Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Melouchy pražských politiků: místa ve vedení výnosných firem

Pražští politici si vydělávají ročně statisíce až miliony. Nikoliv však v politických funkcích a na radnicích, ale sezením ve vedení polosoukromých firem. Na největší peníze si přijdou v Pražské energetice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kockaipes

Jenom pražských....

a co těch ostatních se to netýká ? ;-O?

0/0
7.7.2010 13:22

Kopakopa

A co je na tom divného,

že jedinou starostí politika je co nejvíce si vydělat, vždyť kvůli tomu přece do politiky šel...

0/0
7.7.2010 0:06

xxmajka

Milí Pražáci

hlavně si zase v komunálních volbách zvolte ODS a pak se tu nedivte, jak to u vás na radnici vypadá...:-)?? Přeci p. Langmajer nemůže zůstat jen u platu na radnici..zvlášť, když u ODS je populární mafie J§T, která PRE z části vlastní...;-D.Toskánské vily jsou i v Praze;-D.

0/0
6.7.2010 17:23

jarda

ODVOLAT DINOSAURY !

Bém,se svým magistrátem dává příklad. Drzost a nenajedanost pražských politiků je až zarážející. Kamarádi pak dotují nejen Himaláje, ale rauty novodobých "nadlidí" a to v hodnotách od 3OO OOO,-Kčs výše (viz narozeniny Béma). :-PRv

0/0
6.7.2010 17:16

Catumbelan1

Když to dávají na dobročinné účely

proč to vůbec dostávají? Proč to nepřevádí na ty účely rovnou ten podnik? Nebylo by to daněné jako příjem a dotyční by dostali víc?

0/0
6.7.2010 11:41

Tectosagos+

to je právě ten vtip, že to nejde na dobročinné účely

Langmajer neřekl že dává všechno, jen "část". Redaktor se ho zapoměl zeptat KOLIK teda a kam. Langmajer pohodí jednu tisícovku a pak odpálkuje novináře slovy "dávám na charitu".

Druhým trikem je převádět do nadací ovládaných domluvenými známými, kteří příspěvek převedou zpět na patřičné konto. Tak se dá tvrdit že "Dávám 100% na charitu." ;-)

Nadace předvede nákup tří kolečkových křesel nebo trička s nápisy proti drogám a je po dotazech závistivců. Dál už se nedá dohledat nic protože do hospodaření nadace nikomu nic není a účetní jsou velmi dobře vybraní jedinci kteří nikdy nic neřeknou,ve vlastním zájmu. (Nebo třeba v reklamních agenturách... ;-) )

Stejné je to s kasíny (jedno takové financovalo klausíčkovu propagandu) která musí odvádět zisky do nadací - kdo myslíte že ovládá nadaci naoko přebírající peníze z kasína ovládaného srbskou mafií?

0/0
6.7.2010 12:02

misslonely

Re: to je právě ten vtip, že to nejde na dobročinné účely

akorát, že to řekl Poche a taky se nepodělil, do jaké školy to dal

0/0
6.7.2010 21:45

papazian

Re: to je právě ten vtip, že to nejde na dobročinné účely

Výstižné a přesné - Čechystán.

0/0
7.7.2010 11:33

sanborn

jak oni to všechno stihnou magistrát,poslancovat

..dotzorčí rady, rodinu..milenku?

0/0
6.7.2010 11:29

136N

Re: jak oni to všechno stihnou magistrát,poslancovat

Pane Bože , kdo umí , ten umí . Jó když Pán Bůh dopusí , i koště se zazelená . ;-D;-)

0/0
6.7.2010 16:12

136N

Re: jak oni to všechno stihnou magistrát,poslancovat

....dopustí... ( oprava )

0/0
6.7.2010 16:13

děteněkam

Chybička - v posledním slově má být "s", ne "z".

"Jenže – v případě takové Pražské energetiky politici na zákon vyzráli."

0/0
6.7.2010 11:23

Jorge Calisto

Re: Chybička - v posledním slově má být "s", ne "z".

R^;-D

0/0
6.7.2010 11:34

jirka m

Tohle jsou drobné...

Vůbec se tu nemluví o tom, kolik si vydělají ještě méně viditelnými cestami...:-)

0/0
6.7.2010 11:17

prasák

paraziti

Spousta lidí vysedává ze známosti v různých představenstvech a dozorčích radách, ať už státních, nebo soukromých firem, kde se berou velké peníze za minimum práce.

0/0
6.7.2010 10:56

MadHawk

Re: paraziti

u soukromých firem je mně to uplně jedno....

