Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Církev znovu pozve papeže do Česka na oslavy Cyrila a Metoděje

Katolická církev usiluje o další cestu papeže do České republiky. Benedikt XVI. tu přitom byl loni na čtvrté návštěvě hlavy Vatikánu po Listopadu. "Určitě ho chceme pozvat na oslavy 1150. výročí Cyrila a Metoděje v roce 2013 na Velehrad," řekl v České televizi pražský arcibiskup Dominik Duka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petrsafra

chvála Bohu

za církev 

0/0
6.7.2010 20:51

Hugo.Stiglitz

To zas bude v alejích nablito......

Nic osobního proti církvi, ale i katolický věřící jsou jenom lidi.:-)

0/0
5.7.2010 23:39

libynn

Je církev apolitická?

A co stoupenci církve, také život jen ve víře?

0/0
5.7.2010 23:24

proLogos

Re: Je církev apolitická?

Církev není apolitická a nikdy nebyla. Apolitický má být klérus - protože je tu pro všechny. Naopak laici mají aktivně projevovat křesťanské hodnoty ve veřejném a soukromém životě. Prostě, žít svou víru opravdově, neoddělovat ji od života.

0/0
5.7.2010 23:33

libynn

Re: Je církev apolitická?

Neměli by tedy nést i část odpovědnosti za veřejný život? Připadá mi že jsou tak nějak za bukem, jen na svém vlastním písečku! Prostě podílet se na veřejném životě i jinak, než nedělním kázáním!

0/0
5.7.2010 23:44

proLogos

Re: Je církev apolitická?

Upřesněte, co byste si představoval? Na vlastním písečku myšleno: směrem k lidem, co "nechodí do kostela"?

0/0
6.7.2010 2:08

libynn

Re: Je církev apolitická?

Jde mi o to, že dnes život člověka (v našem případě věřícího člověka) ovlivňuje politik více , než kazatel. Tak proč není v zájmu církve, nahradit toho politika kazatelem, se stejným vlivem na věřící, jako kazatel, ale podpořený pravomocemi politika. Asi se nevyjadřuji dost přesně, ale podle mě, když se starám o duši, je sobecké, aby se o tělo staral někdo jiný!:-)

0/0
6.7.2010 2:23

proLogos

Re: Je církev apolitická?

Nejde to. Velmi dobře je to vidět na případu Tisa na Slovensku. Tuším, že někde na Balkáně měli taky kněze prezidentem a stejný případ - a třeba Plojhar u nás se taky předvedl..

Na základě selhání jednotlivců, kteří se prakticky ve 100% přestali chovat podle křesťanských zásad, Vatikán přímo vydal směrnici, která kněžím zakazuje vstupovat do politiky. Mají dělat mravenčí práci směrem k předávání hodnot, ne tlačit direktivy, jak se to s mocí dělává.

A nejde tu jen přímo o selhání. Politika je rozporuplná oblast a kněz si vstupem do ní zavírá přístup k části společnosti, kterým by ale taky měl sloužit. Proto si myslím, že je to takhle dobře, dokonce v tom spíš než sobeckost spatřuju nataženou ruku kněží - nikam se netlačíme, ale jsme tu pro vás, kdykoli potřebujete.

0/0
6.7.2010 9:38

Lájosz Bács, sponzor ODS

Církev žádá po svých ovečkách pokoru

a sama staví na majetku a bohatství. Káže vodu, pije víno.

0/0
5.7.2010 16:03

taknebotak

Re: Církev žádá po svých ovečkách pokoru

a co má pokora společného s majetkem ? ono se to vylučuje, nebo jak ?:-/

0/0
5.7.2010 17:57

proLogos

Re: Církev žádá po svých ovečkách pokoru

Kdyby církev stavěla na majetku, tak už by pěkných pár let neexistovala.

Sranda je, že církev ani nekáže, aby byli lidi chudí. Naopak svým hospodařením dokázala, že se dá i s málem dosáhnut blahobytu. Právě ti, kdo žádají, aby církev byla chudá, jí většinou jednou rukou kradou majetek a druhou ho rozhazují do nuly..

