Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jihoafrické slumy: jaká je realita, a jaký je obraz podaný českými novináři

Těšil jsem se na fotbalové mistrovství i na zajímavé mimofotbalové reportáže. Fotbal v Africe totiž je úžasný fenomén hýbající obyvatelstvem v nesrovnatelně větší míře než třeba v Evropě. Jenže pokud čeští sportovní novináři překročili hranice sportu a psali o tamější mimofotbalové realitě, vesměs opakovali mnohokrát omleté klišé a stereotypy. Africkou realitu tím spíše zastírají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Robert E.Lee

Realita JAR

Loni moje dcera a její manžel(Zambijec) byli na návštěvě u jeho bratra v Johanesburku a to nikoli ve slumu,nýbrž ve slušné čtvrti.

Přesto měla příležitost  podívat se zepředu do laufu a jako jediná bílá byla poctěna kopancem do hlavy.Přepadení přímo v domě.Okradeni byli všichni,holky už měli svázané,naštěstí neuměli nastartovat švagrovo auto bez klíčků(on tam nebyl) a svoje měli přecpáno lupem.Přivolaná policie bezmocná.:-/

0/0
14.7.2010 14:36

blox

kritika

Článek pana Ujfalušiho bohužel absolutně postrádá argumenty, pro kritiku, kterou přináší. myslím si, že se mu nezamlouval styl, kterým to autor napsal, tak ho chtěl pranýřovat , ale ouha co se týče faktických věcí, nebylo za co.

0/0
13.7.2010 12:04

Fčil tu bude Banget nezDvořáci

Pane autore...

...plně chápu, že podat report z daného místa (které vy ani neznáte, jak sám píšete a nezlobte se na mne, odkazovat se na "řadu kolegů" je zde o ničem), který ničí vaši těžce budovanou multikulti pohádku je drzá rána do vaší aktivistické duše. Ale smiřte se už prostě s tím - že tohle je report pro ty, kdo nebudou nikdy rozdávát místním bossům evropské peníze, aby mohl prožívat svůj trip mezi hopkajícími černoušky a hromadami odpadků.

.

Kdybyste jen napsal text, který objektivně vyvrací chyby autora (ale ony to prostě chyby nejsou, že? Co si budeme povídat - ona není jen jedna zkušenost, je jich tolik, kolik je pozorovatelů...), ještě bych vás mohl brát vážně. Jenže z textu je tak moc patrné, jak vám vadí všechny jiné, než s vámi souhlasící pohledy, že jste se dopustil přímého útoku na autora. Nikdo rozumný vás nemůže považovat za nic jiného než fanatika, nebo člověka, kterému právě někdo kopnul do jeho za cizí peníze postavené Potěmkinovy vesnice.

0/0
11.7.2010 12:53

acicero

wow!

nejlepsi clanek na idnesu!!!!

0/0
11.7.2010 12:23

jara.artur

Jak podráždit jednoho sebestředného redaktora :o)

Trefné a přesné super článek a reakce dotyčného redaktora v článku

POLEMIKA: Ujfalušiho argumentační fauly týkající se nejen slumů!

ta je naprosto směšná.Jen dokazuje co jste napsal o člověku který si říká "sportovní" novinář.R^

0/0
11.7.2010 12:00

meriN

a jiná reportáž??

Máte úplnou pravdu, spousta článků v českých novinách jen omílá klišé a předsudky a nepřináší čtenáři nic novýho. Je to pak zklamání. Jenže i Váš článek vlastně nepřinesl nic víc než tuto pravdu + pravdu, že všude na světě vlastně lidé řeší podobné problémy. Většina reportáží z Afriky za moc nestojí, tak napište Vy nějakou jinou, lepší. Rádi si ji přečteme.

0/0
11.7.2010 11:42

amadis von gallien

Vyborne cteni!

R^

0/0
11.7.2010 11:05

daaaanyyyy

super clanek, diky

R^

0/0
11.7.2010 10:55

Najdete na iDNES.cz