0/0
6.7.2010 13:51

Lokutus 8

....

.od poloviny 90. let, kdy Livia Klausová zasedala v jednom momentě hned ve 12 dozorčích radách se tento druh zlodějiny stal normou

0/0
6.7.2010 10:49

JAN2010

Re: ....

R^R^R^

0/0
6.7.2010 11:00

Tectosagos+

Klausová v dozorčí radě ČEZu, zakázky za stamiliardy...

Klaus Jan - ekonom ČEZu má ty finanční toky přímo pod palcem.

Klaus Václav ml. - sponzorován ČEZem.

Klausová Rosamunda byla např. v dozorčí radě České spořitelny, státního peněžního ústavu...

0/0
6.7.2010 11:05

ruger.forever2

OK, jen nevím jak si člověk vydělá

na tom , že všechny peníze přesune na charitu. Nemyslím, že by  politici v Praze byl vzor ctností, ale tentokrát je novináři nenachytali na šveestkách, tak  tak alespoň článek uvedli.

0/0
6.7.2010 10:33

Darek

Re: OK, jen nevím jak si člověk vydělá

Jo, placená/neplacená permanentní reklama dané osoby a jeho strany. Nebo vystupuje jako neznámý bezejmenný dárce? A jak je to s odpisy z daní za dary? Je fakt hezké dostat peníze, které rozdám, udělám si za to dobré jméno a ještě si pomůžu snížit daňový základ. 8-o

0/0
6.7.2010 11:03

certik_bertik

to

pak se diví že se nikomu nechce studovat na škole nějaké těžké obory, když pro zbohatnutí jako jediná kvalifikace stačí stranická knížka;-D

0/0
6.7.2010 10:25

Energeticcc

Bc. Martin Lagmajer

je obrsvi.ě, bohužel není na pražském magistrátu sám!

0/0
6.7.2010 10:08

Denisaa

Počty?

castke je pred zdanenim a tudiz o 40% nizsi? Tu asi nekdo neumi pocitat,ze?

V pripade pausalniho daneni je nutno z teto castky odpocitat 60% a ze zbyvajicich 40% se plati 40% daňe a spol.Takže prosim uvadet presne udaje !!

0/0
6.7.2010 9:57

Kocourek_69

Kvůli prachům se na tu politiku přeci dali

Rytýřské doby čestných lidí co chtějí nezištně sloužit v politice pro dobro většiny jsou už dávno pryč. Prachy hýbou světem, aproto i politika přitahuje vyžírky co chtějí rychle a bezpracně zbohatnout jako magnet.

0/0
6.7.2010 9:49

Tectosagos+

tak je na lidech aby penězovody ze státního zavřeli

a odstranili příležitosti ke zlodějině.

Jenže když zákony dvacet let schvalují poslanci ODS, stejní jako vrah Langmajer (který neznámo jak přišel k 7 domům v Praze) a spolčení navzájem, když mafiánské Íčko vede policii, tak zákony ani policie nebudou postihovat zloděje-politiky.  ódeesácké zákony šly vstříc darebákům.

Když klausíčkův poslanecký klub vedený komunistou Tlustým (Nomura-IPB) vyhlašuje že proti okrádání menších akcionářů nehne prstem (a zákon nepřipustí), 

když z návrhů zákonů předávaných přes funkcionáře ODS "někde po cestě do parlamentu vypadávají odstavce s trestem": mafie sama sobě schvaluje zákony. 

Když klausíčkově sebrance vadí odposlechy protože se policie (i lidé) dovídají o kapřících klausíčkových nohsledů mafiánů, když policie slyší jak kriminálníkovi telefonuje klausíček, mezinárodně hledanému "obchodníkovi", pak někteří tvrdí že je to vlastně normální, nechme to tak, ať si nakradou, pak přestanou, však ona nějak přijde jiná doba, až se vystřídají generace...

0/0
6.7.2010 10:13

edan

Re: tak je na lidech aby penězovody ze státního zavřeli

Pořád tu omíláte zlodějiny ODS a vyzýváte k zavření penězovodů ze státního. Takže znovu:

Pan Hulínský je předseda představenstva Pražské teplárenské a řídí dozorčí radu Pražské energetiky. Dále je členem představenstva podniku Bowling a majitelem PH-CZ servis. Jako zastupitel Prahy ještě stíhá předsednictví finančního výboru, členství v dalších dvou výborech a třech komisích. A abych nezapomněl tak taky předsednictví pražské ČSSD. Domníváte se, že to všechno dělá zadarmo?

