organizování pochodu pro uctění památky obětí 2. sv. v. a vylepování samolepek? Vojáci Wehrmachtu snad nebyli také oběti války? Když tady může být jejich hřbitov, proč by někdo nemohl uctít jejich památku? Proto snad hřbitovy jsou - k uctění památky. K těm samolepkám - v Praze v metru, v autobusech, na veřejných záchodcích, osvětlení - všude vidím nálepky "Good night white pride" - k čemu ty samolepky odkazují? K likvidaci rasistů, nacistů ... AntiFa má i velkou reklamu na vnější straně strahovského stadionu. Je to o názoru, ale tito lidé na "dobré" straně jsou ta samá verbež jako nacisti. A KSČM je u nás oficiální stranou. Za názor bych nikoho netrestal! A když chcete trestat, berte stejný bič na všechny!

0/0
16.7.2010 12:45

Zack38

???

Co to máme za demokracii, když do soudní síně nesmí rodiče obžalovaných?!Rv

0/0
16.7.2010 8:38

Blucher

Máme ještě malý historický odstup.

Každý rok se koná vzpomínková akce u příležitosti bitvy u Slavkova. Oni ti napoleonovi vojáci byli také pěkní zmetci. Došli na východě tak daleko, jako hitlerova armáda. Za dalších 100-200 let nikdo nebude odsuzovat uniformy  SS, stejně, jako dnes neodsuzuje uniformy Napoleonovy gardy. A u Stalingradu budě

e vzpomínková akce za padlé na obou stranách

0/0
15.7.2010 23:55

biggles

Za vylepování nálepek

propagujících národní socialismus až osm let... Měly by okamžitě následovat procesy za vylepování oranžových nálepek propagujících socialismus a červených propagujících komunismus. Tato hnutí neohrožují jen nejnižší úrovně demokratického zřízení - reálně pronikly do nejvyšších pater politiky, až do samotné vlády této země! I v samotné justici jich je nasáčkovanejch víc než dost - využívají toho k likvidaci své největší konkurence.!!

0/0
15.7.2010 16:00

edcd96f7

Re: Za vylepování nálepek

Je to tak.

0/0
15.7.2010 18:16

zdendalbc

...

Kdyby se situace obrátila a ta pakáž, co je teď souzena, by dostala šanci soudit, trval by soud taky jenom pár minut - ale nebyl by odročen pro formální chyby, které by mohly poškodit obviněné, nýbrž by "odpůrci režimu" odcházeli s hrdelními tresty. Važme si toho, co máme.

0/0
15.7.2010 13:33

Hall9009

Re: ...

A za tu pakáž si můžeš dosadit i jiné, např. Komunisty, Islám, tvrdé jádro církví ... ale my stíháme pouze nácky.

0/0
15.7.2010 13:37

zdendalbc

Re: ...

Nikoliv, stíháme ty, co páchají trestné činy.

Jinak nepamatuju, že by za poslední desetiletí komunisti, islám (?), členové tvrdého jádra církví někoho utopili, upálili, pobodali apod. A když jsem ještě chodíval do "rokáče," taky to nebyli komunisti, kdo číhal venku a v přesile napadal vycházející lidi. Takže především pryč s nácky. :-)

0/0
15.7.2010 13:43

smějící se bestie

Re: ...

že ty si nepamatuješ je ale jiná věc.

0/0
15.7.2010 13:44

zdendalbc

Re: ...

To co pamatuju mi bohatě stačí na to, abych mohl zodpovědně říct - pryč s nácky. :-)

0/0
15.7.2010 13:47

kion xy

Re: ...

Pojem jako průjem-vše jedno soudruhu, že.Blažená nevědomostRv

0/0
15.7.2010 15:09

ModroPlach

Re: ...

Coz je ovsem spekulace a hlavne uplne jina situace. Zatim jsou souzeni za sve nazory a to neni prilis odlisne od cinu ktere delala v minulosti "ta pakaz".

0/0
15.7.2010 13:56

zdendalbc

Re: ...

Je to ověřená historická zkušenost a národ, který zapomene svoji historii, je odsouzen své historické chyby opakovat, takže jen houšť.

0/0
15.7.2010 14:47

lakysek

Re: ...

Pro Zdendublba...pardon Zdendulbce...jako pakáž označuji tebe Zdendo, nic...nic o těch lidech nevíš, ani o podstatě této kauzy, tak raději drž své "myšlenky" na uzdě...posloužíš nejen sobě, že tady nebudeš za blba, ale hlavně i ostatním diskutujícím, kterým se z tebe dělá špatně od žaludku !...

0/0
16.7.2010 1:07

zdendalbc

Re: ...

To je dobře, že je ti, nácku, špatně.

