Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jeruzalémská tramvaj do stanice... Ouha!

Ve městě, kde Bůh naslouchá modlitbám a odkud proroci míří do nebe, se i obyčejná tramvaj mění v problém. Mají koleje posílit židovský vliv ve městě osídleném i Araby? Ohrozí tramvaj teroristé?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

duchodkyne

Alstom...

Ta francouzská firma se jmenuje Alstom... :-/

0/0
11.7.2010 18:50

alikedu

icej

Zkusím vám to tady usnadnit. Přihlašte se organizace ICEJ. Tam najde sobě podobné typy. Ti vám nebudou oponovat. No a společně můžete očekávat příchod mesiáše - společně s předsedou senátu Furmisalem Subotkou :-))) Bože, vy jste ale banda:-)))

0/0
10.7.2010 22:30

Lobo se (z)vrací

Re: icej

Dej pokoj, to by nejdřív musela projednat Velká lóže iluminátů.

0/0
10.7.2010 22:50

alikedu

Re: icej

Božský Kája by to jistě bez problémů schválil. Stačí se mu podívat na vaše příspěvky...

0/0
10.7.2010 22:55

Lobo se (z)vrací

Re: icej

S Karlem a Ivo Bendou nemáme nic společnýhoRv

0/0
10.7.2010 23:00

antidepka7

Re: icej

icej - International Christian Embasy of Jerusalem - krestanska organizace zamerena na podporu Izraele. Nema nic spolecneho terorismem na rozdil od Hamasu, Hizballahu, Al-kajdy opod. "mirumilovnych" organizací.:-)

0/0
11.7.2010 1:43

alikedu

Re: icej

to vypadá, že nemáte odstup a vaše sympatie k těmto extrémistickým křesťanským fundamentalistům vám zatemňují mysl. Skutečnost, že mohou fungovat velmi úspěšně například v ČR ještě neznamená, že jde o něco správného a legitimního. Ostatně je to podobné, jako s premiérem Fischerem, který navštěvuje se synem akce židovských fanatiků a nikdo se nad tím nepozastavuje, protože to nikdo neví. Na veřejnost se dostane vždy jen nepatrný díl informací, které naprosto nikoho nepobouří. Pokud by ale občané věděli s kým se premiér v demisi opravdu stýká, jaké jsou jeho skutečné zájmy  - většinou v přímém rozporu se zájmy občanů ČR, tak by dlouho premiérem nebyl.

0/0
11.7.2010 22:42

Lobo se (z)vrací

Re: icej

Křesťanští alelůjáci jsou měkoty. Lepší je JDLR^

0/0
11.7.2010 22:48

pletiplot

Re: icej

Nejdřív nám pošli svojí legitimaci Hammásu.

0/0
11.7.2010 13:50

pletiplot

Tibet

Nedávno čínská vláda dokončila železniční spojení z čínské sítě do Tibetu. Všicni říkali, že je to proto, aby s lepším spojením zvýšil politický a kulturní vliv Pekingu. Peking se ani nezatěžoval tím to nějak popírat. Hned po dokončení se zvýšil počet tibetských studentů na univerzitách v Číně.

Tohle je hodně podobný případ.

0/0
10.7.2010 21:45

pes Muki

Re: Tibet

Zajimavy nazor o tramvaji v Jeruzaleme. Jinak, i u nas byli okupanti velkorysi. Po zavedeni protektoratu nemecka vlada umoznila ceskym studentum studovat na universitach v risi

0/0
10.7.2010 22:49

TrueRobos

"Umírnění" Palestinci?

Chtěli jste napsat spíš "umínění" Palestinci, ne?

0/0
10.7.2010 20:56

alikedu

mimikry

Novotný, na co si to hrajete? Město Izraelci okupují a osidlují neoprávněně a Vy to velmi dobře víte. Proč to ani jednou ve svém článku nezmíníte? Proč ani ve svém článku nezmíníte, že zatímco Palestinci zde žijí více jak 1500 let, tak drtivá většina obyvatel Izraele se do této země dostala v různých migračních vlnách, z nichž poslední nejpočetnější ruská proběhla v 80 - 90 letech? Proč nezmíníte, že je Izrael podporovaný extremistickými organizacemi jako je ICEJ, které mají jednu z nejúspěšnějších základen v ČR? Proč nezmíníte, že Izrael je obecně považovaný za stát páchající státní terorismus? Proč nezmíníte, že úbytek obyvatelstva Izraele nabírá čím dál větší tempo v důsledku emigrace osob vlastnících více jak jeden, to znamená izraelský pas a že to v důsledku znamená brutální přiostření paranoidní hysterie tvrdého jádra sionistů v čele s mezinárodními zločinci Bibim a jedním bývalým vyhazovačem, který je právě ministrem zahraničí? Proč nezmíníte, že existence státu Izrael je omyl!