0/0
6.7.2010 10:27

Tectosagos+

a co to mění za zlodějině klausíčkovské kliky?

Že hrabe i někdo z ČSSD... Hrabe také - a co to mění za zlodějině klausíčkovské kliky? U ODS je to politický program, krást individuálně ze státního, v síti lidí "kteří se vyznaj a vědí komu důvěřovat a jak si zajistit zákonné i exekutivní krytí."

(Socdem, komunisté a katolíci mají jiný program: masového obírání ve prospěch určité třídy voličů, ale ne mafiánské struktury individuálních zlodějů.)

Dole máte mou soupisku členů ČSSD (už dvě hodiny) kteří seděli v dozorčí radě ČEZu (výraznějšími figurami ve financích ČEZu jsou Klaus Václav, Klausová Rosamunda Livie, Klaus Jan, Klaus Václav ml.).

Rozhodující posty v ČEZu i Pražské teplárenské drželi lidé z ODS.

"Takže znovu" si zkuste přečíst ode mne o _ČSSD_, než to zase předhodíte jako neviděný fakt.

0/0
6.7.2010 10:54

edan

Re: a co to mění za zlodějině klausíčkovské kliky?

K příspěvkům dole jsem se už vyjadřoval. Jen mi pořád uniká, proč pořád "klausíčkovská klika", když sám připouštíte stené zneužívání státních peněz napříč politickým spektrem.

0/0
6.7.2010 11:05

Tectosagos+

protože Langmajer (ODS) má 8 domů a jinak než zlodějinou

k nim těžko přišel, příjem 2 mil. ročně nestačí ani na jeden dům (v Praze). Hulínský nic takového nemá, majetek odpovídá legálním příjmům.

Langmajer (ODS) zabil ženu autem protože jel jako bezohledné prase v odstavném pruhu a ministryně Kovářová (ODS) se zasadila že mu rychle vrátili řidičák, Langmajer nebyl nijak potrestán. Takové věci se _jinde_ _nevidí_.

Pro mafii je "ministr za ODS jejím vlivovým agentem," ovládajícím ministerstvo vnitra, jak vyplynulo z odposlechů.

(O socdem u mafie ani hláska, jenom vzteklá pomluva mafiánů na adresu člena socdem. Kterou klausíčkovi soukmenovci neustále opakují, opakují mafiánskou pomluvu protože nic jiného nemají a potřebují nějak odvést pozornost. Sami se chováním k mafii přidali.)

Proto ODS tak nevyhovují policejní odposlechy. Socdem policejní odposlechy ponechávala. Socdem prosazovala korunního svědka, osvědčeného proti mafii v USA i v jiných cilizovaných zemích, ODS byla proti. ODS byla i proti osvědčenému agentu provokatérovi, socdem pro.

0/0
6.7.2010 11:24

Tectosagos+

u ODS je nahrávání mafii systematickou politikou

v zákonech, ve veřejné exekutivě, i v činnosti v pozadí (jak se občas provalí).

ODS zfalšovala vlastní daně. To se u jiných stran jaksi nestalo. ODS musela rozpustit vládu republiky protože se ukázalo že je celá financovaná z peněz kriminálníků. To se jiným stranám jaksi nestalo.

ODS pak prohlásila: "No a co že to byly špinavé peníze? (Peníze od kriminálníků.)Jedeme dál!"

Ano, pokračují v tom dál, ale vychytraleji, ODS je financovaná formálně legálnějšími cestami. Někde se jim podařilo zapojit členy jiných stran.

CEP (klausíček-Mach) který dostává v MF Dnes velký prostor protože jeho členem je Steigerwald byl prokazatelně financován mafií (přes kasíno) která v Praze střílí a háže granátem na ulici. Takhle jsou financovány publikační aktivity klausíčkovy kliky a "jeho mozkový trust", modrá propaganda.

0/0
6.7.2010 11:49

Klarka obet cenzoru

Chtela bych takoveho frajera ktery

Vydelava miliony za manžela.V

0/0
6.7.2010 9:41

pepouš

Znám kabrňáky

Kteří stihnou vykonávat  tyto "náročné" funkce v několika podnicích.  Pak jejich plat je oproti těmto prebendám jen jakýmsi kapesným. Pochopitelně něco dají na charitu, aby to nevypadalo blbě. Něco je třeba také dát partaji, která mu dala funkci. proto je třečba těch funkcí mít víc, aby také zbylo něco do vlastní kapsy.