Omlouvají to říkankou "Káží vodu, pijou víno"

0/0
5.7.2010 22:50

holkazdaleka3

problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

dnesni papez je zpatecnik (oproti minulemu), kvuli nemu vystoupily tisice vericich katoliku z cirkve a nejen v nemecku. cirkev je dnes prezila instituce.

na druhou stranu v nas zakotvila 10 prikazani, vytvorila z nas evropanu civilizovane narody. to se taky nesmi zapomenout.

0/0
5.7.2010 15:49

slon75

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

Je spousta moderních malých církví, které jsou daleko méně formální, než ŘKC. Ta je, díky svému stáří, samozřejmě rozkročena mezi tradicí a nutností sledovat trendy doby, což je vzhledem k jejich rychlosti a pomíjivost dost těžké.

Jinak ŘKC do značné míry zformovala celou naši civilizaci, počínaje rozdělením dnů v roce, přes rozdělení úseků dne, stanovení úkolů člověka, morální kodex, formovala základy vzdělanosti, filosofie, architekturu, písmo, hudbu, prostě kulturu jako celek, odbožštěním přírody se podílela i na vzniku moderní vědy atd.

0/0
5.7.2010 15:57

Lájosz Bács, sponzor ODS

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

Jasně, stanovila 12 měsíců místo 13, stanovila přestupný rok a den sváteční neděli, což všechno je proti přírodě i proti Písmu.

0/0
5.7.2010 16:01

holkazdaleka3

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

leccos, co se ji hodilo prevzala ze starsich kultur....

0/0
5.7.2010 16:03

Forrrest

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

Tím nejdůležitějším na naší civilizaci (co nás dělá námi - např. oproti africkým či muslimským národům) je dodržování lidských práv. Začátek tohoto pokroku se datuje ke konci absolutistické nadvlády kat. církve nad Evropou. Do té doby měl lidský život pramalou cenu.

0/0
5.7.2010 16:18

proLogos

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

1) Právo je pojem antické civilizace. 2) Pojem pokrok můžeme chápat celkem rozdílně.

Ad.1) Právo je záležitost hodnoty, kvůli jejíž ochraně se stanovuje jako obecná norma. Antické právo protěžovalo otrokáře / římany, nebylo objektivní ke všem lidem. Zásadní průlom v obecných hodnotách (v tom, jak žijeme) naší civilizace způsobilo křesťanství - třeba v ochraně dětí, stálosti manželství. Křesťanství svými hodnotami slibovalo lepší život pro všechny, proto mělo tak raketový nástup. Dnes je lepší život spatřován v dostatku, protože svá práva bereme jako automatická. Na jedné straně se to odráží v odpadu od křesťanství, na druhé straně omezováním práv kvůli "dostatku".

2) Pokrok může být různý. Ekonomický - lidský - vyrovnaný.. Je otázka, zda to, co se dnes jeví jako pokrok, svým pominutím jiné oblasti nezpůsobí obrat nazpět a výbuch.

0/0
5.7.2010 22:45

Forrrest

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

2) Napsal jsem "začátek tohoto pokroku". Předtím následuje jedna věta. Pokud je to na tebe moc složité, pak mě, prosím, neotravuj.

1) Nemluvím o právu jako takovém (legislativě), ale o lidských právech. Opět jsi mimo.

Ochranu dětí bych tady moc nevytahoval, vzhledem k tomu, co se o dětech píše v bibli (nařízeno zabíjení při neposlušnosti, dovoleno prodávání do otroctví atd. atd.). Ženy jsou zas podle bible majetkem mužů (vždyť jejich existence ani nebyla v plánu - Eva byla stvořena, až když ji Adam potřeboval na to, na co mu "žádné jiné zvíře nebylo dost... dobré"), mají jim být po vůli, jsou méněcenné... Jak vidět, křesťanství je ryzím předpokladem šťastného manželství... člověka doby bronzové.

Křesťanství slibovalo posmrtné zázraky, které s reálným životem nikdy neměly nic společného. Ale jednoduchým lidem, kterých bylo hlavně v dávných dobách velké množství, to stačilo. Looseři vždy dávali přednost unikání do světa fantazie před skutečnými činy.