0/0
10.7.2010 18:54

HWKing

Re: mimikry

potrebujes na celicko novy obklad :-D

Rv

0/0
10.7.2010 19:01

Lobo se (z)vrací

Re: mimikry

Ty jsi omyl.

0/0
10.7.2010 19:10

sphagnum

Re: mimikry

Až na to, že palestinci existují až od šedesátých let, a tak dál. Státní zřízení se střídali jak ponožky, takže by ti samý lidé mohli žít místo v osmanské říši tentokrát v Izraeli, kdyby to nebyli pošahaní muslimové, co se radši odpálí, než aby byli loajální k jiné vládě naž islámské  - a to je veškerý problém.

0/0
10.7.2010 19:11

rasta_vesta

Re: mimikry

palestinci jsou loajalni jen k tem co jim neco daji, muslimci si jich nevsimaji dlouho, EU je podporuje a zivi

0/0
10.7.2010 19:14

aktovkar

Re: mimikry

Proboha, to je takový nesmysl, co jsi napsal, že se na něj nedá reagovat jinak než RvRvRv

0/0
10.7.2010 19:28

TrueRobos

Re: mimikry

Možná tě to překvapí, ale v Jeruzalémě Židi NIKDY nepřestali žít od jeho založení, a to i přes diasporu po velkém židovském protiřímském povstání. Palestinci nejsou nic jiného než jejich potomci, kteří zkonvertovali na islám  - a dle pozorovatelných výsledků taky dost zlenivěli. Jinak těžko vysvětlit ty rozdíly hospodářské, kulturní, vědecké. A ano, čátečně jsou to i potomci naplavených (spíš navátých) Arabů, kteří tam opravdu nejsou původní.

0/0
10.7.2010 20:59

pes Muki

Re: mimikry

Ono tam tech arabu moc nezilo, dokud se to nezaclo vyplacet se prihlasit u vsech tech pomocnych organisaci a zit bez prace. Pak se naslo lidi dost., I Arafat byl egyptan a tak dlouho bojoval za palestinskou vec, az se z neho stal multimilionar

0/0
10.7.2010 22:41

pletiplot

Re: mimikry

Já ti řeknu, proč to nezmíní. Protože o tom ten článek není. Kromě toho nechápu, proč je existence státu izrael omyl - Židé v této oblasti žijí 2,5 tisíce let, svůj stát zde měli už v 9. století př.n.l, tedy dříve než dnešní arabští "Palestinci" (což je naprosto zcestný název, protože se starověkými Pelištejci (Filištíny) nemají nic společného) a po 2,5 tisících letech existence pod nadvládou Asýrie, Babylónu, Persie, Řecka, Seleukovské říše, Římské říše, Sasánovců, Byzancie, různých islámských států, křesťanských křižáků, Mamlůcké říše, Osmanské říše a Britském protektorátu svůj stát defakto obnovili. V celém tomto období izraelci z politických důvodů odcházeli do celého světa a po založení izraelského státu se znovu vracejí.

To že izrael podporuje nějaká teroristická organizece neznamená, že izrael podporuje teroristy. Kým je obecně považován za teroristický stát? Když obecně tak všemi, ale to přece není pravda. Neříkám, že Izrael je svatý, ale vaše výroky jsou skutečně zcestné.

0/0
10.7.2010 22:18

alikedu

Re: mimikry

co to vykládáte? Původní osídlení a stavba města na místě, kde dnes stojí Jeruzalém není vůbec připisováno pasteveckému kmeni nazývajícím se židé. Oni samotní plně ovládali ono místo cca 150 let, jinak tam vládli všichni ostatní mnohem déle například peršané, arabové a turci. Pokud byste měl akceptovat skutečnost na kterou se dnešní sionisté odvolávají, že je to jejich město, tak byste před nimi musel zohlednit mnohem více oprávněné nároky jiných národů mezi které beze sporu patří právě Palestinci. Nevím jestli vám to nějak uniklo, ale území o kterém je zde řeč se nazývá Palestina. Na tomto území z rozhodnutí Západu vznikl Izrael. V tomto směru se dějiny opakují. Židé opět mají jen to co jim ostatní hodí ze stolu. Vždyť je celá ta jejich historie ubohá. A závěrem bych doporučil nečíst tolik jidiš literatury a nechodit tolik na koncerty klezmer music. Vzpomeňte si na můj text až pojedete tankovat:-)))

0/0
10.7.2010 22:54

kuttna

Re: mimikry

Víte kdy a jak vznikl termín Palestina? Proč by měl někdo akceptovat termín vnucený římskými okupanty? (Nebo není okupant jako okupant?) Víte, že i když u nás vládli za války Němci, tak tu žili Čechové (podobně jako Židé v Jeruzalémě za některých nadvlád)? 