Nic proti tomu být v představenstvu nebo v dozorčí radě. Pokud tochci ale dělat dobře, nemohu ty funkce hromadit.

0/0
6.7.2010 9:07

johnymistr

ústecko

stejně si myslim, že oproti ústeckému kraji je to jen čajíček pro batolata

0/0
6.7.2010 8:57

salamoscv

Re: ústecko

Naprostý souhlas. Tady se argumentuje statisíci, ale kdyby se tak někdo mrknul na politicko-podnikatelskou mafii Ústeckého kraje Novák - Řápková - Šulc - Oulický - Gandalovič - Vaňhová.

0/0
6.7.2010 9:27

johnymistr

Re: ústecko

kubata, fišera atd...

0/0
6.7.2010 9:29

franta.k

Re: ústecko

... Benda

0/0
6.7.2010 9:37

Harpa-gon

Kdo by nechtěl sedět

v nějaké dozorčí radě, jednou týdně pokecat u kafe drby, zvednout ruku za 50 měsíčně?

0/0
6.7.2010 8:52

MiroTR

Re: Kdo by nechtěl sedět

No jistě.  Ale kolik z nich by dalo ty peníze na charitu ? ;-)

0/0
6.7.2010 9:03

johnymistr

Re: Kdo by nechtěl sedět

a já znovu říkám, bůh ví, co to je za charitu a kdo jí spravuje. Není charita jako charita

0/0
6.7.2010 9:13

MiroTR

Re: Kdo by nechtěl sedět

Pokud v tom bude nějaká levota, budu to kritizovat.  Ale nechci klesnout na úrověň některých diskutujících, co sice nevědí, kam ty peníze jdou, ale že to je lumpárna, to vědí na sto procent. :-/

0/0
6.7.2010 9:27

děteněkam

Re: Kdo by nechtěl sedět

Na sto procent je to lumpárna; "pracovat" někde a vše dávat na charitu je proti zdravému rozumu (pomineme-li otázku výpočtového základu pro starobní důchod).

0/0
6.7.2010 11:29

kraus

:-)

Zase nafouklá bublina. To, že redaktor přinesl informace, je super, ale není nutné je podávat takovýmto bulvárním způsobem. A v Praze není jediný člen Top00, co by měl nějaký vedlejšák?

0/0
6.7.2010 8:48

zeolit

"Investigativní novinář" informuje.

Výsledek "vyšetřování" v podstatě potvrzuje, že se nic tak nekalého neděje. Tak to musí vytrhnout úderný titulek. Ano, dobrá zpráva, žádná zpráva. To článek o Argentinské hvězdě by byl možná výživnější. /Jinak 100% souhlasím, padni komu padni!/ [>-]:-)118

0/0
6.7.2010 8:46

johnymistr

dámský klub

teď ještě co to je za charitu. Pamatujete si reportáž, tuším, že v Reportéři ČT, o vlivných ženách nejen českých politiků, kteréžto mají svou charitativní organizaci a zatím co jim na účet chodily miliony provozovaly charitu za desetitisíce. Naopak ty jejich rauty a spol byly už trošičku draŽší. Ze všech si pamatuju jen Talmanovou a Buzkovou...

0/0
6.7.2010 8:40

hh71

Pražské sluby

Tak to se podívejte i do Pražských služeb a protočí se Vám panenky.

0/0
6.7.2010 8:28

lvman

ten

článek je o ničem nadpis naštve a po přečtení zjistíte že jsou všichni skoro svatý až na Langmajera vsadim se že z těch pozemků co koupil aby si zvětšil zahradu udělá parcelky nevim proč ale ta jeho tlama mi prostě nesedí Rv:-/

0/0
6.7.2010 8:13

k.a.r.e.l.

Re: ten

ale zas pokud je koupil v jižních čechách, tak na to nemá jeho funkce na pražské radnici žádný vliv...to kdyby koupil orná pole v těsné blízkosti prahy, to by byla jiná...

0/0
6.7.2010 8:19

Speedmaster

Re: ten

hlavně je to řidič - zabiják a to, jakým způsobem se pracovalo, aby byl zproštěn viny (což se aštěstí úplně v plné míře nestalo - hodně se do toho zapojila média, nakonec skončil s podmínkou) - škoda slov

0/0
6.7.2010 8:39

k.a.r.e.l.

a co je jako špatně?

idnes zas hledá skandály tam, kde nejsou...

0/0
6.7.2010 8:13

Najdete na iDNES.cz