0/0
16.7.2010 7:58

kion xy

Z jiného úhlu pohledu

http://cz.altermedia.info/z-domova/padesata-leta-zpatky-aneb-fakta-k-blizicimu-se-politickemu-procesu-vondrak-a-spol_9081.html#more-9081

0/0
15.7.2010 12:53

Quasar

Trestný čin???

Vzpomínkový pochod k uctění památky vojáků Wehrmachtu je trestný čin? A proč? Wehrmacht byla normální pravidelnou armádou a na rozdíl od SS, nebyla nikdy uznána jako zločinecká organizace. A pokud vím, tak na hřbitově v Jihlavě leží jen vojáci Wehrmachtu. Žádní SSmani. Donést k hrobu kytku se snad ještě smí, nebo už ne?

Co se týká těch samolepek... To by museli soudruzi zavřít každého knihkupce, protože na mnoha knihách pojednávajících o 2.světové válce je Hitler, hákový kříž, popř. kombinace... V obchodech to vidí všichni, kdo tam vkročí, takže ty samolepky vylepené někde v podchodu, mravně ohrožují akorát lidi, kteří nikdy v knihkupectví nebyli.

0/0
15.7.2010 12:53

martas38

Re: Trestný čin???

Uctívání památky vojáků mocnosti, která nás obsadila a způsobila útrapy českého lidu a plánovala jeho části germanizaci, zbytku likvidaci, je minimálně podivné. Zvláštní je, že má většina vzpomínajích vyholené hlavy, mikiny Thor Steynar, tetování s čísly 88 a podobně. To jsou ale náhodičky.

0/0
15.7.2010 13:12

ModroPlach

Re: Trestný čin???

A i kdyby, tak co? Vznikne tim nejaka skoda? Prijde nekdo o majetek, nebo je poskozeno neci zdravi?

0/0
15.7.2010 13:21

smějící se bestie

Re: Trestný čin???

aspoň člověk vidí co je to za blby.

Horší je třeba člověk v obleku, který toto pěkně v pozadí organizuje.

0/0
15.7.2010 13:22

Quasar

Re: Trestný čin???

Doporučuji přečíst si jména na památníku, popř. na jiných hřbitovech Wehrmachtu, na náhrobcích. Spousta těch vojáků cizí mocnosti, kteří jsou v Čechách pohřbeni, z Čech pocházela.

A že se toho vzpomínání v Čechách chytli hololebci? Odpovím otázkou. Proč nedělají skini pochody třeba ve Francii k hřbitovům Wehrmachtu? Nebude to třeba tím, že tam jsou prostě schopni uctít památku vojáků jakékoli bojující strany normální lidé, ale i politici?  V čechách se dělá, že tady žádný hřbitov není,  když se o tom někdo zmíní, je hned označován za nácka. Takže tady zbylo místo právě pro ty uctívající hololebce.

0/0
15.7.2010 13:26

Hall9009

Re: Trestný čin???

Útrapy českého lidu způsobila i jiná vojska, dodnes oficiálně uctívaná. Krom toho, takoví husité taky zdecimovali třetinu české populace a ještě je oslavujeme ... Nefandím náckům, ale je potřeba brát vše stejným metrem.

0/0
15.7.2010 13:36

sama_pozitiva

Re: Trestný čin???

A to v husitské církvi je i Klaus.

0/0
15.7.2010 17:05

sama_pozitiva

Re: Trestný čin???

Mě osobně příjde víc podivné, skládat věnce na hroby Rudé armády, než na hroby Wehrmachtu a to se děje dokonce oficiálně. RA si tu řádila podstatně déle, a padesátileté útrapy nakonec předčily mnohonásobně ty z období Druhé světové války. Nehledě na to, že vstup Rudé armády bych za osvobození vůbec nepovažoval. Ten komunistický póvl nám tu byl čert dlužen.

Jinak pochopil jsem správně, že je drží ve vazbě za to, že vylepovali nálepky po Praze? Ať už na nich bylo cokoliv, je to dle mě tak maximálně na peněžitou pokutu za vandalství a ne na nesmyslnou vazbu.

Jsou zde podstatnější záležitosti k řešení. Zákony jako ty o popírání a propagaci NS by se měly zrušit. V USA to taky jde, tak by to šlo i zde.

0/0
15.7.2010 17:00

igna

Re: Trestný čin???

no tady se přes 40 let oslavovala rudá banda, která nás okupovala a místo germanizace přišla "rusizace" atd atp

proč Češi musej pořád lézt někomu do konečníku, nemůžeme být sami sebou? resp. ani ne tak Češi jako naše tzv. politická reprezentace a s nimi ti největší zbabělci a pokrytci, za koryto cokoliv

[>-]V

0/0
16.7.2010 7:35

pan Kotrč z Lidového domu II

co se týče sazby

§ 260 odst. 1, 2  tr. zákona má sazbu 3 až 8 (nová úprava není mírnější a tak se užije stará) 

0/0
15.7.2010 12:44

Nannius

Re: co se týče sazby

OK. Hledal jsem rasismus, my bad.