0/0
5.7.2010 23:34

proLogos

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

=) Já se nechci hádat. Sranda je, že pálíte do křesťanství a naprosto pomíjíte Nový zákon, tedy veškerý Kristův odkaz, na kterém křesťanství vzniklo..

Už neotravuju..

0/0
6.7.2010 2:20

Forrrest

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

=) Já taky ne. Ale takovýto styl opravdu nemám rád, protože vždy platí buď a) oponent není schopen pochopit, o čem píšu, nebo b) dobře to chápe, ale nemá protiargumenty, a tak záměrně mění význam vyřčených slov. Jistě uznáš, že obojí je mrháním mého času.

Copak, starý zákon se vám křesťanům nezamlouvá? Hlavně že se ještě donedávna hodil krvelačné katolické církvi. Taky se vám šikne, když brojíte proti gayům či evoluci. Taky jím "objasňujete" vznik vesmíru. Ale když zrovna chcete básnit o své mírumilovnosti, je vám najednou na obtíž;-D Podle mě krásně vystihuje tu vaši typickou křesťanskou SCHIZOFRENII - bůh na jedné straně plný lásky, na druhé řádící jako krvelačné monstrum (a ponoukající k tomu i lidi).

Nemluvě o tom, že platnost SZ byla Ježíšem potvrzena. Navíc, jím bylo potvrzeno i ono zabíjení neposlušných dětí (Matouš 15,1).

0/0
6.7.2010 3:12

proLogos

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

Tak za to sorry. Rozhodně nechci zdržovat.

Starý zákon se nám samozřejmě zamlouvá. Jenže ho chápeme v intencích Nového zákona. Právě proto si říkáme křesťani.

A přesně na začátku Matouše 15 se o to jedná.. Kristus říká: proč mě otravujete s debilními příkazy, jako je rituální mytí, když si převracíte a sami nedodržujete tak stěžejní příkazy, které se týkají úcty k rodičům? Doplňuje to o kousek později v Matoušovi 22 36-40: Na přikázání lásky k Bohu a bližnímu spočívá celá Tóra i Proroci (Když se vyhneme zlu ve společnosti, nebude třeba ho trestat - protože zlo plodí jen další zlo).

A na doplnění: Bůh není pacifista, ani strejček na obláčku. Je to Pán nad životem a podle toho se taky chová. Je schopen odpustit kdykoli ho upřímě požádáme, ale není automat na odpouštění - vyžaduje upřímnost a snahu. Hřích je prostě zlo a v době starého zákona na to Bůh patřičně ukázal, když "vychovával" Izrael.

0/0
6.7.2010 14:16

Forrrest

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

Co myslíš tím "chápeme v intencích Nového zákona"? Jak lze genocidu (a nabádání k ní) POCHOPIT jinak, zmatený křesťane?? Navíc, ten nový zákon je oproti starému opravdu "pokrokem". Bůh zde už nezabíjí, místo toho nechává lidi žít a trpět na věky věků. A taky nahrazuje zvířecí oběti lidskou - všemocný bůh nechává umučit své dítě, aby nám mohl odpustit naše hříchy (za které vlastně může ďábel, kterému bůh nechává volnou ruku). Úžasné! Nevím, co je horší - jestli stupidita nebo nemorálnost těchto blábolů.

"proč mě otravujete s debilními příkazy, jako je rituální mytí, když si převracíte a sami nedodržujete tak stěžejní příkazy, které se týkají úcty k rodičům" - Přesně tak. A jak si tu úctu zjednat? Zabíjet drzé spratky - jak bůh káže a ježíš potvrzuje!

0/0
6.7.2010 22:46

Forrrest

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

Doplnění: Ne, bůh není pacifista ani strejček na obláčku. Je to nejkrvelačnější zrůda, jaká kdy byla vymyšlena. Dopustil se mnohonásobných vražd, nespravedlností, k dalším nabádal. Kašle na utrpení všech živých bytostí - přestože by mohl pomoci "lusknutím prsty". Je to ztělesněné zlo.