Máte v tom prostě trochu zmatek, ale aspoň svůj odpor vůči Izraeli neskrýváte. I když ty klacky, co jste si na něj zatím našel, jsou trochu chabé.

0/0
10.7.2010 23:26

Oranžový mutant v křeči

Re: mimikry

Píšeš žvásty.

0/0
10.7.2010 23:31

kars

Re: mimikry

Člověče, máš zajímavé pojetí historie... takové arabské (jako když pravil jeden arabský představitel o Zdi nářků: "Není prokázáno, že by zde stál někdy židovský chrám, zato ale víme zcela jistě, že u této zdi přivázal Mohamed svého koně, než odletěl do nebe".) Co se na to dá říct? ;-D;-D:-PRv

0/0
10.7.2010 23:42

pletiplot

Re: mimikry

Přečtěte si, co jsem napsal. Nezpochybňuji, že území, kde dnes žijí Židé, ovládali různé národy, sám jsem je jmenoval. Nicméně to neznamená, že tam Židé nežili. Jestliže území, kde dnes žijí, ovládají 150 let, pak byste měl měl popřít i nárok Čechů na území Čech, neboť i oni jej plně ovládají jen necelých 100 let. Území dnešní Palestiny pojmenovali takto Římané práve po Pelištejcích, kteří byli dávnými nepřáteli Židů, proto, aby je ponížili. V té době (a ani dnes) tam již žádní Pelištejci nežili. Dnešní Palestinci jsou etničtí Arabové a jméno získali podle území, nikoli naopak. Měl byste se více věnovat studiu historických pramenů a ne jen propagačních letáků Hamásu a Fatahu.

0/0
10.7.2010 23:45

pes Muki

Re: mimikry

Vysvetlil si tu otazku kolem te tramwaje dost obsirne, je videt ze veci kudy maji vest koleje rozumis. nejsi proste zadny hlupak a umis se k problemi v clanku vyjadrit.

0/0
10.7.2010 22:38

alikedu

Re: mimikry

Humor, to je to, co této diskuzi vskutku chybí! R^

0/0
10.7.2010 22:56

kars

Re: mimikry

Člověče, víš vůbec, o čem píšeš? Nebo je to záměrná demagogie? Takže pro neznalé: ICEJ je "Mezinárodní křesťanské velvyslanectví v Jeruzalémě", žádná extrémistická organizace, jeho cílem je sblížení mezi Židy a křesťany po těch skoro 2 000 letech nepřátelství a pronásledování. Nepatří pod žádnou denominaci ("církev") a snaží se ukázat křesťany z té Kristovy stránky - čili nejvyšší hodnotou je láska k Bohu (který je společný) a druhou nejvyšší hodnotou je láska k bližnímu. Má pobočky v různých zemích, mimo jiné i v Praze a v zápase židovského státu o přežití se staví na stranu Izraele (zřejmě k nelibosti islámofilů). Více informací se dá jistě najít na webu.

0/0
11.7.2010 0:00

alikedu

Re: mimikry

Palestina je stále Palestinou a nikdo na tom nic nezmění. Žádný český vztekloun, který aniž sám ví proč, fandí fundamentalistům vyznávajících různé druhy sionismu. Málokdo z přispěvatelů do diskuzí s touto tématikou je ochoten akceptovat prostou skutečnost, že jedině díky permanentní vetování všech rezolucí OSN vůči IL USA je možné "oprávněně" nahlížet na tuto zemi, jako na něco legitimního a hodného existence. Je to pravá podoba teroristického státu a jeho pozitivní mediace je natolik úspěšná, že i samotný Franz Kafka se musí s hrůzou obracet v hrobě. Co se týká ICEJ, tak tato organizace fanatických křesťanů hluboce přesvědčených o  tom, že pokud se židé vrátí na Sion, vrátí se Mesiáš..., je zařazená mezi jedny z nejextrémnějších organizací a v jednom ze sborníků AVČR byla tato organizace označena jako fundamentalistická se sklonem k podpoře extrémismu a terorismu. Nevíte koho podporujete - jste jako "Spolčení hlupců".

0/0
11.7.2010 22:35

gunes

Re: mimikry

hele ali abd el abdulahu příspěvky tvé jsou dlouhé ale bohužel silně mimo...jak dlouho už tam nežiješ?

0/0
31.7.2010 15:54

Najdete na iDNES.cz