 

Nicmene to porad nemeni nic na tom, ze to znamena "muzou dostat az 8 let", ne "dostanou urcite 8 let".

0/0
15.7.2010 12:50

pan Kotrč z Lidového domu II

Re: co se týče sazby

souhlasím :-)

0/0
15.7.2010 13:11

Pavel.Knapek

Policejní stát ochrání demokratické zřízení

ironie v reálu. Totalita v nástupu...

0/0
15.7.2010 12:33

Hall9009

Národu utajeno

Ví vůbec někdo, a zvláště pak třeba redaktor, zač byl vlastně upálen tolik oslavovaný HUS?

Hlavně za názor, že lidi se špatnými už rodí a jako takoví by měli být ihned lidvidováni.  Co to znamená, si jistě každý sám domyslí .... !!

0/0
15.7.2010 12:25

ModroPlach

Re: Národu utajeno

Mate na sve tvrzeni nejakou referenci?

0/0
15.7.2010 12:31

Hall9009

Re: Národu utajeno

Najdi si to v literatuře.

0/0
15.7.2010 12:42

ModroPlach

Re: Národu utajeno

Vite co je to reference? Ma ta publikace ze ktere jste to vycetl nejaky nazev a nejakeho autora, nakladatele a rok vydani? Takhle se da placnout kdejaka blbost.

0/0
15.7.2010 13:16

Hall9009

Re: Národu utajeno

Tak schválně, za CO že byl HUS upálen?

0/0
15.7.2010 13:39

ModroPlach

Re: Národu utajeno

Tak vite v jakem zdroji se to da docist nebo ne? Ja netvrdim ze jste to nikde nemohl cist, ale rad bych se dostal primo k prameni. Zbytecne se prosim neodchylujte od tematu, a to je ten zdroj.

0/0
15.7.2010 13:55

BořekŠikula

Re: Národu utajeno

No, mimo jiné za požadavek na zrušení "poslanecké" imunity (z artykulů pražských: aby "světské" hříchy byly trestány těmi, kdo jsou k tomu ustanoveni, bez ohledu na stav pachatele - "aby všichni hřiechové smrtedlní a zvláště zjevní a jiní neřádové zákonu

Božiemu odporní řádem a rozumně od těch, jenž úřad k tomu mají, v každém

stavu byli stavováni a kaženi").

0/0
15.7.2010 16:03

Nannius

mili nazifans,

muzete mi nekdo vysvetlit, jak vite, ze dostanou 8 let? Nejsem sice pravnik, ale podle  http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni_zakon/cast2h5.aspx, par 198a jim hrozi max. 3 roky...

0/0
15.7.2010 12:25

Muci-Puci

Re: mili nazifans,

Protože ten článek byl přepsán, původně se v něm psalo o osmi letech.....

0/0
15.7.2010 14:44

Hall9009

Vidím to špatně

Pokud v Evropě budou domorodcům upírána práva ve prospěch přistěhovalců a propagováno jisté nebezpečné náboženství, potom těch politických procesů asi bude strmě narůstat.

0/0
15.7.2010 12:20

kion xy

Re: Vidím to špatně

R^

0/0
15.7.2010 12:55

Psaní_jako_forma_extremismu

Osm let vězení za výrobu a vylepování samolepek...

Za tohle budou sedět osm let? Jak je možné že tady, kolikrát za znásilnění a vraždu je miň jak za "za výrobu a vylepování samolepek." Tohle mi občas fakt hlava nebere... 8-o

0/0
15.7.2010 12:15

Psaní_jako_forma_extremismu

Re: Osm let vězení za výrobu a vylepování samolepek...

Jinak těch osm let je i máo, bych jim klidně napařila víc. Mi tam nějak chybělo :))

0/0
15.7.2010 12:19

Nannius

Re: Osm let vězení za výrobu a vylepování samolepek...

za tohle MUZOU dostat AZ 8 let. To je v clanku. Zatim jsem ale nenasel oporu tohoto tvrzeni v zakone (viz linka vyse - vidim to na max. 3 roky...)

0/0
15.7.2010 12:32

Psaní_jako_forma_extremismu

Re: Osm let vězení za výrobu a vylepování samolepek...

 asi si to po sobě budu fakt muset číst, než to pošlu.. až teď jsem si všimla, že mi tam chybělo to "AŽ" :-)

0/0
15.7.2010 12:49

Appleby

redaktor

Jen by mě zajímalo, jestli zavřou i redaktora za přesné citování těch samolepek. Tedy včetně odkazu...

0/0
15.7.2010 12:14

Hall9009

Výroba samolepek ...

Tak tomu říkám ohrožení naší křehké demokracie a světového míru vůbec ...

0/0
15.7.2010 12:13

Najdete na iDNES.cz