0/0
6.7.2010 22:46

Petrsafra

Re: problem cirkve je, ze se nesnazi sama sebe zmodernizovat

si pamatuju, že minulému papeži říkali, že je zpátečník a nechce modernizovat...    to asi,když se zastával nenarozených a vydal své "evangelium života"

0/0
6.7.2010 20:50

proLogos

... a v co věříte vy?

Každému člověku záleží na tom, v co věří a žárlivě to brání. Církev tvoří lidé, tu katolickou přes polovinu křesťanstva. Pro ty, kdo mluví o ovcích: nemáme stejné názory, ale podobné. Sdílíme navzájem spíš způsob, jakým je projevujeme - jak žijeme. Církev máme rádi, protože je to pojem, který označuje názorovou blízkost, setkání s přáteli, posilu, zakotvenost, uklidnění.. to všechno ve vztahu k Bohu, který je Pravda.

Co máme rádi, bráníme a podporujeme. Budujeme komunitu a zvelebujeme majetek, který patří jí - tedy nám společně. Ano, záleží nám na něm stejně, jako záleží každému člověku na vlastní práci.

Je hodně lidí, co bojují proti Církvi. Posilují tím osamělost ve společnostech miliard lidí. Je hodně lidí, kteří staví stát a církev proti sobě, ale ve výsledku tím posilují svár proti spolupráci, o kterou nám jde především. Jsem Čech a nechci ožebračit stát, kterého jsem občanem - podporuju řešení, které které pomůže všem.

Prosím, pochopte mě: sami jistě taky v něco věříte.

0/0
5.7.2010 9:39

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Kolik Čechů je aktivními členy církve? 10 %? Nebo ještě méně? Opravdu se domníváte, že máte právo ožebračit zbývajících 9 milionů lidí? Pojďme konečně přestat předstírat, že kat. církev je celospolečenským fenoménem, jako tomu bylo před více než 60 lety, kdy byl její majetek zestátněn. Není. Drtivá většina lidí na ni kašle. A bude to jenom horší, vzhledem k tomu, že podobně jako u KSČ(m) je většina jejích členů v důchodovém věku.

0/0
5.7.2010 11:34

MusIym

Re: ... a v co věříte vy?

Naprosto přesná definice. Pouze 10% je silně nadhodnoceno. To naznačují i volby = KDU. Ti věrní chodí k volbám důsledně, a nestačilo to ani na 5%.

0/0
5.7.2010 13:40

tesarikv

Re: ... a v co věříte vy?

Volič KDU není totéž co člen církve...

0/0
5.7.2010 14:47

slon75

Re: ... a v co věříte vy?

Vy chytrolíne, to je jako usuzovat z volebního výsledku DSSS, že pouhé 1% Čechů jsou praví vlastenci.

0/0
5.7.2010 15:20

duhacenzor

Re: ... a v co věříte vy?

Nerozčiluj se tolik, soudruhu atheisto, Církev tu byla před vámi, bude i po vás, starej se raději pečlivě o vaši antikoncepci a potraty, za čas naštěstí díky Bohu a tomuto vašemu vlastnímu vynálezu vymřete a bude od vás navěky pokoj.

No a my si pak uděláme z Čech zase svatou zemi, jakou byla do Karla IV.

0/0
5.7.2010 13:44

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Komouši jsou podobná pakáž jako vy. Církev byla silná v době temna, kdy lidé byli hloupí a neměli přístup k informacím. Ale to je naštěstí za námi. Už nyní to s vámi jde z kopce. Sami uvidíte, jak dlouhý ten kopec je.

Navíc, povedená hlava vaší církve (ten šašek v obleku Mikuláše) snad ještě letos skončí v lochu (při návštěvě UK). Uvidíme, jestli spravedlnost není úplně slepá.

0/0
5.7.2010 15:19

slon75

Re: ... a v co věříte vy?

Příteli, církev byla celý středověk nositelem vzdělanosti. Měl byste se trochu učit a ne jen z komunistických učebnic dějepisu.

Že z každého druhého vašeho slova mluví neodůvodněná zášť radši opomíjím.

0/0
5.7.2010 15:22

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Vymývání mozků není vzdělávání. A likvidace mnohem vyspělejší antické kultury (kterou z velké části zachránili muslimové) nám taky moc nepomohla!Rv

0/0
5.7.2010 15:32

slon75

Re: ... a v co věříte vy?

Proboha. Je mi to opravdu líto, nevím, jak v jiných oblastech, ale v této vystupujete jako neuvěřitelně zaujatý hlupák :-(

0/0
5.7.2010 15:48

slon75

Re: ... a v co věříte vy?

"Ožrebračit 9 milionů lidí" ;-D

A s takovou hloupou demagogií chcete, aby váš názor v diskusi někdo bral vážně?

0/0
5.7.2010 15:18

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

270.000.000.000,- Kč ;-€

0/0
5.7.2010 15:24

slon75

Re: ... a v co věříte vy?

Že vy jste volič ČSSD? Vidíte návrh určité částky, dlouhou řadu nul a už se cítíte, jako by ty peníze brali přímo vám? Tuto částku totiž ČSSD ve volbách opravdu dokonale propagandisticky využila.

Kdybych byl podobně omezený jako vy, mohl bych úplně stejně křičet "přestaňme platit důchodcům, stojí nás každý rok 340 000 000 000 Kč".

0/0
5.7.2010 15:27

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Tu částku chtějí pánbíčkáři ukrást bezbožnému českému národu. Částka přes ČTVRT BILIONU ti připadá zanedbatelná?

Opět mimo. ČSSD nevolím, neboť komouše mám v lásce podobně jako fláterníky. Navíc jsem pravičák.

0/0
5.7.2010 15:38

slon75

Re: ... a v co věříte vy?

Nikdo nic ukrást nechce, jen by rád dostal aspoň část toho, co mu bylo ukradeno předtím (cca 4x tolik).

První věta dokonale shrnuje to, co vaše předchozí příspěvky jenom naznačují: že vám nenávist k církvi zatemnila rozum.

0/0
5.7.2010 15:50

Lájosz Bács, sponzor ODS

Re: ... a v co věříte vy?

za odpustky se nekradlo?

0/0
5.7.2010 16:02

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Když zloděj a vrah okrade zloděje a vraha, není to nic, co je třeba napravovat. Nemyslím si, že např. náckové by si zasloužili vrátit to, co jim bylo zabaveno. A stejně tak si to nemyslím ani o církvi.

Nemluvě o tom, že náš stát se topí v dluzích, takže na to prostě nemá.

0/0
5.7.2010 16:05

IoannesBaptist

Re: ... a v co věříte vy?

Napište sem prosím alespoň jedno parcelní číslo pozemku, který církev nabyla protiprávním způsobem. Děkuji.

0/0
5.7.2010 17:32

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Neřekl bych protiprávním (ona tenkrát byla zákonem), jako spíš neetickým způsobem. Jen čarodějnic mohlo bylo upáleno kolem 30000. Další oběti už teď těžko kdo spočítá (natož zjistí, kde bydleli) - nemyslím si, že by si o tom církev vedla deníček. http://www.exposingchristianity.com/Inquisition.html

0/0
5.7.2010 17:53

proLogos

Re: ... a v co věříte vy?

Hm, zase se to rozdělilo na ateisty a ovce.. Tím "pochopte mě" jsem myslel, že nejde o černobílou záležitost. Věřící neznamená nutně volič KDU, vždyť Nečas je taky věřící. Věřící taky nutně nežádá tu částku, která i s úroky dělá 270 mld. Ti kdo odmítají církev taky nutně nejsou ateisty, jen dopřávají víc sluchu okamžikům, kdy církev selhala než okamžikům, kdy lidi pozvedla.

-

Proč jsem to psal: ochota ke spolupráci, ochota překonat české specifikum: roztříštěnost národa kvůli Bohu (který sám o sobě lidi přeci spojuje..)

0/0
5.7.2010 18:37

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Jen ovce věří blábolům druhých lidí nepodepřeným důkazy. Selhání v případě církve znamenalo tisíce umučených lidí. Nedovedu si představit žádný typ "pozvednutí", který by to mohl omluvit, natož zastínit.

Bůh lidi naopak rozděluje - nejkrásnějším příkladem jsou věčné rozpory (často dosti krvavé) mezi samotnými křesťany (katolíci vs protestanté vs další sekty).

0/0
5.7.2010 19:10

proLogos

Re: ... a v co věříte vy?

Se vším, co píšete se dá polemizovat. Mnoho lidí dojde k poznání vyšší moci jen shodou okolností, nebo hnutím mysli. Příliš řešíte institucionální stránku církve a příliš pomíjíte osobní a hodnotovou stránku Církve. Proto nemáte pravdu úplně - jen zčásti. Proto také Církev nikdy nebude světovládná, ale vždy bude důležitým svědectvím Boha a nikdy nezanikne.

Bůh lidi nerozděluje.. Lidi rozděluje především boj za to, jak vidí Boha... Takže jsme zas u lidí. Shodnout se na tom, co spojuje, nepitvat, co nás rozděluje, to je to, co bych chtěl.

0/0
5.7.2010 22:09

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Ach jo, opět to tvé mistrovství v nic neříkajícím blábolení. Fakt tě to baví?? Mě tedy moc ne...

Ne až tak samotná víra boha, jako spíš náboženství (a různé jejich směry) rozdělují lidi. Bůh je nedefinovaný produkt fantazie... dokud jej nedefinují veškeré ty bláboly v Bibli, Koránu, Talmudu, Knize Mormonů... A tady začínají PROBLÉMY - jestliže jedni jsou přesvědčeni o tom, že bůh od nich vyžaduje jednu kravinu, a druzí o tom, že si žádá něco úplně jiného (shodnou se tak maximálně na nenávisti vůči sobě - hlavně ty abrahámovské hnusy)... ZÁKONITĚ musí dojít ke konfliktům! A taky že dochází - to těžko obkecáš.

Až nyní, když je Evropa sekularizována a náboženství je irelevantní výplní volného času pár důchodců, je tu "svatý" KLID.

0/0
5.7.2010 22:33

proLogos

Re: ... a v co věříte vy?

Pardoon =) Křesťanství vede s muslimským světem dialog, viz mezináboženská fóra, papežovy návštěvy, akce na Al-Azhar atd.. Jsme totiž zase u toho - omezený pohled na to, jaký je Bůh, co je úkolem náboženství.

Představitelé náboženství vnímají, že hodnoty, na kterých jsou postaveny civilizace, jsou všeobecně platné. Proto jim nedělá problémy shodnout se na hodnotách. Většinou jsou natolik kultivovaní, že se nehádají nad tím, jak je projevovat v rámci náboženství. Obyčejní lidé už tak kultivovaní nejsou... Zohledňují svoje civilizační návyky, odlišné vnímání věcí atd.. Jenže, to zohledňují všichni, ať věřící, nebo nevěřící. Rovnováha je křehká - z respektu může sklouznout buď do nenávisti, nebo do bezmezného důvěřování zákonům za nástupu apatie k názorům druhých. A to je případ dneška.

0/0
5.7.2010 23:03

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Ano, křesťanství teď, po 2 tisících letech, vede dialog, protože nic jiného si v Evropě zcivilizované sekularismem nemůže dovolit. Moc katolické církve je z větší části pryč.

Omyl, představitelé náboženství vnímají, že všeobecně platné jsou ty kecy napsané v jejich svatých knihách. Ano, na mnohém se shodnou (např. s muslimy toho mají křesťané společného mnohem víc než s ateisty), ale stejně jsou ty jejich pokusy o domluvu odsouzeny k zániku, jelikož jedněm bůh prostřednictvím ježíše nařídil to, a druhým skrze machomeda zas ono. Obyčejní lidé nezatíženi svými primitivními vírami se naopak domluví snadno - kooperace je obecně výhodnější než konflikt. Humanismus je univerzální dorozumívací prostředek.

0/0
5.7.2010 23:48

Forrrest

Re: ... a v co věříte vy?

Nemluvě o tom, že ty "svaté" knihy byly napsány tak nesrozumitelně (neboť... bandou primitivů), že se hlava nehlava bijí i ti, kteří věří těm samým řádkům!

0/0
5.7.2010 22:38

Najdete na iDNES.cz